iUNPAK VOLGEND JAAR DANKZIJ SUBSIDIE PROVINCIE DE STEM WEID Fietspad Heikant aanslag op landschap 'Het onderwijs is altijd in beweging' Raadzaal Hontenisse laten opknappen kost tachtig mille Van den Bosch strijdt met gemeente over dierenverblijf DAIHATSU I Vogelexpo in Clinge SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS Al 2 nfflRTEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 \i. ets aan te doen is. in doen. Joor begrip te tonen, te hand uit te steken, slechtziende aan is bij de Nederlandse n Slecht- 500 GH 93 11 41. VEILIGE VERBINDING NAAR SINT-JANSTEEN VERGT ZWAAR OFFER 1ULST - De gemeente Hulst heeft van de pro- rincie 220.000 gulden subsidie gekregen voor de econstructie van het kruispunt Absdaalseweg- itationsplein. Verkeersplein' Knelpunt garage DU PONT toneuzenbm bouwbond Hulst tiert weer feest Hulst krijgt nieuw kerkblad DIRECTEUR VAN DER WIELEN NEEMT AFSCHEID VAN MDGO/MHNO HULST V'J V: 'Revolutie' Achterhaald Flexibel Tuinieren Informatiefolder muziekvereniging Axel Kapellebrug Hulst 't VOSKE JL Huist Toneelopvoeringen Camere Rhetorica leren Jaileum, receptie, Jig, overwinning, R openbare dank, 1 best eens in de LamilieBerichten. 1 hoeft net niet te I, een tientje). J 2,00. Eén grote Ir het plaatsen van In formaat van 35 f4,05 toeslag. Lraag Bij niet- Jt.OOadm.kosten let geretourneerd. tekst 2 dagen 1 onze kantoren. Irt u eveneens 2 1 Postbus 3229, opgaven worden Indien naam en Idien uw betaling In ons het recht Jfvan redenen te ereiken over de uitgever zich het be opdrachtgever uws i donderdag. \M vordt 50 T22 an onze verslaggever ULST - De aanleg van een ajjige fietsverbinding tus- en Heikant en Sint-Jan- ^n zal een grote aanslag letekenen op het landschap, 'ot die conclusie komt wet- ouder G. van de Voorde, adat bij de gemeente Hulst e kwestie rond het fietspad ogeens is bekeken, an de Voorde doelt daarmee p de twee rijen met eiken ings de Vylainlaan, die bij de >alisering van een fietspad zo red als zeker moeten worden omgehakt. De realisering van een fietspad is al jaren lang een vurige wens, die ook bij alle raadsfracties een hoge priori teit heeft. Van de aanpak van dit karwei is het echter nog niet gekomen, omdat de kosten zijn becijferd op zowat een mil joen gulden. Dat geld heeft de gemeente Hulst niet voorhan den. Fietsers en bromfietsers moeten momenteel gebruik maken van de verkeersdrukke Vylainlaan en de daarin over lopende Wilhelminalaan. Om dat heel wat automobilisten zich niet aan de geldende snel heidslimiet van vijftig kilome ter per uur houden ontstaan er herhaaldelijk gevaarlijke si tuaties. Tot nu toe heeft dat nog niet geleid tot een groot aantal ongevallen. Vermoedelijk om dat de meeste fietsers zich ter dege bewust zijn van de geva ren en daarom extra waak zaam zijn. De rijen met eiken aan weerszijden van de Vylainlaan geven de intree van Heikant een karakteristiek beeld. „We hebben de situatie goed beke ken", zegt wethouder Van de Voorde. „Tussen die bomen en de rijbaan is te weinig ruimte voor een fietspad". Ook een voorziening achter de bomen langs is niet ideaal. „Dan krijg je dat de fietsers aan het zicht van de automobilisten onttrok ken worden. Dat is levensge vaarlijk. Alle deskundigen wij zen dit op grond van veilig heidsoverwegingen af". Volgens de wethouder zullen bij de aanleg van een veilig fietspad de bomen moeten sneuvelen. „Dat zou een ramp zijn voor het landschap. We moeten nog eens goed bekijken wat we moeten doen". Van de Voorde begrijpt de prioriteit die de verschillende raadsfrac ties aan het fietspad geven vol komen. „Anderzijds, je kunt er je mond wel over volhebben, maar het zal wel een zwaar of fer vragen". Stationsplein wordt veiliger an onze verslaggever Jaardoor is het mogelijk geworden de verkeerssituatie, ie al jaren een doorn in het oog