'Ashok was geen jongen die zelfmoord zou plegen' derde Internationale samenwerking landbouw nodig Stakende taxi's in Athene BUITENLAND Vrouwe wil info circuit NA VERBREKING DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN VAN RUIM JAAR EEN NIEUW SLACHTOFFER VAN DE MILITAIRE KLIEK VAN BOUTERSE C.S.? U wilt vervroegd uw studieschuld aflossen. Onze rentetarieven zijn 1t bestuderen meer dan waard. AMSTERDAD, DE STEM BUITENLAND VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 ANDRIESSEN VOORSPELT HARDE MAATREGELEN VOOR DE TOEKOMST LONDEN (RTR/ANP) - Groot-Brittannnië en Iran zijn donderdag overeengekomen volledig de diplomatieke betrekkingen te herstellen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Lon den. NIEUWSOVERZICHT Helicopter op Noordzee neergestort Tankschip vergaat met man en muis Rel rond Duitse parlementsvoorzitter Politie Praag arresteert dissidenten Aken gaat synagoge herbouwen Vrijspraak tiener-kaper KLM-toestel Stakers in Gdansk krijgen ontslag Dubcek mag naar Italië PESTEM FINA SYMPOSIUM O" Niet gebukt Koninklijke Olie licht punt op lagere beurs T21 DEN HAAG - Het agrari sche bedrijfsleven in Neder land zal internationaal sa menwerking moeten zoe ken. Dat geldt zowel voor de coöperaties als voor de pro- dukt- en bedrijfsschappen in de landbouw. Die visie hielden enkele kop stukken de boeren gisteren voor tijdens een symposium over de Nederlandse landbouw, voor en na 1992. Zo wees landbouwminister Braks op het tot stand komen in Europa van steeds grotere winkelketens. Grootschalige, internationaal opererende af- zetcoöperaties kunnen een sterke onderhandelingspartner zijn. Ook de Nederlandse groente en fruitveilingen zullen moeten inspelen op de concentratie aaan de vraagzijde, aldus de minister. „Men loopt anders het risico dat de grootwinkelketens buiten de veilingen om hun produkten rechtstreeks van de producenten zullen betrekken". Datzelfde advies kwam vice- voorzitter mr. F. Andriessen van de Europese Commissie geven en ook oud-minister drs. P. Winsemius kwam tot de slotsom dat het antwoord op de ontwikkelingen in Europa on der meer is gelegen in grotere internationale verbanden. En namens de produkt- schappen in de voedselvoorzie ning gooide ing. J. Mellema een balletje op over het internatio naal uitbouwen van deze pu bliekrechtelijke bedrijfsorga nisaties. EG-commissaris Andriessen wond er geen doekjes om dat de komende jaren nog harde maatregelen genomen moeten worden om het gemeenschap pelijk landbouwbeleid om te buigen. Hij en minister Braks zijn het er over eens dat de zo genaamde quotaregeling, het toewijzen van produktievolu- mes per ondernemer, op de duur niet goed werkt. Een ver dere aanpassing aan de markt, d.w.z. verlaging van land bouwprijzen, is voor de lange termijn de enige weg, aldus de politici. Volgens Andriessen pakken quota voor een deel van de agrarische sector onrechtvaar dig uit en maken zij het begin ners extra moeilijk. Het is ook een fenomeen dat de neiging versterkt om het beleid weer per lidstaat te gaan bekijken. Dat is ook Braks' idee: „Lan- denquota creëren feitelijk nieuwe grenzen en blokkeren op die manier rechtvaardige concurrentieverhoudingen". Zowel hij als EG-commissaris Andriessen houden de moge lijkheid open voor (eventueel tijdelijke) inkomenssteun aan boeren die door verdere prijs verlaging in nood komen. Het geheel achterwege laten van overheidsingrijpen in de land bouw is volgens Andriessen ondenkbaar. Daarvoor zijn te veel diverse belangen in het spel. Als het economisch al wenselijk zou zijn, ontbrak nog steeds de politieke ruimte voor zo'n totale liberalisatie, aldus Andriessen. „Geen enkele lidstaat van de Gemeenschap zou er ooit in toestemmen dat omwille van de vrije mededinging en volle dige specialisatie