ar '92 IN OVERLEG LANDBOUWSUBSIDIES GEEN SCHOT Gorbatsjov blokkeert New York 'Orbatsjov en Reagan tevreden over New Yorks overleg Belgische ambtenaren dreigen met een algemene staking BUITENLAND OVERGELD LENEN GESPROKEN. O DIREKTBANK [Arafat zegt I Israël expliciet te erkennen pUftTEM BUITENLAND DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 Te bont Mandela naar bewaakt [woonhuis STAD VERANDERT IN EEN VERSTERKT BASTION Voorstellen van Gorbatsjov J°?K "KÜ11 naar MONTREAL (ANP) - De besprekingen bin nen de GATT (Alge mene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel) in Montreal hebben op de derde dag van de tussentijdse evaluatie van de hui dige wereldhandels ronde nog niet veel op geleverd. Botsingen Vooruitgang Derde Wereld NIEUWSOVERZICHT Iers parlement beperkt uitlevering Geen schot in Belgische ontvoeringszaak Staking dreigt nü bij Franse spoorwegen Aanklacht tegen Zwitsers bedrijf Peres wil overleg voor coalitie Israël Prins Philip 'beledigt alle gehuwde dames' KIEST U VOOR EEN LOKET OF VOOR IEMAND DIE U KENT? T21 minst zullen willen behouden I en, waar mogelijk, vergroten! Een groeiend aantal van f vooral Amerikaanse en ja,| panse bedrijven zoekt via sa'[ menwerking of fusie met be I drijven in de EG aansluitingI met de Europese markt: Weer I een extra impuls voor het ver. voer. De Europese Commissie wil I liever geen 'schroeverdraaier.l fabrieken' (bedrijven waatl onderdelen in elkaar worden I gezet). De commissie wil ten wat kost voorkomen datl de Europese markt met z'n 32# I miljoen consumenten st: een dumpplaats wordt vanl buiten de EG geproduceerde producten. Meer niet-Europese bedrij-1 ven in de EG dus, waarvan het I beroepsgoederen vervoer kan I profiteren. Brussel hanteert I hier een beleid dat op weder- f kerigheid berust. Men magl straks zoveel naar de Euro-| pese markt uitvoeren, als i Europese Gemeenschap riaar die landen mar exporteren. Al met al biedt de Europese I eenwording de Nederlandse wegvervoerder kansen. Te-1 genover de extra kosten gevolg van de harmonisatie I van belastingen staan bespa ringen door het wegvallen van grensbarriëres. Bovendien heeft de Neder-1 landse wegvervoerder zich al een Europees imago opge-1 bouwd. Verder beschikt doorgaans over beter mate-l riaal en deskundiger perso-| neel. De concurrentiestrijd lijkt zich straks vooral te concen treren op de logistieke dienst verlening, het vermogen om via moderne, ge-automati seerde systeemen transport en distributie op elkaar af te stemmen. Voor Brabant, waar veel transportbedrijven zijn ge vestigd, is dat, gezien de gun stige ligging ten opzichte van Rijnmond, Antwerpen en Roergebied, uitermate gun stig. Er is één maar. Schaalver groting is een bittere nood zaak om de concurrentieslag te overleven. Het middelgrote transportbedrijf (20 tot 50 wa gens) komt in moeilijk vaar water. Logistieke dienstverle ning is voornamelijk wegge legd voor grote bedrijven. In vesteringen in mensen en sys temen voor logistieke dienst verlening zijn immers zeer kostbaar en alleen de grote bedrijven kunnen die opbren gen. De kleine transporteur zal een plaats in de markt kunnen behouden door in charter te rijden voor de grote broers. Het middelgrote bedrijf zal zich moeten specialiseren. Slaagt het daar niet in dan raakt het tussen wal en schip. Kortom: de weg naar Euro pese eenwording is voor de Nederlandse vervoerder niet geheel file-vrij. Een beter lot verdienen zij niet. Nogmaals denk goed na als u over enkele ja ren gevraagd wordt uw stem uit te brengen op een politieke partij, want na dien zou u wel eens bij de vele duizenden gevoegd kunnen worden die er nu reeds zijn en dan niet weten hoe u rond moet komen. Waalwijk C.van Oostrum Het is een groot goed, dat le zers in dagblad De Stem een artikeltje kunnen plaatsen over actuele zaken e.d. Het is prima dat de gewone lezer zijn of haar mening ken baar kan maken. In