:omputer jsboek over an woning Fiets meer igstelling voert actie iligheid [wiLLOW VAN GEORGE LUCAS SPANNEND EN HUMORISTISCH •verdaad aan stunts in 'Moonwalker' iteiten NEC Joris Ivens Award voor documentaires 'oge prijs voor de tekst van hoorspel 'War of the Worlds' I B Expositie Cobra verlengd VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 T2 ndelijk draait er na ten met Kerstmis Lr eens een echt Lokje in de Neder- |ndse bioscopen waar hele familie plezier an kan beleven. 'Wil- jW van producent orge Lucas en regis- |eur Ron Howard be- jat op uiterst fantasie- ijke wijze de klassieke [rijd tussen Goed en ÏICHAEL JACKSON ALS DE VERLOSSER IN EIGEN FILM iBoetKokke 'Gezond' SPEELFILMS OP TV 00K IN DE BIOSCOOP kant van Japan, heeft de eerste Iwste model supercomputer ®st ie ooit met een enkele computer :ACOM VP2000 serie heeft een lops, oftewel 4 miljard verwet- fcrations) per seconde. De snelste 'niet verder' dan 3 megaflops (3 seconde). e vier jaar minstens 200 nieuwe 'erkoopprijs van de snelle reken. Imaar het bedrijf verwacht dat de 1 huren. De huurprijs zal komen liljoen gulden per maand. Irnamelijk gebruikt voor weten- 'ngen. ouw (GIW) te Rotterdam heeft I jit over het gebruik en onderhoud 1 huis om in te leven' en bevat tal kunnen bijdragen tot ongestoord gebruikname van de opgeleverde inmaak, het verdrijven van bouw- It met de inrichting wordt begon- richting, wenken voor een goede en ook de bij de bouw gebruikte de fundering, kruipruimten, kozij- k) en er worden de nodige tips ge- houd (bijv. schilderwerk, schoon- i en rookkanaal). |d aan het omgaan met allerlei in rit, gas, waterleiding, mechanische daarvan. Het boekje bevat verder (denk aan goede afspraken over at dat laatste betreft is het oppas- deskundig advies (bijv. zo maar ianbrengen) kan de nodige schade blfs het vervallen van garanties op Re. 1 eerste instantie geschreven voor haar is uiteraard ook goed bruik- wordt gratis verstrekt aan elke ko rnet het GIW-garantiecertificaat. 1 het boekje op aanvraag verkrijg- inclusief verzendkosten), tel. 010-I nentenonderzoek is duidelijk naar duurdere prijsklassen momenteel ve fiets trok tweeëndertig procent bmiddeld een bedrag uit variërend julden. t na ordt door driekwart van de Neder-' lager is dan tweehonderdvijftig gul- fiets heeft te maken met de beteke ven, zoals ook tweeënnegentig pro- aankoop van een fiets naar de er- zeker te zijn van goede service en ;ts worden overigens vaak zelf ver- pe fietsers doet dat en daarvoor be- or zevenenzeventig procent bij de or zesendertig procent zelf verricht naar de zaak waar de fiets gekocht j vertoont reeds jaren een stijgende I zorg aan de fiets wordt besteed in van comfortabel fietsen. :te cijfers bekend zijn, kan worden lederlanders hun fiets met andere meer aandacht voor de tweewieler :er 2,3 miljoen van deze onL 10 doden. Circa 70.000 mensen moe- iekenhuis worden opgenomen. Het t van het aantal in het verkeer, t bedragen zo'n 25.000 gulden. Da speciaal busje waarmee de leden zui- allerlei materiaal dat laat zien DE STEM 'ilmsprookje vol toverkracht por Marjan Mes kwaad. schattige baby, een ildevolle dwerg, een waadaardige koningin en jaar oorlogszuchtige on- anen, een aantrekke- |ke prinses en een over- dige ridder; zij zijn de tofdpersonen in een nend en humoristisch [irookjesavontuur vol ma- en toverkunst, waarin l van bestaande sprook- t en legenden terug zijn vinden, aandoenlijke baby wordt «ren in het gewelddadige aikini-rijk van koningin |avmorda (een schitterende Marsh). Het wichtje t een teken op de arm en Idaarom van Hogerhand aan- ïwezen om de boze koningin f vernietigen. Die wil als een rning Herodus het kind laten maar het wordt door noude vrouw gered en als