Officier eist 18 maanden celstraf tegen Ylissinger •li rins Mario I zwaait opnieuw scepter over Betekoppen-stad Jubilarissen AbvaKabo gehuldigd POLITIERAPPORT OUDHEIDKUNDIGE KRING AAN HET WERK ONDER LHNO-DEPENDANCE UUR FOTOSERVICE \erschoorë Onderscheidingen EHBO Nieuw-Namen Vijfde elpee van Piet Brakman ten doop gehouden Oostburg geeft minder subsidie aan vrouwenwerkgroep EVA :ijnen A3 INGE Discreet lenen! 02265-3344 Geld tegoed? ff STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 14 NOVEMBER 1988 HJLST - Onder de voormalige dependance van jlhno-school aan de Vestdijkstraat in Hulst zit (en schat aan historische voorwerpen. kopieermachines KLÊINTJE Vuurwerk handelaren vleeskaarting kt voor u VMEN IFPUIEN \PPEN nts speciaalzaak doe-het-zetver heilige fancy fair Kloosterzande Auto gestolen Helm ontvreemd Boeken weggehaald en kapot gescheurd Jas gestolen Auto vernield Carnavalsbal van De Zwartsnuvers EHBO Graauw viert 50-jarig bestaan Bijeenkomst vrouwenberaad Uitslag van 29e expo Edelzang Biervliet >m te zoenen rticulieren ikje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, )raham, openbare dank, r, mag best eens in de iagina familieberichten, n duur hoeft het niet te 5 kosten een tientje), olom 2,00. Eén grote "5. Voor het plaatsen van met een formaat van 35 iwij J 14,05 toeslag, op aanvraag. Bij niet- ordt 4,00 adm.kosten den niet geretourneerd, geef uw tekst 2 dagen één van onze kantoren, sn stuurt u eveneens 2 ig naar Postbus 3229, iftelijke opgaven worden oteerd indien naam en ook indien uw betaling «houden ons het recht opgaaf van redenen te geren. achten bereiken over de oudt de uitgever zich het m van de opdrachtgever te geven. ngsnieuws olom op donderdag. verjaardag, rtijn en Char- geldzaken Geen info werkgever. Doorlopend krediet. 10000 is 200,- p.m. 10,4% 15000 is 300,- p.m. 10,4% 25000 is 500,-p.m. 10,4% 45000 is 900,- p.m. 10,0% 50000 is 1000,- p.m. 10,0% 90000 is 1800,- p.m. 10,0% Theor. loopt. 65 mnd. Nationale Bemiddeling Geopend 8.30-21.00 uur de specialist in moeilijke vorderingen is D.I.B., ook detective en bewaking. Tel. 010-4767416. T6 Nieuwe opgravingen in Hulst lan onze correspondente Leden van de Oudheidkundige kring De Vier Ambachten gingen daarom direct na de sloop van het gebouw aan het iraven. sel- en oesterschelpen wijzen erop dat deze zeevruchten een veelgegeten lekkernij waren in die tijd. jnde diepe put vonden ze eerst je resten van een klooster- nuur. Het bleek de tegenhan- er te zijn van het stuk muur at naast het postkantoor aan je Minderbroederstraat ligt. jeuwsgierigheid is een goede nvoor amateur-historici zelfs sn broodnodige eigenschap. Ze ingen verder graven. Het was ai modderig karwei, maar de leioning kwam snel. De gra ins ontdekten een afvalput, lit weekeinde vonden ze naar iun mening prachtige, waar- levolle voorwerpen. Sjef Steyns van de oudheid- andige kring wist te vertellen lat het Minderbroederklooster [«behoorde aan de Francisca an: 'De mannen met den witte ;oorde'. „Wat we hier nog vin- len weet ik niet maar we heb- 0i al voldoende om bij de ope- ing van het nieuwe museum- tizoen een vitrine te vullen", Mus Steyns. Er werden al iljna volledige schotels en kan- len bovengehaald en een grote hoeveelheid scherven. De mos- Steyns hoopt dat er nog mooiere exemplaren boven ko men. „Vroeger werden de per soonlijke voorwerpen wegge gooid als de betrokkene gestor ven was aan een besmettelijke ziekte. Misschien treffen we nog zo'n laag aan". Inmiddels heeft de oudheid kundige kring contact opgeno men met wethouder G. van de Voorde om de opgravingen voort te kunnen zetten. Deze zegde steun toe en vandaag zal de bulldozer eerst een boven laag van de grond vrij maken om de gravers de kans te geven meer waardevols te vinden. Het afgraven zal waarschijn lijk vertraging oplopen. Amateurarcheoloog Steyns met wat aardewerk uit de zestiende eeuw. FOTO WIM KOOIJMAN (ADVERTENTIE) Koop nu 10 z.g.a.n. Mits ubishi 90 nw.prijs 8000,-. Nu 1250,-. Tel. 053-338831. Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het realiseren van uw doel. TIENDUIZENDEN lezen ui ruime sortering paketlten, scherpe prijzen, tevens strijkers 13,-, ook voor export. Beperkte voorraad. Ook 's avonds en week ends 053-338831 diversen V.B.O.K.: voor hulp aan moeder en kind bij niet! ge wenste zwangerscxhap. 01154-1691/01155-2414 Maandag 14 november Café de Troubadour, Glin- ge. Prijzen 1 op 2, aanv. 20.00 uur. ste maat en houtsoort, el voorzien van en geplaatst. (WE Htrj smolenstraat 173 tten-Leur l (01608)-13755 Hulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162 SAS VAN GENT - Prins Mario I - in het dagelijks leven beter bekend als Joop van de Vliet - regeert het komende arnaval opnieuw over de Betekoppen. De nieuwe leut- rorst van Betekoppen-stad werd zaterdagavond tijdens ten gezellig prinsenbal in de Vlaanderen gekozen uit een viertal kandidaten. nieuwe prins maakte zich precies elf minuten over elf bet balkon van het minis- Mhuis in de evenementenhal ran de Vlaanderen bekend aan k carnavalsvierders. Joop van it Vliet is nu voor de zesde Mal in successie prins der Be ltkoppen. Volgens Gerard Verduyn, de fcuwe persvoorlichter van de ®navalsstichting, kwam het "insenbal wat moeizaam op Rond 21.00 uur bood de '«reen carnavalsbal eigenlijk f grote evenementenhal, nog verlaten aanblik. Rond 530 uur echter, schatte de ©voorlichter het aantal ©tvierders op vijfhonderd. muziek was zaterdag in Jaden van de JLM-band, en Jaskapel de Betekoppen. Ceremoniemeester Theo foeel stelde kort voor 23.00 *J de potentiële prinskandi- Wn aan het publiek voor. J. de Vliet, J, Nolle, A. de ™ck en de enige vrouwelijke «hdidaat Annie Prins, gaven "Jen kort vraaggesprek hun ®nvatie voor de kandidatuur, rj® Prins wilde bewijzen dat vrouw net zo goed de scep- ten zwaaien als een man- "dfe leutvorst, maar zag het merendeel van de stemmen toch naar Joop van de Vliet gaan. Prins Mario I koos R. van der Hooft ais eerste minister. Theo de Boeye draagt het ko mende carnavalsfeest opnieuw als plisie Goor zorg voor de openbare orde en Gerard Ver duyn is opnieuw nar César. Zo moeizaam de betekoppen zaterdagavond van huis gin gen, zo moeizaam was de weg terug. Toen de JLM-band zon dagnacht om 01.00 uur vertrok, namen Mark Stoffeeris en Gil bert Rammeloo van Blaaskapel de Betekoppen de muzikale on dersteuning van het carnavals feest over. Het duo speelde tot in de late uurtjes en gaf op die manier een extra dimensie aan het Prinsenbal. Behalve de verkie zing van de nieuwe prins, moest de Betekoppen het afge lopen weekeinde nog een tweede keuze makea Vrijdag de elfde van de elfde nam men afscheid van de oude narren tempel, de Reseda, en koos men een nieuwe, café de Rijnvaart op de Westkade. De narren tempel is in de carnavalstradi tie de plaats van waaruit alle carnavalsaktiviteiten beginnen en eindigen. