SE JS one. PROVINCIE ACCEPTEERT VOORSTEL VAN GEMEENTE HULST Rans op fietspad Hulst-Heikant Kunstzinnige vorming wordt duurder 10 ELEGENHEID Hulst komt geld te kort voor opvang ouderen Koorleden St.-Cecilia Qinge onderscheiden Tennisclub in Hulst krijgt banen van gemeente Blaauwe Hoeve Hulst krijgt duur cadeau Veel publiek tijdens feest EHBO Graauw POLITIERAPPORT de stem van zeeland 2 maandag 21 november 1988 ^UUR FOTOSERVICE ID3 \erschoore Begraven Westdorpe kan weer BBELFOON 20.320.05 uceerde. Deze LJ is m aan het worden, ijds voor een LJ sportieve karakter, er een hele leuke prijs e 'm tenminste kwijt is apart genoeg om n,terwijl u doorzijn aarheid toch al zeker uilwaarde. Dat kan g die u krijgt bij het Heen maarverhogen. als u er zelf eens n, als u 'm echt wilt tuurlijk. U hoeft de drempel van de stappen. Alle andere SUZUKI VOORPROEFJE UIT GEMEENTELIJKE NOTA VOOR OUDERENBELEID HULST - Er is volgens B en W van Hulst een lichtpuntje in de al jaren gekoesterde wens voor een veilige fietsverbinding van Heikant naar Hulst. AARDENBURG BETAALT NIETS AAN NIEUWE OPZET Collecte van scouting Axel succes Sint Jansteen <2Jfi &AK EXPRES QUALITY CONTROL Inbraak in vakantiehuis Auto in brand Terneuzenaar beroofd Auto beschadigd Haalbaarheid Rinaldo weer prins Sluiskil I -A3 iek om te zoenen I r particulieren edankje, jubileum, receptie, rte, verloving, overwinning, n. Abraham, openbare dank, r door, mag best eens in de de pagina familieberichten, niet en duur hoeft het niet te regels kosten een tientje), per kolom 2,00. Eén grote 2,55. Voor het plaatsen van Iding met een formaat van 35 enen wij 14,05 toeslag, ven op aanvraag. Bij niet ing wordt 4,00 adm.kosten 's worden niet geretourneerd. 2 of geef uw tekst 2 dagen af bij één van onze kantoren, pgaven stuurt u eveneens 2 aatsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden accepteerd indien naam en d zijn, ook indien uw betaling Wij behouden ons het recht nder opgaaf van redenen te weigeren, er klachten bereiken over de t behoudt de uitgever zich het e naam van de opdrachtgever ekend te geven. renigingsnieuws p 2 kolom op donderdag. A een "era feli- Ad -'88, OOM EDDY EN TANTE MARIE-LOUISE zijn 12'/j jaar getrouwd. Hiep hiep hoera. Gefeli citeerd. Barry en Fabian. NIEUW n tienen, bel de Babbelfocn als u trek in een fijn gesprek n voor volwassenen 50 ct. p.m. ■V//A murai Van, incl. BIW., met grijs kenteken, sfleveringskosten. Afgebeeld de Samurai o de Luxe. 4, Koewacht, 01146-1841 (sub-dealer) iberg, 01621-12722 T6 yan onze verslaggever jjULST - De gemeente gulst heeft 37.000 gulden te kort om de opvang en zelf- redzaamheid van de oude ren in de gemeente op ver- antwoorde wijze te bevor deren. Burgemeester en wethouders gebben dat alvast verklapt uit je gemeentelijke ouderennota, die begin volgend jaar aan de raad zal worden voorgelegd. Het gaat daarbij om zaken als woonzorgprojecten, ta- feltje-dek-je, alarmering en ouderenvervoer, voor een to taalbedrag van 77.000 gulden. Voor volgend jaar is er op de begroting echter maar 40.000 gulden beschikbaar. Alarmering, warme maaltij den en ouderenvervoer zijn voorzieningen die momenteel al in de gemeente functioneren. De stichting Gekoördineerd Bejaardenwerk bekijkt mo menteel de mogelijkheden van een woonzorgproject in Hulst. Dat heeft inmiddels geresul teerd in een globaal plan om in de Oude Polderstraat een der gelijk project op touw te zetten. De stichting is nu nog druk doende financieringsbronnen aan te boren. Als dat lukt zal het project in de loop van 1989 gerealiseerd worden. Naast de al genoemde voor zieningen zijn er ook activitei ten van belang, zoals cursussen voor vrijwilligers, gezond heidsvoorlichting en Meer Be wegen voor Ouderen. Deze za ken, menen B en W, kunnen ten laste komen van het budget van de Stichting Gekoördi neerd Bejaardenwerk. Pastoor Jo van der Heijden spelt Piet Weemoes, die goud kregen. CLINGE - Tijdens de jaarlijkse feestavond van het gemengd zang koor St.-Cecilia in Clinge werden in zaal De Troubadour drie jubilaris sen onderscheiden met de gouden en zilveren speld van de Nederlandse St.