Perez nieuwe president Venezuela Onrust over salmonella in Britse eieren 90 LANDEN PRATEN OVER LIBERALISERING IN MONTREAL Troepen ingezet in Azerbajdzjan BUITENLAND DE STEM BUITENLAND DINSDAG 6 DECEMBER 1988 MONTREAL (AP) - Ongeveer 90 ministers uit de TT hele wereld zijn maandag in het Canadese Mont- H 000" nP7APk VAAT* 7ipLp TiqIi real bijeengekomen om te praten over het libera- o UCxilfCiV V UUI Z4J.C/IVC/ -L/dAl liseren van de wereldhandel. Alarm op school Cameroun kost 60 mensenlevens Duitsland op zijn kop na bijna kernramp STAATSHOOFD HECHT AAN GOEDE BANDEN MET ANTILLEN NIEUWSOVERZICHT Eerste lading Palestijns fruit naar EG Oprichter Charta 77 mag naar buitenland Nederlandse drugsbende in Bazel gepakt Roemenië zet delegatie land uit Doden en gewonden bij explosie in Algerije )ESTEM FINANCIËN/ Jrote Fusie in WI Beslag op schip Greenpeace Olie vervuiling op stranden van Wales Reeks aanslagen in Athene wapenindustrie )cé voegt >edrijven samen ïeuwe irecteur 'reserven NI en twt aai AMSTERDAMSE lols vast op bericht samenwerking met jHeineken Brits schip op Noordzee gekapseisd T21 Van onze correspondent LONDEN - Groot-Brittan- niës minister van volksge zondheid Kenneth Clarke heeft gisteren geprobeerd zijn landgenoten gerust te stellen wat betreft de risi co's van salmonella-vergif tiging door de consumptie van verse eieren. „Ik eet nog elke dag een eitje," zei de minister in het Lager huis nadat iemand de vraag had gesteld of zijn controver siële onderminister van volks gezondheid Edwina Currie spoedig door premier Thatcher aan de deur zou worden gezet. Dat is de eis van de Britse producenten die in de eerste tien maanden van dit jaar wel 9 miljard eieren hebben ver kocht maar toch Edwina Cur ries bloed zouden kunnen drin ken. Want de onderminister van volksgezondheid praat erg gemakkelijk haar mond voor bij. Zaterdagavond verklaarde ze wijsneuzig dat 'dat alle Britse eieren jammer genoeg salmonella-bacteriën bevat ten.' De Britten consumeren da gelijks pakweg 30 miljoen-eie ren. Omdat in Groot-Brittan- nië al enkele weken wordt ver teld dat eieren gevaarlijk (kun nen) zijn voor de gezondheid daalde him verkoop recentelijk met 15 procent. Aangezien spo radisch optredende consump tiedalingen vroeger nauwelijks een procent bedroegen, spreken de producenten nu van een ramp. De producenten menen te weten dat niet meer dan één Brits ei per elke 200 miljoen be smet is met salmonella-bacte riën. Ieder jaar zijn zo'n ander half miljoen Britten het slacht offer van voedselvergiftiging. In 1988 werden echter maar duizend gevallen van salmo- nellavergifting door consump tie van eieren gemeld. Minister Clarke sprak dan ook de me ning uit dat de agrarische lobby zich geen zorgen hoefde te maken. Maar professor Richard La- cey, die als microbioloog ver bonden is aan de universiteit van Leeds en zetelt in de com missie van volksgezondheid betreffende producten voor de veeartsenijkunde, vindt dat de 39 miljoen leghennen van Groot-Briitannië allemaal de nek zouden moeten worden omgedraaid. „Het salmonella- gevaar is zo groot," zegt Lacey, „dat alleen de totale afslach ting van het leghennenbestand redding kan brengen. Geen en kele andere maatregel zou doeltreffend zijn." Volgens woordvoerder Van Leeuwen van het Produkt- schap van Pluimvee en Eieren in Nederland stelt de import van eieren uit Groot-Brittan- nië 'nauwelijks iets voor'. In de eerste negen maanden van dit jaar bedroeg deze import 6 mil joen stuks. Te verwaarlozen bij de miljarden-produktie uit eigen land. Top over vrije wereldhandel De kans op een akkoord is echter gering in het licht van een