Criquielion zet proces tegen Bauer door FEEST IS- T ennisspektakel in rode zandbak Geen schot in zaak Alexanco SPORT HARMSEN ONDERBREEKT ZAKENREIS IN DUITSLAND KI Koeman in de slag met Barcelona UITSLAGEN (Q1 P. v. PUTTEN iè feestmaand, van start. Bij [erlijk - muziek todellen doen van dit fiësta eens. RKSGEMONTEERD :ort en Orion II kost nu zo'n tmelijk f 620,-. iSELMOTOR zijn :s duurder dan (eerprijs f 500,-. or de Scorpio en geprijsd. Bij et ABS en van- |r liefst f 8.000,- mt u met deze kennismaken, 1 I 'W v! !?s aan de dag ge~ SPORTPRIJSVRAGEN Teteringen. Tel. 076-713229 I jlALMEDY. Bijna vier maanden na Ronse is Claude Criquielion nog even verbeten als op de dag dat Steve Bauer hem ten val bracht. „Ik zet het proces te gen Bauer door. Ik stop niet. Hij heeft mij teveel aange- I daan", vertelde Criquielion I gisteravond. I De Belgische oud-wereldkam- I pioen kwam gisteren met zijn ploeg in Malmedy bijeen voor I Mn trainingsstage. De ploeg I reed onder andere op moun- I tainbikes tegen steile hellingen SPONSOR HEEFT ER AL LANG GENOEG VAN, MAAR: AMSTERDAM - Ajax wacht een belastingaan slag van 'vele miljoenen' guldens. Wanneer het onderzoek van de FIOD inderdaad uitmondt in een tenlastelegging 'valsheid in geschrifte en fis cale fraude', „loopt een dergelijk bedrag al snel in de miljoenen", verklaarde persofficier mr. De Wit gisteravond laat, „en het is wel zeker dat deze zaak consequenties heeft." J PSV LIKT WONDEN VAN VERLOREN FINALE OM WERELDBEKER s s I i „"^aar. "olj11 zaakwaarnemer I wi ik gaat natuurlijk niet rr "tets mee", bekent Ronald I Jfmari °P het PSV-trainings- I crtmK X De Herdgang. „We Jtawen uiteraard het een I hii\atl is bekend dat I tiLnP? e'nd van dit seizoen I hatov, ■P~EuroPa Wh-In Italië I In c n PSV. I Spanje hebben Barcelona, Gedemoraliseerd Wrang DONDERDAG 15 DECEMBER 1988 VERKRACHTINGSAFFAIRE PAPENDAL: Roemeense turntrainster blijft achter Veldkamp wint derde schaatsmarathon Tafeltennisploeg verliest Meesterresultaat voor Brouwers FRANS VOETBAL ENGELS VOETBAL WESTDUITSE LOTTO SPIEL'77 >E Uw officiële Honda-dealer DE STEM TA. poor Jean Nelissen »p. Sponsor Hitachi zou het I liefst zien dat Criquielion een einde maakt aan de rechtszaak 1 Bauer. Public-relations- man Pol van Himst, oud voet balinternational en oud trainer van Anderlecht: „Hij kan beter zijn aandacht volledig op het nieuwe seizoen concentreren". Maar Criquielion wil dat Bauer boet voor zijn manoeuvre tij dens de laatste honderd meter van het wereldkampioenschap op de weg. „De feestdagen ko men eraan, ik word hier in de streek vaak uitgenodigd. Elke keer weer herinneren de sup porters mij eraan dat ik en niet de Italiaan Maurizio Fondriest nu wereldkampioen had moe ten zijn. Tenminste, als de koers eerlijk was verlopen. Dat het niet zo is heb ik te danken aan Steve Bauer. Hij heeft nooit een woord van spijt uit gesproken. Hij verklaart overal onschuldig te zijn. Dat is voor mij teveel van het goede. Dat neem ik niet en daarom zet in die rechtszaak door". Het hof in Oudenaarde heeft de zaak in behandeling. Eerst puzzelt de Belgische justitie op de schuldvraag en als deze vaststaat op de omvang van de schadevergoeding. Er zijn diverse verzoenings pogingen geweest, maar Cri quielion blijft onverzoenlijk. „Ik heb nooit meer een woord met Bauer gewisseld. Ik wil hem niet