L antto irector ations 'Axel hoort thuis in middenmoot' flERDE EDITIE VAN ELDERSCHANSCROSS IN AARDENBURG an Sluys succesvol rallycrosser De Tukker geeft zege uit handen Excelsior kansloos ZILVEREN SCHOEN Fraai debuut van Tolhoek Bekerstrijd zaalvoetbal Terneuzen [flftTEM SPORT 3 ZATERDAG 17 DECEMBER 1988 VOOESTOPPER EN ROUTINIER ERIK RIJCKAERT: SAMENSPEL VAN STUREN, VERMOGEN, INZICHT EN DURF' - 299.050 AARDENBURG-Voor Piet Westerweele heeft de 'Elderschans' geen geheimen. De Aarden- burgse postbesteller traint er zo'n drie keer in de week. HENGEL- RUBRIEK A61 T14 5St rocestech- ïandeling iere miljoe- rie. Omdat GTI breiding nodig. s eerste calcu- elastmethet net cost- de verant- idrijfsleiding. met de speci- lendiebijde ie uitvoering tot en met de mveau. rel kleine als lange rganisatie. rkers. ijke secundai- essante winst- ingvanref.nr. ïkenaar/ ar) aan uitbreiding van de activitei- lens het Benelux hoofdlcan- lornem in België] een (m/v) rp oog voor rvke en kosten t als organisatorisch, die auwe samenwerking met leidinggeven aan ieder >t transport van pallets en istriêle dienstverlenende on- le spreek- en schrijfvaardigheid Rotterdam en Antwerpen cen- rrière op te starten binnen J salaris en prima secundaire atiebrief met uitgebreid c.v. veg 34, B-2680 Bornem(Belgiê). neem dan contact op met 150. ^rSjaak Begijn ^_In de thuiswedstrijd van afgelopen mdag tegen Moerse Boys kwam Axel niet Ljer dan een gelijk spel. De oranje-wit- lieten daarmee een kostbare steek val- want bij winst zou de afstand tussen tide degradatiekandidaten van dit mo- Lt vier punten hebben bedragen. Ach- raf mocht Axel nog het meest tevreden in met het gelijke spel, want Moerse Boys sde gehele wedstrijd sterker. L formatie van trainer Jaap Lensen kon geen ment Imponeren en liet een matige indruk titer. De uitwedstrijd van zondag 18 december ten binge, dat koploper is in de derde klasse, looft daarom weinig goeds. Maar Axel zou lel niet zijn als het zich voor dergelijke wed- rjden niet extra oppept en de mouwen op- jopt om tot een goed resultaat te komen. De wachting is daarom dat het in Clinge een ste epartij voetbal zal worden. Voorstopper en routinier Erik Rijckaert licht Het was tegen Moerse Boys inderdaad een slechte wedstrijd. Bij dit belangrijke treffen speelden de zenuwen een grote rol. Het was net alsof we dichtklapten. Onbegrijpelijk als je be denkt dat we de laatste wedstrijden best wel goed draaiden. Nadat een Moerse Boys-speler uit het veld was gestuurd bleven we met twee spit sen spelen. Daar lag naar mijn idee de fout. Met een extra man in de voorlinie hadden we de te genstander in de verdediging moeten drukken. Nu gebeurde precies het tegenovergestelde. We lieten ons teveel terugzakken, waardoor Moerse Boys volop de gelegenheid kreeg de aanval op te zoeken. Dit verschijnsel zie je dikwijls in het voetbal. De een-man-meer-situatie wordt maar zelden goed uitgebuit." En Rijckaert vervolgt: „Langs de andere kant mag je de wedstrijd van afgelopen zondag niet vergelijken met het duel dat we komend week einde tegen Clinge gaan spelen. Spelen tegen Clinge is een wedstrijd op zich. Dat duel kan alle kanten op. Thuis hebben we tegen deze ploeg met 0-0 gelijk gespeeld. Toen liet Clinge niet zo'n sterke indruk achter. In het Axel-kamp spreekt deze derby enorm