aCNINj u Nord •CHoms Ju Nord Vijftigjarig jubileum EHBO St. Jansteen Tarief hinderwet verdubbelt Medisch centrum in Hulst komt dertig mille tekort EGENHEID om zijn juffetten ns in SCHIETINGEN Tuin in Walsoorden vervuild door olie en benzine AS*6? WELLICHT MINDER EXCURSIES IN VOLGEND BEHEERSPLAN NATUURGEBIED IDE STEM I !?eu2en; ,Rein van der Vandaag heropvoering van Steense toneelgroep Axel gaat aanpassingen zwembaden onderzoeken PLAATSELIJK NIEUWS pflSTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 10 DECEMBER 1988 rticulieren GETROUWD GETROUWD NGSKETELS (Combi) Dor u speciale kerstavond e kerstdag 2e kerstdag oudejaar nieuwjaar >er daarom tijdig ud buffet van Rue d en bel 01150- b.g.g. 01154-2387, angs en bekijk on- erie. it-croissanterie •Terneuzen ÏDELING Suggesties Geen subsidie voor sparende ouderbonden Weekenddienst Stem-redactie I Redactie I L (editie-chef), Romain I 'an Damme, Peter I 'tonhalm, Conny van I J'emberghe, Ronald I iw ,raten' ^or de Boer I k0'0), Ton Koomen (sport). Odes: Jan Jansen. Ganzen Cantorij zingt in Kloosterzande Jaarmarkt Axel IN HULST NOG 253 BEDRIJVEN ZONDER VERGUNNING St.-Jansteen Axel Hulst Lamswaarde Kieldrecht Nieuw-Namen Drukke viering Advent in Hulst Kerstviering organisatie gehandicapten Aljl T22 Dm te zoenen ingsnleuws olom op donderdag. Diana Totté en ErwjJ Baeke, 2 dec. '88, Lin- denstraat 7, Vogelwaar. de. Jeanine Inghels en Eddv I Neve, 2 dec. '88, Bron' werijstraat 11, St.-Jan-1 steen. yO& die kunnen leiden tot an: n de nacht van vrijdag 2 op zaterdag te zamen met een vrachtwagen, terrein van Bauknecht te Oosterhout. jreau Polakschoute/ECN Amsterdam 0-26 45 35 24 uur lacher 203 Van onze verslaggever WALSOORDEN - Een par ticuliere tuin aan de Wal- soordensestraat in Walsoor den is verontreinigd door olie en benzine. Dat is ge bleken na grondboringen I door de gemeente Hontenis- se De mate van de veront reiniging is nog niet bekend, maar het is alvast de bedoe- ot hetgeen in de bro- <enhuisgroep Zeeuws- t vermeld, blijft de si- itherapiepraktijk in het iekenhuis te Oostburg sn zijn van 7.30 uur- lijft 01170-3310 hap voor fysiotherapie, id es c.s. it-Anthonius ziekenhuis rg- ling dat het verontreinigde gedeelte zowat 1,20 meter diep wordt afgegraven. Op de betrokken plaats stond jaren geleden een benzinesta tion. Dat is inmiddels al lang opgedoekt, maar in de grond bleken nog steeds tanks te lig gen. Die zijn er een maand ge leden uitgehaald. De verontrei niging van de grond werd ont dekt tijdens de reconstructie- en rioleringswerken die mo menteel in de Walsoordense- straat aan de gang zijn. Ook een gedeelte onder het trottoir moet worden afgegraven. Naar verwachting moet er zowat vijftig kubieke meter grond worden afgevoerd. De kosten blijven binnen de per ken, omdat het wegdek van de Walsoordensestraat toch al open ligt. De saneringskosten worden geschat op zowat vier duizend gulden. Wie dat gaat betalen is nog niet bekend. Daarover moeten burgemees ter en wethouders hun gedach ten nog laten gaan. Het is nog niet zeker wie precies de vervuiler is. Oudere inwoners van het dorp menen te weten dat met beschuldi gende vinger naar de toenma lige Duitse bezetters moet wor den gewezen. Die zouden, met de Engelsen op hun hielen, voordat ze het hazenpad kozen de inhoud van de tanks van de benzinepomp over de straat hebben laten leeglopen. Bij de gemeente acht men het echter niet waarschijnlijk dat dit de oorzaak van de huidige vervui ling is. Want onder de Wal soordensestraat zelf is geen verontreiniging aangetroffen. 