98- 148- DE ST e KRITIEK KOMT OP LATER TIJDSTIP AAN DE ORDE SPORT lOOI.. Clubs blijven twijfelen aan pasjesysteem Delmotte onderuit Van Gennip en Visser bij wereldbeker tegen Regilio Tuur W er elduurrecor d voor Vunderink heeft een 1 van goud Dood wint eindspel tegen Donner pas na vijf jaar SPORTPRIJSVRAGEN A55I ZEIST - Het sectiebe stuur betaald voetbal I van de KNVB is gister avond tijdens een tu- multueze algemene na jaarsvergadering op de been gebleven. Voorlo pig gaat het beleid niet om en komen er geen nieuwe structuren in Zeist. DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 Honkbalteam kansloos tegen Puerto Rico Schaakploeg op gedeelde derde plaats Heyzel-stadion wordt afgebroken Wielerprof Vandewalle overleden Zestig gewonden bij voetbalrel ■<tn goud*. Veelzeggend aan ïuk aan een ringetje in 't oor, opvallend aan armband of age. Uit 14-karaats gouden op de juiste plaats dragen. Mooie Zeeuwse knop dasspeld De 'ouderwetse' hoedespeld is niet meer weg te denken uit ons modebeeld Gestoken op revers, blouse of trui, zult u met deze speld zeker goede sier maken Nu veel uitzoek. Vanaf Granaat armband met gouden slot biip het granaat collier. Normaal f 240,- Nu weer vn. anaatsnoer met den tonslot uit- in 14-karaats urd goud. ',- nu weer atsnoer en de armband zijn t handige slotje op verschillende :e combineren waardoor u ere mogelijkheden creeert. .ange Kerkstraat 48 'elefoon 01100-14863 ieuwe Burg 14-16 'elefoon 01180-35275 lurchtslraai 8 'elefoon 01170-2961 xelsestraat 28 'elefoon 01150-13904 'alstraat 88 'elefoon 01184-16400 met Vissets Slemattc keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating Sc bouwservice vissers /uurti» n - hkw - uitwin - mi uwmt Van onze sportredactie ZEIST - De vijf risi co-clubs in het profvoetbal twijfelen aan de invoering op korte termijn van de vei ligheidspas. Dit bleek maandagavond tijdens de vergadering betaald voet bal. De voorzitters Aalbers (Utrecht) en Kerkum (Feyen- oord) distantieerden zich het meest van het akkoord, dat het sectie-bestuur vorige week met de overheid bereikte. Van Eij- den (Ajax) en Ruts (PSV) twij felen niet aan de goede bedoe lingen, maar wel aan de haal baarheid van het systeem. Voorzitter Van der Louw on- derstreepte dat hij geen andere keus had dan akkoord te gaan met de overheid over de invoe ring van de veiligheidspas na de winterstop. „Wij hebben met zijn allen altijd twee voorwaarden ge steld: De politie moest bereid zijn eventueel de pas van sup porters in te nemen en de over heid moest een belangrijk deel van de kosten op zich nemen. Daaraan is voldaan". Vijf clubs zijn als risico-dra gend bestempeld: Ajax, Feyen- oord, Utrecht, PSV en Den Haag. Supporters die uitwed strijden van deze ploegen wil len bezoeken, zullen over een speciale pas moeten beschikken alvorens ze tot het stadion wor den toegelaten. Hoe het in de praktijk zal worden uitge voerd, moet nog worden uitge werkt. „Het stoort mij", zei Ajax-di- recteur Van Eijden, „dat be paalde zaken die in het verle den tot veel discussies hebben geleid, nu als bijzaken worden afgedaan die nog even moeten worden geregeld. Hoe zit het bijvoorbeeld met de fraude-be stendigheid en hoe wordt er ge controleerd? Wij zijn inmiddels al twee keer geconfronteerd met supportersacties. Enige ac curatesse lijkt me hier zeker op zijn