De Verenigde Spaarbank doet meer voor de particulier, m [OLLEGE AARDENBURG MAAKT HAAST MET AFSTOTEN SCHOOL Verkoop Zorgvliet in Sluis werd koopdag van het j aar Tholen: Maatregelen om Oosterschelde te beschermen te zwaar Onderwijzers vragen steun van Oostburg tegen plan Deetman APPORT en cel voor dwelmen Rohypnol SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS TEN Foto's verwisseld LSTEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 6 DECEMBER 1988 paragebrandje Alcoholcontrole Bevelanden ARDENBURG - Het college van b van Aardenburg wil De Lente- Joesem aan de Utenhovestraat op orte termijn verkopen, r hebben zich twee serieuze kandi aten gemeld voor de voormalige ieuterschool. Einde Burgemeestershof Koopdag Bedsteden *JBI HfSB DE VISA VOORDEEL-REKENING IJzendijke Verboden Traditie Schade T20 aakte op rijksweg 61 tussen Jzendijke en Schoondijke utomobilist R. van D. uit "erneuzen door onbekende jorzaak de macht over het (tuur kwijt. Daardoor be- andde zijn auto in een naast Ie rijweg gelegen sloot en verd daarbij geheel vernield De bestuurder liep bij het on geval een hoofdwond op. ÜAAMSLAG - Gisterochtend mtstond een brandje in de ;arage van de familie M. aan pet Plein te Zaamslag. Het orandje werd snel geblust rioor de brandweer. De brand s ontstaan doordat iemand :en aslade heeft leeg gemaakt n een vuilniszak. De schade oleef beperkt. DOES - In de nacht van za- erdag op zondag hield de ieeuwse politie een groot scheepse alcoholactie op de I ïevelanden. In totaal werden .veertien auto's ingezet en na- Tien er 38 politiemensen aan j ie actie deel. Dm half een werd gestart en de actie duurde tot zondag- norgen vijf uur. Er werden in I totaal 580 automobilisten op alcoholgebruik gecontroleerd Bij dertien van hen werd een hoog alcoholpromillage ge- leten, wat resulteerde in een [proces-verbaal. Bij drie be- ituurders werd een gehalte iven een promille gemeten :n de hoogste scoorde 1.42. ers voor Lentebloesem top n onze verslaggever j gemeente heeft een voorlopige koop- Lereenkomst met A. Bonte en de Maat schap Fysiotherapie Aardenburg afgeslo ten. Het college komt vanavond met de commissie algemeen bestuurlijke zaken bijeen om over het gebouw te praten. B en W willen dat het gebouw zo snel mogelijk in andere handen overgaat. De raad moet op de openbare raadsvergadering van 15 december de knoop doorhakken. Bonte en De Maatschap zullen om De Lente bloesem in bezit te krijgen 200.000 gulden op ta fel moeten leggen. De kopers willen het rechter gedeelte gaan gebruiken als woonruimte. In de linkervleugel komt de fysiotherapiepraktijk. Het grootste deel van de Aardenburgse raads fracties kan zich wel vinden in het voorstel van B en W om het gebouw te verkopen. D66 staat echter lijnrecht tegenover het plan van het col lege. Volgens de democraten moet De Lentebloe sem behouden blijven als dorpshuis en in beheer komen van een beheersstichting. In het gebouw is ruimte genoeg voor een peuterspeelzaal. Daarnaast kunnen ook andere verenigingen goed gebruik maken van De Lentebloesem. De doprshuisfunctie blijft intact, vindt D66. Het college ziet geen heil in De Lentebloesem als dorpshuis. Het dagelijkse bestuur vindt het groter maken van de entree van de gymzaal be ter op zijn plaats. In die nieuwe ruimte is plaats genoeg voor sociaal-culturele activiteiten. Het dorpshuis aan de Westmolenstraat wordt voorlopig nog niet verkocht. Het college wil eerst een goede uitwijkmogelijkheid voor de Stichting Peuterspeelzaal (de huidige 'bewoner') zoeken. De commissie algemeen bestuurlijke zaken vergadert vanavond om 18.45 uur in het ge meentehuis. Na deze vergadering begint om 19.30 uur de inspraakavond over het dorpsplan