:rant een smus BÜ3Z331 lostburg is bezorgd >ver voortbestaan ran het ziekenhuis Fracties bezorgd over financiële positie Aardenburg POLITIERAPPORT pJijTvan de gemeente 'WOV ten westen van Hoofdplaat naar Borssele' NIEUWSTRAAT Grootse vogelshow De Vink in vismijn Breskens WEEKENDDIENSTEN L (gTKM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 T20 L onze correspondent RAAD OOSTBURG BLU MET AANKOOP HUISHOUDSCHOOL IJZENDIJKE ARDENBURG - Er komt geen invoering van ooibelasting in Aardenburg. Het voorstel van et college van B en W om de burgers negentig ilden rioolrechten te laten betalen werd gister- ve Sony Video 8 camcolvond tijdens de raadsvergadering van tafel ge- de drive 720KB riuis e drive 720KB bmuis omnicron CDA: COLLEGE VAN B EN W MOET MEER AAN DE BURGERS DENKEN 1701 PJ Roosenc 1650-43410 Diefstal Diefstal Brand Botsing Aanrijding lijk al veel langer van pj 8 camera te kopen. i, want Sony Video 8 n de beste die er zij: tot Europees Camc .oopt er nü een, netvo weer zoveel te filmen I t u er een kadoche tterecorder bij. latuurlijk. Maar wat i sony Video 8 camera? ig mee naar huis neti we de Sony Card voor. i liegen in één klap. U he, die u al zo lang wilde en krijgen nu een prachl s een mooie herinne- jaren. En tenslotte: u kui et de Sony Card, ir de Sony-dealer voor era en 'n my first Sony deze aktie geldt mar >88. Nog één ding: 't gaj tterschelde Oeverver- nding (WOV) ten westen In Hoofdplaat-Borssele. L bleek gisteravond tij- Ins de gemeenteraadsver- Idering. Alleen de Lvers C. van de Ree- labbekoorn en W. Ver- lanke-De Vuyst zijn tegen jnWOV. Leen onderzoek is gebleken t( 34 procent van de oeuwsch-Vlamingen tegen n vaste oeververbinding is", aldus Verplanke gisteravond. „Wij zien samen meer in een goede bootverbinding, dat is voldoende". I. de Hullu (D&T) was even eens voor het westelijke tracé, maar onderstreepte tevens het belang voor het toerisme in dit gebied. Volgens CDA'er H. Lip pens is de WOV niet alleen een regionale route, maar kan het zelfs een Europese route wor den. „Daarnaast gaat de oever verbinding dan wel de twee grootste industriegebieden van Zeeland met elkaar verbin den", zo zei hij. De WD-fractie drong aan op een snelle afwik keling. „Wij zijn ook voor het tracé Hoofdplaat-Borssele, maar ik vind dat de provinciale politiek snel duidelijkheid moet geven over de tracékeuze, dat bevordert een snelle be sluitvorming", beweerde Ro- sendaal. De gemeenteraad was zeer blij met het voorstel om de voormalige huishoudschool in IJzendijke aan te kopen en te verhuren aan de Landinrich tingscommissie voor de ruil verkaveling. A. Rosendaal: „Dit is nu zuivere werkgele genheid, wat wil je nog meer. Het levert wellicht 25 tot dertig arbeidsplaatsen op". Lippens (CDA) had uitgerekend, dat dit gemeente ongeveer 400.000 in vijftien jaar gaat kosten. „Als het college een voorstel heeft, is er snel dekking gevonden voor het geld, als er een fractievoor- stel is moeten we het zelf uit zoeken", merkte hij op. „Indien de overtollige grond wordt ver kocht, dan moet dit worden aangewend voor afschrijving van het benodigde kapitaal". Het Oostburgse college kan spoedig een motie verwachten om meer werk te maken van het gescheiden afval ophalen. Dat bleek gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. De reinigingsheffingen worden verhoogd. „Afval ophalen zal niet zomaar kostendekkend worden", aldus mevrouw T. de Blok-Van Herpen (D&T). „We moeten werken aan het terug brengen van het aangeboden huisvuil. We moeten niet af wachten, maar hebben onze eigen verantwoordelijkheden". Ze kreeg steun van zowel de PvdA- als de CDA-fractie, die eveneens middels een motie het college sneller aan het werk wil zetten. „Het heeft onze regel matige zorg, maar we hebben nog geen pasklaar antwoord. Ik dank u nu al voor die motie", aldus wethouder J. Thomaes. De raad ging gisteravond even eens akkoord met het beschik baarstellen van een bedrag van 3.640 ten behoeven van een geschenk aan ziekenhuis De Honte in Terneuzen. aad verwerpt rioolbelasting CCD-F340,CCD-SP5, D-V200. Irè a Sony nonze verslaggever eegd. raadsleden (CDA, Gemeentebelangen en Lijst Van aele) willen op dit moment geen invoering. Het college, stRammelaere en de