)E STELTKLUUT OVER HERBEPLANTING HULSTER WALLEN: iiié St.-Jansteen lag blijven tappen Lerstviering iet Ambras 'Hulst vaak te laks met uitvoeren bouwplannen' illatingen wethouder over nertsfarm Terhole vallen slecht SCHIETINGEN EXAMENS PLAATSELIJK NIEUWS npftTEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 rn Aln'LST - Natuurbescher- de\ bULST - Natuurbescher- lingsvereniging ,De :eltkluut vindt het nodig jtele waardevolle boom- orten te sparen bij de her- Iplanting van de stadswal en van Hulst. lovendien, zo stellen J. en L. [alle in het blad van de vereni- is het beter om verschil- Inde soorten te planten. De ge- Lente Hulst heeft in overleg tet staatsbosbeheer een plan Laakt waarin alleen linden lorkomen. KNDER VEREISTE PAPIEREN Hulstenaren op televisie EHBO-afdeling St.-Jansteen vijftig jaar Kerstviering V rouwengilde F. DE MEURICHY NEEMT NA 35 JAAR AFSCHEID VAN WONINGBOUWVERENIGING: Langzaam Vlako-huizen Toeval Leegstand Sociaal T te maken zal he )us sneller kan inspek TT nog meer rekening rlangens. TT meer moet concur* zalculeren. lfstandige PTT nog mee] klaar om dat te bewijz^ ïitzendingen, maar puterverkeer die de elozer te laten verlop^ G. GOEDE ZAAK. fMWONENDEN HEBBEN WEL DEGELIJK BEZWAREN TEGEN OVERLAST Axel Clinge Hengstdijk Hulst Nieuw-Namen Sas van Gent St.-Jansteen T22 AGPI,aar VI TA/-» inrrc waardevolle bomen „i augustus stapte De Steltkluut t een alternatief plan van de ge- eders Calle naar wethouder G. „i de Voorde. Begin november liet iégemeente weten dat er al een door de raad goedgekeurd plan was. Van de Voorde nu: „Het plan is veel te laat ingediend, na de besluitvorming. Ons kan daarom niets verweten worden. We kunnen de zaak nu onmogelijk meer terugdraaien". Slechts over enkele kleine details deed de gemeente vage beloften, schrijft Steltkluutvoorzitter P. Maas in een commentaar over de zaak. Re den om nu alsnog een verkorte versie van het alternatieve bomenplan te publiceren. „Om duidelijk naar buiten toe te laten zien, dat er bij De Steltkluut een hoop kennis en deskundigheid aan wezig is. Zozeer zelfs, dat menige be roeps daar een puntje aan zou kunnen zuigen. We hopen hiermee dat we in de toekomst eerder bij dergelijke plannen worden betrokken, om tot een verantwoorde en evenwichtige realisatie van het project te komen, waar ook de natuurbescherming te vreden mee kan zijn", stelt Maas. De Steltkluut wil met name de zwarte populieren op het Oranjebol- werk en de Hollandse iepen op de wallen sparen. De dertig meter hoge en zeventig jaar oude bomen op het bolwerk zijn uniek en verdienen in het plan van De Stelkluut een be schermde status. De iepen, honderd jaar oud en eveneens kolossaal, vallen een voor een ten prooi aan de ge vreesde iepenziekte. Deze ziekte is in de ogen van de ge meente reden om tot kappen over te gaan. Volgens De Steltkluut is het heel goed mogelijk om nog gezonde exemplaren op enkele plaatsen op de wallen te behouden. Op tijd kappen van zieke bomen verkleint de kans op besmetting van gezonde. Van de Voorde wil de zwarte populieren wel zolang mogelijk laten staan, en bekij ken of er nadien misschien opvolgers de grond in kunnen. Twee andere boomsoorten die de gemeente in het plan zou moeten spa ren zijn een andere Hollandse iepen soort en de Canadapopulieren. De eerste horen tot de oudste in hun soort in Zeeuwsch-Vlaanderen. De popu lieren kunnen met hun lengte de kaalslag op de wallen enigszins com penseren, vermeldt het alternatieve plan. Bovendien beschermen ze de jonge aanplant tegen de wind. De tweede peiler waarop het plan afwijkt van wat de gemeente wil, is de variatie in soorten die De Steltkluut wenst. De vereniging zou graag zien dat verschillende lanen en groepen bomen op de wallen verschij nen. Hulst zou een voorbeeld kunnen nemen aan Goes, waar dat volgens de gebroeders Calle tot fraaie resultaten heeft geleid. Variatie is