N SEN UDER ;len den k£ 'SNELWEG DOOR ZAK ZUID-BEVELAND ONAANVAARDBAAR' Iringen voor het nieuwe ziekenhuis Wanhopige Terneuzense is spaarcentjes kwijt Kattenvergiftiger in Sint Jansteen Van Himme vindt weer afvalvaten voor ijks kunnen D s startende mogelijk: Want AVO aten, waar oor iedere ïale gers rondom LEASING CENTRUM JANSEN B.V. De Partij van |de Arbeid in Zeeland [wijst de twee mogelijke I tracé's voor een Wes- Iterschelde Oeverver binding (WOV) ten oos- Iten van Terneuzen af. fJE MOET EEN HEEL EIND OMRIJDEN, ONZIN NATUURLIJK' Wachten Witte jassen terneuzen - Mevrouw MAANDAG 12 DECEMBER 1988 STORT VAN WIJKHUIZENWEG DIERENLIEFHEBBERS CONTROLEREN Twintig minuten Personenauto doormidden bij botsing Mosselproduktie stijgt Parade Partner in Autoleasing Leasing Centrum B.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oosterhout Tel. 01620-32953 DE STEM VAN ZEELAND T15 'vdA tegen oostelijke WOV I Van onze verslaggever IGOES - Voorzitter P. de Nooyer van de PvdA-statenfractie zei dat zaterdag tijdens de gewestelijke ledenverga dering van de PvdA in Goes. Bovendien werd in een door de afdeling Goes ingediende mo tie, die met steun van de afde lingen Vlissingen, Middelburg en West Zeeuwsch-Vlaanderen werd aangenomen, nog eens hetzelfde gesteld. Volgens de motie moet de WOV primair een regionale verbinding zijn. Met de beide tracé-varianten die oostelijk van Terneuzen de Wester- schelde oversteken zit de mo gelijkheid er volgens de PvdA dik in dat de Zak van Zuid Be veland op onaanvaardbare wijze zal worden doorsneden. Daarom kan er wat de PvdA betreft een streep worden gezet door deze tracé's. In zijn toespraak tot de aan wezigen ging fractievoorzitter De Nooyer uitgebreid in op de tracé-keuze. In zijn vergelij king van de verschillende va rianten liet hij zich niet uit over het tracé Perkpolder- Kruiningen. Blijkbaar is deze mogelijkheid, die juist in de eerste tracé-keuzenota niet slecht uit de bus komt, voor de PvdA een gepasseerd station. Volgens De Nooyer is de PvdA-fractie tot de conclusie gekomen dat niet alleen het tracé oostelijk van Terneuzen de prullebak in kan, maar ook de mogelijkheid van een tunnel tussen Breskens en Vlissingen. Dit vanwege de hoge kosten, die bijna het dubbele bedragen van de andere tracé's. Wat de PvdA-fractie betreft kunnen de twee tracé's die vanaf Hoofdplaat richting Borssele voeren verder worden uitgewerkt en ook de variant westelijk van Terneuzen. In de vergadering van februari staan provinciale staten voor de keus een eerste tracé-selectie te ma ken. ICffl 7«Hl p| V Ken wachttijd van twee uur FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER 'an onze verslaggevers KNEUZEN - Een zieken- luis. Daar ga je niet voor je lol naar toe. Maar afgelopen zaterdag maakten duizen den mensen voor een keertje een uitzondering. De belangstellenden verdron gen elkaar voor de open dag van het nieuwe streekzie kenhuis De Honte in Ter neuzen. Voor één dag had Terneuzen er een attractie van 85 miljoen bij. Met een bezoekersaantal waarop pretparken jaloers kunnen zijn. Alleen zaterdag al maakten 13.000 nieuwsgierigen hun opwachting. Gisteren, toen personeel en aanhang aan de beurt waren, werden er nog eens zo'n 12.000 verwacht. De stroom bezoekers begon meteen zaterdagochtend al, toen de deuren nog maar am per open waren. De hele dag door stond een gestage rij men sen te wachten, die gelaten de wachttijden ondergingen, die varieerden van een kwartier tot een uur op de topuren. Wie eenmaal binnen was vond aan de informatiebalie een zware delegatie. Getooid met een rood-witte band hield direc teur patiëntenzorg B. Oudeniel de stroom bezoekers met ar gusogen in de gaten. Iedereen kreeg een consump tiebon in de hand gedrukt en een foldertje met de routebe schrijving. Wie uitsluitend op de begane grond wilde blijven kreeg een wandeling van een uur voor de kiezen. Wie het hele ziekenhuis wilde zien moest, zo meldde het foldertje rekening houden met twee uur. „Twee uur wachten?", ver zuchtte een bezoeker van mid delbare leeftijd, die dacht eventjes een kijkje te komen En als uw been breekt komt u hier te liggen. nemen, „dan zijn de eerste ka mers