de landbouw in benadeelde of bergachtige gebieden zou verdwijnen", al dus Andriessen. Zo'n economi sche optimum is volgens hem sociaal niet wenselijk en poli tiek niet haalbaar. Dr. Winsemius opperde dat het per saldo het handigst zou kunnen zijn, bijvoorbeeld de4 EG-commissaris Andries sen. - foto anp Zuid-Duitse bergboeren met enige inkomenssteun te com penseren voor hun concurren tienadelen. Dat kost minder dan het handhaven van een prijspeil op de Europese markt waarmee zij het kunnen vol houden. Band Engeland Iran hersteld Londen verbrak in juni 1987 alle diplomatieke banden met Teheran nadat een Iraanse diplomaat was gearres teerd wegens winkeldiefstal en daarop in Teheran een Britse diplomaat werd mishandeld. Afgelopen augustus ging de eerste Britse diplomaat sinds ruim een jaar naar Teheran om de mogelijkheden af te tasten voor een normalisering van de diplomatieke betrekkingen tussen Iran en Groot-Brittan- nië. De 35-jarige diplomaat Da vid Reddaway, die vloeiend Farsi (de taal van de Iraniërs) spreekt, was ook naar Teheran gegaan om te praten over het lot van de Anglicaanse gezant Terry Waite. Deze verdween vorig jaar januari in Bayrut terwijl hij onderhandelde over de vrijlating van de westerse gijzelaars in Libanon, die door pro-Iraanse fundamentalisten zouden worden vastgehouden. In een verklaring van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken staat dat 'de re geringen van de Islamitische Republiek van Iran en het Ver enigd Koninkrijk: van Groot- Brittannië en Noord-Ierland hebben besloten tot hervatting van volledige diplomatieke vertegenwoordiging met on middellijke ingang op basis van wederkerigheid, weder zijds respect en niet-inmenging in eikaars aangelegenheden'. Londen stuurde woensdag een hoge functionaris van Bui tenlandse Zaken naar Wenen voor besprekingen met Iran over herstel van de diploma tieke betrekkingen en over het heropenen van de Britse am- De Britse minister van buitenlandse zaken, Sir Geoffrey Howe. - fotoap (ADVERTENTIE) 9% U wilt uw studieschuld vervroegd aflossen, maar hebt niet genoeg geld voorhanden? Stap dan vóór l december (de uiterste betaaldatum) met al uw papieren binnen bij de Verenigde Spaarbank. Want wij bieden u een snelle en voordelige lening, die het bestuderen meer dan waard is. t/mf. 9.900,- f. 10.000,- t/m f. 14.900,- -vdnaf f. 15.000,- EFF. RENTE RJ. MAX. LOOPTIJD 9,00% 60 mnd 9,38% 60 mnd 9,38% 96 mnd verenigde spaarbank bassade in Teheran. Londen sloot zijn ambassade in 1980 na grimmige demonstraties en overhandigde het gebouw aan Zweden dat sindsdien de Brits- Iraanse belangen heeft behar tigd. Iran eiste een veront schuldiging van Londen voor het sluiten van zijn ambassade in Teheran. Teheran heeft sindsdien zijn diplomatieke isolement probie ren te doorbreken door de be trekkingen met Frankrijk en Canada te herstellen. Dat was vorig jaar. Na de arrestatie van een Iraanse diplomaat wegens diefstal en de mishandeling van een Britse diplomaat in Teheran, zonken de betrekkin gen naar een dieptepunt. Lon den trok al zijn diplomaten te rug en Iran liet een zaakgelas tigde in Londen achter. Britse functionarissen zeiden dat de besprekingen tussen de Iraanse zaakgelastigde Ak- hondzade Basti en vertegen woordigers van het Britse mi nisterie van buitenlandse za ken vorige week in Londen werden hervat na een 'pauze' van vijf weken. Minister Sir Geoffrey Howe van buiten landse zaken kondigde eind september na een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Ali Akbar Velayati in New York aan dat de twee landen hadden afgesproken hun diplo matieke banden geheel en al te herstellen. Londen hoopt dat Teheran kan helpen bij de vrijlating van drie Britse gijzelaars van pro-Iraanse guerrillastrijders in Libanon. In Wenen