aan. We zullen onze huid duur verkopen. Het schijnt dat Clinge momenteel goed draait. Dat moet ook wel, want anders sta je niet bovenaan de ranglijst." Na elf speeldagen bengelt Axel onderaan de ranglijst met de wetenschap dat er aan het einde van het seizoen in ieder geval twee ploegen de graderen. De op de derde plaats van onderen eindigende ploeg moet met drie andere teams uit de overige derde klassen een na-competitie spe len. De verliezer hiervan degradeert alsnog. In de derde klasse D zijn er vier ploegen die afgete kend onderaan staan. Dat zijn het Brabantse DIVO en Moerse Boys en het Zeeuwse Breskens en Axel. De tweede helft van de competitie zou dus voor laatstgenoemde ploegen wel eens in een horror-sfeer kunnen verlopen. De 27-jarige Rijckaert wil hier echter nog niet in geloven. Hij stelt: „We hebben nog een lange weg te gaan. De periodes voor en na de winter stop zijn twee totaal verschillende helften. Axel is niet een ploeg die onderaan moet staan. Deze eerste helft van de competitie zijn we nooit weg gespeeld. Waar het ons aan ontbreekt is een af- werker. Met een speler als Van Craenenbroeck in de gelederen hadden we ook van boven ge staan. In de voetballerij gaat het om het maken van doelpunten. We hebben naar mijn idee te veel kansen nodig. De druk op de verdediging wordt daardoor extra groot, want een tegendoel punt betekent meestal puntenverlies. In de win terstop zullen we er tijdens de trainingen nog eens stevig tegenaan gaan. Ik heb er alle ver trouwen in dat we dan aan het einde van de rit terug te vinden zijn in de middenmoot, een plaats waar een ploeg als Axel thuishoort." Deze uitspraken typeren Erik Rijckaert, die in het veld een toonbeeld is van karakter en een voorbeeld voor zijn ploeggenoten. e loop van Westerweele »r Fred Ra bout OSTBURG - Met een sde plats in de eind- and van het Nederlands [ampioenschap afgelopen ieizoen leunt Oostburger tacky van Sluys tegen de Rationale rallycrosstop tan. Een top overigens die |door de 23-jarige auto- schade-monteur/spuiter om financiële redenen nog |ver verwijderd is. zesde plaats waarop ik t afgelopen seizoen beslag ib weten te leggen is leuk, iaar telt internationaal nog iet mte. Dan moet je met Ier materiaal aan de start en komen en dat kost lanten. Ik ben bezeten deze sport, maar het t haalbaar en leuk blij- Van Sluys kwam in in aanraking met het —Jlycrossen. Dit via de ge- Broeders Jack en Rini Buyck, fliehem overhaalden om eens Jk was er gelijk voor ge winnen Tijdens de winter 19M werd mijn eerste |uto, een Opel Manta, van de |loop in orde gemaakt en in debuteerde ik in Goes [•aar de nu ter ziele gegane ItCZB wedstrijden hield, [iet een vijfde plaats sloot ik :t seizoen af. Het 'slopertje' •erd vervangen door een Mf. Inmiddels was ook mijn Ner tot het rallycrossen be keerd en saraen met hem [ebben we die auto eerst he- 1 kaal gemaakt en ver is keurig aangekleed, let leverde mij in het daarop joigdende seizoen een vierde laats op in de eindstand van i AEWBR, die als plaats ji handelen een parkoers in Band had." [Dezaak werd steeds uitge lid, want eind 1986 werd P" aantal spullen van Fons pavet gekocht. Een andere plf werd er mee opgebouwd Jacky van Sluys Trok [aar het Mekka van de na- 'nale rallycrosssport, het irocircuit van Valkens- paard. Als enige Zeeuws- r'aming