Johnny Rottier matig op dreef inde af rent. JAN DER HOOFT: 'ER IS NU MEER RUST IN HET TEAM' ie Ganze wint Memvierkamp SPORT Coomans pakt kampioenschap Voetbalduel wielrenners Zeeuws-Vlaamse zwemjeugd oppermachtig - gSTEM EXTRA SPORT 3 WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 T48 alle omstandigheden n naar de Suzuki- ookop een geduchte ft GTi wijzen. Die per 1300 cm3 motor de nokkenassen en a brandstofinjectie, max. vermogen van j 6600 tpm (101 pk.), iet schakelende koppeld. auto 'n iets minder Swift GTi. at hij 5 deuren heeft passagiers biedt jok een proefrit met A/aarvoor u niet n ander merk hoeft SUZUKI t.-Aloysius gradeert TERNEUZEN - Na zeven wedstrijden, nog twee te gaan voor de winterstop, staan de dames van Schelde zonder puntenverlies aan de leiding in de eerste klasse van het district 5 waterpolo. Dit ter wijl de 'meiden van Kees Rijnhout' vorig seizoen pas op de voorlaatste wedstrijddag zekerheid kregen over het behoud van het eersteklasser schap. Lastig takker Kleyn iel in Uden BC Terneuzen onderuit tegen Bavel Flying Dutchman houdt toernooi Zaman loopt verder uit Twee keer winst voor GBC Zevende plaats Jan Louisse Marleen Hough winnares A53 PAKKEN V. A2 2 5, pi onze biljartmedewerker NATIONALE VOORWEDSTRJJDEN EERSTE KLASSE LIBRE TgLASSERDAM - Libre ggn gevaarlijk spelletje. ene moment lukt alles 'speelt men een uitzon- prlijk sterk moyenne en de •dere keer zit alles tegen wordt men van tafel ge- egd en komt men met een slabberd moyenne voor de A pat laatste overkwam ,dnny Rottier uit Kloos- rzande tijdens de natio- 3le voorwedstrijden eerste asselibre groot biljart, de lokaliteit Het Wapen van blasserdam, waar Johnny ,ttier zijn voorwedstrijden werkte, eindigde hij met matchpunten en een alge gemiddelde van 21.97 ITHOUT A WOMAN... een achter zijn naam. Dat alge meen gemiddelde stak eigen lijk nog schril af bij zijn voor zichtige verwachtingen. „Als ik tussen de dertig en veertig ge middeld eindig ben ik tevre den," was zijn uitspraak voor dat deze wedstrijden van start gingen. Die verwachting leek hij in te zullen lossen. De eerste par tij tegen Piet van de Wouw uit Berkel-Enschot gaf dat nog wel niet aan (slechts 7 caramboles in 4 beurten), maar dat was ge zien het geringe aantal beurten nog recht te trekken. Dat deed Rottier ook in zijn tweede par tij tegen Arie Hulst uit Berkel en Rodenrijs. In slechts 6 beur ten en gesteund door een serie van 324 maakte hij de 350 ca ramboles vol. Een algemeen gemiddelde van 35.70 prijkte achter zijn naam en dat bood perspectief voor de resterende partijen. Toen hij in de derde ronde in vijf beurten van opnieuw Piet van de Wouw verloor totali seerde hij 122 caramboles. Niet goed, maar een moyenne van tussen de dertig en veertig was nog steeds haalbaar. Ook na de vierde ronde, verlies in 17 beurten van Hulst, was die ver wachting nog niet helemaal ongegrond. Doordat hij tegen Hulst 328 caramboles haalde stond zijn algemeen gemid delde na vier ronden op 25.21. Duidelijk werd wel dat het geen gemakkelijke opgave zou zijn om nog meer dan dertig moyenne algemeen te halen. Het vertrouwen had een flinke deuk gehad en dat herstelde zich niet toe hij in de vijfde ronde in slechts 3 beurten (350- 4) van de latere poulewinnaar Frans van Hoey verloor. De motivatie was weg en zijn laat ste partij tegen Henny de Heus kon Rottier dan ook niet meer overtuigen. In 11 beurten ver loor hij met de cijfers 350-200. Zoals in de