-Gregoriusvereniging. Zij hadden allen een lange staat van dienst. Pastoor Jo van der Heyden speldde de versierselen op. Magnus de zilveren speld op. Rechts van hem staan Florent Blommaert en Aloi foto wim kooymaf Als eerste werd Florent Blommaert ge huldigd, die gedurende vijftig jaar koor zanger is van St.-Cecilia. Hij kreeg een gouden speld. Ook Alois Weemaes werd gesierd met een gouden speld voor zijn veertigjarig lidmaatschap. Als derde werd Piet Magnus onderscheiden. Hij is 25 jaar koorzanger, zij het dan dat hij geruime tijd in Nieuw-Namen actief was. Pastoor Van der Heyden had voor iedere jubilaris een toepasselijk woord. Naast de drie jubilarissen kon de pas toor nog vijf erediploma's van de Neder landse Gregoriusvereniging uitreiken. Die kregen Antoinet Maenhout en M. Scholter-Mol voor hun twintigjarig lid maatschap en voor 12% jaar trouwe dienst Julia de Maat-Koster, Annie van den Berghen-Acke en Dees van den Berghen. Alle jubilarissen kregen bloe men. Na het officiële gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn, waarbij het feestlied werd gezongen. De provincie heeft namelijk een door de gemeente Hulst aangedragen alternatieve route Vinkebroeksestraat- Oude Drijdijk-Clingedijk-Tragel opgenomen in het pro vinciaal fietspadenplan. Van onze verslaggever AARDENBURG - Burge meester en wethouders van Aardenburg willen geen cent extra uittrekken voor de nieuwe opzet van de kunstzinnige vorming in West Zeeuwsch-Vlaande- ren. Ze volgen daarmee het stand punt dat eerder al werd inge nomen door de welzij nscom- missie.Dat betekent dat de deelnemende cursisten zullen moeten opdraaien voor de ex tra kosten. De nieuwe opzet van de kunstzinnige vorming is nodig vanwege de opheffing van het ZIKV. Daarbij was ook de ge meente Oostburg betrokken, die vanuit die hoedanigheid de kunstzinnige vorming voor West Zeeuwscji-Vlaanderen verzorgde. Deze gemeente is echter te klein om zelfstandig de kunstzinnige vorming in de regio gestalte te geven. Van daar dat samenwerking is ge zocht met de Terneuzense mu ziekschool. B en W van Aar denburg stellen de gemeente raad voor daarmee in te stem men, maar wel onder de na drukkelijke voorwaarde dat hieraan voor Aardenburg geen financiële consequenties ver bonden zijn. De raad spreekt zich donder dag 24 november uit over het voorstel. Dit met de mededeling dat het gewenst is om in overleg met de gemeente nader onderzoek te doen. Momenteel moeten fietsers die van Heikant naar Sint- Jansteen en Hulst willen over de drukke Vylainlaan. Daar door ontstaan heel wat gevaar lijke situaties. De aanleg van een fietspad langs deze weg is in het verleden becijferd op zo wat een miljoen gulden. Daar heeft de gemeente bij lange na geen geld voor. Toch hameren alle raadsfracties ieder jaar weer op de hoge prioriteit die ze aan het fietspad geven. Dat het fietspad aanvanke lijk niet in het provinciaal fietspadenplan was opgenomen heeft te maken met het feit dat de weg zich door de bebouwde kom slingert. De alternatieve AXEL - De collecte door de Scouting Axel voor Jantje Be ton heeft 3.100 gulden opgele verd. Volgens de scouting, die al jaren deze collecte voor het Nationaal Jeugdfonds voor haar rekening neemt, was dit boven verwachting. De helft van de opbrengst gaat naar het Nationaal Jeugdfonds, dat allerlei subsidies en lenin gen aan jeugdverenigingen en instellingen verleent. De an dere helft komt ten goede aan Scouting Axel. De scouting krijgt uit het Jeugdfonds een schenking van 6.000 gulden plus nog eens een lening van 6.000 gulden tegen een lage rente. Met het geld wil Scouting Axel het clubgebouw renoveren. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst wil vier banen van tennisclub Hulster Ambacht, die nu nog eigendom van de gemeente yjn, aan de club overdoen. He tennisvereniging heeft al vjer banen van zichzelf, maar die van de gemeente zijn zo zachtjesaan aan renovatie toe. in natte zomers, en daaraan js de laatste jaren geen gebrek, Wijven die vier banen na een regenbui urenlang niet be speelbaar. De waterdoorla- tendheid laat veel te wensen over, maar het voordeel daar van is dat de banen in droge ujden goed bespeelbaar blij ven. De club heeft de gemeente gevraagd de banen te renove ren, maar de daarvoor beno- Wgde 80.000 gulden heeft de ge beente niet voor het oprapen. Wat deze banen betreft is de Privatisering al voor een groot ueel doorgevoerd. De club zorgt voor het onderhoud in ruil voor gratis gebruik. De bemoeienis van de gemeente bestaat uit het Sereedleggen van de banen in oorjaar en het winterklaar baken. Het geld dat daar jaar- 0*5 aan wordt besteed willen B en W nu gebruiken voor de financiering van een eenmalige subsidie voor de tennisclub. Dat kan een aardig bedrag op leveren, maar waarschijnlijk niet genoeg om de renovatie van de banen te bekostigen. De rest zal dan ook door de club moeten worden opgebracht, die daarmee ook eigenaar van de banen wordt. De tennisperikelen worden maandag 28 november bespro ken door de sportadviescom- missie. Die vergadert om 20.00 uur in het stadskantoor. De commissie wordt ook gevraagd advies uit te brengen over een verzoek van de tennisclub Smash uit Sint-Jansteen om garant te staan voor een lening. De club wil de verlichtingsin stallatie flink uitbreiden en moet daarvoor bij de bank een lening sluiten van 20.000 gul den. (ADVERTENTIE) iHulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162 Het kantel-wisselbed draait de patiënt zelfstandig vier maal per dag op een ander zijde. Doorliggen wordt daarmee voorkomen foto de stem cor j. de boer HULST - Het verpleeg- en verzorgingstehuis de Blaauwe Hoeve in Hulst heeft een peperduur cadeau ge kregen, een zogenaamd kantel-wisselbed. Dit speciale bed is bedoeld om 'doorliggen' van bedlegerige be woners te voorkomen. Vier keer per dag wordt de patiënt automatisch op een an dere zijde gelegd, zonder dat daar, zoals normaal het geval is, verschillende verpleegkundigen aan te pas moeten komen. De nieuwe aanwinst is een geschenk van Dow Chemical uit Ter- neuzen. Het bed werd names Dow door R. Slootweg overhan digd aan directeur W. van Vegchel van de Blaauwe Hoeve. NIEUW-NAMEN - Tussen 15 en 18 november is ingebroken in een vakantiewoning aan de Zeedijk. De eigenaar, een man uit Antwerpen, deed za terdag aangifte bij de rijks politie te Hulst. Vermist wor den een aantal antieke voor werpen en wat gereedschap. r} Niet bekend is hoe men de DOtSing woning is binnengedrongen. TERNEUZEN - Vermoedelijk door kortsluiting ontstond vrijdagavond op de Tractaat- weg brand in de personen auto van T. van de V. uit Am sterdam. Het voertuig brandde geheel uit. De brand weer was wel spoedig ter plaatse doch kon maar weinig meer uitrichten. TERNEUZEN - De 30-jarige Terneuzenaar L. de V. is za terdagavond op de Westkolk- straat in zijn woonplaats be roofd van zijn portefeuille waarin een bedrag zat van circa 160 gulden. De V. zei door twee onbekende jonge mannen te zijn vastgegrepen toen hij, volgens de politie niet helemaal nuchter, over het trottoir liep. Deze maak ten hem de portefeuille af handig. OOSTBURG - Op de kruising Van Houtestraat en Vaart- straat kwam M.M.A.K. uit Oostburg in aanraking met M.G.M.L uit Oostburg. Dit gebeurde toen K. uit de Vaartstraat rechtsaf de Van Houtestraat inreed, en te veèl links hield. SCHOONDIJKE - De perso nenauto van J.F.G. uit Schoondijke is door onbeken den beschadigd. Van de auto werden onder andere de rui tenwissers en de antenne ge haald. De auto stond gepar keerd in de Rembrandt van Rijnstraat. route zou echter achter de be staande bebouwing lopen. Een idee van de PvdA om het geld dat Hulst krijgt in het ka der van de actie -25% te beste den aan een haalbaarheidson derzoek wijzen B en W van de hand. Het opstellen van een de finitief plan, zo houden B en W de raad voor, kost zowat tien procent van de aanlegkosten. Daarvoor zijn de voor de actie - 25% beschikbare middelen vol strekt onvoldoende. Het is overigens niet alleen de fietsverbinding Heikant- Hulst waarmee de gemeente in de maag zit. Buiten de be bouwde kom ligt nog een 30.000 vierkante meter aan fietspa den, waarvan de tegelverhar