meteen al bezet". Dat viel nogal mee, al werd het geduld van heel wat bezoekers op de proef gesteld. Vooral waar de passages aan de krappe kant waren fungeerden de gangen als een trechter, waarin de stroom voortschuifelende be zoekers abrupt vast liep. „De gangen zijn inderdaad niet al te breed", constateerde een be zoeker. „Dat gaat nog niet mee vallen als twee verpleegsters elkaar tegen komen met een bedlegerige patient". De ziekenhuisdirectie had niets aan het toeval overgela ten. Er was een beroep gedaan op een bewakingsdienst, die ruim dertig medewerkers in schakelde. Bovendien stonden op strategische punten ook nog eens honderd medewerksters van het ziekenhuis opgesteld om tekst en uitleg te geven en bezoekers in goede banen te leiden. Wellicht ook vanwege de drukte hing er zaterdag niet echt een ziekenhuissfeer in het gebouw. Geen mensen in witte jassen, nog geen ziekenhuis luchtjes. Nog een beetje de geur van 'nieuw'. Veel bezoekers hebben het wellicht niet be wust opgemerkt, maar één me vrouw in ieder geval wel: „Hele gedeelten van de gangen zijn voorzien van vloerbedekking. Dat is toch niet erg praktisch om schoon te houden", wist ze. „Dat heb ik nog in geen enkel ziekenhuis gezien". „Goh, wat De mensen van de Ziekenomroep. is dat allemaal mooi", stelde een bejaarde dame vast. „De gordijnen, de vloer, de kleuren, alles is op elkaar afgestemd". Wie goed keek zag echter dat er aan de afwerking nog wel wat moet gebeuren. Zoals aan de electriciteitsdraden die hier en daar nog uit de muur hingen. Algemeen oogstten de ka mers veel bewondering. De tijd van een heel stel patiënten op een zaaltje is duidelijk voorbij. Een man die zijn vrouw en kroost bij zich had bleek aan genaam verrast door de kraamafdeling. „Je zou hier voor je plezier een kind krij gen", jubelde hij. Al had hij na tuurlijk wel erg gemakkelijk praten. Bij de ziekenomroep konden de medewerkers zich nauwelijks ^'an onze verslaggever Koole uit Terneuzen is wanhoop nabij. Ze weet «ter dat ze nog 6.000 gul ten op haar bankboekje teft, maar de bank be- J61rt.^at ze het geld van de etening heeft afgehaald. jjtepreltken en telefoontjes met hri f hebben enkel een kille L..et opgeleverd die zaterdag viel n?°UW Koole in de bus vY6 conclusie: mevrouw seiHv 1 de cenijes wel de- S15 gebeurd en als ze het er een "ï?66 66115 15 m°et ze maar tv vocaat inschakelen. 6zaterdag had ze goede wJa kwestie snel zou beun? ePgelost, maar toen de ti^te brief in de bus viel gen de stoppen door. Ze P m haar schuurtje de eer- ceeia? ste verfpot en pen- Am J ?p blinde muur: „De Zte-bank heeft 6.000 gulden van 6.000 gulden op de bank voor vijf jaar vast zette. Enkel de rente zou ze regelmatig van de rekening halen. Dit jaar liep de termijn echter af. „Ik kreeg daarover keurig bericht van de bank en omdat ik het geld toch niet nodig had heb ik gezegd dat ze het nog maar voor vijf jaar moesten vastzetten". Toen mevrouw Koole daarop de rekeningafschriften kreeg begon ze te twijfelen of het geld inderdaad weer was vastgezet. Ze stapte naar de bank om dat te controleren, maar kreeg tot haar grote schrik te horen dat er geen cent meer op de reke ning stond. Het geld zou ze er samen met de rente hebben af gehaald. Mevrouw Koole was zich echter van niets bewust. Ze riep de bankbazen erbij, die haar een door haar zelf gete kend formulier lieten zien. Daaruit bleek dat ze het spaar geld plus rente had opgenomen. Alleen, mevrouw Koole be zweert dat ze het geld nooit heeft gekregen. „Telkens als ik de rente eraf haalde moest ik een papiertje tekenen. Ik heb dat nu ook gedaan. Nee, ik heb het niet gelezen, want dat gaat al vijf jaar zo. Ik had trouwens niet eens mij n bril bij Nadat ze haar verhaal bij de bank had gedaan werd beloofd de zaak meteen uit te zoeken. „Dat zou een week duren, maar H --.vanmij". begon allemaal vijf jaar wn mevrouw Koole, pas weduwe, een bedrag De wanhoopskreet van mevrouw Koole FOTO DE STEM COR J. DE BOER na die week had ik nog niets gehoord. Toen heb ik maandag opnieuw aan de bel getrokken. Ze hadden nóg een week nodig. Nou ja, dat vond ik best. Ik wilde daar niet moeilijk over doen. Als het allemaal maar