aanhef stond is libre een gevaarlijk spelletje. Twee jaar geleden kwam Rot tier ietwat verrassend, maar wel ijzersterk uit deze voor- wedstrijden met een algemeen gemiddelde van bijna zestig. Daarna, in de nationale eind strijd, moest hij met ruim ne- gentenien genoegen nemea Dat kan allemaal in deze spel- soort. Het mag dan de meeste gemakkelijke spelsoort zijn, op niveau krijgt men over het al gemeen maar weinig beurten. Als het dan even niet lukt en het vertrouwen ebt weg, dan wordt men kansloos afgevoerd. Dat overkwam Rottier in Al- blasserdam. EINDSTAND 1. Frans van Hoey (Etten-Leur) 10 matchpunten, algemeen gemid delde 61.25 en hoogste serie 350, 2. Henny de Heus (Buren) 8-60.37-290, 3. Piet van de Wouw (Berkel-En schot) 6-53.76-303, 4. Arie Hulst (Berkel en Rodenrijs) 4-17.25-184,5. Johnny Rottier (Kloosterzande) 2- 21.97-324. chelde nog steeds succesvol MJW - Het herenteam St.-Aloysius heeft de üce met Goese Polder 2 om degradatie te ontlopen, kt met succes afgerond. (de laatste wedstrijd in eigen i tegen de Goese formatie Eek vooral Bert Spies der- 'ate goed op dreef dat hij drie kwon. op papier sterke Ruud man scoorde twee keer en k het dubbel was voor Goese aider 2. De twee winstpartijen n Mare de Moor en de winst i Jan van Acker en Bas Indt op Gert Jansen waren 'weldoende om de 4-6-neder- te omzeilen. dezelfde tweede klasse B 'erd overigens MZ 6 kam- i, De uitgestelde wedstrijd leider Slagvast 1 werd or het trio Ydens, Helmich en )fman in een 4-6-zege omge- in Kamperland. De Middel- frgers hielden alleen de eer i de titel er aan over, want promotie naar de eerste isse was toch voor het trio n Slagvast: Trommelen, Van r Kraan en Blok, omdat in de rste klasse al twee MZ-teams n ondergebracht en de regle- inten geven een maximum twee teams van dezelfde reniging aan in één klasse, 'n de zesde klasse beëindigde t debuterende St.-Aloysius 3 najaarscompetitie met een tegen Reynaert 5 uit In de jeugdcompetitie eek STEEN 1 in de vierde e via 2-8 sterker dan RDT [Bij de senioren won tenslotte 12 in de vijfde klasse B inhaalwedstrijd van B&S 1 It 2-8. Door Fred Rabout Een voorzichtige Rijnhout dan ook aan het begin van het huidige seizoen met: „We hopen nu in de veilige midden moot mee te draaien." Op dit moment hebben ze ech ter al een punt meer binnen ge haald dan het gehele vorige seizoen. Waar komt dat succes vandaan? Aanvoerster Ria van der Hooft, die al zo'n tien jaar in de hoofdmacht van het Ter- neuzense damesteam mee draait, weet er niet direct een antwoord op. Bovendien wijst ze alle kampioensillusies van de hand. „Natuurlijk gaat het boven verwachting. Het loopt als een trein, maar ook vorig jaar speelden we niet slecht. We werden echter steeds met één doel puntje geklopt en dan komt het spel niet tot uitdrukking op de rangtabel. Wat vorig jaar net naast of tegen het hout werk ging, gaat er nu in en bo vendien zijn we een stuk rusti ger geworden. We kunnen een achterstand gemakkelijker verwerken. Sloop er vorig jaar nog wel eens paniek in de ploeg als we achter kwamen, dit sei zoen houden we het koppie er bij. De meisjes zijn allemaal een jaartje ouder geworden. Laat het ons daar maar op hou den," aldus de 25-jarige Ter- neuzense zwemonderwijzeres. Toch waarschuwt ze voor te veel optimisme. „Vorig jaar was de eerste competitiehelft van ons wat punten pakken be trof zwak. Misschien zijn de rollen dit seizoen net omge draaid. Wie weet wat er na de winterstop nog allemaal op ons afkomt. Ik draai al een poosje mee en weet dat het verschil tussen winst en verlies akelig klein kan zijn. Daarnaast heb ben we qua programma dit sei zoen niet te klagen gehad. De sterkste tegenstanders zoals Argo, Treffers en DEZV, die krijgen we nog 17 december, hebben we thuis gehad. is al een Swift vanaf f 15.995,-* 'rijzen zijn exdusief afleveringskosten. choondijke, 01173-1901 (sub-dealer) ewacht, 01146-1841 (sub-dealer) ,01621-12722 DDELBURG - Voor de Jsuwse competitie voor .