299 599 1699 sien DE STEM Kort geding Van Vliet versus Post SPORT KpIl§9 ot Trio debutanten in Nederlands elftal VAN BASTEN NEEMT HET OP VOOR BELAAGDE PLOEGGENOOT Grastennis in Nederland: top of flop? UITSLAGEN MAGNETRON Hi-speecl ETRON DE CUBE SINATIE fVPe S170 1ACNETRON fELECTRONISCHE 'CONDENSDROGER IGNIS O TOEREN If TRIFUGE ELI's mannenmode I ROME - Het Nederlands elftal gaat woensdagmid dag in het oefenduel tegen [Italië van start met vijf on- I ervaren krachten. b hulst tel.16233 «Beckenbauer laanwezig bij 'interland ROME - Is Gullit nu wel of niet geblesseerd? Zo ja, waar dan en hoe erg? Of speelt er op de ach tergrond misschien een 'affaire-Gullit'? INederland list winst ptuttgart laat ^inst schieten Johan Vekemans 'lucky-loser' Lawaaierig Schapers Zelfvertrouwen I WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 ROND MET PLOEG PRIEM NIEUWSOVERZICHT Supercup-duels in februari Samenvatting Oranje op tv Overwinning Tilburg Trappers Vrijspraak voor Schuster en Nunez Recordwinst voor Wimbledon Graf staat set af aan Kohde Körver volgend jaar weg bij MVV Zakenlieden willen zesdaagse terug EN STANDEN SCHAATSEN VOETBAL A561 I NU l e prijs 699,- irijs 649,- ^ue meiita a 50,- :oiie AvM?oy Marconistraat 4 Torro - tel. 01100-142:4 ngen Hermesweg 23 pcenter Groenendijk. 184-12563 uzen Schependijk 9 150-12423 iLBURG t.o. trefcenter louwerssingel 4 180-14406 dingen kunnen afwuken mannenmode jpresents: '88-'89 najaars-/winterkollektie - McGregor - van gils - nik boll - gardeur - le DUB - patrava Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 Van onze speciale verslaggever |Rob Reekers, Pieter Huistra en lüéné Eij keikamp maken in iRome hun debuut in Oranje. Bovendien stelt bondscoach Thijs Libregts verdediger Ad- 'dick Koot op, die slechts zeven minuten interland-ervaring jeeft. Middenvelder Wilbert Juvrijn maakt het quintet vol. Si Hij heeft acht caps achter de rug waarvan zeven keer als in valler. In de ene wedstrijd waarin hij als basisspeler be gon, in mei tegen Bulgarije, moest hij al met de rust hef veld ruimen. Het onervaren vijftal krijgt gelegenheid internationale er varing op te doen aan de hand van de routiniers Van Breuke- len, Silooy, Ronald Koeman, Rijkaard, Vanenburg en Van Basten. Het ligt voor de hand dat Libregts in de zwaar gede valueerde oefenwedstrijd tegen de Italianen nog twee debutan ten inbrengt. Rob Witschge zal volgens planning Huistra na één helft vervangen. Fred Rut ten, voor de tweede keer bij de belangrijkste selectie van het land, zal ook wel een kans krij gen daadwerkelijk in Oranje op te treden. Het sfeer proeven en erva ring op doen is voor deze gele genheid tot doel nummer één verheven. Libregts: „Het duel tegen Italië is belangrijk, om dat het mij de gelegenheid geeft eens andere spelers aan het werk te zien. Jongens die dicht tegen het A-elftal aanzit ten". Na de golf van afzeggingen, zeven vaste-keuzes konden we gens blessures niet naar Rome, heeft Libregts van de nood een deugd gemaakt. Door het weg vallen van zijn middenveld, Van Aerle-Wouters-Erwin Koeman, heeft de bondscoach Rijkaard een andere rol toebe deeld. De Milanees speelt voor één keer centraal op het mid denveld. In zijn opstelling geeft de bondscoach de bewaking van de Italiaanse spitsen