is, volgend jaar al aan te lakken. Je reconstructie van het kruis lint maakt deel uit van het rnbitieuze plan Havenfort en oopt vooruit op nieuwe par- eersituatie die te zijner tijd ii ontstaan. Het is immers de ledoeling dat in de toekomst en groot parkeerterrein wordt erealiseerd buiten de binnen- tad. Daarbij zal de Absdaalse steeds meer de functie rijgen van belangrijkste ver- eersader richting binnenstad. Je gemeente Hulst wil ter laatse een geheel nieuw Tuispunt aanleggen, waarbij He toevoerwegen uitkomen op en soort verkeersplein. Door ankoop en sloop van enkele landen ligt de benodigde grond oor de reconstructie al kant en Jaar. Volgens wethouder G. van de oorde zullen begin volgend sar de plannen besteksklaar ïjn, zodat ook in 1989 nog kan ;orden begonnen. Dat moet ok omdat de provincie aan de ubsidieverlening de voor gaarde stelt dat binnen een aar het karwei moet worden langevat. Het kruispunt is nu een groot inelpunt voor het verkeer •ichting binnenstad", zegt Van (ADVERTENTIE) officiële dealer Industrieweg 37 4538 AG Temeuzen Tef. 01150-81125 KJLST - De Bouw- en toutbond van de FNV viert aterdag 10 december de aarlijkse feestavond in het estaurant van zwembad Ie Driehoek in Hulst. Je FNV'ers gaan dan om 19.45 lur aan de slag met het gour metstel. De zaal is drie kwar- ier daarvoor al open. Wie na 'e maaltijd nog een dansje wil taBen, kan dit doen op de to- van dansorkest Eddy's •ombo. Verder zijn er enkele «rijen en een bingo. ï®wd voor zuidwest nederland (antoren Jemeuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoon- lammers op pagina 2. teningstijden: 2.30/13.30-17.00 uur. 'edactle 'emeuzen: Rein van der eim (editie-chef), Romain an Damme, Peter 'arenhalm, Conny van J'emberghe, Ronald graten, Cor de Boer '°°J' ton Koomen (sport), j es: Jan Jansen. "1st Eugène Verstraeten Plv- editiechef), Joep "Ommelen. Jspecteur Zeeland: 15839""'privétel 0115°- 8-10 de Voorde. „Het is een soort trechter, waardoor de ver keersafwikkeling vast loopt". Het gevolg is dat er regelmatig onveilige situaties ontstaan. „Maar die zullen na de recon structie verleden tijd zijn. Het kruispunt wordt superveilig". De subsidie is niet toerei kend om het hele karwei te be kostigen. Wethouder Van de Voorde schat de totale kosten van het project op zowat een half miljoen gulden. De ge meente heeft echter een spaar potje waaruit voor het reste rende bedrag kan worden ge put. Omdat enkele geplande aankopen van panden niet zijn doorgegaan heeft de gemeente de middelen voor stads- en dorpsvernieuwing voor dit jaar nog niet aangesproken. Dat be tekent dat er in dat potje nog zowat 350.000 gulden aanwezig is. Van ónze verslaggever HULST - De parochie van de Basiliek van de H. Willi- brordus in Hulst krijgt een eigen kerblad: de Basiliek-- Kroniek. De parochie pre senteert het eerste nummer van het blad zaterdag 10 de cember om 10.30 uur in de grote zaal van het Maris- tenklooster aan de Carmel- weg. Tijdens de bijeenkomst zullen verschillende sprekers ingaan op het belang van een paro chieblad en vertellen hoe het blad tot stand komt. Tevens is er de prijsuitreiking van de wedstrijd die was verbonden aan de naamgeving van het blad. De Werkgroep Kerk en Sa menleving van de parochie is in de weekeinden van 3 en 4 en 10 en 11 december met een ver koopstand in de basiliek aan wezig. Na alle vieringen biedt de werkgroep produkten uit de Derde Wereld te koop aan. Er zijn onder andere kerstkaarten uit diverse landen, kaarsen uit Soweto en de onlangs inge voerde Max Havelaar koffie. De werkgroep wil met de ver koopactie meer bekendheid ge ven aan de Wereldwinkel in Koewacht. Zondag 4 december staat de werkgroep ook bij de kapel van de Blaauwe Hoeve. Van onze correspondent CLINGE - In zaal De Trou badour houdt vogelvereni ging De Vlaamse Gaai za terdag 