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De EHBO van Nieuw-Namen zette zaterdagavond een tweetal leden in de schijn werpers. A. van Ecken en F. van Koeyen kregen het gouden bondinsigne met bijbehorende oorkonde voor hun dertigjarig lidmaat schap van de EHBO. Vanwege het vijftigjarig bestaan van de afdeling overhandigde L. Daal- man namens het hoofdbestuur een oorkonde en de Mgr. Venix Medaille aan de afdeling Nieuw-Namen. De bijeenkomst vond plaats in Zaal Thieleman. L. Doelman speldt A. van Ecken het bondsinsigne op. In het midden staat de reeds gedecoreerde F. van Koeyen. - FOTO WIM KOOIJMAN e correspondent ijjJOSTERZANDE - Er was volop drukte, sfeer en gezelligheid l'® muren van huize St. Antonius te Groendendijk. wee dagen lang was er een fancy fair en werden er produkten eet welf are werk ten toon gesteld en te koop aangeboden. v| .nieuwe recreatiezaal van het bejaardentehuis waren alle ij 91 tezet met goklustigen die een prij s wilden winnen met het an avontuur. Verder waren er verschillende standjes in de "igstruimte ingericht en waren er vele koude en warme ver- ^PPeringen te verkrijgen. ^J agavond werd deze bijzonder geslaagde fancy fair afge- De volhouders bijeen. Vlnr de heren Van de Wege, Koole en Voorhans. Van onze verslaggever - FOTO WIM KOOIJMAN TERNEUZEN - De AbvaKabo Midden Zeeuwsch-Vlaanderen heeft vrijdagavond een hele reeks trouwe vakbondsleden ge huldigd. Dat gebeurde in restaurant De Vijverhof, waar de jubilarissen een diner kregen aangeboden. Bijzondere aandacht ging uit naar de heren C. Koole en A. van de Staal uit Terneuzen, die al 60 jaar lid van de vakbond zijn. Een halve eeuw lid zijn A. Royers, H. Voorhans, M. van de Wege en J. Willemsen, eveneens uit Terneuzen. De afdeling kon ook nog zeven 40-jarige jubi larissen in de bloemetjes zetten, G. Elskamp uit Sluiskil en M. Drabbe, M. de Feyter, J. Janse, H. Jansen, A. Versprille en H. Wagenaar uit Ter neuzen. Tenslotte heeft de afdeling dit jaar ook nog twaalf leden gehuldigd die 25 jaar lid zijn van de vakbond. REUZEN - In een bijna ««tocht Zuidlandthea- Jenieuzen werd gis pte v'j^e elpee van kP'^nferencier Piet ten doop gehou- ij^Jtgemeesters Ockeloen tot»,Uzen en Kruyze van pochten de eerste Piareri in ontvangst ne- De vijfde elpee van Piet Brakman heeft qua verhaal en opzet veel gelijkenis met zijn eerste 'M'n Zeeuwse land'. Wat muzikale arrangementen be treft is er een grote verschei denheid in de nummers te be luisteren. Piet Brakman maakte als 'visserman' ziin entree: „Ik kom te voet uit Zeebrugge met legale vis en dat was een end lopen. Ik heb maar vijf platen meegenomen anders over schrijd ik mijn quota". Vervolgens kregen de burge meesters ieder de plaat aange boden, evenals de meisjes van de backinggroep. Het programma werd ver- volgd met de presentatie van de nieuwe elpee die als titel meekreeg 'Recht deu zéé'. De verhalen spelen tussen 1944 en heden. Zo zijn er de nostalgi sche nummers als 'Het Spion netje', 'Hee, wacht eens even' en 'De Leuder'. Ook zijn er ac tuele nummers uit de jaren tachtig zoals 'Er bestaan geen groene hemels' en 'Marianne'. De liefhebbers van humor kwamen aan hun trekken met de liedjses 'A me los kom, jao berg je dan' waarin de zanger wraak neemt op de uitspraak dat de Zeeuwen 'zuunig' zou den zijn. Met het liedje 'Recht deu zéé' CLINGE - Clingenaar P. M. deed zaterdag bij de rijkspo litie te Hulst aangifte van diefstal van zijn personenau to. Deze stond geparkeerd aan de Molenstraat in Clinge en was zaterdagmorgen verdwe nen. Het betreft een rode Opel Ascona met als kenteken nummer GP-91-PJ. IJZENDIJKE - Uit het jeugd- gebouw te IJzendijke is een bromfietshelm gestolen. Eige naar van deze helm is G. H. uit Breskens. SLUIS - Uit de auto van M. C. is een aantal bibliotheekboe ken ontvreemd. Eerst is de auto opengebroken om deze boeken te bemachtigen. Daarna hebben de daders alle boeken aan stukken ge scheurd en de snippers op straat geworpen. Een en an der gebeurde in de Messe- nierstraat SLUIS - In een bar is een jas, eigendom van M. van de V. uit Cadzand, gestolen. De jas hing in een garderobe en is van een zeer bekend