ZEELAND MtvMNÏ intoor irv ZEEUWSE BABBELS Heren in 't verkeer (4) In de kuif gepikt 'Het is beter een toerist te melken dan een koe ik! kampeerartikele )y rekreatie henhoofd lopende -Kerstshow an Import ig-v. Hees Heli voor Vlamingen of voor Walen? RK KERKDIENSTEN PC KERKDIENSTEN ska ens. iff,STEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 17 DECEMBER 1988 zellig praatje? :htvia de party-line ende caravan ieuwjaarsshow Brazil ia en Bambi lie modellen sn Musketier n (475 kg) 5.995, service, taxatie, en onderhoud. Oliebollen en gebakken peren oordigen de merken Tabbert-TEC Sri Predom Paradiso en Estere peerauto's >n FFB/Tabbert alen 1 april 1989 rcaravans 1989 (t DeSmokkelho® Sterckeman Caravans Kwis Bekeuring Schoonmoeder DAOR ZA NIE ANDERS OPZITT'N T6 de Baity-Line kun je altijd ter ar wat aanspraak: Dij wel 10 iere bellers tegelijk. Bel nü en e gezellig mee? 06-320.330.10 - SOCtp.m. nde merken o.a.: re sta-caravans, ook uw ad avans, ruime keuze uit in ag garantie. Nu kopen, gr en betalen. traat 40b (nabij vliegveld Si Een brug te ver... westwaarts. Waarom wordt er eigenlijk niet gesproken over het goedkoop ste tracé? Het lijkt erop dat die WOV er nu moet komen voor de inwo ners van Walcheren, in plaats van voor Zeeuwsvlamingen. Een oever(verbindings)loze discussie. Wie haalt er nou zieken om vijf uur uit bed? Provincie: woonwagenkamp Tweekwartweg? Nee, helemaal weg! Bezwaar-indieners: Aha, we krijgen onze zin. Sinds wanneer hoort het centrum van Vogelivaarde tot het platteland? Geen WOV? Dat is niet radicaal, maar behoudend. Die clubs in Axel en Sas zaten natuurlijk te pimpelen. ABC-voorlichtingsavond: Belangrijke mensen komen altijd van ver en te laat. Blauw oog van Van Himme gezien? Te diep in het vat gekeken. Mevrouw Koole: AMRO: Al Mijn Riksen Overboord. Zesde variant WOV: Windtunnel. Voor iedere patiënt een rode roos? Liever een doekje voor het bloeden. Bevolkingsprognose Zeeland: Over honderd jaar zijn we alle maal dood. resutaat. Het grote licht gaat uit. Even later zijn beide auto's op weg naar Biervliet. De weekendvierder rijdt wat sneller, hij ruikt zijn stal. Even later passeert hij de man die hij zo vriendelijk ge waarschuwd had. En wat ge beurt? Prompt gaat het grote licht weer aan, dat pas ge dimd wordt als een tegenlig ger met hetzelfde 'wapen' gaat werken. Daarna weer op volle sterkte. Ten einde raad mindert onze automobilist zijn vaart tot een minimaal dertig kilo meter, dan passeert de man die kennelijk zo blij is met zijn grote licht. In het voor bijgaan maakt hij het be kende gebaar met de opgesto ken middelvinger. Er zijn dus echt nog hufters. Het week- endgevoel is even weg. OP DE Jansenius scholenge meenschap in Hulst wordt telkens weer reikhalzend uit gekeken naar de jaarlijkse oliebollenactie van carna valsvereniging De Vossen. Niet door de schoolleiding, maar wel door de leerlingen. Even voor de middagpauze stopte vorige week het olie bollenvoertuig met veel ka- baal voor de school. De lek kernijen gingen grif van de hand. Maar in het keelgat verdwenen er traditiege trouw weinig. De besuikerde vetbollen dienden voorname lijk als werpprojectiel, waar bij vooral de muren van het schoolgebouw het moesten ontgelden. De gooi- en smijtpret bereikte een dubieus hoogtepunt toen een getergde rector het school volkje maande ermee op te houden. Prompt toefde er een feilloos genikt projec tiel op zijn hoofd af. De reetor kon weinig