een democratie als de onze is dat gelukkig moge lijk en bovendien heel nut tig. Maar bedenkelijk wordt het, wanneer bepaalde le zers wel zeer regelmatig van deze mogelijkheid ge' bruik maken. Zij maken misbruik van de geboden mogelijkheid van deze krant. Het lijkt mij gewenst dat de redactie enige regels zou hanteren terzake van deze service. Het kan en mag niet de bedoeling zijn, dat slechts enkele lezers een relabel BRUSSEL (ANP) - De Belgische ambtenaren dreigen met een al gemene staking, als de regering „jet voor maandag over de brug komt met een salarisverhoging, nat is woensdag gebleken tijdens een nationale betoging in Brussel, waar aan tienduizenden ontevreden amb tenaren uit het hele land deelnamen. De ambtenaren, die beweren dat zij al veertien jaar op een loonsverho ging wachten, willen tien procent meer in het loonzakje. Als de regering niet voor maandag met een 'substan tiële' toezegging komt, zullen de bon den van overheidspersoneel officieel laten weten dat zij het land vanaf 20 december lam leggen. De bonden voelen zich kennelijk gesterkt door de actie-bereidheid van hun leden in de afgelopen weken en de behoorlijke opkomst van woens dag. Uit de gekozen datum, vlak voor het begin van de vakantie, valt echter af te leiden dat de bonden nog reke ning houden met een minnelijke schikking van het arbeidsconflict. Minister Tobback van binnenlandse zaken heeft gezegd dat er over een be perkte salarisverbetering valt te pra ten. Tijdens de betoging van woensdag, die zonder incidenten verliep, hielden de ambtenaren onverkort vast aan hun eis van tien procent. Daarbij werd onder meer verwezen naar de omstreden regeling van het Zaïrese schuldenprobleem. „Vier miljard voor Zaïre, dat willen wij ook versieren", aldus een meegedragen spandoek. GATT levert nog niets op grote inbreng hebben in de STOCKHOLM (RTR) - Yasir Arafat, de leider van de Palestijnse Bevrijdings organisatie PLO, heeft woensdag expliciet ver klaard het bestaansrecht van Israël te aanvaarden en het gebruik van geweld af te zweren. De PLO-leider deed zijn uit spraken tijdens een persconfe- rentie in Stockholm, waar hij twee dagen heeft gesproken met een groep van vijf Ameri kaanse joodse vredesactivisten. Arafat voegde er aan toe dat de al een jaar durende Pales tijnse opstand in de door Israël bezette gebieden (intifada) zal doorgaan tot de onafhankelijke Palestijnse staat is gevestigd. Het Palestijnse parlement in ballingschap - of Palestijnse Nationale Raad (PNR) - had vorige maand impliciet te ken- I nen gegeven Israël te erkennen. „De PNR heeft twee staten J aanvaard: de Palestijnse en de joodse staat: Israël. Is dat dui delijk genoeg?", vroeg Arafat. I De Zweedse minister van bui- tenlandse zaken, Sten Ander- 1 son, zei dat het feit dat de PLO de Israëlische staat nu 'expli ciet' erkent, een 'historisch I keerpunt'. In Jeruzalem werden Ara- its verklaringen afgedaan als I een 'publiciteitsstunt'. „Het is zeer triest dat een groep Ame rikanen zich inlaat met bespre kingen met een terroristische organisatie waarvan het doel en blijft het vervangen Ivan de Israëlische staat door een Palestijnse staat", aldus Avi Pazner, de persadviseur van premier Yitzhak Shamir. Minister van buitenlandse I zaken Shimon Peres zei van zijn kan dat de 'terroristische' acties van Arafat luider zijn dan zijn woorden. „Hoe lang denkt u dat wij zullen worden misleid door de woorden van Arafat?", reageerde Peres voor de Israëlische televisie. JOHANNESBURG (AFP/ I RTR) - De Zuidafrikaanse I zwarte leider Nelson Man- jdela is woensdag van het I ziekenhuis in Kaapstad jwaar hij herstelde van tu- leerculose, overgebracht Paar een bewaakt woonhuis van de gevangenis. i is hij vrij om direct zijn llamilie te ontmoeten Dit heeft l e Zuidafrikaanse minister |van justitie, Kobie Coetzee, |"oensdagavond meegedeeld. In zijn verklaring zei Coetsee j®' de 70-jarige Mandela, de «endste gevangene ter we- ®d, was overgebracht van het •ziekenhuis Constantieburg |®ar een 'goed bewaakt' woon- 'Uis nabij de Victor Verster- ■swangenis in Paarl buiten papstad. lr.