krant Lseen ksvogel Oude kloosterpoort Hulst blootgelegd Hulst twijfelt aan nut Streek-VW MEER DUIDELIJKHEID SCHEPPEN OYER VELE INSTELLINGEN' Somalische vluchtelingen in Sint Jansteen fitSTEM ven uw iem aan dei IELSTAAF GRATIS CITROËN W. DE BLOCK PLAATSELIJK NIEUWS fcT Tteren It de zaak draaiend, ier.„ :ember te vieren ten gebakjes, 'aiiteit slaagt UI ïaroom Eenvoudig te plaatsen. Op maat gemaakt. Klassiek en modern. uitvoering. In effen kleuren en houtstructuur. Dl JflRWtNOF 001 HU ZHlW 9 pffiSTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 15 NOVEMBER 1988 AXEL - Veel ouderen weten slecht de weg te vinden in de rrote hoeveelheid instellin gen die voor hen van nut Eunnen zijn. Daarom houdt iet Gecoördineerd Bejaar- denwerk in Axel donderdag 24 november een informa- iemarkt over de beschik bare voorzieningen in De Vlasschaard in Koewacht. WIJ HEBBEN OPDRACHT DIT TERREIN AF TE GRAVEN' Slopers Regenput Vismarkt fcUzen: F,ein van der Clinge St.-Jansteen Hulst Tafeltennistoernooi voor scholieren 'WERKEN VOOR DE ASIELZOEKERS IS NIET ALTIJD MAKKELUK' 'MOEIEN WIJ CADZAND SUBSIDIËREN' Contactavond van Weldoen door Vermaak Al? iet uw reklameboodschap lie gezinnen op schoot! O Inlichtingen: Dagblad De Slem l/'ngen; De Sfem, 076-236911 |met31 december 1 sbon gratis j I Vraag ons vrijblijvend U offerte. iopoid van maandagmiddag tot en met f iterdag vrijdag koopavond Oranjestraat 10 Terneuzen "elefoon 01150-12971 T22 Infomarkt bejaarden Axel Van onze verslaggever „We krijgen vaak te maken met mensen die vragen hebben over de instellingen voor ouderen. Ze kennen ze wel, maar weten vaak niet wat ze concreet inhouden en voor hen kunnen doen", aldus N. Rijk. „Welke instellingen doet wat en waar kunnen ouderen zich aanmelden? Dat kunnen we iedere keer wel vertellen, maar het leek ons goed om een dag te organiseren speciaal over dit onder werp", vertelt N. Rijk, medewerkster van het Gecoördineerd Bejaarden- werk. Behalve het Gecoördineerd Oude renwerk zelf presenteren zich in De Vlasschaard de Stichting Basiseduca tie (een open school voor ouderen), de Stichting Bejaardenalarm Zeeland, de bejaardenoorden in de gemeente Axel, de Stichting Consument en Veiligheid, de Gemeenschappelijk Geneeskun dige Dienst, de gezinsverzorging, de Kruisverenigingen met de wijkver pleging en diëtisten, Meer Bewegen voor Ouderen, Tafeltje Dekje, de wo ningbouwvereniging en de opname adviescommissie voor de bejaar denoorden, bij wie de ouderen zich moeten opgeven om in aanmerking te komen voor een plaats in een van de huizen. Het is de eerste keer dat er een der gelijke informatiedag in de gemeente Axel is. Alle ouderen zijn welkom. Omdat de dag in Koewacht wordt ge houden, rijdt er 's middags een bus door de andere kernen van dege meente om geïnterresseerde bejaar den op te halen en naar De Vlas schaard te brengen. Wie mee wil rij den, kan zich bij het Gecoördineerd Bejaardenwerk opgeven. De dag biedt naast veel informatie ook het nodige vertier. Zo is er een prijsvraag met vragen over de instel lingen. Daarnaast zijn er optredens van de ouderenkoren van Axel en Koewacht, de volksdansgroepen uit Koewacht, Zuiddorpe en Axel en van de conferencier Frans de Schepper. De infomarkt duurt van 10.00 tot onge veer 16.00 uur. Van onze correspondente HULST - Na de ontdekking van de historisch waarde volle vondsten in een afval put in Hulst wachtte de le den van de plaatselijke Oudheidkundige Kring een nieuwe verrassing. Gister ochtend kwam, nadat een bulldozer een meter grond had afgegraven, een stuk van de peiler van een poort gebouw bloot te liggen. Dit poortgebouw was de toe gang tot de kloostergang. Twintig jaar geleden bezat Hulst, tegen een