dreigend handelsconflict tussen de Europese Ge meenschap en de Verenigde Staten. Zelfs tijdens de officiële ope ning van het driedaags overleg over verbreding van het alge meen akkoord over tarieven en handel GATT, verwees de Ca nadese premier naar de Euro- pees-Amerikaanse spanningen met een beroep op de afgevaar digden om zich 'te laten moti veren door een geest van eer zaam compromis'. De Amerikanen pleiten voor afschaffing, door de EG, van de landbouwsubsidies. De EG praat echter alleen over verla ging van de subsidies en acht afschaffing ervan niet realis tisch. De boeren vormen een YAOUNDE (AP) - Zeker 60 middelbare scholieren zijn maandag in de Camerounse hoofdstad Yaounde om het leven gekomen toen zij in paniek Uit de ramen spron gen of onder de voet gelopen werden toen zij probeerden hun schoolgebouw te verla ten. Behalve de 60 doden vielen er ook tientallen gewonden van wie er minstens 25 in levensge vaar verkeren, aldus een woordvoerder. Een bron bij de Amerikaanse ambassade zei dat geruchten zelfs spraken van 150 doden. Het schoolgebouw is nog niet af en wordt gebouwd door leer lingen die een vakopleiding aan het instituut volgen. Onder de studenten zouden geruchten gaan over bouwvalligheid van het complex, dat op moerassige grond wordt gebouwd. Radio Cameroun zei dat de paniek ontstond toen een la ding bouwmaterialen van een steiger viel. Leerlingen die dachten dat de school instortte raakten in paniek en iedereen sloeg op hol. Maar volgens de eerste berichten begon het met een ruzie tussen een student en een leraar op de begane grond. Het geschreeuw van de stu denten die de ruzie zagen werd op de vier bovenverdiepingen als een waarschuwing opgevat dat het oude gebouw op instor ten stond. Anderen zeiden dat de paniek ontstond toen leer lingen op de bovenste verdie pingen samen ritmisch op de grond stampten. machtige pressiegroep binnen de Gemeenschap. Intussen lijken de EG en de ontwikkelingslanden in de richting van een akkoord te gaan over afschaffing van in voerheffingen op tropische produkten. De Amerikaanse regering heeft zich daarbij nog niet willen aansluiten. Intussen zei de Australische minister van handel Michael Duffy, die optreedt als bemid delaar tussen de Amerikanen en de Europeanen, dat hij niet overloopt van optimisme. Duffy sprak zondag al met de Amerikaanse handelsverte genwoordiger Clayton Yeutter en met kopstukken van de EG. Duffy zei dat de oplopende spanningen tussen de EG en de VS veroorzaakt worden door beide partijen, maar dat hij en anderen hopen en verwachten dat de Amerikanen als eersten een gebaar van goede wil zul len maken. Het uitblijven van een compromis zou de rest van de huidige ronde in het GATT- overleg kunnen verzuren, zei hij. MOSKOU (REUTER/AFP) - De Sovjetau toriteiten hebben zondag troepen ingezet om mensenmassa's die zich hadden verza meld op het centrale plein van de hoofd stad van Azerbajdzjan, Bakoe, te verdrij ven. Demonstranten waren maandag begonnen zich op andere plaatsen in de stad te verzamelen. Dit heeft een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken in Azerbajdzjan maandag verklaard. Volgens Elsin Bagirov is besloten militairen in te zetten toen de betogers weigerden in te gaan op oproepen van de burgemeester en de militaire bevelhebber om zich te verspreiden. „De troepen gebruikten geweld en hebben het plein ontruimd", aldus Bagirov. Hij ging niet nader in op welke vorm dat geweld had aange nomen, maar hij zei wel „Ondanks geruchten van het tegendeel kan ik hierbij categorisch verklaren dat er geen doden zijn gevallen, maar hoeveel mensen gewond zijn geraakt