1SEN UDER AN0 WERK hulst maakt extra parkeerplaatsen nassaubolwerk werkvQQl :r Eerste minicontainer in Axel Meer Zeeuwen schrijven en lezen k George (z; Sponselee Scheerders: Overlast van vrachtwagens behoort tot verleden ;|en denM avo Tentoonstelling over muziek in Axelse bieb onderhoud ÖELSTEM PLAATSELIJK NIEUWS -LEBRUG <voor rlijks kunnen D s startende mogelijk: .Want AVO Haten, waar /oor iedere nale gers rondom Landschaps- WMZ-bossen pflSTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 VARKENSROLLADE RUNDERROLLADE ALTIJD DE LAAGSTE PRIJS!! krant. Stichting wil eigenaar worden Snellere aanpak van dorpshuis verbetering Kanaal in Ossenisse Zuid-Beveland EIND DEZE WEEK HEEFT IEDEREEN CONTAINER Kampioenschap De Snelvliegers in Oostburg Vergeten Moeilijker Geloof Lezenswaardig Dichters Hulst Boschkapelle Ossenisse Koewacht Clinge St.-Jansteen Nieuw-Namen Druk weekeinde voor Steense toneelvereniging Kampioenschappen PV De Zwaluw St.-Jansteen Al? sgroeten wel een erg T22 gekruid per kg 8.00 gekruid per kg 24.00 OPENINGSTIJDEN: Zaterdag 24 dec. tot 15.00 uur Zaterdag 31 dec. tot 15.00 uur leen 2e KERSTDAG GESLOTEN Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Tank tevens aan ons benzinestation IM de Koningin Ahold wijzigt bouwplannen Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst en Ahold zijn Lor een belangrijk Lel tegemoet gekomen aan de bezwaren die 'zijn ingediend tegen de bouw van een Albert Heyn supermarkt aan bet's Gravenhof plein. Tijdens een informatie bijeenkomst waarvoor alle 22 bezwaarindieners wa ren uitgenodigd, werden geheel nieuwe tekeningen gepresenteerd. In de nieuwe plannen is de su permarkt opgeschoven richting Overdamstraat. Het gevolg is dat de daar aan de zuidzijde geprojecteerde parkeerplaat sen vervallen. Juist tegen die plaatsen was bezwaar gerezen vanwege de vermeende onvei lige verkeerssituatie die dan zou ontstaan. Ook een ander groot pro bleem is in de nieuwe situatie weggewerkt. De bergingen van de boven de supermarkt ge plande woningen worden ge heel in het pand verwerkt, zo dat ze vanaf de Overdamstraat niet te zien zijn. In plaats daar van wordt de supermarkt nu ook aan die zijde voorzien van winkelruiten. Bovendien zal de slijterij die erbij komt enkel bereikbaar zijn via de Over damstraat, waar ook de hoofd ingang blijft. Volgens wethou der G. van de Voorde zal zich door deze wijzigingen het win- kelgebeuren grotendeels aan de zijde van de Overdamstraat af spelen. Van de Voorde is bijzonder tevreden over de wijzigingen die Ahold wil doorvoeren. „Ik heb het nog zelden meege maakt dat een projectontwik kelaar tot zoveel bereid is", al dus de wethouder, die de in druk heeft dat de aanwezigen over het algemeen met tevre denheid van de nieuwe plan nen hebben kennis genomen. De gemeente wil op haar beurt ook aan een belangrijk bezwaar tegemoet komen, na melijk dat van het verdwijnen van parkeerplaatsen. Momen teel biedt het 's Gravenhofplein plaats aan 272 auto's. Dat aan tal kan, ook als de supermarkt er komt, gehandhaafd blijven. De gemeente gaat het naast hét plein gelegen Nassaubolwerk verharden, waar dan 44 voer tuigen kunnen parkeren. De overige plaatsen kunnen ge realiseerd worden door her schikking van het bestaande terrein. Ondanks dat zal er toch een grotere parkeerdruk op het 's Gravenhofplein komen te lig gen. Immers, een aantal plaat sen zal bezet worden door klanten en de bewoners boven de supermarkt. De gemeente heeft uitgerekend dat er ge middeld zowat zestig voertui gen meer van het parkeerter rein gebruik zullen maken. De wethouder meent dat al bij al 'op ruime wijze' is ingespeeld op de bezwaren die er onder de