OOI.. 44,- 98- 148,- Loopbaan van Joop Hiele in gevaar Oosting omzeilt lastige klip in Yalkenswaard SPORT 1 HIJS LIBREGTS MET ZES INVALLERS NAAR ROME heeft een van goud seizoen maakt u goede siermet zo'n modieuze love #s iri me Barcelona wil Ronald Koeman Schorsing en spreekverbod voor judo-coach De Korte SPORTPRIJSVRAGEN Tweede winst van schakers DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 ZEIST - Er rust een vloek op de interland Italië - Nederland, die morgen in Rome gespeeld wordt. Liefst zeven door bondscoach Thijs Libregts ge selecteerde spelers hebben om uiteenlopende re denen afgehaakt. Spelletje Sneeuwbaleffect Navratilova wint toernooi Chicago Sanchez wint toernooi Buenos Aires Verscherpte dopingcontrole in Canada Glasson wint Centel Classic Golf Start ski-seizoen zwaar op de tocht Jan Ykema debuteert als bobsleeër Supporters gearresteerd in Sevilla LOTTO TOTO TOTO GELIJK CIJFERSPEL A54 n goud*. Veelzeggend aan k aan een ringetje in 't oor, >vallend aan armband of. ;e. Dit 14-karaats gouden >p de juiste plaats dragen. Mooie Zeeuwse knop dasspeld ouderwetse' hoedespeld is iet meer weg te denken uit ons odebeeld Gestoken op revers, >louse of trui, zult u met deze jeld zeker goede sier maken iu veel uitzoek. ✓anaf ;ouden slot bijpassend bij 3ranaat armband met 'ouden slot bij let granaat col Normaal f 240,- 4u weer maatsnoer met en tonslot uit 114-karaats ird goud. nu weer tsnoer en de armband zijn handige slotje op verschillende combineren waardoor u sre mogelijkheden creeert. ange Kerkstraat 48 :lefoon 01100-14863 ieuwe Burg 14-16 elefoon 01180-35275 urchtstraat 8 :lefoon 01170-2961 xelsestraat 28 :lefoon 01150-13904 'alstraat 88 tlefoon 01184-16400 met Vissers Slematic keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating bouwservice vissers IstnUM 11 - UsltUtt - II lil HUI - ld** UW* mam Van onze sportredactie ROTTERDAM - De loop baan van Feyenoord-doel- man Joop Hiele is in gevaar. De zondag in het duel tegen Ajax opgelopen kniebles sure kan het einde beteke nen van de voetbalcarrière van de international. De achterste kruisband van de rechterknie van de doelman is, zo blijkt na onderzoek in het Franciscus-ziekenhuis, ge scheurd. Tevens is het achter kapsel van de knie zwaar be schadigd. De doelman werd echter niet geopereerd. Hij ligt sinds zondag met zijn gekwet ste knie in een soort roeibak. Die zorgt ervoor dat zijn knie, met strekken en buigen, vier keer per minuut wordt bewo gen om zodoende de bloedsom loop in het gewricht en kapsel te verzorgen. Dat moet de ge nezing aan de knie bevorderen. Wil Hiele ooit weer voetbal len, dan dient hij tenminste drie weken zo te blijven liggen. Daarna zal worden bekeken hoe de blessure zich heeft her steld. De doelman zal zelfs bij een voorspoedig herstel min stens twee maanden uit de rou latie zijn. De behandeling van de kwetsuur van Hiele op deze manier is noodzakelijk. Zonder deze therapie is zijn loopbaan gegarandeerd afgelopen. Hiele kwam zondag, in de ze vende minuut, bij het stuiten van de ver opgerukte Mühren hard in aanraking met ploeg genoot Nortan. De verdediger raakte met zijn linkerbeen de rechterknie van Hiele. De doel man werd op het veld behan deld door clubarts Andriessen. Hiele probeerde het daarna nog zes minuten, maar viel alsnog uit. Ricardo de Jongh verving hem zondag en zal ook de rest van de blessure-periode van Hiele in het doel staan. Stand- in is nu Harald Wapenaar, een 19-jarige amateur-doelman bij de Rotterdamse vereniging. aadsels rond Ruud Gullit Ronald, Koeman. - FOTO ANP Van onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA-De Ca talaanse voetbalclub FC Barcelona heeft on der leiding van trainer Johan