^e advocate van Mandela, lïï^ouw Ismail Ayob, ver- Kfj de familie van de I. 'der van het verboden Afri- ans nationale Congres ANC l'3n nieuwe woonomgeving Inperkte' toegang zal heb- p tot de gevangene, vaarl, waar Mandela komt ■i *°nen. is een plaatsje in het ■v., van Zuidafrika's wijn- ^w-gebied. dagelijkse kolommen, rw' karakter van de krant kan hierdoor in gevaar komen en dat zou om meerdere re denen heel jammer zijn. Re' dactie let op uw zaak! Etten-Leur A Mineur (Naschrift redactie: hanteren ivel degelijk cfi' teria. Wij hebben zelfs or spraken in deze getnae met lezers die regelmew ingezonden brieven schnr ven.) Een caravaan van 45 auto's raast over Second Avenue in New York met Gorbatsjov en zijn gevolg. - foto aj V ,i - 'T-n uev Van onze correspondent NEW YORK - Tegen wil en dank is New York de afgelopen dagen meer en meer gaan lijken op een zwaar bewaakt bastion, dat wordt gedomineerd door de blauw-zwarte uniformen van de duizen den politiemensen, die er op de been zijn. De straten waarlangs de ver oorzaker van al dit ongemak, de Russische leider Michail Gorbatsjov, zich dezer dagen zal bewegen, zijn onderwor pen aan minstens drie zeer strenge veiligheidsinspecties: één door de New Yorkse poli tie, één door de Amerikaanse geheime dienst en één door de Russische KGB. Menig kantoor langs de route is niet bemand door de mensen die er normaal hun werk doen, maar door veilig heidsagenten, die de omge ving nauwlettend in de gaten houden. Scholen en crèches zijn ontruimd en hele straten zijn ontoegankelijk gemaakt voor het publiek. De veilig heidsmaatregelen zijn zelfs aanzienlijk strenger dan die welke jaarlijks worden geno men, als president Reagan tot de algemene vergadering van de Verenigde Naties spreekt. Voor de bewaking van Gorbatsjov zijn 6.600 extra politiemensen op de been en een ongekend aantal ongeü niformeerde politiemensen. Die politiemacht gaat de stad New York ongeveer 1 miljoen dollar alleen aan overuren kosten. Het uiteindelijke pro gramma, dat de Amerikaanse gastheren in nauwe samen werking met de Sovjet-kwar tiermakers hebben uitge werkt, bracht Gorbatsjov dinsdag niet alleen in het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties en op Gover nors Island, maar ook op zulke verschillende en ver uiteen gelegen plaatsen als Wall Street, het World Trade Center, Broadway en Times Square. Aldoende werd de autokaravaan van Gorbats jov door de drukste delen van Manhattan gevoerd. De chaos was dan ook navenant. Nog voordat Gorbatsjov zich dinsdagmorgen onder weg begaf, klaagden de dien sters van de doorgaans zeer druk bezochte ontbijtrestau- rants in het hartje stad steen en been: „Het lijkt wel zon dag. Ik denk, dat de mensen thuis zijn gebleven, omdat ze bang zijn hier uren vast te komen zitten," zei een dien ster van Deli Specials in de 42-ste straat. Toch had menig New Yorks zakenman van de nood een deugd gemaakt. Er waren posters en t-shirts met de beeltenis van Michail en Raisa Gorbatsjov verkrijg baar en het aanbod van 'Gorbi Sandwiches' en aan verwante gerechten was op merkelijk groot. De man die na Gorbatsjov het meeste uit het bezoek haalde, was de ac teur Ronald D. Knapp, die onlangs werd uitgeroepen als de man die het meeste op Gorbatsjov lijkt. Hij dook verschillende keren op voor de prestigueuze Trump To wer, waar hij erin slaagde menig Amerikaan ervan te overtuigen, dat Gorbatsjov kennelijk incognito kerstin kopen aan het doen was. Amerikaanse Armeniërs demonstreren bij de Sovjet missie in New York voor de inlijving van Karabach bij de republiek Armenië. - fotoanp VERVOLG VAN PAG. 1 Gorbatsjov gaf de volgende details van het voorstel: Vóór 1991 zullen zes tankdivisies uit Oost-Duitsland