BILJARTSEIZOEN BEGINT NU PAS VOOR JOHNNY ROTTIER SPORT Vercauteren en Dekker Kleyn goed op dreef GeenKado maar Cadeau. Veldrit Sluiskil wordt selectief Krappe nederlaag Neelemans DE STEM SPORT 2 DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 BENNIE TIELEMAN: 'PARKOERSEN LIJKEN OP CRITERIA' e maken zal hebben sneller kan inspelen nog meer rekening igens. meer moet concur- ruleren. tandige PTT nog meer 3m het u te bewijzen- etje heel Nederland etten om dat ook na '.GOEDE ZAAK. bedrufsvolleybal TERNEUZEN KLOOSTERZANDE - Het biljartseizoen mag dan wel al enkele maanden bezig zijn, voor Johnny Rottier begint dat pas echt op vrijdag 9 december. Dan komt hij in actie tijdens de nationale voorwedstrijden extra klasse li- bre groot biljart in Alblasserdam in het plaatselijke etablissement 'Het Wapen van Alblasserdam' Atletiek Niveau Indoor Zeeland nu in Zeelandhallen Trimloop in Heikant Resultaten tennisschool Hulst Winst voor Corn Boys Merkentrofee in Moerbeke-Waas deCAR% F A54 T14 poor Eddy de Schrijver SLUISKIL - In Sluiskil wordt zaterdag 3 december de traditionele veldrit afge werkt in het kader van de veldritcompetitie van de £NWU. In eerste instantie zou deze wedstrijd op het bekende parkoers worden verreden, maar organisator \Vim Wolfert heeft een dui delijk zwaarder terrein kunnen vinden. „Ik geloof dat we nu een selectiever parkoers hebben voor de echte veldrijders. Meer loopwerk. Het mag niet te snel zijn," aldus Wim Wol fert, de man die vorig sei zoen de veldritcompetitie op zijn naam schreef, pit jaar zal dat niet het geval zijn of er moeten rare dingen gebeuren. „Al voordat de com petitie van start ging, liep het niet gesmeerd. Het waarom weet ik echt niet. Ik heb vol doende rust gehouden voordat de competitie begon. Daarna heb ik de veldrittraining se rieus aangepakt, maar het gaat gewoon minder dan verwacht. Daar is niets aan te doen. Je kunt niet meer doen dan je vol ledig inzetten," vindt Wolfert. Wolfert tipt uiteraard Ben nie Tieleman als de winnaar van het klassement dit jaar. „Natuurlijk, die jongen is toch een klasse apart en juist voor die echte veldrijders is het zaak dat er een selectief parkoers gezocht wordt. Daarom heb ik overeenstemming bereikt met een landbouwer die z'n mais- veld nog niet heeft omgeploegd. Daar moeten de renners door," zegt Wolfert. Wie op het laatste moment ook heeft ingeschreven is Freddy de Muynck. De militair kampioen van België zal hoge ogen willen gooien en in Goes zaten Tieleman en De Muynck ook al in eikaars buurt. Het wordt dus een titanenstrijd tussen de twee kampioenen. Kandidaat voor de overwin ning in Sluiskil is de kersverse kampioen Bennie Tieleman. Hij vond het parkoers in Koe wacht maar niks en zal waar schijnlijk aan de start staan van deze veldrit. „Ik weet niet of ik start. Ik regel in elk geval niets. Dat doet mijn vader. Maar mocht ik starten en het parkoers is weer zo snel dat is er maar een man die daar wint. Dat ïs Van Passel," antwoordt Bennie Tieleman. Navraag bij huize Tieleman in Klooster- zande leert dat zoon Bennie wel degelijk naar Sluiskil zal gaan. „Op deze manier maakt Ben nie zich er mooi vanaf natuur lijk. Ik regel alles. Nou, zo lig gen natuurlijk de zaken be paald niet. Hij is geen junior meer. Dan wordt dat zo gere geld. Maar Bennie is het rijden van veldritten op parkoersen