etten Defensie geeft half miljard uit in Duitsland KUNNEN BLIJVEN BETALEN Tentoonstelling Willem en Mary-jaar Bedrieglijke rust aan politiefront I ïe^eiyct KLM neemt Fokker-100 na zware druk in dienst BINNENLAND ,i WACHT DE STEM COMMENTAAR De schaduw van de schande iflSTEM BINNENLAND ZATERDAG 12 NOVEMBER 1988 Loskoppeling Recht POLITIE HEEFT VERRASSINGEN IN PETTO VOOR ACTIEDAG Ruding betaalt extra uitgaven Onderwijs Spot van Veilig Verkeer meteen uit roulatie Schilderijen onderweg 'zoekgeraakt' Kitty Courbois wint geding zwarte weduwe Eis kort geding: schoonmoeder het huis uit Drie jaar cel geëist tegen Karate Bob FNV luidt de noodklok in stukgoedsector T5 che president, Hosni Muba- k, heeft al maanden geleden ar aanleiding van de Pales- 'nse opstand verklaard dat autonomie-gedachte van Camp David akkoorden hterhaald is en een doodlo- nde weg. Een ander concept dat in- 'ddels door de feiten achter- ald is, was het idee om van Westelijke Jordaanoever n autonome Jordaanse pro- 'ncie te maken. Enkele aanden geleden heeft de rdaanse koning Husayn le bestuurlijke banden met 't gebied verbroken en de LO uitgedaagd het bestuur van over te nemen. Het uitroepen van een Pa stij nse staat zou van de PLO finitief een hoofdzakelijk litieke organisatie maken, enen waarnemers. De Ara- 'sche buurlanden zullen zich 'et willen laten verleiden tot n militair avontuur om de alestijnse onafhankelijk- eidsstrijd te steunen, maar unnen er amper omheen een alestijnse staat te erkennen, e Palestij nen in de bezette ebieden weten ook dat zij 'et op wapens hoeven te re- enen en hebben met him on- ewapende acties tegen het raëlische leger het morele n politieke gelijk aan hun "de proberen te krijgen. Een Israëlische generaal eeft eens gezegd dat achter- nvolgende Israëlische rege- ingen de PLO nooit als een serieuze militaire bedreiging ebben gezien, maar des te -vreesder waren voor de PLO als politieke organisatie. Alles wijst erop dat het Pales tijnse parlement geen beslis singen zal willen nemen die erschillen van mening in de LO opblazen tot een onrepa- eerbare verdeeldheid die tot litieke onmacht leidt waar oor de Palestijnen in de he ette gebieden zich gedwon- en zouden zien het initiatief elemaal van de PLO over te emen. (ANP/AFP) oto tevoorschijn, waarop hij, ezeten achter een dikke sta- "1 papieren, en een mevrouw zien zijn. „Ja, dat is me vrouw De Claros. Mijn eigen vrouw nam de foto." Zo sim ei ziet de wereld van Bertens .ruit. Er is geen réden tot omberheid, want er is altijd wel iets ergers in de wereld, is "n leefregel. „Maar dat bete ent niet dat ik alles relati- eer. Wel veel, ja." Bertens kreeg nog ooit ruime internationale publici teit toen hij op bezoek in de Saoedische ambassade in Soe dan geconfronteerd werd met een aanval van El Fatah. De palestijnen hielden de bezoe kers van de ambassade in gij zeling, maar Bertens wist te ontsnappen en alarm te slaan Relativerend: „Ik had iets eerder een armbandje van olifantenhaar gekregen. Zo'n ding brengt geluk, zei de schenker. En verdomd, het klopte bij die overval. Ik heb het nooit meer afgedaan. En veel geluk gehad." Enig geluk zal Bertens ook nodig hebben bij de verkie zing tot lijsttrekker en later bij de verkiezingen voor het Europees Parlement De com motie die ontstond rondom de rijzende ster van Bertens als D66'er kan zich tegen de poli- ticus-in-spe keren. Maar kunnen de collega-kandida ten van Bertens tegen olifan tenhaar op? Bovendien speelt Bertens bij de verkiezing vol gend voorjaar een thuiswed strijd, want het d66-congres is in zijn geliefde - wat heet! - Maastricht trekken. Gedonder in eigen huis is tot daar aan toe, maar als het de buren al gaat opval len wordt het vervelend, zo is de opvatting. Al dit rumoer zal de minis ter echter voorlopig niet tem men. Eerdere botsingen met de Tweede Kamer leren dat zij weinig