Vialli en Rizzitelli aan Silooy en Koot. Reekers, het alternatief voor Erwin Koeman, speelt links op het middenveld. Suvrijn, op grond van zijn loopvermogen, naast Vanenburg op rechts. Rijkaard, in de rug geholpen door Ronald Koeman, wordt de spil waar het gelegenheidself tal om draait. Eij keikamp moet zwervend a la Gullit Van Bas ten ondersteunen. Opstelling Nederlands elftal: Van Breukelen (PSV); Silooy (RC de Paris), Ronald Koeman (PSV) en Koot (PSV); Vanenburg (PSV), Su vrijn (Roda JC), Rijkaard (AC Mi lan) en Reekers (VfL Bochum); Eijkelkamp (FC Groningen), Van Basten (AC Milan) en Huistra (FC Twente). Zaak-Gullit' plaagt KNVB an de nieuwst recisie uurwerken? )r iedereen die jd wil blijven. m fRANKFURT (SID) - IJrnnz Beckenbauer I "heeft deze week een druk reisprogramma. De coach van het natio nale voetbalteam van West-Duitsland bezoekt vanmiddag het vriend schappelijke duel in Rome tussen Italië en Neder land, dat met de V/est- duitsers strijdt om de eer ste plaats in groep vier van de voorronde van de strijd om de wereldtitel in 1990. Donderdag vliegt de Westduitser naar Bel grado om zaterdag de in terland Joegoslavië- Frankrijk te bekijken. Door Chris van Nij natten De KNVB-woordvoerder kon gistermiddag in het Shera- ton-hotel in Rome geen eensluidend antwoord op die drie vragen produceren. Op het trainingscomplex van AS Ro ma, waar de selectie van Libregts de spieren losgooide, was ook al geen verhaal te halen, want Gullit bleef in Nederland achter om vandaag terug naar Milaan te vlie gen. THESSALONIKI (ANP) - De derde ronde van de Ischaakolympiade in Thes saloniki is gisteren voor de Nederlandse herenploeg [enigszins teleurstellend (verlopen. Het team speelde tegen het [sterker ingeschatte Cuba gelijk Moor vier keer het punt te de llen, maar een kleine winst be lkoorde tot het laatste moment tot de mogelijkheden en was sok verdiend geweest. Door dit resultaat deelt Neder land, dat Douven via een re mise de uitslag tegen Mexico in p ochtenduren op 3-1 zag brengen, de zevende plaats met [reru, Hongarije en Cuba. Roe menië heeft de leiding door een grote overwinning (3-1) op Pe- maandag de ranglijst g aanvoerde. De Nederlandse mes werkten zich naar de jOoVenste helft van de ranglijst «oor Schotland met 2%-% te verslaan. Nmaamste uitslagen derde ron- neren: Nederland-Cuba 2-2 0, der Wiel-Nogueiras 14-14, .riSuez-Sosonko 14-14, Van der CTfn-Borges 14-14, Piket-Vera ËSjJv-Raemenië 1-3, Indone- ptTankrijkl-fe (+2), Hongarije- "^echoslowakije 2-2, Sovjetunie- TOentinië 3-0 (+1), Oost-Duits- mt-Zweden 1-2 (+1), Canada- ï,?™Ede Staten 0-1 (+3). aan kop: 1. Roemenië 11 ™en, 2. Sovjetunie 9% (+1), 3. -epre 9144. Engeland, Zweden, ei«, ..'+1h 1- Nederland, Peru, CaiJe, Cuba, Schotland en Êp)e9. I,''1/'Grlekenland-Hongarije Lv;: Sovjetunie-Joegoslavië 3-0, ^«land-Schotland 214 -14 aan kop: i. Hongarije, Sov- I+iiu SChina 8144. Roemenië 8 ®18eland7St"DuitSland' ®panie en NCHEN (SID/DPA) - 1 Stuttgart heeft gister- lil 'n München een uit- ■i0 mogelijkheid laten |pn het gat met koploper f2'et'n München tot één p te verkleinen. komende Europa Cup-të- «tender van FC Groningen ''Peelde voor 63.000 toe- 1. uwers in laatste tien ten van de Bundesliga- een voorsprong van 1-3. Hulst Tel. 01140-12214 rneuzen Tel. 