«t-startvergunninghou- .irs heeft de zwemploeg De Ganze in het zwem- te Middelburg de ifeede competitiewedstrijd ponnen. f Doesenaren hadden 38 se- i"l"i voorsprong op Zeelan- n onze zwemmedewerker f® - Enkele leden van schelde uit Terneuzen Pioen in Uden aan de start ®en tijdens het jaarlijks houden zwem toernooi i Nicky Nobel. Van deze FJKuzense ploeg was Ed- o Dekker Kleyn duide- r het meest succesvol. li 5l?ats,te zteh op de 100 me- f schoolslag voor de finale. versloeg hij zijn eeu- fc»J1Vaa' Ronald van Om- EiL,Ult Vlissingen. Hij be- L oe derde plaats in dit gezelschap. Liefst 66 ,"ihadden voor dit zwem- «geschreven. resultaten van de overige 'Claren: Jiska de Ruijs- 518 imeter vlinderslag in 10 68' meter vrije slag in [l'j.® 1°0 meter schoolslag fcw L annnie Vonhout 100 schoolslag in 1.17.80. Jo- i»slJan de Vaart 100 meter ^22.91. Lieke Schou- 18.23 SiCmeter rugslag in IterVercau teren 100 V teg^iag in 1.13.27 en 100 r vrije slag jn 1.10.6. dia, dat de eerste ontmoeting had gewonnen. De spanning bleef er tot het laatste nummer in omdat bij de tussenstanden telkens een andere club aan de leiding ging. De estafettes brachten uiteindelijk de over winning bij De Goesenaren. OFFICIEUZE EINDUITSLAG 1. De Ganze (Goes) 2382,6 seconden, 2. Zeelandia (Reimerswaal) 2420,1 3. Luctor (Middelburg) 2449,5, 4. Onderdak (Zierikzee) 2666,1 secon den. WINNAARS MEISJES 25 meter rugslag tot 8 jaar: Angeli- que Wondergem (ZEEL) 26.8. 25 meter rugslag tot 10 jaar: Frank Overbeeke (GA) 20.7. 50 meter vlinderslag tot 12 jaar: Keetie Saman (ZEEL) 45.7. 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Co- rine Zuiddijk (ZEEL) 34.3. 50 meter schoolslag boven 14 jaar: Evelien van As (GA) 44.0. 25 meter vrije slag tot 8 jaar: An- gelique Wondergem 20.9. 25 meter vlinderslag tot 10 jaar: Maaike Baakhuyzen (LUC) 22.8. 50 meter schoolslag tot 12 jaar: Bella Verbeem (GA) 48.0. 50 meter rugslag tot 14 jaar: Jikkie Saman (ZEEL) 41.2. 50 meter vlinderslag boven 14 jaar: Evelien van As 40.4. 4 x 50 meter vrije slag estafette tot 12 jaar: Luctor 3.22.7. 4 x 50 meter wisselslag estafette boven 12 jaar: Zeelandia 2.43.6. JONGENS 25 meter rugslag tot 8 jaar: Michel van Dijke (GA) 20.4. 25 meter rugslag tot 10 jaar: Aijan Reyerse (GA) 21.4. 50 meter vlinderslag tot 12 jaar: Martij n Ruiten (GA) 55.2. 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Je roen Verhage (LUC) 34.8. 50 meter schoolslag boven 14 jaar: Jaap de Munck (ZEEL) 39.0. 25 meter vrije slag tot 8 jaar: Mau rice Ravia (DAK) 19.7. 25 meter vlinderslag tot 10 jaar: René Heyboer (DAK) 21.5. 50 meter schoolslag tot 12 jaar: Alexander van Trierun (GA) 50.0. 50 meter rugslag tot 14 jaar: Mar tin Klaayssen (GA) 40.5. 50 meter vlinderslag boven 14 jaar: Bart Essenveld (GA) 34.3. 4 x 50 meter vrije slag estafette tot 12 jaar: Luctor 2.55.1. 