rt werkgroep ^ziekenhuis )p 21 DECEMBER KERST-JUBILEUMVIERING IN IJZENDIJKE SCHIETINGEN merkx fflj vleeswaren Kerstconcert van Sluisse Rakkers in hervormde kerk K NIEUWS nESTEM <TE N PLAATSELIJK NIEUWS Zandstraat VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 15 DECEMBER 1988 T20 ZENDIJKE - De af- eling IJzendijke van e Zonnebloem West- eeuwsch-Vlaanderen ért deze maand het ■jarig bestaan. Medische hulp voor Indonesië Afscheid van wijkverpleegster cc E Schoondijke Oostburg Schoondijke De Honte PAPIER VOOR UW PEN Zult van Merkx Autoclub houdt wildrit I dames- en herenkoor, het jongerenkoor en harmonie De Vereenigde Vrienden onder leiding van Johan de Witte Na afloop is er een gezellig samenzijn in zaal Planeta- rium. Dan wordt de trekking gehouden van de jaarlijk^ loterij van harmonie De Ver- eenigde Vrienden. KERSTBAL - Wijkvereni- ging De Straete houdt zater- dag 17 december het jaar lijkse kerstbal in het wijkge- bouw, aanvang 21.00 uur. De muziek is in handen van The Evergreen Band en de toe gang is gratis. Vlas excl. BTW: ongerepeld 40 tot 50 cent per kg; afwijkende partijen 30 tot 40 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW): tarwe (doorsnee) tot 42,25, brouwgerst ƒ45,50, voer- gerst 39,75 tot 40,00, gerst (uit- maal) tot 36,00, haver 37,25 tot 38,50, erwten (kleine groene ƒ62,50 tot ƒ63,50, capucijnen ƒ62,50 tot ƒ72,50, veldbonen 60,00, bruine bonen, 18% vocht, zonder grond en halve 168,50] karwij, prima doorsneekwaliteit 152,50, blauwmaanzaad, prima doorsneekwaliteit ƒ250,00, alles per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW): weide- hooi 160,00 tot 190,00, dijkhooi 95,00 tot 130,00, tarwestm 85,00 tot 105,00, gerstestro 80,00 tot 100,00, erwtenstro (kleine groene) 50,00 tot 70,00, alles per 1000 kg. AMSTERDAM, 14 dec. - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50mm, oogst '88, werden 86 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ27,80 tot ƒ27,60 per 100 kg, en 15 contractei levering mei tegen ƒ28,60 tot 28,40. De stemming was prijs houdend. m onze correspondent roensdag 21 december ordt daarom in school [olenbolwerk een kerst- i tevens jubileumviering shouden. Hierbij zijn de jjm zestig leden aanwe- daarvan zuster Gratiana, Sèrtijd oprichtster van de IJ- jidijkse afdeling en sinds jaar idag nauw betrokken bij het innebloemwerk. Eerst alleen, aar sinds enige tijd wordt ze gestaan door een 13 mensen lende werkgroep. De afde- ig IJzendijke is weer volop larvergadering van de Ab- suwsch-Vlaanderen zei re- I er voor het nieuwe zieken- cht om de belangen van de nartigen. winst geboekt. Het ledenaantal steeg maar liefst van 126 naar 1147. Ten aanzien van het milieu stelde de vakbondsman dat de overheid, met name ook de ge meente Terneuzen, teveel pri vatiseert. „De zorg voor de rei niging en veiligheid van ons milieu wordt teveel uit handen gegeven, waardoor het milieu schade ondervindt". Van onze verslaggever GOES - Een deel van de overtollig geworden medi sche apparatuur uit de 'ge saneerde' Zeeuwse zieken huizen - waaronder drie in Zeeuwsch-Vlaanderen - ga at waarschijnlijk naar In donesië. Dat is een direct gevolg van het samenwer kingsverband tussen de Watermaatschappij Zuid west-Nederland (WMZ) en een waterbedrijf uit het In donesische Bandung. Volgens WMZ-voorzitter gede puteerde W. Don zijn er con tacten met een ziekenhuis daar aan vooraf gegaan. „En wij ge ven zulke signalen door," zei hij gisteren in de aandeelhou dersvergadering, toen daar twijfels rezen over het nut van de samenwerking. Dat gold dan met name de betrokken heid van de WMZ bij een KI- station in