01150-12337 fPper ItlVall van jl-u. ito Ekström behoedde Ür™.München zes minuten pg'33 e'n<^e voor 6611 ne<^er" PttmM^chen VfB Stuttgart lie1 ,°"1 Waïter, 1-1 Wolfahrt, uc^no» 2-3 Wegmann, I ®Uorn. Toeschouwers: 63.000 Tijdens een vluchtig inter mezzo op Schiphol, waar Gullit zijn ticket kwam afhalen, ver telde de Milanees vandaag in geen geval te hebben kunnen spelen. Op de vraag welke bles sure hij dan heeft, bleef hij wat vaag. Dat zijn privé-hapto- noom Ted Troost Milan geadvi seerd had hem naar Milaan te halen, ontkende Gullit. „Die heeft er niks mee te maken. Milan wilde me terug, heeft zich willen indekken en daarom de naam van Troost genoemd". En weg was Gullit. In de boezem van de KNVB is nu een verschil van mening ontstaan over het incident rond Gullit. Dr. Frits Kessel wil de medische staf van Milan een brief sturen. „Ik wil de heren doktoren Tavana, Monti en Christo de spelregels eens uit leggen over de manier waarop zij en en ik met elkaar dienen te communiceren. Nu is er iets fout gegaan. Sterker nog, er was helemaal geen overleg. Zij halen hem gewoon terug, ter wijl ik het vermoeden heb dat Ruud mogelijk een halve wed strijd had kunnen spelen. Vol gens mij had hij dat zelf ook, hij kwam maandag immers uit eigen vrije wil naar Zeist". Secretaris Jan Huijbregts bleek, hoewel geen medicus, een andere mening toegedaan. „Ruud is geblesseerd, dat weet toch iedereen? Ik heb er geen behoefte aan om namens de VALKENSWAARD (ANP) - Johan Vekemans is met recht een 'lucky-loser' te noemen. De Brabantse ten nisser werd zondag uitge schakeld in de kwalificaties van het Challenger-toer- nooi in Valkenswaard. Gisterochtend kreeg hij van organisator Piet van Eysden te horen dat hij alsnog in actie kon komen in het hoofdtoer nooi. De Zweed Larsson had zich namelijk een uur eerder zwaar geblesseerd tijdens de training. Met zijn arm in het gips keek de Scandinaviër toe hoe Vekemans verrassend Paul Dogger uit het toernooi sloeg. De Brabander had er drie sets voor nodig, waarbij de laatste met de tiebreak werd beslist. Jacco Eltingh slaagde er niet in de tweede ronde te bereiken. De jonge Brabander verloor in drie sets van de als eerste ge plaatste Australiër Wally Ma- sur. Tom Nijssen en Huub van Boeckel kwamen wel een ronde verder. Nijssen versloeg de Belg Karei de Muynck in twee sets, Van Boeckel deed het zelfde met Hendrik-Jan Da vids. UITSLAGEN Herenenkelspel, eerste ronde: Van Boeckel (Ned)-Davids (Ned) 7-5, 6- 2; Paloheimo (Fin)-Kowalski (Pol) 6-3, 6-4; Saceanu (WD1)-Bloom (Isr) 7-6, 6-3; Vekemans (Ned)- Dogger (Ned) 6-7 (4-7), 6-2, 7-6 (7- 4); Masur (Aus)-Eltingh (Ned) 6-2, 4-6, 6-1; Nijssen (Ned)-De Muynck (Bel) 6-3, 6-2; Bauer (Wdl)-Jelen (Wdl) 6-3, 4-6, 7-6 (7-4); Antonitsch (Oos)-Burke (Vst) 7-5,6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Berner/ Garnett (Fin/Vst)-Nunez/Theine (Ecu/Wdl) 6-3, 6-4; Davids/Haar- huis (Ned)-Buffington/Emerson (Vst/Aus) 6-1,6-7,6-2; Bloom/ Jen sen (Isr/Vst)-Kok/Vekemans (Ned) 3-6,6-2,7-5. KNVB contact met Milan op te nemen, dat is nergens goed voor". Op de achtergrond speelt een 'affaire-Gullit', die zo opgebla zen wordt dat er in Rome niet aan voorbij gegaan kon wor den. In een deel van de Ita liaanse pers en sinds maandag ook in diverse Nederlandse