3 en zondag 4 decem ber een regionale vogelten toonstelling. Meer dan 400 vogels uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen bevol ken de zaal. Zes keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers keuren de vo gels. Aan deze tentoonstelling is het open kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen verbon den. Er zijn drie kampioen schappen te behalen in het klassement van verdienste. Vrijdag 2 december om 20.00 uur wordt de tentoonstelling geopend, waarna tot 22.00 uur gelegenheid is de vogels te be zichtigen. Zaterdag is de ten toonstelling open van 13.00 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. In de zaal is ook een rad van avontuur en ieder een kan er gratis een kijkje gaan nemen. ALS HET interview eigenlijk al is afgelopen wil J. van der Wielen toch nog een ding kwijt. Na bijna vijfentwintig jaar in het Hulster onderwijs te hebben gewerkt, sinds '75 als directeur van wat nu met een mond vol het Middelbaar Dienstverle- nings en Gezondheids zorg Onderwijs en Mid delbaar Huishoud en Nij verheids Onderwijs heet, heeft hij een duidelijke boodschap voor hen die na hem komen. Want gis teren werkte Van der Wielen voor het laatst op de school. Door Joep Trommelen „IK MAAK me over een ding toch wel zorgen", begint hij behoedzaam. „De laatste ja ren komt er in het onderwijs steeds meer aandacht voor al leen de economische belan gen. Het onderwijs wordt steeds meer prestatiegericht. Carrièregericht. Er is te wei nig aandacht voor de mens, voor waarden en normen die niet in aantallen en cijfers zijn uit te drukken. Voor het milieu ook. We moeten besef fen dat we de hulpbehoe vende mens niet mogen ver geten. Ik vind het verkeerd als we steeds maar aan ons zelf denken en de medemens in de steek laten. Ieder mens heeft een verantwoordelijk heid voor de gemeenschap, en moet respect voor een ander hebben. Het onderwijs dreigt dat misschien een beetje te vergeten. En wie lijden daar het meest onder? Degenen die weinig of geen werk hebben. Dan ontstaat er een tweede ling in de maatschappij. Je komt in een vicieuze cirkel terecht". Als er een man een waterval aan veranderingen over zich heen heeft gekregen, is het Van der Wielen wel. „Het on derwijs is altijd in beweging", zegt hij. In 1975 beschreef hij in de toenmalige schoolkrant de geschiedenis van wat in 1938 als St. Martha Huishoud school begon. Nu hij weggaat heeft hij de historie van de laatste jaren ook opgetekend in de schoolkrant. Een ver haal vol afkortingen, jaartal len en omschakelingen in het onderwijs. Schooltypen kwa men en gingen, lager beroeps onderwijs werd middelbaar, en binnenkort staat er weer een 'revolutie' op stapel. Alle instituten van middelbaar beroepsonderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen ko men in 1990 onder een be stuur, een centrale directie een een medezeggenschaps raad. „Ik ga wel weg van de school zelf, maar blijf betrok ken bij de fusie", zegt Van der Wielen. „Ik zit in werkgroe pen die het bestuur, de rechtspositie en de coördina tie van de nieuwe school gaan regelen. En ik kom in het be stuur van de school als secre taris. Dus ik kan me nog in zetten voor de school. De band met het onderwijs valt nog niet weg". J. van der Wielen: 'Ik heb graag lesgegeven en het contact met de leerlingen vond ik r» 7 Eó óx-7 nr/jffi/»' altijd prettig Van der Wielen is een onder wijsman 'van de oude stem pel'. Hij kreeg zijn opleiding aan de Kweekschool in Don gen, waar menige Zeeuw het onderwijs instapte. Hij werkte eerst negen jaar als onderwijzer en kwam in 1964 op St. Martha terecht. Hij was daar leraar algemene vor ming, en gaf daar zo ongeveer alles aan lessen wat er te ge ven viel. „In die dagen gaf een leraar nog 38 uur les. En daar kwam het werk dat je mee naar huis nam nog eens bij. Tegenwoordig