WERK De Sterre krijgt beeldengroep cadeau Graauwse koorleden onderscheiden Bibliotheek bedelt bij bedrijven in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Axelse bibliotheek gaat cd's uitlenen ZAKENNIEU W S 'Blijven proberen om waterwingebied Sint- Jansteen te behouden' Politie lost tasjesroven op 'Maak bestemmingsplan voor woonwagencentra in de gemeente Hulst' fiESTEM PLAATSELIJK NIEUWS voor lijks kunnen startende mogelijk: WantAVO- laten, waar oor iedere ale gers rondom St.-Jansteen Nieuw-Namen Terhole Ossenisse Open dag Up to date sfl 't VOSKE L STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 18 NOVEMBER 1988 IcDA-STATENLID TH. BAERT: Reppen WETHOUDER YAN DE VOORDE: VOOR VESTIGING VOGELWAARDE Binnenstad Luw-NAMEN - School- Ltuur, Oudercomité, bi- Lliotheekbestuur en de ge meente Hulst zijn het eens [geworden over de toekomst jvan de bibliotheekvoorzie ning in Nieuw-Namen. Armenbestuur Provisorisch SINTERKLAAS WANDELTOCHT - De herfstwandeltocht in Sint- Jansteen begint zaterdag om 13.30 uur en niet om 12.00 uur zoals aanvankelijk werd ge meld. De start is bij het ge meenschapscentrum De Wa rande, waar deelnemers zich vanaf 13.00 uur kunnen laten inschrijven. KAARTING - In de kantine van de voetbalvereniging STEEN wordt vrijdag 18 no vember een kaarting gehou den voor supporters, spelers, bestuursleden en belangstel lenden. Aanvang 20.00 uur. COLLECTE - De collecte voor Jantje Beton heeft 565,- op gebracht. De Helft van de op brengst komt ten goede aan peuterspeelplaats Het Zonne straaltje. ZANGKOOR - Het zangkoor St.-Cecilia houdt zaterdag 19 november de feestavond in zaal R. Thilleman, aanvang 19.00 uur. Men begint met een diner, waarna er een gezellig samenzijn volgt. OUDERENBOND - De rk Bond voor Ouderen in Ter hole heeft het dertigjarig ju bileum gevierd. In het dorps huis waren 52 belangstellen den aanwezig, waaronder burgemeester en wethouders van Hontenisse en kringbe stuurder Vink. Na een eucha ristieviering was het tijd voor een koffietafel. De middag werd verder gezellig doorge bracht met onder andere een optreden van The Old Timers en een verloting. KAARTCLUB - Kaartclub Ons Vermaak houdt zaterdag 19 november de tiende ronde van de clubcompetitie bieden zonder roem en jokeren. Aan vang 19.30 uur in het vereni gingsgebouw. GAAIBOLLEN - In het vere nigingsgebouw wordt zondag 20 november een gaaibolling gehouden voor jong en oud. Aanvang 14.30 uur. De orga nisatie is in handen van de Dwarsliggers. Restaurant Hulst tryja» Bierkaaistraat 8 rta Tel. 01140-13444 De teestdagen komen er weer aan. Reserveer tijdig voor KERSTAVOND, leen2e KERSTDAG en OUDEJAARSAVOND van 14.00-18.00 uur en van 19.00 uur WILDSPECIALITEITEN Mde Koningin vat ze zeggen niet. Geef ze rden te komen, ig. Zo komt een we elkaar ook ve dat? otterproblemen ngeving:01808 AC Utrecht. n do t i j I. Stichting Ideele Reclame. SlftE Van onze verslaggever GRAAUW - Drie leden van het rk parochiekoor in Graauw zijn gisteravond onderscheiden met een speld van de Nederlandse Gregoriusvereniging. De eretekenen werden tijdens de jaarvergadering van het NIEUW-NAMEN - Ter gelegenheid van de opening van Up to date is er zaterdag 19 november in deze zaak een open dag, waarbij men een kijkje kan nemen tussen 14.00 en 18.00 uur. De zaak is gespecialiseerd in huidverzorging. SAS VAN GENT - De rijks politie van de groep Midden Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een