hoekhuis van de Vestdijkstraat, nog een klein stukje muur met nissen. Het moet de binnenmuur van het klooster geweest zijn langs het straatje 'Kloostergang'. Bij het verbreden van de straat is het huis afgebroken en verdween ook het stuk historische muur. In het jaarboek 1974-1975 van Oudheidkundige Kring Hulst schreef W. Brand al 'be halve het stuk kloostermuur, dat Hulst hopenlijk uit pië- teitsoverweging zal laten staan, herinnert thans niets meer aan het verblijf van de minderbroeders in Hulst'. Nu zijn door de recente vondsten weer waardevoUe kloosterdelen tevoorschijn ge komen. De leden van de Oud heidkundige Kring doen er al- aan om zoveel mogelijk voor het nageslacht te bewa ren. De slopers moeten echter hun werk doen. Het zal niet lang duren of het terrein waar de dependance van de lhno- school stond is bouwrijp ge maakt. Straks staan op de eeuwenoude fundamenten en resten van het klooster enkele woningen. Het gedeelte waar de afval put ligt wordt niet verder af ge- jraven. Enkele amateur-ar- proberen er met i, troffel en spatel nog wat itjes uit te halen. De hoop dat er nog mooie en vooral gave voorwerpen uitgegraven wor den bestaat nog steeds. Ook de van de toegangspoort zal bekeken worden De oudheidkundige kring heeft al leen de toezegging van wethou der G. van de Voorde dat als er gevonden wordt, de zaak Op verzoek van de kloosteroverste werd in 1646 het kloos ter gemeten en in kaart gebracht door landmeter L Wille- maert. Joop Gremmen bij de put met de overblijfselen van de oude kloosterpoort. foto's wimkooyman nader bekeken wordt. De gemeenteopzichter hield gisteren een oogje in het zeil tijdens de afgraving. Opont houd kost volgens hem geld. „We kunnen niet voor elke scherf stoppen", zei hij vervol gens. Mocht er toch iets ontdekt worden dan neemt de wethou der de uiteindelijke beslissing. De mensen van het sloopbedrijf Kegels gaan secuur te werk. „Als we ergens op stoten laten we het weten, maar wij hebben opdracht dit terrein af te gra ven, meer niet". Overigens had de chauffeur van de vrachtwagen die de af gegraven grond afvoert geluk. Hij reed volgeladen weg en hoorde een geweldig gekraak. Net achter zijn wagen stortte een laag in. Eronder verscheen een enkele meters diepe regen put. De secretaris van de Oud heidkundige Kring, Joop Gremmen, hoopt nog op meer vondsten. „Maar we moeten snel zijn, straks gooien ze de boel weer dicht. Wegens ver zakkingsgevaar graven ze rond de afvalput niet verder. Mis schien vinden we daar nog wat". Dat de mensen van het museum gebrand zijn om zo veel mogelijk op te graven is begrijpelijk. Van het gehele kloostercomplex is niets meer over. Slechts de zwarte klin kers op het 's Gravenhofplein herinneren aan de plaats waar de kapel stond. Met het slopen van de bierbrouwerij 'De halve Maan' in 1972 verdwenen de laatste resten fundering en muur. Het kloostercomplex besloeg het totaal terrein van het 's Gravenhof in de vijftiende en zestiende eeuw. De havengeul die vroeger via de land- en wa terpoort (Keldermanspoort) Hulst binnenkwam eindigde niet aan de Vismarkt. Hij liep door in westelijke richting. Langs de geul lag de Vestdijk waar nu de straat met dezelfde naam ligt. De muur die bloot gelegd is liep aan de zuidzijde van het Kloostercomplex langs de Vest en de Vestdijkstraat. In de afvalput troffen de gravers veel restanten van leien aam Het dak van het klooster was bedekt met deze leistenen. In het jaarboek beschrijft W. Brand de geschiedenis van de Minderbroeders in Hulst. Het is een bewogen tijd geweest en het klooster heeft allerlei ram pen over zich heen gehad. De broeders zijn verjaagd en het complex is in 1562 tijdens de stadsbrand volledig