voelt voor onmid dellijke, openbare, boetedoe ning. Pas als de zaken echt uit de hand gaan lopen, zal ze op een handige manier water in de wijn doen. Dan legt zij zich neer bij de kritiek, door te doen wat men haar vraagt Maar dan moet de Kamerle den wel duidelijk zijn dat haar veranderde opstelling slechts het resultaat is van een hoogstpersoonlijke ver nieuwde invulling van daad kracht. Want het kan haar niet veel schelen of politici haar aardig vinden. Zo vertrouwde zij 6611 tijdschriftjournaliste ooit toe dat ze veel zelfvertrouwen heeft. „Nooit eerst wachten tot anderen iets gingen doen. Ik denk dat het soms erg irri tant is," zo zei ze. „Als ze me niet aardig vinden, kan mi] dat geen pest schelen." ,EN HAAG/STOLZENAU ^NP) - Het ministerie van lefensie zal de komende jen jaar in de Bondsrepu- jiek Duitsland in totaal £n bedrag van ruim een ,alf miljard gulden uitge- len voor woningen van mi- itairen en infrastructurele cerken. jaatesecretaris Van Houwe len van Defensie heeft dit ^gedeeld tijdens een bezoek T28 aan het Westduitse plaatsje Stolzenau. Voor woningen ten behoeve van in de Bondsrepubliek gele gerde Nederlandse militairen en hun gezinnen is een bedrag van circa 200 miljoen gulden uitgetrokken. Daarnaast voor ziet het defensie-tienjarenplan -1988/1997- in investeringen in infrastructuur van circa 350 miljoen gulden, gelijkelijk te verdelen over land- en lucht macht. In binnen- en buitenland zal defensie gedurende de periode van tien jaar in totaal ongeveer 4 miljard gulden uitgeven voor verbetering van het leef- en werkklimaat, aldus een defen sie-woordvoerder. Van Houwelingen was in Stolzenau aanwezig bij de offi ciële overdracht van de eerste 32 huizen van een nieuwe Ne derlandse woonwijk. Het aan tal bij Stolzenau gelegerde mi litairen zal, door overplaatsing van onderdelen van land- en luchtmacht en marechaussee, de komende tijd tot bijna dui zend man toenemen. Er zullen 122 huizen worden gebouwd. De bouw van een nieuw katholiek militair tehuis is voltooid. Binnen afzienbare tijd zal worden beslist over de bouw van een nieuwe CADI (kantinedienst). Voor het voortgezet onder wijs zijn twee extra noodloka- len geplaatst. Voor het basison derwijs komen dergelijke voor zieningen in december gereed. Het is de bedoeling dat in 1989 wordt begonnen met de bouw van nieuwe scholen, die in 1991 moeten worden opgeleverd. Defensie is niet bereid om 13,1 miljoen gulden uit te trek ken om er de ontvangst van de drie Nederlandse televisienet ten mogelijk te maken (waar voor de betrokkenen 750 gulden moeten betalen voor eenmalige aansluiting plus een tien gul den per maand per aanslui ting). Eventueel kan worden gedacht aan betere voorziening met videobanden van Neder landstalige informatieve en culturele programma's. Staatssecretaris van De fensie Van Houwelingen. - foto de stem /johan van gurp 'Schaf weduwepensioen af DEN HAAG (ANP) - Dr. W. Drees, die de finan ciering van de AOW voor de regering heeft on derzocht, ziet niets in de door de overheid of via jensioenfondsen collectief geregelde partner- of weduwnaarspensioenen. Ook de nu bestaande weduwenpensioenen moeten ver dwijnen. Drees betoogde dit vrijdag in Rotterdam op een bijeenkomst van de centrale voor middelbare en hogere ambtenaren CMHA. Dergelijke pensioenen zijn in i met de gelijke behande- die in toenemende mate i van wetgeving wordt, doordat bij voorbeeld onge- huwden moeten opdraaien voor andermans keuze. Mensen dietrouwen of op andere wijze een samenlevingsverband wil len opzetten, moeten de zorg Dr. W. Drees. - foto anp van het wegvallen van de an der maar afdekken via privé- verzekeringen, vindt Drees. Als het aan D66-Kamerlid en pensioendeskundige bij uitstek drs. E. Nypels ligt, gaat het in derdaad die kant op. Hij pleitte voor loskoppeling van het na bestaandenpensioen van het ouderdomspensioen, door