SE Axel wil WOV niet door Zak van Zuid-Beveland teveel instellingen axel bestuurd door protestamen ;e kleding itsfeer DEN spaarders buiten Cijsouw: 'Breuk zwembad Koewacht ook onderzoeken' EENHEID Hontenisse heeft nu eigen wijn \CB Hulst zet de fiSSStïPvdA: De Mul niet actief MStem ï«,2;J|sr<'po,,)' Kertconcert Gemengd Koor in Stoppeldijk SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS ACHTERSPOILER GOLF PvdA Axel: schadevergoeding voor bewoners Axelse Vlakte pflfiTEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 AXEL - De besturen van sommige gesubsi dieerde instellingen in Axel kennen verhoudin gen zoals die vlak na de Tweede Wereldoorlog bestonden met protestanten als dominerende groep. Wildrit ZE VAC en huldiging kampioenen '88 I Helme/UZfn: Rein van der SaTen'CordeB°er 5CeenChef)'JOeP 3/ Belg bekneld bij botsing op kruising Boerenverdriet Muziekvereniging Koewacht geeft kerstconcert Koren zingen kerstliederen in Groenendijk St.-Jansteen Heikant Clinge Kloosterzande A12 T22 i te zoenen liculieren kje, jubileum, receptie, brloving, overwinning, faham, openbare dank, mag best eens in de Igina familieberichten, i duur hoeft het niet te (kosten een tientje), (lom 2,00. Eén grote b. Voor het plaatsen van (met een formaat van 35 lwij 14,05 toeslag, fc aanvraag. Bij niet- Srdt 4,00 adm.kosten ^len niet geretourneerd, geef uw tekst 2 dagen Séri van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 |g naar Postbus 3229, Iftelijke opgaven worden (teerd indien naam en 1 ook indien uw betaling bhouden ons het recht opgaaf van redenen te neren. ichten bereiken over de pudt de uitgever zich het van de opdrachtgever Rite geven. Ingsnieuws olom op donderdag. ulst Tel. 01140-10000 nd behalve dinsdag of niets aan te doen is. ets aan doen. 'oon door begrip te tonen, alpende hand uit te steken, j een slechtziende aan jbaar is bij de Nederlandse ten en Slecht- 44, 3500 GH 30 - 93 11 41. Van onze verslaggever AXEL - De gemeenteraad van Axel koos gisteren voor Westerschelde Oever verbinding (WOV) oostelijk van Temeuzen en in ieder geval niet door de Zak van luid-Beveland. Maar voor dat de raad gisteren in ver gadering tot een keuze kwam, stroomde er veel spraakwater. De PvdA kwam zelfs met een motie. B en W waren voor het tracé dat uiteindelijk de goedkeuring van de raad kreeg. Zij vonden de Zak uit oogpunt van natuur en milieu te waardevol. Alleen wethouder H. de Mul (CDA) koos voor een WOV van Krui- ningen naar Perkpolder. De WD wenste zich niet tegen een tracé door de Zak te keren. H. Jongepier kwam daarop na mens de PvdA met een motie waarin hij aandrong op gelijke toltarieven als die nu voor de veerboten gelden: ƒ1,75 voor Zeeuwsch-Vlamingen. De PvdA wil voorkomen dat Zeeuwsch-Vlaanderen even tuele tekorten in de exploitatie moet betalen. L. den Doelder van de WD noemde de motie voorbarig. Volgens haar is eerst de tracé keuze aan de orde. A. van Harn (CDA) benadrukte dat een tra cé door de zak ongewenst is. Hij vond dat de Zeeuwsch-Vla mingen inderdaad minder moeten betalen dan de overige gebruikers. Maar zolang er nog geen keuze is, moet niemand zich op een bedrag vastpinnen. Mochten de kosten hoger uit vallen, bijvoorbeeld om een route door het natuurgebied van Zuid-Beveland te mijden, dan moeten de Zeeuwsch-Vla mingen ook meebetalen, zei hij. Jongepier haastte zich zich daarbij aan te sluiten. Hij stelde onmiddelijk voor het be drag uit de motie te halen, waarop zijn partijgenoot wet houder J. van Schaik het woord tot het CDA richtte. „Het CDA doet wel erg snel water in de wijn, dat moeten ze in Middel burg maar doen", zei hij tot Van Harn. Hij herinnerde aan de acties van Zeeuwsch-Vla mingen voor vrije veren, en vond dat een harde opstelling alleen maar tot goede resulta ten kan leiden. Reden om de 1,75 