Cruijff definitief de jacht geopend op PSV-libero Ronald Koeman. De in Barcelona wonende Nederlandse journalist en voetbalmakelaar Theo Stols heeft van Barce- lona-voorzitter Josep Lluis Nunez de opdracht gekregen zo snel mogelijk naar Nederland te reizen om te onderhandelen met Koemans zakenvertegen- woordiger Ger Lagendijk. FC Barcelona wil dat La gendijk belooft met nie mand een contract te te kenen, voordat de Cata laanse miljoenenploeg een financieel bod heeft kun nen doen. De kans dat Koeman' naar Barcelona vertrekt, is reëel aanwezig blijkens het interview dat Koeman maandag gegeven heeft aan de gezaghebbende Catalaanse krant El Pe riodic». „Ik heb concrete aanbiedingen van Real Madrid, Barcelona, Ju- ventus en Sampdoria", al ius de ster van het Phi lips-concern. „Ik wil niet ontkennen dat ik het liefst naar Spanje ga. Zowel beenhakker als Cruijff ^n goede vrienden van iu). Men heeft veel onzin geschreven over mijn re latie met Cruijff. Ik ont ken niet dat we bepaalde meningsverschillen had- ien, toen hij mijn trainer up Ajax was. Maar veel spelers hebben problemen roet hun coach. We heb- oen het uitgesproken en «les is vergeten. Ik kan erzekeren dat de aanwe zigheid van Cruijff in «arcelona eerder een voordeel dan een nadeel is °<)r mijn eventuele «mist naar deze club". (ADVERTENTIE) Door Chris van Nijnatten Vijf waren er tot gisterochtend al bekend. Adrie van Tig- gelen viel maandag echter ook af, nadat hij tijdens een speciale training in Zeist te veel hinder bleek te onder vinden van een liesblessure. Iets voor half drie volgde de zevende en tevens belangrijkste afmelding. Per telex gaf de clubarts van AC Milan, dokter Tavana, het vriende lijke doch dwingende advies de licht geblesseerde Gullit vandaag op het vliegtuig naar Milaan te zetten. schikking te krijgen. Het heeft er echter alle schijn van dat Milan Troost 'gebruikt' heeft om Gullit spoedig weer terug op Milanello te krijgen. In zijn praktijkruimte in Rotterdam wees de haptonoom de handel wijze van Milan van de hand: „Ik heb vanochtend wel contact gehad met Milan, maar niet ge zegd dat Ruud niet kan spelen. Ik ken de telex niet, maar als ze mijn naam inderdaad euvel ge bruiken, vind ik dat een 'klere streek'. Ik heb zelfs gezegd dat het niet uitgesloten is dat Ruud woensdag opgesteld kan wor den. Misschien is het taalpro bleem wel van invloed geweest. Tavana spreekt slecht Engels en ik spreek het zo mogelijk nog slechter". Al met al zit Thijs Libregts met de gebakken peren. Hij had op volle sterkte in Rome willen oefenen en de stage in Israël willen gebruiken voor experimenten. Nu achtereen volgens Erwin Koeman, Bos man, Wouters, Kieft, Hiele, Van Tiggelen en Gullit wegvie len, wordt hem een experimen teel elftal opgedrongen. Van de zes invallers, Menzo (Ajax), Van Loen (Roda JC), Eykel- kamp (FC Groningen), Krüzen (PSV), Reekers (VfL Bochum) en Koot, zullen er zeker drie in de basisopstelling staan. De situatie doet denken aan een voorval in mei 1975. Toen vertrok van Schiphol een Ne derlands elftal naar Joegosla vië met spelers als Everse, Arntz, Vosmaer en Van Mar- Het bericht kwam voor Li bregts als een donderslag bij heldere hemel, want 's och tends nog had hij Gullit, samen met Van Basten en Van Tigge len, zien trainen. Toen werd door de Milanees met geen woord gerept van de mogelijk heid, dat de medische staf van AC Milan hem naar 'huis' zou roepen. In de telex neemt Tavana weliswaar de verantwoorde lijkheid voor het besluit Gullit voor de tweede achtereenvol gende interland buiten Oranje te houden, maar hij beroept zich wel op een consult van de Nederlandse haptonoom Ted Troost, bij wie Gullit onder be handeling is. De Italiaanse dokter