op heffing van de verplichte deel neming daaraan. De deelne mers in pensioenfondsen zou den dan, afhankelijk van hun individuele situatie, zelf voor een nabestaandenpensioen kunnen kiezen. In Nypels' kijk op de toekomst krijgt iedere werknemer (man, vrouw, gehuwd of niet) het recht om een bepaald deel van de pensioenpremie naar eigen keuze aan te wenden, hetzij voor een nabestaandenpen sioen voor een aan te .wijzen persoon, hetzij voor een verho ging van het persoonlijke ouderdomspensioen, hetzij voor een vroegere, flexibele pensio nering. „Hierdoor wordt de dis criminatie van de alleenstaan den beëindigd", aldus de demo craat. Prinses Christina heft het glas tijdens de opening van een tentoonstelling over Willem III en Mary Stuart in het gebouw van het veilinghuis Sotheby's in Amsterdam. In het midden de echtgenoot van Christina, Jorge Guillermo, rechts meubelex pert Heemraad. - fotoanp X HET PROBLEEM is niet van vandaag of gisteren. De Duitsers - fleneraliseren mag in dit geval - zullen zich nog decennia lang in öeschaduw van de schande bevinden, als zij historische en gru welijke gebeurtenissen herdenken uit de Hitlerjaren. We probeert uit die schaduw te treden, wordt niet alleen in Duits- ,ar|d zelf, maar vooral ook in de hele wereld onderwerp van con verse, van constructieve dan wel (meestal) vernietigende kri- Historici als Stefan Haffner en prof. Nollte (de man van de Historikerstreit) hebben de volle ladingen van kritiek en gram- V over zich heen gekregen evenals politici als Willy Brandt bekende knieval), de huidige Westduise president Richard w Weiszacker ('wij wisten wel degelijk dat de vernietigingskam- --n bestonden') en Franz Josef Strauss 'wij hoeven ons niet wllectief te schamen'). De Duitse bondsdagpresident Philipp Jenninger (CDU) - een "an zonder bruin blazoen en geëerd vriend van Israël - is het jongste slachtoffer van zijn poging om 'origineel' of 'taboe-door gekend' te zijn. Geen misverstand: In zijn in de Bondsdag uitge- sproken ter gelegenheid van de herdenking van de Reichskristall- "acht van 1938 staan volstrekt abjecte frases en woorden. Wie zijn lange toespraak leest, de context in de gaten houdt ™arin de dingen gezegd worden en ook nog eens uitgaat van eerlijke intentie, kan weinig opwindends in het verhaal ont dekken. Jenninger kan wel verweten worden, dat hij in hoge mate on doorzichtig is geweest. Hij heeft de Holocaust in wetenschappe- Pzin en met een gevoel van 'damals' proberen te benaderen. H'lnad kunnen weten dat de Holocaust te uniek is om haar in die o'e schetsen. Bovendien is het ongepast in rethorische zin te preken over de joden die in hun deemoed de ellende over zich «wen hebben afgeroepen. Met zo'n aanpak zet je de trend voor "Volgende vervolging. Jenninger moet als een tactloos en onverstandig politicus het °o ruimen, omdat hij op de verkeerde plaats en op de verkeerde '•a9 de verkeerde woorden heeft gebruikt. Is meer: Jenniger heeft wellicht, sprekend over 'Die Deut- 5 Geschichte', te veel over de grote geschiedenis gesproken Sn L- weinig over de geschiedenis van de jaren I933 tot I945. Prekend in een brede context wordt al snel de suggestie ge- dat die twaalf gruwelijke jaren 'maar' twaalf jaren zijn. In •jdenkingstoespraken kan dat niet. Bij die gelegenheid moet de JMctieve schande, de collectieve schuld van de Duitsers ,,,op staan, die verantwoordelijk zijn voor het terreurregiem •sn do riazi'S. Elk a woord van zelfrechtvaardiging, zelfs een verwijziging in die 'lcl% is in de schaduw van de schande niet geoorloofd. In die f?.aduw worden zelfs geen vergelijkingen getolereerd, zoals de jOhkerstreit heeft geleerd. In geschiedenisonderzoek zijn ver- nodig, maar daarmee kan de ernst van de meest gru- - historische situatie - de genocide door de nazi's - niet •"Manceerd worden. De Duitsers zijn er inmiddels achtergeko- •n, dat