voor Aardenburg. houden. Ook is er een ten toonstelling van handwerken. Dinsdag 20 december houden de ouderen een kerstmiddag, eveneens in het clubgebouw, aanvang 13.30 uur. Tijdens de kerstmiddag is er opnieuw een bingo met verloting. Rond 17.30 uur is een kerstmaaltijd gepland, gevolgd door dansen. ROTTERDAM, 5 dec. - Con- umptie-aardappelen, los verla- len af bedrijf, in gulden per 100 tg, excl. btw: Klei-aardappelen, Bintje 40/50mm 18,00-18,50, Bintje 40/55mm 19,00-19,50, Bintje 50mm opw. 20,00-21,00. Bintje 50mm opw. (frites) 19,50- Ï0.50, Eigenheimer 40mm opw. in sakken 35,00-37,00. Zandaardap- jelen, Bintje 40/50mm 14,00-16,00, Bintje 50mm opw. (frites) 16,00- .8,00. Exportaardappelen, Bintie klei 45mm opw. in zakken 20,00; 20,50, blankschillige rassen klei 40mm opw. voor overzee in zak ken 18,00. Voeraardappelen 4,00- 5,50. De stemming was prijshou dend. ïlijke kappen. Dit principe olitierechter mr. J. Rijksen j (45), beiden uit Vlissingen, van L. :hter verklaard dat hij wel egelijk wist wat ze gingen oen. Bovendien zou hij ook vee pillen in de koffie van het lachtoffer hebben gedaan. Na- at die onderuit was gegaan adden Van L. en H. de televi- ie naar buiten gedragen. „Dn' niet waar. Ik zat binnen toen e eigenaar van de spullen lotseling schuim op zijn mono reeg en bewusteloos raakte. Ik chrok en ben naar de auto ge-1 open en heb daar gewacht", al- lus Van L. Van L.'s raadsman mr. P- lilvis bevestigde het verhaal an zijn cliënt Die zou volgens tem alleen maar als chauffeo1 lebben gefungeerd. Hij zou de I pullen niet eens hebben aan- eraakt. Wat betreft de pik® ras volgens hem niet duidelijk f Van L. medeplichtig was Ir. Silvis vroeg om vrijspraak oor zijn cliënt. Officier van justitie mr. .an Fessem was overtuigd van le schuld van Van L. Volgons le officier had hij bij de poW® erklaard ook pillen in de kot- ie gedaan te hebben. Het ex- :uus van de verdachte dat WJ lie verklaring had afgelegd om Tij te komen achtte hij onge* oofwaardig. De verklaring ran de mededaders wezen W Lijn schuld. Gezien het f'1" trafblad van Van L. eiste 0® (kan Fessem tegen hem een ge* rangenisstraf van twee maan; len. D. verdiende volgens he teven weken en H. zes wek* I Mr. Rijksen gaf het drie®' tik dezelfde straf.Ze hadO zolgens hem alle drie hano ingen verricht met een dol let bemachtigen van de sP en. Ze verdienden dan ook o ïelfde straf: twee maanden 6 rangenisstraf. TIENTALLEN JAREN ge leden was de verkoop van een boerderij een gewone zaak. Het kwam geregeld voor. Tegenwoordig is het een zeld zaamheid geworden en wan neer het eens gebeurt,trekt het een massa volk. Enkele ja ren geleden was dit het geval I met de hofstede van C. Man neke te Waterlandkerkje, veertig hectare groot. Er wordt door de boeren nu nog over gesproken. Dit jaar kwam de hofstede Zorgvliet van de familie Cappon aan de I Rondweg te Sluis onder de hamer en ook hierover wordt nog gesproken. Op 4 februari 1988, bijna vijf tig jaar nadat Jacob de Bruijne op diezelfde hofstede op 3 maart 1938 koopdag had gehouden, was het weer zover. Notaris mr. Jan van den Berg zou overgaan tot de verkoop van de hofstede, om vattende 29 hectare grond met de bedrijfsgebouwen, be staande uit een oud woonhuis, schuur en stalling. Omdat veel volk werd ver wacht, werd de grootste zaal ruimte in Sluis daarvoor ge kozen, De Lindenhoeve. In de bovenzaal was plaats voor 270 man. De notaris had gevraagd of de bieders in de bovenzaal wilden plaatsnemen. De be langstellenden konden in de benedenzaal het geheel door luidsprekers volgen. In totaal kwamen ruim vijfhonderd personen, hoofdzakelijk boe ren uit heel de omtrek, opda gen. Om 14.00 uur zou men be ginnen en om 13.45 