plaats". De voorzitter van Utrecht, Aalbers, ging aanmerkelijk verder in zijn betoog, waarin hij ook nog enkele vergelijkin gen trok met de legitimatie plicht in de Tweede Wereldoor log. „Hoe moet ik me het alle maal voorstellen? Dat de men sen straks in de rij staan voor een kassa met een regionaal gebonden legitimatie-bewijs. Dat is toch onmogelijk. Hoe zit het met het controle mechanis me? Wie betaalt alles? Ik heb de indruk dat het voorstel in een onbewaakt ogenblik is goedgekeurd". Kerkum, eerste man bij Feyenoord, drong eveneens aan op afschaffing van het project, dat nauwelijks een week gele den werd ingevoerd. „Het werkt niet. Supporters zijn in ventief genoeg een dergelijk systeem te omzeilen. Voor ons is het onverteerbaar. Boven dien zullen we ons ten koste van alles verzetten tegen slui ten van de kassa's op de dag van de wedstrijd. Dat zou ons 70 procent van de inkomsten uit kaartverkoop schelen. Een ontoelaatbare aderlating der halve". Van der Louw gaf toe dat het systeem alles behalve water dicht is. Hij zei echter geen al ternatief te weten. Bovendien wil hij de invoering van de vei ligheidspas koppelen aan die van de voordeelpas, om het ge heel een sympatieker tintje te geven. Het argument van PSV- voorzitter Ruts, dat geen com merciële instelling zijn naam aan deze zaak wil verbinden, legde hij naast zich neer. „We moesten echter iets on dernemen tegen de stroom van verboden door burgermeesters. Vorig seizoen kwamen we met de competitie-planning in de problemen. We wisten ons soms geen raad. Deze oplossing lijkt me de minst slechte. Het gaat om de veiligheid van het voetbal. Laten we dat niet ver geten". Bestuur blijft op de been Door Ted van Leeuwen In een nog uit te schrijven bijzonder algemene verga dering zal het door de clubs via DS-voorzitter Gerard Bouwer aan de orde ge stelde bestuursbeleid op- i nieuw getoest worden. Óp I het nippertje en via een slimmigheidje van voorzit ter Van der Louw ontliep het onder druk staande sectiebestuur (voorlopig althans) alle voetangels en tijdbommen. De profsectie heeft zware kritiek op het sectiebestuur, maar liet zich gisteren toch door de verbaal op dreef zijnde voorzitter afbluffen. Vitesse-voorzitter Karei Aal- Van links naar rechts Renze de Vries, Jan Huy bregts en André van der Louw. - foto anp bers, een van aandrijvers van de nieuwe stroming, was te leurgesteld, maar zag als posi tief punt „dat het sectiebestuur zich nu later over de liggende zaken zal moeten uitspreken, ze hebben het niet weg kunnen schuiven. Het door ons voorge steld tijdschema wordt niet ge haald. Vertraging kost geld. Een ommekeer van het beleid is onafwendbaar, dat bleek uit de vergadering duidelijk." Beleid, daar ging het giste ren allemaal om, al werd de aandacht bijna afgeleid door het spectaculaire voorpro gramma, de EK-afrekening en de veiligheidspas. De clubs en de natuurlijke tegenstander daarvan, de in de CSR verte genwoordigde spelers, waren elkaar in de armen gevallen. Gerard Bouwer, hij vooral na mens 18 clubs, en Theo van Seggelen stelden het beleid van vijf jaar kabinet-Van der Louw aan de kaak. De evalua tie was vernietigend voor het sectie-bestuur. Bouwer hield een keihard en grimmig betoog, dat hijzelf echter ondergroef door een flutverhaal over falende arbi trage. Desondanks bleef zijn kritiek keihard