Bandung. Volgens Don geld daar het zelfde voor als voor de zieken huizen: het eerste contact werd gelegd met de WMZ die de bal inmiddels heeft doorgespeeld aan Zeeuwse veehouders. D® gedeputeerde liet tenslotte we; ten dat de watermaatschappl) minister Bukman (ontwikke lingssamenwerking) heeft be naderd met het verzoek om van Bandung een 'concentratiege bied' te maken, dat op extra steun kan rekenen. Van onze verslaggever SLUISKIL - Wijkverpleeg ster A. Claeyssens heeft gis teren afscheid genomen van Sluiskil. In zaal Dallinga kwamen tal van vrienden en bekenden zus ter Claeyssens uitzwaaien bedanken voor bewezen dien* sten. Zuster Claeyssens, oorspron kelijk afkomstig uit Zeve»' bergschenhoek, heeft 12 in het Kanaaldorp gewerkt i* heeft gebruik gemaakt van o mogelijkheid om vervroegd w te treden. j Als opvolgster is benoem" Jacqueline Kindt. Zuster Gratiana kwam in naar Ijzendijke waar op it moment in regionaal ver- J, via de kerkelijke organi ses, wel wat werd gedaan op it gebied van het Zonne- ijemwerk. In het voorjaar offerde zij haar paasva- antie op aan het werven van den van een op te richten IJ- indfjkse afdeling. In een mum an tijd had ze 345 leden bij maar daarvoor waren m ook tal van fietstochtjes smaakt, tot aan de Belgische ■ens toe. „Toen onze leden liter in 1965 per bank of giro testen gaan betalen vloog het dental achteruit tot 145, de ensen misten het persoonlijk intact", zegt de nog altijd ac- :ve 77-jarige Zonnebloem tij willigster. De afdeling Ijzendijke ging lama door een diep dal. Het [dental zakte tot 120 maar in 5 Jaar De Zonnebloem De Zonnebloem is onder meer bekend vanwege de bijeenkomsten voor zieken, zoals hierin het Jeugdgebouw in IJzendijke FOTO'S DE STEM/CORJ.DE BOER 1964 zette men, met behulp van kapelaan Ververs er de schou der weer onder en toen ging het weer bergopwaarts.. Wat doet de Zonnebloem? „Men zorgt voor regelmatige bezoeken van langdurig zieken en gehandicapten, hulpbehoe vende ouderen of van mensen die om zo'n contact vragen. Dat is de voornaamste taak van de Zonnebloem vrij willig(st)ers, waarvan er in ons land toch ruim dertigduizend zijn. De Zonnebloem is verder be kend van zijn vakantieweken, winkelmiddagen, ziekentri- duums, Zon in de schoorsteen (Sinterklaassurprises voor zie ken) en diverse andere activi teiten. Naast het regelmatig doen van de bezoeken is ook de kwaliteit van die bezoeken erg belangrijk. Het kunnen luiste ren, het waarborgen van de privacy, dat zijn zeer belang rijk factoren. Gratiana; „Door dit werk heb ik veel mensen le ren kennen. Ik kon het op den duur niet meer alleen en daarom is enige tijd geleden een werkgroep opgezet. Voor de vrijwillig(st)ers zijn er cur sussen over hoe men een zieke moet bezoeken". De werkgroep is in IJzen dijke een onmisbare schakel. Gratiana: „Ik zou graag nog wat jonge mensen inde groep erbij hebben. Gezien mijn leef tijd wil ik toch wat midner werk op me nemen, ik blijf wel mijn bezoeken doen. Ik zit nu al 25 jaar in het bestuur en dat is toch ongewoon lang. Iedere zieke is weer anders, maar doordat ik van buitenaf kom leg ik toch wel makkelijk con tact. Ieder lid van de werk groep is verantwoordelijk voor zijn wijk." Was de Zonnebloem aanvan kelijk alleen voor de katholieke bevolking, sinds enige jaren is men er voor alle gezindten. „Als het nodig is ga ik naar iemand toe, ook naar niet-le- den en andersdenkenden", ver volgt zuster Gratiana, die vroe ger les heeft gegeven op de la gere school en allerlei zangko ren onder haar hoede heeft ge had. „Soms is het wel eens on dankbaar werk. Vooral toen de gemeente Oostburg de subsidie introk, was