de ine Mozes in een bundeltje neen rivier toevertrouwd. Zo komt de baby aangedre- i het vredelievende Nel- i-volkje; lilliputters die de idbouw en de magie bedrij- De sympathieke, kleine Juisvader Willow (Warwick i ontfermt zich over het Izondere kind en zal het naar pjn ware bestemming brengen, idat de macht van de boze ko- i kan worden uitgescha- Het wordt een spannende tocht vol gevaren, waarbij de sympathieke Willow assisten tie krijgt van een volkje dat nog veel kleiner is dan hijzelf; de ondeugende boogschutters, de Brownies. En van de stout moedige zwaardvechter Mad- martigan (een leuke Val Kil mer), die Willow tegen wil en dank te hulp komt. Eigenlijk is hij een Daikini, maar hij ont popt zich als een ware sprook jesheld, die ondanks zijn woeste natuur en dommige ka rakter een warm hart heeft voor de baby. Een nog warmer gevoel krijgt hij voor de dochter van de wrede koningin, Sorsha (Joanne Whalley), die onder haar vervaarlijke harnas en helm een verleidelijke vrou wengestalte verbergt. Sorsha wordt er door haar moeder op uit gestuurd om de baby te vin den, maar als het zover is, raakt zij onder de bekoring van Madmartigan en keert zich te gen haar wrede moeder. In het verhaal laten zich gemakkelijk elementen uit sprookjes als As sepoester, Doornroosje en Sneeuwwitje herkennen. Het eerste deel van de film vertelt een herkenbaar ver haal, later ontaardt de strijd tussen Goed en Kwaad in een gigantische opeenstapeling van woeste actie. Maar daarin zijn zoveel fantastische 'speciale ef fecten' te zien, dat je in ieder geval je ogen uitkijkt. De ge daanteverwisselingen die door toverkracht plaatsvinden, zijn adembenemend knap vormge geven. Het leuke is dat het behalve spannend en griezelig gelukkig ook steeds geestig en aandoen lijk blijft. Zo is er een be toverde prinses in de gedaante van een woestijnrat die Willow en de zijnen te hulp schiet om het verboden eiland Tir Asleen te bereiken. Maar door een ma gisch foutje van Willow zien we haar veranderen in een kraai, die het gezelschap met de baby daarna vanuit de lucht raad kan geven. De tocht gaat door spectacu laire landschappen, waarvoor de opnamen werden gemaakt op het Engelse platteland, in de moerassen van Noord-Wales en de buitengewone ijs- en sneeuwlandschappen van Nieuw-Zeeland. Daar razen woeste beesten rond, reuzen, trollen, doodshonden en dra ken, die Willow en zijn baby bedreigen. De metamorfoze van trollen in een draak met twee koppen is een formidabel staaltje van trucage-techniek, zoals de hele film een wonder van filmtru cage is. De verschillen in grootte tussen de Daikini's, de Nelwyn's en de microscopisch kleine Brownies zijn perfect in de omgeving verwerkt. Er zit in die verschillen ook een ontwa penende humor en koddigheid. Regisseur Ron Howard (van 'Cocoon' en 'Splash') moet wel geweldig veel geduld hebben gehad om niet-beroepsacteurs als de lilliputters (er zijn er 200 uit de hele wereld) zo aardig te laten acteren. Ongetwijfeld heeft hij zich nog meer moeite getroost om de baby Elora zo veel passende gezichtsuitdruk kingen te kunnen geven. Het lijkt of het kind reageert op de gebeurtenissen om haar heen en dus of ze echt acteert. Ho ward laat haar 'spelen' door de roodhartige baby-tweeling Ruth en Kate Greenfield; af wisselend dus door twee wichtjes, wat soms heel even is te zien. George Lucas, compagnon van Steven Spielberg bij menig superproduktie en maker van de 'Star Wars' - films, heeft een schitterende sprookjesfilm ge maakt, die nu eens niet alleen drijft op geweld en agressie, maar vooral ook op tederheid en humor. •Willow* van George Lucas en Ron Howard draait in Casino 1 in Breda en Roxy 1 in Bergen op Zoom. Val Kilmer draagt lilli putter