bevolking leefden. Of het vol doende is, zal begin januari blijken, als er een hoorzitting over de bezwaren wordt ge houden. Van onze verslaggever AXEL - De Christelijke Openbare Bibliotheek in Axel richt deze maand een tentoonstelling in over muziek-uit- gaven en literatuur over muziek. Vrijdagavond 16 december, de avond wanneer de bieb tot 20.30 uur open is, treden in de lees zaal leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool op. In een onge dwongen sfeer musiceren de jongeren op gitaar, piano, dwarsfluit en accordeon. Er is een extra plaats ingeruimd voor het strijkersensemble van de muziekschool onder leiding van M. van Groenendael. Het programma is aangepast aan de tijd van het jaar en bestaat derhalve voor een groot deel uit kerstmuziek. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gra tis. KLOOSTERZANDE - De stichting die het dorpshuis in Ossenisse gaat exploite ren voelt er niets voor dat de gemeente het gebouw koopt en dan aan de stich ting door verhuurt. Dat is gebleken uit contacten die wethouder J. Joossen heeft d met de voorzitter, naar aanleiding van de commissie vergaderingen. In die commissies werd het idee geopperd dat de gemeente het gebouw zou kopen van het kerkbestuur. Maar de stichting vindt het oorspronkelijk voor stel van burgemeester en wet houders het beste. Dat houdt in dat het gebouw voor 60.000 gul den wordt aangekocht door de stichting. De gemeente, zo stel len B en W voor aan de ge meenteraad, spijkert veertig mille bij. De stichting heeft zelf een spaarpotje van twintig mille. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - Natuur- beschermingsvereniging De Steltkluut heeft het initia tief genomen om zaterdag W december met de zoge naamde knotgroep en met Mogelijke belangstellenden «n handje te gaan helpen bij het behoud van een hei- develdje in de WMZ-bossen te St.-Jansteen. Het heideveldje wil men in stand houden en zo mogelijk (aten toenemen, maar daarom B het nodig dat overwoeke rende opslag van bomen en struiken uitgedaan wordt. Om IMO uur komt men bij elkaar aan de Van Hogendorplaan bij "et pompstation waar bos wachter Blaauwendraat aan wezig is om tekst en uitleg te geven. DEN HAAG (ANP) - De verbetering van het kanaal door Zuid-Beveland zal versneld worden uitge voerd. Deze hoofdtransport-as moet onder meer geschikt worden gemaakt voor de vierbaksduw- vaart, zoals ook in de onlangs gepresenteerde nota verkeer en vervoer staat. Minister Smit- Kroes van Verkeer en Water staat heeft dit besloten. Alle verbeteringswerken zullen nu in 1993 klaar zijn, te gelijk met de opheffing van de sluizen bij Wemeldinge. Oor spronkelijk zouden alle verbe teringen pas drie jaar na de op heffing van de sluizen in 1996 klaar zijn, aldus het ministerie dinsdag. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Mevrouw A. Kayzer krijgt haar container. Van onze verslaggever AXEL - Burgemeester W. de Graaf en wethouder van openbare werken H. de Mul reikten gisteren de eerste minicontainer voor huisvuil uit aan mevrouw A. Kayser. Vanaf dinsdag 3 januari ver dwijnen de grijze vuilniszak ken definitief uit het Axelse straatbeeld, enkele uitzonde ringen daargelaten. De uitrei king van het eerste exemplaar vond plaats in de werkplaats van openbare werken aan de Nieuwendijk. Mevrouw Kayser werd door het vuilophaalbe- drijf dat straks de containers laat rollen in de bloemetjes ge zet en kreeg van het college een speelgoedbeest. Ze is namelijk onlangs moeder geworden. Aan het einde van deze week moet iedere Axelaar een vuil container in zijn bezit hebben. Er zijn echter enkele uitzonde ringen: bijvoorbeeld voor men sen die op een flat zonder lift