die tot nu toe werden voorge schoteld meer dan beu. Dat noemt hij criteria. En daar is hij niet voor geschikt. Hij moet het hebben van dat beulswerk. Kijk, in Hoogerheide reed hij zondag een prima wedstrijd. De start van hem is altijd zwak. Hij kwam als 28e door, maar wist zich toch nog als vierde te plaatsen. Dat is de echte Bennie. Trouwens de vel dritten voor de Zeeuwse com petitie zijn voor hem mooi meegenomen. Er zit altijd een competitie-element in en dat komt de conditie ten goede. We gaan af en toe wel eens naar Luxemburg, maar 700 kilome ter heen en terug kost veel geld. Dan moet er wat tegenover staan. En de komende week staan er geen noemenswaar dige crossen op de agenda. Dus zal Bennie zijn heil in de buurt Bennie Tieleman, de veld rijder uit Kloosterzande, is torenhoog favoriet voor de winst in Sluiskil zaterdag. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. moeten zoeken. Het winnen van die Zeeuwse veldritcompe titie is bijzaak, maar het is mooi meegenomen," ventileert vader Tieleman. Wim Wolfert rekent in elk geval op een redelijke bezetting van 'zijn' deelnemersveld. Naast prof Patrick van Passel komen onder anderen Tiele man, Patrick van Hulle, Jan de Craene, Erik Vereecken, Ko Harms, Nico van de Klundert en natuurlijk Wim Wolfert zelf aan het vertrek. Patrick Tol- hoek heeft toegezegd te komen mits het mooi weer is. Een in stelling die je eigenlijk van Tolhoek niet verwacht. Hij is immers altijd goed met zijn vak bezig. De amateurs/profs vertrek ken om 14.30 uur. Zij moeten 45 minuten en één ronde afleggen. De junioren en nieuwelingen vertrekken om 13.45 uur en de recreanten en liefhebbers/ve teranen gaan om klokslag 13.00 uur van start. Kanshebbers bij de junioren zijn Raymond Tol hoek en Frank Zoetwei. Bij de nieuwelingen zijn Van Gils en Rommers de te kloppen man nen op het stalen ros. Jean Ma rie de Roo kan de nodige tegen stand verwachten van Daan Verhulst en Jan Minnaard. Van Zeeuws-Vlaamse zijde worden Van der Meulen (IJ- zendijke) en Brooijmans in de uitslag verwacht. De inschrijving is bij Dal- linga en de voetbalvereniging Sluiskil stelt de kleed- en was gelegenheid ter beschikking. 'Libre ideale voorbereiding' Johnny Rottier, de Zeeuws-Vlaamse biljartcrack, is klaar voor het komende seizoen. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - V&V doet het tot nu toe Soed in de eerste klasse van de Terneuzense Wrijfs volley balcompetitie. In de wed strijd tegen De Meijer, met een plaats in de Middenmoot als inzet, zegevierde V&V met 2"1 (8-15, 15-3, 15-12). Het schoof daardoor op naar de vijfde plaats, direct achter de toppers. Sterbanden klom ook op de ranglijst en plaatste 5™ door een 3-0-overwinning op het zwakke NH1 (15-5,15-13,13-8) bij de eerste zeven. Dow 1 wam door een 0-3-nederlaag tegen Zeldenrust m de onderste helft van de ranglijst terecht. uow kon slechts vijf spelers in het veld brengen sa dan heeft men zeker tegen een ploeg als Zel denrust al bij voorbaat verloren: 11-15, 8-15, 8- 15. Neelemans, de leider in de tweede klasse, ging verrassend onderuit tegen Rabo. Een onbere kenbaar Rabo-team, dat de ene keer de sterren an de hemel speelt en de volgende keer totaal n «kaar zakt. Nu zegevierde een sterk spelend «abo met 1-2 (15-5,17-19, 9-14). De Pooter zege vierde met 3-0 (16-14, 15-9, 15-6) over Dow 2 en raat