aantal tasjesroven in Sas van Gent opgelost. Vijf verdachten tussen 14 en 22 jaar oud uit Zelzate hebben be kend. Een van hen, de 22-jarige M. H., die reeds op 14 oktober werd aangehouden blijft nog in voorlopige hechtenis in Neder land. De vier anderen zullen voor de gepleegde delicten in België worden berecht. Het kwintet pleegde de over vallen voornamelijk in de week van 10 tot 16 oktober op wande lende of fietsende dames, steeds in een andere samenstel ling waarbij gebruik werd ge maakt van twee verschillende voertuigen. Van de buit aan eigensdom- spapieren van de gedupeerden kon nog een klein deel worden achterhaald. Al het geld dat bij de overvallen was gestolen, bleek inmiddels opgemaakt. oeken-collectie in school fan onze verslaggever hlEUW-NAMEN - Het waterwingebied Sint-Jansteen moet als het even kan als zodanig behouden blijven. CDA- Istatenlid Th. Baert betoogde dat gisteren tijdens de na jaarsvergadering van het CDA-Hulst in Nieuw-Namen. benadrukte daarbij zijn I persoonlijke mening te verkon digen, omdat binnen de CDA- statenfractie nog geen stand punt is ingenomen. Volgens Baert mag een be- I sluit om het waterwingebied al of niet op te doeken niet alleen een kwestie van geld zijn. „Als we het over drinkwater heb- ben, spreken we over een van eerste levensbehoeften. Ik denk dat je je niet afhankelijk maken van slechts één in de Braakman. Als dan iets gebeurt is het I meteen met de drinkwater voorziening gedaan. Daarom moet er een alternatief zijn". De argumenten die nega- I lieve denkers over het gebied hebben met betrekking tot de vervuiling van het grondwater vanuit België gaan volgens Baert niet helemaal op. Hij zei best mogelijkheden te zien om met de Belgen zaken te doen, als het gaat om de bescherming van het grondwater. Baert moest ook toegeven dat behoud van het waterwingebied wel licht aardig wat geld gaat kos ten. Binnen nu en een jaar zal op provinciaal niveau een besluit vallen. Dat had eerst volgende maand al moeten gebeuren bij de vaststelling van het grond- waterbeieidsplan. De bepalingen die daarin staan zouden in een groot deel van het gebied rond het winge- bied zowat alle economische activiteit onmogelijk maken. Mede omdat de WMZ een on derzoek is gestart naar de toe komst vanhet wingebied Sint- Jansteen is dat voorlopig bui ten de vaststelling van het plan gehouden. Dat betekent voor alsnog dat de situatie blijft zo als die nu is en dat ook de ben zinestations en garages rustig kunnen blijven functioneren. Gezien de uitspraken van WMZ-directeur Stoter bleek Baert niet erg optimistisch over het behoud als waterwin gebied. „Het is mij bekend dat de gemeente Hulst dat behoud ook voorstaat. Maar als de ge meente enige invloed op de be sluitvorming wil uitoefenen zal ze zich wel moeten reppen". per week op school aanwezig is om het bibliotheekje open te houden. Een en ander is afgesproken tijdens een gesprek tussen de verschillende partijen, op uitnodiging van wethou der P. Weemaes. Nu er overeenstem ming is, staat er niets meer in de weg om in samenwerking met de grensge meente Beveren te werken aan één bibliotheekvoorziening voor de dor pen Nieuw-Namen en Kieldrecht. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben besloten daarmee door te gaan. „Want dat is een uitstekende zaak voor Nieuw-Namen", benadrukt wethouder Weemaes nog maar eens. Momenteel is Nieuw-Namen aange wezen op de bibliobus, maar als de in woners ook van de nieuw te bouwen bibliotheek in Kieldrecht gebruik kunnen maken, zou het dorp er een goede voorziening bij krijgen. „Dat wordt wel tien keer beter dan de bibliobus", aldus Weemaes. „Het zal uiteindelijk wel wat duurder zijn, maar wat ons betreft mag het best een paar duizend gulden meer kos ten". De plannen stuitten tot nu toe op weerstand van het schoolbestuur. Im mers, de bibliobus stopt momenteel voor de schoolingang. „Wij zijn nu toch ook wel van mening dat het te veel gevraagd is van de leerkrachten om met al die kinderen telkens naar Kieldrecht toe te trekken", zegt Wee maes. Als is wat de vijfde en zesde klassers betreft het laatste woord nog niet gezegd. „Persoonlijk denk ik dat voor die kinderen een bezoek aan de bibliotheek van grote educatieve waarde is". Met de nu voorgestelde constructie denkt Weemaes dat de school er zeker niet op achteruit gaat, maar er zelfs beter van wordt. Wat de nieuwe te bouwen leeszaal in Kieldrecht betreft moet er volgens de wethouder een voor Nieuw-Namen zo gunstig moge lijke locatie worden gezocht. In die zin dat de jeugd deze voorziening kan bereiken zonder langs een route te moeten waar druk verkeer is. Overi gens zal het naar verwachting nog tot 1991 duren voordat de nieuwe biblio theek zijn deuren zal openen. „Maar dat is niet erg. We hebben nog veel werk te doen. Het geeft ons de speel ruimte alles zorgvuldig voor te berei den". Weemaes denkt dat het nu bereikte akkoord voor alle partijen een goede zaak is. „En ook Beveren is bereid er zijn best voor te doen om de samen werking te doen slagen". De afge vaardigden van schoolbestuur en oudercomité moeten nu nog met het bereikte resultaat naar hun achter ban. Half december wordt bekend of school en ouders definitief achter het akkoord staan. Van onze verslaggever NIEUW-NAMEN - „Het moet mogelijk zijn om een locatie voor nieuwe woonwagencentra op te nemen in een nog ge heel nieuw op te zetten bestemmingsplan". Deze visie op de woonwagen- tueerd blijven. De vraag naar problematiek vertolkte wet- - houder G. van de Voorde giste ren tijdens de najaarsvergade ring van het CDA-Hulst in Nieuw-Namen. ..Als je dat doet is er geen sprake van gewekte verwach tingen en allerlei andere com motie in bestaande woonwij ken", aldus Van de Voorde. "Het is een goede gedachte om te proberen daar gestalte aan te geven. En dan zal het nog moeilijk genoeg zijn". De wethouder ging gisteren m op de verplichting die ge meente Hulst heeft om voor 1990 32 nieuwe woonwagen standplaatsen aan te leggen. Daarvan kunnen er 8 op het huidige centrum De Rape gesi- 3R ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes, wassen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/i3,30_i7 go uur. Redactie Terneuzen: Rein van der "elm (editie-chef), Romain ™i Damme, Peter lerenhalm, Conny van Qretnberghe, Ronald verstraten, c°r de Boer Cn Koomen (sport). Jan Jansen, (nu fugène Verstraeten lplv- editiechef), Joep 'rommelen de andere locaties heeft in de gemeente al heel wat gemoede ren verhit, op die plaatsen waarvan het gerucht de ronde deed dat ze in aanmerking kwamen. Van de Voorde wees erop dat het spreidingsbeleid er een is van de laatste jaren. „En nie mand zit er in feite op te wach ten". Volgens de wethouder heeft een groep woonwagenbe woners al laten weten het meeste te voelen voor een stekje tegen de bebouwing aan, waar dan minstens tien woon wagens bij elkaar moeten kun