er een forse terug val. Toch doet de werkgroep uitstekend werk. Helpers voor de randactiviteiten, dus niet di rect het ziekenbezoek, zijn al tijd welkom. Er is nog veel werk te doen". Zuster Gratiana, opricht ster van de nu 25 jaar oude afdeling-IJzendijke van De Zonnebloem Hoewel er twee nieuwe be stuursleden in aantocht zijn valt het volgens Gratiana niet mee om vrijwilligers erbij te krijgen. Maar zij en haar vaste compagnon zuster Olivia (78) kunnen het werk en IJzendijke nog niet missen. Terugblikkend zegt zuster Gratiana dat het haar is mee gevallen dat de afdeling nog zo lang bestaat. „Ik ben blij dat onze afdeling zo goed functio neert. Maar mensen moeten wel begrijpen wat het werk in houdt en dat de vrijwillig(st) ers er pro deo hun vrije tijd in steken. En ik hoop dat ze dat blijven doen. Daarom is een beetje waardering af en toe wel eens aardig. Gezien mijn leef tijd wil ik wat minder gaan doen, al blijf ik wel werkend lid. Ik hou van mensen en na tuurlijk ook van de zieken". De beide zusters denken er nog niet aan IJzendijke te ver laten. „Als ik terug naar Don gen (waar het moederhuis staat. Red.) zou gaan hoor ik bij de bejaarden die niets meer kunnen. Nee, we hebben hier nog veel te veel werk". Woensdag 21 december be gint de kerst/jubileum viering om 13.30 uur. Een onderdeel daarvan is een diavertoning door Paul Cornelis die IJzen dijke in de winterperiode laat (ADVERTENTIE) VERANDERINGEN IN DE GEZONDHEIDS 0 UI UI N C Ui O 2 UI Q Z CC UI VERZEKERD De komende jaren gaat er veel veranderen in de financiering en de organisatie van de gezondheidszorg en de maatschappelijke dienst verlening. Het doel daarvan is om ook in de toekomst zorgvoorzie ningen te hebben die goed èn betaalbaar zijn en waar iedereen terecht kan. Regering en parlement willen deze grote wijziging geleidelijk, stap-voor-stap invoeren, ledereen krijgt daar de komende jaren mee te maken: zieken gezond, particulier verzeker den en ziekenfondsverzekerden. Op 1 januari aanstaande wordt de eerste stap gezet. Deze bestaat uit: het invoeren van een vast bedrag (een nominale premie) als onderdeel van de premie voor de ziekenfondsverzekering en de ziektekostenregelingen voor ambtenaren (IZA, IZR, DGVP) en het uitbreiden van de AWBZ, een verzekering waar iedereen een beroep op kan doen. Overzicht van de veranderingen per 1 januari 1 989 Voor ziekenfondsverzekerden en verzekerden bij IZA, IZR, DGVP e invoering van een vaste premie van 13,— per maand per volwas sene en f 6,50 per maand per kind {voor maximaal twee kinderen); e daling van het percentage dat als premie voor de ziekenfondsver zekering wordt ingehouden op het inkomen met bijna 2%; voor de ziektekostenregeli ngen voor gemeente-, provincie- en politieambte naren (IZA, IZR, DGVP) wordt een verge lijkbare verlaging van het premiepercentage doorgevoerd; uitbreiding van de AWBZ met delen van de psychiatrische zorg en de kunst- en hulpmiddelen. Voor particulier verzekerden uitbreiding van de AWBZ met delen van de psychiatrische zorg en de kunst- en hulpmiddelen. door de verzekeraar vast te stellen premieveranderingen. Nominale premie De eerste verandering per 1 januari betreft de invoering van een vast bedrag in de premie voor de ziekenfondsen (de nominale premie). Tot nu toe werd bij ziekenfondsverzekerden uitsluitend een percen tage van het inkomen (loon, uitkering, pensioen) ingehouden. De hoogte van de premie was dus geheel afhankelijk van de hoogte van het inkomen. Dit gaat veranderen. Het percentage van het inkomen dat wordt ingehouden, wordt in totaal met bijna 2% verlaagd van 5,1% tot 3,15%. Daarnaast