wonen. Vanaf 3 januari kun nen de Axelaars op vrijdag hun grof vuil laten ophalen. Zij moeten dan wel eerst contact opnemen met openbare wer ken. Van onze duivensportmedewerker OOSTBURG - Het generaal kampioenschap bij de post- duivereniging De Snelvlie gers in Oostburg is dit jaar gewonnen door J. de Smet. Tweede werd R. van Hee, 2. N. Buijsse, 4. W. Prenen, 5. J. Simpelaar. Vitesse oude duiven on- aangeduid: 1. R. van Hee, 2. M. Buysse, 3. J. de Smet. Vitesse jonge duiven onaangeduid: 1. W. Prenen, 2. R. van Hee, 3. J. de Smet. Vitesse oude duiven aangeduid: 1." R. van Hee, 2. J. de Smet, 3. M. Buysse. Vitesse jonge duiven aangeduid: 1. J. Simpelaar, 2. C. van de Bossche, 3. L. Risseeuw. Midfond jonge duiven aangeduid: 1. M. Buysse, 2. R. van Hee, 3. J. de Smet. Midfond jonge duiven onaange duid: 1. R. van Hee, 2. G. Tas, 3. J. de Smet. Fond oude duiven onaangeduid: 1. J. de Smet, 2. G. Tas, 3. M. Buysse. Midfond oude duiven aangeduid: 1. G. Tas, 2. J. de Smet, 3. W. Thange. Klassement wedvluchten vanuit Etampes en Orleans oude duiven onaangeduid: 1. R. van Hee, 2. G. Tas, 3. J. de Smet. Idem oude duiven aangeduid: 1. J. Simpelaar, 2. J. de Smet, 3. R. van Hee. Navluchten onaangeduid: 1. R. va Hee, 2. W. Thange, 3. J. de Smet. Idem aangeduid: 1. J. de Smet, 2. R. van Hee, 3. C. Bron. Overnachtvluchten aangeduid: 1. G. Tas, 2. A. Risseeuw sr, 3. J. Sim pelaar. Idem onaangeduid: 1. G. Tas, 2. A. Risseeuw, 3. R. Jansen. ^LAD voor 71 nnwFQT NEDERLAND Kantoren ^neuzen, Hulst en Goes, «"essen en telefoon- mmers op pagina 2. Openingstijden: «0-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie ^(neuzen: Rein van der (editie-chef), Romain «anoamme, Peter cJei?halm, Conny van J emberghe, Ronald (|J,ra'en' Cor de Boer Goes 1°" Koomen (sport). HniÜ' nan Jar|sen. Ink, u9ène Verstraeten ^ertentie-expioitatie C facteur Zeeland: 9583 nu'prive tei. 01150" VORIGE week braken we ons verhaal af bij De Braakman. Voor we die oversteken eerst een mo mentje voor F. de Sinclair, het pseudoniem voor AH. van der Feen, die in het begin van deze eeuw ont vanger van de belastingen in Sas van Gent was. Daar schreef hij De griffier van Peewij k, een roman die in 1910 verscheen. Wat Pee- wijk is behoeft geen uitleg. Mijn tante uit Aardenburg, Sancta Musica (Middelburg), Het noodlot van Lucas van Absdale, Baron Selderie en De Jazzband van den Duivel zijn andere boeken van hem. In totaal schreef hij er zo'n zestig, die overigens niet alle maal in Zeeland spelen. Tot aan de Tweede Wereldoorlog was hij een van de meest ge lezen Nederlandse schrijvers, nu is hij zo goed als vergeten. De Zeeuwse bibliotheek en die uit Sas van Gent hebben veel van zijn werken, zo niet alles, in bezit. We noemden de nog levende Oostburger W. Enzinck. Zijn Reisboek van West-Zeeuwsch-Vlaanderen is enige jaren geleden her drukt. Verder noemen we slechts van hem Strand van Cadzand en Maria met de houten jurk, maar er is veel meer, vooral reisboeken. LW. de Bree Pleidooi voor Polderman. Wie het net zo vergaan is als F. de Sinclair is Jan H. Eek hout: vergeten! Warden een koning, Pastoor Poncke, Ka- telijne Claes, De boer zonder God, Boerenlegenden is een greep uit de vele boeken die hij schreef in een Vlaams, dat weliswaar nergens zo werd gesproken, maar dat zo mooi is, zo vol schone vondsten, moeilijk ook soms, dat wel, maar in onze ogen meer dan het lezen waard. Veel van deze boeken spelen rond het Zwin, Sluis (zijn geboorte plaats), St.