kwam hij uit in de I-divisie, waarin de motoren F een literinhoud van 1600 T strijd leveren. Hij zette de pgressie voort met een paalfde plaats in de eind- van het nationaal mpioenschap dat jaar. Het 1 was dat er een aantal ►IS'maar in ^eze sporttak Foodnadige sponsors kon Fden aangetrokken. Val- "ie, Gabriel, Hanog en de F°n van het eerste uur ga- Re Dekker waar hij toen 5 Werkzaam was, zagen D wat in de ambitieuze «burger. Ntijd JMeuw was het een Golf iii/°°r aanvanê van het X, «ge serzoen werd gepre- kii i leverde hem een iLÜ p ts °P in de eind- lA Van het Nederlands i Pioenschap. In een spe- L°Pgetrokken schuur op Khi van,garage Dek- jL ™J vele uurtjes sa- i "tet rijn vader te vin- ,j S5 11081 niet alleen Som maar °°k veel tijd. J^Hge mensen denken, ik h ,u.even achter het stuur lfi!aan we- In werke- ■s kSt dat wel even an- ïaaioJj mee kunnen faal Ü'?3? tnoet het mate- Lj^k in orde zijn. Bo- ™on Aeb ik V8n mijn va- 'ane punt een enorme naar precisie geërfd. Jacky van Sluys, de succesvolle Oostburgse rallycros ser, wil er dit seizoen weer keihard tegenaan. - foto wim kooyman Mijn wagen moet als nieuw aan de start staan. Niet al leen voor het moreel, maar ook omdat ik vind dat dit een verplichting is ten opzichte van de sponsors." Niet alleen het sleutelen neemt een zee van tijd in be slag. Ook het reizen naar de arena's (meestal Valkens- waard, maar ook de Belgi sche plaatsen Ingelmunster, Maasmechelen en Arendonk) vergt aardig wat uren. „Als we naar Valkenswaard gaan vertrekken we een dag van tevoren. We slaan dan onze tent op ter plaatse, zodat we uitgerust aan de start ver schijnen. Het is er dan trou wens heel gezellig, want ik ben niet de enige. Met name de absolute toppers reizen op die manier van circuit naar circuit. Het is er gezellig en je kunt er een hoop leren." Of het een gevaarlijke sport is? „Ik denk dat het ri sico even groot is als in vele andere sporten. Je moet we ten wat kan en niet kan. Het is een spel van sturen, ver mogen, inzicht en durf. Ik denk echter dat het kijken er naar meer gevaar openbaart dan wanneer je er zelf tussen zit. Dan merk je daar absu- luut niets van." Dat zijn prestaties ook dit seizoen niet onopgemerkt zijn gebleven mag blijken uit het feit dat VW-importeur Pon zich bereid heeft ver klaard ook komend seizoen een steentje bij te dragen in de onkosten. Daarnaast heeft hij ook nog een aantal regio nale sponsors. „Natuurlijk ben ik deze mensen dank baar dat zij mij in staat stel len mijn sport te bedrijven, maar nieuwe aanmeldingen blijven altijd welkom. Ik hoop ooit eens in een zes tienklepper te zitten, maar ja, dan praat je al vlug over een zestien mille en dat kan bruin nog niet trekken. Van het prijzengeld hoef je daar niet aan te denken, want als je goed presteert worden daarmee alleen de brandstof kosten gedekt." Inmiddels heeft hij er wel al iets waardevols aan over gehouden, in de vorm van een vriendin. Isabelle Meij- link uit het Brabantse Leende zit immers ook in het rallycrossen (ze werd achtste afgelopen seizoen) en de duels op het Eurocircuit leid den tot meer. Nu staat de Golf weer helemaal kaal op Jacky en vader Gerrit te wachten. Het seizoen staat immers al weer voor de deur. Door Fred Rabout Zaterdag 17 december mag hij op 'zijn' terrein de con currentie bekampen in de vierde