nen. Voor hem staat vast dat, als het er dan toch van moet komen, de standplaatsen enkel gerealiseerd mogen worden in de grotere kernen van de ge meente. De wethouder ging in zijn toe spraak ook in op de aanpak van de Hulster binnenstad. Een kostbaar project, waar volgens hem ook de winkeliers hun steentje aan moeten bijdragen. Van de Voorde sprak in dat verband, zoals eerder de PvdA al deed, over de invoering van een baatbelasting. „Voor de vertegenwoordigers van de middenstand is een dergelijke belasting bespreekbaar". (ADVERTENTIE) Retentie-exploitatie '"specteur Zeeland: 9583gnU'PriVétel' 01150" fan onze verslaggever get akkoord omvat de komst fan een interne bibliotheekvoor- Iziening op de basisschool met [een wisselende collectie boeken. I Vanuit de bibliotheek wordt een [tracht vrijgemaakt die twee uur zijn dat hij dit cadeau kon overhandi gen, waarvoor de gelden bijeen zijn ge bracht door gezonde mensen. „Wees er zuinig op", sprak hij, „want zulke ge schenken komen niet ieder jaar". Zijn woorden werden gevolgd door een dave rend applaus. Directeur Pelgrims van De Sterre sprak zijn grote waardering uit over het werk van de stichting. Waar de beel dengroep precies komt kon hij nog niet zeggen. Ook pastor J. van der Heyden, die in De Sterre pastoraatswerk ver richt, bleek bijzonder verheugd met het cadeau. „Deze beeldengroep zal de sfeer in de kersttijd zeker verhogen", meende hij. „Telkens zullen we daarbij terug- ook organist. D'Haens is even eens veertig jaar actief met kerkmuziek en koorzang. Een zilveren onderscheiding was er voor P. Taalman, die 25 jaar actief lid is van het zang koor. Tenslotte waren er ook nog diploma's voor zeven leden die al meer dan 12,5 jaar in het koor zingen, de dames E. den De nieuwe beeldengroep voor De Sterre. Aan het woord is de heer Westerweel, die zojuist het cadeau heeft overgedra gen. foto de stem cob j. de boer Van onze correspondent CLINGE - Het zwakzinnigen-insti tuut De Sterre in Clinge kreeg gis teren het jaarlijks bezoek van de Stichting Sport steunt Zonneveld. Traditiegetrouw krijgt De Sterre van de stichting jaarlijks een ca deau. Dit keer was dat een prachtige beelden groep voor de buitenkerststal. De beel den, gemaakt door de firma Slabbinck uit Gent, werden op het podium in de grote zaal door enkele pupillen van De Sterre onthuld. Voorzitter Westerweel van de stich ting Sport steunt Zonneveld zei blij te denken aan de mensen van de sport, die goed willen doen aan de mensen van de Sterre". Sport steunt Zonneveld zamelt jaar lijks geld in, dat telkens wordt verdeeld over zeven instellingen in Zeeland. Dit jaar ging het om een totaalbedrag van 30.250 gulden, hoofdzakelijk bijeenge bracht door sportmensen. Dit jaar ging er 5.000 gulden naar De Sterre, 5.500 gul den naar Huize Den Berg in Goes, 5.500 gulden naar de verpleeginrichting Vij vervreugd, 1.500 gulden naar de Win droos, 1.000 gulden naar dagverblijf Ak- ka, 17.50 gulden naar Huize Ipenoord, 5.500 gulden naar de Vereniging Kinder- zorg en 4.500 gulden naar Zonneveld. koor uitgereikt door pastoor A. Ruyloft. Goud kregen de heren D. Hol- laardt en C. d'Haens. Hollaardt omdat hij al veertig jaar actief met kerkmuziek bezig is. Bo vendien is hij over enkele maande 12,5 jaar dirigent van het koor en de laatste vier jaar Boer, E. van Geertruy, J. Bo- gaert, R. van Campen, M. Taal man, L. Steyaert en T. Blanc- kaert. De dames kregen uit handen van