overeind. Er moeten nieuwe structuren ko men, die snel gerealiseerd moe ten worden en wel door com mercieel ingestelde full-timers en niet langer door goedwil lende maar door tijdgebrek ge plaagde amateurs die nu het sectiebestuur vormen. Razend snel moet een marketinginsti- tuut in de Zeister bossen ver schijnen dat grote winsten moet halen uit de bestaande populariteit van het voetbal en het Nederlands elftal in het bij zonder. Dat plannen moet ont wikkelen om een commercieel beleid te ontwikkelen. „Daar voor is dit bestuur vijf jaar ge leden aangesteld, maar daar van is niets gebleken. Ook is er nooit naar nieuwe structueren gezocht." „Het ontbreekt dit bestuur aan creativiteit in deze snel veranderende tijden", aldus de DS-voorzitter. „De sectie be taald voetbal wordt nog steeds geleid op de wijze als in 1954, toen het betaalde voetbal net begon. We hebben een nieuw management nodig dat nieuwe inkomstenbronnen aanboort die nu droog liggen. En de in komsten moeten naar het be taalde voetbal vloeien. Het lijkt wel of het beleid door de ama teurs gevoerd wordt. Sinds 1954 is er veel veranderd in de we reld." Bouwer somde een reeks Van onze boksmedewerker ARNHEM - Bredanaar Fons Delmotte is er niet in ge slaagd zijn nationale bokstitel in het veder gewicht te pro longeren. In Arnhem bleek Regilio Tuur al in de eerste ronde de meerdere te zijn. „Ik wist dat het een moeilijke partij zou worden", aldus de 31-jarige Delmotte, „maar dit duurde te kort. Ik ben dan ook flink teleurgesteld". Tegen de verwachting in begon Olympia-ganger Tuur afwach tend. Delmotte draaide goed rond en probeerde met uitval len Tuur uit balans te brengen. Deze keek echter goed en sloeg na zo'n 214 minuut toe. Met een linkse hoek op de lever dwong de 21-jarige bokser uit Hoog vliet Delmotte tot acht tellen rust. Hierna liet de Bredanaar oven zijn dekking zakken, waar Tuur onmiddellijk van profiteerde. Een rechtse hoek °P de kaak maakte een einde aan de strijd. „Ik bokste sterk", vertelde Tuur na afloop, „zo voelde ik ■ne ook. Ik begon met boksen en rag dat hij open stond voor een leverstoot. Die plaatste ik per fect. Daarna dreigde ik een noek naar beneden te geven en «>n zo doorkomen met een rechtse hoek op het hoofd". In tegenstelling tot eerdere berichten is André de Klerk wel degelijk kampioen van Ne derland in de zwaar weiter ge wichtsklasse. Mede finalist Marco Veurink uit Landgraaf kon wegens een handblessure Met in actie komen. Derhalve kwam de kampioensgordel zonder te boksen bij de 26-ja- rige Roosendaler terecht. „Ik ben er niet echt blij mee °m op deze manier kampioen te worden. Ik had er veel liever voor gebokst. Wel heb ik met veurink afgesproken om een Partij te maken wanneer hij weer genezen is", aldus de bok- ser van Kaaike Boven. Het applaus was voor Regilio Tuur, het gefluit voor Arnold Vanderlijde. De zwaargewicht uit Sittard zag opnieuw de keerzijde van de medaille van de populariteit. Na een duide lijke overwinning op punten op de Arnhemse favoriet Bert van Berkel, die Vanderlijde vorig jaar ook in de eindstrijd ont moette, kreeg de Europese kampioen en tweevoudig win naar van het Olympisch brons een striemend fluitconcert over zich heen. Het publiek toonde zich on tevreden met de jury-uitslag: 5-0. Het protest was tenon- rechte want de lange Limbur ger was duidelijk