merk. De waarde van de jas is 380 gul den. SLUIS - In de Eerste Novem- berstraat is de auto van R. de V., die daar geparkeerd stond, beschadigd. Vandalen hebben geprobeerd verschillende on derdelen te slopen. De schade is aanzienlijk. Van onze correspondente MIDDELBURG - Om in zijn behoefte aan heroïne te kunnen voorzien moest de 34-jarige Vlissinger JB. wel dag en nacht 'op pad'. In de loop van dit jaar pleegde hij dan ook een vijf tig-tal inbraken en diefstal, waarbij hij zich vooral richtte op instellingen voor bejaarden en zie ken, en hun wachtkamers, winkels en andere openbare gelegenheden. Van onze correspondent SLUISKIL - De Sluiskilse carnavalsvereniging De Zwartsnuvers houdt vrij dag 18 november het jaar lijkse prinsenbal in café At lanta, aanvang 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door disco Atlanta. Tevens wordt deze avond, om ongeveer 21.30 uur, de Gouden Steek uitgereikt. De Gouden Steek is een onderscheiding die jaarlijks tijdens het prinsenbal wordt uitgereikt aan een Sluis- killenaar die zich op een of an dere manier verdienstelijk heeft gemaakt. Vorig jaar viel Johan de Witte deze eer te beurt. Om elf minuten over elf installeert burgemeester C. Oc keloen van Terneuzen de nieuwe raad voor het komende carnaval en maakt de nieuwe prins carnaval zich bekend. Er zijn drie kandidaten. Via een gesloten stemming wordt bepaald wie het komende jaar de scepter zwaait over De Zwartsnuvers. Behalve De Zwartsnuvers zijn ook de ra den van Graauw, Sas van Gent, Westdorpe en Oost-Eeklo aan wezig. Ook de Sluiskilse boe- renkapel Am Prosit ontbreekt niet. Van onze verslaggever GRAAUW - De EHBO in Graauw viert zaterdag 19 november het vijftigjarig bestaan in het dorpshuis. De dag begint 's middags met een receptie van 15.30 tot 17.30 uur. Iedereen die de EHBO een warm hart toedraagt is van harte welkom. De EHBO is verheugd dat mevrouw P. Schlüter-IJlsma, de oprichtster van de afdeling, ook aanwezig is. De vereniging rekent erop dat veel Graauwenaren van de gelegenheid gebruik maken om na zoveel jaren nog eens een praatje met haar te maken. De rest van de avond brengen de leden onderling in een gezellige sfeer door. Onder andere met een tentje en de gelegenheid tot dansen. In oktober sloop hij zelfs de burgemeesterskamer van het Vlissingse stadhuis binnen om er vervolgens vandoor te gaan met de polstas van de burge meester, waarin ondermeer een paspoort en een rijbewijs zat. „Maar als ik geweten had dat het om eigendommen van de burgemeester ging had ik het misschien wel niet gedaan", zo betoogde B. die vrijdag voor de rechtbank in Middelburg ove rigens wel toegaf dat het hem voornamelijk ging om contant geld. In de meeste gevallen gooide hij de 'papiertroep' dan ook on middellijk weg, zonder er bij stil te staan dat dat nu juist voor de slachtoffers de grootste gen B. eiste de officier van jus titie een gevangenisstraf van achttien maanden. Het motief voor het plegen van meer dan veertig autokra ken (eveneens in de loop van dit jaar) door de achttien-ja- rige Vlissinger MA. werd vrijdag niet helemaal duide lijk. Tegenover de politie zou hij hebben verklaard dat hij geld nodig had voor een vakan tie naar Marokko, maar ter zit ting voerde hij 'schulden' op, die hij met de opbrengst van de gestolen spullen inmiddels zou hebben afbetaald. Intussen zit de Vlissinger nu wel met een nieuwe schuld, want drie van de gedupeerden dienden hun schadeclaims in van vele honderden gulden aan problemen gafAlleen wanneer garagekosten yan vernielde het echt niet anders kon ver kocht hij ook andere buit ge maakte spullen en eenmaal had hij door hem gestolen giro betaalkaarten verzilverd. Op