werd uit Britse diplomatieke bronnen vernomen dat de kwestie van de Britse gijzelaars niet aan de orde is gekomen, hoewel de Britse regering heeft duidelijk gemaakt dat zij van elke rege ring die invloed heeft op ont voerders verwacht die aan te wenden ten behoeve van de vrijlating van gijzelaars. Stakende taxichauffeurs hebben het hele verkeer in de Griekse hoofdstad Athene lamgelegd. Zij protesteren tegen de maatregel tegen de luchtvervuiling waardoor taxi's een dag wel en een dag niet mogen rijden. Tijdens de demonstraties komt het vaak tot botsingen met de politie. fotoanp ABERDEEN (RTR) - Alle 13 inzittenden van een helikopter di in zee was gestort zijn gered. Van de opvarenden zaten mensen in een rubberboot en zeven dreven in het water. mand raakte gewond, aldus de politie.Over de toedracht v;: het ongeluk was nog niets bekend. De helikopter was op naar de olieboortorens voor de noordoostelijke kust van Scha' land. LONDEN/DEN HAAG (RTR/ANP) - In het noorden van 4 Atlantische Oceaan is donderdag een olietankschip vergaan;- zware storm. Van de 27-koppige bemanning was geen spoor; vinden. De 65.000 ton metende Odyssey brak door onbekerij oorzaak in tweeën en vloog in brand. Beide delen verdwerie later in de golven. BONN (AFP/RTR/DPA) - Tientallen leden van de Westduits Tweede Kamer hebben donderdag de vergaderzaal verlaten protest tegen uitspraken van de parlementsvoorzitter in zjj, rede bij de herdenking van de 50e verjaardag van de Reich kristallnacht.Philipp Jenninger, die lid is van bondskanselier Kohl's CDU, stond onder meer stil bij de 'successen' van Ado! Hitler in de eerste jaren van diens bewind. Ook had hij over de 'fascinatie' die de 'triomftocht' van Hitier tussen en 1938 ook heden nog losmaakt. PRAAG (RTR) - De Tsjechoslowaakse politie heeft zeker dissidenten opgepakt om te verhinderen dat zij meedoen aar een symposium waar westerse schrijvers en activisten voord mensenrechten verwacht worden. Misschien komt met hui aanhouding het hele symposium op losse schroeven te staan AKEN - De gemeente Aken gaat de Joodse synagoge herbou wen. Dat heeft de raad van Aken eenstemmig besloten tijdens de herdenking van de Reichskristallnacht van 1938. Het besluit werd precies vijftig jaar nadat nationaal-socialij. ten in Aken de oude Joodse Synagoge aan de huidige Promena- denstrasse in het centrum in brand staken, genomen. Het isde bedoeling dat de synagoge op oorspronkelijke plaats v herbouwd. ROME (RTR) - Een Italiaanse rechtbank in Rome heeft woens dagavond een 15-jarige jongen vrijgesproken die in decemte vorig jaar een KLM-toestel had gekaapt. De rechter oordeeldj dat Adalgiso Scioni, die een Nederlandse moeder en een Ita- liaanse vader heeft, op het moment van de daad psychisch volgroeid was. De kinderrechtbank sprak Scioni vrij op de vier punten van 4 aanklacht, waaronder poging tot afpersing. Volgens rechte: Gianfranco Bosi is hij is geestelijk volledig normaal en niet so ciaal gevaarlijk. WARSCHAU (UPI) - De Poolse autoriteiten hebben ongevea 110 arbeiders van twee scheepswerven in Gdansk ontslagen. De arbeiders hadden aan stakingen deelgenomen uit protest tegei het regeringsbesluit de Lenin-werf te sluiten. De over het alge meen nog jonge stakers waren werkzaam op een reparatiewed en op de Wisla-werf. Met hun staking negeerden zij een 0{ van Lech Walesa, de leider van Solidariteit, om het werk niet neer te leggen. Na 24 uur maakten zij een einde aan hun actie op advies van een van Walesa's medewerkers. Later dankte Walesa op een persconferentie de stakers dat zij hem hadden gehoorzaamd en de staking hadden afgeblazen. ROME - Alexander. Dubcek, leider van de Tsjechische commu nisten tijdens de Praagse lente, mag voor het eerst sinds twin tigjaar het land verlaten. Dubcek neemt zondag