weet ik niet". Volgens de woordvoerder kwamen mensen maandag op verscheidene plaatsen in Bakoe bijeen. Velen hadden naar aanleiding van de geruchten over doden op zondag zwarte vlaggen meegenomen. De incidenten vonden plaats op het Leninplein, waar sinds het opnieuw op laaien van de etnische onrust in Azerbajdzjan en Armenië twee weken geleden dagelijks tien duizenden mensen bijeenkomen om te proteste ren tegen de Armeense eis dat het autonome ge bied Nagorny Karabach bij Armenië wordt ge voegd. De jongste onlusten tussen de twee gemeen schappen hebben aan minstens 28 mensen het leven gekost. In totaal zijn meer dan 60 mensen gedood sinds de moeilijkheden tussen het christelijke Armenië en het islamitische Azer bajdzjan tien maanden geleden begonnen. Het officiële Sovjetrussische persbureau Tass berichtte zondag dat er een speciale commissie in het leven is geroepen om zich over de proble men te buigen. In de commissie hebben afge vaardigden van beide Sovjetrepublieken zit ting, alsmede leden van het politburo van de communistische partij. Beide partijen zijn ech ter ontevreden over de houding van het Krem lin. De Azerbajdzjanen wensen dat Moskou maatregelen neemt tegen de leiding van het autonome gebied. De autoriteiten in Nagorny Karabach zouden zo goed als alle verbindingen met Azerbajdzjan hebben verbroken waardoor Bakoe geen effectief gezag meer over Nagorny Karabach kan uitoefenen. Uit de hoofdstad van Armenië, Jerevan, wordt gemeld dat daar zondag een massabeto ging is gehouden uit protest tegen de nieuwe weigering van Moskou Nagorny Karabach bij Armenië te voegen. Dit is maandag bericht door het partijblad Pravda. DE Spaanse kunste naar Salvador Dali heeft maandag op zijn ziekbed in een kliniek in Barcelona bezoek ge had van de Spaanse ko ning Juan Carlos. „Ik hoop dat zijn toe stand vooruit blijft gaan," zei Juan Carlos bij het verlaten van de kliniek. De 84-jarige kunstenaar sprak te genover de koning de hoop uit dat zijn ge zondheid zo ver verbe tert dat hij weer kan gaan schilderen. De behandelende art sen van de surrealisti sche voorman hebben laten weten dat zijn toestand vooruit blijft gaan en dat hij niet meer op de intensive care afdeling ligt. Dali, die al sinds 1984 gezond heidskwalen heeft toen hij zware brandwonden opliep bij een brand in zijn kasteel bij Barcelo na, werd ruim een week geleden in het zieken huis opgenomen wegens een verwaarloosde longontsteking. Daar openbaarde zich ook een zware hartkwaal. - fotoap Van onze correspondent BONN - Politiek Duitsland staat op zijn kop, nu open baar is geworden dat een jaar geleden een ernstige storing is opgetreden in de kerncentrale Biblis. Biblis ligt bij Darmstadt, in de deelstaat Hessen. Op 16 december vorig jaar had een onderhoudsploeg, toen de reactor buiten werking was, een ventiel in het centrale koel systeem vergeten te sluiten. De centrale werd opgestart, een optisch waarschuwingssig naal signaal lichtte op en de computer leverde een gedrukte waarschuwing. De bemanning van de centrale merkte niets. Ook de volgende ploeg ne geerde de waarschuwingen. Pas de derde ploeg ontdekte op 17 december, 's nachts om drie uur, de storing. Bij het sluiten van het ven tiel gingen de betrokkenen vol ledig in afwijking van de voor schriften te werk. Er kwam tussen de vijf §n tien ^iter ra dioactief koelwater vri]. De to tale hoeveelheid radioactiviteit die is uitgetreden is volgens de exploitant van de centrale, de Rheinisch-Westfalische Elek- trizitatswerke (RWE), onder het toelaatbare dagmaximum gebleven. Bondsminister Klaus Töpfer (milieubescherming, natuurbe heer en