met He ien computers gestolen uit school Oostburg Nummer Ballustrada over anarchisme en literatuur J. Kruize spreekt op jaarvergadering PvdA Fracties Terneuzen: oprichting van seniorenraad noodzakelijk Project leescultuur Middelburg anno 1800 Ruschevliet neemt vrijdag nieuwe keuken in gebruik Middenstand Sluis stelt persprijs in KORT ZEEUWS SCHIETINGEN )JUNCT-DIRECTEUR SCHOLENGEMEENSCHAP OOSTDIJKE: WE DRA ATEN GEWOON DOOR LITERAIR BLAD OOK BUITEN ZEELAND VERSPREID Clubgebouw Kloosterzande BOEK, BROCHURES, EXPOSITIE IN ZEEUWSE BIBLIOTHEEK EXAMENS MARKTEN )E STEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 istraat 11, TERNEUZEN - Het Zeeuws literair tijd schrift Ballustrada brengt eind deze week een dubbelnummer uit met als thema lite ratuur en anarchisme. Essay Ingestort Tentoonstelling De Edelzanger )pen dag politie Kloosterzande Zorgen Ledenvergadering van de ZLM in Schoondijke Provincie: niks minder voor GGD Recreatie- projecten D66 vergadert PLAATSELIJK NIEUWS IJzendijke T20 I0.' 10.. 10.- 10.- 10.. 10.- 10.- 10.- 10.- beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs beneden nieuwprijs - afsluitbare benzinetankklep - bevestigingspunten voor gordels achterin - armsteunen vóór - 2 zwenkbare zonnekleppen - uitneembare hoedenplank - neerklapbare achterbankleuning - opbergvatyes naast de hoedenplank - volledig beklede bagageruimte - handgreep rechts - matzwarte ruitewissers - hoedenplank verbonden met achterklep URG - „We hebben alle krachten lobiliseerd. De computercursus op onze [Ooi komt niet in gevaar. We gaan ge in door". Aan het woord is de adjunct- teur van scholengemeenschap (Host ile aan de Nieuwstraat in Oostburg, Th. Bakker. In de nacht van maandag op dinsdag hebben nog onbekende personen de scholengemeenschap een bezoekje gebracht. De dieven namen tien com puters, twee keyboards en een videorecorder mee. Ze kwamen via de binnenplaats het school gebouw binnen. Langs deze weg gingen de 'be zoekers' ook weer naar buiten. De spullen wer den waarschijnlijk in een auto geladen die op de binnenplaats stond. Volgens adjunct-directeur De Bakker gaan de computerlessen gewoon door. De Bakker: „Het prachtige van onze school is dat we ons goed kunnen redden in noodsituaties. Een aantal mensen die de cursus volgt heeft thuis een com puter staan. Inmiddels helpt de leverancier al mee. Vanaf morgen en overmorgen staan er weer nieuwe computers in onze scholengemeen schap". De schade die de inbrekers hebben gemaakt is groot. De Bakker: „Alles bij elkaar bedraagt de schade ongeveer veertigduizend gulden. Dat is niet mis, maar we zijn goed verzekerd. Toch blijft het een balorige rotstreek van de inbre kers. Ik hoop dat ze snel gepakt worden". Van onze verslaggever Het bijzondere aan de uitgave is dat de redactie van Ballustrada voor een keer de vleugels buiten de provinciegrenzen uitslaat en het blad in verschil lende boekhandels in de grote Nederlandse steden te vinden is. In het nummer staat een drietal essays, gedichten van anarchistische dichters, proza van de Ballustradaredactie en grafiek van Zeeuwse kun stenaars. Ballustrada, dat in middels al twee jaar aan de weg timmert, verspreidt het blad in een oplage van twee honderd. A. van der Veeke, een van de drie redactieleden: „Je kunt het zien als een soort jubileumnummer, een kroon op het werk van de afgelopen twee jaar". Volgens Van der Veeke zat de redactie niet echt te wachten op een gelegenheid een num mer over anarchistische lite ratuur te maken. Ballustrada vroeg Bert Altena, anarchist en wetenschappelijk mede werker aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam, een arti kel te schrijven. Hij schreef een inleiding over anar chisme als filosofisch