in de oude Ita liaanse universiteitsstad Bologna een ere-doctoraat in vangst. De vroegere Tsjechische leider blijft in totaal een dag of tien in Italië. De Tsjechische autoriteiten hebben echter strenge voor waarden verbonden aan de reis. Hij zal geen perscenferentte houden, geen interviews geven en zelfs niet direct over politiek spreken. Er zijn ook geen officiële ontmoetingen met de i liaanse partijen. Dubcek zal in Bologna gesprekken hebben met studenten ontvangen worden door het gemeentebestuur. Door Mathieu Kothuis TILBURG/PARAMARIBO - Ashok Gangaram Panday is dood. 'Zelfmoord', zo con cludeerde de Surinaamse politie deze week. 'Ver moord door de moorde naarshand van Bouterse en zijn kliek', zo concluderen vrienden, kennissen en be kenden in Nederland die Ashok zonder uitzondering hebben leren kennen als een levenslustige, serieuse en stabiele j ongeman. Wat is er werkelijk gebeurd in die laatste dagen van het leven van de 28-jarige Ashok?. Paramaribo, afgelopen dins dag. De 28-jarige Ashok Gan garam Panday zit nog vast in een militaire politiecel op het vliegveld Zanderij. Zaterdag was hij er geland met het SLM- toestel uit Amsterdam, vlucht PY 764, notabene hetzelfde vliegtuig waarmee de Neder landse parlementaire delegatie naar Suriname vertrok. Niet toevallig overigens, want As hok was bewust juist met die vlucht vertrokken om daardoor enigszins gedekt te zijn bij zijn aankomst in Suriname. Ashok was bang en had ook reden om bang te zijn, aldus een vriend van hem uit Til burg, O. Bhagwandien. „Ik weet bijna zeker dat de militai ren van Bouterse de hand heb ben gehad in zijn dood", aldus Bhagwandien. De oorzaak van Ashoks angst komt voort uit diens vertrek uit Paramaribo, nu ruim een jaar geleden. As hok Gangaram Panday woonde met vrouw en drie kin deren in Moengo, Oost-Surina- me, toen hij werd opgeroepen dienst te doen in het Suri naamse leger. En dat zou bete kenen dat hij zou worden inge zet in de strijd tegen het Jungle Commando van Ronnie Bruns- wijk. Ashok voelde daar weinig voor, temeer omdat hij bang was uiteindelijk oog in oog te komen staan met vrienden en bekenden die zich bij Bruns- wijk hebben aangesloten. As hok besloot te vluchten en ver trok naar Nederland. In Nederland ging Ashok eerst naar zijn moeder in IJs- selstein en werd later opgevan gen door de Welzij ns Stichting voor Surinamers in Tilburg (WST). Hij verbleef er bij fami lieleden. Als Surinamer viel Ashok in Nederland onder de categorie 'ex-gedoogden', Suri namers die na het begin van de oorlog in Oost-Suriname, in '86, -hun land hebben verlaten. Staatssecretaris Korte-Van Hemel besloot in februari van dit jaar een eind te maken aan het gedoogbeleid voor deze groep van 5.000 Surinamers in ons land die in haar ogen nu veilig naar Suriname kunnen terugkeren. De vreemdelingenpolitie en Sociale Dienst van Tilburg hebben Ashok voorbeeldig ge holpen, zo zegt Eddy Dap, voor zitter van de WST. Na enkele maanden wilde Ashok echter liever bij familie in Zwijn- drecht wonen en hij vertrok in april van dit jaar naar Zwijn- drecht. „En daar is het fout ge gaan", aldus Dap. Hij voelde zich in Zwijndrecht toch niet op zijn gemak en wilde zich op nieuw inschrijven in Tilburg, hetgeen echter niet lukte. Hij dook onder, vond onderdak bij familie in Limburg, weer bij zijn moeder in fjsselstein en vervolgens bij enkele neven en vrienden in Tilburg. Daar werkte hij via een uitzendbu reau bij een bedrijf in Gilze- Rijen. Zijn heimwee naar vrouw en kinderen ging echter knagen. Uitzicht op behandeling van zijn asielaanvraag was er niet. Verzetsleider Brunswijk. Van de overkomst van zijn vrouw en kinderen naar Til burg kon hij slechts dromen. Ashok besloot het er toen maar op te wagen en terug te keren naar Suriname. Onder