reactorveiligheid) ont kende maandagmiddag op een ijlings belegde persconferentie in Bonn, dat er sprake is ge weest van geheimzinnigdoene rij na de storing. De RWE meldde het gebeu ren al op 22 december aan de Hessische toezichtsinstantie. Begin januari volgden de mel dingen bij een veelheid van in stanties en deskundigen in de deelstaten waar kernreactoren in bedrijf zijn, bij Bondsinstan- ties en bij internationale in stanties als de IAEO in Wenen en de NEA in Parijs. Volgens Töpfer is de storing van Biblis sindsdien onderwerp van vele besprekingen geweest en zijn maatregelen in gang gezet om dergelijke storingen voortaan onmogelijk te maken. Op 21 september heeft de Duitse Commissie voor de Reactorveiligheid weliswaar het voorval in Biblis bespro ken, maar volgens Töpfer was ze al veel eerder op de hoogte gesteld. In de rapportage spreekt die commissie in bedekte termen van grove nalatigheid van het personeel van de kerncentrale. WILLEMSTAD (ANP) - De zondag nieuw gekozen pre sident van Venezuela, de 66- jarige sociaaldemocraat Carlos Andres Perez, staat bekend als een iemand die zeer hecht aan goede ban den met de Nederlandse Antillen en Aruba. Andres Perez heeft ook goede en persoonlijke banden met de slechts enkele kilometers voor de Venezolaanse kust liggende eilanden Zo onderhoudt hij goede betrekkingen met de Arubaanse oppositiepartij MEP en was hij een persoon lijke vriend van de inmiddels overleden MEP-leider Betico Croes. De 66-jarige Perez, die in de jaren zeventig al eens president was, toonde zich tijdens een vraaggesprek op een van de Venezolaanse televisiezenders zichtbaar ontroerd. Zijn over winning was overigens geen echte verrassing. Perez wordt in februari geïnstalleerd als opvolger van de, eveneens zeer populaire, Jaime Lusinchi. Perez, die volgens intimi op merkelijk vitaal is en zelfs eten en slapen als psychologische afwijkingen lijkt te beschou wen, heeft aangekondigd dat hij geschiedenis wil maken met zijn nieuwe regering. Een beetje heeft hij dat reeds gedaan. Hij is de eerste presi dent in de Venezolaanse ge schiedenis die is herkozen. Bo vendien blijft zijn partij, De mocratische Actie, nu voor een tweede, achtereenvolgende pe riode aan het bewind. Dat is de afgelopen vijftien-jaar nog niet eerder gebeurd. De AD en de sociaalchristelijke Copei liepen een estafette en wisselden elk aar keurig af in het regerings- paleis Miraflores. De voorzitter van de AD zei enige tijd geleden over Perez: „Wat hij mist is een beetje goedgelovigheid." Perez zelf moest daar hartelijk om lachen en vertrouwde zijn partijge noot toe dat hij altijd 'zeer des kundig op het vlak van alge meenheden' is geweest. De nieuwe Venezolaanse president was ook toen hij niet meer resi deerde in het paleis Miraflores zonder twijfel Venezuela's be kendste politicus in het buiten land. Hij spreekt slechts een taal: Spaans en volgens kenners met een duidelijk Andes-accent. Desalniettemin bereisde hij de afgelopen tien jaar de gehele wereld, zat hij in internatio nale fora, pleitte hij voor de nieuwe internationale econo mische orde en voor de solida riteit tussen ontwikkelingslan den. Perez is vice-voorzitter van de Socialistische Interna tionale en ook lid van de Zuid commissie van eminente perso nen uit de Derde Wereld van r'e Tanzaniaanse ex-president Ju lius Nyerere. In eigen land is Perez geliefd en gehaat. Tijdens zijn vorige regeerperiode (1974-1979) kon het niet op. Dankzij de hoge olieprijzen beleefde Venezuela vette jaren. Perez nationali seerde de staal- en de olie-in dustrie, maar zijn tegenstan ders vonden hem vooral een verkwister die zijn geld