meer spreken. Een man die zoiets doet is voor mij geen sportman". Tijdens het wielercongres in Den Haag probeerde de vorige maand de voorzitter van de Ca nadese wielerbond de onschuld van Steve Bauer aan te tonen. Maar de officials van de UCI gaven hem slechts een minuut het woord. De man kon slechts zeggen dat hij protest aante kende tegen de diskwalificatie van Bauer die de tweede plaats werd ontnomen. Voor de UCI is de kwestie afgedaan. De jury ter plaatse heeft recht gespro ken en zo zal het blijven. Bo vendien heeft de UCI geen zin zich te mengen in een juridisch conflict in een belangrijk wie- lerland als België. Intussen is er in Zwitserland, het thuisland van Bauers spon sor, een campagne gevoerd om de onschuld van de Canadees via videobeelden aan te tonen. De Canadese voorzitter had in Den Haag ook een videoband bij zich om de officials van de UCI nog eens te tonen hoe de tumultueuze sprint precies was verlopen. Maar hij kreeg geen gelegenheid de band te laten zien. Het proces dat Criquielion tegen Bauer heeft aangespan nen hangt intussen als het zwaard van damocles boven de hoofden van de wielerprofs. In vele sprints hebben in de loop der tijden onregelmatigheden plaatsgevonden. Als de rechter in Oudenaarde straks het 'schuldig' uitspreekt zal het een precendent zonder weerga scheppen voor toekomende rechtszaken. Criquielion: „Daar heb ik geen boodschap aan. Ik zoek mijn recht en zal het vinden". Drie arrestaties bij Ajax Door Ted van Leeuwen I Vervolg van voorpagina Het was één van de weinige uitlatingen waartoe de voor lichter te verleiden was. Namen wilde hij al helemaal niet noemen. Niet van de gearresteerden, niet van de ver dachten. De gearresteerde ex-speler is waarschijnlijk Tsheu la Ling, die in 1982 naar Panathinaikos ging. Piet Hamberg, de meest getipte gearresteerde, gaf gister avond gewoon les in zijn sportschool te Abbekerk. De twee gearresteerde be stuursleden zijn vermoedelijk de oud-penningmeesters Ton Brandsteder en Lou Bartels. De I eerste, oud-directeur van Sony en vader van quizmaster Ron I Brandsteder beheerde van van I1W6-1980 de penningen, zijn I opvolger Lou Bartels, een pro- jectontwikkelaar, tot 1986. Volgens justitie is een drietal sespelers verdacht (Gasselich, I Jensen en Ling), vijf ex-be- |stuursleden (Harmsen, Brand- ler, Bartels, Westrik en I Boering), twee werknemers 1 (directeur Van Eijden en admi- I nistrateur Holsheimer) en één j persoon rond Ajax' en dat kan [niemand anders zijn dan Maarten de Vos, de directeur van het bureau Inter Football. Het trio is gearresteerd vol gens mr. De Wit, „omdat het in het belang van de waarheids schending noodzakelijk is en kele verdachten onafhankelijk van elkaar met de gegevens uit het onderzoek te confronteren." De dienst besloot pas gister middag tot arrestaties over te gaan na perspublicaties over de zaak en vanwege het feit dat een aantal verdachten zich 'plotseling' in het buitenland bevond. De voormalige voorzitter Ton Harmsen, als verantwoor delijke man, besloot meteen zijn zakenreis door Duitsland af te breken. Hij meldt zich vandaag bij de Amsterdamse Ton Harmsen politie en meen. ".at het nu gearresteerde trio daarna on middellijk op vrije voeten wordt gesteld. Ajax-directeur Van Eijden is in Engeland. Daar onderhandelt hij met een nieuwe kledingsponsor (Um- bro) en