EEWIELERS 'De tent moet ondersteboven en plat' De \ferenigde Spaarbank doet meer voor de particulier. E BART 7 december. I SCHIETINGEN Zondagse openstelling postkantoor groot succes De Collectie Basisschool Schoondijke wil krediet CA. de Bart ASTIPS Geslaagde fokdag van warmbloedpaarden JOHNNY AND THE STARSHOOTERS: VAN PERSONEELSFEEST TOT SINGLE PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN redenen om Je te halen bij hooi AELE" nieuwe stijl! school „De Waele"- DE STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 DE VISA VOORDEEL-REKENING Sluis Breskens VERENIGING BESTAAT TIEN JAAR A61 ■'w eken. Gratis 1 textielzegel ng kinderen t/m 8 jaar hun tentmarkt waarna zij deze ld kunnen ophalen. Dorpsstraat 2, Schoondijke, tel. 1312 ijke-01173-1233 )urg-01170-2338 1 ent rijwiel accessoires irgen de theorie-lessen in ons orielokaal. en moderne apparatuur in huis, luit op het C.B.R. theorie-exa- •ktijklessen geven wij in de goed kkelijk te bedienen Ford Escort CLD enstraat 4. e, tel.: 01173-1370 (b.g.g. 1800) •ursus theorie start op s3 november. T20 Van onze verslaggever NIEUWVLIET - De elfde editie van de fokdag van het warmbloedpaard kende af gelopen zaterdag een geslaagd verloop. Al gemeen kampioen bij de een- tot twee-ja rigen werd Edorijke van G. Toonen uit Maren-Kessel, die ook de prijs bij de twee jarige merries in de wacht sleepte. In de categorie drie-jarige merries werd Carole van de familie De Feijter uit Terhole kam pioen. Onder het toeziend oog van het belangstellend publiek uit Nederland en België, onder wie ver tegenwoordigers van beide Nationale Stamboe ken, A. van Wanrooy en J. Dezaupele, werden vijftien verschillende categorieën afgewerkt. Er was flink wat deelname aan de fokdag, die deze keer gehouden werd in manege Riemens. Zo kon het bijvoorbeeld gebeuren, dat vóór de aan vang een 'file' van achttien paardetrucks uit België Zeeuwsch-Vlaanderen binnenreed. In de rubriek bestgaande rijpaard won Bon Vivant van S. Malcorps uit Cadzand. Het beste prestatiepaard was Bernardo van J. de Jonge uit Breskens. De overige winnaars waren: Driejarige ruinen: Ippon van de Fauburg, Combinatie Hameriinck/Verheyen, Evergem(B); Vier- tot zevenjarige ruinen: Bon Vi vant, S. Malcorps, Cadzand; Stamboekmerries: l.Gratia van het Sparrenhof, R. Segaart, Korte- mark(B); Vier- tot zevenjarige stamboekmerriën: Carole, fam. De Feyter, Terhole; Éénjarige hengsten: King van de Carelshof, Combinatie Hameriinck/Ver heyen, Evergem(B); Tuigpaarden: Givian, W. Kosten, Middelburg; Vier- tot zevenjarige merriën: Ciana, W. Kosten, Middelburg. Vier- tot zevenjarige tuigpaar den ruinen: Berto, Combinatie Louws-Roose-Won- dergem, Oostkapelle; Merrieveulens geboren vóór 1 mei: l.Good Luck, Combinatie Staffelen, Brecht(B); Merrieveulens geboren na 15 mei: Garole, fam. De Feyter, Terhole; Hengstveulens geboren vóór 1 mei: Lucky, Combinatie Staffelen, Brecht(B); Hengstveu lens geboren na 1 mei: Gudo, J. de Jonge, Breskens; Eérvjarige merriën: Frastrade, F. van Loon, Hoge Mierde; Driejarige merriën: Igenia van het Hamer- veld, E. Maes, Sint-Niklaas. Publiek en jury bekijken een merrie tijdens de fokdag in Nieuwvliet. FOTO WIM KOOYMAN Door Joep Trommelen MIDDELBURG - Vier jaar gele den speelde de groep onder de naam Johnny and the Sukkels 'voor de gein' op een personeels feest. Het grapje liep uit de hand en de band had met zijn jaren- vijftig-rock 'n roll binnen de kortste keren ruim veertig optre dens per jaar. In mei van dit jaar besloten de leden het anders te gaan doen. Johnny and the Sukkels werd Johnny and the Starshooters en enkele weken geleden doken de zes Middelburgse rockers