-Anna ter Muiden, kortom de grensstreek. Naast zijn taalgebruik neemt hij nog een aparte plaats in: hij is een van de weinige Vlaams schrijvende Kathelijne Claes van Jan. H. Eekhout. - FOTO'S ERIK OSSEWAARDE protestanten. Onder de oorlog koos hij de verkeerde kant. Het waarom daarvan legt hij uit in Vlucht naar de vijand. Tussen de stapels boeken op rommelmarkten en sjagger- beurzen ligt dikwijls werk van Eekhout. Veel moeilijker is het om de boeken te vinden van de in Terneuzen geboren Emile Buysse, niet te verwarren met de veel bekendere Cyril Buysse. Emile, die nog leeft (te Brugge) schreef onder an dere Spokenhof, Vlamingen, Miele keert terug (uit de oor log) en Sneeuw en houtrook, wintervertellinge rond den Zwinkant. We laten nog heel wat West-Zeeuws-Vlamingen on besproken, opzettelijk, het zijn er teveel! We steken over om op Walcheren Dignate Robbertz te ontmoeten met Jikemien (ligt vaak op rom melmarkten), Govert, De heks van Veere en Volk van Basalt, om enkele van haar werken te noemen. En een LW. de Bree, die in fijne boeken als Joacb Moens, Pleidooi voor Polderman en Papieren zolder het opneemt voor de kleine man die altijd de klos was en nog, als hij niet oppast.Recent uitgegeven werk van J. Vader en recent geschreven verhalen van J. Zwemer gaan ook over het Walcheren van toen. We noe men ze slechts en evenmin staan we stil bij twee succes volle kinderboekenschrijvers: de nog jonge Wim Hofman (Koning Wille enzovoort de Merkwaardige) en de wat oudere Henri Arnoldus. Van Pietje Puk, Oki en Doki, Pim en Pidoe, Tup en Joep, ja in derdaad, ook dat is een Zeeuw. We willen Walcheren niet verlaten zonder de smit van Serooskerke Hendrik Sturm te noemen: De oogst rijpt ieder jaar, De prijs der vrij heid, En weer kwam het wa ter. Een zwaar gelovig protes tant in een gelijkwaardige streek, dat komt geregeld tot uiting in zijn werk, maar ook voor iemand die met een wat gemakkelijker signatuur is groot gebracht, goed te lezen. Beter gezegd: eigenlijk moet iedereen die wat meer leest dan alleen de krant eens naar Hendrik Sturm vragen. Dat hoeft wat ons betreft niet te gelden voor WP. Bal kenende, oorspronkelijk van Wolphaartsdijk. Die doet in veel van zijn boeken zoveel geloof, dat je het niet meer gelooft. Heel anders is dat met Cornelis Lambergtse. Zijn boeken spelen op Zuid- Beveland in de omgeving van Rilland en Krabbendijke in een bevindelijk protestants milieu, dat je volgens ons al leen begrijpt als je er in opge voed bent. Die mensen zijn dag en nacht met hun geloof, hun zaligheid, bezig. Die zijn er van doortrokken als een bruine haring van het hout. We zeggen daar geen ver keerd woord over, misschien hoort dat wel zo voor ieder een, alleen voor ons is dat niet weggelegd en ook daar heb ben we vrede mee. Toch vin den we zijn boeken: In zijn arm de lammeren en Het scharlaken koord, zeer le zenswaardig. Waarom? Ener zijds zijn ze realistisch, an derszij ds of misschien is dat helemaal niet anderzijds, die voortdurende verwevenheid van zorg voor het dagelijkse en voor het eeuwige. Mis schien ook omdat je zulke mensen tegenkomt op de markt van Goes of Middel burg, op de boot bij Kruinin- gen en die je toch nooit zult kunnen begrijpen. Kortom: lees het zelf maar eens onj er achter te komen. Ook voor Zeeland boven de Schelde geldt dat we vele tientallen schrijvers en hun werken niet hebben genoemd. We willen niet volledig zijn, we willen alleen eens ingaan op het feit dat er veel en veel meer geschreven wordt door Zeeuwen dan menigeen be kend is. Dat er ook geschre ven wordt over Zeeuwen heb ben we maar helemaal buiten beschouwing gelaten. Dichters zegt u, Zeeuwse dichters of die bestaan? Nog meer dan schrijvers. Grote, we durven niet één naam te noemen, omdat je er altijd één vergeet die er ook bij- hoort, en een trein vol klei nere goden. Is dat in iedere provincie