Warwick Davis op de rug in het sprookjesavon- tuur 'Willow'. - FOTOU.i.p. iging gaat als eerste in het land be- i ter voorkoming van ongelukken w t een groot aantal leden bezocht met ten hoe het met die veiligheid is ge- is mede opgezet door de Stichting het ziekenfonds Spaarneland. Eind taten wetenschappelijk onderzocht- enigingen hebben al belangstelling aal voert de actie in het kader van s voorzitter N.J.M. de Rooij is een ngsorganisatie voor de mensen thuis aan het grote aantal ongelukken ui wat afleggen van de bezoeken zullen stu- 'entrum NEC gaat per 1 januari rij" mzienlijk uitbreiden via samenvet ig International. er A. Bouman, thans directeur v instemming bereikt over oprichtte die vrijwel alle activiteiten van A* .krijgt een meerderheid in het aan lerneming, zo heeft NEC bekend g overeenkomst grote uitbreiding va® 'an recreatie en toerisme, die op itatie van Holland Park's Bonga'° ntal hotels. [endikke twintig jaar gele waren de Beatles het punt van verontwaar- fede commentaren toen i Lennon vaststelde dat bekender was dan Jezus ristus. Een popgeneratie pr kan Michael Jackson t zich veroorloven te po ffen als de verlosser in 1st eigen persoon, com- 1 met spectaculaire he lvaart, nadat hij dejeugd F de wereld gered heeft an de ondergang door pgs. F-gebeurt allemaal in 'Moon- Pw', wellicht de grootst op- tv? egotrfP fit de filmge- Wenis, en als zodanig uit- Jwtd passend bij het bizarre Pomeen dat Michael Jackson {.Moonwalker' is geen mu- dm in de klassieke beteke- t'W.het woord, al wordt er ftuurlijk veel muziek in ge- Ci ^ee' dackson, die de van de onderneming j Sm handen had, wilde iets ers: zijn publiek overdon- n met spectaculaire stunts, net zich willoos gewonnen «even. Inm! ongetwijfeld bij de- L die Jackson aan hun Eri»Ü: gedrukt als hèt van het moment. En Michael Jackson in 'Moonwalker'. de mega-ster laat er geen twij fel over bestaan dat hij op dié categorie primair mikt: de beelden in het begin van fans die bij zijn optreden flauwval len en worden afgevoerd (één generatie na Presley, twéé na Sinatra, zóveel verandert er nu ook weer niet) maken dat dui delijk. Michael Jackson stortte zich met graagte op de nieuwe mo gelijkheden van de film. En daarmee is hij, voor de enigs zins objectieve toeschouwer, de mist ingegaan. De film heeft eindeloos veel mogelijkheden en als die allemaal moeten worden beproefd, ontstaat er eerder een catalogus van stunt werk en technische grappen makerij dan een film. Centraal in Moonwalker staat het verhaal van Michaels strijd tegen de boze drugshandelaar Mr Big. Samen met drie kinde ren - onder wie John Yoko's zoon Sean - neemt hij het op te gen de schurk die de jeugd wil corrumperen, en hij slaagt daar natuurlijk in, met special effects die niet voor die van de Star Wars-serie onderdoen. Het is duidelijk dat Jackson zich graag wil profileren als een 'gezond' verschijnsel voor de jeugd en niet geheel ten on rechte, want de verschrikke lijke bijverschijnselen van Pepsi zijn tenslotte nooit aan getoond. Rond het centrale verhaaltje cirkelen in 'Moonwalker' een aantal nevenplotjes, die ook al voornamelijk geschreven lij ken om de mannen van de vi suele stunts aan het werk te houden. De resultaten zijn vaak knap, een enkele maal adembenemend. Maar het is al lemaal een beetje véél. Het eindresultaat is dat van de cir cusbezoeker die, als de jongleur twintig glazen op zijn neus ba lanceert, ook niet meer ver baasd raakt als het er véértig worden. Een deel van de speciale ef fecten uit Moonwalker kent de Jackson-fan al uit diverse vi deo-clips - en daar horen ze eigenlijk ook thuis: snelle beeldflitsen die de verkoop van een plaat moeten stimuleren. Natuurlijk voegen het brede bioscoopdoek en de speciale ge luidsapparatuur daar nog het een en ander aan toe, maar van de meester die zich in de beper king toont heeft Jackson ken nelijk nooit gehoord: hij wil overbluffen van de eerste tot de laatste minuut. 