zegt dat Gullit morgen zeker niet kan spelen en zon dag waarschijnlijk ook niet. Bondsarts Frits Kessel, die Gullit gisterochtend onder zocht heeft, betwijfelt de visie van Tavana en Troost. „Gullit heeft last van de naweeën van een knietje in zijn dijbeen. Die plek is nu nog pijnlijk, maar dat kan woensdag verdwenen zijn. Voor zo'n blessure staat normaal een paar dagen. Hij heeft de kwetsuur opgelopen vorige week woensdag in Bel grado, dat is nu ruim vier da gen geleden". Het zette bij de KNVB kwaad bloed dat Troost Milan geadvi seerd heeft Gullit in Milaan te houden. Men gaat vandaag nog proberen Gullit alsnog ter be- DEN HAAG (ANP) - De Judobond Nederland heeft bonds coach Chris de Korte op non-actief gesteld. Die maatregel is genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen rond het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen teams. Daarnaast is De Korte een spreekverbod opgelegd. De judobond heeft een onderzoek ingesteld naar de gang van za ken rond de Europese titelstrijd in Visé. Twee weken geleden trok Nederland, nadat de loting al was verricht, de herenploeg voor het toernooi terug. Bestuur en bondscoach verwijten elkaar die be slissing te hebben genomen. De Korte zou lang in onzekerheid zijn gehouden of Nederland kon meedoen. De ultieme afzegging kan de JBN een geldboete van maximaal achtduizend gulden opleve ren. De vaderlandse judotop zal zich donderdag beraden over de si tuatie. „Het is niet de fout van de judoka's noch die van De Korte, dat Nederland niet in Visé was", verklaarde Theo Meijer maan dag. De judoka liet weten dat Ben Spijkers, winnaar van Olym pisch brons, en de voormalige Europese kampioen Wil Wilhelm tijdens het beraad aanwezig zullen zijn. Half zwaargewicht Meij er, tweede bij de wereldtitelstrijd van 1987 in Essen, stelt zich in principe op achter bondscoach De Korte. Waarnemend voorzitter Toon Harks wilde maandag niets los laten over de vergadering van het hoofdbestuur, die afgelopen vrijdag heeft plaatsgevonden. Ook op het JBN-bureau in Nieuwe- gein onthield men zich van commentaar. De judobond is voorne mens tijdens de najaarsvergadering van de bond, aanstaande,za terdag, uitsluitsel te geven. Dan moet de bondsraad, het hoogste orgaan in de JBN, ook een nieuwe voorzitter kiezen. Sinds juni verkeert de judobond in een bestuurscrisis. De tij dens de voorjaarsvergadering gekozen voorzitter, Jan-Willem Dompeling, haakte al na twee maanden af. Vice-voorzitter Harks, tevens verantwoordelijk voor het topsportbeleid, nam in de afge lopen maanden de leiding waar. De JBN heeft bestuurslid Frans Hoogendijk als kandidaat-voorzitter naar voren geschoven. Hij verloor de vorige verkiezingsstrijd tegen Dompeling, die opstapte, omdat de financiële mogelijkheden van de judobond te gering waren. Naast Hoogendijk zijn G006 ter Schegget en Tonny Wage naars kandidaat. Evenals Dompeling, begin dit jaar, is Ter Scheg get pas tijdens de verkiezingsrace lid van de judobond geworden. wijk. Geplaagd door blessure- perikelen besloot de toenmalige bondscoach George Knobel op het vliegveld in arren moede Heini Otto uit te nodigen mee te gaan. De FC Amsterdam speler was toevallig op Schip hol om zijn ploeggenoot en in ternational Jan Jongbloed weg te brengen Libregts sprak gisteren in Zeist van een sneeuwbaleffect. „Ik betreur het dat de jongens van KV Mechelen zo vroeg zijn af gemeld. Dat brengt anderen in de verleiding ook af te haken. Het is een sneeuwbaleffect dat dan in werking treedt". De bondscoach haastte zich ver volgens te zeggen, dat hij bij geen van de afvallers kwade trouw vermoedt. „Maar ik denk dat er bij een echte WK- kwalificatiewedstrijd minder afzeggingen waren