weekbladen, worden lawaaie rige verhalen geplaatst over een al of niet vermeende bui tenechtelijke relatie van Gullit met een journaliste van de krant La Republica. Of de rod del op waarheid berust, doet nauwelijks ter zake en gaat al leen de persoon in kwestie wat aan. Een feit is wel, dat be doelde publicaties wrevel bij Milan hebben gewekt en Gullit in een lastig parket hebben ge dwongen. „Los van het waarheidsge halte van zulke verhalen", stelde bondsarts Kessel in Ro me, „kun je stellen dat Gullit last ondervindt van deze ver halen. Zulke publicaties bren gen ieder mens uit zijn even wicht, en dus ook Ruud. Of Mi lan hem daarom even uit de schijnwerpers wil houden, kan ik maar moeilijk beoordelen, maar ik kan het me goed voor stellen". Marco van Basten nam het na de training min of meer op voor zijn afwezige ploeggenoot. „Ik ken het verhaal. Ik heb ook de Privé gelezen. Dat vind ik een tweedehands blaadje waar je je nooit aan moet storen. Laat ik dat vooropstellen. Kijk, het gaat nu wat minder met Ruud en dan wordt er op den duur naar oorzaken gezocht buiten het voetbal. Dat roept een figuur als Gullit over zich zelf af. Hij is een hele goede voetballer en treedt vaak op een opvallende manier naar buiten. Dan krijg je zulke din gen. Ik stel me kalmer op, dus overkomt me zoiets minder snel, hoop ik. Je hebt er reke ning mee te houden. Over be kende mensen wordt van alles en nog wat zomaar geschreven en gezegd". „Dat nu dat verhaal over die journaliste erbij wordt ge haald, ligt voor de hand. Ruud kon het vooral in het begin goed met haar vinden. Ze sprak als enige Italiaanse journalist behoorlijk Engels, dus heb je daar als je het Italiaans nog niet machtig bent, het meeste contact mee". De ontwikkelingen rond Gullit worden volgens Van Basten bij AC Milan bepaald niet op prijs gesteld. „Ik vind het niet zo gek dat ze vinden dat Ruud op Mi- lanello moet blijven. Wat heeft Milan nu dit seizoen gehad aan hem? Hij heeft in de competitie nog geen hele wedstrijd ge speeld. Steeds heeft hij een an dere blessure. Maar als het Ne derlands elftal moet spelen, en dat is in deze periode drie keer gebeurd (Wales, West-Duits- land en Italië, red.) dan doet Ruud zijn uiterste best om bij Oranje te kunnen zijn. Dat irri teert de mensen bij Milan. Ze hebben de indruk dat hij zich drukker maakt om het Neder- Door Léon Krijnen ROSMALEN - Holle Bolle Gijs en Lange Jan zullen het zonder toptennis moe ten doen, De Efteling is als gastheer van het eerste vaderlandse grastoernooi afgehaakt. Of het toernooi op het terrein van een andere recreatie-gi gant, Autotron in Rosmalen, een top dan wel een flop zal worden, blijft nog ruim een half jaar de vraag. Gisteren presenteerde de organisatie van het geheel de plannen in de sfeervolle be huizing van automobielmu seum Autotron in Rosmalen, terwijl elders in het gebouw een kleine duizend Brabantse recreatie-ondernemers van een 'Bourgondische lunch' onder begeleiding van een j azz-combo genoten. Acht man, liefst uit de ho gere regionen van de top-100, 170.000 dollar aan prijzengeld, waarvan 50.000 voor de win naar, maar startgeld behoort niet tot de onmogelijkheden. Drie grasbanen, waarvan de aanleg een slordige twee ton bedraagt, uiteraard hospitali- ty-units, er wordt