toezicht van de Koninklijke Mare chaussee werd hij 'op eigen verzoek' op het vliegtuig naar Paramaribo gezet. Volgens een woordvoerder van justitie in Den Haag tekende Ashok een verklaring waarin hij zijn aan vraag voor asiel in Nederland introk. „Omdat hij zich nooit aan het toezicht van de vreem delingenpolitie heeft ontrokken en zich altijd heeft gemeld was er voor justitie geen reden om de man met de sterke man te verwijderen. Hij wilde zelf graag naar Paramaribo", aldus de justitiewoordvoerder. De te rugreis werd door justitie be taald. Die lezing van justitie wordt door de WST, de Stichting Vluchtenlingenwerk Midden- Brabant in Tilburg en vrienden en familieleden in Nederland bevestigd. Over de juiste gang van zaken in Paramaribo kan iedereen slecht gissen. Toch stelt Bert /Aquarius van de Stichting Vluchtelingenwerk fotoanp Legerleider Bouterse. - fotoanp Midden-Brabant wel enige kanttekeningen bij de 'vrijwil ligheid' van het vertrek van Ashok. „In dit geval is geen sprake meer van vrijwiligheid. Hij zat tenslotte nog in de pro cedure voor zijn asielaanvraag. De Nederlandse overheid zal moeten beseffen dat ze zo niet kan omgaan met ex-gedoogde Surinamers en niet zonder meer kan doorgaan met het uitzetten van deze mensen". Of Ashok nu zelfmoord heeft gepleegd of is vermoord is, hoe gruwelijk ook, minder rele vant, aldus Aquarius. Feit is dat voor deze groep Surina mers in hun land gevaar dreigt. „Daarvan zal de Nederlandse regering zich veel meer reken schap moeten geven", aldus Aquarius die wel vindt dat er een diepgaand onderzoek naar deze zaak moeten komen. Eddy Dap: „Als hij werkelijk van plan was geweest zelf moord te plegen dan had hij geen vliegtuig naar Paramaribo genomen om daarna in een po litiecel zelfmoord te plegen. We weten niet wat er werkelijk is gebeurd; óf hij is gedwongen om zelfmoord te plegen, óf hij is vermoord. Maar de verkla ring die nu wordt gegeven is bepaald niet logisch. Je gaat tenslotte niet naar de vreemde lingenpolitie met het verzoek om terug te keren naar Suri name om daar in een politiecel zelfmoord te plegen. Boven dien, Ashok had een gezin met drie kinderen waar hij bijzon der dol op was en wij hebben hem hier leren kennen als een bijzondere stabiele, serieuse en levenslustige jongeman. Zo iemand pleegt geen zelfmoord". De sociale opvang van ex- gedoogden komt met de dood van Ashok Gangaram-Panday wel in een erg wrang daglicht te staan. De parlementaire de legatie, nu in Suriname op be zoek, sprak er haar 'zorg' over uit dat Surinamers die naar hun land terugkeren tot hun officiële toelating onder 'exclu sief toezicht' staan van de de militairen. De Surinaamse autoriteiten hebben de Tweede Kamerleden de toezegging ge daan dat ze 'op zo kort moge lijke termijn' op de hoogte zul len worden gebracht van de 'nog ontbrekende informatie' over de feitelijke toedracht van de dood van Ashok Gangaram Panday. Volgens het sectierap port was er sprake van zelf moord door ophanging. Op hel lichaam zouden geen sp< van geweld zijn aangetroffen. Volgens de Surinaamse k De West werd Gangaram Pan day aangehouden omdat er geen duidelijkheid besl over zijn opvang en huisves ting in Suriname. De Vereniging Vluchtelin genwerk vindt dat uitzettingen van Surinamers in Nederland moet worden opgeschort totdat de Surinaamse overheid de vei ligheid van terugkerende Suri namers kan garanderen. De vereniging vindt dat de stem pel 'verwijderd', dat in het pas poort van Ashok werd ge plaatst, overbodig. De stempel had geen functie en was over bodig omdat Ashok vrijwillig naar Suriname terugkeerde. Staatssecretaris Van Hemel heeft inmiddels toegezegd te bekijken of de voorschrift® omtrent het plaatsen van de stempel moeten worden aange past. Een consequentie van de dood van Ashok is