is het heel an ders; een leraar met een vol ledige baan geeft nu nog maar 29 uur les". In 1966 werd hij adjunct-di recteur, met nog 27 lesuren en elf 'directie-uren'. Negen jaar later stond hij aan het hoofd van de school, les geven was er toen niet meer bij. Het huishoudonderwijs onder ging in de tussentijd de ene verandering na de andere. Het Lager Economisch en Ad ministratief Onderwijs kwam er bijvoorbeeld bij, om in 1984 naar De Rietvliet te verdwijnen. Alleen het mid delbaar onderwijs bleef over. Momenteel is de verzorgings afdeling van de school de grootste. De opleiding duurt drie jaar, en bestaat voor een groot deel uit stages. Mensen met een diploma kunnen te recht in de gezinszorg, de be jaardenzorg, de kraamzorg en het gehandicaptenwerk. De tweede loot aan de school is de driejarige agogische oplei ding. Een zeer brede opleiding die klaarstoomt voor onder meer peuterspeelzalen, inter naten, crisisopvangcentra en jongerenwerk. Voor meisjes die nog te jong zijn voor een beroeps- of definitieve oplei dingskeuze of zich eerst wil len oriënteren is er nog de In terim Algemene Schakel Op leiding. Het idee dat huishoudon derwijs alleen maar opleidt voor 'het aanrecht' is al lang achterhaald. „Je moet niet vergeten dat we hier twee be roepsopleidingen hebben. De leerlingen zijn zeer gemoti veerd. Ze kiezen een richting, en willen het diploma halen. En ze hebben hier een goede kans op een baan. Trouwens, wat gaan ze doen? Een aantal kiest voor een baan, maar een belangrijk deel, die met de beste leercapaciteiten, gaat naar het Hoger Beroeps On derwijs, en zelfs naar het HBO-V, de verpleging. Niet alleen vanuit de verzorging, maar ook vanuit het agogisch werk". „De grootste verandering die ik heb meegemaakt, gebeurde toen het MHNO samen moest gaan met het Middelbaar So ciaal Pedagogisch Onderwijs. Toen ontstond het MDGO. In de jaren zeventig waren er in Nederland proefscholen met dat schooltype, wij begonnen in 1984. Het MHNO moest worden afgebouwd, en het MDGO worden opgebouwd. Waarom dat zo'n grote ver andering was? Je had in to taal 35 opleidingen in Zee land, en die moesten bij elk aar worden gebracht tot tien opleidingen. Alleen in de ver zorging had je al een stuk of vier soorten. Daar moesten we er een van maken. Dat had natuurlijk gevolgen op alle fronten. Voor de zoveelste keer. Niet alleen voor de leer lingen, maar ook voor de do centen. Die moesten allemaal nascholingscursussen gaan volgen. Dat moeten ze trou wens constant. Wie in het on derwijs zit, moet zeer flexibel - FOTO DE STEM COR J. DE BOER zijn. In deze vorm van onder wijs helemaal. Dat heb ik zelf aan den lijve ondervonden". Nu moeten de MTS/MEAO, de school van Van der Wielen en het Kort MBO in Zeeuwsch-Vlaanderen elkaar noodgedwongen opzoeken. Een onderwijsinstelling moet van de minister voortaan minstens zeshonderd leerlin gen tellen. En in het kleine Zeeuwsch-Vlaanderen kan dat alleen als alle scholen on der een dak gaan zitten. Lesgeven was er voor Van der Wielen de laatste jaren niet meer bij. „Ik heb graag lesgegeven en het contact met de leerlingen vond ik altijd prettig. Toen ik adjunct-di recteur werd, gaf ik ook nog wel les, maar sinds het MDGO bestaat is er dat he laas niet meer bij. De team leiders en adjunct-directeu ren bemoeien zich het meeste met het lesgeven. Ik zelf deed de bestuurszaken. Ik onder hield onder andere het con tact met het ministerie en an dere scholen in het land". „Ik ga het nu dus wat rusti ger krijgen. Maar ik ben niet bang dat ik me ga vervelen. Zolang de fusie nog niet rond is, blijf ik me nog even met het onderwijs bemoeien. En ik krijg nu tijd om andere dingen te lezen dan alleen maar onderwijscirculaires en -geschriften. Ik lees graag. De kranten pluis ik ook uit. En tuinieren, daar kan ik me nu ook aan gaan wijden. Ik heb een mooie tuin. Bovendien bridge ik graag". Morgen neemt Van der Wielen officieel afscheid van de school in Den Dullaert. Vanaf 16.45 uur kunnen be langstellenden hem tijdens een open receptie de hand ko men schudden. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De mu ziekvereniging St.-Jan is deze week met een informa tiefolder voor de donateurs gekomen. Het is de bedoeling de dona- teurs, die jaarlijks financieel steun verlenen, periodiek in formatie te verschaffen over het wel en wee van de fanfare. Zo wordt er uitleg gegeven over het doel, de repetities, de taak van de dirigent en de op leiding van beginnende spelers. De muziekvereniging doet ook een oproep voor een nieuwe voorzitter, een be stuurslid en voor een vaandel drager. De gezochte personen hoeven niet persé muzikaal te zijn, als ze zich maar aange trokken voelen tot de muziek vereniging. Wie interesse heeft kan contact opnemen met waarnemend voorzitter Jo Verschelden of met secretaris Werner Weemaes. BRDIGE - Bridgeclub Axel speelde de laatste wedstrijd van de najaarscompetitie in cultureel centrum De Halle. Uitslag groep A: 1. echtpaar IJsebaert, 2. mevrouw Van Leeuwen-de heer Vogels, 3. heren Arnoldi-Van Bambost. Groep BI: 1. dames Van Waes-Vereecken, 2. echtpaar Maris, 3. dames Zaman-Wol- fert. Groep B2: 1. heren Scheele-De Block, 2. echtpaar Herrebout, 3. dames Kock- Van de Heyden. Groep Cl: 1. echtpaar Van Straaten, 2. me vrouw Mattheeuws-de heer De Haan, 3. mevrouw Van Stee-de heer Verpoorten. Groep C2: 1. 1,2 en 3 gedeeld: dames Huys-Houtepen, echt paar Van Loon en mevrouw Van Weelde-de heer Kuyk. Einduitslag najaarscompeti tie: Groep A: 1. echtpaar IJse baert, 2. heren Arnoldi-Van Bambost, 3. mevrouw Groe- newoud-de heer Scheele. Groep BI: 1. heren Vermunt, 2. echtpaar Stoelinga, 3. da mes Kraan-De Jonghe. Groep B2: 1. echtpaar Herrebout, 2. heren Scheele-De Block, 3. echtpaar Huisman. Groep Cl: 1. dames Hofman-Van der Peyl, 2. mevrouw Mat theeuws-de heer De Haan, 3. echtpaar David. Groep C2: I. echtpaar Van Loon, 2. me vrouw Van Weelde-de heer Kuyk, 3. dames Van Bundere- De Koning. ROZENKRANSGEBED - Het maandelijkse rozenkransge bed in de kapel van O.L. Vrouw van Tereken in Ka pellebrug vindt zaterdag 3 december plaats. Het gebed begint om 15.00 uur. Iedereen is welkom. SOOS - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag 3 december een dansavond in 'Den Dullaert'. De muziek wordt verzorgd door 'the Wil liams'. Tussendoor is er een bingo en een loterij. Iedereen is welkom. Aanvang 20.00 WESTDORPE - Zaal 't Oude Raedthuys, 36 schutters: hoge vo gel: W. Verhoevert, Ertvelde; eerste zij vogel: M. de Vrieze; tweede zijvogel; W. de Vrieze, beide Westdorpe; grootste aantal (7): N. van Wijnsberghe, Boek- houte. KWADEN DAMME - Zaal De Kroon, Victoria, 39 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Ha- rinck, Diana; tweede hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; eerste zijvogel: N. Schipper, St.-An- dries; tweede zij vogel: C. Remijn, Spes Nostra; derde zijvogel: H. van Stee, Diana; vierde zij vogel:. C. Stouthamer, Zorgvlied; groot ste aantal (8): P. Kroone, Victo ria; vliegende vogels: P. Meeuw- se, St.-Sebastaan; P. Platschorre en A. Pikkaart, beide Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Eversdijk, St.-Sebastiaan; tweede hoge vogel: P. Repkes; eerste zij vogel: H. Steenbakker, beiden Victoria; tweede zijvogel: J. de Koeijer, Diana; derde zijvo gel: P. Platschorre; vierde zij vo gel: C. Jeremiasse, beiden Zorg vlied; grootste aantal (5): J. Doe- ne, Victoria. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Bur gemeester en wethouders van Hontenisse hebben de gemeenteraad gevraagd ruim 82.000 gulden uit te trekken voor een opknap beurt van de raadzaal en de aanschaf van nieuw meubi lair. De huidige stoelen waarop de raadsleden hun debatten voe ren verkeren in slechte staat en bovendien is het meubilair vol gens B en W niet erg represen tatief. De nieuwe meubeltjes willen B en W kopen bij een gespecia liseerd bedrijf in Waalwijk. Het college heeft het niet nodig gevonden om elders nog eens rond te neuzen. Voordat de meubeltjes worden geplaatst krijgt de raadzaal een schilder beurt en komen er nieuwe vloerbedekking en gordijnen. Het oude meubilair zal zo goed en zo kwaad als het kan worden opgeknapt en gebruikt voor de inrichting van de ver gaderkamers in het pand 'Col- lot'. Daarvoor hoeven dus geen nieuwe meubels worden aan geschaft. Wel voor de burge meesterskamer. Die wordt voorzien van een vergadertafel met vijf stoelen. B en W ver wachten dat de spulletjes zeker 25 jaar mee gaan. (ADVERTENTIE) Restaurant cTpv Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-13444 De feestdagen komen er weer aan. Reserveer tijdig voor KERSTAVOND, leen2e KERSTDAG en OUDEJAARSAVOND van 14.00-18.00 uur en van 19.00 uur WILDSPECIALITEITEN Van onze correspondent St.-JANSTEEN - Na het succes van vorig jaar komt de to neelvereniging Camere van Rhetorica aan het eind van dit jaar met een aantal heropvoeringen van het stuk 'Waar de ster bleef stille staan'. Dit keer wordt opgetreden in St.- Jansteen, Hulst, Terneuzen en Axel. De bekende figuren in de kerstlegende van Felix Timmermans, Pitje Vogel, herder Suskewiet en bedelaar Schrobberbeek worden vertolkt door Frans de Schepper, Henk van den Branden en Wal ter Boussen. Silvie Merckx-Weemaes brengt Polien Pap, de waar din uit het Zeemeerminneke, tot leven. De algehele leiding is in handen van regisseur Piet Verwer uit Hulst. Met een sfeervol de cor zal in deze decembermaand het stuk zeker aanspreken. Hierin komt een oud volksgebruik naar voren, namelijk het Driekonin gen zingen. Zaterdag 10 december om 20.00 uur is de eerste opvoering in De Warande te St.-Jansteen. Toegangskaarten zijn te krijgen bij De Warande, kapsalon Wilfried, Linda Buys en George Martens. De overige opvoeringen zijn 17 december in den Dullaert te Hulst zondag 19 december om 15.00 uur in het Zuidlandtheater in Ter- neuzen en dinsdag 27 december om 20.00 uur in De Halle te Axel. Van onze verslaggever HENGSTDIJK - De familie Van den Bosch bindt de strijd aan met de gemeente Hontenisse over de bouw van een recreatie-annex- dierenverblijf op recreatie terrein De Vogel in Hengst dijk. B en W geven exploitant Van den Bosch wel toestemming een dierenverblijf te bouwen, maar stellen dat zo'n optrek niet in het huidige bestem mingsplan voor het terrein past. Het college wil de bestem ming 'verblijfsrecreatie' ver anderen zodat Van den Bosch wel mag bouwen. Die proce dure kost echter veel tijd. J. van den Bosch gaat probe ren sneller toestemming te krijgen. „Volgens mij kan het wel binnen de bestaande be stemming. het bestemmings plan stelt dat 75 procent van een ruimte als recreatieruimte moet worden gebruikt. Dat is ook de bedoeling". De familie Van den Bosch wil de al bestaande kinder boerderij uitbreiden met een recreatieruimte, die in de win ter dienst moet doen als stal voor het kleinvee. „Daar heb ben we momenteel niet genoeg ruimte voor. Met name van de kant van de gehandicaptenzorg krijgen we vaak verzoeken of het niet mogelijk is overdag iets voor hen te organiseren. We denken daarom dat er be hoefte is aan zo'n voorziening. Als het aan ons ligt beginnen we zo snel mogelijk met de bouw. We willen als het enigs zins kan voor het seizoen '89 klaar zijn". Van den Bosch zegt dat de aanvraag voor de bouw bij de gemeente wellicht ver keerd is gesteld. Maar omdat hij niets voelt voor een langdu rige procedure, gaat hij probe ren om het college alsnog op andere gedachten te brengen.

de Stem | 1988 | | pagina 17