zo, dat er zo gewel dig veel dichtbundeltjes ver schijnen of is dat typisch Zeeuws? Schrijven de men sen liever omdat ze niet zo ge makkelijk praten, al zou je dat ook niet altijd zeggen. Praten dat zal wel gaan, maar zich uiten misschien gaat dat op papier beter en vandaar... We wilen niet eindigen zonder u te wijzen op de drie delige encyclopedie van Zee land, uitgegeven door het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, want daar is nog veel meer in te vinden. Net als in het boekje Zeeuwse Romans en Verha len, dat is uitgeven door het Zeeuws Documentatiecen trum en dat (gratis?) ver krijgbaar is bij de provinciale bibliotheek te Middelburg (en bij alle regionale bibliothe ken?). Het noemt niet alles want het is een overzicht van uitleenbare Zeeuwse.maar als u alvast al eens alles leest wat daarin genoemd wordt, dan zullen de dagen wel al weer aan het lengen zijn! KAARTING - In zaal Oud- Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Wolfert, West- dorpe; 2. L. Rijk, Kloosterzan- de; 3. F. Piessens, Clinge. BINGO - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 89 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Vermeulen, De Klinge; 2. R. Claerhoudt, Hulst; 3. J. Mor tier, Clinge. BINGO - De Algemene Ne derlands Bond van Ouderen houdt donderdag een bingo middag in het gemeenschaps centrum Malpertuus te Clin ge. Aanvang 13.30 uur. BINGO - Door de Bond voor Ouderen werd in De Lieve een bingo gehouden waaraan 56 personen deelnamen. Uit slag: 1. mevrouw Koole, 2. mevrouw Van de Velde, 3. mevrouw Van Kemzeke, allen Hulst. POSTZEGELBEURS - De postzegelvereniging Het Land van Hulst hield in Den Dul- laert een beurs, waarvoor ge ringe belangstelling bestond. Na de gratis loterij verzocht voorzitter De Potter de leden de contributie voor 1989 nog te voldoen voor 31 december. Verder is het mogelijk om tot zondag 18 december nog ka vels postzegels en munten in te leveren voor de grote vei ling op de j aars vergadering bij Jo de Meyer. Verder was er nog een kwartjesloterij en een veiling. KAARTING - In zaal Ons Vermaak werd een kaarting gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag joke ren: 1. E. van Vooren, Osse nisse; 2. mevrouw Van Dijk, Vogelwaarde; 3. mevrouw Van Vooren, Ossenisse. Bie den: 1. K. Mechielsen, Vogel waarde; 2. L. van Goethem, Kloosterzande; 3. J. Colsen, Vogelwaarde. KAARTING - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 49 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. A. de Kort, Kloosterzande; 2. Th. de Rijk, Kuitaart; 3. E. Morcus, Kloosterzande. Joke ren: 1. mevrouw Bogaert- Warrens, 2. mevrouw Assel- man-Mahu, beiden Klooster zande; 3. mevrouw De Kort- Reyns, Ossenisse. KAARTING - Aan de kaar ting in De Vlaschaard namen 36 personen deel. Uitslag: 1. E. Baert. 2. J. Baert. 3. mevrouw Van der Sijpt-Inghels. KERSTVIERING - Op 21 de cember om 13.30 uur is er in De Vlaschaard weer een kerstviering van de Bond voor Ouderen. BINGO - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen houdt donderdag 15 december een bingomiddag in gemeen schapscentrum 1 Malpertuus, aanvang 13.30 uur. KAARTING - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 16 december in ge meenschapshuis Malpertuus een kaarting in bieden. De kaarting, die meetelt voor het kampioenschap, begint om 13.30 uur. JEUGDSOOS - In gemeen schapscentrum De Warande wordt vrijdag 16 december de zeventiende jeugdsoos gehou den van 19.00 tot 22.00 uur. KAARTING - In zaal R. Thil- leman werd een kaarting ge houden waaraan veertig per sonen deelnamen. Uitslag: 1. C. Bonne-G. Meersman, 2. F. Penneman-G. de Maeyer, 3. E. Verhegge-J. Vermeersen. KAARTING - In