'Oppassen met Saeftinghe' HULST - In het volgend beheersplan voor het Verdronken Land van Saeftinghe komt wellicht minder ruimte voor excursies. Op initiatief van natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut is er onlangs overleg geweest met de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Beide instanties willen voorko men, dat de natuur schade lijdt onder de bezoekjes van i nieuwsgierige natuurliefhebbers. Eerder kaartte De Steltkluut de zaak in een brief bij Het Zeeuwse Landschap aan. Er kwam een antwoord, waarin gesteld werd dat men het niet eens was met de vrees van De Steltkluut; er moesten eerst be- I wijzen op tafel komen. Na een gesprek is er nu toch overeen stemming bereikt. Zowel De Steltkluut als Het Zeeuwse Landschap, dat het gebied be heert, vinden dat ze beter nu al j kunnen nadenken over de toe- komst van het gebied, voordat er werkelijk problemen ont staan. P. Maas, voorzitter van De Steltkluut: „Het is geen kwes tie van een meningsverschil. We hebben alleen suggesties aangedragen, denkbare oplos singen. Het Zeeuwse Land schap heeft gezegd deze mee te I nemen in een studie naar een volgend beheersplan voor I Saeftinghe". In 1992 treedt immers een I nieuw beheersplan in werking. Enkele suggesties van De Steltkluut zijn: tochten met een meer educatief karakter, stren gere selectie van groepen en vermindering van het aantal gidsen. Op dit moment is er nog geen aantoonbare schade aan- gericht door de wandeltochten, Van onze verslaggever I HULST - Ouderenbonden in de gemeente Hulst, die hun centjes oppotten en meer dan 7.500 gulden in 8 hebben, krijgen geen I subsidie van de gemeente. Deze voorwaarde willen bur gemeester en wethouders van Hulst inbouwen in de nieuwe subsidieregeling. Om dit aan de weet te komen zal de gemeente steekproefsge wijs de spaarpotjes controle ren. Een bejaardenbond valt alvast ten prooi aan deze voor waarde, de ouderenbond uit Clinge. Die had in de loop der laren zoveel geld opgepot, dat ■wee jaar geleden al besloten is subsidiekraan voorlopig dicht te draaien. Voor redactionele zaken, dus niet voor advertenties oi bezorgklachten, kunt u dit weekend contact opne- wen met Eugène Ver stoeten, 01140-16755. f-gg. 01153-1534 of 01150- JOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren ïtoeuzen, Hulst en Goes, adressen en telefoon- lammers op pagina 2. Openingstijden: I «30-12.30/13.30-17.0o uur. Eugène Verstraeten .fv editiechef), Joep I "Ommelen. detentie-exploitatie "specteur Zeeland: 155839°"' Pr'Vé tel' 01150" St-IB benadrukt Maas. De flora en fauna in het gebied ontwikke len zich zelfs prima. Het is nuttig om te bekijken of het beheersplan aanpassing verdient, stelt J. Willems van Het Zeeuwse Landschap. „Daar is volgens ons op dit mo ment nog geen reden toe. Maar als blijkt dat er wel degelijk iets aan de hand is, dan wach ten we misschien niet eens tot 1992. We kunnen natuurlijk ook eerder maatregelen nemen". De Steltkluut houdt zich mo menteel bezig met een onder zoek naar de jacht op ganzen in Saeftinghe. Maas: „Begin '89 wordt die zaak weer heel actu eel. Er moet dan een beslissing vallen: stoppen of doorgaan. Wij zullen in ieder geval druk op de ketel zetten om de jacht te stoppen". Volgens De Steltkluut snijdt het mes aan twee kanten als de jagers Saef tinghe niet meer inmogen. Als de tienduizenden ganzen onge stoord in Saeftinghe kunnen leven, is dat niet alleen goed voor de vogels en het gebied, maar ook voor de boeren. Deze lijden schade doordat de gan zen ook op hun akkers op zoek gaan naar voedsel. En elke gans die in Saeftinghe zit, blijft weg van de landbouwgrond. Over enkele maanden komt De Steltkluut met een plan voor de jacht in Saeftinghe, kondigt Maas aan. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De Cantorij der Basiliek uit Hulst zingt vanavond in Kloosterzande. De Cantorij verzorgt de liturgi sche zang tijdens de misviering in de R.K kerk. Onder leiding van dirigent A. de Kort, brengt het koor een a capella pro gramma, samengesteld in het teken van de advent. Het koor zingt composities van Schu bert, Bach, Bruckner en Man neke. De dienst begint om 18.30 uur. Van onze verslaggever AXEL - De keuringsuitslagen van de jaarmarkt Axel 1988 zijn als volgt: Afdeling fokvee 1, stamboekvee. Kampioen stamboekvee: M. J. Vin- ke-Den Hamer, Axel met vaars. Vaarzen: 1. M. J. Vinke-Den Ha mer. Oudere koeien: 1. M. J. Vinke-Den Hamer. Éénjarige stieren: 1. M. J. Vinke- Den Hamer. Afdeling fokvee 2, fokvee-handels- vee. Kampioen fokvee-handelsvee: W. Ruymbeek en zoon, Kapellebrug met Normandiër-vaars. Graskalveren: 1. W. Ruymbeek en zoon. Stierkalveren: 1. W. Suy, Koe wacht. Éénjarige runderen zwartbont: 1. W. Ruymbeek en zoon. Kampioen zwartbont dikbil stie ren: slagerij Van Laere, Axel. Kampioen Ossen: slagerij De Maesschalk, Sluiskil. Kampioen koeien: meermarkt Goethals, Westdorpe. Kampioen schotten: slagerij Den Hamer. Kampioen dikbil buitenlands ras: slagerij Van Laere, tevens alge meen kampioen dikbil stieren. Kampioen zwartbont dikbil vaar zen: slagerij Ulijn Sluis, tevens al gemeen kampioen dikbil vaars en superkampioen. Kampioen dikbil roodbont vaars: slagerij Den Hamer, Terneuzen. Kampioen buitenlands ras dikbil vaarzen: slagerij Den Hamer, Hulst Afdeling paarden. Fries ras jongere categorie: 1. M. van Assel (2ft-jarige ruin), West dorpe. Veulen: 1. M. van Assel. Oudere categorie: 1. M. van Assel (6-jarige merrie). Afdeling pony's. N.R.P. stamboek: 1. H. Houwe (6- jarige merrie), Sluiskil. New Forest: 1. J. Matthijs, Axel. Dagkampioen: Fries ras 2-jarige ruin: M. van Assel. G. van Dorsselaar krijgt het insigne opgespeld; O. Weemaes heeft het versiersel al te pakken. - foto de stem/corj.de boer Van onze correspondente ST. JANSTEEN - De EHBO-afde- ling St. Jansteen vierde gisteren haar vijftigjarig bestaan met een drukbezochte receptie in café De Kroon. Burgemeester Jacobs sprak namens het gemeentebestuur zijn waardering uit voor het vele werk dat de EHBO verricht. Met name het vrijwilligerswerk prees hijwaardoor de EHBO toch steeds weer bij kan springen in ongeluksituaties. Burgemeester Jacobs sprak van een jonge vereniging ondanks het vijftigja rig bestaan. Als blijk van respect reikte Jacobs aan de waarnemend voorzitter J. Mortier een gratificatie uit met goede wensen voor de toekomst. Dokter L. Adriaansen, die al 35 jaar verbonden is met de EHBO St. Jansteen memoreerde het recente verlies van de voorzitte van de EHBO, Leon van Campenhout. Met eer en respect denken wij aan deze man, zegt Adriaansen. „Laten we proberen zijn voetspoor te volgen". Namens het hoofdbestuur van de EHBO spreekt L. Aelman zijn geluk wensen uit bij dit jubileum. Hij spreekt van een erg goede verenigingen ie veel successen heeft gekend. Vermeldens waard is het dat Steen als een van de eerste verenigingen in de regio een jeugd-ehbo had. Namens het hoofdbe stuur reikt L. Aelman een oorkonde en de mgr. Venixmedaille uit aan het be stuur. Wegens grote verdienste voor de EHBO worden tenslotte Omere Wee maes en Guust van Dorsselaer de gou den bondsinsigne opgespeld en ontvan gen him echtgenoten een bloemetje. Vele leden van de EHBO, collega-bestu ren en belangstellenden kwamen het ju bilerend bestuur de hand drukken. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Na het grote succes van vo rig jaar voert de Steense toneelgroep St. Jan Ten Steene opnieuw het to neelstuk 'Waar de ster bleef stille staan' van Felix Timmermans op. Dat gebeurt vandaag om 20.00 uur in het gemeen schapscentrum De Waran de. De decembermaand is uitermate geschikt voor de opvoering van dit volksstuk bij uitstek. De drie schooi ers Pitje Vogel (Frans de Schepper), Suskewiet (Henk van den Branden) en Schrobberbeeck (Walter Boussen) spreken af in het café van Polien Pap (Sylvie Merckx) om Driekoningen te gaan zingen en daarmee wat geld te verdienen voor een borreltje. Aanvankelijk is hun buit groot, maar ze komen on derweg allerlei verleidin gen tegen. Via de duivel en duivelin en een Onze Lieve Vrouwke komen de drie zwervers tenslotte toch in de