editie van de Elder- schanscross. Het is tevens de vierde wed strijd van de Zeeuwse cross competitie, die daarmee al hal verwege is. Een crosscompetitie waarin Westerweele, nog steeds de toonaangever van het organiserende De Wielingen, naar tevredenheid presteerde. Dit met twee tiende plaatsen (KMS en Moerschans) en een zesde plaats in de Sint Nico- laascross. Beter dan vorig jaar in elk geval toen hij wegens privé-omstandigheden de crosscompetitie niet afmaakte en hij juist in 'zijn' Aardenburg de laatste wedstrijd liep. „Nu gaat het naar wens. Met name in de Mosselloop draaide het goed. Met een vijfde plaats was ik daar de tweede Zeeuw en dat geeft toch een brok zelf vertrouwen. Voor eigen pu bliek lopen is echter altijd weer een graadje moeilijker. On danks dat ik al elf jaar mee- huppel is er toch alijd een brok spanning. Mijn beste prestatie was hier ooit een vierde plaats. Een stek waar ik dit jaar zeker voor teken. Komen Reynierse - hij won al twee keer op de El derschans - en John Vermeule, dan zijn de eerste twee plaat sen al bezet. Voeg daarbij Leon van der Velden, die na eerstge noemd duo boven de rest uit steekt, dan is de vierde plaats het hoogst haalbare. Achter dit trio komt in Zeeland een groepje dat vrijwel gelijk waardig is en waar een 'goed dag hebben' de posities be paalt," aldus de 34-jarige Wes terweele, die vrijdagavond meehelpt het parkoers op te bouwen. „Dit parkoers heeft weinig veranderingen ondergaan. Al leen aan de westkant moet de zaak een beetje omgelegd wor den omdat daar baggerwerk- zaamheden gaande zijn. Qua afstand en moeilijkheidsgraad maakt dit bitter weinig uit. Het draaien en keren maakt het hier lastig. Zo kost het uitko men van de vijver en gelijk een bocht van negentig graden ma ken de nodige kracht. Een cross moet echter een moeilijkheids graad hebben. Ben je daar geen liefhebber van dan moet je op de baan gaan lopen." In de strijd om de Zeeuwse crosstitel voert Leon van der Velden op dit moment het klas sement aan en het zal raar moeten gaan wil hij zijn titel niet prolongeren. Komende za terdag is hij dan ook weer top favoriet, ondanks dat het boch tige parkoers niet opzijn lange lijf is geschreven. Toch kwam hij al een keer in Aardenburg Piet Westerweele, de atleet uit Aardenburg die in de Elder- schanscross voor eigen publiek een puike prestatie neer wil zetten. - foto de stem/corj.de boer winnen. De strijd achter de Ka- pellenaar kan dus leuk worden met een Jan Guiljam die de laatste weken erg sterk loopt, zijn clubmakker Jan de Wilde (afgelopen zaterdag nog win naar van de Salvatorehoeve- loop), terwijl ook verwach tingsvol wordt uitgekeken naar de verrichtingen van Chris- tiaan van de Wege en Hans van de Griendt. Twee jongens die eindelijk eens voor wat nieuw jong bloed zorgen in het Zeeuwse seniorenkorps. Daar naast natuurlijk plaatselijke man Piet Westerweele. De senioren beginnen om 14.35 uur aan hun 8800 meter, verdeeld over acht ronden. Dit samen met de veteranen. Eer der al hebben dan de dames slag geleverd met Hanny de Jager in een te kloppen rol. Het damespeloton wordt om 14.00 uur op pad gestuurd met als opdracht 3300 meter. De atle- tiekmiddag wordt geopend om 12.00 uur met de C-pupillen. In de jeugdcategorieën is de belangstelling groot. Ruim 400 voorinschrijvingen vielen