voor elkaar kwam. Maar nu kreeg ik zaterdag plotseling die brief in de bus, dat ik het geld niet krijg. Ja, ik weet wel, ik heb ervoor getekend, maar ik heb dat geld echt nooit gekre gen", zegt mevrouw Koole, die de radeloosheid inmiddels na bij is. Overigens stond zaterdag al snel de politie voor de deur om haar te sommeren de geschil derde tekst te verwijderen. „Ja, ik heb dat gedaan in een op welling van boosheid. Ik zal het er wel afhalen, maar wanneer weet ik nog niet. Je begrijpt dat ik daarvoor nu niet in de stem ming ben". De politie wist trou wens al van de situatie. „Maar daar zeiden ze dat het een zaak was tussen mij en de bank". Bij de Amro-bank in Terneuzen was afgelopen weekeinde nie mand voor commentaar be reikbaar. X;!v TERNEUZEN - Het Terneuzens raadslid A. van Himme (Links Perspectief) heeft afgelopen weekeinde afvalvaten ontdekt op de voormalige stortplaats aan de Van Wijkhuizenweg tussen Hoek en Philippine. bij tips dat er wat zou zit- Tipgevers hebben al her haaldelijk beweerd dat op die lokatie in het ver leden vaten met giftig af val zijn gestort, afkom stig van Dow Chemical. Nog tijdens de alge mene beschouwingen bij de gemeentelijke begro ting hamerde Van Himme op de noodzaak van een snel onderzoek op de oude vuilstort plaats. Die staat welis waar op het sanerings lijstje van de provincie, maar scoort geen al te hoge prioriteit. Daarin moet nu vol gens Van Himme onge twijfeld verandering ko men. De vaten zijn aan getroffen helemaal ach teraan de stortplaats. Daar steken er een stuk of zeven uit de grond, zo wat geheel doorgeroest. De meeste vaten zijn leeg. In één trof Van Himme uitgehard plastic aan. „Ik denk niet dat er in deze vaten gif zal zitten", meent Van Himme. „Als dat al zou was, dan is dat er natuurlijk al lang uit gelopen". Dat er kwalijke stoffen zijn gestort staat volgens het raadslid wel als een paal boven water. „De grond is daar hele maal zwart en ook groeit het gras er niet goed. Daar moet wat in de grond zitten". Van Himme meent dat er nu spoed moet worden gezet achter een bodem onderzoek op de voorma lige stortplaats. „Het is tot nu toe altijd gebleven ten, maar nu ligt het be wijs aantoonbaar aan de oppervlakte". Deze week heeft het raadslid een ge sprek met een ambtenaar van de provincie over de vatenkwestie. „Daarbij zal ik ongetwijfeld ook aandringen op snelle ac tie". Afgelopen weekeinde zou aanvankelijk een te levisieploeg van Achter het Nieuws naar Terneu zen afreizen voor een re portage over de vaten kwestie. De Vara liet la ter echter weten dat de actualiteitenrubriek al geheel met onderwerpen gevuld was. Tegen Van Himme is gezegd dat men deze week nog contact zou opnemen om het va- ten-onderwerp mogelijk komende zondag uit te zenden. Met de 'vondst' van af gelopen weekeinde werd gedeputeerde G. de Vries-Hommes trouwen wel op haar wenken be diend. Immers, zaterdag reageerde ze tijdens de gewestelijke PvdA-ver gadering in Goes nog op de Zeeuws-Vlaamse gif vatenkwestie. „Iedere keer als er een melding is onderzoeken we die", zei ze. „Maar het ontbreekt ons aan specifieke aan wijzingen. We kunnen ons niet permitteren lichtvaardig te handelen. Maar dat er 30.000 vaten zouden liggen in een ge bied van 200 vierkante kilometer, dat gaat er bij mij niet in". SINT JANSTEEN - Aan de Oude Drijdijck te Sint Jansteen zijn de laatste tijd een twintigtal katten vergiftigd. Een van de bewoners, R. van Loenen, is hevig verontwaardigd hierover en is van plan actie te ondernemen. draaien of keren. „En dan staan al onze platen er nog niet eens in", aldus een medewerker van de ziekenomroep, die dankzij bijdragen van de ge meenten goed in de spullen komt te zitten. Heel wat bezoekers maakten na het volbrengen van hun route gebruik van de mogelijk heid om in de naast het zieken huis gelegen mts hun consump tiebon in te wisselen voor een kop koffie. Meteen kon men te rade gaan bij zo'n twintig stands van patiëntenverenigin gen en instelllingen die in de gezondheidszorg werkzaam zijn. In het nieuwe ziekenhuis zijn momenteel nog weinig kopjes en glazen te vinden. Dat komt pas bij de grote verhuizing die deze week gaat plaatsvinden. Ook al