4 x 50 meter wisselslag estafette boven 12 jaar: Zeelandia 2.30.5. Ook het Maastrichtse MZ&PC, een ploeg die het dit seizoen een beetje laat zitten, maor voor ons toch altijd een lastige klip is. Thuis of uit dat maakt in het polo toch veel verschil uit. Hier in De Honte zijn we een uur van tevoren al met de warming up bezig. Je begint dan lekker aan de klus, maar moet je naar Maastricht of Kerkrade dan is na de lange autorit het beste er af." Een ander punt voor de Ter- neuzense is de gemengde trai ning die Rijnhout sinds vorig seizoen heeft ingevoerd. „Na tuurlijk werpt ook dit zijn vruchten af. We trainen twee keer in de week samen met de heren-senioren. Geloof maar niet dat die zich inhouden voor ons. Gelukkig niet overigens, want dan konden we er beter mee stoppen. Het voordeel voor ons is wel dat we fysiek sterker worden. Een voorbeeld is ook het plaatsen van een bal op af stand. Speel je die te kort dan ben je hem kwijt. Toen we voorheen met de dames onder ling trainden was dat niet zo'n punt. Ook heeft de video ons veel hulp geboden. Op dit moment is die helaas stuk, maar vorig sei zoen werd alles op de band vastgelegd. We hebben de ban den kaal gekeken, maar wel veel geleerd. Door dit alles zijn we nu gewoon goed met onze sport bezig. De gehele groep, ondanks dat we Sandra Dees, Marise Kanse en Mireille Acke door de week missen. Zij stude ren buiten de provincie, maar dat geeft geen enkel probleem. Dat we goed bezig zijn merk je gewoon tijdens de donderdag training. Dan zijn we al poep- nerveus. Het zit dan al in ons en dat is wel eens anders ge weest. Het enige probleem hiervan is misschien wel dat we iedere keer opnieuw in de eerste periode op achterstand Ria van der Hooft, de en thousiaste aanvoerster van het succesvolle waterpolo- team van het Terneuzense Schelde. - foto de stem/cor j. de boer. komen. Zo lang we dat iedere keer recht kunnen zetten is dat eigenlijk geen probleem. Ook dat is wel eens anders ge weest." TERNEUZEN - In de lan delijke badmintoncompe- titie was het op een ge deelde eerste plaats staande Bavel 1 een te zware kluif voor BC Ter- neuzen. In de thuiswed strijd in september kreeg Terneuzen met 3-5 klop, nu in de uitwedstrijd, nog steeds zonder Marcel Wis se, werd het 6-2. De dames zorgden voor de twee tegenpunten. Brigitte van de Water won de enige enkelpartij voor Terneuzen en samen met Claudia van Raalten werd het damesdub- bel gewonnen. Sjuttul 1 had een gemak kelijke dag. De Oostburgers kregen hekkesluiter High Speed op bezoek en wonnen met 7-1. De gebroeders Edo en Martij n Pfaff gingen in het herendubbel de boot in nadat beiden hun enkelpartij gewonnen hadden in twee sets. Dit tegenpunt had High Speed eigenlijk niet mogen scoren. In de eerste klasse van het district deed Terneuzen 2 goede zaken en won in de thuiswedsiijd met 6-2 van koploper The Wings 2. Ter neuzen 2 neemt na deze over winning de leiding over in de eerste klasse afdeling B. BAVEL 1-BC TERNEUZEN 1 6-2 - HE: K. de Lange-R. Peters 15-10, 15-2; I. van Swieten-P. van Straten 15-6, 15-6. DE: I. Verschuren-B. van de Water 9-11, 5-11; M. van Merriënboer-C. van Raalten 5-11, 11-7, 11-8. GD: Verschuren/De Lange-Van de Water/Van Straten 15-6, 15-2; Van Merriënboer/Van Swieten-Van Raalten/ Peters 15-7, 15-3. HD: De Lange/ Van Swieten-Peters/Van Straten 15-2, 15-3. DD: Ver schuren/Van Merriënboer- Van de Water/Van Raalten 0-15,6-15. SJUTTUL 1-HIGH SPEED 1 7-1 - HE: E. Pfaff-R. Copal 18-15, 15-1; M. Pfaff-M. van Tol 15-11, 15-2. DE: J. van Esch-M. Verhoogstad 11-0, 11-0; M. de