hemel. Maar dan is er al veel gelachen en misschien hier en daar ook wel een traan weggepinkt. Kaarten zijn in voorver koop verkrijgbaar bij kap salon Wilfried en in de Wa rande. Op de dag van de op voering ook aan de zaal vanaf één uur voor aan vang. Van onze verslaggever AXEL - De Heidemij gaat onderzoeken welke aanpassin gen er nodig zijn voor het zwembad in Koewacht en 't Plaatje in Axel. Het college van B en W wil hier respectie velijk 12.500 en 24.200 gulden voor uittrekken. Over enkele jaren moeten alle zwembaden immers voldoen aan de nieuwe Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgelegenheden. B en W van Axel willen het on derzoek door het adviesbureau van de Heidemij laten uitvoe ren, omdat de Heidemij 't Plaatje ontworpen en gebouwd heeft. Het onderzoek is in eerste in stantie gericht op de aanpas singen die nodig zijn voor de nieuwe wet. Maar het college wil de Heidemij tevens laten bekijken of 't Plaatje al dan niet gedeeltelijk een overkap- Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst gaat de legestarieven voor het verkrijgen van een hinderwetvergunning vol gend jaar verdubbelen. Van een gemiddeld tarief van ongeveer 300 gulden gaan de leges per 1 januari naar 600 gulden. Deze forse verhoging vinden burgemeester en wethouders 'zonder meer verantwoord', omdat de gemeente momenteel op iedere hinderwetprocedure zowat 200 gulden uit eigen zak moet bijleggen. Dat gaat flink in de papieren lopen. Toch zeker, nu de ge meente van plan is om de ko mende vijf jaar een inhaalpro gramma af te werken, zodat ieder bedrijf de beschikking heeft over een hinderwetver gunning. Uit een inventarisatie van de hinderwetproblematiek in de gemeente is gebleken, dat van 704 bedrijven er 331 over een toereikende vergunning be schikken. De overige hebben dus geen vergunning (253), of een vergunning die aangepast moet worden aan de werkelijke situatie (125). Om deze achter stand weg te werken is er, zo houden B en W de gemeente raad voor, een inhaalpro gramma nodig. Daarnaast moet nog een beheerpro- gramma worden uitgevoerd voor bedrijven die al over een toereikende vergunning be schikken. Immers, die moeten, afhankelijk van het soort in richting, gemiddeld eens in de drie jaar gecontroleerd wor den. Volgens B en W is een in haalprogramma dat langer dan vijf jaar duurt niet zinvol en wordt dat ook niet door het mi nisterie aanvaard. Dus stelt het college voor, om in de komende vijf jaar alle inrichtingen van een vergunning te voorzien. Dit met een tempo van 41 bedrijven per jaar. Daarbij zullen ook tussentijdse aanvragen en mel dingen behandeld moeten wor den. Tijdens het inhaalpro gramma zullen de honderdvijf- tig bedrijven met de hoogste prioriteit twee keer gecontro leerd worden. Een dergelijke aanpak ver eist 2,5 mensjaar, terwijl er momenteel in Hulst ongeveer 1,8 mensjaar aan de hinderwet uitvoering gespendeerd wordt. Deze extra personeelsbehoefte zal door interne verschuiving worden gerealiseerd. De jaar lijkse kosten van het inhaal programma zijn becijferd op 134.000 gulden. Daar staat slechts een inkomstenpost aan leges van 22.400 gulden tegen over, zodat het dringend ge wenst is de tarieven te verho gen. Om een ongelijke behan deling van bedrijven te voor komen, is het de bedoeling dat tijdens de uitvoering van het inhaalprogramma geen extra verhogingen worden toegepast. KAARTING - In De Warande werd een kaarting gehouden voor de wintercompetitie. Er waren 54 personen aanwezig. Uitslag: 1. mevrouw Peters, 2. mevrouw Van der Aa, beiden Hulst; 3. O. Weemaes, St.