sterker. „Ik ben er inmiddels wel aan ge wend. Maar het doet toch pijn wanneer het publiek zo te keer gaat. Ik begrijp het niet. Men ziet toch ook dat ik tegen elke treffer van Van Berkel er drie of vier plaatste?" UITSLAGEN Junioren: Preatatiepartij vedergewicht: Arno Rusino (Helmond) wint door inter ventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Mehmet Satin (WD1), prestatiepartij wel ter ge wicht: Orhan Delibas (Arnhem) wint door opgeven in de tweede ronde van Sinasi May (WD1), senioren veder: Regilio Tuur (Rotter dam, Hoogvliet) wint door interventie van de scheidsrechter in de eerste ronde van Fons Delmotte (Breda) Jicht: Wilfred Herts (Nieuwegein) wint door interven tie van de scheidsrechter in de derde ronde van Jack Tabak (Munstergeleen), lichtwelter: Arthur Santa na (Rotter dam) w.o.p (4-1) van Louis Holzken (Munstergeleen), welter: Reino van der Hoek (Leeuwarden) w.o.p (5-0) van Dick van Egmond (Rottterdam), zw aarwei ter: André de Klerk (Roosendaal) wint door walk over van Marco Veurink (Land graaf). Veurink geblesseerd, midden: Peter Zwezerijnen (Nieuwegein) wint door walk over van Erik Ouwerkerk (Amsterdam). Ouwerkerk geblesseerd, zwaargewicht: Arnold Vanderlijde (Sit tard) w.o.p (5-0) van Bert van Berkel (Arnhem). DEN HAAG (ANP) - Yvonne van Gennip en Leo Visser zijn door de schaatsbond opgenomen in de ploegen die het komende weekeinde deelne men aan de tweede wedstrijd in de wereldbeker-cyclus. Van Gennip en Visser misten de eerste af leveringen, afgelopen zaterdag en zondag in respectievelijk Oost- en West-Berlijn. Zij deden mee aan de strijd om de Gruno- bokaal. Het tweetal presteerde daar zo goed op vooral de 1500 meter, Van Gennip 2.11 en Visser 1.59, dat afvaardiging naar de wedstrijden in respectievelijk in Gro ningen en Oslo, zeker was. Voor de wedstrijden in Groningen, zowel .zaterdag als zondag, is alleen het meedoen van Petra Moolhuizen nog onzeker. Zij kampt met griep. Vrijdag zal door de dok ter worden bekeken of zij mee kan doen. Haar plaats op de 1500 meter zal eventueel worden ingenomen door Preuter en op de drie kilometer door Anja BollaartBij de heren is alleen de bezetting van de 1500 en 3000 meter, zondag in Olso, niet defintief. Coach Ab Krook kan, als hij dat nodig acht gezien de eerdere belastingen, Veld- Door Jan Koesen AMSTERDAM - De Ko ning is gevallen. Jan Hein Donner heeft eindelijk zichzelf neergelegd. Zon dag is hij in het zieken huis overleden aan een beroerte. Vijf jaar geleden zette de Dood zijn aanval op. Het eindspel heeft wel heel lang geduurd. Don ner werd getroffen door een hersenbloeding, onge veer het ergste wat een schaker kan overkomen. De man die drie keer kam pioen van Nederland werd, een kettingrokende isigrim, die diep kon treuren als hij verloor, die ongegeneerd kon jennen als hij won, die een meester was in1 het beledigen, die meer dan duizend ju weeltjes over schaken schreef, zal in zijn partijen, maar vooral in zijn verhalen, voort blijven leven. „Op 24 augustus 1983 kreeg ik een hersenbloeding, net op tijd, want op je 56ste schaak je minder goed dan op je 26ste. Donner was driemaal Jan Hein Donner. kampioen van Nederland ge weest - in de Jaren Vijftig - toen hij in 1963 zijn grootste triomf beleefde door in het Hoogoventoernooi boven Bronstein en veel andere kampioenen te eindigen