'Moonwalker* van Michael Jack son draait in Casino 3 in Breda, City 2 in Roosendaal, dnemactueel 2 in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. AMSTERDAM (ANP) - De prijs van het Internatio nale Documentaire Filmfestival in Amsterdam, de Joris Ivens Award, is toegekend aan twee documen taire films, 'Birthplace Unknown' van de Neder landse Karin Junger en 'Eilanden' van Ruben Ge- vorkjanz uit Sovjet-Armenië. De jury was van oordeel dat beide films de prijs voor de beste documentaire verdienden Het door het ministerie van WVC en de gemeente Amsterdam beschikbaar ge stelde bedrag van 10.000 gulden moest dus worden gedeeld. De prijs werd woensdagavond tijdens de afsluiting van dit eerste Internationale Documentaire Filmfestival in thea ter De Balie in Amsterdam uitgereikt. Er waren bovendien nog eervolle vermeldingen voor twee films, 'Oog boven de put' van Johan van der Keuken (Nederland) en 'Who killed Vincent Choy'. De juryprijs ging naar 'Hotel Terminus-The Life and Times of Klaus Barbie' van Marcel Ophüls (Frankrijk). AMSTERDAM (ANP) - De ten toonstelling 'Co bra, 40 jaar later' in de Nieuwe Kerk in Amster dam zal een week worden verlengd en tot 8 januari te zien zijn. De organisatoren hebben hiertoe be sloten vanwege het enorm succes van de expositie, die is opgezet omdat Co bra veertig jaar ge leden in een café in Parijs werd opge richt. Sinds de ope ning op 9 november hebben al meer dan 50.000 mensen de tentoonstelling be zocht. De expositie in de Nieuwe Kerk toont 250 schilderijen, gouaches, litho's, tekeningen en sculptures van York (AP) - Het oorspronkelijke Jjvf'Pt van het hoorspel 'War of the tc»fC0mP^eei niet door Orson Welles K h °fS van CBS geschreven wijzigin- op een veiling bij Sotheby's in Rebr k 143-°°° dollar (280-000 gulden) liven De ^°Per wenste anoniem te prijs voor zes dagen werk", zei "tak Koch, wiens bewerking van Vatl H.G. Wells over een invasie vanuit de ruimte tijdens halloween in 1938 in de Ver enigde Staten als hoorspel voor de radio werd uitgezonden. „Ik verdiende toen 75 dollar per week." Het 46 pagina's tellende script dat werd ge veild, is voor zover bekend het enige nog be staande exemplaar. Het vormde het definitieve draaiboek voor het hoorspel, dat door tussenge voegde 'nieuwsbulletins' levensecht leek en in het hele land paniek veroorzaakte. Koch vertelde dat iemand hem 60.000 dollar had geboden voor het script, maar dat men hem had aangeraden 'de gok te wagen' van een vei ling. De schrijver zei dat het stuk in zijn archief lag en dat vrijwel nooit iemand er belangstel ling voor toonde. Koch heeft overigens pas achteraf gehoord, welk tumult hij met zijn realistische hoorspel had veroorzaakt. Moe van het harde werken was hij naar huis gegaan en tijdens de uitzen ding in slaap gevallen. Hij werd zelfs niet wak ker toen vrienden hem probeerden op te bellen. Pas toen hij de volgende dag in New York over straat liep, hoorde hij iedereen praten over 'in vasie' en 'oorlog'. Hij rende een kapperszaak binnen, waar hem uit de krantekoppen duide lijk werd wat er was gebeurd. Naderhand werd ook zijn honorarium verhoogd. „Ik kreeg het schitterende bedrag van 125 dollar per week." Het hoorspel was voor Koch de springplank naar succes. Hij werd naar Hollywood gehaald, waar hij ondermeer de scenario's schreef voor 'The Sea Hawk' (met Errol Flynn), 'The Letter' (met Bette Davis) en 'Casablanca' (met Ingrid Bergman en Humphrey Bogart). :8ïï 88 88 8::j 8S :8v vrijwel alle kunste naars die in