gespeeld in een zogenaamde round-robin, een biljartkenner zou zeggen het Avé-sysyeem. Zodat er gespeeld gaat worden in twee poules van vier, waarna kruisfinales en een finale vol gen. Daar gaat het, in het kort, om in Rosmalen. Twee spelers zijn al vastge legd voor het evenement, dat volgend jaar na Roland Gar ros, van 13 tot en met 18 juni gehouden zal worden. Het zijn Neerlands nummer één Michiel Schapers, voor wie overigens ook een plaatsje in de organisatie is ingeruimd, en de tot Zwitser genaturali seerde Tsjech Jacob Hlasek, die afgelopen zondag in Lon den zijn eerste Grand Prix- toernooi won. Schapers en Hlasek. Voor die twee namen, hoe aardig de heren in kwestie ook kun nen tennissen, ontstaan geen files op de Rijksweg tussen Den Bosch en Oss. Dat beseft Paul Koster, directeur van het organiserende manage- mentsbureau Holland Spor tief, drommels goed. Hij wil aansprekende namen, ene John Patrick McEnroe voor op, en liefst nog wat heren met zo'n fluwelen touch, die het op gras zo goed doet, Ra- mesh Krishnan bijvoorbeeld. Dat McEnroe, Cash of Lendl alleen voor een hoofdprijs van 50.000 dollar hun rackets niet uitpakken, moet Koster nog beter beseffen. Toch wei gerde hij gisteren om toe te geven dan wel te ontkennen dat er startgelden zullen wor den uitgekeerd, zodat gevoeg lijk mag worden aangenomen dat er van te voren betaald zal worden. Gies Pluim, directeur van het Audi-toernooi in Ede, was een aandachtig toehoorder in Autotron, net als Wim Bui tendijk, de toernooi-directeur van het ABN-toernooi in Ro- terdam. Vooral Pluim, die on dermeer Lendl driemaal naar Ede wist te halen, weet als geen ander hoe je met een spiering een kabeljauw bin nenhaalt. Hij deed er het zwijgen toe, een ironische glimlach rond de mond. Autotron betaalt de kosten van aanleg van de drie gras- banen, waar gisteren, onder het genot van een glas cham pagne, de eerste zode door Schapers uitgerold werd. Koster, die ook Holiday on Ice met veel succes naar Neder land haalde, liep al drie jaar rond met zijn grasbaanplan- nen. „We hebben tenslotte de knoop doorgehakt en besloten om het meteen na Roland Garros te houden. De banen zijn dan klaar en als een spe ler in Parijs uitgeschakeld wordt, kan hij hier meteen gaan trainen". Aan zelfvertrouwen ont breekt het de organisatie niet. Toen gisteren gevraagd werd of er al contact opgenomen was met de 'groundsman' van Wimbledon over de keuze van het gras, verklaarde Koster zonder blikken of blozen: „Dat hoeft helemaal niet. Daar werken ze al jaren met graszaad dat voor tachtig procent met Nederlanse ken nis is gekweekt. Ze komen naar de Grontmij voor advies. Ja, als je dat op Wimbledon vraagt, dan willen ze daar natuurlijk niet van weten, Je weet hoe dat gaat daar Volgens Koster heeft de Grontmij ruim 16.000 m2 aan graszoden klaar liggen van ongeveer dezelfde kwaliteit als die op Wimbledon. „Niet helemaal hetzelfde, want zo wel het klimaat als de grond is anders in Engeland. We hebben genoeg gras om er het tweede jaar eventueel twee banen bij te leggen". De Koninklijke Nederlands Lawn Tennis Bond (KNLTB) werd pas afgelopen donder dag officiéél in kennis gesteld van de plannen in Rosmalen. Volgens bestuurslid Henny Habing staat de bond niet on welwillend tegenover het toernooi. „Maar