en het toernooi te winnen. „Zelfs een zo persoonlijke prestatie als het winnen van een schaaktoernooi moet men er kennen als een gebeuren bui ten zichzelf. De wind waait waarheen hij wil." In 1967 won hij in Venetië onder meer van wereldkampioen Petrosjan. „Zo'n toernooi winnen, mijne heren, gaat vanzelf. Schaken is en blijft een geluksspel." En hij be vestigt dit persoonlijke dogma door de volgende, schaamteloze ontboezeming: „Het winnen van een partij door stom geluk geeft veel diepere vreugde en bevredi ging dan het winnen door correct spel." Donner ontpopt zich als een gevreesd columnist die op tegenstanders kan trap pen in zijn schaakstukjes. Over Lodewijk Prins: „Hij kan geen paard van een loper onderscheiden, ik geef hem in een match vier punten voor." Vrouwen kunnen vol gens hem niet schaken. En met diep behagen in zijn ver mogen om te krenken legt hij in een even geestig als schof terig stukje uit waarom dat zo zou zijn. Computers ver acht hij. Het geld in Venetië verdiend schenkt hij aan de Vietcong, op voorwaarde dat die van dat geld geen medi camenten koopt, maar ma chinegeweren. Elseviers Weekblad, waar Donner dan voor schrijft, geeft de groot meester subiet de zak. Maar voor Donners pen is altijd ruimte. Hij schrijft in De Volkskrant, Avenue, Holl- lands Diep en NRC Handels blad, alsmede soms in Vrij Nederland, Haagse Post en Het Parool. De schrijver Donner is werkelijk ongeë venaard. Hij schrijft in azijn en vergif. Alleen voor Euwe, door Donner 'Grand Maitre, Gij Grote en Goede' ge noemd, knielt hij neer. Van het blad Schaakbulletin is hij de ziel. Toen Jan Hein Donner na zijn hersenbloeding weer bij bewustzijn kwam, zei hij: „Het is nutteloos om mij be terschap te wensen." Zijn carrière als schaker was voorbij, de schrijver Donnei hoefde gelukkig niet te stop pen, al moest hij voortaar tikken met één vinger. Ne derland heeft een man verlo ren die op twee fronten hel licht heeft doen schijnen. Door Rob van Deursen HEERENVEEN - Robert Vunderink heeft sinds afgelopen nacht het werelduurrecord op de schaats in zijn bezit. De 27-jarige stayer uit Raalte duwde gisteravond tussen elf en twaalf in een uur tijd 39 ki lometer, 986 meter en 59 centi meter onder zijn schaatsen door in het Thialf-ijsstadion in Heerenveen. Daarmee ont troonde Vunderink Hilbert van der Duim, die op 28 november 1986 met 39 kilometer, 492 me ter en 80 centimeter recordhou der werd. Voor Vunderink was het de tweede maal dat hij de presta tie van Van der Duim aanviel. In januari '87, terwijl Neder land gonsde van de Elfsteden- geruchten, bleef de schaatser uit Overijssel steken op onge veer 37.917 kilometer. De sinds kort als magazijnbediende bij de PTT werkzame Vunderink toonde zich afgelopen nacht zeer verheugd over het feit dat hij nu wel slaagde. „Vanaf juni ben ik hier mee bezig geweest. Door mijn nieuwe baan zit er meer regelmaat in mijn leven. En dat heeft vergeleken met '87 de doorslag gegeven". Tijdens zijn record-aanval straalde Vunderink vooral kracht uit. Dat hij gisteravond pas om elf uur aan zijn race 'te gen' Van der Duim begon, lag aan het feit dat het gewest Friesland van de KNSB tot half elf het ijs huurde voor onder linge wedstrijdjes. „Het klinkt misschien vreemd, maar dat kwam mij juist goed uit. In '87 ging ik om elf uur 's morgens van start. Toen