verwoest. Daarna hielden de Beelden stormers nog eens huis en werd het gebouw gebruikt voor pest lijders en en het opslaan van munitie. Voordat het klooster in 1488 werd gebouwd huisden de geestelijken in het oude Be gijnhof. Dat lag net buiten de stadsmuren en omdat de Gentse belegeraars deze ge bouwen weUicht zouden gaan gebruiken als steunpunten werden ze afgebroken en ver nietigd. De soldaten van Maxi- miliaan hebben het gehele complex 'verbrant, gherasseert ende te nieuten gedhaen'. Met stenen uit het oude com plex werd in de 'Schelphoek' (huidige 's Gravenhofplein) een nieuw klooster gebouwd. Nu binnen de muren, vlak bij de haven. Door de godsdienst-rel len moesten de kloosterlingen wijken. Bij terugkomst in 1583 troffen zij het klooster gedeel telijk verkocht aan. Bovendien waren de muren grotendeels gesloopt. In het begin van de zeven tiende eeuw begonnen de broe ders aan de restauratie van de kloostermuur. Het werk is ech ter nooit voltooid want in 1645 werd beslist dat 'de conventua- len der paepsche manspersoo- nen uyt de voorszeide stadt, ju risdictie alsoock Hulster am bacht voornoemt sullen moeten vertrecken'. Op verzoek van de klooster overste werd in 1646 het kloos ter gemeten en in kaart ge bracht door landmeter L. Wil- lemaert. Het schematische kaartje is het enige wat duide lijk aangeeft waar klooster, kerk, kerkhof en tuin gelegen heeft. Nadat de Minderbroeders vertrokken is het gebouw nog in gebruik geweest als wees huis tot 1795. Het gebouw met tuin was overgegaan in handen van de hervormde diaconie. Gedurende de Belgische op stand tot 1839 werd het ge bruikt als militair hospitaal en in 1847 werd aUes wegens bouwvalligheid en onbruik baarheid afgebroken. Enkele resten werden verwerkt in de bierbrouwerij. Deze zijn met de sloop in 1972 ook verdwenen. De 'historici' wachten met spanning af of de voormalige 'Schelphoek' nog meer schatten zal prijsgeven. Van onze verslaggever LAMSWAARDE - De tafel- visvereniging Rond De Jafel (RDT) houdt woens dag 28 december in samen werking met de commissie schoolsport van de Neder- andse Tafeltennisbond in ®rpscentrum De Luifel in hamswaarde een toernooi voor basisscholieren Zeeuwsch-Vlaanderen. in .VOOR ZUIDWEST NEDERLAND '«'neuzen, Hulst en Goes. en en telefoon- emmers op pagina 2. Openingstijden: ®'30-12.3O/13.3( 30-17.00 uur. van n e"chef). Romain Damme, Peter Gwmk C°nny van S'emberghe, Ronald eaten, Cor de Boer |on Koomen (sport). Jan Jansen. /n,u'fu9ène Verstraeten Advert tentte-exploitatie CureurZee|and: j$e9nu'pnvé tel 01150- fcto Onder auspicieën van de Ne derlandse Tafeltennisbond zijn er in de kerstvakantie op 250 plaatsen in Nederland dege lijke toernooien. De doelgroep bestaat uit alle kinderen in de groepen vijf tot en met acht van de basisschool. Ruim 800.000 kinderen krijgen een uitnodiging en naar ver wachting komen er ongeveer 20.000 opdagen. Het evenement is financieel en organisatorisch opgezet door een landelijke uit gever van schoolboeken en jeugdbladen. De uitgever wil de kinderen kennis laten ma ken met de sport. Meedoen is belangrijker dan winnen, is het motto, en er is geen onder scheid tussen kinderen die wel en geen tafeltenniservaring hebben. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van onze correspondente HULST/SINT JANSTEEN - Vanuit het opvangcentrum in Goes zijn vrij dag twee Somaliërs vluchtelingen af gereisd naar Sint Jansteen. Een dezer dagen komen er nog vier van hun landgenoten naar Zeeuwsch-Vlaan deren. De leden van de 'Kontaktgroep Asielzoekers Hulst' vingen hen op. Zij kregen zoals de andere asielzoekers een onderdak aangeboden in de ge meente Hulst. De Somaliërs zijn ge huisvest in een pension in Sint Jan steen. Hulst heeft als ROA-gemeente (Regeling Opvang Asielzoekers) nu drie plaatsen waar asielzoekers welkom zijn. In Hulst wonen inwoners van Pakistan en Afgha nistan en in Graauw is een Pools gezin on dergebracht. Leden van de groep vrijwil ligers gingen dit weekend met de Soma liërs de eerste boodschappen doen en maakten hen wegwijs in him nieuwe ver blijf. Voorzitster Toos de Bruijn is blij met deze nieuwe 'gasten'. „Onze organisatie gaat steeds beter draaien. We hebben mo menteel negentien leden, allemaal vrij willigers. Ze hebben aUen zitting op per soonlijke titel en distanciëren zich van de politiek", legt zij uit. Zij is enkele jaren geleden in Sint Jansteen komen wonen. In Noord-Brabant had zij ook al gewerkt voor het Vluchtelingenwerk Nederland. Toen er in Hulst een Kontaktgroep Asiel zoekers werd opgericht was zij een van de werkers van het eerste uur. „Wij werken alleen in het voordeel van de asielzoekers, maar dat is niet altijd ge makkelijk. Allereerst is er het taalpro bleem en dan hebben we ook te maken met een groot wantrouwen van de kant van onze 'gasten'. Zij vragen niet voor niets asiel aaa Vaak is de voorgeschiede nis van deze mensen in en in triest. Zij le ven in voortdurende angst om uitgewezen te wordea Wij kunnen ons inzetten voor hen maar ze vertrouwen ons eigenlijk nooit." In het dagelijks bestuur van de Kon taktgroep zitten ook Tineke Spinhoven en Helma Snuverink. Zij beamen de stelling van hun voorzitter. Helma Snuverink vindt dat lessen in Nederlandse taal hard nodig zijn voor de asielzoekers, maar zij onderkent de moeilijkheidsgraad geen zins. „Die mensen praten met handen en voeten en het Nederlands is voor hen enorm moeilijk. Eigenlijk zijn de resulta ten van de cursussen nog erg klein". De Kontaktgroep doet veel werk achter de schermen. De asielzoekers krijgen van hen alle informatie die ze nodig hebben. Dat gaat van de uitleg over de werking van huishoudelijke apparaten tot en met het meegaan naar gemeentelijke instan ties of medische specialisten. Een tocht door Hulst staat steevast op het program ma. Alle noodzakelijke adressen worden aangewezen. Daarna trekken de leden van de groep zich terug want de asielzoekers moeten heel snel op eigen benen staan. „Dat is soms frustrerend", legt Tineke Spinhoven uit. „De mensen zijn vaak hul peloos. Ze zitten in een totaal vreemd land. Worden vaak gezien als indringers en moeten zich in korte tijd inleven in een voor hen vreemde cultuur. Bovendien zit ten ze op de schopstoel. Het leed is vaak schrijnend en toch kunnen we hier niets aan doen. Wij kunnen er alleen voor zor gen dat het verblijf hier zo aangenaam mogelijk is". De kontaktgroep wijst voor elk huis een soort coördinator aan. Deze loopt regel matig binnen om een 'praatje' te maken en te luisteren naar de moeilijkheden die zich voordoen. De coördinator helpt maar neemt de asielzoekers zeker niet mee aan het handje. De Hulster groep heeft al veel werk verzet. Sinds enkele maanden wordt er met man en macht getracht te komen tot een regionale samenwerking. Het zit er in dat er volgend jaar een Stichting opge richt wordt. In deze 'Stichting Vluchtelin genhulp Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen' ze telen de vrijwilligersgroepen van Sas van Gent, Hontenisse, Axel en Hulst. Het 'da gelijks bestuur' van Hulst is er zeker van dat deze Stichting een grote stap vooruit is. Volgens Toos de Bruijn betekent de stichting een betere rechtspositie van de groep. Via het lidmaatschap Vluchtelin genwerk Nederland „Het is kosten- en tijdbesparend en we kunnen beter naar buiten treden", aldus Toos de Bruijn. Zij hoopt ook dat bedrijven dan gemak kelijker over de brug zullen