daarmee op vier punten van leider Neele- ans. De ploeg heeft echter twee wedstrijden j binder gespeeld en heeft nog alle kans de kop positie over te nemen. Debutant ABN heeft het Peter Snelders bijzonder moeilijk in de tweede klasse. Het werd door Dow 3 met 0-3 weggespeeld (1-15,12-15,11- 15). In de derde klasse zijn het drie ploegen die de toon aangeven. Bundeltouw werkte zich op naar een tweede plaats door een gemakkelijke 3-0- overwinning op Philips 2 (15-4, 15-6, 15-7). Het duel tussen Gemeente 2 en Dees 3 ging om de eerste plaats. De uitslag werd 2-1 (15-12,4-15, 8- 4). Door dit resultaat staan beide teams op ge lijke hoogte en wordt de strijd om de titel in de derde klasse een spannende aangelegenheid. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse: Stuntmarkt-MTS/MEAO 1 3-0 (15-2, 15-8,15-5), Gemeente 1-Kramer 2 0-3 (14-16,3-15,4-15), Wiekslag-Beldo 10-3 (reglementair). Tweede klasse: PZEM-Noordzee 2-1 (1-15,15-11,12-9), De Hoop-PSV 11-1 (15-8,11-15). Derde klasse: Beldo 2-Scheldesport 0-3 (3-15,1'2-15, 8- 15), Kramer 3-Gemeente 3 3-0 (15-5, 15-7, 15-5), Bra- venboer Scheers-Dethon 2-1 (15-10,9-15,15-9). STANDEN Eerste klasse: Zeldenrust 8-22, Dees 1 7-20, Stunt- markt 6-18, Kramer 1 6-15, V&V 8-14, Kramer 2 8-12, Sterbanden 8-11, Dow 16-9, De Meijer 7-8, Beldo 17-7, Wiekslag 6-5, Gemeente 1 7-4, MTS/MEAO 1 6-2, NHI 6-0. Tweede klasse: Neelemans 8-18, Dow 3 8-15, De Pooter 6-14, PSV 1 6-14, De Hoop 7-14, PSV 2 6-12, Rabo 7-12, Dees 2 6-11, PZEM 7-10, Van Zeist 7-7, Dow 2 8-6, Noordzee 8-6, ABN 6-5, Philips 1 7-4. Derde klasse: Gemeente 2 8-19, Dees 3 8-19, Bundel- touw 8-18, Scheldesport 7-14, Havenschap 7-14, Kra mer 4 6-10, Kramer 3 6-9, Voorwaarts 7-9, MTS/ MEAO 2 6-8, Dethon 7-7, Philips 2 7-7, Bravenboer Scheers 6-4, Gemeente 3 6-4, Beldo 2 7-4. Libre is voor menige bil jarter een spelsoort gewor den waarvoor men de neus optrekt. De toevlucht naar het meer populaire en vol gens insiders zeker meer spectaculaire driebanden heeft het libre een beetje in het verdomhoekje ge plaatst. Niet voor Johnny Rottier ech ter. Hij ziet in die spelsoort een uitstekende basis voor andere biljartprestaties. Rottier: „Libre is misschien niet zo belangrijk meer, maar persoonlijk vind ik het een uit stekende voorbereiding voor andere spelsoorten, zoals kader en bandstoten. Libre vergt enorm veel concentratie en dat heb je ook in de andere spel soorten nodig. Het is een secuur en gevoelig spelletje. Ideaal om je scherpte, na een periode van minder biljartactiviteiten, te rug te krijgen. En dat laatste is zeker op mij van toepassing, want ik heb nog niet veel gebil jart dit seizoen. De laatste we ken ben ik pas in training ge gaan. In het begin liep het nog niet zoals het zou moeten, maar dat kwam meer door gebrek aan concentratie. Zodra die voorwedstrijden naderen zul len concentratie en vorm er wel zijn." Twee jaar geleden pres teerde de 37-jarige medisch analist opmerkelijk in deze spelsoort. In zijn debuut op de grote tafel scoorde hij een alge meen gemiddelde van ruim 57.00. Of hij opnieuw tot een dergelijke prestatie in staat is betwijfelt hij. Hij zegt: „Dat was verrassend hoog. Daarna, in de eindstrijd, ging het heel wat minder goed. Zo zwak als ik toen acteerde hoop ik nu niet te spelen. Met een gemiddelde van tussen de 30.00 en 40.00 ben ik tevreden. Ik