WD stemden voor. de Wijnckel (CDA): „We len deze belasting op dit lent te ver gaan. We willen eerst nog eens bespreken het college en eventueel in nspraak met het water- Ook H. van Rie (D66) het rioolrecht geen goed „We betalen onroerend- i-belasting. Daar zit al ilbelasting in verwerkt. Het te gek zijn om voor die din- dubbel te moeten gaan be ien". Burgemeester E. Jongmans, het geld hard nodig heeft Video 8 camera (de F330) hf financieren van een utal dure projecten, zei: „We jelijkheid van direkt kredie Card betaalt u dat bedrag 'eken na uw aankoop ontvangt kening (20% aanbetaling). «eten toch ergens de midde lt vandaan halen. We staan »r enkele grote uitgaven". elijks aflossen* (vanaf f 100,- («Jngmans dreigde de voorstel- an terugbetalen, ineens of in tl tens zelf. ti voor de vernieuwing van de j in de Nieuwstraat en Haven in te trekken. De meeste raadsleden gingen d (effectief 17,3% per jaar aflossinj idanks de dreigende woorden van burgemeester Jongmans niet akkoord met het voorstel tot invoering van de rioolbelas ting. Van Rie vroeg daarna een schorsing aan. Na overleg met de andere fracties kwam een raadsmeerderheid met een eigen voorstel. Van Rie: „Wij willen graag dat de reconstruc ties van de Nieuwstraat en de Haven doorgaan. Daarom stel len wij voor de reserves aan te spreken. Het geld van de ver koop van de Lentebloesem moet ook als dekking dienen". Burgemeester Jongmans toonde onbegrip: „Raad, ben je wel verstandig bezig. We ma ken een dekkingsmiddel op en we kunnen in 1989 geen nieuwe belastingen hebben". Het nieuwe raadsvoorstel van de fracties D66, Gemeente Belangen, Lijst van Male, Rammelare werd met zes voor en vijf tegen aangenomen. iw reklameboodschap vele gezinnen over e vloer! 1199,- 1999,- ii onze correspondent 0STBURG - De drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten fbben medio januari een gesprek met de Raad van Toe pt, bestuur en directie van het St. Antonius-ziekenhuis Oostburg en indien nodig met gedeputeerde Don over ft voortbestaan en de 24-uurs bereikbaarheid van het zie- huis. ft deelde wethouder J. de pies gisteravond mee aan de Igeruste gemeenteraad. De M vroeg het college de vin- J aan de pols te houden, om- fter bij diverse fracties onge- Wieid bestaat over de voor- Nngen in dit ziekenhuis. lOndanks de toezegging dat T ziekenhuis de kwaliteit zou puden, is er nu al de eerste teling, de 24-uurs bereik- irheid", aldus J. Wielakker JvdA). |0°k de CDA-fractie wil dat college de gang van zaken w in de gaten houdt. „De pzteningen moeten blijven. Pstburg heeft bepaalde spe kten in huis, daarom moet P college alles in het werk [1™ goede zaken te be- Jj® pleitte L. Cuelenaere- J (CDA), die eveneens steun [Hervond van T. de Blok-Van <D&T). „Het belang ii'"et aekenhuis is groot, we IJ® onze bezorgdheid al Wr uitgesproken. De vaste 'slisten hebben zich gedis- [;rfd van de aanpak van de Wo n' Ee gemeenten jen aangeven welke voor- ze willen handhaven, i J*® wil wel eens fataal I gedane zaken nemen geen P zo zei De Blok. Lf? De Vries volgt het A e zaken op de voet. er een extern bureau ■i. om de zaak te onder- Zowel de CDA- als D&T- fractie willen een onderzoek naar de mogelijkheden. WD'er A. Rosendaal ziet meer in een fusie. „Op korte termijn moet er duidelijkheid komen", stelde hij. „Misschien is een fusie wel goedkoper op lange termijn. Ik stel mijn vraag telkens bij een aantal cursussen. Meer kennis moet, maar niet altijd ten koste van de overheid". Volgens De Vries moet een verdere vorm van samenwer king leiden tot een fusie. „De Stuurgroep moet met goed on derbouwde voorstellen komen. Arie Morel (links) van de Breskense vogelvereniging: 'We zijn al vanaf vorig jaar bezig om alles te regelen' - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze verslaggever BRESKENS - Twaalf keurmeesters waren deze week in de bovenzaal van de Breskense vismijn druk in de weer. Ze moesten in totaal achthon derd vogels aan een nauwkeurig on derzoek onderwerpen. De Breskense vogelvereniging De Vink is dit jaar de organisator van de Zeeuw- sche kampioenschappen. Tot en met zon dag kunnen de mensen een kijkje komen nemen bij de grootste vogelshow in Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens A. Morel van de Breskense vogelvereniging begonnen de voorberei dingen al een tijd geleden. „We zijn al vanaf vorig jaar bezig met alles te rege len. Je moet zoveel dingen doen, adver tenties plaatsen, de middenstand bena deren en andere verenigingen aanschrij ven. Maar we zijn op tijd klaar. De vo gelshow is dit jaar bijzonder. Er zijn on der meer kleurkanaries, bastaarden, ze- bravinken en kwartels". Twee jaar geleden hield de vogelclub al de Zeeuwse kampioenschappen in Breskens. Morel: „Toen was de show iets groter. Er waren ruim duizend vogels. Dat het aantal nu wat minder is, komt door de Arnemuidense vogelvereniging, de grootste club in Zeeland. Die wil niet op zondag aan de show meedoen. We hebben nog gezegd dat ze op maandag ook nog mochten komen, maar ze bleven bij hun standpunt. Daar zijn we niet blij mee". Niet alleen de vogels moeten de men sen naar de bovenzaal van de vismijn lokken, maar ook het rad van avontuur is een trekker. Morel: „Het rad van avontuur slaat bij de mensen geweldig aan. Maar ook de loterij doet het goed. De mensen kunnen mooie prijzen win nen, zoals fietsen, een kalkoen en een half varken. We hebben verder een bar en zitjes neergezet, er is genoeg te eten en te drinken". Nieuw dit jaar is de aanmoedigings prijs voor de jeugd. Elk jeugdlid dat met vogels aanwezig is, krijgt een tinnen bord. Ook krijgt elke 'inzender' een ver rassing. In totaal doen 94 vogelliefheb bers aan de show mee, elf deelnemers komen uit Breskens. „We hebben de vogels in de rest van Zeeland zelf opgehaald. Dat deden we met gehuurde busjes. De kosten betalen we zelf, want de deelnemers van de an dere eilanden moeten al twee keer een overtocht betalen". Districtsvoorzitter T. Udo heeft gis teravond de vogelshow in Breskens ge opend. Vandaag en zaterdag kunnen de mensen van 10.00 uur tot 22.00 uur in de bovenzaal van de vismijn terecht. Zon dag is de show van 10.00 uur tot 17.00 te bezichtigen. Vanaf 10.00 uur tot en met 15.00 uur is er een vogelruilbeurs. Rond 17.00 uur reikt voorzitter Udo de prijzen aan de winnaars uit. kunnen ze eerst te Middelburg. Daar zal verstaan worden gege- feten hn aZe rekening mee (taan ki anders gaan ze .«aanhetwerk". ratiï ?prak zich gister- Vjf. wntrent de orga- ultvoering van de E fle' Er moet eigens lsr (].een onderzoek komen ntii» samenwerkingsvor- >»n de vier instellingen %ïCh-Vlaan<leren. Het fatïrf! C0H?ge wil dat de U, P regionale samen- ,Verleg basiseducatie irari een beschrij- 'enwerkinp6r 06 mogeHjke wRingsvormen. Van onze verslaggever AARDENBURG - Het CDA en Gemeentebelangen ma ken zich zorgen over de'fi nanciële positie van de ge meente Aardenburg. Gis teravond passeerden tijdens de algemene raadsvergade ring in Aardenburg de alge mene beschouwingen van de raadsfracties de revue. Het CDA vindt dat het college van B en W meer aan de bur gers moet denken. „De meest noodzakelijke dingen moeten in de eerste plaats komen. De burgerij is er niet ten dienste van het college, maar anders om". Het CDA doelt onder meer op de investeringen die het col lege moet maken voor het aan pakken van de wegen, het ge meentehuis en rioleringen. Het CDA is niet gelukkig dat het dagelijkse bestuur de be stemmingsreserve heeft over geheveld naar de pot algemene reserve. „Voor ons is dit een signaal dat de financiële positie van onze gemeente verre van rooskleurig is", aldus het CDA. Ook Gemeentebelangen houdt het hart vast. „Wij be grijpen dat de financiële positie van onze gemeente de laatste jaren wat meer onder druk is komen te staan door een lager uitkeringspercentage van het rijk. We zijn niet tegen belas tingverhoging, maar die verho gingen dienen wel binnen rede lij ke grenzen te blijven. De burgers moeten het wel kun nen opbrengen". Gemeentebe langen vindt dat de midden stand en minima moeten wor den ontzien. Het college wil vanaf vol gend jaar een aantal heffingen invoeren om de financiën van de gemeente weer wat op te vijzelen. Eén van de nieuwe be lastingen, het rioolrecht, valt bij Gemeentebelangen ver keerd. „In 1989 moet een begin wor den gemaakt met het oplossen van de riool-knelpunten. We hopen er op dat mensen uit straten waar bij zware regen val wateroverlast ontstaat