uur zouden de deuren opengaan, maar om 12.30 uur stonden de eerste mensen al voor de deur. De openbare verkoping ge schiedde volgens de gebrui ken van de streek. Cees Blae- ke, stadsomroeper van Sluis, I eens kampioen omroeper van Nederland, was afroeper. Met luide stem maande hij de massa tot stilte. Daarna begon het bieden. De gehele verkoop bracht ongeveer 800.000,- op. De gebouwen met wat grond werden afzonderlijk ver kocht. De schuur zou door de nieuwe eigenaar voor land bouwdoeleinden worden ge bruikt. Het oude huis werd doorverkocht en zou door een nieuwe worden vervangen. De grond vanaf de achterkant van het huis tot aan de water gang werd gelijk met het huis doorverkocht en zou worden beplant. Het grootste gedeelte van het land werd door an dere boeren gekocht ter ver groting van hun areaal. En hiermee kwam een einde aan het zelfstandig bestaan van weer een van die oude kapitale boerderijen in de streek. Rond Sluis lagen in de vorige eeuw verscheidene ka pitale boerderijen die ieder een naam hadden. Naast Zorgvliet had men daar in de buurt Wilgenhorst, waar thans Tonny Dhoore woont. Hier woonde in het midden van de vorige eeuw Willem Hennequin, een van de leden van die bekende Sluisse fami lie, die in 1875 werd opgevolgd door zijn enige dochter Chris tina Hennequin, die getrouwd was met Johan Cornelis Stern, ontvanger-griffier van de Bewestereedepolder en voorzitter van het waterschap De Wielingen. Bij de grote vlucht voor de Duitsers in ok tober 1914 was ook de familie Dhoore uit Oostkamp in Bel gië. Deze betrok toen de boer derij. Firmin Dhoore en zijn zoon Marcel waren later be kende hengstenfokkers. Dari had men daar dichtbij de Oostpoorthoeve, waar thans Arnold de Badts woont en waar vijftig jaar geleden Johan Simons Baas woonde, die afgestudeerd was als landbouwingenieur te Wage- ningen. Meer naar het zuiden had men Spreeuwenburg, waar thans Willy van Land schoot woont. Twee oude ste nen zuilen van ongeveer een meter doorsnee die in de grond verankerd zijn, vorm den de toegangspoort tot het hof. Deze zuilen en de lange oprijlaan, waar thans geen bomen meer langs staan, ge tuigen nog van de belangrijk heid van deze hofstede in vroeger tijd. Verder had men nog zuide lijker de Blauwe Hofstee, waar thans Ferdi Quaak woont. Deze hofstede werd gesticht omstreeks 1650 na de herindijking van de Beweste reedepolder na de tachtigja rige oorlog. Ze werd de baker mat van de familie Henne quin. In 1698 kwam hier de eerste Hennequin, Pierre, af komstig uit Herlies bij Rijsel. Lange tijd woonde hier de fa milies Mullié (1721-1780) en Lako (1808-1953). De hofstede Zorgvliet stond in de vorige eeuw in de volks mond bekend als het burge meestershof. Daar woonden namelijk de burgemeester van Heille. Het grondgebied van Heille liep toen tot aan de wallen van Sluis en Zorgvliet stond op grondgebied van Heille. In het woonhuis, dat aan de voorkant geen voor deur heeft, bevond zich een gang waar de voordeur moest zitten en een kamertje dat het burgemeesterskamertje werd genoemd. Hier ontving de burgemeester de inwoners die hem onder vier ogen wilden spreken. In de jaren na 1800 was dit burgemeester Versprille, die in 1764 in Heille was geboren. Hij werd op de hofstede in Met de afbraak van Zorgvliet in Sluis is weer een ty pisch boerenhuis verdwenen 1838 opgevolgd door burge meester Johannes Sanders, geboren in 1816 in Nieuwvliet. Deze bleef op het hof tot 1875, toen de boerderij overging in handen van Izaak Leenhouts. Deze heeft er gewoond tot 1886. Volgens gegevens uit die tijd was het een grote boerde rij. Iedere dag gingen er acht tuigpaarden de stal uit, dat wil zeggen zestien paarden. Dat wijst op een grootte