en maatschappelijk verschijnsel. Zijn essay past prima in de formule van het blad om in ieder nummer een beschou wend verhaal te plaatsen. Al tena spoorde de redactie aan een speciaal nummer te ma ken Van der Veeke: „De com merciële bladen hebben over die aan de orde komen heb ben een duidelijke ideologi sche overeenkomst. Er zijn drie stromingen aan te wij zen. Allereerst de surrealisti sche poëzie, die nog de meeste raakvlakken met de gang bare poëzie heeft. Ten tweede is er de sociaal-subversieve richting, een richting die het blad Gramschap aanhangt. Gramschap zetelt overigens in Aardenburg en is bij de sa menstelling van het Ballu- stradanummer ingeschakeld. Tenslotte is er de ouderwetse sociale poëzie met een ethisch karakter en een retorische toon. Deze vorm wordt bedre ven door anarchisten van de oude stempel, en zijn vaak bejaard. De oprichters van Ballustrada, met links A. van der Veeke..dubbelnummer kroon op het werk van de laatste twee jaar... - fotowimkooyman het algemeen weinig belang stelling voor literatuur die vanuit een levensbeschouwe lijke of religieuze overtuiging zijn geschreven. Wij zijn niet- commercieel, dus leek het ons aardig om het wel te doen". Via Altena kwam men in contact met Pszisko Jacobs uit Haarlem, in Nederland dé expert over het onderwerp. Hij publiceerde tot nu toe veel artikelen, en onder meer een biografie over de anarchisti sche dichter Henk Eiken boom. Momenteel werkt hij in opdracht van het Nederlands Fonds voor de Letteren aan een naslagwerk over anar chistische poëzie. Dat is ook het onderwerp van zijn arti kel voor Ballustrada. Jan Berrevoets uit Den Haag ten slotte beschrijft de actuele si tuatie aan het anarchistisch literair front, toegespitst op het surrealisme. Twee artikelen waarin de poëzie centraal staat. Wat heeft anarchisme met poëzie? Van der Veeke: „Poëzie heeft altijd binnen de anarchisti sche beweging een functie ge had als 'bindend middel', een soort aanvuring van de poli tieke strijd. Zeker in de bloei periode van het anarchisme als beweging zo tussen 1860 en 1940, was de dichtkunst erg belangrijk. Daarna is de be weging gefragmentariseerd en kreeg ook de poëzie een ander karakter, ze is wat in- dividualistischer geworden. Het proza is altijd het domein geweest van de realisten in Nederland". Anarchisme heeft op veler lei vlakken te maken met li teratuur. Maar Ballustrada heeft gekozen voor de meest enge definitie van anarchisti sche literatuur: alle auteurs Jacobs is pessimistisch over de huidige anarchistische li teratuur. Met het verdwijnen van de beweging is ook de li teratuur ingestort, meent hij. Berrevoets bestrijdt dat. Hij stelt dat er nog steeds mensen zijn die him anarchistische idealen poëtisch vorm geven. „We vinden dat erg leuk, als je twee verschillende stellin gen naast elkaar kunt zetten", zegt Van der Veeke. Naast de essays staan er veel gedichten in het zestig pagina's tellende nummer. Moderne van dichters als Nico van Apeldoorn en Diana Ozon en Luc Willem uit Oost burg. Oudere van ondermeer W. Gevers, G. de Groot en J. Knap. Van der Veeke is verheugd dat de redactie na twee jaar hard werken erin is geslaagd het nummer te maken. „We begonnen primtitief, amateu ristisch en moesten de eerste drie nummers kopieëren. Nu is het financieel haalbaar dat we drukkea Dat bespaart een hoop rompslomp en we kun nen ons nu richten op het in- houdelijke. Iedereen hier in de streek die schrijft of gra fiek maakt helpt ons daarbij". fan onze verslaggever 30STBURG - Burgemeester J. Kruize van Oostburg is op insdag 29 november één van de speciale genodigden op de aarvergadering van de PvdA West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Van onze correspondent