Tsje- choslowakije en Hongarije worden teruggetrokken en vervol gens ontbonden. Ook andere troepenonderdelen zullen uit genoemde landen worden teruggetrokken. De in Oost-Europa blijvende Sovjettroepen zullen worden gereorganiseerd tot troepen met uitsluitend defensieve taken. Tegelijkertijd zullen de conventionele troepen in het Rus sisch deel van de Sovjetunie aanzienlijk worden verminderd. Ook zullen aanzienlijke troepen- en wapenverminderingen plaatsvinden in het Aziatisch deel van de Sovjetunie. De Sovjetunie zal niettemin haar defensieve mogelijkheden voldoende op peil houden. Gorbatsjov verklaarde voorts dat zijn land wil omschakelen van wat hij „een bewapenings- naar een ontwapeningsecono mie" noemde. Voor wat betreft de vermindering van de kern wapens legde Gorbatsjov geen nieuwe voorstellen ter tafel. Hij zei wel met kracht te blijven streven naar de halvering van de strategische kernwapens. Zoals te verwachten was heeft Gorbatsjov ook voorstellen gedaan om uit de politieke en militaire impasse in Afganistan te komen. Hoewel hij niet in bijzonderheden trad over de te rugtrekking van de Sovjettroepen vóór 15 februari, vroeg Gor batsjov niettemin om een compleet staakt-het-vuren vóór I januari 1989 en het staken van alle offensieve offensieve ope raties en beschietingen. Het Afgaans verzet zou intussen alle gebieden kunnen behouden, die het nu heeft veroverd. Boven dien wil Gorbatsjov een VN-vredesmacht in Afganistan sta tioneren. 'an onze correspondent glimlach". Dat zei de .«nkunse president San onmiddellijk nadat bih1 v'ce-president Bush L uur durende over- met de Russische presi dent Michail Gorbatsjov op Governors Island in New York hadden afgesloten. Ook Gorbatsjov zelf toonde zich tevreden. Zonder in bij zonderheden te treden over het gesprek karakteriseerde hij het overleg van gisterenmiddag als „goed." Witte-Huis-woord voerder Fitzwater verklaarde, dat het gesprek tijdens de lunch goeddeels „filosofich" van aard was geweest. „Dit is geen voorstel aan ons, maar een beslissing van hen," zo zei president Reagan aan het begin van het gesprek. Toen Gorbatsjov door Reagan en Bush naar een podium werd geleid, vanwaar hij een uitzicht had over een met zon overgoten Vrijheidsbeeld in de New Yorkse haven, zei de Sovjetlei der: „We moeten doorgaan met wat we begonnen zijn en we moeten toe naar een realisti- De voorzitter van het over leg, Ricardo Zerbino, noemde het ontbreken van soepelheid in de besprekin gen woensdag zorgwek kend. In het overleg over de land bouwsubsidies zit nog in het geheel geen schot. De partijen beschouwen het stuk van Aart de Zeeuw, voorzitter van de landbouwgroep in de GATT, nog wel steeds als basis voor het overleg. Zerbino heeft om de stilstand in het landbouw- beraad te doorbreken een eigen stuk opgesteld, maar veel heeft dat nog niet opgeleverd. De EG hecht niet veel waarde aan het document van Zerbino omdat het geen nieuwe elementen be vat. Volgens de Franse delegatie heeft zich in het landbouw- overleg een aantal botsingen voorgedaan, maar hebben de EG-landen zich solidair met elkaar opgesteld. De Neder landse minister van handel, Yvonne Van Rooy, Zei woens dag dat de VS niet van hun harde standpunt zijn af te brengen en dat zij geen pogin gen zal ondernemen om de EG tot een compromis te bewegen als de VS in him positie volhar den. De VS staan er nog steeds op dat de landbouwsubsidies vol ledig moeten worden afge schaft. Vorige week heeft de voorzitter van de landbouw- commissie van de Amerikaanse Senaat zelfs gedreigd dat in de nieuwe agrarische wetgeving in de VS een verhoging van de subsidies zal worden opgeno men als de partijen in Montreal het niet eens kunnen worden. Volgens het secretariaat van de GATT is er op het punt van geestelijk eigendom (zoals auteursrechten en patenten) wel aanzienlijke vooruitgang geboekt. is een tekst opge steld voor de onderhandelingen