in de rtotie te handhaven. Volgens Van Harn zijn de tij den echter veranderd en is het niet meer dan normaal voor extra gemakken ook wat extra te betalen. Tenslotte wijzigde de PvdA-fractie de tekst als nog: men vroeg slechts om 'ge reduceerde' tarieven. Alleen de WD stemde tegen de motie. Twee WD-ers keerden zich tenslotte ook tegen het college standpunt. PvdA wil democratisering GETROUWD Sylvia Jansen en Ryan Witte op 9 dec. 1988, Terneuzen. Van onze verslaggever Dat stelde de Axelse PvdA gisteren tijdens de behande ling van de begroting voor 1989 in de gemeenteraad. Nu zijn protestanten, katholieken en buitenkerkelijken in de gemeenschap even sterk vertegenwoordigd, maar daar is volgens de PvdA weinig van te merken. Wethouder J. van Schaik zei daarop aan te nemen dat ieder een tegenwoordig voorstander van democratische verhoudin gen is. Het is echter niet de taak van B en W hierover een standpunt in te nemen. Hij raadde zijn partijgenoten aan de zaak bij de instellingen zelf te kaarten om zodoende een discussie op gang te bren gen. De PvdA drong erop aan dat B en W gaan werken aan een meer democratische samen stelling van de besturen. Want in totaal krijgen de genoemde instellingen jaarlijks een half miljoen subsidie. Als voorbeel den noemde H. Jongepier de Christelijke Openbare Biblio theek, het Gecoördineerd Ouderenwerk (GOW) en be jaardencentrum De Vurssche. Het bestuur van de biblio theek heeft weliswaar plannen in beperkte mate katholieken toe te laten, legde hij uit, maar de buitenkerkelijken komen helemaal niet aan bod. Het GWO heeft tien confessionele bestuursleden, maar slechts een buitenkerkelijke. In het be stuur van De Vurssche hebben protestanten de overhand bo ven de katholieken, en heeft de gemeente drie vertegenwoordi gers. De PvdA stelde voor twee gemeentelijke plaatsen in te le veren ten gunste van de bui tenkerkelijken. A. van Harn (CDA) nam het op voor de bibliotheek. Er zijn nog nooit klachten geweest over het bestuur, dus waarom zou men iets moeten verande ren, luidde zijn verweer. Ook het GPV had ernstige kritiek op het functioneren van het GOW, zij het op een heel ander vlak. Van de begroting van een kwart miljoen gaat maar liefst zestig procent naar salariskosten, rekende de partij B en W in schriftelijke vragen voor. „Zodoende blijft er voor de activiteiten zelf te weinig fi nanciële ruimte over". Met 17 bestuursleden en 24 commissie leden is het GOW 'zwaar' ge structureerd. „Het GOW huurt, het GOW organiseert, pleegt zelf activiteiten", aldus het GPV. Volgens de welzijnswet moeten de mensen van het GOW activiteiten coördineren en doen organiseren. Het Gre- goriuscentrum en 't Trefpunt zetten zelf ook activiteiten op. Volgens het GPV is dat twee slachtig. De twee genoemde centra zouden zelf alles moeten organiseren en het GOW mag dat alleen doen als zij erom vragen, stelt de fractie voor. Het hele budget van de com missie Axel zou naar het Gre- goriuscentrum en 't Trefpunt moeten. De tijd die de project leider dan overhoudt, kan hij besteden in de twee centra en op het gemeentehuis. Alleen voor de buitenkernen wil het GPV de bestaande situatie handhaven. Van onze correspondent AXEL - De Zeeuws- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt zater dag 17 december de jaar lijkse Wildrit. De lengte van de rit is ongeveer 25 kilome ter. Inschrijven voor deelname is mogelijk in café Zonnehoek aan de Oranjestraat te Axel vanaf 19.00 uur. Na afloop van de rit wordt in restaurant De Kraag de jaar lijkse feestavond gehouden met de traditionele huldiging van de clubkampioenen. Uiteraard is deze Wildrit uitsluitend voor leden van de ZEVAC. Loco-burgemeester P. Mangnus (l) krijgt de eerste flessen van vinoloog R. Kersten. - FOTO WIM KOOOYMAN Van onze correspondente KLOOSTERZANDE - De Horeca in Kloosterzande heeft gisteren een geza menlijke huiswijn gepre senteerd. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in hotel 'De Linde', waar burgemeester en wethou ders de eerste fles kregen uit handen van vinoloog R. Kersten. Aan de presentatie werd meteen een lezing door Ker sten gekoppeld. Hij vertelde de aanwezigen over de wijn in het algemeen. Kersten heeft tien boeken over dit on derwerp op zijn naam staan. Het Hontenisser huismerk omvat zowel rode als witte wijn, herkenbaar aan het la bel waarop ondermeer het Nederlands Hervormd kerkje prijkt. De beide wij nen komen uit de Rhöne- streek (Trésor du Pape). Door deze gezamenlijke wijnkeuze krijgen de mensen die in Kloosterzande uitgaan niet meer in ieder horecabe drijf een andere wijnsoort voorgeschoteld. Zij kunnen de gehele avond dezelfde wijn drinken. De Hontenisser huiswijn wordt ieder jaar opnieuw gekozen. Dit keer is dat de huiswijn van Hotel 'De Linde', een witte Anjou en een rode Cote du Rhöne. In de toekomst wil de horeca het publiek inschakelen bij de keuze door middel van een wijnproeverij. De presentatie werd giste ren muzikaal opgeluisterd door de Koninklijke Harmo nie Sint Cecilia. "%T ~M~ ~W (ADVERTENTIE) J Cr SINOS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS Van onze verslaggever HUlst - De kleinere reke ninghouders van de Neder- ®dse Crediet Bank (NCB) n Buist hebben het verzoek tantoren Artr1eUZen' Hulst en Goes. „Iessenen telefoon- broers op pagina 2. ?P®nlnfl*tlJden: BO-12.30/13.30-17.00 uur. tadactle van n( ,ie"chef). Romain «n pamme, peter Gremh m' Conny van fe«^rghe' Ronald (D|v Jf."gène Verstraeten ue-expioltatie c G-oteur Zeeland: LgW». Privé tel. 01150- &10 gekregen hun spaarcentjes maar op een andere bank te zetten. In een brief die ze in de bus hebben gehad, meldt de NCB dat als gevolg van de fusie met de Credit Lyonaisbank salaris- en spaarrekeningen niet meer in het dienstenpakket passen. De klanten wordt verzocht hun rekening zo snel mogelijk op te heffen, maar uiterlijk per 1 april. De Verenigde Spaar bank, zo wordt er nog aan toe gevoegd, is graag bereid de klanten over te nemen. Volgens G. Verstraeten van de NCB-bank gaat het om een landelijke zaak. „De maatregel wordt genomen uit bedrijfseco nomische redenen. We gaan ons toeleggen op onze sterkste zijde. En dat is specialisatie op het bedrijfsleven en de grotere particuliere rekeninghouders. Zeg maar vanaf zo'n 25.000 gul den". Hoeveel kleinere spaar ders hun rekening moeten op heffen kon Verstraeten niet precies zeggen. „Maar we laten de mensen niet zomaar vallen. We bieden ze meteen een oplossing, de Verenigde Spaarbank. Die legt zich juist wel toe kleinere reke ninghouders. Op zich is het eigenlijk een bijzondere situa tie. Want waar vindt je het dat klanten naar de concurrent worden gestuurd?" i i >»-»»>»»»»»»»»»>»»>»»» Van onze verslaggever AXEL - Wethouder H. de Mul (CDA) van sociale za ken is niet actief genoeg en pakt de zaken verkeerd aan, stelde de Axelse PvdA gis teravond bij de begrotings behandeling. Van onze verslaggever STOPPELDIJK - Het gemengd koor van Stoppeldijk geeft op dinsdag 20 december een kerstconcert in de parochie kerk in die plaats. De kerstzang- en muziekavond van het koor staat voor de tiende keer op het programma, zodat in middels met recht van een traditie kan worden gesproken. De verschillende muziekkorp- drie Poolse kerstliederen. De sen uit de gemeente Hontenisse werken beurtelings mee aan deze concerten. Dit jaar komt de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia aan bod. De harmonie brengt, onder leiding van diri gent E. Meijers, een viertal werken ten gehore van onder meer Mozart en Irving Berlin. Het jongerenkoor uit Stoppel dijk zingt onder leiding van Yvonne en Jos Neve drie Ne derlandse