waardering op brengen voor de veste hand van de werper. De boosdoener werd meteen geschorst De oliebollen was hij kwijt m*ar hij bleef wel met de gebakken peren zitten. c. 1e en 2e Kerstdag geslot esluit. n 45 gebruikte caravans zoals gratis luxe voortent Nispen, tel. 01656-245 I VRIJDAGAVOND rond half De werkweek zit er ein delijk op, thuis lokt het aperi tief. Het feestelijk gevoel in de auto wordt verhoogd met een op maximale sterkte uit gevoerde Suzie Q van Cree- dance Clearwater Revival. Buiten is het inmiddels don ker, een miezerig regentje zet deruitewissers aan het werk. Ergens tussen Terneuzen en Hoek voegt een van rechts komende auto zich achter die van de man met het week- endgevoel. „Verdorie, waarom zet die man zijn lichten niet uit", mom pelt onze automobilist, zet zijn binnenspiegel op 'nacht' maar wordt nog flink gehin derd door de weerkaatsing van het felle licht in zijn bui tenspiegel. Hij besluit wat vaart te minderen om de achteropko- mer gelegenheid te geven om te passeren, dan is dat hin derlijke licht ook weg. Dat gebeurt en luid meezingend vervolgt onze man zijn weg richting huis. Bij de stoplichten van Hoek aat de groot licht voerende automobilist te wachten tot groene sein wordt gege ven. In de achter hem staande is te zien dat de grote lichten nog steeds aan staan. 'Misschien heeft de man het in de gaten, 'k zal hem even waarschuwen'. ,,Ja", klonk het bepaald "iet vriendelijk toen het raampje werd opengedraaid na een korte klopje. „Meneer, u weet het misschien niet, maar uw grote licht staat aan dat is wel hinderlijk als je vlak voor u rijdt". Het raampje gaat weer om- ™g, zonder dat boe of bah wordt gezegd. Maar het had tt&KjCV ze showroom, de ndig voorlichten. Div. 9e^.m sau - Bürstner - Detleffs - HW aravans, Burg. Freyterslaan 36, Bovag erkend bedrijf, ikte dan bij de am. tge- vele Al- ker, etc. ilijst 455 laar be- md, lon en 09- ups :eer Tel. Kortingen tot 3000/ de laatste 1988 nw®" van Bürstner, Chateau Hobby. Nog enkele brieksnieuwe 198L,a teau's t.w. 908, 928 928T. Cantara 4000,- korting. D® modellen nu kopen voorjaar halen en Tevens 50 occasjj Stacaravans Atlas, Cosalt, Silverstar, M""1 na. Kapelle, 01102-4 89 licht in gewicht, 13 prijs, nu bestellen, jaar afhalen en n Nog enkele '88 i"®?, super voordelig- '1 dagelijks geopend o 2e Kerstdag vanaf 10.00 uur. Caravan en verb® 156ft drijf Knape, ho digi 22, Zuiddorpa£|2 Hen KLEINTJE n® TREFZEKERDER dan heen 4 vod POLITIEMENSEN hebben het de afgelopen maanden hard te verduren gekregen. Geconfronteerd met onwil lige ministers die niets voelden voor salarisverbeteringen en personeelsuitbreiding, voelden velen van hen zich in de kuif gepikt. Hoe dat in de kuif pikken in zijn werk gaat werd afgelopen woensdag gedemonstreerd tijdens de jaarlijkse schietwedstrijden van de Zeeuwse politie. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Eindredactie: Eugene Verstraeten en Rein van der Helm VAAK ZIJN <fc Vragen die raadsleden in de rondvraag stellen de lastigst* Ret Hon- tenisser raadslid W. Gelder land had eigenlijk Mg wel wat op zijn letvr, maar zag er uiteindelijk vanaf. „Gezien de resultaten in de radio-kwis zal ik u bi aar geen vragen meer stellen", sprak Gelder land burgemeester A. Kessen toe. „Maar, eh_", (negeerde Kessen, „heeft u ook geen vraag voer de denktank?" WIE WEL eens in Goes komt wet het Je auto kwijt gera- is een enorm probleem. °°k voor gedeputeerde vreet de