de platenstudio van Arnold Mühren in Volendam in voor de opname van een single: Now dig This, een nummer van Pingatore. Op de achterkant komt My Way van Eddie Cochran. Muziek voor petticoats en vetkuiven. Johnny and the Starshooters zijn geen topmuzikanten en weten dat van zichzelf. Ze hebben stuk voor stuk al een geschiedenis in de muziek achter de rug. Een ding hebben ze geleerd: muziek maken alleen om snel bekend te worden leidt tot de nodige frustra ties. Ze besloten daarom enkel voor de lol te gaan spelen en het onder het motto 'niet goed, wel gezellig' stonden ze plotsklaps voor volle zalen. Drummmer Martin Koster: „Het eerste jaar hebben we letterlijk wat aangesukkeld. Weinig optredens. Daarna is het balletje pas gaan rollen, de bezetting werd gewijzigd, en we stelden ons professioneler op. In de zomer van '86 raakte de zaak ineens in een stroomversnelling, en we had den plotseling weinig moeite meer om aan de bak te komen. We vroegen ons toen af: wat is er mogelijk als we er meer moeite in gaan steken. We zijn toen gaan werken aan nieuwe arran gementen, hebben het repertoire uit gebreid en hebben onze bekende ju kebox gebouwd". Met die jukebox, een Wurlitzer van ruim drie meter hoog, staan Johnny and the Starshooters op het podium. Het publiek mag laten weten welke Johnny and the Starshooters: „We willen desnoods iets minder, maar wel leuker optreden". I ui, mm ui V WK - FOTO D. STROO. "1 nummers ze willen horen en band speelt de inhoud van de jukebox. De band tussen publiek en muzikanten is de kracht van Johnny and the Stars hooters. Het repertoire bestaat uit zestig nummers, dus is er keus ge noeg. Koster: „De tent moet onderste boven en de tent moet plat". De groep bestaat naast Martin Koster uit zan ger Jan van Luijk, bassist Leo Pou- wer, gitarist Leen Vogelaar, saxofo nist-pianist Raf van Essen, en saxofo nist Joop Klok. Vogelaar: „We hebben allemaal onze eigen opvatting over rock 'n roll. Raf bijvoorbeeld zit op de klassieke toer. Een ander houdt meer van het ruige gitaarwerk, nog een ander wil op de softere melodieuze toer, enzo voort. Op die manier krijg je een rare variatie in stijlen. Onze optredens zijn daarom voor veel mensen toe gankelijk. Bijna alle stijlen in de rock 'n roll laten we horen". In mei van dit jaar bleek een spon sor bereid flink wat geld uit te trek ken voor de opname van een single. Het geld dat de groep met de optre dens had verdiend werd daarbij ge voegd en zo ontstond er een budget van tienduizend gulden, dat ook hele maal op is gemaakt. „We vinden dat je je in dit genre, waarin zoveel bandjes te vinden zijn, op de een of andere manier moet on derscheiden van de rest. Ook dat heb ben we geleerd uit het verleden. Als je de mensen wilt pakken moet je net iets meer bieden. Wij doen dat bij voorbeeld met onze repertoirekeuze: niet de allerbekendste platgespeelde nummers, maar wat onbekender ma teriaal. Ook onze podiumpresentatie is zo, we besteden veel aandacht aan de kleding en ook de juke-box is daar een voorbeeld van. Met de singel is het net zo gegaan. We kozen goede, maar niet voor de hand liggende nummers. Omdat we het geld ervoor konden uittrekken, konden we naar de studio van Arnold Mühren, een van de beste in het land. Er is ontzet tend veel tijd in gestoken. Ook het hoesje krijgt de nodige aandacht. Het resultaat wordt echt prachtig", aldus Koster. Met het uitkomen van de plaat den ken Johnny and the Starshooters ook aan het verleggen van hun optredens naar met namen West-Brabant. Nu liggen de pieken in de zomer, als Wal cheren vol zit met toeristen Manager Peter Boone denkt dat er ook buiten Zeeland de nodige