kerstliederen. Tevens werkt het Poolse zang- en dansensemble Pofaj- dok voor de derde keer in suc cessie mee aan het concert. Deze folkloristische groep zingt hoofdmoot van dit kerstconcert wordt gevormd door een optre den van het organiserende ge mengd koor uit Stoppeldijk. Er worden werken ten gehore ge bracht van onder andere Han del, Gruber, Willcocks, de Prés en Praetorius. Het gemengd koor verzorgt ook de gezangen tijdens de kerkdienst op kerst avond in de kerk van Stoppel dijk. Het koor wordt daarna wei nig rust gegund, want ter gele genheid van het dertigjarig be staan van het koor staat er op zaterdag 22 april 1989 een feest- concert op het programma. De commissie sociale zaken te weinig bij elkaar, vindt de PvdA. Een beter beleid leidt tot meer vergaderingen, H. Jonge pier. Toen deze zijn waardering over de nieuwbakken burge meester uitsprak, kreeg De Mul te horen dat het college slechts twee actieve leden zou hebben. De Mul kondigde onlangs aan na deze raadsperiode te stop pen als wethouder. „Maar ik zit echt nog niet in de vut, daar hoef je je niet ongerust over te maken", reageerde hij. Hij wees Jongepier erop dat vra gen over sociale zaken dikwijls niet in de commissie worden gesteld, maar dat hij ze onvoor bereid in de raadsvergadering op zijn bord krijgt. „Dan heeft het weinig zin de commissie bij elkaar te roepen", aldus de wethouder. De Mul benadert mensen die noodgedwongen aangewezen zijn op een uitkering negatief, vinden de PvdA-ers in Axel. De voorgeschreven kortings percentages voor mensen die op de een of andere manier misbruik maken van een uitke ring past Axel verkeerd toe. Axel straft te zwaar, vindt Jongepier. De Mul was het ook hier niet mee eens. Van de 2250 aanvragen van het afgelopen jaar kregen er slechts vijftien met sancties te maken, stelde hij. Hij sprak van een 'zeer soe pel beleid'. De adviezen van de commissie RWW worden bijna altijd opgevolgd, en De Mul probeert zich aan de richtlijnen van het ministerie te houden. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Bij een botsing op het kruis punt van Boerenverdriet en Randweg-Oost in Bergen op Zoom zijn gisterochtend twee mensen gewond ge raakt. Het ongeluk gebeurde doordat A. van L. uit Brasschaat met zijn personenauto geen voor rang gaf aan een vrachtwagen, bestuurd door A.R. uit Woens- drecht. De personenauto werd aan de rechterkant door de vracht wagen geraakt, draaide om zijn as en kwam tegen een licht mast tot stilstand. Bij deze ma noeuvre werd de tweejarige jongen B. de B. uit Bergen op Zoom, die met Van L. mee reed, uit de auto geslingerd. Ach teraf bleken de verwondingen van dit knaapje mee te vallen. De Belgische automobilist was er erger aan toe. Hij raakte bekneld. Na door de brandweer te zijn bevrijd moest hij naar het ziekenhuis worden ge bracht. De brandweer moest ei, ook aan te pas komen omdat de Ipg-instaflatie van de auto lek te. Met het dichtdraaien van de afsluiter was dit probleem ver holpen. KOEWACHT - Muziekver eniging Eendracht maakt Macht geeft zaterdag 17 de cember haar jaarlijkse kerstconcert. Het concert vindt plaats in gemeen schapscentrum De Vlas- schaard en begint om 19.30 uur. De fanfare van EMM opent het concert onder leiding van diri gent E. Koyen en zal zeven nummers spelen. Na een korte pauze speelt de drumband van EMM enkele nummertjes. De gastvereniging is dit jaar mu ziekvereniging Sint-Jan uit Sint-Jansteen. Dit muziek korps werd in de eerste afde ling van de Federatie van Ka tholieke Muziekbonden lands kampioen en promoveerde naar de afdeling uitmuntend heid. Na een loterij zorgt het dansor- kest Eddies Combo voor de no dige gezelligheid. Van onze verslaggever GROENENDIJK - In de pa rochiekerk te Groenendijk wordt op donderdag 22 de cember voor de eerste maal een kerst-zangavond ge