op zich al een bescherming tegen ziektes, voeren zij aan. Bovendien is het mooier, van grotere ecologische waarde en be staande bomen kunnen in het plan worden ingepast. In het plan van De Steltkluut ko men twaalf soorten in aanmerking voor en plaats op de wallen. Ook voor de bomen langs het water dienen de gebroeders Calle en voorstel in. Wethouder Van de Voorde vindt het handhaven van verspreide groep jes iepen 'niet uivoerbaar'. „Dit sei zoen al zijn er in de door De Stelkluut genoemde plukjes beplanting geval len van de iepenziekte geconstateerd. Het zit er dus dik in, dat de andere bomen ook aangetast worden". Het is beter ze nu te verwijderen dan straks, omdat het opruimen van zieke iepen een flink karwei is. De jonge aanplant zou daar volgens Van de Voorde on der lijden. Variatie op de wallen ziet hij ook niet zitten. Dezelfde bomen vindt hij niet alleen mooier, maar biedt ook betere mogelijkheden om dat er op sommige plaatsen al linde bomen staan. Bovendien strookt de visie van het gemeentebestuur met die van Staatsbosbeheer. jr.-JANSTEEN - Café Sport aan de Brouwerijstraat in jt.-Jansteen mag wat de kantonrechter in Terneuzen be dt open blijven. Zelfs onder leiding van de huidige uit- ster mevrouw I. van de K, ook al houdt zij het café j 1 november 1985 draaiende, zonder de benodigde ver- ngen. lel kreeg ze van kantonrech- tr mr. Verhoeven een boete Igelegdvan 750,00. I Omdat mevrouw Van de K. ■rig jaar in november tot die- Ie straf was veroordeeld, dt wegens herhaling van ..feit in een proeftijd, de toen jorwaardelijk gevorderde bete nu definitief. Zowel offi- |er van justitie mr. Oppe als e kantonrechter wilden reke- |an onze verslaggever ULST - De Katholieke kind van Ouderen Hulst joudt woensdag 21 decem- de jaarlijkse kerstvie- ag inDenDullaert. joals gebruikelijk begint (et programma om 11.00 r met een eucharistievie- g, die wordt opgeluisterd wr het ouderen koor. [Daarna is het tijd voor jen kerstverhaal en een pffietafel. Omstreeks 14.00 iur verzorgt de volksmu- fekgroep Ambras een op- den. De kerstviering 'rdt afgesloten met koffie i kerstgebak. Voor oude- |n die moeilijk ter been In wordt vervoer geregeld. [De kaartverkoop voor de lering begint aanstaande [Bandag 12 december om P-30 uur in De Lieve. I Van onze correspondent HULST - De Hulster naren Harold en Peter Bouwman, en Evert Verwer zijn morgen in het televisiepro gramma 'Te Land, Ter Zee en In de Lucht' te Uien. I Het programma is een herhaling van de Tros en '*'°rdt uitgezonden via Nederland 2. Het begint om 16.00 uur. Je Hulsternaren namen ®el aan het onderdeel Hoog en droog' en maak ten op een spontane ma- Her reclame voor de Rei- haertstad. ning houden met de talrijke pogingen om in het bezit te ko men van de vergunningen. De heer Van de K. kwam echter tot drie keer toe niet door het examen, en in juni van dit jaar kon hij daaraan niet meedoen omdat hij ziek was. Nu is er een ontheffing aange vraagd bij de Kamer van Koophandel. Het café biedt ruimte aan tal van plaatselijke verenigingen. „En die zouden het jammer vinden als we er uitgezet werden," liet mevrouw Van de K de kantonrechter weten. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De EHBO-afdeling Sint-Jan steen viert vrijdag 9 decem ber zijn vijftigjarig bestaan, met een receptie die van 18.00 uur tot 19.00 uur in ca fé De Kroon wordt gehou den. De afdeling zet zich voor het EHBO-werk in door het geven van cursussen, zowel voor de jeugd als voor volwassenen. Volgens het bestuur is dit no dig, gezien het toenemend aan tal ongevallen in het verkeer en in het gezin. Vaak is er wel een verbandtrommel in de buurt, maar is er niemand die ermee om kan gaan. De EHBO zou graag alle chauffeurs in het bezit van een EHBO-di- ploma zien. Ook op scholen, waar vaak ongelukjes gebeu ren, moeten meer EHBO'ers zijn. De plaatselijke EHBO-afde ling hoopt snel genoeg geld bij een te hebben voor de aanschaf van een hart-reanimatiepop, zodat de reanimatietechniek, die ook in het pakket van de EHBO zit, gemakkelijker kan worden aangeleerd. HULST - Het Hulster Katho liek Vrouwengilde (KVG) houdt maandag 12 december een kerstviering in zaal Tiffa ny. Als gasten treden die avond op de harpiste Joke Brethou- wer en hoorspel-actrice Els Buitendijk met harpmuziek en declamatie.Aanvang om 19.30 uur. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst is vaak te laks bij het realiseren van nieuwe huurwoningen in de Hul ster binnenstad. Daardoor moet de Hulster Woning bouwvereniging volgend jaar misschien noodge dwongen enkele panklare projecten in de ijskast zet ten, omdat er niet genoeg huizen beschikbaar zijn. Dit is de mening van schei dend voorzitter F. de Meuri- chy van de woningbouwvere niging. De vertraging bij de projecten in de Korte Bel- lingstraat, de Vestdijkstraat en de Albert Heyn-vestiging op het 's Gravenhofplein noemt De Meurichy 'drama's'. Vooral de geplande bouw van zeventien huizen in de Vest- dijkstraat, waartegen J. van Denderen, oud-directeur van de woningbouwvereniging, bezwaar heeft ingediend. „We hadden dat best dit jaar kun nen realiseren. Maar het heeft veel te lang geduurd op het stadhuis. Het fnuikende van dit drama is dat we wel ons contingent woningen voor dit jaar kwijt zijn". Ook wat de Korte Bellings- traat betreft, waar de bouw vereniging acht huizen wil zetten, vindt De Meurichy dat de gemeente te laks is ge weest. Daar dwarsboomt een onwillige eigenaar de plan nen. „Nu is de gemeente van plan de zaak daar te onteige nen, dat had men natuurlijk al veel eerder kunnen doen. Maar het moet eerst allemaal langs allerlei afdelingen en weer terug. Als zakenman zeg ik, als er vandaag iemand bij mij om een jurk komt en ik heb die niet, dan probeer ik er alles aan te doen om die mor gen wel te hebben. Maar die ambtelijke molens malen ge woon te langzaam". Wat de AH-vestiging be treft heeft De Meurichy goede hoop dat alles nog op zijn pootjes terecht zal komen. Heel wat bezwaren betroffen vooral de bergingen van de boven de winkel geplande woningen. Die zouden in de oorspronkelijke plannen uit komen op de Overdamstraat. „Maar nu hebben we ze ver schoven naar de zijkant, dus dat is een heel stuk beter". De Meurichy heeft na 35 jaar voorzitter te zijn geweest van de woningbouwvereniging niet alleen reden tot klagen. Er zijn ook heel wat mooie projecten zonder veel obsta kels stand gekomen. Zoals pas nog de renovatie van een zeventigtal vlako-huizen. „We kregen geen geld van het rijk dus hebben we het Voorzitter F. de Meurichy toont zijn aandeel uit 1917 van de toen nog Hulstersche Bouwvereniging. foto de stem/corj.de boer karwei aangepakt onder het mom van groot onderhoud. We hebben er wel drie mil joen gulden uit onze reserves in moeten stoppen". Een an der geslaagd project is het Blaauwe Hofke, een reeks aanleunwoningen voor oude ren, bij het verzorgingstehuis de Biaauwe Hoeve. En dan zijn er uiteraard nog grote aantallen woningen die de laatste jaren in de Hulster binnenstad zijn verschenen. „Als het aan de woningbouw vereniging ligt worden alle slechte plekken gesaneerd en zetten wij er nieuwe huizen". De Meurichy heeft zich 35 jaar lang een toegewijd voor zitter betoond, hoewel zijn in trede in het woningbouwwe- zen puur toevallig was. „Eerst was in 1917 de Hulstersche Bouwvereniging opgericht. Daar heb ik zelfs nog een aandeel van, dat toen werd uitgegeven". Deze club kwam niet ver der dan de bouw van twintig huizen aan de Glacisweg. Na de oorlog ging de woning bouw over in gemeentelijke handen. Toen De Meurichy wethouder werd in 1953, werd hij meteen ook voorzitter. „Dat stelde niet echt veel voor. Eens per jaar moest ik bij de secretaris, die tevens gemeentesecretaris was, wat stukken tekenen". In 1968 werd de woningbouw