zij hun eigen historische verantwoordelijkheid voor de ^«eldaden onder Hitier niet kwijt raken, zelfs als Hitiers daden «over of naast die van Stalin worden geplaatst, slinger heeft deze feiten en ervaringsgegevens slecht inge- at. De schijnbaar ontlastende paralellen - zoals die uit de His- .Aerstreit naar voren dreigden te komen - zijn vals als het om "H'tlerjaren gaat. kiiaH ers zullen de komende jaren veelvuldig aan hun öerd den herinnerd worden. De herinnering kan niet bena- worden met genuanceerd betogen of academische verha- jaat staan dat zij de pijn van de nabije Duitse geschiedenis UQan kunnen helen. SCHIPHOL (ANP) - Onder zeer zware druk van de re gering is de directie van de KLM eind vorige week te ruggekomen op het kort daarvoor genomen besluit om in 1989 en 1990 geen Fok- ker-100-vliegtuigen te ge bruiken. De KLM-directie trok deze beslissing in na dat Fokker door de overheid gedwongen was de voor de KLM bestelde Fokker-100- vliegtuigen hoe dan ook op de laatste overeengekomen data af te leveren. De dwang van de ministers Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat, De Korte van Eco nomische Zaken en Ruding van Financiën op de KLM en Fok ker om zich aan hun eerder ge maakte overeenkomsten te houden heeft rechtstreeks te maken met de komende uit gifte van nieuwe aandelen door Fokker. De beslissing van de KLM om in ieder geval de ko mende twee jaar geen Fokker- 100-vliegtuigen te gebruiken zou de aangekondigde emissie van nieuwe Fokker-aandelen op een mislukking kunnen la ten uitlopen. Bovendien zouden de scha delijke effecten voor de belang stelling van luchtvaartmaat schappijen voor de Fokker-100, wanneer de KLM als nationale Nederlandse luchtvaartmaat schappij in dit stadium van het gebruik van deze vliegtuigen zou afzien, tot ernstige proble men voor Fokker kunnen lei den. Het besluit van de KLM-di- rectie om de komende jaren geen Fokker-100-vliegtuigen in te zetten was het rechtstreeks gevolg van de mededeling van Fokker, eind oktober, aan de KLM dat er opnieuw vertra ging was opgetreden in de afle vering van de Fokker-100- vliegtuigen. De eerste daarvan had op 26 januari volgend jaar moeten worden overgedragen en zal nu onder dwang van de overheid ook inderdaad op die datum worden afgeleverd. UTRECHT (ANP) - Met de acties van de Amsterdamse en Rotterdamse politie nog vers in het geheugen en de landelijke actiedag van ko mende maandag in het ver schiet, heerste er vrijdag op het actiefront van de Ne derlandse politie 'stilte voor de storm'. Van acties was nauwelijks sprake; politie korpsen en -bonden zijn zich druk aan het voorbe reiden op maandag. De politiebonden ACP, NPB en ANPV verwachten een hecti sche dag, waaraan naar ver wachting duizenden politie mensen zullen deelnemen. Maandagmorgen houden korp sen in de grote en middelgrote steden in geheel Nederland van 10.00 tot 12.00 uur werkonder brekingen op de politiebureaus. De middag wordt besteed aan het op al dan niet 'ludieke' wijze informeren van het pu bliek in stads- en winkelcentra. De politiezorg zal als gevolg van de acties op een laag pitje staan, maar de bonden hebben gegarandeerd dat de politie in noodgevallen paraat is. De Friese politie liet vrijdag weten 'grimmiger' acties na 14 november in petto te hebben. Wat voor acties dat dan zijn, wilde het actiecomité niet kwijt. De politieministers heb- Tijdens een van de ludieke acties' van de afgelopen week gingen de agenten zich te buiten aan de drank op een recep tie in Amsterdam. De echte gasten stonden hierdoor binnen een mum droog. fotoanp ben al gesteld dat acties waar bij de politie zelf de prioriteit bepaalt (selectief bekeuren, geen assistentie bij aanrijdin gen zonder letsel) onaanvaard baar zijn en een juridische re actie kunnen uitlokken. Binnenlandse Zaken zei dat inzet van de marechaussee ter vervanging van