over een mogelijke transfer van de speler Allistair Dick. Al enige jaren geleden startte de FIOD een onderzoek FOTO ANP naar vermeende belastingont duiking van Ajax bij enkele spelerstransacties. Bij een on derzoek van de boeken in 1985 kwam een aantal vreemde za ken aan het licht. Het gaat om de transfers van Simon Taha- mata naar Standard Luik (1980), Tshen la Ling naar Pa nathinaikos (1982) en Wim Kieft naar Pisa in 1983. Overi gens worden Tahamata en Kieft niet als verdachten ge zien. Bij een aantal aankopen werden onzuiverheden gecon stateerd. Henning Jensen van Real Madrid (1979), Piet Ham berg van Servette (1980) en Fe lix Gasselich in 1983. Ook werden de transfers van Frank Arnesen (in 1981 naar Valencia) en Sören Lerby (in 1983 naar FC Bayern) onder zocht. Beide spelers bleken echter een persoonlijke lening van 100.000 gulden bij Ajax te hebben afgesloten die later in de transfersom verdisconteerd werd. Vreemder ging het toe bij de transfer van Henning Jensen. Ofschoon Real Madrid beweert dat Jensen transfer vrij was, maakte Ajax 600.000 gulden over op een Zwitserse bankrekening. Ook in het geval Felix Gas selich „kwam een deel van het transferbedrag niet terecht waar het zou moeten" (justitie). Ajax kocht hem voor 800.000 shilling van het Oostenrijkse Austria Wien. Tijdens de on derhandelingen zou de toen malige Ajax-voorzitter Ton Harmsen nog eens 100.000 shil ling (150.000 gulden) naar We nen hebben laten overmaken. Austria zou dat bedrag ver volgens hebben gestort op de (Zwitserse) bankrekeningen van Gasselich, die 60 procent van dat bedrag kreeg en Maar ten de Vos, die als onderhande laar 40 procent getoucheerd zou hebben. Dat athans beweert Jozef Walter, de manager van Austria Wien. Hij heeft een en ander ook verteld aan recher cheurs van de FIOD die in We nen, maar ook in Madrid, hun speurwerk verrichtten. Arbeidsbemiddeling zoals door De Vos, is echter verboden en Ajax heeft ook altijd be weerd transfers alleen te heb ben afhandeld. Saillante de tails zijn, dat Maarten de Vos' bureau Inter Football het huis bureau van de KNVB is, dat Ton Harmsen maandag her verkozen werd in het hoogste orgaan van de KNVB, het bondsbestuur. En Ton Brand steder was, als directeur van Sony, de eerste sponsor van de KNVB. Volgens mr. De Wit is het met geen mogelijkheid te zeg gen hoe lang het strafrechtelijk onderzoek nog duurt In sep tember, toen de voormalige be stuursleden Van Eijden, Boe ring, Harmsen en Bartels ver hoord waren, heeft de FIOD kennelijk een aantal aankno pingspunten opgeleverd. Het was in de tijd dat het Ajax-bestuur en bloc aftrad na dreigementen van supporters. Sindsdien regeert een interim bestuur en zoekt een commissie onder leiding van mr. Gianot- ten naar een nieuwe staf, die voorlopig niet te vinden lijkt. Maar dat heeft volgens de for mateur niets met het onderzoek te maken. k. I ®°°rChrisvanNijnatten i j j •d oc O. 0 j Boor Chris van Nij natten EINDHOVEN - Ronald Koeman praat vandaag en I morgen met vertegenwoor- digers van CF Barcelona I over een meerjarig contract I bij die club. I Vanochtend is een omvangrijk I pelschap PSV'ers naar de Catalaanse havenstad afge- I misd: Ronald Koeman en zijn wouw, zaakwaarnemer Ger Lagendijk, manager Kees «oegsma en trainer Guus Hid- aink. Officieel heet het dat de IuuP naar Barcelona is ver- fokken