zaal De Nachtegaal werd een kaar ting gehouden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Verhulst-E. van de Bos sche, 2. J. van Campen-A. Thieleman, 3. W. Thilleman- R. Sturm. TOPBILJARTEN - De voet balvereniging Hulsterloo houdt zaterdag 17 december eën töpbiljartwedstrijd voor iedereen in zaal Van der Hey- den-van Vlierbergen, aan vang 19.30 uur. Van onze correspondent DEN HAAG - Transportbedrijf Scheerders in Vogel waarde denkt dat overlast door het spuiten van vracht wagens en de opslag van kippemest verleden tijd is. Dit bleek gisteren tijdens de behandeling van het verzoek om schorsing van de hinder wetvergunning, dat een aantal omwonenden waaronder L. Toth bij de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State had ingediend. Het transportbedrijf denkt dat door de aanschaf van een spuitcabine overlast voor om wonenden wordt weggenomen. Al eerder werd de opslag van kippemest, die niet op dezelfde dag verwerkt kon worden, ver plaatst van het bedrijf in het centrum van Vogelwaarde naar buiten de bebouwde kom. Wethouder J. Joossen had duidelijk vertrouwen in de aanpak van het transportbe- Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De Steense toneelvereniging gaat dit weekeinde de boer op met het kerstspel 'Waar de ster bleef stille staan'. Zaterdag 17 december is Den Dullaert in Hulst aan de beurt en zondag 18 december om 15.00 uur speelt men Timrrierman's volksstuk in het Zuidlandthea- ter te Terneuzen. Voor de eerste keer is de Steense toneelvereniging hier mee te gast in het Zuidland- theater. Regisseur Verwer en zijn groep hopen dat ook in Terneuzen belangstelling be staat voor de belevenissen van Schrobberbeeck, Pitje Vogel en Suskewiet. De vertolkers van deze drie hoofdrollen, Frans de Schepper, Henk van den Bran den en Walter Boussen, staan borg voor een rake typering. Aangepaste belichting en prachtige muziek maken van de opvoering een boeiend spek takel. drijf Scheerders, dat werkgele genheid verschaft aan zeventig mensen. Eventuele problemen zouden snel geconstateerd kun nen worden tijdens de fre quente inspecties van een con trole-ambtenaar. Het beroep tegen de vergunning was vol gens de wethouder ingediend door mensen, die niet gewend zijn aan het leven op het plat teland. Van onze duivensportmedewerker ST.-JANSTEEN - Het gene raal kampioenschap bij de postduivenvereniging De Zwaluw in St.-Jansteen is dit jaar gewonnen door E. van Goethem. Tweede werd Adri Thijs, 3. R. Danckaert, 4. E. van Deursen, 5. R. Ver- morken. Aangeduide kampioenschappen oude duiven: l.R. Danckaert, 2. E. van Goethem, 3. E. van Deursen. Jaarlingduiven: 1. E. de kind, 2. R. Danckaert, 3. E. vhn Goethem. Jonge duiven: 1. Bol en co, 2. J. Rottier, 3. E. de Kind. Navluchten oude duiven: 1. J. van Daele, 2. E. van Goethem, 3. P. Ver straeten. Jonge duiven: 1. R. Vermorken, 2. P. Verstraeten, 3. E. van Goethem. Halve fond oude duiven: 1. J. de Wit, 2. E. van Goethem, 3. J. Ver- heyden. Jonge duiven: 1. A. van Daalen, 2. KSJ Bol en co. Onaangeduide kampioenschappen oude duiven: 1. E. van Goethem, 2. R. Danckaert, 3. E. van Deursen. Jaarlingduiven: 1. Adri Thijs, 2. R. Danckaert, 3. E. de Kind. Jonge duiven: 1. Adri Thijs, 2. J. Rottier, 3. KSJ Bol en co. Navluchten oude duiven: 1. J. van Daele, 2. J. Verheyden, 3. E. van Goethem. Jonge duiven: 1. E. van Goethem, 2. R. Vermorken, 3. Adri Thijs. Halve fond oude duiven: 1. Adri Thijs, 2. E. van Goethem, 3. J. de Wit. Jonge duiven: 1. J. van Spaan- donck, 2. A. van Daalen, 3. Adri Thijs. Asduifkampioenschappen oude duiven: R. Danckaert. Jaarlingduiven: R. Danckaert. Jonge duiven: KSJ Bol en co.

de Stem | 1988 | | pagina 17