Vries, die vorige za terdag de gewestelijke verga dering van de PvdA wilde bijwonen. Na enig rondrijden Meek er toch nog een par- ■-eerplaatsje vrij. Snel het voertuig gestald en op naar vergadering. Bij terug komst wachtte de gedepu teerde echter een verrassing, nissen de ruitenwisser wap perde een bekend irritant p' Papiertje. Juist, een be- «eurmg. Immers, op die Plaats mocht alleen gepar eerd worden met een par- ""■""hijf en dat had ze dus ..aar niet gezien. Dat kan aard de beste overko- en,maar in het onderhavige Lik Jwekte het toch onze rbazing. Want haar mede- P Magiër heette immers pt Doosje, groepscom- Polittent V3n de 0ostburgse WAT IS er mis met het rat tenvergif van de gemeente? Deze nijpende kwestie werd deze week aan de orde gesteld door L. Maifgnus tijdens de Hontenisser raadsvergade ring. Mangnus constateerde de laatste tijd een toename van het aantal ratten. Bovendien, zo had hij uit goede bron ver nomen, blijken de ratten wel smakelijk te happen in vergif dat inwoners zelf kopen, maar hun neus op te halen voor het spul dat door de ge meente wordt verstrekt. „Is daar een verklaring voor", wilde hij weten. Burgemees ter A. Kessen blikte op zijn beurt vragend naar wethou der J. Joossen, maar die wist het ook niet. „Misschien zou de wethouder het eens kun nen uitproberen", opperde Mangnus. „Heeft u dan", rea geerde Kessen, „misschien nog een schoonmoeder over?" IN 'T DUUMPJE, het blad van de vereniging voor na tuurbescherming in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, staat een opmerkelijk verhaal, ge schreven door J. van Ginde- rachter. De kop van het arti kel luidt: 'Het is beter een half jaar een toerist te mel ken dan een heel jaar een koe'. Van Ginderachter heeft in zijn artikel voor ogen dat de landbouwgronden in Zeeuwsch-Vlaanderen ge bruikt moeten worden voor toeristische doeleinden. Hij wil beginnen met het inpal men van landbouwgronden in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. „Als de inrichting daarvan achter de rug is, Walcheren en daarna Schouwen-Duive- land aan de landbouw ont trekken en ontwikkelen naar het voorbeeld van West- Zeeuwsch-Vlaanderen". De boeren hebben geluk, want van Ginderachter wil „dat landbouw hoofdfunctie kan blijven in oostelijk Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen (de gemeente Saeftinghe, voor heen de gemeenten Hontenis- se, Hulst en een deel van Axel), op de beide Bevelan- den, op Tholen en Sint Phi- lipsland. Waarom gooit Van Ginde rachter het roer fors om? „Er is geen ruimte meer voor re creatie en herstel van natuur functies, maar er is evenmin behoefte aan landbouwpro- dukten. Bijkomende vraag is natuurlijk of je een volk waarvan de beroepsbevol king zo langzamerhand voor een kwart uit docterandus- sen, ingenieurs en hbo'ers be staat, moet door laten gaan met het telen van aardap pelen van nog geen dubbeltje de kilo en overkoopbare knol selderij". Hij vervolgt: „Om slag vaardig en efficiënt te kun nen werken is het van belang het gehele gebied onder te brengen in een gemeente. De natuurgebieden komen in be heer bij een op te richten Stichting Het Westzeeuwsch- vlaamse Landschap. De Stichting mag zich desge wenst 't Duumpje noemen". Het landschap metamor- slecht: feert. Van, Ginderachtër: „Onverwijld wordt begonnen een even achterhaald fen»- met het herstel van het land schap: herstel van oude kreeklopen; kreekoevers en ondertanden worden terugge bracht in de