om daar twee prijzen o ontvangst te nemen. De le- I k llvan het sportblad Ballon I «ben Ronald Koeman name- 11, i,geK°ten tot Europees voet ster van het jaar, terwijl PSV to club eveneens in de prijzen B gevallen. I nr=t Als we in Spanje zijn, I va„ d We met bestuursleden I daL arc®I°na, de afspraak I srhi °Pr k al gemaakt. Mis- !evert het meteen iets c°ncreets op". SC w Juventus, AS Roma en IbelannP0!' meer han gewone ■Van dat trio maakt Ju- I Was vf v68? serieuze kans, al I een a een maar vanwege I °ver»nu Van samenwerkings- fön»rtSumst tussen de Tu" maar exclusief afleveringskosten. Real Madrid en Atletico Ma drid bij Koeman aangeklopt. Als de PSV'er besluit naar Spanje te verkassen, heeft de ploeg van Johan Cruijff de beste kaarten. Atletico is al af gewezen door Koeman, terwijl Real niet de eerste voorkeur heeft van de libero van de Europacup 1-houder. Bij PSV staat men overigens niet te springen om zijn vedette te slijten, hoewel de Eindhove- naren een fors bedrag kunnen innen indien Koeman werke lijk vertrekt. Zijn contract loopt immers nog door tot de zomer van 1992. Daarin is een clausule opgenomen waarin de transferwaarde van Koeman per jaar afgebouwd wordt naar 2,6 miljoen gulden. In juni van het volgend jaar mag PSV nog 12,5 miljoen vragen. „We proberen hem vast te houden", benadrukt Kees Ploegsma in zijn kantoor. „De gesprekken daarover zijn nog steeds gaande. Het is bekend dat een van onze sponsors, Adi das, daarbij een belangrijke helpende hand wil toesteken". Hoewel Koeman bevestigde vandaag en morgen met Barce lona te zullen onderhandelen, is daar wat Ploegsma betreft geen sprake van. „PSV gaat in Barcelona alleen maar de prijs van 'sportploeg van het jaar' ophalen, verder niets". Naast het naderende vertrek van Koeman heeft PSV pal voor de winterstop nog meer om zich zorgen over te maken. De ploeg is volkomen gedemo raliseerd uit Tokyo terugge keerd, waar op vrij domme wijze de wereldbeker voor clubteams werd verspeeld aan Nacional uit Uruguay. Woens dag werden op De Herdgang voor het eerst de psychische en fysieke wonden gelikt. „Het zijn niet alleen de bles sures die ons zorgen baren", constateert trainer Hans Dor- jée. „Enkele van onze belang rijkste spelers voelen zich per soonlijk verantwoordelijk voor wat ons daar overkomen is. Jongens als Hans van Breuke- len, Eric Gerets, Sören Lerby, Berry van Aerie en Gerald Va nenburg zitten in een diep dal. Dat heb ik vandaag op de trai ning goed kunnen merken". Het lijkt erop, dat PSV dezer dagen de rekening gepresen teerd krijgt van het opblazen van een puur commercieel eve nement - de strijd om de Toyo- tacup - tot een duel van enorme sportieve waarde. Veel tv-sta- tions over de hele wereld mo gen dan beelden van het potje hebben uitgezonden, in de bui tenlandse kranten is de finale over het algemeen uiterst be knopt in de kolommen opgeno men. Bijvoorbeeld de jongste aanwinst Jozef Chovanec zei dinsdagavond nog alleen de op stellingen van beide elftallen in de Tsjechische kranten te heb ben kunnen vinden. „Achteraf kun je zo'n conclusie gemakkelijk trekken", stelt Dorjee. „Maar wij wilden die beker nu eenmaal graag win nen. En al stelt die sportief ze ker minder voor dan de Euro pacup, de manier waarop het ding ons uit handen glipte, doet nog steeds zeer. 