merk wel dat het steeds moeilijker wordt als je een periode niet gespeeld hebt. Het is lastig je dan vol doende te motiveren. Dat heeft ook wel iets met je leeftijd te maken. Een speler van een jaar of twintig hoef je niet te moti veren. Die wil wel. Maar spelers van mijn leef tijd, al is dat nog niet oud voor een biljarter, hebben een be paalde stimulans nodig om er steeds weer voluit tegenaan te gaan. Die injectie heb ik de laatste jaren steeds op het goede moment gekregen. Toen ik dus ruim in de vijtig speelde algemeen gemiddeld in het li bre nam de interesse en moti vatie toe. Vorig jaar bijvoor beeld was mijn prestatie in het beker-kader een geweldige sti mulans voor me." Toen werd Johnny Rottier kampioen met een voor Zeeuwse begrippen fenomenaal algemeen gemid delde van rond de zestig. Rot- DE Fransman Petrick Joannes heeft de marathon van Tibe rias in het Noorden van Israël gewonnen. Hij liep de 42 kilo meter en 195 meter in 2 uur, 18 minuten en 8 seconden. De Westduitser Reiner Graff werd tweede en de Israëliër Amit Neeman derde. tier: „Maar ik kan goed gelo ven, dat de interesse afneemt als je vele seizoenen lang op hetzelfde niveau blijft steken." Terugblikkend op zijn verrich tingen tot nu toe zegt hij: „Als ik al die biljarters de revue eens laat passeren, moet ik zeg gen dat ik het nog niet zo slecht heb gedaan. Eigenlijk ben ik wat laat met biljarten begon nen. Dan moet je ook realist ge noeg zijn en concluderen dat de absolute top niet voor je is weggelegd. Maar ik heb een aardig niveau bereikt. Ik ben dan ook dik tevreden, al zou ik bij wijze van spreken vanaf nu geen carambole meer maken." Dat betekent echter niet dat Johnny Rottier bij de pakken neer gaat zitten. Vorig seizoen zei hij in een opwelling het bil jarten niet meer zo te zien zit ten. Een uitspraak die eigen is aan biljarters op niveua, vooral Van onze paardesportmédewerker GOES - Het voor de tiende keer te houden Indoor Zee land, het grootste, zes dagen durende ruitersportspekta kel van Zeeland, wordt dit jaar voor het eerst in de Zeelandhallen te Goes afge werkt. De landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters, die de organisatie in handen heeft, is er in geslaagd een primeur naar Zeeland te halen, hiertoe in staat gesteld door een goede samenwerking met het provin ciaal bestuur van het Konink lijk Warmbloed Paardenstam boek Nederland (KWPN). Het betreft een nationale hengstencompetitie op de laat ste wedstrijddag. Op de slotdag van Indoor Zeeland worden namelijk dressuur- en spring- wedstrijden gehouden in het kader van de nationale heng stencompetitie. Hengstenhou- ders tut geheel Nederland brengen hun erkende, goedge keurde dekhengsten in de strijd in de verschillende dres suur- en springklassen. De hengsten worden bereden door topruiters en amazones. Het tiende Indoor-Zeeland kent meer hoogtepunten. Zo wordt er op 30 december een kür op muziek verreden, deze keer in twee klassen. Dit on derdeel trok vorig jaar enorm veel publiek. Ook staat in de springrubrieken de strijd om de Gouden Mossel weer cen traal. Het programma ziet er als volgt uit: 28 december: dres suur pony's alle klassen; 30 de cember: dressuur paarden B- en Z-klasse plus kür op mu ziek; 5 januari: springen pony's alle klassen met extra spring rubrieken; 6 januari: springen paarden klassen B