geweest". Gedwongen door de omstan digheden, onthulde Libregts dat de zes invallers zeker niet moeten denken dat ze morgen voor het laatst een oranje shirt hebben gedragen. Hij heeft een nieuw vertegenwoordigend elf tal bedacht: het bondselftal. In de jaren vijftig kende de KNVB ook een bondsteam, dat een soort oefenelftal was voor het echte Oranje, zoiets als morgen in Rome aantreedt dus. „Het bondselftal wordt een ploeg, die hangt tussen Jong Oranje en het A-elftal. Jongens als de zes invallers van nu vallen VALKENSWAARD (ANP) - Menno Oosting heeft de eerste, lastige, horde bij het Challenger- toernooi in Valkenswaard met de nodige indruk ge nomen. De tennisser uit Eindhoven versloeg maan dag in de eerste ronde van het evenement de Belgi sche Tsjechoslowaak Li- bor Pimek in twee sets. Ook Ralph Kok, die zich via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi plaatste, kwam de eerste schifting door. Hij versloeg verrassend eenvou dig Glenn Schaap, één van de nationale spelers die van toernooi-directeur Van Eys- den een "wild-card' voor het evenement had gekregen. Oosting heeft in Valkens waard wat te verdedigen. De finaleplaats van vorig jaar tegen de ook nu weer aanwe zige Westduitser Saceanu dient hij te herhalen om geen punten voor de wereldrang lijst te verliezen. Maar er staat eigenlijk meer op het spel voor de nationale kam pioen. Hij dient weer eens van zich te doen spreken, want dat is eigenlijk sinds de Nederlandse titelstrijd niet meer gelukt. Hij haalde in het weekeinde wel de eindstrijd van de Rotterdam Open, maar verloor teleurstellend van Paul Haarhuis. Daarbij komt dat de andere 'nationa le' toppers wel prestaties le veren. Schapers behaalde twee kwartfinales in Grand Prix-toernooien, Nijssen won een evenement in de Noorse stad Bergen en Koevermans zegevierde in een satelliet- toernooi in Italië. Daarbij komt dat Valkens waard voor hem eigenlijk een thuiswedstrijd is en op die momenten voelt de Braban der zich altijd sterk. Dat kwam ook weer tot uiting in het duel tegen de vaak toch lastige Pimek. De bijna twee meter lange Tsjechoslowaak mocht zelfs zijn land al eens vertegenwoordigen in de Da- vis Cup. Hij is in staat hoger gerangschikte spelers te ver schalken. Oosting is er op pa pier één. Maar de Eindhove- naar liet zich maandag niet verrassen. Hij speelde sterk aanvallend en liet vollerend weinig steken vallen. Paul Haarhuis slaagde er niet in het goede voorbeeld van Oosting en Kok te volgen. De Eindhovenaar leed in de eerste ronde een duidelijke nederlaag tegen de Zweed Lars Wahlgren: 4-6 4-6. Voor Haarhuis kwam daarmee een vroegtijdig einde aan een suc cesvolle periode. Hij won af gelopen zondag nog de Rot terdam Open door winst in de finale op Oosting. UITSLAGEN Herenenkelspel, eerste ronde: Riglewski (WD1) - Jensen (VSt) 6-3 6-2, Rahnasto (Fin) - Pech (Fra) 7-6 6-1, Korda (Tsj) - Mronz (WD1) 6-1 6-2, Masso (Arg) - Apell (Zwe) 4-6 6-1 6-4, Kok (Ned) - Schaap (Ned) 6-2 6-4, Oosting (Ned) - Pimek (Tsj) 6-3 7-6, Wahlgren (Zwe) - Haarhuis (Ned) 6-4 6-4, Moraing (WD1) - Haldin (Zwe) 6-4 3-6 6-3. Ruud Gullit en Marco van Basten fietsen een rondje door de Zeister bossen. Beide Oranje spelers werden afgelopen weekeinde behandeld door haptonoom Ted Troost. - fotoanp vaak tussen wal en schip", legde Libregts uit. „Hen willen we toch bij het vertegenwoor digende voetbal blijven betrek ken. Ze moeten de gelegenheid hebben zich in de kijker te spe len. Voor dit team, dat ik eigen lijk later had willen presente ren, is al een wedstrijd vastge legd. Op 14 december spelen we tegen een clubteam". De selectie van Oranje voor het duel tegen Italië ziet er als volgt uit: doel: Van Breukelen (PSV) en Menzo (Ajax); verdediging: Ronald Koeman en Koot (PSV), Rutten (FC Twente), Rijkaard (AC Milan) en Silooy (Racing Club de Paris); middenveld: Vanenburg en Krü zen (PSV), Reekers (VfL Bochum) en Suvrijn (Roda JC); aanval: Van Basten en Gullit (AC Milan), Rob Witschge (Ajax), Huistra (FC Twente), Van Loen (Roda JC) en Eij keikamp (FC Groningen). NIEUWSOVERZICHT CHICAGO (AFP) - Martina Navratilova heeft in het tennis toernooi van Chicago andermaal een overwinning behaald op haar Amerikaanse landgenote Chris Evert. De setstanden in de finale waren ontluisterend voor Evert, die voor de 43ste keer in tachtig duels verloor; 2-6 2-6. Het was de negende toernooizege van Navratilova dit jaar. BUENOS AIRES (RTR) - Javier Sanchez heeft zijn eerste Grand Prix-toernooi gewonnen. De Spaanse tennisser zege vierde in het met 250.000 gulden gedoteerde evenement van Buenos Aires in de finale over de Argentijn Guillermo Pe rez Roldan. De 20-jarige Sanchez, als zevende geplaatst, had minder dan twee uur nodig om toe te slaan: 6-2 6-4. Met zijn partner Carlos Costa won Sanchez eveneens het heren-dubbelspel. Het tweetal versloeg in de finale José Luis Clerc en Eduardo Bengoechea: 6-3 3-6 6-3. MONTREAL (AFP) - Het Canadees Olympisch Comité zal voortaan verscherpte controles op het gebruik van verbo den stimulerende middelen gaan uitoefenen. Dit is in Mont real besloten. Alle atleten die kans maken op afvaardiging naar de Olym pische Spelen dan wel de Pan-Amerikaanse Spelen, zullen zich aan meerdere tests moeten onderwerpen voor ze het land kunnen verlaten. De controles op het gebruik van dope zullen bij de selectie-wedstrijden worden uitgevoerd. Ze zullen niet van te voren worden aangekondigd. Voorzitter Richard Pound van het Canadees Olympisch Co mité verklaarde dat de genomen maatregel een direct ge volg is van de affaire Johnson tijdens de Olympische Spelen van Seoul. De Canadees werd betrapt op doping en moest zijn gouden medaille op de sprint inleveren. TALLAHASSEE (AFP) - De Amerikaan Bill Glasson heeft in Tallahassee (VSt) het Centel Classic Golf-toernooi ge wonnen. Hij had twee slagen minder nodig dan zijn landge noot Tony Armour, die tweede werd. Glasson verdiende met zijn tweede overwinning van het seizoen ruim 180.000 gul den. Uitslag: 1. Glasson (VSt) 272 (67 69 68 68), 2. Armour (VSt) 274 (70 71 65 68), 3. Lohr (VSt) 275 (69 67 68 71), Perry (VSt) (67 71 66 71), 5. Perry (VSt) 276 (69 66 69 72), Donald (VSt) (70 66 70 70), Gardner (VSt) (68 69 7069). PARIJS (RTR) - De kans dat de ski-wedstrijden om de we reldbeker het volgende weekeinde kunnen beginnen, is-mi nimaal. De weersomstandigheden in de Franse Alpen, waar het circuit een aanvang moet nemen, zijn zeer ongunstig. Het is veel te warm voor de tijd van het jaar. Officials hebben verklaard dat de openingswedstrijden in Val Thorens en Les Menuires zullen worden uitgesteld, ten zij het weer volledig omslaat. Er ligt, mede door de regenval op een hoogte van 2800 meter in het afgelopen weekeinde, vrijwel geen sneeuw. Uitwijken heeft geen zin, omdat de si tuatie elders nauwelijks anders is. Het is niet mogelijk in de betreffende gebieden voor kunstsneeuw te zorgen. Daar voor zijn de temperaturen te hoog. WINTERBERG (ANP) - Jan Ykema is van plan na dit sei zoen, als hij zijn schaatsloopbaan heeft beëindigd, serieus aan bobsleeën te gaan doen. Hij nam het afgelopen week einde voor het eerst deel aan een officiële wedstrijd in deze wintersport. De zilveren medaille-winnaar op de 500 meter van de Olympische Spelen fungeerde in Winterberg (WD1) als remmer in de tweepersoons-bob van Rob Geurts. Ykema, die tijdens de Olympische Spelen geïnteresseerd raakte in het bobsleeën, kwam twee keer over