actievoerende politiemensen 'volstrekt niet aan de orde is'. Het ministerie reageerde hiermee op uitlatin gen van de Marechausseevere niging en de CNV-militairen- bond ACOM, die bang zijn dat als de acties voortduren burg meesters bijstandsverzoeken indienen. Het advies om 2.600 politie mensen te verschuiven ten be hoeve van een beter op de werkdruk afgestemde sterkte- verdeling, ontlokte PvdA-frac- tievoorzitter Kok vrijdag op bijeenkomsten in Friesland de opmerking dat 'de politie in de grote steden en op het platte land tegen elkaar worden uit gespeeld'. Kok riep de WD op het voorstel van de PvdA voor uitbreiding van de sterkte en betere arbeidsvoorwaarden te steunen. Daarmee zou 125 mil- j oen gulden zij n gemoeid. Zeker 41 gemeenten die vol gens het rapport politiemensen zouden kwijtraken, hebben op dracht gegeven tot een tegen onderzoek. De in politiekringen niet onbekende Twentse hoog leraar Boorsma zal het onder zoek uitvoeren. Hij verklaarde vrijdag reeds dat het nog maar zeer de vraag is of hij tot an dere conclusies komt dan de stuurgroep Kwantificering Po litiewerk. De politieministers Van Dijk en Korthals Altes gingen vrij dagavond weer zelf met verte genwoordigers van de politie bonden voor informeel overleg om de tafel zitten. Geen van de partijen toonde zich na afloop van het overleg erg mededeelzaam. Voorzitter G. Koffeman van de christe lijke politiebond ACP wilde al leen kwijt dat er in ieder geval geen reden is om de voor maandag aangekondigde mas sale protestacties op te schor ten. Koffeman zei dat nog niet duidelijk is wat eventueel ver volgoverleg zal gaan opleveren. Zijn collega L. van der Lin den van de Nederlandse Poli tiebond (NPB) wilde alleen kwijt dat een volgende over legronde met de ministers wel licht een formeel karakter zal gaan dragen. >v -4 4 jx e/ v? Weet u nog, dat we een nieuw paspoort zouden krijgen en dat er vervolgens allerlei bewindslieden helemaal of bijna sneuvel den op het feit dat dat paspoort alsmaar niet kwam, maar niet temin alvast handen vol geld kostte? Weet u nog dat er geprobeerd zou worden dat paspoort op 1 januari van het volgend jaar gereed te laten zijn en weet u nog dat de minister daar rap bij zei dat hij niet zou treuren als dat onverhoopt toch niet mocht gebeuren? En weet u nu wat er niet zal zijn, straks op 1 januari? Precies dat nieuwe paspoort. Er blijkt weer, voor de zoveelste keer, van alles mis te zijn. Bij wijze van proef werden door KEP 487 paspoorten ge maakt. 20 procent bleek al op het eerste gezicht, dus nog niet eens op de KEPer beschouwd, mankementen te verto nen. De schuld van KEP, zo haasten de deskundigen zich te zeggen. Wie van dat paspoortengedoe nu nog een hoge KEPie op heeft, is wel heel lichtgelovig. Kunnen we, nu het misschien nog net kan, heel die toestand niet onmiddellijk stopzetten? Kunnen we niet gewoon tot pakweg 1992 een pas op de plaats maken en dat vertrouwde blauwe boekje gebruiken? In '92 zijn er toch geen grenzen meer en kunnen we binnen Europa gaan en staan waar we willen? Of zou het met '1992' net zo gaan als met dat nieuwe paspoort en komt '1992' dus pas in het jaar 2010? MERIJN NIEUWSOVERZICHT DEN HAAG - Minister Ruding (Financiën) heeft het onver wachte tekort van minister Deetman (Onderwijs) van 400 mil joen gulden over dit jaar gedeeltelijk weggestreept. Ruding bleek gisteren bereid een fors deel van dat tekort voor zijn re kening te nemen en niet te 'verdelen' over de andere ministers. De rest van het bedrag, dat Ruding niet kan wegcijferen, wordt met weinig enthousiasme door de minister van Financiën bij het begrotingstekort geteld, zo liet premier Lubbers weten. Daarmee is het probleem echter tijdelijk van de baan, zo waar schuwde Lubbers. De komende jaren duiken die tekorten, een gevolg van het opschonen van de boukhoudingen bij de basis scholen, weer op. Hoe