bij De Wielingen-voorzitter Peter de Munck door de brievenbus. Gebruikelijk zorgen de presta tielopers Voor de afsluiting. Dit om 15.15 uur. Het secretariaat is gevestigd in de toekomstige kantine van de voetbalvereni ging Aardenburg op het Burge meester van Dongen-sport- park, waar eveneens kleed ruimte beschikbaar is. PROGRAMMA 12.00 uur: C-pupillen 1100 meter, 12.08 uur: meisjes-pupillen B 1100 meter, 12.16 uur: jongens-pupillen B 1100 meter, 12J24 uur: meisjes pupillen A 1100 meter, 12.32 uur: jongens-pupillen A eerstejaars 1100 meter, 12.40 uur: jongens-pu pillen A tweedejaars 1100 meter, 12.48 uur: D-meisjes 1100 meter, 1ÏL56 uur: D-jongens 1100 meter, 13.04 uur: C-meisjes 1100 meter, 13.12 uur: C-jongens 2200 meter, 13.27 uur: B-meisjes 2200 meter, 13.42 uur: B-jongens 3300 meter, 14.00 uur: A-meisjes en dames 3300 meter, 14.15 uur: A-jongens 5500 meter, 14.35 uur: heren en heren veteranen 8800 meter, 15.15 uur: prestatielopen over maximaal 8800 meter. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Titel kandidaten komen normaal gesproken in hun sterkste opstelling binnen de lijnen. Dat was niet van toepassing op het team van De Tukker in het zaalvoetbalrayyon Sas van Gent. Tegen IZV 2 kon De Tukker slechts drie veldspelers op de been brengen en zo kon het ge beuren dat De Tukker met forse cijfers verloor en een kloof zag ontstaan met de andere twee titelkandida ten, De Rijnvaert 1 en Corn Boys/Adeg 4. De Rijnvaert 1 kwam niet in actie. Corn Boys/Adeg 4 wel. Opmerkelijk van dat team was dat het maar liefst vier tegen treffers moest incasseren tegen het laaggeplaatste Philippine 3. Toch bleef de koploper aan de positieve kant van de score met 10-4. Opvallend was ook de neder laag van Philippine 2 tegen Ce- restar. Philippine 2 nam een 3- 0-voorsprong tegen een op dat moment onderbezet Cerestar, maar moest de winst nog uit handen geven toen die ploeg op TOPSCORERSKLASSEMENT 1. W. Paardekoper (SSV) met 11 doelpunten. 2.1. Wouters (Koewacht) met 10 doelpunten. 3. R. v. Keeken (Hoek) met 9 doelpunten. 4 t/m 6. B. v. Craenenbroeck (Clinge), R. Hoekman (Goes), H. v.d. Brink (Patrijzen) met 8 doelpunten. 7. H. Rentmeester (Patrijzen) met 7 doelpunten. 8 t/m 11. F. v. Kauteren (HW '24), C. Blommaert (HW '24), J. Wij- nands (SSV), E. Nagelkerke (Steen) met 6 doelpunten. 12 t/m 16. H. Ottens (Breskens), E. Lohman (Goes), A. Nieuwenhuyze (Hoek), A. Smulders (Patrijzen), P. v. Drosselaer (Steen) met 5 doel punten. 17 t/m 29. H. Bakker (AZW), J. Livramento (Breskens), P. Dewilde (Clinge), M. Triest (Clinge), H. Kint (Hontenisse), J. Herselman (Kapel- Ie), A. den Dekker (Kloetinge), R. Vos (Patrijzen), W. Corijn (Philippi ne), M. de Kunder (Sluiskil), M. v.d. Bossche (Tem. Boys), A. v. Hane- gem (IJzendijke), P. Jansen (Zaamslag) met 4 doelpunten. 30 t/m 49. K. Dorrepaal (Goes), R. Krijger (Goes), P. Devisscher (Hoek), G. Lokhorst (Hoek), D. Pauwels (Hontenisse), S. Soulimans (Hoofd plaat), J. Jacobs (Hoofdplaat), D. Rietjens (HVV '24), A. Verbraecken (HW '24), L. van Houten (Kloetinge), L. Rombout (Koewacht), P. v. Grimberghe (Koewacht), J. de Jager (Lewedorpse Boys), T. Huiskens (Lewedorpse Boys), C. Bal (Patrijzen), P. Valk (SSV), P. Bom (SSV), J. v. Remortel (Steen), J. Scheele (Terneuzense Boys), M. v. Vlierbeghe (Vogelwaarde) met 3 doelpunten. Clubscore: 1. Patrijzen met 30 doelpunten. 