iets zullen merken van de inspan ningen. Het college heeft deze mensen met het hand op het hart beloofd, dat deze knelpun ten worden opgelost. We heb ben daar zo onze twijfels over, vandaar dat we nog niet voor rioolrecht zijn. Eerst daden, dan pas rioolrecht. Of om in vaktermen te blijven: eerst een knijpriool, vooraleer de bur gers uit te knijpen", zegt Ge meentebelangen. Zowel het CDA als Gemeen tebelangen zien weinig heil in het samengaan van de drie welzij nsinstellingen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. CDA: „Een gemeenschappelijke rege ling vergt weer een bestuur (vergaderingen, papierwinkel, tijd, geld, etc.)". De WD uit minder kritiek op het college. De liberalen dragen in hun algemene be schouwingen ideeën aan hoe het beter kan in Aardenburg. „Graag zouden wij wat meer beplanting en bebossing zien rond Aardenburg. Wij consta teren dat er op het moment mo gelijkheden zijn om met een groep burgers, die bereid zijn vrijwillig mee te werken, met de gemeente te gaan praten over het openbaar groen. Naast eventueel een besparing is de belangstelling van de burger zeker zo belangrijk". De WD stelt voor om met de Nationale Houtbank, een orga nisatie die zorgt voor financie ring, onderhoud en afname van hout, in zee te gaan. Volgens de liberalen levert dit: „Onder- houdsbesparing en geld op, meer groen in en rond Aarden burg, die daarmee een aantrek kelijke woongemeente wordt en toeristen aantrekt". De WD wil graag dat hts- studenten de voormalige mare chaussee-kazerne opknappen. Als het museum naar de Markt wordt verplaatst, heeft de WD een alternatief: „In het gebouw moet een blijvende expositie worden ingericht ter nage dachtenis aan de bevrijding en de historische grensoverschrij ding van Koningin Wilhelmi- na". De WD denkt verder aan een vrijheidsplein met een standbeeld van Koningin Wil- helmina op het Marktplein. Ook is de WD niet vies van een nagebouwd Romeins dorp op het Van Dongen-sportpark. De partij verwijst naar een pre-historisch dorp dat bij Eindhoven is gebouwd. Dit dorp trekt jaarlijks twintigdui zend toeristen. Grote vraagtekens zet Ge meentebelangen bij het perso neelsbeleid van de gemeente. De groepering vindt het niet leuk dat het dagelijkse bestuur bijvoorbeeld een buitendienst man uit Limburg in dienst heeft genomen: „In die verhou dingen doordenkend had de vertrouwenscommissie een burgemeester uit Curasao kun nen halen". Gemeentebelangen is boos op het college, die zegt dat alles koek en ei is tussen het dage lijkse bestuur en de gemeente lijke ambtenaren. „Van de zijde van de ambtenaren berei ken ons andere geluiden. Daar leeft de gedachte, dat de burge meester deze keer niets in de begeleidingsbrief schrijft, om dat uw personeelsbeleid toch niet zo optimaal is". Ook over het vertrek van een personeels lid en het nog steeds werkzaam zijn van een extra man op de afdeling financiën kan er bij Gemeentebelangen niet in. TERNEUZEN - Uit de aan de Havenstraat te Terneuzen ge parkeerd staande personen auto van mevrouw S.P. uit Drongen (B) werd dinsdag avond een portefeille met 1500 Belgische franken en vijftien gulden aan Nederlands geld gestolen. Verder verdween uit het voertuig een aantal personnlijke eigendommen, waaronder haar rijbewijs. TERNEUZEN - Terneuze- naar FB. deed bij de ge meentepolitie in zijn woon plaats aangifte van diefstal van het embleem van zijn, in het winkelcentrum Zuidpol der, geparkeerd staande per sonenauto van het merk Ford. OOSTBURG - Op de Philips- weg in Oostburg raakte een tractor bestuurd door ND. uit Biervliet spontaan in brand. De oorzaak daarvan was volgens de politie een kortsluiting. De politie was spoedig ter plaatse en wist het vuur te blussen. De in middels gewaarschuwde brandweer hoefde niet meer in actie te komea TERNEUZEN - Gistermid dag werden bij een verkeers ongeval op de Churchilllaan in Terneuzen twee personen auto's geheel vernield. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De automobi list J.M. uit het Brabantse Asten bemerkte te laat de af slag naar de Koninginnelaan en ging vervolgens zijn voer tuig keren op de Churchill laan. Daarbij kwam hij in botsing met een personenauto bestuurd door JA. uit Zaamslag. Beide voertuigen moesten worden weggeta- keld. OOSTBURG - De automobi list JH. uit Aardenburg kwam gistermiddag tijdens het afslaan rijksweg 58 tussen Schoondijke en Oostburg in botsing met een op de Paral lelweg rijdende personenau to, bestuurd door D. van de H. uit Aardenburg. Bij de aan rijding werd het voertuig van Van de H. geheel vernield en de personeauto van H. zwaar beschadigd. Niemand liep enig letsel op. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter Jongsma, Oudkerkstr. 2, Aarden burg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter Hoefman, Oranjestr. 4, tel. 01155-1555. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge„Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Adriaanssens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter Bo- narius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Peene, Monsterweg 8, Borsele, tel. 01105-1203. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat 19 u. dokter Van der Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100-17451. Van zat. 19 u tot zond. 23 u. dokter Slager, J. Vel- chestr. 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert en Yerseke - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter De Wijs, tel. 01131-3520. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter Con- standse, tel. 01134-1444. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Van Kalmthout, Groen- dendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag om 11.30 u. in de praktijk, Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-11674. Spreek uur spoedgevallen zonder af spraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat 8 u. tot zond. 24 u. dokter Rie- meyer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 en 17-17.15 op het adres: Parklaan 1, Kapelle. Middelburg - Zaterdag dokter De Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag dokter Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Feijen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreek uur uitsluitend voor spoedgeval len: zat. om 10.30 uur op Sta tionsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Ephraïm, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150- 13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VUssingen - Tot zat. 24 u. dokter Van Dijk, tel. 13459. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Van de Griek, tel. 12950. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilheiminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN t Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts Karelse, 's-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rel- merswaal - Dierenarts Verboom, Alexanderstr. 46, Kapelle, tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 a Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, teL 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts J. Kop, Bas- tionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Hulst en Zaamslag via afspraak 01140-10905 of 01153-1366. Zondag na afspraak. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. 12-13 u. en volgens af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 10-11 en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts Van Bruinessen, Ro manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en, zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388 (b.g.g. 01174-424). Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek Minnepoortstr. 14, IJzendij ke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuw ;ren - Tandarts Heren gracht 13, Terneuzen, iel. 01150- 12004. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts Peeters, Pijpstr. la, Middelburg, tel. 01180-12565. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts Akkerman, Voorstad 33a, Goes, tel. 01100-14314. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, De Spinne 1162, tel. 28228. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Humme- len, Markt 69, tel. 21234. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. ll.30-12.30 u. en 17-18u. Vlisslngen - Apotheek Souburg, C. v. Perestr. 1, tel. 61593. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel, 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. Tel.

de Stem | 1988 | | pagina 19