we zouden wel graag zien dat er sprake was van een officieel toernooi dat gewoon op de agenda komt te staan", aldus Habing. Dat wil ook Paul Koster best, maar op welke kalender, daar liet hij zich nog niet over uit. Er is tenslotte het een en ander gaande in het wereldje van de tennisprofs, die met ingang van 1990 met een eigen circuit van start gaan. Het kan voor Koster geen kwaad om die ontwikkelingen even af te wachten en intussen zijn eerste toernooi te houden. Aansluiten bij een circuit, dat kan altijd nog, ATP, MTC, Grand Prix of wat dan ook. SS: Marco van Basten wordt na de training van het Nederlands elftal belaagd door handteke ningenjagers. Van Basten nam het tegen de pers op voor zijn collega Ruud Gullit. - fotoepa lands elftal dan om Milan. Ik geef ze daarin gelijk. Milan be taalt hem tenslotte". De zakelijke redenering van Van Basten is door Milan-trai- ner Arrigo Sacchi mandag avond ook aan bondscoach Thijs Libregts meegedeeld. Even nadat Gullit zich telefo nisch bij Libregts afgemeld had, hing Sacchi bij Libregts aan de lijn. „Hij vertelde me dat ze het een te groot risico vonden om Ruud in Rome te la ten spelen", aldus de bonds coach. „Sacchi wilde Gullit zondag koste wat het kost te gen Atalanta laten spelen. 'Hij heeft nog geen wedstrijd voor ons gespeeld dit seizoen', zei hij me. Milan gaat voor nu. We zullen dat als KNVB moeten accepteren", besloot Libregts zijn verhaal. Van onze sportredactie BAARLE-HERTOG - Morgenmiddag om 13.00 uur dient bij de Amsterdamse rechtbank een kort geding tussen wielrenner Teun van Vliet en zijn werkgever Panasonic. Van Vliet eist een salaris verbetering of anders on middellijke ontbinding van het contract bij de formatie van ploegleider Peter Post, dat tot 1 januari 1990 loopt. Als Van Vliet van de rechter het gelijk aan zijn zijde krijgt, tekent hij op zeer korte termijn een een jarig contract bij de TVM- ploeg onder leiding van Cees Priem. Teun van Vliet wordt bij gestaan door Mr. Klaassen uit Breda. Omdat er sprake is van positieverbetering, rekent hij er op het geding te winnen. Op een eerder ge daan verzoek van Klaassen, namens Van Vliet, om het salaris op te schroeven, heeft Peter Post niet gerea geerd. Teun van Vliet. - foto de stem/ben steffen De coureur uit Baarle- Hertog, vanwege het geding deze week eerder van zijn vakantie in de Verenigde Staten naar huis terugge keerd, overweegt overigens nog steeds om in Italië te gaan wonen. EINDHOVEN (ANP) - De besturen van PSV en KV Meche- len zijn overeengekomen de beide wedstrijden om de Super Cup begin februari te spelen. Het eerste duel tussen de Europa-Cup-houder voor landskampioenen en de titelhou der bij de bekerwinnaars is 1 februari in Mechelen, de re turn een week later in Eindhoven. HILVERSUM - De NOS zendt vanmiddag een samenvat ting van de voetbalinterlandwedstrijd Italië-Nederland uit De uitzending (op Nederland III) duurt van 16.45 uur tot 17.20 uur. ASSEN - De Tilburg Trappers hebben gisteren een ruime zege behaald op rode lantaarndrager Assen. De Brabanders wonnen met 3-12 (2-4,0-3,1-5). Alleen in de eerste periode konden de gastheren wat tegen gas bieden. De score bleef toen beperkt tot 2-4. Vervolgens was Assen geen partij meer voor de gasten. International Theo van Gerwen