optredens te ver sieren zijn. In de Top-40 zal de groep wel nooit komen, maar er is genoeg publiek dat van ouwerwetse rock 'n roll houdt om de zalen voorlopig vol te laten lopen. „We willen desnoods iets minder, maar wel leuker optre den". Uiteraard presenteert de groep de begin deze maand opgenomen single aan de schare trouwe fans. Woensdag 30 november is er een presentatie in café Meccano in Middelburg (21.30 uur), en vrijdag 9 december in El Toro in Goes (23.00 uur). De komende maanden is de agenda van optredens al weer gevuld. Hoogtepunt is een op treden in het voorprogramma van ex- Shadows bassist Jet Harris, 26 no vember in het Tilburgse Noorderligt. Johnny and the Starshooters houden er voorlopig niet mee op. Integendeel, het gaat als het aan de band zelf ligt nu pas goed beginnen. Martin Koster: „We hebben vroeger allemaal in bands gezien die zo nodig moesten en waar nooit iets van kwam. We heb ben veel geleerd. Nu zien we wel waar het schip strand" (ADVERTENTIE) De beste credit card hoeft u geen cent te kosten. ■vetBrijd» spMiftw» ff PtiUiP SCHUHAN Het gemak van de Visa Credit Card. Steeds meer mensen ontdekken de voordelen van onze Visa Voordeel-rekening. Normaal betaalt u 50,- abonnementskosten per jaar. Nu krijgt u de laatste maanden van dit jaar gratis en betaalt u slechts f. 50,- tot 1 januari 1990. Daarvoor krijgt u niet alleen gratis de grootste credit card ter wereld in handen (tweede kaart slechts f 15,-), maar ook een compleet en uiterst voordelig betaalsysteem. Gratis Visa Card, met ruim 6 miljoen acceptatiepunten wereldwijd, waarvan 18.500 in Nederland. Gratis één of twee Eurochequepassen. Gratis gebruik van Eurocheques. Gratis bankafschriften en enveloppen. Voordelig rood staan. Gratis gebruik van Eurocheques. Hoge rente op uw betaalrekening bij een gemiddeld saldo van 2.000,- of meer 3% oftewel minimaal 60,-. Wie het een beetje slim aanpakt, verdient alleen al met de rente z'n abonnementskosten ruimschoots terug. Om een Visa Voordeel-rekening te kunnen openen moet u aan een aantal eisen voldoen. U hebt een bruto-maandinkomen nodig van circa 3.000,- of meer en u dient uw inkomsten op uw Visa Voordeel-rekening te laten storten. Daarnaast voert de bank een algemene toetsing uit. Wilt u meer weten over de Visa Voordeel-rekening en over de vele andere faciliteiten die de Verenigde Spaarbank u biedt, kom dan eens langs bij een van onze 425 kantoren of gebruik de bon in deze advertentie. U kunt ons ook bellen: 020-5 20 56 40. Hoge rente op uw saldo. Stuur mij snel meer informatie. Ads ik nu een Visa Voordeel rekening aanvraag, betaal ik tot 1 januari 1990 slechts 50,- aan abonnementskosten. m/v Naam: Straat: Postcode: Opsturen aan: Verenigde Spaarbank, Aideling Visa Card Services, Antwoordnummer 602, 1000 PA Amsterdam. Er hoeft geen postzegel op de envelop. Plaats: ST PLATTELANDSVROUWEN - T. Manni-Janssen geeft donderdag 17 november een voorstelling schilderen op zijde tijdens de maandelijkse avond van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen. De voorstelling begint om 19.30 uur in zaal Sanders de Paauw. Een aantal Sluise dame mgaat met de interna tionale commissie mee voor een bezoek van een week aan Wenen. Deze reis wordt in mei 1989 gemaakt. TONEEL - De Sluise rederij kerskamer Oranjebloem geeft dinsdag 15 november een voorstelling in het be jaardentehuis Ter Schelde. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven 'Markus de Waterman'. HENGELEN - Hengelsport vereniging De Zeekrab heeft na zeven wedstrijden de kampioenen bekend gemaakt. Er werd in totaal 156,328 kilo gram vis gevangen. De bekers gingen naar: 1. J. Robijn met 7910 punten, 2. A. Vesprille 6276, 3. P. Ocké 6270 punten. Junioren: 1. E. Robijn 2835, 2. C. de Nooijer 2979, 3. C. van Overeem 2947 punten. BOLLING - Op de Arjoan- bolbaan wordt zaterdag 19 november een clubbolling ge houden, aanvang 13.30 uur. KAPELLE, 14 riov. - Groentevei ling: Krul andijvie, 10 kg, kl. 2 A 97. Andijvie natuur, 20 kg, kl. 2 A 50-55. Boerenkool, 20 kg, kl. 1 27. Spruiten ongeschoond, 20 kg, kl. 2 A 41. Prei, 40 kg, kl. 1 A 66. Rode kool, 310 kg, kl. 2 Cl 7-9. Savooie kool groen, 10 kg, kl. 1 A 20. Wit- tekoo, 20 kg, kl. 1A 29. Knolselde rij met blad st, 130 st, kl. 2 08 22- 24. Knolselderij zonder blad kg, 20 kg, kl. 2 30. Late aardappelen, 490 kg, kl. 2 BO 19, MI 13-14. AMSTERDAM, 14 nov. - Aard- appeltermijnmarkt: In Bintje 40- 50mm werden 2 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ23,10 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm wer den 102 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ28,50 tot ƒ27,60 per 100 kg. De stemming was hier goed prijs houdend. HULST - Zaal W. Blommaert, 38 schutters: hoge en eerste zij vo gel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; tweede zij vogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (7): M. Suy, Sas van Gent. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 25 schut ters: hoge vogel: N. de Wilde, Moerbeke; eerste zij vogel: R. de Smet, Koewacht; tweede zij vo gel: A. van de Branden, St.-Jan steen; grootste aantal (5): E. van Hoecke, Westdorpe. LAMSWAARE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, twintig schutters: hoge vo gel: R. de Rijk, Hulst; eerste zij- vogel: P. de Cap; tweede zij vogel: J. Warrens, beidne Kieldrecht; grootste aantal (5): J. Sponselee, Kloosterzande. CLINGE - Zaal De Troubadour, 22 schutters: beide hoge vogels: W. de Kuyper, Hulst; eerste zij- vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zij vogel: J. Boussem, Ka pel lebrug; derde zij vogel: W. Blommaert, Hulst; grootste aan tal (6)J. Peelman, Waasmunster. HULST - Zaal W. Blommaert, 44 schutters: hoge vogel: W. Blom maert; eerste zij vogel: M. van Kerkhoven; tweede zij vogel: R. Verschuren, allen Hulst; grootste aantal (4): J. Boon, Graauw. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 25 schutters: hoge en beide zij vogels: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (5): A. van Dijk, Boschkapelle. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, veertien schutters: hoge vogel: E. de Kort, Hulst; eerste zij vogel: F. Pauwels, Breda; tweede zij vogel: R. Verschoten; grootste aantal (5): mevrouw Dobbelaar, beiden Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 45 schutters: hoge vogel: R. de Breuk, St.-Pauwels; eerste zij vogel: L. Dullaert; tweede zij- vogel: O. Zaman; grootste aantal (3): G. Verstraeten, allen Koe wacht. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, 101 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Rijkehem, Destelber- gen; tweede hoge vogel: H. de Schepper, Eeklo; eerste zij vogel: J. van Pottelberge, Zuiddorpe; tweede zij vogel: H. van Havere, Melsele; derde zij vogel: F. van de Voorde, Westende; vierde zijvo gel: F. de Ceuelenaere, Destel- bergen. Wip 2: eerste hoge vogel: K. Kwiek, Overslag; tweede hoge vogel: F. de Rijk, Zwijndrecht; derde hoge vogel: R. Beelaert; eerste zij vogel: J. Roeland, bei den Zuiddorpe; tweede zij vogel: J. Schoonjans, Kemzeke; derde zij vogel: H. de Waele, Koewacht; vierde zij vogel: B. Herman, Zwijndrecht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, zestig schutters: eerste hoge vo gel: Ch. de Dekker, St.-Pauwels; tweede hoge vogel:; W. van de Guchte, Clinge; eerste zij vogel: F. de Velder, St.