AARDENBURG - Vogel vereniging De Edelzanger hield een tentoonstelling, waarvoor veel belangstel ling bestond. De wisselbekers bij de kanaries en de tropen gingen naar C. van Bostelen en bij de parkie ten naar E. de Baerdemaker. Het bondskruis ging naar C. van Bostelen. De overige kampioenen waren: EK: kanaries pigment zonder rood: C. van Bostelen. Met rood: A. de Wever. Kanaries phaeo satinetten en ino: A. Stokkerman. Kanaries vestof zonder rood: C. van Boste len. Met rood: G. de Schoolmeester. Kanaries vorm, kuif en postuur: mevrouw Van Dierendonck-Boi- din. Europese vogels: J. Torbijn. Japanse meeuwen en zebravinken: E. Rootsaert. Kleine tropen: C. van Bostelen. Getekende grasparkie ten: E. de Baerdemaker. Kwartels: J. Vinke. Alle stammen: C. van Bostelen. Derby: C. van Bostelen. Jeugd: A. Stokkerman. OK: kanaries pigment zonder rood: J. Platteeuw. Kanaries phaeo satinetten en ino: A. Stokkerman. Kanaries vetstof zonder rood: J. Platteeuw. Kleine tropen: J. Plat teeuw. Getekende grasparkieten: E. de Baerdemaker. Agaproniden en grote grasparkieten: C. Dhondt. Duiven en kwartels: J. Vinke. Jeugd: A. Stokkerman. iruize zal zich in het gebouw to Rege in Oostburg nader an de PvdA-leden voorstellen, 'erder zal Kruize het hebben «r zijn eerste bevindingen in et Zeeuws-Vlaamse, zijn al- eniene indruk op het raads- «nctioneren en zijn visie op en drokkenheid met de PvdA- I 'deling. Verder gaan wethouder J. de fnes en raadslid J. Wielakker «et elkaar in de slag. De PvdA f8t het tweetal een aantal stel den voor, waarna een ieder «|f minuten de tijd krijgt zijn ersoonlijke visie op de stellin- en te geven. De leden kunnen aama nog ingaan op wat de *ee PvdA-kopstukken gezegd ebben. ^OOSTERZANDE - In «bericht in de krant van wen over de open dag an de Rijkspolitie in "bosterzande is een foutje Sslopen. open dag wordt gehouden november (zaterdag), en «et op de 27e. i 5.345,-. 'n Verstandig idee zou in te ruilen voor 'n nieuwe. M'e gt dan de slotbetaling. In één keel t u liever meteen? Dan heeft u de 3 bij uw dealer en kies uit de be- V, excl. afleveringskosten. Wijzigingen voorbehou King Cab, Patrol, Vanette, Urvan en Cabstar. Op de agenda van de leden vergadering staat verder nog een reeks van 'verplichte num mers', zoals het doornemen van de verslaggeving van bestuurs- en ledenvergaderingen, verslag van de fractie en staten en di verse verkiezingen (onder meer bestuur, afgevaardigden en kascommissie). Verder praat de PvdA over het ledenaantal. Dat aantal is wel iswaar met twee nieuwe so ciaal-democraten uitgebreid, maar de PvdA maakt zich ern stige zorgen over de jongeren in West Zeeuws-Vlaanderen. Van de 157 leden zijn er slechts twee jonger dan dertig jaar. Meer dan driekwart van de le den is veertig jaar of ouder. De PvdA probeert wegen te vin den om een verdere vergrijzing tegen te gaan. De PvdA heeft in de afdeling Sluis een contactpersoon aan gewezen. Bram Basting zal in het vervolg de contacten tussen de partij en de bewoners van Retranchement onderhouden. De jaarvergadering van de PvdA, dinsdag 29 november in Pro Rege, begint om 20.00 uur. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Verschillende fracties in de Terneuzense gemeenteraad vinden het hoog tijd worden dat er in de Schel- destad een speciale raad wordt ingesteld die het college over allerhande ouderen- zaken van advies kan voorzien. De PvdA pleit in haar algemene beschouwin gen voor de instelling van een seniorenraad. D66 volgt hetzelfde spoor en de liberalen zien een taak weggelegd voor de gemeente op het gebied van woon- en thuiszorg. De raad stelt in de beschouwingen in zijn algemeenheid dat nu de reorganisatie van het gemeentelijk welzijnsbestel zo goed