moeten ziekenfondsverzekerden elke maand een vast bedrag betalen; een nominale premie die voor iedereen gelijk is, dus niet afhankelijk van de hoogte van het inkomen. De ziekenfondsver zekerden moeten dit bedrag zelf rechtstreeks aan het ziekenfonds betalen. Ook dat is nieuw. Voor elke volwassene is de nominale premie in 1989 vastgesteld op ƒ13,— per maand, voor elk meeverzekerd kind op 6,50 per maand. Er hoeft nooit voor meer dan twee kinderen te worden betaald. Een gezin van twee volwassenen en twee of meer meeverzekerde kinderen betaalt dus 39,— per maand. Mensen die verzekerd zijn via de ziektekostenregelingen voor gemeente-, provincie- en politieambtenaren (IZA, IZR, DGVP) krijgen met vergelijkbare veranderingen in de premiebetaling te maken. Uitbreiding van de AWBZ De tweede verandering per 1 januari betreft de uitbreiding van een verzekering voor de hele bevolking, de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Via deze verzekering worden zorgvoorzie ningen zoals het verpleeghuis, ziekenhuisverpleging na het eerste jaar en het kruiswerk betaald. De AWBZ wordt uitgebreid met een aantal zorgvoorzieningen die tot nu toe werden vergoed door de ziekenfondsen, de ambtelijke regelingen en de particuliere verzeke ringen. Deze verschuiving betreft: onderdelen van de psychiatrische hulpverlening (hulp van psychi ater en opname in psychiatrische ziekenhuizen of psychiatrische afdelingen van algemene ziekenhuizen, ook in het eerste jaar van de opname) medische kunst- en hulpmiddelen, zoals gehoortoestellen. Omdat het pakket van de AWBZ groter wordt, gaat ook de premie omhoog. Aan de andere kant worden de pakketten van de zieken fondsverzekering, ambtelijke regelingen en particuliere verzekerin gen kleiner. Ook dit heeft gevolgen voor de premies van die verzeke ringen. Het percentage dat wordt ingehouden van het inkomen van ziekenfondsverzekerden en van ambtenaren die bij IZA, IZR en DGVP zijn aangesloten, gaat omlaag. Bij de particuliere verzekeringen leidt de verkleining van het pakket eveneens tot een verlaging van de premie. De wet verplicht daartoe. Daartegenover staat dat particuliere verzekeraars ook te maken hebben met kostenstijgingen in de gezondheidszorg die doorwerken in de premie. Wat er hierdoor in totaal met de premies van particu liere ziektekostenverzekeringen gebeurt is nog niet bekend. Financiële gevolgen Regering en parlement vinden dat mensen meteen minimum of modaal inkomen er niet op achteruit mogen gaan. Door de verande ringen in de ziektekostenverzekeringen gaan sommige groepen in 1989 echter meer premie betalen. Daarom wordt er een aantal andere maatregelen genomen, die de hogere premie moeten com penseren. Zo worden de kinderbijslag en de AOW in 1989 hoger. Verder komen er nog maatregelen in de sfeer van de belastingen en de premies voor sociale verzekeringen, die van invloed zijn op het inkomen. Meer informatie In de postkantoren en bibliotheken ligt een postbus-51 brochure met meer informatie over de veranderingen. Er wordt ook ingegaan op de redenen van regering en parlement om de financiering en organisatie van de zorg in Nederland te wijzigen. Deze brochure kunt u gratis meenemen, ledereen die tegen ziektekosten verze kerd is krijgt bovendien informatie thuis gestuurd. Alle ziekenfondsverze kerden krijgen een brief- of hebben die al gekregen - met informatie over de betaling die zij vanaf 1 januari aan het ziekenfonds moeten overmaken. Een folder waarin dit alles wordt toegelicht is verkrijgbaar bij de ziekenfondsen. Sommige ziekenfondsen organiseren ook speciale voorlichtingsbijeen komsten. Bovendien