en L met ex tra rubrieken, strijd om de Gouden Mossel en hengsten competitie. als het dan eens iets minder goed gaat. Nu, nog voor de wedstrijden voor hem moeten beginnen, heeft hij er volop trek in. „Aanvankelijk zou ik eerder dit seizoen ook aan de nationale voorwedstrijden bandstoten deelnemen, maar door omstandigheden en omdat de organisatoren zich niet al te soepel opstelden, ging dat niet door. Het libre van 9 tot en met 11 december wordt dus de ope ningswedstrijd voor me. Niet de laatste, want daarna neem ik deel aan een invitatietoer- nooi anker-kader 57/2 in Lim burg. Voorts aan het districts kampioenschap beker-kader, toch het meest interessante kampioenschap hier in de regio en aan een invitatietoernooi triathlon, eveneens in Lim burg. Voorlopig is er dus vol doende aanbod en kunnen we van het ene naar het andere toernooi toeleven. Als je een maal in je ritme zit, komt de ambitie vanzelf, daar ben ik ven overtuigd." NIEUWSOVERZICHT HEIKANT - In Heikant wordt zaterdag 3 december de eerste trimloop in een reeks van twee afgewerkt. De Trimclub Hei kant houdt dan in samenwerking met het Graauwse SV Aloy lopen over drie, zes en elf kilometer. Al deze afstanden gaan om 15.00 uur van start in de School straat. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in gemeen schapscentrum 't Heike, waar tevens was- en kleedaccommo datie aanwezig zijn. Het parkoers loop gedeeltelijk over ver harde wegen en voor een deel over bospaden. De tweede trimloop in deze serie wordt zaterdag 7 januari gehouden. Op 7 januari ontvangt iedere trimloper die deel neemt een herinnering en is er tevens een loterij aan verbon den op startnummers. HULST - In de wedstrijdgroep van de tennisschool Hulst is men begonnen aan de tweede ronde. UITSLAGEN Heren: Frits van Gassen-Ron Remijn 10-2, Rob Blommaert-Jo van Duijse 7-3, Theo Heijndrickx-Frits van Gassen 8-5, Alex Fassaert-Jan van de Berg 8-1, Eddy Schelfhout-Jean-Pierre Beens 7-6, Wilfried Aper-Eddy van Duijse 10-2, Henk Stam-Ronald de Kind 9-1, Etienne Antheunis-Guido Verstraeten 7-3, Rob Blommaert-Ronnie Roctus 7-4. Jeugd: Guido van Poecke-Esther Vervaet 5-3, Jeroen Fassaert-Ferry Koen 6-5, Markwin van Geel-Huub Messagie 6-2, Pascal van Poecke- Rutger Schenk 8-1, Arnold Duerinck-Hervé Lebbinck 8-4, Agnes de Visser-Huub Messagie 8-5, Pascal van Poecke-Martijn de Bot 6-4, Me- lanie Wijgergans-Ronald Timmermans 6-6, Dennis Rodrigo-Melanie Wijgergans 6-3. Dames-enkelspel: Marleen Heijndrickx-Diana Steel 7-4, Lenie Liem- Marijke Kuijpers 7-4, Denise Boon-Saskia Gijsel 9-8, Ellen Aper-Els de Kuijper 8-5, Marijke Kuijpers-Els van Waes 6-4, Greet Haaijer- Elly de Smit 9-5, Sonja de Rechter-Gerda Claessens 6-5. Damesdubbel: Ferket/Kindt-Bonte/Vael 7-6, Kind/De Smit-Muil wijk/Bonte 8-5, Kuijpers/Muilwijk-De Waal/Coone 9-4. SAS VAN GENT - Corn Boys heeft in een vriendschappelijke wedstrijd met 2-0 gewonnen van de reserves van STEEN. In een sportief duel, met vooral in de eerste helft goed en aantrek kelijk voetbal, was Corn Boys de betere en zeker gevaarlijkste ploeg. STEEN 2 combineerde goed, maar echt gevaarlijk was dat niet. Het kreeg weinig uitgespeelde kansen. Corn Boys maakte de zaak wel goed af en dat resulteerde in een 2-0-voorsprong bij rust door doelpunten van een attente Pascal van der Vliet en Mare Maas. Na de hervatting minder