dirigent Hollaardt een bloemetje aangeboden. De he ren kregen van penningmees teres mevrouw A. van den Ber gen een cadeaubon. Van onze verslaggever VOGELWAARDE - Het bestuur van de openbare biblio theek in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een hele reeks bedrijven aangeschreven om een bijdrage voor de inrich ting van de bibliotheek in Vogelwaarde. Aanvankelijk had men gedacht na de bouw nog wat geld over te houden voor dat doel, maar die hoop werd de grond inge boord toen de aanbesteding van het karwei fors tegen viel. Het bestuur zag zich genood zaakt nogmaals bij de ge meente Hontenisse aan te klop pen voor een renteloze lening van 10.000 gulden. „We hebben nu al een paar keer een beroep gedaan op de gemeente", zegt voorzitter H. Bruggeman, „en we vinden dan ook dat we niet bezig kunnen blijven. We wil len proberen het geld voor de inrichting zelf bijeen te krij gen". Daarvoor is ongeveer 20.000 gulden nodig, maar het bibliotheekbestuur heeft voor dit doel nu maar 6.000 gulden in kas. Een aanvraag om subsidie bij het Anjerfonds ging de mist in. „Daar komen we niet voor in aanmerking, omdat een biblio theek in wezen een door de overheid gesubsidieerde instel ling is". Een andere hoop heeft het bestuur gevestigd op het spaarpotje van het inmiddels opgeheven Hontenisser gecom bineerd armbestuur. Dat heeft de gemeente het beheer over het geld gegeven en een spe ciale werkgroep bekijkt ver zoeken die worden ingediend. Het moet daarbij gaan om ini tiatieven die van belang zijn voor de gemeenschap. Het bibliotheekbestuur heeft de belangrijkste hoop echter gevestigd op de aangeschreven bedrijven. „We hebben die be drijven benaderd waarbij veel inwoners van Vogelwaarde werken", zegt Bruggeman. „Een paar aardige reacties hebben we al, maar nog lang niet genoeg". Ongeacht of het benodigde geld tijdig bijeen kan worden geschraapt wil het bestuur de bibliotheekvestiging in Vogel waarde per 1 januari de deuren laten openen. „Zonodig richten we het gebouwtje dan maar zeer provisorisch in", zegt Bruggeman, „maar dan kun nen de inwoners er toch al te recht om boeken te lenen". (ADVERTENTIE) Vraag naar onze occasion aanbiedingen. IS TERNEUZEN Hl 01150-13456 2 Hein 17 KLOOSTERZANOE tel 01148- 1412 2 Pastoor Ruyloft speldt de heer Hollaart de gouden medaille op. Tussen hen in staat de zojuist gedecoreerde heer d'Haens. Links de heer Taalman, die zilver ontving. fotowimkooijman Van onze verslaggever AXEL - De christelijke openbare bibliotheek in Axel gaat vanaf 2 december compact discs (cd's) uitle nen. Volgens de bibliotheek bestaat hiervoor veel belangstelling. De begin-collectie omvat ruim tweehonderd cd's, maar het is de bedoeling dit aantal zo snel mogelijk uit te breiden. Met deze nieuwe activiteit spingt de bibliotheek in op de inmiddels onstuitbaar gewor den opmars van de compact disc, die hard op weg is de oude langspeelplaat te verdringen. De nu aanwezige basiscollectie bestaat uit zowel populaire als klassieke muziek. Bibliotheekgebruikers (vanaf 14 jaar) die ingeschre ven staan in de bibliotheek kunnen de cd's leden voor twee gulden per stuk, voor een ter mijn van twee weken. Het ma ximum aantal dat kan worden meegenomen is voorlopig be- paald op drie compact discs. Tevens is er van 2 tot en met 31 december een muziekten- toonstelling ingericht. Dit in het kader van het veertigjarig bestaan van de bibliotheek.

de Stem | 1988 | | pagina 13