wordt op radio en tv aandacht besteed aan de verande ringen, ook in programma's voor buitenlanders. De particuliere verzekeraars berichten eveneens de bij hen aangesloten verze kerden over de veranderingen, met nameoverde uitbreiding van de AWBZ. De landelijke organisatie van particu liere ziektekostenverzekeraars, het KLOZ, heeft hierover een folder beschikbaar. Verzekerden die meer willen weten over de gevolgen voor hun eigen, specifieke situatie, kunnen zelf contact opnemen met hun verzekeraar. De meeste ziekenfondsen hebben hiervoor 06-nummers open gesteld. Ook de bedrijfsverenigingen of de Gemeentelijke Sociale Diensten kunnen nadere informatie geven. SOOS - Zaterdag 17 decem ber houdt de Soos voor Al leenstaanden afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen een kerstbij eenkomst in Zaal Wijffels in Schoondijke. De kerstman en De Apollo's zul len de bijeenkomst opvrolij ken. Er wordt ook bingo ge speeld. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. KOOR - Zaterdagavond wordt de eucharistieviering in de parochiekerk van H. Eligius in Oostburg opgeluis terd door het West Zeeuwsch- Vlaams Greogoriaans koor. Het koor zal wisselende ge zangen van de vierde ad- ventszondag zingen. De dienst begint om 19.00 uur. I VOLKSKERSTZANG Evenals voorgaande jaren 1 houdt de Coördinatiegroep regionale Evangelisatie West-Zeeuwsch-Vlaanderen de Oecumenische Volkskerst- f zang. Deze massale samen zang zal op zondag 18 decem ber om 19.00 uur gehouden worden in de katholieke kerk 1 in Oostburg. De kinderen van alle basisscholen in Oostburg en Arie Lensen verlenen hun medewerking. OVEZANDE - Zaal Ossewaarde. Doel naar Hoger, schieting op de liggende wippen, 41 deelnemers. Uitslag: eerste wip: eerste hoog vogel: L. van Dijke, Sint Sebas- tiaan, Kloetinge; eerste zij vogel: Chr. Korstanje, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; tweede zijvogel: M. Verdonk, Concordia, 's Hee- renhoek, meeste kleine vogels (5) C. Rentmeester, Willem Teil. Tweede wip: beide hoogvogels: J. Harinck, Diana, Yerseke, eerste zij vogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger, tweede zijvogel: K. Pan- kow, Vrije Schutters 's Heeren- hoek, derde zijvogel: L. van Dij ke, Sint Sebastiaan, vierde zijvo gel: C. Stouthamer, Edele Hand boog, Oudelande, meeste kleine vogels (5) F. Ossewaarde, Doel naar Hoger. Vliegende vogelprij- zen: J. van Steenbergen, Willem Tell en J. v.d. Guchte, Zorgvlied. KWADENDAMME - Zaal 's Lands Welvaren, ADLM, jubi- leumschieting, J. Rijk vijftig jaar schutter, vijftig schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. Oosthoek; tweede hoge vogel: P. Vette, bei den Concordia; eerste en derde zijvogel: P. Meeuwse; tweede zij vogel: A. de Schipper; vierde zij vogel: L. van Dijke, allen St.-Se- VEEL wordt er nu geschre ven over het straks te ope nen ziekenhuis 'De Honte', te Terneuzen. Met alle res pect voor de directie en per soneel, het blijft oud wijn in een nieuw (kleiner) zakje. Terwijl al dat tumult er is rond 'De Honte' wordt pre cies wat vergeten, wat er boven ieders hoofd hangt op het vlak van de ziekteverze kering Veel vergaander dan de hele ziekenhuis kwestie Het plan Dekker wördt rustig fasegewijs doorgevoerd, zo per 1 ja nuari 89 al de invoering van het eerste nominale bedrag. Duidelijk is, dat het plan Dekker niet de echte oorza ken van de stijging van de kosten in de gezondheids zorg wil beteugelen. Duide lijk is, dat de (stijgende) kosten in de gezondheids zorg afgewenteld zullen worden op 'Jan met de pet'. Mensen met de lagere inko mens zullen, komen te ver vallen in een 2e rangszorg, nieuw of geen nieuw zie kenhuis. De zorgverzeke raars, waarvan veronder- bastiaan; grootste aantal (6): M. Repkes, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel; A. de Schipper, St.