's Avonds na de wedstrijd zaten we in het hotel te eten. Een tafel verderop aten die Uruguayanen met die twee Door Wil Kester GOTHENBURG - Het gebeurt niet elke dag, dat een eve nementenhal wordt omgetoverd in een immense zand bak. Een concours hippique wordt nu eenmaal niet dage lijks georganiseerd. Maar dat men binnenshuis zelfs ton nen zand uitstrooit om een tenniswedstrijd te houden, is wel iets heel bijzonders. Koeman grote bekers prominent op ta fel. Hoe denk je dat onze spe lers zich toen voelden? Verlie zen hoort bij de sport, maar het blijft wrang". Dorjee houdt er rekening mee, dat als gevolg van in To kyo opgelopen kwetsuren Heintze ('zwevende' splinters rond zijn enkel) en Gerets (rib ben gekneusd) zondag niet spe len in de moeilijke uitwedstrijd tegen FC Utrecht. „Op die ma nier komt onze verdediging er gehavend uit te zien, want ook Nielsen is er nog steeds niet bij. Die ondervindt nu al een half seizoen veel last van scheurtjes in de aanhechtingen achter zijn rechter bovenbeen. Ik weet niet eens zeker of hij dit seizoen nog wel in actie komt. Er zit al maanden geen verbetering in die blessure. Dat is extra sneu voor Ivan, want hij is aan het eind van deze competitie trans fervrij. Die blessure gaat hem dus veel geld kosten, als hij niet snel herstelt". En dat is nu precies wat de Zweden afgelopen week in Go thenburg hebben gedaan. Voor de finale van het Daviscup- toernooi tegen West-Duitsland hebben zij voor de derde keer in vier jaar de vloer van het immens grote Scandinavium (plaats voor 15.000 toeschou wers) bedekt met een flinke laag zand. Rood, omdat men denkt dat die kleur het leuk zal doen op televisie. Toch stond het gerieven van de tv-kijker, die ook al het ver trouwde groene biljartlaken tot blauw zag verkleuren, niet voorop bij het Zweedse grond werk. De gedachte er achter is heel wat minder nobel. De Zweden verwachten namelijk, dat het zand als een flinke rem zal fungeren op het spel van Boris Becker en consorten. Zo dat de Davis Cup weer een jaartje langer in Zweden blijft. Orüogisch is die gedachten- gang niet, want van Becker is bekend dat hij vooral op een snel tapijt nauwelijks is te kloppen, zoals hij onlangs nog bewees met zijn eindzege in het Masterstoernooi te New York. De Zweden van hun kant voe len zich meer thuis op een trage baan. Ook de Duitsers hebben on dervonden dat een dergelijke invulling van het thuisvoordeel niet altijd doorslaggevend is. Drie jaar geleden werd in de Olympiahal van München voor de finale tegen fcweden een speciaal soort supersnel tapijt neergelegd. Met de nummers één (Wilan- der) en vijf (Wimbledon-win- naar Edberg) en dubbelspel specialist Jarryd in de ploeg verkeren de Zweden nu ook weer in de favorietenrol. Pro blemen kunnen er ontstaan wanneer de beenvliesontste king van Wilander en de spier blessure van Edberg van dien aard zijn, dat zij moeten afha ken. Maar reservespeler Carls- son staat altijd nog zesde op de wereldranglijst. En hij voelt zich in de zand bak van het Scandinavium thuis als een kind aan het strand. Bij de Duitsers geldt dat voor Carl-Uwe Steeb, die samen met Becker de enkelspe len voor zijn rekening zal ne men. Volgens Günter Bosch, de voormalige coach van Becker, zal het resultaat van Steebs partijen de doorslag geven. Want in tegenstelling tot drie jaar geleden ziet hij het dubbel Wilander/Jarryd dit