toestand, zoals in de eerste helft van deze eeuw". Maar Van Ginderachter is nog meer van plan. Een greep uit het plan: „Grote delen van het gebied worden autovrij of auto-arm gemaakt. Zeedijken worden ingeplant met om vangrijke boscomplexen. Ge keken dient te worden waar een kanoroute moet komen; hetzelfde geldt voor fiets-, voet- en wandelpaden en voor een toeristisch treintje. In het gebied Sint Kruis/Aar denburg worden enkele hei develden in ontwikkeling ge bracht". In het plan van Ginderach ter is ook plaats voor dieren, zoals wolven (niet noodzake lijk), otters, reewild, bisam- ratten en wilde zwijnen. Maar de jagers krijgen het 'meëh als heksenvertnrandiag en kloefschieten, al kai dat laatste gerchtfroduMêfd worden". De bevolking t*B Wost- Zeeuwsch-Vlaanétrttn mag blijven. Van Ginderachter: „De bevolking zal niet behoe ven te emigreren, allerminst, die zal er wel hij varen. En wat de boer betreft die zijn bedrijf niet kan «verdoen aan een boer als opvtriger...hij vrage de winkelier, de schoen-, rijwiel- en gareel maker, de klompekapper en de gewone kapper, de vlaseer, de huisslachter en de wagen maker hoe dat te «verleven Van Ginderachter maakt zich boos op de boer die het land met zijn gif verpest „Want hoe is het mogelijk dat men sen zich wel ergeren aan iets natuurlijks als een midist, maar nog voor de zMidagse kerkgang bussen gif in eigen en ieders leefomgeving vrije lijk rondstrooien?" *ptee va* etc Scftooféad Veel ziek wastij gewist, zeg maor gerust: op't kantsjen gestaon. Beetsjen bij beetsjen krooptij d'r bovenop, eel lankzaom aon; wel twee, drie keren in de week terug naor't zieken'uis, maor da was t'erregste nie; ij wastij toch wee maor thuis. Ge keu nog zonen goejen oppas krijgen, as thusi ist nieverans. Ge keu d'ouwen eigen dag indelen en ge loop nie de kans, smerres eel vroeg, agge net int slaop gesukkeld zijt, dat'r zo'n verpleegsterken kom en roep: Mensen t'is tijd! Maor ze lapp'n ou netjes op en da's toch d'oofzaok. Ge voel dagge, mee kleine stapkes gelijk, weer den ouwen geraok, alia, den ouwen, da's wel wa veel gezeed vaneigen; ge keu weer vooruit, dus wijjer overal over zwijgen. Zo wast Lewie ook vergaon, nou wast zo wijd: nie voor de leste keer naor den dokter, toch voor nen elen tijd. „Lewie jongen, 't gao d'eel goed, 't kan nie beter volgest mij, maor jao, even as vroeger, das't'r vaneigen niemer bij Aon roken meude nog nie deenken en drank is ook gedaon; lucht en eel weinug eten, geen vet of zout, niemer uitgaon..." „Ik weet't dokter, ik weet't." „Gij? Enk da d'al gezeed messchien?" „Nee'oor dokter, dan nie, maor ik en kik ouw rekenik al gezien!" ttkkR DE uit 691 regerings- voortkomende Belgl lurs* dienst ton,/egerinS is over de fi- ü?naermg van de helicopter- ln Brugge nog steeds °eieië'? V?eid geschapen, bleem R .^ngnjkste pro- tijd Jjat blJ subsidiëring al- taak w is de nood- °1 gelijke verdeling van middelen tussen Vlamingen en Walen. Dit onder het mot to, wat voor de één geldt, geldt ook voor de ander. Reeds vanaf 1970 bezit héél België één heli voor medisch dringende hulpverlening. Door veel inspanningen van gouverneurs en de minister van volksgezondheid werd een compromis aanvaard. Tussen 1 januari en 1 juli werd de heli gestationeerd in Namen en tussen 1 juli en 1 januari in Brugge. Dit com promis is, de lezer raadt het al, bedacht door een Waalse minister. Want in de zomer maanden zitten alle Walen aan de