van 150 hectare of ongeveer 340 gemet. In 1886 werd er koopdag ge houden. Deurwaarder Hen- drikse uit IJzendijke leidde deze verkoop woensdag 12 mei 1886 om 14.00 uur. Het hele hebben en houwen van Leen houts, zoals paarden, rundvee, pluimvee en landbouwge reedschap, waaronder wa gens, ploegen en een aalbak, maar ook poelepetanen of pa relhoenders en een karnhond, werden verkocht. Er werd een borgstelling gevorderd en be taling diende te geschieden binnen zes maanden met tien procent verhoging. Van 1891 tot 1938 werd de hoeve bewoond door de fami lie De Bruijne, van 1891 tot 1909 door Izaak de Bruijne, van 1909 tot 1938 door Jacob de Bruijne. Deze laatste hield koopdag 3 maart 1938. Daarna kwam ze in handen van den familie Cappon. Na Izaak Cappon, geboren in 1903 te Breskens, volgde zijn zoon Pieter Izaak Cappon. Na zijn overlijden in 1987 volgde de hiervoor beschreven openbare verkoop. De grote boomrijke boerde rij van vroeger was steeds kleiner geworden en ook ka ler. De bomen verdwenen en de schuur brandde af door oorlogshandelingen in 1944. Rond 1950 kwam er een klei nere schuur voor in de plaats. Het was in de loop van de ja ren een onaanzienlijke boer derij geworden die weinig fraais of typisch meer bood. Alleen het woonhuis was nog echt van de oude stempel. Het was gebouwd volgens de ge woonte van na 1650 met een schuin laag dak, dat aan de voorkant korter was dan aan de achterkant. Aan de ene zijde van de gang was de woonruimte en aan de andere zijde de kelder met daarboven de voute. Het toilet was buiten en de eerste deur die je tegen kwam. De toegang vanaf de weg was namelijk aan de ach terzijde waar ook de toe gangsdeur van het woonhuis was. De voorzijde die aan de zonkant lag, had geen toe gangsdeur. Zoals gebruikelijk bij oude boerenhuizen waren er drie bedsteden, tegen de binnen muur getimmerd vanwege de warmte. Aan het woonhuis was in smeedijzer de naam Zorgvliet aangebracht. Door de afbraak, die inmiddels heeft plaatsgevonden, is weer een van die typische boeren huizen in de streek verdwe nen. Het was het laatste oude woonhuis van de kapitale boerderijen rond Sluis. De an dere werden ofwel in 1944 door oorlogsgeweld verwoest ofwel reeds afgebroken, zoals de Blauwe Hofstee in 1985. (ADVERTENTIE) Pakt uw huidige betaalrekening ook zo voordelig uit? V/sa ril VISA I (■■■ijl verenigde spaarbank. 4556 .V45'5 6 .1 80 1 2'3,4-5.6 7.8 9 GtlDiu VAN4I- vMQiq r V MUU'tSUM- :«wt> «BrtuY: - .."'v/v.'v. W PH'ILIP S;C H UMAX JT'W Het gemak van de Visa Credit Card. Gr - (BweeMdefjjwtoi» jy| Wie alle pluspunten van onze Visa Voordeel-rekening op een rij zet, stuit op een aantal opmerkelijke voordelen. U betaalt 50,- abonnementskosten per jaar, waarvoor u niet alleen gratis de grootste credit card ter wereld in handen Krijgt (tweede kaart slechts 15,-), maar ook een compleet en uiterst voordelig betaalsysteem. Gratis Visa Card, met ruim 6 miljoen acceptatiepunten wereldwijd, waarvan 18.500 in Nederland. Gratis één of twee Eurochequepassen. Gratis gebruik van Eurocheques. Gratis bankafschriften en enveloppen. Voordelig rood staan. Hoge rente op uw betaalrekening bij een gemiddeld saldo Gratis gebruik van Eurocheques. van 2.000,- of meen 3% oftewel minimaal 60,-. Zo verdient u met de rente uw kosten van de Visa Voordeel rekening weer terug. Om een Visa Voordeel-rekening te kunnen openen moet u aan een aantal eisen voldoen. U hebt een bruto-maand- inkomen nodig van circa 3.000,- of meer en u dient uw in komsten op uw Visa Voordeel-rekening te laten storten. Daar naast voert de bank een algemene toetsing uit. Wilt u meer weten over de Visa Voordeel-rekening en over de vele andere faciliteiten die de Verenigde