in de verkeerde, dure projecten stak en overzee furore wilde maken. Zijn aanhang genoot van de nationalisatie en zegt dat Ve nezuela zijn uitgebreide indu striële infrastructuur aan Pe rez heeft te danken. De tijden zijn veranderd. De Venezolanen verlangen op nieuw naar 'zeven vette jaren', maar Perez is vermoedelijk de eerste om te zeggen dat die niet komen. Hij heeft in zijn cam pagne meer banen beloofd en spreiding van rijkdom. Hij wil De nieuwe president Carlos Andres Perez. een sociaal akkoord met vak bonden en werkgevers. Voorts heeft de toekomstige president reeds aangekondigd dat Caracas volgend jaar niet meer dan een of anderhalf mil jard dollar betaalt aan rente en aflossing van zijn buitenlandse schuld- Twintig procent van de exportinkomsten is het maxi male dat we kunnen opbren gen, vond hij. Gezien de inter nationale ambities van Perez, zou hij wel eens de voortrekker kunnen worden van een geza menlijk optreden van Latijns- amerikaanse schuldenaren, zeggen politieke waarnemers in Caracas. JERUZALEM (RTR) - Zondag is voor het eerst een lading Pa lestijnse produkten uit door Israël bezet gebied rechtstreeks naar de Europese Gemeenschap verscheept. Het gaat om 1.100 ton grapefruits uit de Gaza-Strook met bestemming Rotter dam. Over rechtstreekse export van Palestijnse produkten hebben de EG, Israël en Palestijnse producenten van citrus vruchten twee jaar onderhandeld. Palestijnse produkten moes ten tot nu toe worden geëxporteerd via de Israëlische export onderneming voor landbouwprodukten Agrexco. De EG heeft met succes druk uitgeoefend op Israël om rechtstreekse export toe te laten teneinde de levensstandaard van de Palestijnse be volking te verhogen. De lading grapefruits met de merknaam 'Gaza Top' moet op 14 december aankomen in Rotterdam. PRAAG (DPA) - Jiri Hajek, de voormalige Tsjechoslowaakse minister van buitenlandse zaken en mede-oprichter van de mensenrechtenbeweging Charta 77, heeft toestemming gekre gen om - voor het eerst sinds 1968 - weer naar het buitenland te reizen. De 75-jarige Hajek heeft een uitreisvisum gekregen om' op 7 december in de Oostenrijkse stad Graz een symposium te kunnen bijwonen over mensenrechten. Hajek is de tweede oud-politicus die van de Tsjechoslowaakse regering toestemming krijgt naar het buitenland te gaaa In november kreeg de voormalige partijleider Alexander Dubcek een visum voor een reis naar de Italiaanse universiteitsstad Bologna om daar een eredoctoraat in ontvangst te nemen. BAZEL (DPA) - De Zwitserse douane en de narcotica-brigade I in Bazel hebben de afgelopen drie weken een bende drugs smokkelaars opgerold. Ruim 140 kilogram hashisch is in beslag genomen. Er werden 16 mensen aangehouden, voor het merendeel Neder landers en jonge in Bazel wonende Spanjaarden. Onder de gearresteerden bevinden zich een voormalige Nederlandse po-1 litiefunctionaris en een gepensioneerde schooldirecteur. FRANKFURT (AFP) - Roemenië heeft zaterdag een delegatie I van een internationale mensenrechtenorganistatie (IGFM) het land uitgezet die naar de Roemeense hoofdstad Bukarest was gekomen om een lijst te overhandigen met gevallen van schen dingen van de rechten van de mens. Dat is donderdag in krin gen van de organistatie in Frankfurt vernomen. Volgens de or-1 ganisatie arriveerde de delegatie, bestaande uit twee Westdui- ters, een Oostenrijker en een Amerikaan, zonder problemen in Bukarest. De missie wilde maandag meer dan 4.000 dossiers van gevallen van mensenrechtenkwesties overhandigen aan Helena Ceaucescu, de echtgenote van het Roemeense staats hoofd. Het ging hierbij voornamelijk om familieherenigingen