komen als er een geldelijke steun wordt gevraagd. De groep zou graag af en toe eens iets extra's willen doen. De feestdagen staan voor de deur en een verrassing voor de mensen in Graauw, Hulst of Sint Jansteen zou best welkom zijn. Omdat de vrijwilligers al leen een onkostenvergoeding krijgen ziten dergelijke extraatjes er niet in. DEURTRAPPERS - Met de viering van het honderdjarig bestaan van de fanfare Wel doen door Vermaak heeft boerenkapel De Deurtrap pers, samen met verschil lende leden van de fanfare, een muzikale tocht gemaakt door verschillende wijken van het dorp. Tegelijkertijd werden sierklompjes te koop aangeboden. Deze gingen vlot van de hand, zodat de voor raad weer danig geslonken is. De actie is nu voorbij en is ge slaagd. PRINS KRIEK - De carna valsstichting De Kriekeput- ters heeft Prins Kriek (Eddy Aerts) opnieuw gekozen als de nieuwe prins voor het ko mende carnaval. Als jeugd prins treedt Dennis de Block op. Prins Kriek wordt bijge staan door de hofdames Sandra de Maat, Anniek van Vlierbergen en Elza de Rooy. KINDERCIRCUS - In de grote zaal Nobelhof van het internaat De Sterre werd een optreden gegeven door clown en acrobaat De Kepper. Voor de vele pupillen en kinderen van het dorp en omliggende plaatsen moest de zaal uitge breid worden met de hal. Clown De Kepper betrok de kinderen in zijn optreden, hetgeen ze geweldig vonden. Ook de acrobatische toeren met ladder en éénwielige fietsjes vielen goed in de smaak. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus wordt vrijdag 18 november een kaarting gehouden in bieden voor iedereen van vijftig jaar en ouder. De kaarting, die om 13.30 uur begint, telt mee voor het kampioenschap. VERGADERING - De Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt zaterdag 19 november de najaarsverga dering in gemeenschapscen trum Malpertuus, aanvang 13.30 uur. De middag begint met een vergadergedeelte, waarop de jaarstukken be handeld worden en waar me dedelingen worden gedaan over de reizen in 1989. Verder komen er afgevaardigden van het gewestelijke bestuur en van het GOW Hulst iets ver tellen. Na de vergadering is er een koffiepauze gevolgd door een toneelstuk en een optre den van Dorus. Na een tweede pauze volgt een optre den van de palbackartiest Jantje Koopmans. Tot slot is er een etentje en de aanbie ding van een Sinterklaas-ca deau aan de leden. Voor deze middag hebben zich al 250 le den aangemeld. WANDELTOCHT - Traditie getrouw houdt de evenemen tencommissie van gemeen schapscentrum De Warande een herfstwandeling waarbij de prachtige kleuren van de herfst zeker nog te zien zijn op de route die gelopen wordt in de polders en in de bossen De tocht is 19 november. Men kan zich inschrijven vanaf 12.30 uur bij De Warande en de start is om 13.00 uur. Men kan kiezen uit 7,5 en 15 kilo meter. DANSAVOND - Voor de dansliefhebbers wordt zater dag 19 november een bal ge houden in gemeenschapcen trum De Warande, aanvang 12.30 uur. De muziek wordt verzorgd door het orkest Frans Bonne. Kaarten kan men tevoren reserveren bij de beheerder van De Warande. KAARTING - In zaal Den Ouden Arend werd een kaar ting gehouden waaraan 39 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. F. Pierssens, Clinge; 2. E. Stevendael, Ter hole; 3. J. van Remortel, Clin ge. Jokeren: 1. mevrouw Ler- nout, Heikant; 2. mevrouw Van de Vijver, St.-Jansteen; 3.0. Weemaes, St.-Jansteen. LEZING - Door het Katholiek Vrouwengilde Hulst wordt zondag 27 november, aanvang 20.00 uur een culinaire avond gehouden, waarop Mare Pes- brugghe, meesterkok van Sir Anthony van Dijck in Ant werpen, een lezing houdt, praktische wenken geeft en van verschillende heerlijkhe den laat proeven. In de voor bereiding op Kerstmis komt natuurlijk een kerstmenu ter sprake wordt ook aandacht besteed aan de tafelversie ring. Belangstellenden kun nen zich opgeven voor 18 no vember bij R. Kindt te Hulst of bij M. de Kind te St.