keer ver liezen van het duo Becker/Je- len. „En Boris", oordeelt Bosch over zijn ex-pupil, „is momen teel zo goed in vorm dat hij zelfs op het trage zand van Go thenburg zijn beide partijen moet kunnen winnen." Ook de Duitse coach Niki Pilic is vol vertrouwen. „Wij zijn sterker dan in 1985. Dat moet ook wel. Want wij willen die Davis Cup nu eindelijk eens winnen". Van onze sportredactie ARNHEM - Het onderzoek in de strafzaak tegen de van verkrachting verdachte Barcelona-voetballer Alexanco dreigt vast te lopen. Het gerechtelijk voor onderzoek in de zaak had op een december gesloten moeten zijn, maar de rechter-commissaris kan het dossier nog steeds niet aan de officier van justitie overdragen. De getuigen die Justitie wilde horen, onder wie het slachtoffer, zijn inmiddels gehoord. De verdediging van de 32-jarige Spaanse voetballer wil echter ook ge tuigen horen en die wonen in Spanje. Zij- zijn kennelijk niet bereid naar Nederland te komen. De voetballer werd afge lopen zomer gearresteerd omdat hij een 20-jarig ka mermeisje uit het spelersho- tel op trainingscentrum Pa pendal verkracht zou heb ben. De voetballer ontkende de verkrachting. De rechter-commissaris liet de voetballer na enkele dagen weer vrij omdat hij het bewijs van verkrachting toen te mager vond. De voet baller vertrok daarop spoor slags naar Spanje. De Arnhemse officier van justitie mr. P. Tideman liet het er niet bijzitten en vroeg bij de rechter-commissaris een gerechtelijk vooronder zoek aan. Tijdens zo'n pro cedure kan de zaak verder worden uitgespit door onder meer het horen van getui gen. Na de sluiting van het vooronderzoek beslist de of ficier van justitieof hij tot vervolging zal overgaan. Die beslissing kan echter niet genomen worden nu blijkt dat het gerechtelijk vooron derzoek vastzit. Als de rechter-commissa ris zonder het horen van de Spaanse getuigen de zaak aan Justitie overdraagt en er komt een strafzaak van dan kunnen de advocaten op de rechtszitting weer vragen de Spaanse getuigen te mo gen horen. Dat zal dan niet anders kunnen dan via een zogehe ten rogatoire commissie, die de Spanjaarden in Spanje gaat horen. En ook dat gaat een tijdrovende geschiedenis worden. NIEUWSOVERZICHT FRANKFURT (DPA) - Na een demonstratie-toernee die Roemeense turnsters begin deze maand door West-Duits land maakten, is trainster Maria Cosma in de Bondsrepu bliek achtergebleven. De vlucht van de trainster die sedert april 1981, toen Bela Karoly bij een toernee in de Verenigde Staten achterbleef, met Adrian Goreac en Octavian Bela in Deva de Roemeense dames-selectie begeleidde, werd pas woensdag wereldkundig. Maria Cosma liet haar echtgenoot en een achtjarige zoontje in Roemenië achter. DEVENTER (ANP) - Bart Veldkamp uit Den Haag heeft woensdag in Deventer de derde wedstrijd van de marathon zesdaags gewonnen. Yep Kramer heeft de leiding in het al gemeen klassement behouden. De uitslagen zijn: heren: 1. Veldkamp (Den Haag), 2. Pieterse (Die- men), 3. Van der Pauw (Ankeveen), 4. Ruitenberg (Oldebroek), 5. Evert van Benthem (St.Jansklooster),'6. Van Wijhe (Oosterwolde), 7. Maarssen (Rijsenhout), 8. Oliemans (Aalsmeerj, 9. Biemond (Nieuwe Wetering), op een ronde: 10. Kramer (Oudeschoot), 11. Van Kempen (Nieuwveen), 12. Jasch (WD1), 13. Emiel Hopman ('t Zand), 14. Schalij (Weesp), 15. Vunderink (Raalte), 