- Jansteen. BEJAARDENSCHIETING - Woensdag 14 december houdt de schutterssociëteit Groot Hulst een bejaardenschieting in café De Kroon. Aanvang 13.30 uur. JOKERMARATHON Buurtvereniging De Boeme rang heeft voor vandaag een halve marathon jokeren op touw gezet. Er wordt gekaart van 13.30 tot 21.00 uur. Plaats van handeling is het buurt huis in de Mozartstraat. OUDERENBILJART - Bil jartclub De Lieve speelde de derde wedstrijd in het eigen nederlaagtoernooi tegen de Veste uit Terneuzen. Voor de derde achtereenvolgende keer wonnen de biljarters uit Hulst. Het was op het nip pertje, want Terneuzen moest met slechts 6,56 punten ver schil het onderspit delven. In januari wordt nog gespeeld tegen de ouderen uit Sluiskil en Sint-Jansteen. AFASIEVERENIGING - De Afasievereniging Zeeuwsch- Vlaanderen houdt dinsdag 13 december een soosmiddag in verpleeghuis de Blaauwe Hoeve. De middag begint om 13.30 uur en er wordt onder meer het van de televisie be kende spel 'hoger-lager' ge speeld. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de tweede wedstrijd van de win tercompetitie. Het was een draaiende Mitchell met der tien paren. Uitslag: 1. dames Smulders-Van Puyvelde, 2. heren Joossen-de Kort, 3. da mes Goossen-Pouwels. RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou- deh de maandelijks ruildag op zondag 18 december van 9.00 tot 12.00 uur in zaal Cen trum. Allerlei postzegels, oude prentkaarten, stickers en nog veel meer kunnen ge ruild worden. Ook is er een speciale lamp aanwezig voor het herkennen van fosforze- gels. SINT-CECILIA - Het Sint- Cecilia-koor zal woensdag 14 december kerstliederen ten gehore brengen voor de be jaarden. Deze avond begint om 19.30 uur in het gemeen schapshuis De Kauter. Het koor staat onder leiding van G. Pollet met aan het orgel P. Pluym. LANGLAUFEN - Buurtbe woners van De Kauter-, Hombach- en Reynaerstraat kunnen zich opgeven voor een dagje langlaufen in de Ar dennen op zaterdag 14 janua ri. Ook wandelaars kunnen mee, evenals jongeren met of zonder begeleiding. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij Henk de Bruin, Kau- terstraat 74. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 52 schutters: hoge en tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zijvogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal (3): M. van Baste- laar, Stekene. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden schieting, zaal De Korenbeurs, 27 schutters: eerste hoge vogel: P. Daalman ADLM; tweede hoge vogel; E. REntmeester, Willem Teil; eerste zij vogel: A. Engel- bert, Soranus; tweede zij vogel: P. Maat, Zorgvlied; derde zijvogel: K. de Baar Willem Teil; vierde zijvogel; J. Bos, Soranus 2; groot ste aantal (7): L. de Jonge, Con cordia; vliegende vogel: J. Re- mij nse, Zorgvlied. De volgende schieting is dinsdag 13 december. Van onze verslaggever HULST - Er gaapt nog een jaarlijks tekort van 30.000 gul den om de financiering van het ipedisch en sociaal centrum in Hulst rond te krijgen. ping kan krijgen. Zo wil het ge meentebestuur het zwembad aantrekkelijker maken. De Heidemij mag drie alternatie ven ontwerpen, en daarbij meteen de prijs berekenen Verder wil de gemeente de Streek VW Zeeuwsch-Vlaan deren tegemoetkomen in een extra subsidieverzoek van een kwartje per inwoner. Dat gaat Axel ruim drieduizend gulden kosten, bestemd voor het actie plan van de Streek VW. Be langrijk onderdeel van dit plan is de fusie met de Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaande ren. B en W willen het geld be schikbaar stellen, omdat de provincie al eerder over de brug kwam. Als voorwaarde stellen zij dat in 1990 bekeken moet worden of er resultaten zijn bereikt en het zin heeft om nog extra geld uit te geven. Al deze zaken komen aan de orde in de vergadering van de gemeenteraad op donderdag 15 december. Belangrijkste on derwerp is dan de gemeentebe groting voor 1989. Anders dan vorige jaren, vergadert de raad deze keer alleen 's avonds. De vergadering verliep vorig jaar met zo weinig problemen, dat het college denkt dit jaar aan een avondzitting genoeg te hebben. Tijdens de raadsvergadering komen nog enkele zaken aan de orde, zoals de aanstelling