2. SSV met 27 doelpunten. 3-4. Goes-HW '24 met 25 doelpunten. Door Rien van Nunen De winter is, hoe tegenstrij dig dat een mooi-weer-vis- ser in de oren moet klinken, een prima vistijd. Niet al leen op zee, maar ook de zoetwatervisserij kan met elke zomerse visdag wedij veren. Wie hele mooie voorns wil vangen kan dan ook in de late herfst en de winter terecht. De voorns, grote scholen voorns, ver zamelen zich op plaatsen waar het water diep is. Diep genoeg tenminste om niet veel last te hebben van de wisselingen in tempera tuur, boven water. Pas wanneer de nachttempera- turen onder het vriespunt komen, is het voor de voorns zaak een goed heen komen te zoeken. Dat wordt gevonden in diepe kanalen, plassen en vooral de ha vens. De haventje van het IJssel- meer zijn daar uitstekende voorbeelden vaa Minder bekend is wel dat ook de havens en de grachten van Amsterdam en Rotterdam en uiteraard vele andere stadwateren, in de winter veel vis bevatten. In de ste den en zeker ook in de ha vens is het water relatief warmer dan elders. Boven dien wil het voedselaanbod er vanwege de grotere toe voer van allerlei afval wel in orde wezen voor voorn. Kijken we eens dichter in onze eigen buurt. De haven van Drimmelen (zowel de oude als de nieuwe haven) zijn goed voor menig voorntje in wintertijd. Lage Zwaluwe is bij voornvis sers overbekend. Moerdijk wat minder, maar ook daar is het goed vissen. Wat ver der naar het westen doet het sluizencomplex van Willemstad het erg goed als ook de haven van Willem stad zelf. Naar het noorden komt men bij Numansdorp, in binnen- en buitenland vermaard om de geweldige voornvangsten die er in deze tijd van het jaar kun nen worden gemaakt. Weer wat westelijker komen be kende namen als Stellen dam, Hellevoetssluis, Mid- delharnis, Stad aan het Ha ringvliet en Den Bommel. Vele wintervissers houden zich terecht bezig met het bevissen van deze ha ventjes. Veel Nederlanders, maar zeker ook zoveel Bel gen. Opvallend is de trend, dat de Belgen zich daarbij steeds vaker oriënteren op het Rotterdamse. Het vis sen op voorn moet daar in de vele havens nabij Pernis meer dan goed zijn. Het vissen op voorn in de winter is niet ingewikkel der dan anders. Sterker nog, eenvoud doet het. Wees niet verwonderd, vele, vele hengelaars aan te treffen op genoemde plaat sen. Kennelijk zijn de vangsten vaak zo goed, dat het de moeite loont. Neem de vis niet mee en stop deze ook niet in een leefnet. Aan flinkdoenerij van sportvis sers heeft de voorn geen en kele behoefte en thuis ge looft men toch wel dat we iets hebben gevangen. Bo vendien is het idee meer vis te kunnen vangen als men de vis (voorlopig) in een leefnet opslaat, achter haald. Het is juist de con centratie schrikstoffen uit zo'n visverzameling die de andere vissen op afstand houdt Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - M&B/Den Engel/Scheele schuift na een matige competitiestart op naar de kop van de klassering in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. volle sterkte kwam te staan. Corn Boys/Adeg 4 nam ruimer afstand van de onderste plaats door winst op Racing White/De Crab. UITSLAGEN IZV 2-De Tukker 8-2, Corn Boys/ Adeg 3-Racing White/De Crab 5-1, Philippine 3-Corn Boys/ Adeg 4 4- 10, Cerestar-Philippine 