vierde zijn rentree met een treffer. Scores Tilburg Trappers: Charland (3), Mehary (3), Buchley (2), Maas, Smolders, Van Gerwen en Rison (1). BARCELONA (SID/DPA) - Een rechtbank in Barcelona heeft Real Madrid-speler Bernd Schuster en Barcelona- voorzitter José Luis Nunez vrijgesproken van belastingont duiking. j De Westduitse middenvelder zou in 1985, toen hij nog voor Barcelona uitkwam, de belastingdienst ruim een ton aan in komsten uit reclame-activiteiten hebben verzwegen. Nunez werd beschuldigd van medeplichtigheid. De rechter wees ook in zijn geval de eis van twee maanden gevangenis straf en een boete van 100.000 gulden af. LONDEN (Rtr) - Het toernooi om de tennistitels van Wim bledon heeft dit jaar een record winst van 7,67 miljoen pond (bijna 28 miljoen gulden) opgeleverd. Daarmee is de winst ten opzichte van het jaar daarvoor met zeven procent gestegen. Toen hield de organisatie een be drag van 7,15 miljoen pond (volgens de toen geldende koers ruim 25 miljoen gulden) over. NEW YORK (SID) - Steffi Graf heeft maandag in de eerste ronde van het Masters-tennistoernooi voor dames, gedo teerd met meer dan een miljoen dollar, een set afgestaan aan haar landgenote Claudia Kohde. Ze verloor in New York de tweede set met 4-6, maar won de eerste en de derde set spelenderwijs met 6-1. UITSLAGEN Damesenkelspel: eerste ronde: Graf (WDl)-Kohde (WD1) 6-1, 4-6, 6-1, Shriver (VSt)-Hanika (WD1) 6-3,6-4. Damesdubbelspel: eerste ronde: Graf/Sabatini (WD1/Arg)-Tau- ziat/Demongeot (Fra) 6-3,6-1. MAASTRICHT (ANP) - Het bestuur van de Maastrichtse eredivisieclub MW heeft besloten het contract met de hoofdtrainer Frans Körver aan het eind van het seizoen niet te verlengen. Körver is dan drie jaar in dienst geweest van MW. Hij zal het lopende seizoen bij de Limburgers normaal afmaken. ROTTERDAM (ANP) - Dinsdag heeft een aantal Rotter damse zakenmensen besloten de Stichting Zesdaagse van Rotterdam op te richten. Het doel van deze stichting is met ingang van 1990 weer een wielerzesdaagse in sportpaleis Ahoy' te houden. Voor dat jaar wordt gedacht aan de pe riode 19 tot en met 24 januari. Dit seizoen werd de zesdaagse van Rotterdam van de kalen der geschrapt, omdat de belangstelling van publiek en sponsors sterk was teruggelopen. Friese kwalificatiewedstrijden voor IJssel Cup in Heerenveen UITSLAGEN HEREN 500 meter: 1. Ykema 37,94 secon den, 2. Terpstra 37,96, 3. Jonk man 38,34, 4. Aardema 39,10, 5. Kuiper 39,29, 6. Portijk 39,43, 7. Hoekstra 39,67. 1500 meter: 1. Portijk 1.57,42, 2. Terpstra 2.00,69, 3. Jonkman 2.00,97, 4. Kramer 2.01,22, 5. Bok 2.01,95, 6. Hoekstra 2.02,36, 7. Kuiper 2.03,47. Eindstand: 1. Terpstra 78.190, 2. Portijk 78.570, 3. Jonkmman 78.663, 4. Kuiper 80.446, 5. Hoek stra 80.457,6. Ykema 80.800. DAMES 500 meter: 1. Keulen 42,67, 2. Brunia 43,84,3. Mulder 44,67. 1500 meter: 1. Keulen 2.11,91, 2. Mulder 2.11,97,3. Brunia 2.15,17. Eindstand: 1. Keulen 86.640, 2. Mulder 88.660, 3. Brunia 88.863, 4. De Boer 90.646. Oefenvoetbal Griekenland - Hongarije 3-0 (1- 0) -1-0 Lagonidis, 2-0 en 3-0 Ca- lukidis. Competitie tweede elftallen NAC 2 - Willem II 2 2-1 (2-1) - 1-0 Akkermans, 2-0 Gabriëls, 2- 1 Bergman. RBC 2 - Fortuna 21-2 (0-0) - 0-1 Griffith, 0-2 Franssen, 1-2 Pot ters.

de Stem | 1988 | | pagina 9