was ik nog niet echt wak ker. Tenminste mijn lichaam was er helemaal niet aan ge wend om op dat tijdstip tot het uiterste te gaan. Nu voelde ik me juist lekker ontspannen". Vunderink betreurde wel dat hij slechts ongeveer 14 meter te kort kwam om de veertig kilo meter grens te doorbreken. blunders op en refereerde aan de vervelende, minachtende houding tan aanzien van de FBO. „Onbegrijpelijk", aldus Bouwer, „wij zijn toch de be taalde clubs." Bouwer eiste na mens de clubs ook een vettere kluif dan de 54 procent die de betaalde sectie krijgt en daar voor moet het (voor april '89) managementbureau zorgen, samen met de plannenmakers van de Stichting Fijn Langs de Lijn. Van der Louw reageerde fu rieus op de aanval of vijf jaar beleid. In een emotionele rede („als u een piepeltje zoekt, ben ik het niet") vroeg de sectie voorzitter om bewijzen en be weerde best in de gaten te heb ben dat de commerciële wereld niet aan dit sectiebestuur voor bij gegaan is. Noemde trots de twee miljoen sponsorinkom sten, dat er niet meer uit de tv- rechten te halen viel en kwam aan het eind van zijn relaas met de woedende uitval: „De vergadering steunt ons beleid. Anders stuurt u ons maar weg." Zover kwam het niet. Van der Louw, refereerde aan het bestaande overlegplatform en leek het na een lange discussie beter om op een ander moment te evalueren „dan zomaar, on voorbereid, op een grauwe maandagavond". kamp en Portijk van afstand laten wisse len. De ploegen voor de wereldbeker wedstrijden zijn: Dame*, Groningen: 500 meter: Haringa, Aaftink, Meijer, Bollaart, Preuter. 1000 meter: Haringa, Aaftink, Bollaart, Stam, Meijer. 1500 meter: Moolhuizen (of Preuter), Stam, Bollaart, Meijer, Van Gennip. 3000 meter: Moolhuizen, Stam, Van Gennip, Paul of Bollaart Heren zaterdag ln Eskilatuna: 5000 meter: Kemkers, Veldkamp, Bos, Visser. 500 en 1000 meter: Ykema, Loef, Noyens, Boelsma, Terp stra. Heren, zondag in Oslo: 500 meter: Ykema, Loef, Noyens, Boelsma, Terpstra. 1500 meter: Portijk, Kemkers, Bos, Visser. 3000 meter: Kemkers, Veldkamp, Bos, Visser. NIEUWSOVERZICHT KAOHSIUNG (ANP) - Het jeugdige Nederlandse honkbal team heeft het maandag bij het internationale toernooi op Taiwan niet kunnen bolwerken tegen Puerto Rico. De Middenamerikanen waren veel te sterk voor Oranje en wonnen met 12-3. De Puertoricaanse slagmensen brachten al in de eerste innings twee punten binnen. Nederland deed in de gelijkmakende tweede slagbeurt wel iets terug, maar een positief resultaat kwam geen moment in zicht. De defi nitieve klappen vielen in de zesde innings op een stand van 1-4 in het nadeel van Nederland. In die slagbeurt vergrootte Puerto Rico de voorsprong tot negen punten, maar drong bij de volgende gelegenheid niet meer al te zeer aan op een voortijdig einde van de wedstrijd. Nederland, dat in totaal vier werpers nodig had, scoorde in de zevende innings nog twee keer. SALONIKI (ANP) - De Nederlandse heren schaakploeg deelt na het uitspelen van de afgebroken partijen van de dertiende ronde van de schaakolympiade in Saloniki de derde plaats met Hongarije, Tsjechoslowakije en de Ver enigde Staten. De Hongaren voegden zich bij de landen op de derde plaats door de overwinning, 3-1, op China. Tsjechoslowakije klom door de winst (234-1%) op IJsland. De vier teams hebben één punt minder dan het als tweede