van de gemeente losgekop peld en ontstond de Hulster Woningbouwvereniging. De Meurichy bleef voorzitter. „Toen hadden we inmiddels 260 woningen". In 1974 werd aansluiting gezocht bij de Na tionale Woningraad en trad een geheel nieuw bestuur aan. De Meurichy bleef ook toen onwrikbaar de voorzit tershamer hanteren. Momen teel heeft de woningbouwver eniging zowat 1200 woningen. Met enige trots stelt De Meurichy dat 'zijn' woning bouwvereniging geen enkele leegstand kent. „En dat kun nen er niet veel vertellen. We hebben zelfs een wachtlijst van tussen de 100 en 200 wo ningzoekenden, maar toch krijgen we geen extra contin gent". De Meurichy heeft weinig goede woorden over voor de manier waarop de leegstand in een bepaald ge bied wordt vastgesteld. „Ze nemen alle krotten op, leeg staande particuliere huizen en woningen van ons die am per twee weken onbezet zijn. Tja, dan kom je natuurlijk gemakkelijk aan een x-per- centage aan leegstand". Hoewel de voorzitter zich met allerlei zakelijke beslomme ringen van de woningbouw vereniging moet bezig hou den, is zijn drijfveer toch al tijd het sociale aspect ge weest. „Ja, de mensen aan een woning helpen. Als dat lukt krijg je een gevoel van vol doening". Echt lang duurt dat gevoel tegenwoordig echter niet. „Als je nu aan drie prille paartjes een woning toewijst, weet je dat je over een paar jaar twee nieuwe woningen nodig hebt". De Meurichy doelt daarmee op het hoge aantal echtscheidingen. „Dat is nou het jammere van het geval. Maar het is blijkbaar een verschijnsel van deze tijd. De inmiddels 77-jarige voorzitter legt per 1 januari definitief de voorzittersha mer neer. Komende dinsdag 13 december wordt al officieel afscheid van hem genomen. Dat gebeurt tijdens een re ceptie, van 19.30 tot 21.00 uur in zaal Tiffany. verslaggever BHOLE - De indieners van bezwaren tegen ertsfarm bij Terhole, hebben met grote ver- 'eth? j0nnis genomen van de uitspraak van noiider J. Joossen, dat een van hen geheel 1Jn bij gedraaid. ««houder betoogde tijdens een commissieverga- L dat een van de bewoners die bij de Raad van ■tr. Seweest, inmiddels tot de conclusie is geko- ttu de hele kwestie achteraf bezien wat over igen is geweest. „Er zijn maar twee mensen bij de Raad van State geweest", reageert J. Ottens van de Notendijk, „en dat zijn B. Lossie en ik. En wij weten nergens van. Wij snappen niet hoe de wethouder daar bij komt". Volgens Ottens zijn er afgelopen zomer inderdaad geen klachten ingediend bij de gemeente, maar dat wil volgens hem niet zeggen dat het niet gestonken heeft. „We hebben wel degelijk zeker drie dagen lang in de stank gezeten", stelt hij, „maar het viel niet te zeggen of de overlast van de nertsfarm kwam, of van mest die door een boer op het land was gestrooid". Hij weet ook nog, dat bewoners van de Notendijk afgelopen zomer drie ontsnapte nertsen in de groen- tentuin zouden hebben gezien. „Maar omdat ik toen met vakantie was heb ik dat niet zelf kunnen constateren. Ook daarvoor hebben we dus geen harde bewijzen. Waar het ons om gaat is dat de wethouder allerlei dingen beweert die niet waar zijn. In dit geval zijn we er zelf bij betrokken. Maar we lezen wel meer uitspraken van politici in de krant. Wat moeten we daar dan nog van geloven?", vraagt Ottens zich af. Wethouder J. Joossen: kivestie overtrok ken.pom de stem cor j. de boer KAARTING - Showkorps Thalia hield de derde kaar ting van het seizoen. Uitslag bieden: 1. J. Dieleman. 2. C. Kesbeke. 