-Jasn- teem Zowel leden als niet-le- den zijn welkom 27 november in restaurant Tiffany. BINGO - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 59 personen deelna men. Uitslag: 1. R. Claer- houdt, 2. G. de Roos, beiden Hulst; 3. mevrouw Van de Ven, Kloosterzande. BINGO - Door de Bond voor Ouderen werd in zaal De Lieve een bingo gehouden waaraan zestig personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw De Cock, 2. mevrouw De Booy, 3. mevrouw Rom- bout, allen Hulst KAARTING - In zaal De Lieve werd een kaarting ge houden waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw D' Hooghe, 2. mevrouw Van Mullem, 3. J. Schout, al len Hulst. De volgende kaar tingen zijn 14 november in De Blaauwe Hoeve en 22 novem ber in De Lieve. KAARTING - In zaal Oud- Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan zes tien personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Picavet, Hulst; 2. H. Sorber, Nieuw-Namen; 3. N. Picavet, Hulst. Van onze verslaggever HULST - De Hulster financiële commissie heeft grote twijfels bij het nut van de Streek-VW Zeeuwsch- Vlaanderen voor Hulst. Dat bleek maandagavond toen een extra subsidieverlening van een kwartje per inwoner aan de orde kwam. „Wat is de oogst hiervan voor onze gemeente", vroeg H. Ver- cauteren (CDA) zich af. „Ik heb daar sterke twijfels over". Wethouder G. van de Voorde wist het ook niet. „De oogst, tja,' dat is moeilijk aan te geven. Maar als je als enige gemeente niet mee doet zonder je je af. Dat kan op zich negatieve ef fecten hebben". „Maar moeten wij dan gaan subsidiëren voor de forse win sten van de recreatie-onderne mers in Cadzand", vroeg B. Martens (PvdA) zich af. „Het zou logisch zijn dat men in West Zeeuwsch-Vlaanderen aanzienlijk meer aan deze Streek-VW zou bijdragen". Volgens Martens moet er meer duidelijkheid komen waar de baten van de promotie terecht komen. Volgens Van de Voorde is er van de promotie best wel wat te merken. Als het regent dan komen er heel wat vakantie gangers van de kust naar Hulst. Waarmee ik uiteraard niet wil zeggen dat ik een voor stander ben van slecht weer in het hoogseizoen". W. de Brouwer (Gemeen schappelijke Belangen) zei op zich niet tegen de extra subsi die te zijn, maar voegde er met een aan toe bang te zijn dat de Streek-VW niet zal functione ren zoals Hulst dat graag zou zien. Hij verklaarde in deze een voorstander te zijn van subsi diëring op basis van het pro fijtbeginsel. Ook A. de Booy (WD) zei 'veel en grote twijfels' te heb ben, maar desondanks bereid tq zijn het voorstel van B en W te steunen. Van onze correspondent CLINGE - In zaal De Trou badour in Clinge hield fan- fare Weldoen door Ver- maak afgelopen zaterdag haar jaarlijkse contact avond voor de leden, waar bij een aantal jubilarissen werd gehuldigd door W. Pi- laet, voorzitter van de Zeeuwse Muziekbond. Als eerste was er een speld voor L. van Duyse, 55 jaar lid van de fanfare en vele jaren actief geweest als bestuurslid. Aangezien Van Duyse in het rusthuis De Lindenhof in Zuid dorpe vertoeft, zal een delega tie van het bestuur de onder scheiding op een later tijdstip aan hemzelf overhandigen. Verder was er een zilveren speld voor J. Ivens, 25 jaar lid van Weldoen door Vermaak. Tenslotte waren er spelden voor 22 leden, die al tien jaar actief zijn. De avond werd verder ge vuld met diverse spelletjes en een partijtje bingo. De leden voerden zelf enkele toneelstuk jes en voordrachten op.

de Stem | 1988 | | pagina 15