het oude serviesgoed van ziekenhuizen moet dan mee, omdat de ontwerper het niet eens was met de huisstijl op de nieuwe kopjes en bordjes. Daarom zijn de nieuwe spul letjes te laat besteld en moet het ziekenhuis nog even voor uit met het oude servies. In de mts nipte een Hulstenaar tevreden van zijn koffie. „Tja, er is al zoveel over het zieken huis gepraat en geschreven. Ik dacht, nu wil het ook wel eens zien. Voor de aardigheid heb ik eens op mijn horloge gekeken. Ik heb het rustig aan gedaan. Een kleine twintig minuten er over gereden. Eigenlijk ben je er zo als je het gas wat dieper in trapt. Maar het is wel een bijzonder rare zaak dat je bij de eerste stoplichten niet met een rechtsaf mag. Nee, je moet een heel eind omrijden, onzin natuurlijk". De rondgang door het nieuwe ziekenhuis had hem in ieder geval het nodige vertrou wen gegeven voor de toekomst. „Het blijft natuurlijk jammer dat het ziekenhuis bij ons dicht moet. Dit is uiteraard een prachtig gebouw. Maar hoe mooi het ook is, je kunt er toch maar beter niet in terecht ko- In de afgelopen twee weken zijn twee poezen van Van Loe nen door vergiftiging om het leven gebracht. Hij deed hier van aangifte bij de politie, die echter zei weinig aan de zaak te kunnen doen. Van Loenen nam vervolgens contact op met de dierenbescherming, die hem adviseerde een buurtonderzoek in te stellen. „Ik heb een en quête gehouden onder mensen met huisdieren in de Oude Drijdijck. Daaruit bleek dat ook bij hen tal van huisdieren waren vergiftigd of vermist. Het gaat in totaal misschien wel om meer dan honderd ver giftigingen." Omdat de politie, ondanks diverse meldingen, weinig aan de moorden op de huisdieren doet, is van Loenen van plan om, met enkele an dere dierenliefhebbers uit de buurt, een constante controle uit te oefenen. „Wij zullen bijzonder alert Van onze correspondent HULST - Bij een een zijdig ongeval om streeks 8.00 uur gister morgen werd de auto mobilist JS. uit Koe wacht gewond. Hij werd vervolgens per ambulance overge bracht naar het Elisa beth ziekenhuis te Sluiskil en later op de dag naar het Sint Lui- dina ziekenhuis in Hulst. Door onbekende oorzaak raakte hij met zijn perso nenauto op rijksweg 60 ter hoogte van de Oude Zoutevaart in een flauwe bocht van de rijbaan. Het voertuig botste tegen een bruggetje. Daarbij brak de personenauto in twee stukken. Het achterste deel bleef tegen het brug getje hangen, het voorste deel van het voertuig, dat voorwielaandrijving had, kwam enkele tientallen meters verder tot stil stand. zijn en onmiddellijk actie on dernemen als we constateren dat er dieren vergiftigd wor den. Degene die de beestjes vergiftigd beseft niet hoe groot het leed is dat hij aanricht. Al leenstaande ouderen, voor wie een huisdier vaak het enige is dat ze nog hebben, worden ge dupeerd en ook het verdriet bij kinderen is groot. Bovendien is er sprake van een gevaarlijke situatie voor spelende kinde ren, omdat stukken vergiftigd vlees soms gewoon op een gras veldje in de straat worden ge legd. Van Loenen roept de daders van de vergiftigingen dan ook op te stoppen met het doden van huisdieren. „Als mensen overlast hebben van katten, adviseer ik hen om maar een emmer water over de beestjes gooien, dat is net zo effectief", zegt van Loenen. „Ik hoop dat door de controle van buurtbe woners een eind gemaakt wordt aan dit dierenleed. In het uiterste geval stap ik naar het bedrijfsleven om een hele pa gina in de krant te bekostigen, want het moet nu echt gedaan zijn." TERNEUZEN - De produktie van mossels is in het seizoen '86/'87 sterk toegenomen met 22.000 ton (34 procent), aldus het Landbouw-economisch Insti tuut in het jaarlijkse verslag De totale opbrengst komt hierdoor op het record van 70 miljoen gulden. Ook het netto resultaat van de sector als ge heel is volgens het instituut verbeterd. (ADVERTENTIE) gedipl. orthopedisch schoentechnicus 6ESPECIAUSEERD IN Iedere donderdag orthop. SPREEKUUR schoenen Volgens afspraak 56,1101 prthop- tel. 076-148168 s^06"6" f steunzolen en inlays voor alle sport- en trimschoenen Teteringsedijk 60, Breda Grote Zwanenstraat 21, Hulst (Z.-VI.) I

de Stem | 1988 | | pagina 7