als rond is in de nabije toekomst het ouderenwerk in Terneuzen versterkt moet worden. De PvdA verzoekt het gemeentebestuur om met de bejaardenbonden in de gemeente om tafel te gaan zitten om te komen tot de instel ling van een seniorenraad. Deze organisatie moet het college dan op gebied van woning bouw, inrichting van woonwijken en het tref fen van verkeersmaatregelen van adviezen Tevens willen de socialisten dat de ge meente de mogelijkheden van dagverzorging in Terneuzen laat onderzoeken. Nagegaan moet worden of de provincie in de kosten van een dergelijk onderzoek wil bijdragen. D66 is van mening dat de meerderheid van de seniorenraad moet bestaan uit vertegen woordigers van de drie bonden in de ge meente (ANBO, PCOB en de Unie KBO). Daarnaast kunnen ook andere ouderenorga- nisaties in de raad zitting hebben. Ook de WD pleit voor bijzondere aan dacht voor het ouderenbeleid. De gemeente kan wellicht volgens de WD een coördine rende taak vervullen op het gebied van woonzorg; te denken valt aan bejaardenclus ters bij bejaardenhuizen en thuiszorg, ge dacht wordt dan aan alarmeringssystemen, warme maaltijdverstrekking en sociaal ver voer. Het CDA ervaart dat er onvoldoende op vang en zorgmogelijkheden voor de ouderen in Terneuzen zijn. De ouderenproblematiek moet volgens de christendemocraten met een twee-sporenbeleid worden aangepakt. Het ene spoor betreft de versterking van de thuis zorgmogelijkheden, het andere het uitbreiden van de woonzorgmogelijkheden. Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - De Zui delijke Landbouw Maat schappij (ZLM) kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op woensdag 7 de cember een algemene le denvergadering in Schoon dijke. P. Blauw, lid van de WD-frac- tie in de Tweede Kamer zal een betoog houden over 'Landbouw op weg naar 1992'. Verder zal er gesproken worden over de rekening en verantwoording 1988 en de be groting voor het jaar 1989. W. Zandbrink, hoofd van de BBL, doet enkele mededelingen over de grondaankoop in West Zeeuwsch-Vlaanderen. De ledenvergadering in Zaal Wijffels aan de Willemsweg 9 begint om 14.00 uur. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De receptie ter gelegenheid van de heropening van clubge bouw Kloortje in Klooster zande op zaterdag 26 no vember is van 19.00 tot 21.00 uur. Dus niet, zoals eerder vermeld is, na 21.00 uur. Om 21.00 uur wordt de avond voortgezet in een gezellig samenzijn voor be langstellenden. verslaggever ÖDDELBURG - De lees- uur in Middelburg aan Lrg, Garage Adriaansen, Baljuw Veltersweg 'j -2710. Terneuzen, Automobielbedrijf ^ore tegm van de vorige w. Dat is onderwerp van Project van de Zeeuwse 'Nf heek, die er de ko- ae maand een lezing en tentoonstelling aan toto un er boek en S brochures over uit- h. De bibliotheek kan zicht op geven dankzij .archieven van de in 1801 nchte Middelburgse wandel Van Benthem. s, onderzoekers van de - universiteit Utrecht doken unieke bronnenmate riaal en kwamen zo veel aan de weet over het leesgedrag van de inwoners van een provincie stad zo'n 180 jaar geleden. Het onderzoek in Middelburg is volgens de Neerlandicus dr. J. Kloek en de historicus dr. W. Mijnhardt representatief voor Nederland. De bewaard gebleven boek houding van Van Benthem is daarom zo bijzonder omdat deze een ruime klantenkring bediende. Hij voelde zich te goed om 'volksboekjes' te ver kopen, maar kon anderzijds niet leven van de klandizie van een geleerde elite. Want die was toen in de Zeeuwse hoofd stad amper voorhanden. Rond 1808 circuleerden er weliswaar heel wat volkse epistels onder de Middelbur gers, maar echt lezen deed maar zo'n zes procent van de bevolking. Dat gebeurde niet alleen in de maatschappelijke