2 5-3, De Rijnvaert 2-Racing White/Suiker Unie 2-2. STAND Corn Boys/Adeg 4 10-17, De Rijn vaert 1 9-15, De Tukker 9-13, IZV 8-9, Cerestar 9-9, Corn Boys/Benny Sport 9-9, De Rijnvaert 2 10-8, Ra cing White/Suiker Unie 7-7, Phili- pine 2 8-6, Corn Boys/Adeg 3 10-6, Philippine 3 9-5, Racing White/De Crab 9-1. Die ploeg bezet nu een gedeelde eerste plaats samen met RWS en Sporting'88 2, teams die over een beter doelsaldo beschikken. M&B/Den Engel/Scheele kwam langszij door een ruime zege op hekkesluiter Excelsior. In de eerste klasse heeft hek kesluiter W Van Strien, via een ruime winst in een recht streeks duel, Philips 1 in het vi zier gekregen. In de derde klasse sprong de ruime 10-4- zege van Terneuzen 2 tegen Atoom Boys in het oog. UITSLAGEN Eerste klasse: HKC-Sporting'88 1 2-3, Philips 1-W Van Strien 1-4. Tweede klasse: Excelsior-M&B/ Den Engel/Scheele 2-5, RWS-Ter- neuzen 15-3. Derde klasse: Terneuzen 2-Atoom Boys 10-4. Van onze sportmedewerker GOES - Patrick Tolhoek heeft het afgelopen seizoen als debuterend beroepsren ner uitstekend voldaan. De renner uit Yerseke, die on der andere vierde werd in het nationaal kampioenschap, is daarvoor tijdens de 'Tweewie- lerbeurs' in de Goese Zeeland hallen in het zonnetje gezet. Tolhoek ontving daar voor zijn prestaties de 'Ko van de Velde- trofee', die jaarlijks wordt uit gereikt aan de persoon die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt in de Zeeuwse wieler sport. Een jury bestaande uit Arjaan de Schipper, Jo de Roo en Piet Rentmeester was van mening dat Patrick Tolhoek deze bokaal toekwam. Arjaan de Schipper, die de trofee overhandigde aan Tol hoek, noemde de Yersekenaar geen toptalent, maar wel iemand die door zijn wils kracht en doorzettingsvermo gen tot voorbeeld gesteld kan worden voor anderen. STANDEN Eerste klasse: Sporting Van den Hemel 9-18, EK Yugo 1 9-11, HKC 9-11, Sporting Van Kouteren/Die- leman 9-10, Sporting'88 1 10-10, ABN 9-9, Beldo'79 1 9-8, Gemeente 9-7, Philips 1 10-6, W Van Strien 10-4. Tweede klasse: Sporting'88 2 8-11, RWS 8-11, M&B/Den Engel/ Scheele 8-11, Dow 2 9-11, Terneu zen 1 8-8, PZEM 7-5, M&B/Image Club 7-5, Philips 2 8-4, Excelsior 8- 3. Derde klasse: FSV 2 8-14, Smit 7- 11, EK Yugo 2 7-11, Terneuzen 2 8- 9, Atoom Boys 8-7, Goalgetters 6-6, Broodje Ben 3 7-4, Instuif 7-4, Dow 37-0. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De poule indeling voor de tweede ronde van de strijd om de zaalvoetbalbeker in het rayon Terneuzen is bekend. Die indeling ziet er als volgt uit: poule E: Sporting Van Kouteren/Dieleman, Broodje Ben/De Ridder 2 en Smit Sportprijzen, Poule F: Beldo'79, W Van Strien en M&B/Den Engel/Scheele. Poule G: De Groote Slock, Philips 1 en Atoom Boys. Poule H: Sporting Van den Hemel, HKC en Dow 2. De eerste wedstrijden voor deze tweede bekerronde wor den woensdag 21 december ge speeld en de laatste op woens dag 11 januari. De winnaars en de best ge klasseerde tweede ploeg gaan over naar de derde ronde, waar ze zullen worden ingedeeld bij ploegen uit de hoofdklasse en A-klasse van het regionale zaalvoetbal. De wedstrijden van die ronde, die eveneens in poules afgewerkt wordt, wor den gespeeld op 13 en 20 fe bruari en 22 maart. De win naars van die poules spelen 29 maart de kruisfinales en finale.

de Stem | 1988 | | pagina 13