van de nieuwe gemeente-archivaris A. Prinsen. Bovendien wil de gemeente 2500 gulden bijdra gen in een geschenk van de ge zamenlijke Zeeuws-Vlaamse gemeenten aan het nieuwe streekziekenhuis De Honte. Dit bedrag wordt besteed aan ap paratuur voor de ziekenom roep. Verder staat ook de ont sluiting van de Axelse Vlakte op de agenda, de raadsvergade ring begint om 19.00 uur. Dat bedrag blijft, over na af trek van de jaarlijkse huursom door het Maatschappelijk werk (85.000), het Kruiswerk (45.000), de Sociaaal Pedagogische Zorg (25.000) en een structurele bij drage van 50.000 gulden van de gemeente Hulst. Het bestuur van de Stichting Medisch en Sociaal Centrum, heeft voor de ontbrekende dek kingsmiddelen de hoop geves tigd op de provincie. Die zou de financiering sluitend moeten maken. Het bedrag van 50 mille van de gemeente Hulst is ook nog niet zeker, omdat de ge meenteraad daar deze maand nog zijn zegje over moet doen. B en W van Hulst laten echter weten, dat zonder gemeentelijk geld het project wel vergeten kan worden. Het medisch en sociaal cen trum wordt gehuisvest in een gedeelte van het leegkomende ziekenhuis. Naast de polikli niek, bestaan de huurders uit het Maatschappelijk Werk, Kruiswerk, Gezinszorg en So ciaal Pedagogische Zorg. Alles bij elkaar is er 4910 vierkante meter ruimte nodig. De dan nog resterende negenduizend vierkante meter zal waar schijnlijk gesloopt worden. Er is becijferd dat de noodzake lijke verbouwing zowat ander half miljoen gulden gaat kos ten. Het gebouw zelf kan de stichting overnemen voor 80.000 gulden. Dat is uiteinde lijk nog een meevallertje, want Van onze correspondent HULST - In gemeenschaps centrum Den Dullaert hield de katholieke bond van ouderen een adventsviering, die door ruim driehonderd Zeeuws-Vlaamse ouderen werd bezocht. Na een kort welkomstwoord was er een eucharistieviering, waarbij pastoor Vervaet uit Axel voorging. De collecte voor het missie werk van pater Weemaes bracht 783,30 gulden op. De to neelgroep van de Clingse fan fare Weldoen door Vermaak bracht het komische toneelstuk 'Ge moest het eens allemaal weten' op de planken. eerst vroeg de commissie Sane ring Ziekenhuisvoorzieningen nog een slordige 630.000 gulden. Aan de basis van het me disch en sociaal centrum ligt het projectplan 'Samen zorgen in het land van Hulst'. Daarin wordt geschat, dat als gevolg van de sluiting van het zieken huis, dagelijks zowat twintig patiënten thuis verpleegd moe ten worden die anders in het ziekenhuis zouden liggen. Dit levert uiteraard een extra be lasting op van de eerstelijns voorzieningen. Om de zorgver lening door gezinszorg, kruis werk en huisartsen op peil te houden is een capaciteitsver ruiming nodig van ongeveer acht formatieplaatsen. Dat gaat ongeveer 550.000 gulden per jaar kosten. Momenteel worden onderhandelingen ge voerd om dit bedrag gefinan cierd te krijgen. Zoals het er nu naar uitziet zal dat bedrag voorlopig voor drie jaar worden verstrekt. Het projectplan voorziet ook in de aanstelling van een coördina tor, die onder andere tot taak krijgt een en ander verder vorm te geven. Ook hiervoor, aldus B en W van Hulst, is het ministerie van WVC bereid geld op tafel te leggen. Van onze correspondente HULST - De Gehandicap ten Organisatie Nederland, afdeling Zeeland, houdt de jaarlijkse kerstviering op zaterdag 17 december in de aula van 'De Rietvliet' te Hulst. De middag begint om 13.30 uur met een eucharistieviering die wordt voorgegaan door pater Pirenne. Na deze viering is er een koffiepauze waarin loten verkocht worden voor de tradi tionele loterij. Daarna zal het jeugdkoor van Clinge, onder leiding van Marleen Willaert- Bauwens, voor het voetlicht treden met een gevarieerd pro gramma. Tenslotte is er een koffietafel in kerstsfeer. Er worden tijdens deze middag werken tentoon gesteld van de handwerkclub.

de Stem | 1988 | | pagina 3