bovenlaag. De meid van de re gent J. W. Dusseldorp de Su- perville, de bediende A. Blees, blikslager A. de Warem en bar bier W.K. van Gennep hoorden ook tot Van Benthem's klanten. Welvarende Middelburgers lie ten het daarentegen nogal eens afweten. „Het kost geen enkele moeite om een lijst van koopkrachtige Middelburgers uit het begin van de negentiende eeuw sa men te stellen, die jaar in jaar uit voor slechts enkele guldens boeken kochten, waarbij hun belangstelling doorgaans niet verder reikte dan een weers- voorspellende tafel, een alma nak of een populair werkje over paarden of honden," aldus de schrijvers van het boekje. Daarbij past de kanttekening dat een tientje al heel wat was in die tijd. Dat de wereld nog klein was, blijkt uit hét feit dat veel ge schriften van slechts lokale be tekenis over de toonbank gin gen. Dat gold ook voor de elite, die wel belangstelling had voor wetenschap en literatuur van niveau, maar de nieuwste ont wikkelingen op dat gebied am per volgde. Duidelijk is ook dat Van Benthem het tij mee had toen hij z'n boekhandel begon. Vanwege het maatschappelijk nut kreeg de spreiding van lec tuur steeds meer aandacht. Het boekje met de onder zoeksresultaten wordt vandaag (donderdag) aangeboden aan burgemeester mr. C. Rutten van Middelburg. Dat gebeurt na een lezing door Kloek en Mijnhardt, die om 20 uur begint in de Zeeuwse Bibliotheek. De tentoonstelling in de bieb loopt tot 11 december. Middelburg is voor de onderzoekers maar een beginpunt van een veel breder onderzoek naar de leescultuur onder brede lagen van de Ne derlandse bevolking rond 1800. MIDDELBURG - GS van Zeeland vinden dat de bijdra gen voor gemeenschappelijke gezondheidsdiensten niet om laag mogen. In een brief aan WVC-minister Brinkman wijzen ze erop dat de GGD- Zeeland er twee ton op ach teruit gaat als hij zijn plan doorzet om de financiering van de gezondheidsdiensten te veranderen: voortaan geen rijksbijdrage meer, maar geld uit het gemeentefonds. Dat is volgens GS zeker voor Zee land onaanvaardbaar nu deze provincie - met 3,1 bedden per duizend inwoners - onder de landelijke norm voor de zie kenhuisbedden terecht is ge komen. Die bezuiniging zou direct ten goede moeten ko men aan eerste lijns- en pre ventieve gezondheidszorg, al dus de brief aan Brinkman. MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur heeft minis ter Braks van landbouw en visserij nu al gevraagd zes projecten in de provincie op te nemen in het programma openluchtrecreatie 1990. Door tevens de betrokken gemeen ten te vragen de projecten voor te financieren, denken GS er vaar achter te kunnen zetten. Het gaat om zes pro jecten boven de Westerschel- de, waaronder aanleggele- genheden voor watersporters op Neelije Jans, strandsup- pleties op verschillende plaatsen en voorzieningen bij de Westkapelse zeedijk. YERSEKE - Dé rëgio Zeeland van D66 houdt op zaterdag 3 december de algemene leden vergadering in de Zaete in Yerseke, aanvang 10.15 uur. Bij die gelegenheid bespreekt Alex Dij kwel de provinciale politiek, gaat Tweede Kamer lid Jacob Kohristamm in op de landelijke actualiteit en heeft Ko Hannewijk het over het milieu in de Oosterschel- de. Ook het programma voor de Europese verkiezingen komt ter tafel. BOLCLUB - De IJzendijkse bolclub Molenzicht hield een pun- tenbolling. Vijftig deelnemers streden om de meeste punten. Co de Wit toonde zich deze keer de beste boller. Uitslag: 1. Co de Wit, 2. Andy de Schipper, 3. Ronald Goossens, 4. Ronny Dupon, 5. Camiel van Loocke. TERNEUZEN - De Leeuwtjes, activiteitenbegeleiding: Sandra Cap- pendijk, Vogelwaarde; Marja van Eetvelde, Terneuzen en Erna de Poorter, Axel. ROTTERDAM - Erasmusujtiversiteit, doctoraal medicijnen: W. Her mans, Sluis. AARDENBURG - St-Sebastiaan, vierde puntenschieting, 25 schut ters: hoge vogel: F. Thilleman; zijvogels: R Pielaet en F. Thilleman; grootste aantal: A. Worst en E. Champion. Stand kampioenschap: F. Thilleman 38 punten, R Pielaet 28, E. de Vreeze 22, G. de Vriend 21 en F. van Ecke 20 punten. AARDENBURG - St.