de vraag hoeveel hem dat pre cies had opgeleverd ant woordde hij: „Aardig wat en voldoende voor heel even". Te- portieren en ruiten. In zijn eis kende de officier van justitie deze vorderingen toe, terwijl tegen A. een gevangenisstraf werd geëist van elf maanden waarvan vijf maanden voor waardelijk. De rechtbank doet in beide zaken over 14 dagen uitspraak. neemt de zanger geen blad voor zijn mond en zingt hij de zaal toe 'Braks, blijf met je poten van de vis', waarmee hij de vis sers uit Breskens een hart on der de riem steekt. Aan het programma lever den verder het jonge talent Claudia de Blok, Karolien In- gels en Joke Zomer een bijdra ge. Tevens werkten mee Guus Schelfaut uit Sluis en Peter de Smet. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het college van B en W van Oostburg wil de vrouwenwerkgroep EVA West Zeeuws-Vlaan deren een subsidiebedrag van 2200 gulden geven. In eerste instantie heeft de ge meente in oktober 1987 een bedrag van 3652 gulden in het vooruitzicht gesteld, maar ziet daar nu van af. De werkgroep wilde het geld gebruiken voor een cursus zelf verdediging voor vrouwen en had de ruim drieduizend gul den hard nodig. Maar Oostburg ging niet ak koord met de plannen van de werkgroep. De cursus was niet emanicipatorisch, stelden B en W. Volgens B en W kunnen de vrouwen bij een reguliere ver eniging terecht om een cursus zelfverdediging te volgen. B en W besloten dan ook op 20 augustus 1988 het subsidiebe drag met veertig procent te verlagen, als EVA het geld toch voor de cursus zelfverdediging wilde gebruiken. In september tekende de werkgroep beroep aan tegen het standpunt van het college. Er werden als argumenten aangevoerd: de activiteit is ze ker emanicatorisch en er wordt voldaan aan regels van de overheid die op dit gebied zijn opgesteld AARDENBURG/GOES - Het CDA Vrouwenberaad houdt op maandag 21 no vember een bijeenkomst in Goes. Het voormalige Tweede Ka merlid, Mevrouw H. Evenhuis- Van Essen, houdt in de Prins van Oranje een betoog over de 'ouder wordende vrouw'. De bijeenkomst in Goes be gint om 14.00 uur. Het college wil nu dat de raadsleden in de komende raadsvergadering het beroeps schrift van EVA niet-ontvan- kelijk verklaren. Volgens B en W kan de werkgroep geen be roep aantekenen, omdat EVA geen natuurlijk-, privaatrech telijk- of publiekrechtelijk persoon is. B en W willen de werkgroep een 'voorlopige definitieve' subsidie van 2200 gulden geven. Pas daarna, als de raad met het voorstel akkoord gaat, kan de werkgroep alsnog protesteren tegen het bedrag en een proce dure tegen de gemeente aan spannen. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - De vogel vereniging De Edelzang Biervliet hield de 29e ten toonstelling in De Vriend schap te Hoofdplaat. Vrijdagavond werd de tentoon stelling geopend door voorzit ster D. Boogaard-Wieme. Het aantal inzendingen be droeg 170, verdeeld over 22 deelnemers uit geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De prijsuitreiking was zondag middag. Er was sprake van een redelijke belangstelling. KAMPIOENEN Hoofdgroep 3 EK en bondmedaille: A. Boogaard. OK: J. Platteeuw. Hoofdgroep 4 EK: A. de Wever, Hoofdgroep 5 OK en EK: J. Plat teeuw. Hoofdgroep 6 OK: J. Platteeuw. EK, bondsmedaille en derby: F. Babijn. Hoofdgroep 7 EK, bondskruis en ereprijs: Th. Cornells. Hoofdgroep 12 EK: G. van Grol. Hoofdgroep 15 EK en bondsme daille: A. Boogaard. Hoofdgroep 17 en 18 EK en OK: M. de Graaf. Hoofdgroep 19 en 20 EK: P. de Roo. OK: J. Platteeuw. Hoofdgroep 25 EK: P. de Roo. Hoofdgroep 28 OK: P. de Roo. EK: M. de Graaf. Clubkampioen: H. Maas en F. Ba bijn, beiden Biervliet

de Stem | 1988 | | pagina 9