van in Roemenië woonachtige Duitsers. ALGERIJE (AFP) - Zeker achttien mensen zijn gedood en acht anderen gewond geraakt bij een gasexplosie in een opslag plaats voor dadels in de stad Tolga nabij Biskra in het oosten van Algerije. Dat is in officiële kringen vernomen. De explosie ontstond waarschijnlijk ten gevolge van een gaslek I en leidde ook tot aanzienlijke materiële schade. Het Algerijnse ministerie van binnenlandse zaken heeft een onderzoek gelast naar de oorzaak van het ongeluk. HANNOVER (DPA) - De Westduitse politie heeft maandag in de haven van Emden een schip van de milieu-organisatie Greenpeace, 'de Moby Dick', aan de ketting gelegd en de be- manning evenals een twintigtal journalisten meegenomen De Moby Dick trachtte samen met verscheidene rubberboten het Zweedse schip 'Sigyn' de toegang te belemmeren tot de ha ven van Emden (zie foto). De milieubeweging wilde met deze actie protesteren tegen de verscheping van 24 gebruikte splijt stoven uit de kernreactor Kahl in de deelstaat Beieren. Volgens ooggetuigen verliep het politieoptreden zonder geweld. LONDEN (DPA) - De West kust van Wales is over een lengte van acht kilometer ernstig verontreinigd met olie. De verontreiniging is af komstig uit de Liberiaanse supertanker El Omar die on geveer 100 ton olie in zee heeft geloosd. Hoogstwaarschijn lijk is de milieuramp te wij ten aan een lek ventiel van het 260.000 ton metende schip die voor de Texaco-raffina- derij in de haven van Milford voor anker lag. De El Omra is inmiddels uitgevaren Honderden mensen trachtten I maandag met man en macht de aangespoelde olie op te ruimen. Tientallen door olie besmeurde zwanen en zeevo gels zijn uit zee en van het strand opgevist. Aangenomen wordt dat meeste ten d< zijn opgeschreven. Een woordvoerder van Texaco i dat als gevolg van de sterke wind het niet mogelijk was gebleken het olietapijt al r zee tot staan te brengen. ATHENE (AFP) - In Athene zijn in de nacht van zondag <L maandag vier bommen ontploft. De aanslagen waren gericht I tegen de socialistische regeringspartij PasoK en de voornaam ste oppositiepartij, Nieuwe Democratie. De aanslagen richtten aanzienlijke schade aan, maar slachtoffers waren er niet. Een I tot nu toe vrijwel onbekende groep, 'maatschappelijke verze' I heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslagen opgeëist D41 groep beschuldigde politici ervan de macht onrechtmatig 14 hebben gegrepen. jONDEN (AP) - Het Britse Aerospace LPC onderzoekt je mogelijkheden om met je Franse collega-wapenfa brikant Thomson CSF een sie aan te gaan. ,Jet een dergelijke krachten bundeling zouden miljarden uldens gemoeid zijn en het zou en van de grootste Europese vapenfabrikanten opleveren, jat heeft het Britse blad The Observer zondag gemeld. De eerste stop zou volgens The Observer het oprichten van een gezamenlijk marke tingbedrijf zijn, waarin British Aerospace Dynamics, fabri kant van raketten en defensie- elektronica, gekoppeld zou vorden aan de militaire poot van Thomson. Volgens de krant hebben uit voerend directeur sir Raymond by go van Aerospace en zijn ollega Alain Gomez van Jhomson in maart hun onder handelingen over een fusie van hun militaire divisies al afge sloten. De aankondiging van het samenwerkingsverband verd echter uitgesteld van- vege de overname in augustus door Aerospace van de Britse autofabrikant Rover voor 150 liljoen Britse pond. De de lan ree bet de de 10,6 dar sep de ÏNLO (ANP) - Océ-van ier Grinten zal haar regio nale verkoopkantoren in de /S voor de tekenkamer- aarkt en die voor de kan- ormarkt waar mogelijk amenvoegen. ;ze samenvoeging die eind voltooid moet zijn zal de sitie van het concern op de ïerikaanse markt aaanzien- jijk versterken, zo blijkt uit een akendmaking van Océ. I Door de samenvoeging wordt le marktbewerking, dienstver- éning en logistieke verzorging ran de bestaande en binnen rolt te introduceren Océ-pro- lukten in de VS aanzienlijk [ersterkt tegen op termijn be- ingrijk lagere vaste kosten. >e geïntegreerde onderneming il over veertig verkoop- en ïrvicekantoren beschikken en I medewerkers tellen. 