de ja ren 1948-1951 bij deze rebelse ver nieuwingsbewe ging in de beel dende kunst van toen betrokken wa ren. Zij is samenge steld uit een deel van de collectie van de in Venezuela wonende Neder landse zakenman K. van Stuij ven- berg. ZATERDAG Yentl (USA 1983, Ned. 1,19.51 uur). Dochter van rabbijn wil gaan studeren en vermomt zich daarom als man. Alles gaat goed tot ze verliefd wordt. Barbra Streisand in haar eigen film. Thief of hearts (USA 1984, Ned. 2, 22.35 uur). Inbreker Ste ven Bauer steelt een aantal dagboeken en raakt geïntri geerd door de persoonlijkheid van de schrijfster. True grit (USA 1969, Ned. 2, 00.20 uur). Western met John Wayne als een oude verlopen marshal, die nog steeds ge vreesd wordt. Een klein meisje vraagt hem de moord op haar vader te wreken. Revolution (USA 1985, Did. 1, 22.05 uur). Al Pacino en Na- stassja Kinski spelen in spektakel van Hugh Hudson (Cha riots of fire), dat speelt ten tijde van Amerikaanse onafhan- kelij kheidsoorlog. Robin and the seven hoods (USA 1964, Did. 1, 00.05 uur). Na de moord op gangsterbaas Big Jim strijden twee volgelin gen om de macht. Gangsterparodie met o.a. Frank Sinatra en Dean Martin. The inn of the Sixth Happiness (USA 1958, Did. 2,14.00 uur). Het waar gebeurde verhaal van een Engelse missiezuster, die naar het voorlogse China trekt en kinderen in veiligheid brengt. Met Ingrid Bergman. Chisa perché capitano tutte a me (Italië 1980, Did. 2, 20.15 uur). Sheriff Bud Spencer krijgt de opdracht de orde in een Texaans stadje te herstellen. Zijn buitenaardse vriendje Cary Guffey helpt hem daarbij. Futureworld (USA 1976, Did. 2, 23.05 uur). Het door compu ters bestuurde pretpark Delos verbergt een verschrikkelijk geheim. Vervolg op 'Westworld'. The year of living dangerously (Australië 1982, Did. 3 WDF, 20.00 uur). Een Australische journalist komt in 1965 naar Djakarta om de crisis onder Soekarno te verslaan. Hij komt achter een wapenschandaal. Drama van Peter Weir met Mel Gibson, Sigourney Weaver en Linda Hunt. The bachelor and the bobby-soxer (USA 1947, België 1,16.00 uur). Amusante komedie over een vrouwelijke rechter, die iets bedenkt om haar zus van haar verliefdheid voor een playboy af te helpen. Met Myrna Loy, Shirley Temple en Cary Grant. ZONDAG Novecento I (Italië 1976, Ned. 2, 21.17 uur). Eerste deel van Bertolucci's epos over vriendschap tussen twee jongens, die begin 1900 geboren zijn. Met hun levens schetst Bertolucci de politieke historie van Italië in de 20e eeuw. Met Robert de Niro en Gérard Depardieu. A Christmas story (USA 1983, Did. 1,14.50 uur). Leuke ko medie over een jongetje dat droomt van een luchtbuks als kerstcadeau. Zijn moeder wil absoluut niets van zo'n ding weten. Les 400 coups (Frankrijk 1959, Did. 3 WDF, 20.00 uur). De 12- jarige Antoine Doinel komt na diefstal in een opvoedingsge sticht. Het sterk autobiografische speelfilmdebuut van Fra ncois Truffaut, waarmee een tiendelige cyclus van de regis seur wordt geopend. MAANDAG Al chaewael dak (Israël 1980, Did. 1, 23.00 uur). Een 10-jarig meisje ziet hoe haar moeder in een depressie terechtkomt en steeds verder wegzinkt. Vertwijfeld probeert ze de toestand te doorbreken. DINSDAG Baisers volés (Frankrijk 1968, Did. 3 WDF, 22.45 uur). Truf- fauts Antoine Doinel wordt voortijdig uit het leger ontsla gen. Hij wordt verliefd op de vrouw, die hij als detective moet bespioneren. Antoine et Colette (Frankrijk 1962, Did. 3 WDF, 00.15 uur). Episode uit 'L'amour a vingt ans' van Francois Truffaut, waarin Antoine Doinel zestien jaar is en bij een grammo foonplatenfirma werkt. Hij raakt verliefd op Colette (Ma rie-France Pisier). WOENSDAG Come baqk tot the 5 Dime Jimmy Dean, Jimmy Dean (USA 1982, Did. 2,22.40 