kust... NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 da gen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 17 u,, zond. 9.30 u Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 11 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 10.15 u. Stijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 a IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 19 a zond. 10 a WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zond. 10 a Kerkcen trum De Hoeksteen, Rozenburg laan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 u. Lieve Vrouwekerk, Sin gel: zat. 19 en zond. 9.30 a Souburg - Martinuskerk, zond. 10 a Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat 19.15 a OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 a zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat 19 a St Jansteen - H. Johannes de Do per. zat 19 u. zond. 10.30 u. Bosch kapeUe - H. Petrus en Pau lus. zat 18.30 a Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.30u. Heikant - H. Theresia. zat 19 a zond. 10 a Kloosterzande - H. Martinus. zat 18.30 a zond. 9.30 u. Koewacht - H. M. Philippus en Ja cobus. zat 17 a zond. 9.90 a Lamswaarde - H. Cornells, zond. 11.00 a Nieuw-Naaaen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenlzae - H. Willibrordus. zond. 11.00 a Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 11.00 a Sluiskil - St. Antonius. zat 19 a zond. 11 a Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 a Axel - H. Gregorius de Grote, zat 19 u. zond. 11 a Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 a Sas van Gent - Maria Hemelvaart zat 19 a zond. 11 a Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond 19 a Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat 19 a zond 9.15 en 10.30 a Verrezen Christus: Maand t.m. zat 19 a zond 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 a Zulddorpe - H. Maria Hemelvaart zat 17 u. zond. 9.45 u. ZATERDAG ZEVENDEDAG* ADVENTISTEN Terneuzen - Goede Herderkerk, 10 a ds. G. Mandemaker. Middelburg - Doopsgezinde kerk, 10 a ds. A. Engler. Vlissingen - 't Anker, 9.15 u. ds. A. Engler. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Aardenburg, 10 u. dienst te Sint- Kruis. Axel 10 a Ds. J. Maasland. Biervliet, 11 a ds. Meeuse. Breskens, 9.30 u. ds. R. Nummer dor. Cadzand, 9.30 a ds. Berveling (H.A.). Hoek, 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hontenisse, 11 a ds. B. van der Wel. Hoofdplaat, geen dienst. Hulst, 9.30 a ds. B. van der Wel. Mieuwlviet, 9.30 a dhr. Pantekoek. Oostburg, 10 a ds. B. Luttikhuis. Philippine, dienst te Sas van Gent Retranchement, 11 a ds. C. Balk. Sas van Gent, 11 a ds. R. van de Beid (H.A.). Schoondijke, 9.30 u. kerkeraad. St-Anna ter Muiden, dienst te Sluis. St-Kruis, 10 a ds. H. Valk. Sluis, 9.30 u. ds. C. Balk (H.A.). Sluiskil, 9.30 a ds. R. van de Beid (H.A.) Terneuen, Grote Kerk: 10.30 a ds. C. Hoogendoorn. Goede Herder kerk: 10 u. ds. M. van der Meer en 19 a ds. C. de Rooij. Opstandings- kerk: 9 u. ds. C. de Rooij en 15 a ds. C. Hoogendoorn. Waterlandkerkje: 11 a mevrouw 14: Taalman-De Ruiter. IJzendijke, 9.30 a ds. Meeusze (H.A.). Zaamslag 10 a ds. A. de Haan en 19 a ds. R. de Jonge. Zuidzande, 11 a dhr. Pantekoek. GEREFORMEERDE KERKEN Axel - 10 en 17 a ds. E. van der Weide. Hoek -10 en 15 a ds. M. de Craene (Middelburg). Terneuzen - Noordstraatkerk, 9 a ds. J. Jurjens; Opstandlngskerk, 10.30 u. ds. J. Jurjens, 18 a ds. Hoo gendoorn. Zaamslag -10 a ds. A. de Haan, 19 a ds. R. de Jonge. Aardenburg - 9.30 a ds. M. Lorier. Breskens - 9.30 a dhr. Ende (Oost- burg), 17 a kand. mevrouw M. Taalman-Ruiter (Terneuzen). Oostburg -11 u. ds. M. Lorier. Schoondijke - 9.30 en 14.30 a dhr. A. Vercouteren (Voorburg). GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel -10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen - 10 en 15 a ds. C. Me- we. Zaamslag - 9 en 15 u. ds. A. Krui- zinga. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE Kr BK Zaamslag - 19 en 15 a ds. L. van der Meij (Alphen a/d Rijn). E V ANGEI ilSctUü GEMEENTE Terneazen - De Kandelaar, 10 a dhr. Van Nes. Hulst - Den Dullaert, 19.30 a dhr. Williams. VIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Cadzand - 9.30 a dhr. M. de Jager (Purmerend). Nieuwvüet -11 a dhr. M. de Jager (Puremerend). LEGER DES MBLS Terneuzen - Donze Visserstraat 10 u. Adventdienst, 17 a Candlelight dienst. Aflevering 76 We ontvingen nog Sin terklaasliedjes van mevrouw Cornelissens, Pauluspolder en A.S. te Vogelwaarde. We la ten ze liggen tot volgend jaar. S. vraagt naar het lied: Den Bos is bekend om zijn mosterdfabriek, Klompen van Arejaan....enz. Wij hebben het niet. Wie wel? Van Vollenhovenstraat 5,4561 JJ Hulst. Al het andere, me vrouw Cornelissens, heer S., komt later aan de beurt. Iemand zoekt: Groot Eiland. We liggen er in lager en sla pen er op stro. 't Eten is hier mager, de lui zen zijn er zo. Kent u het verder? Me vrouw Hageman, Aarden burg, wij verwerken uw aan vullingen op De Vogel vliegt. Beterschap met de voet. 'Ju lia' moeten we nog even laten liggen mevrouw Broeckaert- Seghers en heer R. Thomas. Nu eerst Jan Kapoen, dat hebben we compleet al is het niet helemaal als uw versie mevrouw B. van Gemst, Kloosterzande. We kennen de melodie. Jan Kapoen Een rijkaard had een enig kind, Een zoontje zo men zegt van weelde; Dat grote sommen geld ver slindt, De grote heer wat speelde, Terwijl papa zo gierig was, Het zoontje met viool en bas met een of andere leutjespop,) Maakt hij papa zijn centen op) 2x Papa die deed zijn oogjes toe En dacht: Daar moet een eind aan komen En op den duur hij werd het moe Heeft een vast besluit gneo- men. Het zoontje dan op zekeren keer En hij en kreeg geen centjes meer, En Jan Kapoen in dronken V staat,) Verkocht rijn viel en werd soldaat) 2x Den deugniet dacht: meneer, Ze zijn vandaag te foppen En als hij had geen centen meer, Kwam hij aan vaders deurtje kloppen. Papa dien dienst is veel te straf, Wilt gij mij daar van kopen af? papa die sprak: Ik wil, gij Jan Kapoen) Dat g'uwen tijd vol uit zult doen!2x Het zoontje tegen wil en dank, Hij moest soldaatje spelen. En viel de tijd hem soms wat lang, Het moest hem zeer vervelen. Hij diende met veel haast zijn jaren uit En kwam toen spoedig aan de buit: Papie die stierf en Jan Kapoen Werd meester van een klein miljoen.) 2x Ze stonden hier en daar te zien Als Jan zijn vader liet begra ven En dan niet eens een mis of tien, Liet bidden om zijn ziel te la ven. Het is niet schoon zo rijk te zijn EN gij begraaft hem zo ge- mein! Dat weet ik wel zei Jan Ka poen) Waarom ik laat geen missen doen:) 2x Als vader in den hemel i$ Kan ik vrij die missen laten En is hij in de hel, gewis, Wat kunnen dan die missen baten? En ist dat hij voor langen duur, Moet branden in het vagevuur Dan denk ik wel, zei Jan Ka poen) Dat hij zijn tijd maar uit moet doen!) 2x Pegam

de Stem | 1988 | | pagina 23