Rijk-J. van Hui ten 11-6, 11-9. GD: Van Esch/M. Pfaff-Verhoog- stad/Copal 15-11, 12-15, 15-4; De Rijk/E. Pfaff-Van Hul- ten/Van Tol 15-10, 15-8. HD: Pfaff/Pfaff-Copal/Van Tol 1-15, 15-4, 10-15. DD: Van Esch/De Rijk-Verhoogstad/ Van Huiten 15-10,10-15,15-6. BC TERNEUZEN 2-THE WINGS 2 6-2 - HE: R. ten Broeke-W. Izeboud 14-18, 1- 15, M. Perotti-P. Vuijck 15-4, 15-8. DE: M. Peters-C. Piek 10-12, 1-11; M. de Feijter-T. Klopmeijer 11-5, 11-5. GD: Peters/Ten Broeke-Klop- meij er/Izeboud 10-15, 15-11, 15-9; De Feijter/Van Cleem- putte-Piek/Vuijck 15-17, 15- 9, 15-5. HD: Van Cleemp.ut- te/Perotti-Izeboud/Vuijck 15-12, 8-15, 15-6. DD: Pe ters/De Feij ter-Piek/Klop meijer 15-8, 15-5,Overige uit slagen: Sinar 1-Terneuzen 4 0-8, Terneuzen 7-Astroïden 3 4-4, Sjuttul 2-Zierikzee 1 2-6, Sjuttul 3-Pluumpje 5 4-4, Sjuttul 4- Pluumpje 6 8-0, Sjuttul 5-Zierik- zee 4 2-6. Van onze sportmedewerker GOES - Een voetbalelftal bestaande uit Nederlandse en Belgische profwielren ners komt zaterdag 17 de cember op Het Schenge in Goes in actie tegen een team dat geformeerd wordt uit Zeeuwse amateurwielren ners. De opbrengst van deze wed strijd, die om 14.30 uur begint en geleid wordt door Gerrie Kneteman, is bestemd voor het gehandicapte kind. Bij de profs acteren onder andere Patrick Tolhoek, Peter Hoondert, Wim Arras, Patrick Bol en de Belgen Rudie Dhaenens en Mare Dierckx. Als Zeeuwse amateurs dra ven bekenden op als Heddie Nieuwdorp, Ad Polak, Pierre Raas, Vester Aarts en Ko Blok. Bij terreinafkeuring wijkt men uit naar het kunstgarsveld. Dan begint men een uur eerder, om 13.30 uur. Van onze squashmedewerker TERNEUZEN - Het jaar lijkse open invitatietoernooi van de Terneuzense squashvereniging Flying Dutchman wordt zaterdag 17 en zondag 18 december gehouden. Ook dit jaar be looft het een waar squash- festijn te worden. Tot nu toe werden reeds een kleine vijftig inschrijvingen geno teerd. Wegens het grote aantal deel nemers zullen de eerste wed strijden waarschijnlijk reeds vrijdagavond afgewerkt wor den. Er wordt gespeeld in vijf categorieën: de heren spelen in de klassen C, D en recereanten en de dames in de D-klasse en recreanten. Elke ronde kent te vens een 'plate' (verliezersron de). Om de wachttijden tussen de wedstrijden te verkorten wordt er een sjoel- en dartcom petitie gehouden. Zaterdag avond is er bovendien een bin go-dansant voor alle deelne mers in café-restaurant De Vijverhof. De wedstrijden be ginnen zaterdag en zondag om 10.00 uur. De finale is zondag middag gepland tussen vijf en zes uur. Bij de heren C zijn de groot ste kanshebbers ongetwijfeld Jan-Willem Rouwendaal (Vlis singen), Olivier Maes en Noël Pauwaert (Campo Sportivo) en Ian Muilen, die hiermee offi cieel afscheid neemt van Flying Dutchman. Zoals be kend vertrekt de Ier deze maand voorgoed naar Finland. NIEUWSOVERZICHT HULST - In poule Al van de Hulsterse bedrijfstenniscompeti- tie heeft koploper Zaman na een 8-0-overwinning op Duyse de afstand met Lancia verder vergroot tot negen punten. Anne Hans en Ronald van Remortel waren voor Zaman suc cesvol in het enkelspel en ook in de dubbelspelen overheersten de Zaman-combinaties. De nummer twee in deze poule, Lan cia, vergrootte via een 5-3-overwinning op De Boy de voor sprong op de naaste concurrenten. UITSLAGEN Poule Al: Lancia-De Boy 5-3, Zaman-Duyse 8-0, El. Weemaes-Mel- chers 7-1. Poule B: Peer van de Walle-Rademakers 6-2, Luctor-d'Aubioul 1 3-5, Neckermann I-El. van