'an onze economische redactie IREDA - De heer P.M.J. lok is in dienst getreden •ij het Preservenbedrijf Ireda als algemeen direc- iur consumentenproduk- •eservenbedrijf, een onder- leel van het Engelse Dalgety "ood-concern, maakt onder leer koude snacks (Nib-it) en "droogde groenten. De heer lok was directeur van Nie- 'eijer in Groningen. voi Inh ver ben dat Kon Erve 1575, keur nadi aper de h via ging Ve Bols van gem; Enkt zijn: Jack Vatf In Bols dran breic activ door kes. verk tens Shop in vanc He conce distil ken. ken bergl hetc< wijne charc Be ginge over beha; netto terwf verdi In raad ken t jaarv verde kinge Fredc drink maar de hei Wo conce meer buitei voerd dat to ^STERDAM (ANP) - Het drankenaandeel cis 's maandagmiddag fors omhoog ge- ™™'en na de bekendmaking van een sa- rcnwerking op deelgebieden met Heine- hril'„ e' ,erm overneming in de pu- u !'e van de bedrijven en door woord- wt£?rs 20r9vu|dig werd gemeden kwam joch een flinke vraag naar Bols los. Het f?ï!?iüdeel .verliet de "WW ƒ5 hoger 1 ƒ13950 Heinel(en s'00' onveranderd .Jf" iwoede topper was opnieuw Hoog- einJL, op f72,60 sloot, wat aan de iJ!z"va" de voorgaande week ƒ3,90 ipi o89. Hoogovens stond met een om- JL L56 .mi|ioen (dubbeltelling) als 2f8 0,1 d? lijst van meest verhandelde »1p m/ ,?<^hoots hoven de traditio- le mt k r' koninklijke Olie. Ook op rha lte"33 Hoogovens een druk ™teerde 8.50 hoger op ƒ235. liet Lij", na de verkoop van eeuwedeel van de activiteiten wel jL'? ^erband gebracht met Nedlloyd ïi 2 ;f gemeenschappelijke banden [f1305 Ha9en' zakte f31 naar arkt aandachttrekkers vielen in een brpk cL96 9in9 onder een pijnlijk i kw?Ü? Vooral in de ochtendu- illar bii 880 wat la9ere Ve" de iSjT Zaam 09 ganfl 8n dre" der aandelenkoersen stuurloos iets on- Tagtmk S van, vrijdag rond. In de mid- iari „£8 markt wat aan onder invloed iletnminnPi„eH0p81in9 van Wa" Street. De P 99 a 2 s'0?' ®en half punt hoger n ori t°T?2et in aandelen bleef ste- kM7? miljoen. jUke k£rlk80lie kon na een aanvanke- iuiten dubbeltjes hoger 9,60 i^2£V°;*?° verliet de markt °P ƒ143,50. Op de optiebeurs LONDEN (REUTER/ AFP) Op de Noordzee is maandagoch tend vroeg een Britse baggerschuit gekapseisd. Twee opvaren den kwamen daarbij om en één wordt nog vermist. De overig4 up, ale n hoger zeven bemanningsleden konden worden gered. De L503 W JP h42,30. NMB was ƒ2 beter op metende 'Bowsprite' verging ter hoogte van het Belgische Zee- fcgj, Fokker werd ƒ0,60 duurder op brugge. De overlevenden werden opgepikt door een Belgisch4 helikopter en een Britse mijnenveger. verd zoJ'*".00. up de optiebeurs Iruk qehan J als ln Koninklijke Olie Rotter!? 98 financiële hoek viel eƒ1.80. hoger no- fchlooiiteehan<l bereikte f20° net hoogste punt van dit ANP-C algemee alg.-lokf internat! Industrk scheep/ banken verzeker handel cbsobl.f rend, sta waarvan waarvan waarv.5 rend.bnj rend.bai Hoofdf AEG0N AhokJ Akzo AB.N. Alrenta Amev Amro-Ba» Ass. R'da Bols Borsumij BührmTe C.S.M.0 Oordtschi Bsevier Fokker ct Gist-Broc Heineken Hoogoven Hunter Dc Int.MOIIor KLM KoaNecLP Kon. Olie Nat. Ned N.M.B. Nedlloyd Nijv.Cate 0cé-v.d.a

de Stem | 1988 | | pagina 4