die na Montreal kunnen wor den gevoerd. Een probleem hierbij is nog wel de vraag of nieuwe standaarden wel onder de regels van de GATT horen. Bij de sector dienstenverkeer wordt er gewerkt aan plannen die waarschijnlijk als basis kunnen dienen voor verder overleg. De EG is tot nu toe nog niet tevreden. De gemeenschap meent dat er te weinig reke ning wordt gehouden met de ontwikkeling van de Derde Wereld en dat ook de markt ontwikkeling nog onvoldoende is belicht. Ook hier spelen me ningsverschillen tussen de EG en de VS. DUBLIN/LONDEN (RTR/AFP) - Het Ierse parlement heeft een voorstel aangenomen dat striktere voorwaarden stelt aan de uitlevering van verdachten aan andere landen. Volgens de nieuwe regels moet de Ierse procureur-generaal beoordelen of het land dat om uitlevering vraagt voldoende bewijsmateriaal heeft voorgelegd. Het Ierse besluit zal ongetwijfeld slecht vallen bij de Britse re gering, die Ierland juist probeert over te halen de uitlevering van IRA-leden die in Groot-Brittannië worden gezocht voor aanslagen te vergemakkelijken. De Britse premier, Margaret Thatcher, had felle kritiek op de nieuwe regels, waaruit vol gens haar blijkt dat Ierland zich 'slap' opstelt in de strijd tegen het terrorisme. De twee landen zijn juist verwikkeld in een ruzie over de uitle vering van een Ierse priester, Patrick Ryan, die Londen van banden met de IRA verdenkt. Londen heeft Ierland om uitleve ring gevraagd van Ryan, die inmiddels is ondergedoken. De procureur-generaal van Ierland, John Murray, moet deze week over het uitleveringsverzoek beslissen. BRUSSEL (ANP) - Er zit nauwelijks schot in de ontvoerings zaak Evelyne Hanssens, zo valt af te leiden uit mededelingen van de justitie in Kortrijk. De 33-jarige huishoudster/kinde roppas van de vermogende Belgische industrieel Reginald de Poortere werd maandag door twee Franssprekende mannen ontvoerd. Vermoedelijk hielden de ontvoerders haar voor de echtgenote van de tapijtfabrikant Hoewel de justitiële autori teiten in het Westvlaamse Kortrijk met klem ontkennen dat zij een informatiestop hebben ingesteld, zijn zij uiterst spaarzaam met inlichtingen aan de pers. Woensdag werd alleen bevestigd dat de helft van het geëiste losgeld (van in totaal elf miljoen gulden) vrijdag zou moeten worden betaald en de andere helft maandag. Men wil niet zeggen of en op welke manier men in contact staat met de ontvoerders, die mogelijk de Franse grens hebben overgestoken. PARIJS (AFP/ ANP) - Na vier weken stakingen en twee weken ernstige verstoring van het treinverkeer, zag het er woensdag naar uit dat het conflict in het openbaar vervoer in Parijs en omgeving op zijn einde loopt. Het hoofd van het Parijse open baar vervoer (RATP), Michel Rousselot, zei dat het bus- en me- troverkeer langzaam maar zeker weer op gang zal komea Maar woensdag deden zich ook al tekenen voor dat er een nieuw conflict dreigt, en wel bij de Franse spoorwegen SNCF. Zeven vakbonden hadden woensdag uiteindelijk het loonak- koord met de regering voor de openbaar vervoerssector in Pa rijs getekend. Alleen de grote vakbond CGT, die nauwe banden heeft met de communistische partij PCF, heeft geweigerd zijn handtekening te zetten. De zeven vakbonden hebben opgeroe pen het werk te hervatten, nadat de regering had toegezegd dat boven de 2,2 procent die de overheid voor de hele overheidssec tor heeft voorgesteld, een verhoging van 330 franc (circa 110 gulden) zou komen. SCHWEIZERHALLE, (AFP/DPA) - Het Bureau voor Milieu zaken van het Zwitserse kanton Basel-land heeft bij de justitie een aanklacht ingediend tegen het bedrijf Saurefabrik AG in de plaats Pratteln. De fabriek wordt erVan beschuldigd nadat het in oktober de Rijn had vervuild met 1.600 kilo van een in- sektenbestrijdingsmiddel de autoriteiten niet tijdig te hebben ingelicht. Dit heeft een functionaris van het bureau woensdag meegedeeld. Het Milieubureau