energiek voetbal van beide kanten en doelpunten vielen er niet meer. MOERBEKE-WAAS - Er komt alsnog een vervolg op de Mer kentrofee die begin november in Moerbeke-Waas verreden zou worden. Die wedstrijd kon toen niet doorgaan omdat de organiserende MCB het op het laatste moment liet afweten, tot groot ongenoe gen van de initiatiefnemer, Walter Haentjens, die een gerech telijke procedure tegen de MCB aanspande. In afwachting van de uitspraak daarop houdt Walter Haentjens de Merkentrofee deze keer in eigen beheer. De wed strijd wordt verreden op zondag 4 december. Aan de start ko men alle soloklassen, zijspannen, trikes en Quads. De trainin gen beginnen om 09.00 uur en het eerste startschot klinkt om 11.00 uur. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - Het gaat prima met de zwemploeg van De Schelde. Het team is goed gemotiveerd en dat le vert resultaten op. In Ter- (ADVERTENTIE) Er is al een after-shave of eau de toilette vanaf f 18,95 in 30 ml spray. neuzen moesten de pupillen van trainer Jacques van der Hooft het opnemen tegen ploegen die uitkomen in de landelijke C-klasse, dus een klasse hoger dan de Ter- neuzenaren. Van dat klasseverschil was in Terneuzen niets te merken. De Schelde ging goed mee en was op bepaalde onderdelen zelfs beter dan de tegenstanders. Vooral Edward Dekker Kleyn en Tijl Vercauteren deden het prima. Ze pakten bijna de NK- limiet op respectievelijk de 200 meter schoolslag en de 100 me ter rugslag. „Ze zitten binnen een seconde van die limiet ver wijderd dus het moet kunnen. We zullen er alles aan doen om dat te bereiken. Want als je aan de Nederlandse kampioen schappen mag meedoen tel je pas mee," was de reactie van de enthousiaste trainer Van der Hooft. „Overigens moet ik ook wij zen op de prestaties van Esther van Weele. Zij is er lang uitge weest, maar is nu weer hele maal terug. Ze pakte nog maar twee overwinningen in goede tijden. Jammer dat Jiska de Ruijscher ziek was, anders hadden we het nog beter ge daan," meende Van der Hooft. Met zijn puntentotaal van 3875,9 seconden scoorde hij hoog in de districtscompetitie. OFFICIEUZE EINDUITSLAG 1. ZPC Breda (Breda) 3249,9 secon den, 2. De Schelde (Terneuzen) 3358,4, 3. De Hoogwerf (Naaldwijk) 3418,4, 4. Daphnia (Hoeven) 3652,2 seconden. PRESTATIES SCHELDE JONGENS 100 meter schoolslag 1972 en later: 2. Edward Dekker Kleyn 1.09.6. 200 meter vrije slag 1974: 2. Tijl Vercauteren 2.15.5. 50 meter vrij slag heren: 1. Cees van Houwelingen 24.7. 200 meter wisselslag 1976:5. Jeroen Huijssen 3.03.0. 100 meter rugslag 1972:1. Tijl Ver cauteren 1.09.8. 100 meter vlinderslag 1974:2. Brian Amesz 1.16.0. 200 meter schoolslag heren: 2. Ed ward Dekker Kleyn 2,34.0. 100 meter rugslag 1976: 4. Jeroen Huijssen 1.29.8. 4 x 100 meter wisselslag estafette 1972:2. De Schelde 4.33.6. MEISJES 100 meter vrije slag 1972: 1. Esther van Weele 1.05.9. 100 meter vrije slag 1974: Petra de Bruijn 1.06.9. 200 meter vrije slag dames: 6. Joan Leunis 2.33.2. 100 meter wisselslag 1976: 1. Mar- tine Koster 1.21.6. 100 meter rugslag 1976: 1. Esther van Weele 1.15.1. 200 meter wisselslag 1974: 4. Lieke Schouwenaars 2.51.3. 200 meter wisselslag dames: 6. He- leen Ramselaar 2.52.8. 50 meter vlinderslag: 1. Martine Koster 37.6. 4 x 100 meter vrije slag estafette 1972: 2. De Schelde 4.36.4.

de Stem | 1988 | | pagina 9