de finish. Daarna stopte hij, met een lichte knieblessure. „Ik wil geen risico's nemen. Op de eerste plaats ben ik schaatser", aldus de sprinter. SEVTLLA (AFP) - De Spaanse politie heeft in Sevilla in de nacht van zondag op maandag zes voetbalsupporters, vijf uit Ierland en één uit Engeland, gearresteerd. Het zestal verblijft in Spanje om de interland-wedstrijd Spanje - Ier land te bezoeken. Het kwalificatie-duel voor het toernooi om het wereldkampioenschap wordt morgen gespeeld. De raddraaiers werden aangehouden na in enkele bars in de binnenstad van Sevilla schade te hebben aangericht. De po litie verkeert in opperste staat van paraatheid. De voetbal ontmoeting geldt als een duel met verhoogd risico. Lotto 45 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 400.674,60 gulden ont vangt; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 150.000,00 gulden ont vangt; derde prijs: 134 win naars, die elk bruto 1.182,40 gul den ontvangen; vierde prijs: 5.104 winnaars, die elk 31,00 gul den ontvangen; vijfde prijs: 69.170 winnaars, die elk 5,00 gul den ontvangen. Toto 45 Eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto 7.382,10 gulden ontvan gen; tweede prijs: 25 winnaars, die elk 590,50 gulden ontvangen; derde prijs: 291 winnaars, die elk 126,80 gulden ontvangen. Cijfers pel 45 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 winnaars; derde prijs: 26 winnaars; vierde prijs: 235 winnaars; vijfde prijs: 2.492 winnaars.Vaste prijzen. Toto Gelijk 45 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, die elk 87,60 gulden ontvangen; derde prijs: 29 winnaars, die elk 75,50 gulden ontvangen; vierde prijs: 617 winnaars, die elk 5,60 gulden ontvangen. SALONIKI (ANP) - De Nederlandse schakers hebben ook hun tweede duel bij de Olympiade in Griekenland gewonnen. Na de overwinning op Hong kong staat de ploeg in de tweede ronde tegen Mexico op winst. Van der Wiel en Van der Sterren wonnen, Sosonko zorgde voor een half punt tegen Espinoza. De partij tussen Douven en Hernandez werd af gebroken, maar de Nederlan der zal er waarschijnlijk wel in slagen het halfje te redden, waardoor de eindstand op 3-1 komt. De Nederlandse dames ver loren met V4-2% van Polen, dat tot de favorieten wordt gere kend. De Olympiade is vooral een toernooi tussen reuzen en dwergen, waarbij de 'kleintjes' soms voor leuke uitschieters kunnen zorgen. Zo liet Kortsj- noi, die voor Zwitserland uit komt, zich maandag verrassen door de vrijwel onbekende Portugees Antunes. Voormalig wereldkampioen Karpov moest de Filipijn Maskarinas remise toestaan. De Chinezen hielden het team van de Verenigde Sta ten voorlopig op 1)4-1%. Enge land moest tot grote vreugde van het Griekse publiek het gastland anderhalf punt af staan. De voornaamste uitslagen: heren: Nederland - Mexico 2%-% (Van der Wiel - Sinsiega 1-0, So sonko - Espinoza 14-14, Van der Sterren - Martin 1-0, Douven - Hernandez afg.), Filipijnen - Sov jetunie 1-3 (Torre - Kasparov 0-1, Maskarinas - Karpov 14-14, Rodri guez - Joesoepov 0-1, Antonio - Ivantsjoek 14-14), Engeland - Grie kenland 214-114, IJsland - Canada 114-114, Verenigde Staten - China 114-114; stand: 1. Frankrijk en In donesië 714, 3. Peru en Roemenië 7 1 afg., 5. Argentinië, Oost-Duits- land, Tsj echoslowakij e, Zweden en Hongarije 7,10. o.a. Nederland 614 4* 1; dames: Nederland - Polen 14-214 (Van der Mije - Brustman 0-1, De Greef - Jozwiak 14-14, Drewes - Szmacinska 0-1), Hongarije - Frankrijk 3-0, Denemmarken - Roemenië 0-3, Tsj echoslowakij e - Zwitserland 2-1, Bulgarije - Sov jetunie 0-2 1; stand: 1. Hongarije, Roemenië, Griekenland en Cuba 6, 5. Israël, Spanje, China en West- Duitsland 514.

de Stem | 1988 | | pagina 9