de Walle 1-7, ETEC-Dankaart Hoefeijzers 6- 2, Kredietbank-Huvial 4-4, De Letter-Scheldelin 8-0. Poule C: Westerterp Hemelaar-Korenbeurs 0-8, Stratus-Bleijen- berg 2-6, NMB-Scheldelist 5-3. Poule D: d'Aubioul 2-NSM 4-4, Neckermann 2-Heijndrickx 6-2, Inter- j ute-Krieckaert 2-6. STANDEN Poule Al: Zaman 37, Lancia 28, De Boy 20, Duyse 18, El. Weemaes 14) Melchers 3 punten. Poule B: Peer van de Walle 38, d'Aubioul 1 35, Kredietbank 32, ETEC 30, De Letter 29, Luctor 28, El. van de Walle 23, Dankaart Hoefe ijzers, Huvial, Rademakers en Scheldelin 15, Neckermann 113 punten. Poule C: Bleljenbergh 37, Van Tienen 35, Korenbeurs 34, Ine Fassaert 30, Scheldelist 26, GTI 23, Westerterp Hemelaar 21, Stratus 20, Ro- berda 18, NMB17, Bleijko 15, Terra Nova 12 punten. GROENENDIJK - In het kader van het nederlaagtoernooi van de biljartvereniging GBC werden er door GBC in Groenendijk weer twee wedstrijden afgewerkt. Tegen De Molenhof uit Axel boekte GBC een 209-140-overwin- ning en het Oostburgse OBV kreeg klop met 186-143. Het to taalklassement wordt aangevoerd door de Axelse biljartvere niging Ed Horemans, gevolgd door HBC'34 uit HUlst en CBC uit Clinge. TERNEUZEN - De Nederlandse Triathlon Bond heeft het eindklassement bekend gemaakt van het Super Prestige Cir cuit. Bij de heren-senioren ging de overwinning naar Karre- man uit Roden. Jan Louisse uit Kapelle reikte naar een fraaie zevende plaats in de eindstand. Bij de heren-veteranen ging de eerste plaats naar Alma uit Zwaag. Adrie Gerards uit Zierikzee klasseerde zich als tiende. Bij de heren-junioren eindigde Van der Marei uit Aarlander- veen als eerste en werd Floris-Jan Koole uit Middelburg knap zesde. De nationale topatleten doen niet mee aan de wedstrijden voor het Super Prestige Circuit, omdat zij een eigen ETTC- competitie (eredivisie) hebben. Behalve de drie bovenstaande Zeeuwen staan ook Adrie Flipse uit Westkapelle (35e tijdens het Nederlands kampioenschap triathlon in Almere bij de se nioren), Ad Kuzee uit St.-Annalans (negende bij het Neder lands kampioenschap voor veteranen in Almere) en Terèse van Lare uit Sluis (vierde in het Nederlands kampioenschap da mes) op de nominatie om toegelaten te worden tot de ETTC- wedstrijden. Dit wordt in januari definitief bekend gemaakt. ZAAMSLAG - In Dordrecht werd zaterdag een internationale powerliftwedstrijd voor dames gehouden. Daarbij was een tweetal dames van Marco's Gym uit Zaamslag van de partij. Marleen Hough uit Zaamslag werd na een spannende strijd met de Belgische Wellens winnares in de klasse tot 82% kilo gram. Zij verbeterde drie persoonlijke records en officieus twee Nederlandse records, namelijk deadlift en totaal. Bij het kiebuigen kwam zij tot 155 kilogram en voorts waren er drie persoonlijke records, te weten bij het bankdrukken met 90 ki logram, deadlift 195 kilogram en totaal 440 kilogram. Marcelle Huigen, eveneens uit Zaamslag, behaalde in de klasse tot 60 kilogram een fraaie vierde plaats en verbeterde haar persoonlijk totaalrecord tot 315 kilogram. Bij het kniebui- gen kwam zij tot 120 kilogram, bankdrukken 65 kilogram en deadlift 130 kilogram. Van onze biljartmedewerker HEINKENSZAND - Chris Coomans van de biljartvereni ging BVM uit Middelburg is kampioen tweede klasse libre van het district Walcheren/De Bevelanden geworden. In café De Toelast te Heinkenszand bleef de Middelburgse biljarter door winst in de slotpartij uit de greep van naaste belager Wim Geschiere