- Sebastiaan; tweede hoge vogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; eerste zij vogel: J. de Jonge ADLM; tweede zijvogel: C. Stou thamer, Edele Handboog; derde zijvogel: P. Meeuwse, St.-Sebas- tiaan; vierde zijvogel: H. Moison, VTOS; grootste aantal (5): J. van de Guchte, Zorgvlied. KWADENDAMME - Zaal De Kroon, Victoria, 44 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. Kriekaart, Diana; tweede hoge vogel: H. de Jonge, Soranus; eer ste zij vogel: J. de Bruin, St.-An- dries; tweede en derde zijvogel; A. Wisse, St-Andries; vierde zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; grootste aantal (4): Th. Kootstra, Victoria; vliegende vogels: A. Rijk, ADLM en L. de Koster, Diana. Wip 2: Eerste hoge vogel: W. Smid, Diana; tweede hoge vogel: P. Kroonen, Victoria; eerste zij vogel: B. Schipper, St- Andries; tweede zij vogel: me vrouw Steenbakker, Victoria; derde zijvogel: M. Goeree, Zorg vlied; vierde zijvogel: C. Stou thamer, Edele Handboog; groot ste aantal (5): C. Raas, Vooruit gang. rt0*<*AG0*H steld wordt dat zij door onderlinge concurrentie, lage verzekeringsprijzen zullen gaan aanbieden, zul len zich zeker en vast wel indekken tegen te ver gaande onderlinge concur rentie, om hun winsten vei lig te stellea De concurrentie tussen de zorginstanties (zij die de zorg gaan leveren), zal haast zeker gaan plaatsvinden ten koste van de lonen en de ar beidsvoorwaarden aan de onderkant van de loonlad- der in de gezondheidszorg (verpleegkundigen, gezins verzorgsters, e.d.). Hulst Luk Brusselaers Bestuurslid Samen Beter 1% (ADVERTENTIE) Kuipje vol smaak en variatie. De originele Brabantse Zult van Merkx geeft smaak en variatie aan brood, zuurkool, boerenkool of zelfgemaakte stamppotten. Geu rige, verfijnde bouillon dient als basis, subtiele tuinkruiden ge ven de heerlijke smaak. Vraag naar ons receptenboekje of stuur even een kaartje. slechts 182 Kcal. per 100 gram. Roestenbergstraat 59 5171 JB Kaatsheuvel SLUIS - Het jongerenkoor De Sluisse Rakkers geeft zaterdag 17 december een kerstconcert in de Neder lands hervormde kerk in Sluis. De jongeren zingen oude en moderne kerstliederen. Ook maakt solozang een deel van het repertoire uit. De solisten op het kerstcon cert zijn; Addie van Eijk, Bryan de Bruijne en Ingrid Santy. Deze jeugdige zangers en zangeres verlenen de laatste jaren geregeld hun medewer king aan de concerten van de Sluisse Rakkers. Het combo van het koor zorgt voor de verdere muzikale begeleiding. De leiding is in handen van Tony Venneman. Het concert komende zaterdag begint om 20.00 uur. De Rakkers zingen op zater dag 24 december met het ge mengde koor Sint Cecilia in de parochiekerk Sint Jan de Do per in Sluis. De 'samenzang' begint om 22.00 uur. Het Sint Ceciliakoor begint 'solo' vanaf 21.30 uur met het zingen van kerstliederen. Het Ceciliakoor verzorgt ook de zang tijdens de feestelijke hoogmis op eerste kerstdag in de parochiekerk. ZUIDZANDE - De West- Zeeuws-Vlaamse Autoclub (WZA) houdt zondag 18 decem ber in de omgeving van Zuid- zande de jaarlijkse Wildrit. Dat wordt een puzzelrit voor auto- mobilisten. Verder is er een speciale toerklasse voor beginners. Voor elke deelnemende equipe is een prijs(je) beschikbaar. Inschrij ving voor deelname is mogelijk vanaf 13.00 uur in hotel-café restaurant De Zwaan te Zuid- zande. De start van de eerste equipe is om 13.30 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 17