die bedragen, volgens Lubbers 'enkele honderden miljoenen per jaar', dan betaald moeten worden weet het kabinet nog niet. HILVERSUM - Een nieuwe televisie-spot van Veilig Verkeer Nederland is gisteravond bij de presentatie uit de roulatie ge nomen. Het filmpje laat een jongeman zien die bij een ver keerscontrole mag doorrijden, want hij heeft geen alcohol op. Maar de jongeman heeft ook zijn veiligheidsriem niet op. Toen de voorzitter van Veilig Verkeer Nederland hierop werd gewe zen in het programma Jongbloed en Joosten, beslot hij meteen de spot uit roulatie, te nemen. Er zal een nieuwe opname worden gemaakt. BREMEN (DPA) - Drie doeken van de kunstschilders Emil Nolde, Jean Miro en George Grosz ter waarde van ongeveer 550.000 gulden zijn op weg van Bremen naar Amsterdam 'zoek geraakt'. De werken waren drie weken geleden door een kunsthandelaar in Bremen op de post gedaan naar een restau rateur in Amsterdam De doeken zijn daar nooit aangekomen. De Westduitse politie zei vrijdag dat de schilderijen waar schijnlijk gestolen zijn of verdonkeremaand. Voor de eerlijke vinder is een beloning van 55.000 gulden uitgeloofd. ARNHEM - De Amsterdamse actrice Kitty Courbois heeft het kort geding tegen de Velpse weduwe Rost van Ton ningen gewonnen. De weduwe van de ex-NSB-leider moet de actrice 2500 gulden schadever goeding betalen en alle ge schriften, waarin de foto van Courbois als 'Kniertje' staat, aan de actrice afgeven. De Arnhemse rechtbankpresi dent mr. L. van der Weij con stateert dat de geschriften van Rost van Tonningen vaak ver werpelijk geachte ideeën over de Tweede Wereldoorlog uita demen. Het ligt voor de hand dat mensen - met name bij oppervlakkige beschouwing der geschriften - de figuur op de foto associëren met de inhoud van het geschrevene, aldus de president. ZWOLLE (ANP) - Een inwoner van Dalfsen heeft voor de rechtbank in Zwolle in kort geding geëist dat zijn bij hem in wonende schoonmoeder het huis uit mag worden gezet. De 79- jarige vrouw heeft sinds 1972, toen haar voormalige woning in handen van haar dochter kwam, recht op kost, inwoning en verzorging. Dit was deel van de koopovereenkomst. Volgens de schoonzoon zou die verplichting echter vervallen zijn toen zijn vrouw op 12 april van dit jaar overleed. Sindsdien heeft hij allerlei pogingen ondernomen om de vrouw het huis uit te krijgen, maar die hebben gefaald. De schoonmoeder stelt zich daarentegen op het standpunt dat haar oude rechten nog gelden; bovendien zou ze te zeer gehecht zijn aan haar omge ving. AMSTERDAM (ANP) - De officier van justitie bij de recht bank in Amsterdam, mr. A. Broek-Blaauboer, heeft drie jaar gevangenisstraf geëist tegen de 40-jarige Slobodan M., beter bekend als 'Karate Bob'. Hij zou vorig jaar zomer in Amster dam een vrouw twee keer verkracht hebben. Hoewel M. ontkent meent de officier dat de verhalen hierover van het slachtoffer zelf en twee anderen, die haar er later 'ra deloos' vonden uitzien, niet zomaar uit de lucht gegrepen kun nen zijn. Zij baseerde het bewijs hierop. Karate Bob werd al eerder veroordeeld wegens verkrachtin gen. In 1981 werd hij tijdens een proefverlof tijdens de dertien jaar gevangenisstraf die hij wegens drievoudige moord uitzat, gearresteerd wegens drie verkrachtingen. Hiervoor kreeg hij nog eens vijf jaar gevangenisstraf. Inmiddels zat Karate Bob ruim dertien jaar in Nederlandse gevangenissen. ROTTERDAM (ANP) - De Vervoersbond FNV heeft in een open brief aan de directies van de Rotterdamse stukgoed- en containerbedrijven de noodklok geluid. Volgens de bond is het daarvoor de hoogste tijd omdat als de werkgevers niet hun schouders zetten onder de modernisering van de sector een koude sanering hoogstwaarschijnlijk is. De bond waarschuwt er voor dat het eventueel 'omvallen' van één bedrijf zal leiden tot een sectorprobleem.

de Stem | 1988 | | pagina 3