-Pauwels; tweede zij vogel: E de Wilde; derde zij vogel: J. Piessens, bei den Kapellebrug; vierde zij vogel: C. de Boey, Clinge; grootste aan tal (6)E. de Velder, St-Pauwels. Van onze correspondent SLUIS - Op 22 december 1978 werd in café Eikenlo in Sluis de verzamelaars-vereniging 'De Collectie' opgericht. Over een maand hoopt men dit feit te kunnen vieren. Daarvoor is dan ook een feestcommissie in het leven geroepen die on der leiding staat van Theo Hendrikse. Die heeft in Sluis al de nodige faam opgebouwd als organisator. Zo is hij bij de organisatie van de kermis en de viering van 75 jaar Ro- zenoord betrokken. voor zijn nu L. Bliek en T. Hen drikse in de plaats gekomen. Het hoogtepunt uit het be staan noemt men de uitgave van drie enveloppen. De eerste in 1980 in verband met het 550 jarig bestaan van Het Gulden Vlies. Mede dank zij het brade rie-comité 'Hier is Sluis' is er in 1983 een tweede enveloppe uit gebracht met als onderwerp de eenmalige openstelling van het postkantoor op zaterdag en zondag. Daarvoor werd ook een eigen stempel ontwikkeld, het Jantje van Sluis. De openstel ling op zondag heeft zelfs ka mervragen ten gevolg gehad. „Dit is de enige keer in Neder land dat een postkantoor op zondag voor alle diensten open was," zegt Theo Hendrikse. „Dat was een gigantisch succes, telefonische en schriftelijk aanvragen en rijen met wach tende mensen voor de loketten. We hebben ruim 700 nazendin gen moeten verrichten. Sluis is ook de enige plaats waar het gelukt is die openstelling te realiseren. Wel is er op zater dag eens een openstelling ge weest in Laren vanwege een koninklijk bezoek. Dat was echter een openstelling met be perkte diensten. Er werden al leen dag-enveloppen gestem peld. De derde Sluise enveloppe werd in 1985 uitgegeven met voor het eerst een door de PTT ontworpen gelegenheidsstem- pel. Dat naar aanleiding van het wereldkampioenschap ar tistiek biljarten dat in de Sluise raadszaal gehouden werd. Voor een vereniging die, be halve bovengenoemde succes sen, in staat is elke maand een druk bezochte ruilavond te houden en twee maal per maand een clubblad uitgeeft, mag verwacht worden dat ze de komende maand van zich doet spreken. De vergaderfre quentie van bestuur en feest commissie is al flink opge voerd. Café Eikenlo is inmiddels te klein geworden voor de verza melaarsvereniging die momen teel 175 leden telt. De bijeen komsten worden nu gehouden in Het Zoute Vestje. 'De Collec tie' heeft een duidelijke streek- functie. Men heeft 72 leden uit Sluis, 55 uit Oostburg, veertien uit Aardenburg, achttien uit België en zestien Nederlanders die buiten Zeeuwsch-Vlaande ren wonen. Het aantal jeugdle den blijft met tien echter aan de geringe kant. Het dagelijks bestuur wordt al tien jaar ge vormd door voorzitter G. Cop- pens, secretaris J. Pais en pen ningmeester C. van Liere. Na de oprichtingsvergadering werden J. Verbeke (toen uitba ter van Eikenlo) en A. de Wa- genaere bestuursleden. Hier- Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - Het be stuur van de rk basisschool in Schoondijke wil graag geld van de gemeente Oost burg voor het aanschaffen van nieuw meubilair. Volgens de school moet een deel van het meubilair dat ver sleten is nodig vervangen wor den. Verder moet er nieuw huisraad aangeschaft worden. Het college van B en W van Oostburg wil een bedrag van 11.115,88 gulden aan de school geven. Op donderdag 17 no vember beslist de raad of de school inderdaad nieuw meubi lair kan aanschaffen. De raadsvergadering in het ge meentehuis begint om 19.30 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 19