dat de te rugkeer van andere ex-ge doogden uit Suriname ernstig zal worden belemmerd Direc teur J. P. Madarie van de Stichting Terug naar Suriname (Tenasu): „Ik schat dat 25 pro cent van deze mensen vrijwil lig terug zou willen naar Suri name, maar door dit voorval neemt de angst enorm toe. De® mensen krijgen door het beW van de staatssecretaris binn®' kort wellicht een brief met mededeling dat hun asielver zoek is afgewezen, dat hun mt' kering wordt afgepakt en da ze terug zullen moeten naar Suriname. Ik verwacht datje len dan zullen onderduik® Voor die mensen wordt het da een afweging van wat het erf?' is, de kogel in Suriname honger in Nederland?". Van onze verslaggever PEN haag/ den bos Het Amerikaanse c' ^lisch Sartomer gaat de nitief niet naar Moerdr pe voorgenomen aank van zes hectare grond is v de baan. Het bedrijf wij uit naar het Franse Le vre. pat bevestigen zeer goed in lichte bronnen. Sartomer h de beslissing deze week beke Wi Van onze economische reda BREDA - Met het sym besluiten' wil de Sticht' en Midden-Brabant voo staan naar buiten trede Doel van het symposium enerzijds meer bekendhei geven aan VrouwenNetw en anderzijds het uitbrei van het informele circuit zowel mannen als vrouwe" VrouwenNetwerk is groep van vrouwen, die v 'namelijk in leidinggev- functies of in vrije beroe werken. „We leggen die gr tamelijk ruim", zegt drs. Janssen-Berkers (33), zelf register accountant wer zaam bij Van Dien en Co Breda. „Het gaat om vrouw die elkaar willen stimuler in hun carrière. Als je Vro wenNetwerk elitair noen vind ik dat niet erg". „Deze vrouwen hebben voorbeeldfunctie", zegt m vrouw M. Ver Eecke (4 marketing service manag bij het Oosterhoutse bedr Horsell Graphic Industru „Omdat je als vrouw vaak a leen in een bedrijf werkt, h je een spiegel nodig en c vind je bij VrouwenNe werk". Deze carrière-zakenvrouwc gaan bepaaldelijk niet gebuk onder hun vrouw-zij Vraag: heeft U nadeel onde vonden van het feit dat U i AMSTERDAM (ANP) - De kwartaalcijfers an Koninklijke Olie vormden donderdag zo ongeveer het enige lichtpunt op de Am sterdamse effectenbeurs. De cijfers wer- ®n gunstig ontvangen en de koers kon tegen de markt in wat stijgen. Voor het overige had de beurs last van de lage dol st en de verdere daling van de Dow Jo- ees-tndex en was het overheersende beeld zoals zo langzamerhand gebruikelijk on- geammeerd. De algemene stemmingsindex 1,1 punt naar 98,9. ,,rif obligatiemarkt lag er aanvankelijk prijshoudend bij, maar later kalfden kni„"|zen af en kwarn oen aantal staats wegen onder het niveau van de vorige Konmklijke Olie opende lager, maar al sne liep de koers op tot ƒ226,50. Dit nl- rau konden de olies echter niet vasthou- al rond het middaguur was de prijs ^oggegaan naar rond ƒ225. Het slot lag kprJ '60- wat een vooruitgang bete- «eMe op ƒ1,60. hinHa PjOrige internationals werden ge- °°r de da|ing van de dollarkoers. f 150 otm !e', de markt f1'40 la9ef op fllTftn' Unilever noteerde ƒ0,60 lager op tanalu' Hoo9ovens werd ƒ1 lager ver ten ,op f63-70 en KLM en Philips lie- (v ..e dubbeltjes liggen, sen a-zwak gestemd was Wessa- fzn'c?16 13,10 aan waarde inboette op eeni .°e financiële sector lag er even- od fnc bil niet verliezen van ƒ1,30 voJi^J/Aegon en ƒ0,90 op ƒ76,40 lük J™.0- NMB raakte na een aanvanke- fl8n-Jn uiteindelijk ƒ1,20 achterop op en fcf'Pakhoed verloor ƒ1,90 op ƒ88 werd t7 minder Hike n„ j Fokker reageerde nauwe- HKSfirirJ vrvxei icaycciuc irauwe* In 1CP oemededeling van het bestuur dat tuioaariwl,nst wor(tt verwacht. Het vlieg- per op^'wetn twee dubbeltjes goedko- Wil, die de tijdschriftengroep naar f[!?nden gaat nemen, zakte ƒ1,50 naar fw'Jlsevier 9ing 10,60 achteruit ter en nl. Ook Wo,ters Kluwer, We- Waard Telegraaf werden minder

de Stem | 1988 | | pagina 4