uur). Een groepje vriendinnen komt 20 jaar na de dood van James Dean weer bij elkaar in een Texaans provinciestadje. De ontmoeting maakt geïdeali seerde herinneringen en jeugddromen wakker. Verfilming van Broadway-stuk door Robert Altman met Cher, Sandy Dennis en Karen Black. City girl (USA 1930, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Een jonge boer leert in de stad een serveerster kennen, die hij als bruid mee naar huis neemt. Zijn tirannieke vader is er fel tegen. Drama van F.W. Murnau. Middle of the night (USA 1959, België 2,20.15 uur). Weduw naar Fredric March en de jonge secretaresse Kim Novak maken huwelijksplannen. Hun omgeving struikelt echter over het leeftijdsverschil. Film van Delbert Mann. DONDERDAG Domicile conjugal (Frankrijk 1970, Did. 3 WDF, 20.00 uur). Vierde Antoine Doinel-film van Francois Truffaut. Antoine Doinel als jonge vader. Pervola (Nederland 1985, België 2, 20.15 uur). Twee broers die niet met elkaar overweg kunnen, trekken samen naar Pervola in het barre noorden om hun vader te begraven. Psychologisch drama van Orlow Seunke met Gerard Tho- len en Bram van der Vlugt. ■■■■■■■■■■■-- 'U2 Rattle and Hum', de concertfilm/documentaire over de populaire Ierse popgroep, blijft in Cinésol 1 in Breda. Geen hoogvlieger maar wel aantrekkelijk voor de vele fans. 'Spoorloos' van George Sluizer gaat door in Cinésol 3 in Bre da. Bekroonde psychologische thriller over de verdwijning van een Nederlandse toeriste in Frankrijk. De kijker ver moedt al snel wie de dader is, maar haar vriend zal pas drie jaar later op gruwelijke wijze ondervinden wat er gebeurd is. 'Die Hard' met Bruce Willis draait in Mignon in Breda, Ci- nemactueel 3 in Bergen op Zoom en Luxor in Terneuzen. Spannende en geestige rampenfilm over een gijzeling in een wolkenkrabber. Met satirische trekjes ten aanzien van het Amerikaanse defensie-apparaat. "Who framed Roger Rabbit?' uit de Disney- en Spielberg- studio's blijft te zien in Grand Theater in Breda, City 1 in Roosendaal, Cinemactueel 1 in Bergen op Zoom en Luxor in Terneuzen. Razendknappe mengeling van speel- en anima tiefilm met leuke getekende figuren maar een rommelig verhaal en teveel spetterende effecten. 'Big Business' van Jim Abrahams gaat verder in Cinésol 2 in Breda. Verrassende, dubbelzinnige komedie over vier in de wieg verwisselde tweelingzusters die na dertig jaar her enigd worden naar aanleiding van een zakelijke affaire. Met een hoogst komische Bette Midler en een leuke Lily Tomlin. 'Coming to America' met Eddie Murphy als Afrikaanse prins en in andere vermommingen is nog steeds even suc cesvol iri Casino 2 in Breda, Centraal 1 in Geertruidenberg, Roxy 2 in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. '18 Again' met de bejaarde komiek George Burns wordt ge prolongeerd in Casino 4 in Breda. Na een ongeval krijgt hij het lichaam van zijn 18-jarige kleinzoon, die opgescheept wordt met diens brutale geest. Voorspelbare komedie. 'Bambi', de klassieke Disney-tekenfilm, draait nog altijd in Casino Breda. 'Crazy Love' van Dominique Deruddere (en Marc Didden) is morgenavond (20.30 uur) te zien in Filmtheater Oosterhout (Slotjesveld 15). Geestige en ontroerende verfilming geba seerd op verhalen van Charles Bukowski met een aandoen lijke hoofdrol van Josse de Pauw als een puisterige puber die aan de alcohol raakt en zijn aanbedene vermoordt. Sub tiel evenwicht tussen realisme en verbeelding. Alle drama komt van het beeld want de dialoog is zeer gering. Op zon dag 18 december bij Filmliga Dongen. The Unbearable Lightness of Being', de film die Philip Kaufman maakte op basis van het boek van Milan Kunde- ra, is te zien in De Nobelaer in Etten-Leur.

de Stem | 1988 | | pagina 23