geklasseerde Engeland. Dinsdag wordt de veertiende en laatste ronde gespeeld. De ploeg van Sovjetunie is met 37 punten zo goed als zeker win naar van de Olympiade. Uitdagen afgebroken wedatrijden in de dertiende ronde: heren: China-Hongarije 1-3, Tsjechoslowakije-IJsland 234-1%, Israël- Denemarken 2-2, Peru-Griekenland 2-2, Oost-Duitsland-Colom- bia 214-114. Stand: 1. Sovjetunie 37 punten, 2. Engeland 33, 3. Nederland, Ver enigde Staten, Hongarije, Tsjechoslowakije 32,7. Filipijnen 3114,8. Joegoslavië, Israël 31,10. Zweden, Argentinië, Denemarken, India, China 30)4. BRUSSEL (AFP/RTR) - Het bestuur van de Belgische voet balbond wil het Heyzel-stadion in Brussel afbreken en ver vangen door een nieuwe accommodatie. Het complex moet de naam krijgen van de koning van België: Boudewijn. De gemeente Brussel moet de bouw financieren. Volgens Leon Vlogaert, woordvoerder van het voetbalbestuur, zal deze week contact worden opgenomen met burgemeester en wet houders van de Belgische hoofdstad. Toestemming van de gemeente, eigenaar van het stadion, zegt echter weinig. Brussel verkeert al geruime tijd in grote financiële proble men. De Belgische voetbalbond wil door het slopen van het sta dion in ieder geval een deel van de herinnering aan het Heyzei-drama doen vergeten. Tijdens de finale van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Liverpool en Juventus, op 29 mei 1985, kwamen door vechtpartijen op de tribunes 39, voornamelijk Italiaanse, supporters om het leven. GENT (SID) - De Belgische wielerprofessional Geert Van dewalle is maandag tijdens een voetbalpartijtje met zijn ploeggenoten in Gent overleden aan een hartverlamming. Vandewalle, die drie jaar geleden kampioen van België bij de amateurs werd, kwam het afgelopen uit voor de formatie Isoglass. De 23-jarige renner klaagde tijdens de wedstrijd over hartklachten en zakte plotseling in elkaar. BUENOS AIRES (Reuter) - Ongeveer zestig mensen zijn zondag gewond geraakt bij supportersrellen tijdens het duel tussen Newell's Old Boys en Rosario Central in de Argen tijnse eerste divisie. De wedstrijd werd door scheidsrechter Abel Gnecco na 22 minuten gestaakt omdat aanhangers van Rosario de spelers bekogelden met allerlei voorwerpen en verder slechts op vechtpartijen met de tegenstanders en de politie aanstuur den. Onder de gewonden zouden twaalf politie-agenten zijn. De rivaliteit tussen beide clubs uit Buenos Aires werd on langs flink vergroot doordat supporters van Rosario Cen tral uitgebreid en zeer opvallend de nederlaag vierden van Newell's Old Boys in de finale van het toernooi om de Li- bertadores beker tegen Nacional uit Uruguay. De Argentij nen misten daardoor de strijd om de wereldbeker tegen de Europese kampioen PSV, volgende maand in Tokyo. lc prijs: geen winnaar 2e prijs: 4 winnaars, die ieder bruto 75.000,00 ontvangen 3e prijs: 34 winnaars, die ieder bruto 6.810,40 ontvangen 4e prijs: 3.620 winnaars, die ieder 63,90 le prijs: geen winnaar 2e prijs: geen winnaar 3e prijs: 9 win naars, die ieder bruto 5.496,80 ontvangen. 6 cijfers goed: 1 winnaar 5 cij fers goed: 4 winnaars 4 cijfers goed: 30 winnaars 3 cijfers le prijs: geen winnaar 2e prijs: 1 winnaar, die 309,70 ontvangt 3e prijs: 12 winnaars, die ieder 129,00 ontvangen 4e prijs: 347 winnaars, die ieder ƒ7,10 ont vangen.

de Stem | 1988 | | pagina 9