3. Mannaert. Joke ren: 1. mevrouw De Beer. 2. mevrouw De Waal. 3. me vrouw Rombout. Bij het bie den leidt de heer Mannaert met 127 punten, bij het joke ren mevrouw De Waal met 50 punten. De volgende kaarting is vrijdag 9 december in het Gregoriuscentrum aan de Walstraat. De aanvang is 20.00 uur en inschrijven kan men zich vanaf 19.00 uur. KAARTING - Kaartclub Ons Genoegen hield de zesde kaarting van dit seizoen vor het clubkampioenschap. Uit slag bieden: 1. Dirkje van de Berge, 2. Adrie de pooter, 3. Jan van Hove. Jokeren: 1. Anna Reijns, 2. Ria Kempe, 3. Lia de Waal. Stand kam pioenschap bieden: 1. Gian- carlo Ambrosini 234 punten, 2. Marco Herman 231, 3. Tanja de Groote 230. Jokeren: 1. An- kie Verhelst 101,2. Ria Kempe 100, 3. Marian de Beer 100 punten. KERSTKAARTING - De Axelse kaartclub Ons Genoe gen tekent weer voor de tra ditionele Kerstkaarting, die vrijdag 16 december wordt gehouden in het clublokaal van Showband Axel aan de Tuinstraat.De prijskaarting begint om 20.00. Er kan wor den ingeschreven vanaf 19.30 uur. KAARTING - Carnavalsver eniging De Bernhardklinkers houdt zondag 11 december een seriekaarting in zaal De Smidse, aanvang 14.00 uur. OUD PAPIER - De Polder jongens trekken er zaterdag 10 december weer op uit om hun kas te spekken met het ophalen van oud papier. Zij doen dit in de dorpen Hengst dijk, Lamswaarde, Ossenisse, Terhole en Kuitaart. De op haalactie begint om 10.00 uur. ADVENTSCONCERT - Het kamerkoor Vocalitas uit Ter- neuzen geeft zaterdag 10 de cember een adventsconcert in de Catharinakerk. Het koor staat onder leiding van Arie Karreman en vierde onlangs het tienjarig jubileum. Het koor heeft een uitgebreid re pertoire opgebouwd uit alle stijlpérioden van de koorlite ratuur. Uitgevoerd worden met strijkersensemble: Kerstcantate van Buxtehude, Te Deum van Mozart, Beatus Vir van Monteverdi en verder enkele kerstmotetten en Christmas Carols. De aan vang is 20.00 uur. NEDERLAAGTOERNOOI - Biljartclub De Lieve speelde de tweede wedstrijd van het nederlaagtoernooi tegen Koe wacht. Na winst in de eerste partij versloeg De Lieve ook Koewacht, zij het met een mi niem verschil van 2.36 punten. Morgen speelt De Lieve tegen De Veste uit Terneuzen. KAARTING - In zaal Oud- Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan twin tig personen deelnamen. Uit slag: 1. mevrouw Haulez, Hulst; 2. L. Rijk, Kloosterzan- de; 3. J. de Bakker, Hulst. POSTZEGELBEURS - Post zegelvereniging Het Land van Hulst houdt zondag 11 december in Den Dullaert een postzegelbeurs. De bijeen komst begint om 10.00 uur. BINGO - De Bond voor Ouderen houdt vrijdag 9 de cember in zaal De Lieve een bingo, aanvang 13.30 uur. KAARTING - In zaal De Blaauwe Hoeve werd een kaarting gehouden waaraan zestig personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Hageman, 2. G. de Wit, beiden Hulst; 3. J. de Burger, Clinge. De volgende kaartingen zijn 12 december in De Blaauwe Hoeve, aan vang 13.15 uur en 13 december in De Lieve, aanvang 13.30 uur. KAARTING - In zaal De Smidse werd een kaarting ge houden waaraan 33 mensen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw De Winkel, Nieuw- Namen; 2. A. Hageman, 3. F. Buysse. KAARTING - In zaal R. de Block werd een kaarting ge houden met 42 deelnemers. Uitslag: 1. L. van Roeyen-G. Claessens, 2. E. van de Bos- sche-1. de Winckel, 3. P. Praet-V. Bonne. KAARTING - In zaal E. Pen- neman werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. E. van de Bossche-J. Vermeersen, 2. K. van Waterschoot-J. van Campen, 3. W. Thieleman-H. Rooman. ADVENT - De rk Bond voor Ouderen houdt woensdag 14 december een adventsviering onder leiding van pastoor Ruyloft. Deze bijeenkomst is in gemeenschapshuis De Kauter. Om 13.00 uur begint een kaarting, daarna koffie met gebak en om 16.30 uur de mis met medewerking van het bejaardenkoor. Daarna nog broodjes met koffie. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hulsterloo halen zaterdag 10 december vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. KINDERPOSTZEGELS - In het postkantoor aan het Wil- helminaplein in Sas van Gent, zijn van 12 tot en met 16 december wenskaarten en kinderpostzegels te koop.De openingstijden zijn van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. In Biervliet kunnen de mensen van 15.30 tot 17.30 uur in het postkantoor te recht. SOOS - De soos voor alleen staanden van Terneuzen en omgeving, houdt zaterdag 10 december de maandelijkse dansavond in cultureel cen trum De Speye, aanvang 20.00 uur. De muziek wordt ver zorgd door het dansorkest Dirk van de Voorde. Tussen door worden een bingo en verloting gehouden. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging STEEN halen zaterdag 10 december vanaf 08.00 uur weer oud pa pier op. JEUGDWEDSTRIJD - De EHBO houdt zaterdag 10 de cember voor de vijfde keer de jeugdwedstrijd om de me vrouw Vaike-trofee. De wed strijd begint om 14.00 uur in gemeenschapscentrum De Warande. Er wordt gewerkt met Lotusslachtoffers en ge diplomeerde kaderlanden. Er komen jeugdgroepen uit Graauw, Kloosterzande, Vo gelwaarde en St.-Jansteen. KOFFIECONCERT - Mu ziekvereniging St.-Jan geeft zondag 11 december het jaar lijkse koffieconcert in De Warande, aanvang 11.00 uur. Voor de pauze brengt St.-Jan een aantrekkelijk pro gramma en na de pauze treedt harmonie St.-Cecilia uit Kloosterzande voor het voetlicht. Het programma heeft al een kerstsfeer en duurt tot 13.00 uur. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, 46 schutters: eerste hoge vogel: C. Deschepper, Maldegem; tweede hoge en tweede zij vogel: H. de Rijcke, Aardenburg; eerste zij vogel: J. Toubast, Aarden- burg; hanen: 1. N. van Daele, Aardenburg; 2. A. Deconinck, Maldegem; 3. C. Verstringe, Mal degem; Prijsvogels: 1. G. Frans, St.-Laureins; 2. A. Rootsaert, Middelburg; 3. O. Staelens, Eeklo. - Sinterklaasschieting, 29 schut ters: hoge vogels: R. de Rooze, W. Scheele en J. de Muijnck; zij vo gels: C. Stedehouder, M. Verploeg en R. Pielaet (2x); grootste aantal (5): J. Geernaert; prijsvogels: 1. H. geernaert, 2. J. Geernaert, 3. R. Pielaet. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal De Block, 31 schutters: eer ste en derde hoge vogel: W. Kuy- pers, Hulst; tweede he vogel: F. de Vos, Kieldrecht; eerste zij vo gel: R. Herrewegh, Heikant; tweede zij vogel: A. Cocqheyt, Absdale; grootste aantal (4): P. de Bot, Heikant. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, Concordia, 33 schut ters: Wip 1: eerst en derde hoge vogel: G. Voet, Soranus; tweede hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; eerste zij vogel: L. de Jonge, Concordia; tweede zij vo gel: H. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel: J. van de Dries, Concor dia; vierde zijvogel: H. Eist, Zorgvlied; grootste aantal (8): A. Rijk, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Boonman, Vrije Schut ters; tweede hoge vogel: J. Bos, Soranus 2; eerste zij vogel; C. Rentmeester, Willem Teil; tweede zij vogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; derde zij vogel: G. Voet, Soranus; vierde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; grootste aantal (7): H. Verdonk, Concor dia; vliegende vogels: L. de Jonge en A. Rijk, beiden ADLM. - Zaal De Korenbeurs, Soranus, 31 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: K. Pankow; tweede hoge vogel: S. van Eykeren, beiden Vrije Schutters; eerste zijvogel: P. Vette, Concordia; tweede zij- vogel: L. de Jonge, ADLM; derde zij vogel: C. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel: R van Eij- keren, Vrije Schutters; grootste aantal (11): C. van de Dries, Sora nus. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Voet, Soranus; tweede hoge vo gel: K. Traas, Eensgezindheid; eerste en vierde zij vogel: N. Pan kow, Vrije Schutters; tweede zij vogel J. de Baar, Willem Teil; derde zij vogel: P. Kroonen Victo ria; grootste aantal (12): A. Rijk, ADLM; vliegende vogels; J. van de Dries, Concordia en A. de Jon ge, Soranus. WAGENINGEN - Landbouwu- genieur landbouwwetenschap- niversiteit: doctoraal economie: pen richting biologie: Leon de Luc Bruggeman, Koewacht. In- Poorter, Axel.

de Stem | 1988 | | pagina 19