van de plaatselijke biljartvereni ging HIO. Wim Geschiere, die tot dan toe veruit het beste biljartspel had laten zien bij de organiserende vereniging HBC, had niets meer in eigen hand toen de slotpartij en begonnen. Hij moest winnen, maar was ook afhankelijk van wat er op het andere biljart gebeurde. Daar stond koploper Chris Coomans in het strijdperk tegen Adrie Jansen-Van Galen. Wim Ge schiere won de partij van Bart Bos, maar zag ondanks een be ter algemeen gemiddelde de eindzege aan zijn neus voorbij gaan. Op de andere tafel maakte ook Chris Coomans geen fout en bleef daardoor Geschiere één matchpunt voor. Voor Geschiere blijft de troost dat hij kan terugblikken op een sterk gespeeld kam pioenschap. Hij scoorde veruit het hoogste algemeen gemid delde en legde voorts beslag od de hoogste serie met 51. In de laatste ronde zette hij een sterke partij neer. Daarvoor had hij slechts 13 beurten nodig om de 100 camamboles vol te maken. Toch was dat niet de kortste partij, want die kwam op naam van Jan Traas van OBK uit 's-Heerenhoek met elf beurten. Naar de gewestelijke eindstrijd, die van vrijdag 27 tot en met zondag 29 januari in Wemeldinge wordt gehouden, gaat kampioen Chris Coomans. EINDSTAND 1. Chris Coomans (BVM Middel burg) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 3.46 en hoogste serie 22, 2. Wim Geschiere (HIO Heinkens zand) 11-4.80-51,3. Jan Traas (OBK 's-Heerenhoek) 8-3.31-26, 4. Adrie Jansen-Van Galen (Dampoort Middelburg) 8-3.19-28, 5. Rinus Schouwenaar (Scheldezicht We meldinge) 7-3.52-25, 6. Bart Bos (OBK 's-Heerenhoek) 6-3.26-34, 7. Cheng van Nguijen (ONDA Krab- bendijke) 4-3.11-19, 8. Nol Conse- mulder (Dampoort Middelburg) 0.252-18. Van onze zwemmedewerker ZELZATE - De Zeeuws-Vlaamse zwem jeugd tot en met elf jaar heeft in Zelzate de gevestigde traditie hoog gehouden. Op de langere afstanden, de 400 en 800 meter, was de Zeeuws-Vlaamse jeugd heer en meester. Met uitzondering van de 800 meter jongens jaar gang 1977, die werd gewonnen door de Bevelan der Edwin Nieuwland, werden alle overige nummers gewonnen. Het begon al met het Bruinvis-talenije Ingeborg Francke. Zij zege vierde met grote overmacht op de 400 meter meisjes 1979. De Bruinvis kon nog een keer jui chen met de winst van nieuweling Pascal Ver- naeve bij de jongens. Op de 800 meter was Ryan Verplanke moeilijk van de overwinning af te houden. Haar clubgenote Annabel Kosten deed al het mogelijke, maar moest toch ruim vijf se conden toegeven. Bij de jeugd van 1978 was Inge Michielsen het snelste bij de meisjes en Aijen Boidin bij de jongens. Zij noteerden veelbelo vende tijden. UITSLAGEN MEISJES 400 meter vrije slag 1979 en jonger: 1. Ingeborg Francke (BRU) 6.11.8,2. Marlie Braber 7.07.3,3. Judith Salomé (ZVS) 7.33.5. 800 meter vrije slag 1977: 1. Ryan Verplanke (ZVS) 11.54.3, 2. Annabel Kosten (ZVS) 11.59.5, 3. Natalie Ra- mondt (BRU) 12.29.4. 400 meter vrije slag 1978: 1. Inge Michielsen (ZVS) 6.14.9, 2. Annet de Maillie (ZVS) 6.31.6, 3. Tessa Ver- heyden (ZCK) 6.43.2. JONGENS 400 meter vrije slag 1979 en jonger: 1. Pascal Vernaeve (BRU) 6.55.43,2. Robin Juranek (STV) 7.01.6,3. Gertjan Ramondt (BRU) 7.21.2. 800 meter vrije slag 1977: 1. Edwin Nieuwland (BEV) 11.43.5, 2. Thijs Salomé (ZVS) 11.54.0, 3. Robert Kor- stanje (BRU) 12.30.3. 400 meter vrije slag 1978: 1. Arjen Boidin (ZVS) 6.05.9, 2. Davy Thielens (ZCK) 6.19.6, 3. Rudolf Holswilder (STV! 6.26 1

de Stem | 1988 | | pagina 13