Spaarbank u biedt, kom dan eens langs bij een van onze 425 kantoren of gebruik de bon in deze advertentie. U kunt ons ook bellen: 020-5205640. Hoge rente op uw saldo. Ja, ik ben zeer geïnteresseerd in de complete, aantrekkelijke Visa Voordeel-rekening. Stuur mij snel meer informatie. I Naam: Straat: m/v Ui ax> Postcode: Plaats: Opsturen aan: Verenigde Spaarbank, Afdeling Visa Card Services, Antwoordnummer 602, 1000 PA Amsterdam. Er hoeft geen postzegel op de envelop. ST •*- vereriH BOLLING - 66 Boilers had den zich zaterdagmiddag ge meld bij de IJzendijkse bol- club 'Molenzicht'. Zij deden mee aan de Sinterklaasbol- ling, een afvalbolling. De overwinning deze keer was voor het trio Theo Delooze, Theo Vermeulen en Willy Aersens. De verdere uitslag: 2. Sjaak darijs, Antoine Eecke, Freedy Verbeke; 3. Staf de Boevere, Peet Dellaert, Luc de Baere; 4. ex aequo: Willy Cornelis, Carlos Boerman, Ceriel Dhaese; Antoine Boer man, Piet Pielaat, Henk Eec ke; Alois van de Bunder, Ri- nus Scherbeyn, Johan Ver meulen. HULST - Zaal W. Blommaert, 39 schutters: hoge vogel: R. Wil- king, Hulst; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zijvo gel: W. de Kuyper, Hulst; groot ste aantal (5): A. Cocqheyt, Abs- dale en W. Letens, Heikant. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschietingt zaal De Reizende Man, 32 schutters: hoge vogel: Th. de Kint; eerste zijvogel: F. Pieters, beiden Absdale; tweede zij vogel: J. Warrens, Kieldrecht; grootste aantal (6)F. Reunis, St.- Txinctppr) KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, bejaardenschieting, 38 schutters: hoge vogel: J. War rens, Kieldrecht; eerste zijvogel: J. Burm, Kloosterzande; tweede zijvogel: J. Schillemans, Hulst; grootste aantal (5): Ph. Dierikx, Walsoorden. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 32 schut ters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zijvogel: R. de Smet; tweede zijvogel: R. Onge- nae, beiden Koewacht; grootste aantal (6): O. de Jaeger, Westdor- pe. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, dertig schutters: beide hoge vogels: M. van Hoek, Zuid- dorpe; eerste en tweede zijvogel en grootste aantal (6): R. Her- wegh, Heikant; derde zijvogel: M. Suy, Zuiddorpe. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 28 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Vo gelwaarde; tweede hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zijvogel: F. Dobbelaar, Vogelwaarde; tweede zij vogel: G. Herwegh, St.-Jan- steen; grootste aantal (6): J. de Vogel, Hengstdijk. BERGEN OP ZOOM - De gemeente Tholen vindt de maat regelen die nodig zijn om de Oosterschelde tot beschermd natuurgebied te maken veel te zwaar. Volgens Tholen wordt weliswaar een perfect milieu geschapen voor de na tuur, maar wordt volkomen voorbij gegaan aan de mens die sinds jaar en dag activiteiten in het gebied uitoefent. Het ministerie van Landbouw en Visserij wil grote delen van de Oosterschelde, met name platen, schorren en slikken, per 1 januari 1989 tot beschermd natuurmonument verklaren. Tholen, dat over een lengte van 55 kilometer aan de Ooster schelde grenst, heeft de gevol gen voor het eiland daarvan in een notitie op een rij gezet. De aanwijzing van de Ooster schelde als natuurgebied bete kent voor Tholen dat een groot deel van de platen en slikken rond het eiland verboden ter rein worden. Dit betekent dat daar niet meer kan worden ge wandeld, gezwommen of ge- surf d. Sportvisserij op dijkvak ken die aan de desbetreffende platen en slikken grenzen wordt niet meer toegestaan. De recreatievaart wordt beperkt. Helicopters, sportvliegtuigen en zweefvliegtuigen mogen niet meer boven het gebied vliegen. Het steken