16. Pronk (Oost-Graft- dijk), 17. De Boer (Edam), 18. Dijkstra (Pesse), 19. Van den Boogert (Eindhoven), 20. Kasper (Arnhem). Klassement na drie dagen: 1. Kramer 71 punten, 2. Van Kempen 54, 3. Schalij 45,1,4. Ruitenberg, De Boer 43, 6. Kromkamp 42,7. Dijk stra 38,8. Pronk 37,9. Veldkamp 35,1,10. Pieterse 34. Dames: 1. Van Tol (Nes a.d.Amstel), 2. Hoogendijk (Ermelo), 3. Moolhuizen (Weesp), 4. Tomperowska (Pol), 5. Dickhout (Holy- sloot), 6. Van der Meer (Jubbega). Klassement na drie dagen: 1. Hoogendijk 28,1 punten, 2. Van Tol 25,1,3. Moolhuizen 22,4. Tomperowska 21,5. Keulen 18,1. HUIZEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennisploeg is woensdag in Huizen de ongeslagen status in de Superliga kwijtgeraakt. De ploeg van bondscoach Jan Vlieg, die eer der de wedstrijden tegen Joegoslavië en Frankrijk had ge wonnen, verloor met 2-5 van het eveneens nog ongeslagen West-Duitsland. Het verlies stond na zes van de zeven par tijen vast. De uitslagen zijn: Nederland-West-Duitsland 2-5; Haldan-Ross- kopf 20-22, 20-22, Henk van Spanje-Böhm 12-21, 20-22, Kioppen- burg-Nemes 18-21,21-18,19-21, Van Spanje/Haldan-Fetzner/Ross- kopf 13-21, 21-18, 21-13, Van Spanje/Kioppenburg-Fetzner/Nemes 21-17, 21-13, Haldan-Böhm 21-18, 16-21, 11-21, Van Spanje-Ross- kopf 17-21,20-22. Overige uitslagen superliga: Tsjechosiowakije-Joegosiavië 5-2. Stand: 1. West-Duitsland 3-3, 2. Zweden 2-2, 3. Nederland 3-2, 4. Polen 2-1, 5. Joegoslavië 3-1, 6. Tsjechoslowakije 3-1, 7. Frankrijk 2-0,8. Bulgarije 2-0. MINSK (ANP) - Toine Brouwers, de internationaal aller minst ervaren dammer, heeft in Misnk een eerste interna tionaal meesterresultaat behaald. Hij bereikte de daarvoor benodigde 12 punten door in de 10e ronde (moeizaam) gelijk te spelen tegen de Rus Presman. De twee andere Nederlanders, Palmer en Van der Wal, wonnen beiden na zes uur spelem van een Poolse en Joegoslavische tegenstander. Zij bezetten thans samen met Brouwer de ge deelde zevende plaats. De uitslagen: Korsjov (Sov)-Mitjanski (Sov) 1-1, Gantwarg (Sov)- Paluch (Pol) 2-0, Keita (Mal) -) Baljakin (Sov) 0-2, Korenevski (Sov)-Katz (Sov) 1-1, Vatoetin (Sov)-Sawczyk (Pol) 2-0, Rejc (Joe)- Van der Wal (Ned) 0-2, Palmer (Ned)-Mikolze (Pol) 2-0, Brouwers (Ned)-Presman (Sov) 1-1. Stand: 1. Baljakin 14 pnt, 2. Vatoetin, Presman, Mitsjanski, Gant warg en Korsjov allen 13,7. Korenevsky, Palmer, Brouwers en Van der Wal allen 12 pnt, 11. Katz 9 pnt, 12. Mikolze en Paluch beiden 7 pnt, 14. Sawczyk 6 pnt, 15. Rejc 4 pnt, 16. Keita 0 pnt. EN STANDEN Uitslagen: Paris SG-Monaco 0-2, Auxerre-Nantes 1-0, Sochaux- Lens 2-1, Lille-Metz 1-1, Toulou- se-Cannes 4-1, Toulon-Bordeaux 1-0, Montpellier-Caen 1-0, Stras- bourg-Matra Racing 1-1, Saint- Etienne- Laval 1-0, Nice-Mar seille 2-2. Stand: Auxerre 23-48 Paris SG 23-47 Monaco 23-40 Marseille 23- 40 Sochaux 23-39 Nantes 23-36 Nice 23-36 Lille 23-33 Toulouse 23-33 Montpéllier 23-33 Metz 23- 32 Toulon 23-32 Cannes 23-32 Bordeaux 23-30 St. Etienne 23-23 Racing 23-22 Caen 23-21 Laval 23-20 Strasbourg 23-16 Lens 23- 11. League cup, vierde ronde: Brad- ford-Everton 3-1. Vierde ronde replay: Nottingham Forest-Lei cester 2-1, Wimbledon-Queens Park Rangewrs 0-1. Trekking A: 1- 4- 5-13-20-22 Reservegetal: 25 Trekking B: 3-12-24-31-39-41 Reservegetal: 21 9-4-0-1-4-5-6

de Stem | 1988 | | pagina 9