van het kanton heeft de aan klacht ingediend wegens overtreding van de meldingsplicht en richtlijnen voor voorzorgsmaatregelen door de fabriek. Op 19 oktober kwam door nog onopgehelderde oorzaak 1.600 kg - vol gens de directeur van de fabriek 800 kg - van het middel me- tholachloor in het afwateringssysteem van het bedrijf, van waaruit het direct in de rivier terecht kwam. De Zwitserse autoriteiten nemen de zaak hoog op. Zij menen dat bij tijdige melding van het incident de schadelijke Stoffen in het indu strie-afwateringssysteem hadden kunnen worden opgevangen. Het Zwitserse Milieubureau sprak woensdag van 'ernstige' vervuiling van de Rijn met extra belasting met herbiciden voor de waterwinbedrijven langs de hele rivier. JERUZALEM (AP) - De leider van de Arbeiderspartij, Shimon Peres, heeft woensdag voorspeld dat zijn partij zal terugkomen op het besluit om af te zien van verdere onderhandelingen met het Likud-blok en zal instemmen mét heropening van de be sprekingen over de formatie van een gezamenlijke regering. Peres zei dat de voorwaarden voor het in zee gaan met het Li kud-blok de bekende zijn, namelijk: gelijkwaardigheid in de regering, het nastreven van vrede in het Middenoosten en stop zetting van de bouw van nederzettingen in de bezette gebiedea Vorige week sprak het 110 leden tellende Uitvoerende Bureau van de partij ondanks verzet van Peres en minister van defen sie Yitzhak Rabin zijn veto uit over verdere onderhandelingen met het Likud-blok. Donderdag komt het 1.432 leden tellende Centraal Comité van de partij bijeen om het veto te bespreken en eventueel te herziea Het Likud-blok zette ondertussen zijn inspanningen voort om alsnog te komen tot formatie van een smalle coalitie met rechtse en religieus-orthodoxe partijea Likud-leider premier Yitzhak Shamir kwam woensdag tot overeenstemming met de Nationale Religieuze Partij en de Tehiya-partij, aldus de Is raëlische radio. LONDEN - De Britse prins Philip, alias hertog van Edinburgh en gemaal van koningin Elizabeth II, Wordt weer afkeurend besproken. En net zoals dit vroeger al énkele keren het geval was, is het ook nu zijn eigen schuid. De prins heeft het aangedurfd een vergelijking te maken tus sen gehuwde vrouwen en prostituées. Philips debiteerde zijn jongste tactloze opmerking in een toespraak tot Amerikaanse mediamensen, gewijd aan natuurbescherming. Prins Philip (67) is gek op jagen. Hij weet heel goed dat alsmaar meer van zijn landgenoten deze 'bloedsport' afkeuren. Om die reden nam hij het op voor zijn hobby. Jagers doen precies hetzelfde wat slagers doen, alleen met dit verschil dat deze laatsten vlees verkopen om geld te verdienen", zei de Britse prins gemaal. Hij ging verder: „Ik geloof niet dat het beter moreel verantwoord is wanneer je het doet voor het geld. Ik geloof niet dat een pros- tituée moreler is dan een echtgenote, maar in feite doen zij pre cies hetzelfde. Zo zou je ook kunnen zeggen: je mag overspel plegen, op voorwaarde dat je er geen plezier aan beleeft." La- bourafgevaardigde Clare Short is woedend: „Prins Philip heeft alle getrouwde vrouwen van Groot-Brittannië diep beledigd", zegt ze. sche politiek in plaats van steeds maar propaganda-pun- ten te scoren. We hopen, dat de Verenigde Staten en Europa met ons blijven samenwerken. We hopen bovendien, dat zij nu snel stappen zullen zetten na dat wij dat hebben gedaan." (ADVERTENTIE) Bezitters van een eigen huis kunnen verrassend voordelig lenen bij de Direktbank. Dankzij de Doorloophypotheek. De overwaarde van uw huis is de basis. De rente is ongekend laag ramt* Uw tussenpersoon kent alle mogelijkheden. Dan hoeft u niet voor een loket te staan. En u weet razendsnel wat uw mogelijkheden zijn. Bel 020-444222 tot 21 uur, zaterdags 10-13 uur. Of vraag informatie bij uw tussenpersoon. ♦Rentetarief per oktober '88/Rentewijzigingen voorbehouden.

de Stem | 1988 | | pagina 5