-Sebastiaan, vierde 1 R. Pielaet, Th. Lampaert en P. van Vooren, kampioenschap: F. Thilleman 17 kleppen, R E. Champion 13 en Th. Lampaert 11 kleppen. KAPELLE, 23 nov. - Groentevei ling. Paprika groen kg kl. 2 40 110,60 100. Cherry tomaten kg kl. 2 100. Tomaten krat kl. 2 A 760, C 360-370. Bloemkool natuur st kl. 2 6 140, 8 110. Boerenkool kg kl. 1 15-23. Breekpeen kg kl. 2 5 27. Spruiten ongeschoond kg kl. 1 A 74, B 36, kl. 2 A 38-49, B 31, D 67. Prei kg kl. 2 A 60-100. Savooie kool groen kg kl. 2 A 26. Witte- kool kg kl. 1 A 27, B 16. Kroten kg kl. 2 A 41. Uien kg kl. 2 dr. 8. Pe terselie bos id. 1 65-73. Selderij bos kl. 150. Knolselderij met blad st. kl. 1 8 39. Knolselderij zonder blad kg kl. 1 30-35. Late aardap pelen kg kl. 1 bo. 17-18, kr. 104, mi,12,kU 2 bo. 17, mi. 11-19. AMSTERDAM, 23 november - Aardappeltermijnmarkt: In bintje 50 mm opw. apr 1989, kwa men 104 contracten tot stand te gen 26,90 tot 26,60 en in bintje 50 mm mei 1989 25 contracten te gen ƒ27,90 tot ƒ27,70. De stem ming was prijshoudend. SCHOONDIJKE - Het bejaardentehuis Ruschevliet neemt vrijdag 25 november officieel de nieuwe keuken in gebruik. De directie heeft voor deze ge legenheid de inspecteurs van de bejaardenoorden, de ge meentebesturen van Oostburg, Aardenburg en Sluis uitgeno digd. Wethouder J. de Vries van Oostburg heeft al te ken nen gegeven naar Schoondijke te komen. De nieuwe keuken is vanaf eind augustus tot half oktober helemaal verbouwd. Volgens een woordvoerster van het be jaardenhuis is de maaltijd voorziening weer helemaal op peil gebracht. De keuken wordt ook gebruikt voor het zoge noemde 'tafeltje dekje'. De keuken is bekostigd met geld uit eigen fondsen van het bejaardenoord en met finan ciële hulp van de gemeenten Oostburg, Aardenburg en Sluis. „De officiële Öperting is al leen voor speciale genodigden en de bewoners van het tehuis. In maart of april volgend jaar houden we open huis en dan kunnen de mensa» een kijkje nemen in de keuken. We Wach ten op de gereedkoming van de nieuwe aanleunwoning bij het tehuis, een modelwoning voor bejaarden", aldus de woord voerster van Ruschevliet. De officiële opening van de keuken in Ruschevliet begint vrijdag om 16.00 uur. Van onze verslaggever SLUIS - De Middenstandsvereniging Sluis stelt vanaf dit jaar een persprijs in. De vereniging wil deze prijs toekennen aan een krant of een blad die 'positief en objectief' verslag doet van de gebeurte nissen in en om Sluis. De persprijs 1988 zal op woensdag 6 januari bekend gemaakt en uitgereikt wor den. Op deze dag wordt te vens de trekking verricht van de Eindejaarsactie, die op 28 november begint en tot met 25 december duurt' In deze periode krijgen de mensen die bij een aan tal winkeliers inkopen doen een lot (1 lot per vijf gul den). In totaal worden er 850.000 loten uitgedeeld. De mensen kunnen mét deze loten prijzen winnen, zoals een reisje of waarde bonnen. De Middenstands vereniging Sluis stelt 104 prijzen in het vooruitzicht waarmee een bedrag is ge moeid van bijna zeventien duizend gulden. De trekking vati de actie is op woensdag 4 januari 1989 om 20.00 uur in restau rant Wemaer aan de Meer- minnestraat in Sluis. De winnende nummers wor den bekend gemaakt in de diverse regionale kranten in de tweede week van ja nuari 1989. Op 24 en 26 december brengt de Kerstman nog een bezoekje aan Sluis.

de Stem | 1988 | | pagina 19