ding zou moeten worden ver vangen door asfalt. Alleen voor fiets verkeer zijn die tegels ruimschoots voldoende. Maar omdat onderhoud van bermen en gladheidsbestrijding wor den uitgevoerd met steeds zwaarder materieel, worden de paden kapot gereden. Daar door, aldus B en W, rijzen de onderhoudskosten aan de fiets paden de pan uit.. Zo zelfs dat de financiële rniddelen voor het onderhoud niet toereikend zijn en de kwaliteit van de fietspa den niet voldoende meer is. De reconstructie kost echter ruim 1,2 miljoen gulden. Aan de andere kant zijn B en W er niet al te happig op om veel geld, als dat er al zou zijn, in de fietspaden te stoppen. Im mers, de kans is groot dat deze buiten de bebouwde kom gele gen paden binnen afzienbare tijd worden overgeheveld naar de provincie. Wel, zo antwoor den B en W op vragen uit de raad, moet er voor gewaakt worden dat wat het onderhoud betreft een niet meer in te ha len achterstand ontstaat. Districtsbestuurder L. Daalman hangt het gouden EHBO- insigne om de hals van mevrouw Molders-d'Haens - foto wim kooymaf Van onze correspondent GRAAUW - De EHBO-vereniging Graauw vierde zater dag het vijftigjarig bestaan met een druk bezochte recep tie. In het gemeenschapshuis heette voorzitter George Wee maes de belangstellenden wel kom. Vooral bleek hij verheugd met de aanwezigheid van één van de oprichters van de EHBO-vereniging, mevrouw Schlüter-Ytsma, die tegen woordig in Bergen op Zoom woont. Vervolgens reikte districts bestuurder L. Daalman uit Hulst de jubilerende vereni ging de Monseigneur Ven- ningspenning uit en werd me vrouw Molders-d'Haens onder scheiden met een gouden insig ne. Dit omdat ze al dertig jaar lid is van de EHBO. De dis trictsbestuurder liet ook nog even de geschiedenis van de Graauwse vereniging de revue passeren. Onder de vele bezoekers be- Van onze correspondent SLUISKIL - In Sluiskil is zaterdagavond voor de derde achtereenvolgende keer Rini van Meerendonk gekozen tot carnavalsprins Rinaldo 1. Carlo Bracke werd opnieuw tot adjudant gekozen. In bar de Boekanier werd als blijvend aandenken een foto collage van de hoogtepunten van de afgelopen veertien jaar onthuld. Daarna toog het gezel schap richting Atlanta. Burgemeester Ockeloen reikte de Gouden Steek uit, een onderscheiding die jaarlijks wordt uitgereikt aan diegene, die Sluiskil in positieve zin naar buiten heeft gedragen. De eer viel te beurt aan het echt» paar Jan en Corrie Duine, van wege de vele verdiensten voor de scouting. De tweehonderd aanwezi gen, waaronder de raden van Graauw, Westdorpe, Sas van Gent en Terneuzen, zagen te vens dat burgemeester C. Oc keloen door prins Mario van de Sasse Betekoppen tot ridder werd geslagen in de orde van de Gouden Beet. vonden zich onder andere bur gemeester F. Jacobs en wet houder P. Weemaes van Hulst, pastoor A. Ruyloft namens de parochie Graauw en vertegen woordigers van EHBO-vereni- gingen uit omliggende plaat sen. Fanfare Nooit Gedacht bracht de jubilerende EHBO een klinkende serenade. Na de receptie kregen de le den een koud buffet aangebo den, dat werd gevolgd door een gezellige avond met het orkest Amber. Tijdens deze feest avond kregen zeven jeugdige EHBO'ers hun diploma: J. de Koster, L. Mathijssen, P. Du- mez, B. van Hooij, P. Mathijs sen, S. Smolders en A. Ver- straeten. Van onze verslaggever WESTDORPE - De in woners van Westdorpe kunnen hun overleden familieleden weer be graven in het eigen dorp. Een jaar lang is dat niet mogelijk geweest. Omdat er op de begraafplaats geen ruimte weer was moesten tot nu toe overle den Westdorpenaren in Sas van Gent ter aarde worden besteld. Deze situatie heeft bij heel wat inwoners ont steltenis en verdriet ver oorzaakt. Immers, een snel bezoekje aan het kerkhof was niet meer mogelijk. Naar aanleiding van deze ontwikkeling is in Westdorpe een speciale kerkhofcommissie aan de slag gegaan om een oplos sing te vinden. Die bleek er te zijn in een reorgani satie van de begraaf plaats. Daardoor is er nu toch weer ruimte om de overleden inwoners in het eigen dorp te begraven.

de Stem | 1988 | | pagina 7