van pieren en zagers, het snijden van zee kraal en het plukken van lam soor wordt verboden. „Hier is geen sprake meer van een conservering of na tuurbescherming, maar van een radicale ommezwaai", al dus het college van b en w van Tholen in de notitie, die de commissie Ruimtelijke Orde ning woensdag 7 december krijgt voorgelegd. Volgens het college wordt door de maatregelen van het minis terie het bestaand gebruik van de Oosterschelde in belangrijke mate teruggedrongen. „Een de cennialange traditie van bij voorbeeld de plaatselijke be volking om pieren te spitten, langs de dijk of plaat te lopen, lamsoor te plukken of te vissen op een dijk of in een bootje wordt in een klap verboden". Het college vindt het juist dat maatregelen worden geno men om de ecologische waarde van de Oosterschelde veilig te stellen, maar het vraagt zich of de maatregelen zo vergaand moeten zijn. Het betwijfelt of de huidige situatie op de platen en slikken dusdanig is dat er schade aan de natuur ontstaat door gebruik of betreding. Volgens B en W valt het met de betreding nog al mee. Uit rapportages uit '80 en '85 blij ken pierenspitten en oeverre creatie de belangrijkste recrea- tievormen. Op topdagen in de weekends worden 500 tot 600 spitters langs de Oosterschelde geteld. Het aantal zeegroenten- snijders en overige recreanten is aanzienlijk lager. Een uitzondering zijn de pla ten bij de Oesterdam die deels onder de gemeente Tholen val len. Het terugdringen van de recreatie in dit gebied vindt het Tholense college wenselijk. In de notitie staat ook dat de gemeente Tholen financieel schade lijdt door de maatrege len. Zo zal zes hectare voor re creatie aangekochte dijk geen enkele waarde meer hebben. Ook zijn drie parkeerplaatsen bij de Noord en de Dortmans- platen voor niets aangelegd. Daarnaast kunnen campings, hoe kleinschalig ook, niet meer uitbreiden. Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - De leerkrachten van de drie basisscho-1 len in Schoondijke hebben een verzoekschrift naar de ge meente Oostburg gestuurd. In de brief staat of de burge meester en wethouders van deze West-Zeeuws^Vlaamse gemeente bij de landelijke politieke partijen willen aan kloppen om de bezuinigingswoede van minister Deetman (Onderwijs) tegen te gaan. Deetman wil scholen met min der dan 23 leerlingen sluiten. Verder moeten er onderwijzers verdwijnen op scholen met minder dan 123 leerlingen. Dit beleid van de bewindsman zal 78 procent van de Zeeuwse scholen treffen. Door het ontslaan van on derwijzend personeel worden de groepen groter. De Schoon- dijkse leerkrachten zijn daarom bang dat de kwaliteit van het onderwijs onder druk komt te staan. Per abuis zijn in De Stem van afgelopen zaterdag twee foto's verwisseld. De foto van de nieuwe directeur van Philips Terneuzen stond op de plaats waar de foto van de Sasse Ka tholieke Bond van Ouderen had moeten staan, en omge keerd; Verder staan de beleidsvoor nemens van de bewindsman haaks op de zorg die door de gemeenschap wordt besteed aan de leefbaarheid van de kleine kernen en aan de erken ning van de belangrijke plaats die een basisschool in een ge meenschap aangeeft. Het protest van de leer krachten van de openbare ba sisschool, de bijzondere basi- scholen De Wegwijzer en Sint Petrus, moet via de gemeente terechtkomen op de bureaus van de landelijke politieke par tijen. De gemeente Oostburg heeft niet op de brief van de leer krachten gewacht. Op 21 okto ber jongstleden stuurden B en W al een brief naar de vaste kamercommissie voor Onder wijs in Den Haag. De gemeente was verbolgen over de plannen van Deetman. De plattelands gebieden zouden onevenredig getroffen worden.

de Stem | 1988 | | pagina 13