houden. Drie koren uit de parochie van Groenendijk, het kinderkoor, het parochiekoor en het oude- renkoor brengen kerstliederen ten gehore. De begeleiding wordt verzorgd door de ko ninklijke harmonie Sint-Ceci- lia uit Kloosterzande. De drie koren zullen ook af zonderlijk een speciaal inge studeerd kerstlied ten gehore brengen, begeleid door de vaste organist van de koren, Pieter de Nijs. De avond is gratis toe gankelijk voor iedereen en be gint om 19.00 uur. De koninklijke harmonie Sint-Cecilia speelt ook op tweede kerstdag in de paro chiekerk van Groenendijk. KAARTING - In zaal Den Ouden Arend werd een kaar ting gehouden waaraan 57 personen deelnamea Uitslag bieden: 1. Van Cadsand, Axel: 2. Oljens, St.-Jansteen; 3. me vrouw Hamelink, Hulst. Jo keren: 1. mevrouw Sponselee, Axel; 2. mevrouw Domerus, Kloosterzande; 3. Jansens, St.-Jansteen. KERSTVIERING - De Ka tholieke Bond voor Ouderen hout donderdag 22 december een kerstviering in gemeen schapcentrum 't Heike, aan vang 14.00 uur. De zaal gaat om 13.30 uur open. De middag begint met een misviering waarin pastoor Van Leemput voorgaat. Het bejaardenkoor verzorgt de gezangen. Daarna is er een koffiepauze en wordt de middag voortgezet met ge zelschapsspelen, waaronder kaarten en bingo. BINGO - De stichting Rollen- driedaagse houdt vrijdag 16 december een grote bingo avond in zaal de Troubadour. Er zijn twee gratis ronden en de bingo begint om 19.30 uur. KERSTBOOM - In De Sterre te Clinge werden gisteren alle personeelsleden voor hun in zet en medewerking in het jaar 1988 bedankt. Dit ge beurde door directeur Pel grims tijdens de eindejaars bijeenkomst in de grote zaal van het hoofdgebouw. Om uitdrukking te geven aan de dankwoorden ontvingen alle medewerkers een kerstboom. DANSEN - Dansclub Fla mingo houdt zaterdag 17 de cember een kerstbal in ge meenschapshuis Malpertuus. Dansleraren van van Rosé de Lein uit Brugge zijn aanwe zig. De leden worden erop geattendeerd hun kerstca deau mee te brengen. Het bal begint om 21.00 uur. ADVENTSVIERING - Onge veer honderd ouderen van de Katholieke Bond voor Oude ren hebben in gemeenschaps huis Malpertus een advents viering gehouden. Pastoor J. van der Heyden leidde de ge bedsdienst, waarbij het oude- renzangkoor de gezangen voor zijn rekening nam. Na de pauze was er een optreden van het ouderenzangkoor, on der leiding van dirigent Nete- son. Vervolgens kwam het jongerenkoor van Clinge op het podium, onder leiding van Marleen Willaert-Bauwens. Zij vervulde een van de hoofdrollen in de Weense operette De Vogelhandelaar. Ook haar liedjes oogstten veel bijval. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hontenisse halen zaterdag 17 december vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. ST.-JANSTEEN - Bejaarden- schieting, Groot-Hulst, zaal De Kroon, 37 schutters: hoge vogel: Bakker, Kieldrecht; eerste zijvo gel: Blommaert, St.-Jansteen; tweede zij vogel en grootste aan tal: De Jaeger, Westdorpe. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Heike, 35 schutters: hoge vogel: A. van de Branden, St- Jansteen; eerste zijvogel: M. Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: M. van Grembergen, Koe wacht; grootste aantal (5): P. van Hoye, St.-Jansteen. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, vijfde puntenschieting, 27 schutters: hoge vogel: R. Pielaet; zijvogels: F. Thilleman en N. Verploeg; grootste aantal (7): E. Champion. Stand kampioen schap: F. Thilleman, 48 punten, R. Pielaet 30, G. de Vriend 28, E. de Vreeze 27, J. Cattoor 24 pun ten. AARDENBURG - Vijfde klep- schieting, 27 schutters: R. Rijc- Thilleman iéder vijf kaert kleppe: Itand kampioenschap: F. Thilleman 22 kleppen, R. Pie laet 20. E. de Vreeze 18 kleppen. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, gildeschieting en gemeen- tepersoneel, 21 schutters: hoge vogels: D. van Hermon en F. Thilleman; zijvogels: F. Thilel- man en E. van Daele; winnaar trofee St.-Sebastiaan:; J. Cat toor; trofee gemeente: E. de Cocq; prijsvogels: 1. F. van de Ecke, 2. G. de Vriend, 3. R. de Wispelaere, 4. W. Scheele, 5. J. Cattoor. "S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, bejaardenschieting, 23 schutters: eerste hoge vogel: H. de Jonge, Soranus; tweede hoge vogel: N. Schouwenaar, Juliana; eerste zijvogel: J. de Jonge, Wil lem Teil; tweede zijvogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; derde zij vogel: P. Verheijke, Zorgvlied; vierde zijvogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; grootste aantal (11): P. Daalman, ADLM; vliegende vogel: N. Schouwenaar, Juliana. De vol gende schieting is 27 december. Van onze verslaggever AXEL - De WD in Axel is bang dat de aanpassingen van. de gemeentelijke zwembaden aan de nieuwe wet op de hy-1 giëne in zwembaden de gemeente tonnen gaat kosten. Pri vatisering zou daarom beter zijn. Fractievoorzitter H. Cijsouw (WD) zei dit tijdens de raads vergadering. Wel mag de dienstverlening er in zijn ogen niet op achteruit gaan. Eerder al merkte Cijsouw tijdens een vergadering van de commissie gemeentefinancieën op dat de gemeente de scheur in het zwembad in Koewacht moet betrekken in het onder zoek naar de toestand van de Axelse zwembaden. Als blijkt dat de reparatie van de scheur erg duur wordt, heeft het mis schien geen zin te praten over aanpassing en verbetering van het zwembad, zei hij. Axel gaat onderzoeken wat er moet gebeuren om de zwem baden aan te passen aan de nieuwe wet op de hygiëne in de zwembaden. Bovendien willen B en W het Koewachtse zwem bad aantrekkelijker maken door het gedeeltelijk te over kappen. De commissie stemde overigens in met het nog te be ginnen onderzoek naar de te plegen investeringen. Volgens een woordvoerder van de gemeente bestaat de breuk al een jaar of vijf. Tel kens is het euvel provisorisch gerepareerd. Momenteel levert het geen problemen op. „We kunnen zo nog wel een aantal jaren verder, maar op de lange termijn zijn de provisorische reparaties geen oplossing", al dus de woordvoerder. Van onze verslaggever AXEL - De fractie van de PvdA in Axel pleitte giste ren tijdens de raadsverga dering voor een schadever goeding aan bewoners van de Axelse Vlakte, die straks moeten verhuizen als het gebied door het Havenschap Terneuzen met een spoor weg en een gewone weg wordt ontsloten voor indu strie. Volgens raadslid H. Jongepier komen sommige huizen zo dicht bij het spoor te staan, dat de bewoners door de overlast wel moeten verhuizen. Burgemeester W. de Graaf noemde praten over een scha devergoeding 'prematuur'. Als er zoals het Havenschap nu aankondigt slechts een of twee treinen per dag langskomen, is nog lang niet zeker dat de over last onuitstaanbaar is, stelde hij. Jongepier stelde daar te genover dat als er straks meer bedrijven willen komen die treinen op bezoek krijgen, het Havenschap zeker geen nee zal verkopen. Reden om de ont wikkeling in de verdere toe komst in de gaten te houdea Voordat de Axelse Vlakte aan ontsluiting toe is, moet er eerst nog een verandering van het bestemmingsplan komen. De bewoners kunnen daar be zwaar tegen aantekenen. Pas als zij dat doen, moet de ge meente zich met de kwestie gaan bemoeien, sprak De Graaf. De raad stelde zich als een man achter het collegestand punt dat er geen lening van de PZEM aan Zekatel mag komen om onrendabele gebieden bo ven de Westerschelde op de ka bel aan te sluiten. De aandeel houdersvergadering van de PZEM krijgt dat binnenkort te horen. De raad en B en W me nen dat geld waarvoor iedereen betaalt, niet slechts aan een be paalde streek ten goede mag komen.

de Stem | 1988 | | pagina 15