Groede blijft verkeersoverlast houden DIENST VALT NIET MEER ONDER VERENIGING RODE KRUIS 'Een kanarie moet zich geven' Eerste paal voor Gezondheidscentrum eunfraude stburg tig mille Show met tuigpaarden PLAATSELIJK NIEUWS C NIEUWS Sinterklaas tomt naar Sas van Gent Itijdens elfde fokdag WEEKENDDIENSTEN nkeldiefstal ijding pre jClTEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 PROVINCIE HEEFT GEEN GELD VOOR AANPASSEN VAN WEG nri efstal 'hilippine OOSTBURG - Vanaf 1 januari 1989 valt de am bulancedienst in Oostburg onder de nieuwe Stichting Rode Kruis ambulancedienst West Zeeuws-Vlaanderen. Toekomst Nieuw logo DRUKKE MAANDEN VOOR DE KEURMEESTERS VAN VOGELS Cursus Punten Wild Kwartels Oostburg NEGEN INSTELLINGEN BU ELKAAR 11111 d gistermiddag uur een •ij ding waarbij betrokken :nM.M. uit Schoondijke •C.IJ. uit Terneuzea M im vanaf de Watervlietse. en verleende geen voor. aan IJ. Beide voertuigen sten worden weggesleept, 3TBURG - In Oostburg 't een winkeldiefstal its gehad waarbij aange- den werd mevrouw E. de uit Waterlandkerkje. Zij in de Aldimarkt een hoe- lheid levensmiddelen igenomen en in een andere ikel een damesjas. T20 Van onze verslaggever GROEDE - De provincie Zeeland heeft op korte ter mijn geen geld om de ver keersoverlast in Groede aan te pakken. Gistermiddag heeft het college van B en W van Oostburg in het ge meentehuis een gesprek ge had met de gedeputeerde J. de Voogd over de provin ciale weg die dwars door Groede gaat en die voor de bewoners een kwelling is. Per uur maken tussen de vijf honderd en achthonderd auto's gebruik van dit gedeelte van de provinciale weg Breskens- Sluis. Voor de bewoners is dit een onhoudbare situatie. Niet alleen hebben ze last van het verkeer, ook de geluidsoverlast is ondraaglijk. Daarom willen de bewoners dat de weg zo snel mogelijk wordt geasfalteerd om het geluid in te dammen. De zegsman van de bevol king VAN Groede, P. Sarneel, kreeg na afloop van de verga dering in het gemeentehuis te horen dat de provincie geen geld heeft voor Groede. Sarneel: „We zijn teleurge steld dat er geen bedrag voor ons wordt vrijgemaakt. Wel is het positief dat de provincie er kent dat de weg door Groede een probleem is. Vroeger werd dat nog wel eens anders over gedacht". De provincie is wel van plan om binnenkort een akoestisch onderzoek in Groede te houden. Aan de resultaten van dat on derzoek zal bekeken worden wat er met het gedeelte Tra verse-Voorstraat moet gebeu ren. De gemeente Oostburg be taald ook een klein bedrag voor het onderzoek. Sarneel: „Het is goed dat er iets gedaan wordt. De weg wordt waarschijnlijk hoger op de prioriteitenlijst van het we genplan gezet. Maar onze be langrijkste eis: het asfalteren van het stuk provinciale weg door Groede, wordt niet inge willigd. We gaan morgen (van daag, red.) met wethouder A. de Feijter praten over een goede oplossing van dit pro bleem. Blijft het resultaat uit, dan moeten we ons beraden over verdere stappen. Maar zover wil ik het vooralsnog niet laten komen. Het heeft geen zin om onze eigen glazen in te gooi en". •r STBURG - Op de Bree- itraat ontstond een aanrij. g waarbij betrokken wa- P.C. uit Oostburg en M. uit Oostburg. De aanrij. g ontstond doordat C., te t bemerkte dat N. voorge- teerd stond en achterop mreed. 'HOONDIJKE - Op loondijke zijn twee ver- ersborden ontvreemd. Ze inden in de Weststraat. k comité voor kinderpost- gels in Terneuzen start aensdag 16 november met verkoop van de nieuwe nderzegels. De dames van :t comité zijn tot en met 23 jvember met een standje anwezig in de postkantoren an de Alvarezlaan en aan de arkt. Dagelijks van 9.00 tot i met 17.00 uur.Ook op de Dstkantoren in Sluiskil, oek en Zaamslag zijn gedu nde deze dagen vrijwilli gs van het comité aanwezig. HILATELISTEN - Postze- elvereniging 'Zeeuwsch- 'laanderen' houdt op maan- ag 14 november de maande- jkse ruilavond Behalve een ailing van postzegels en iunten is er een verloting. In e 'winkel' kunnen nieuwe litgiften worden afgehaald ie avond begint om 19.30 in e bovenzaal van 'Du Com- ïerce'. LAARTIN G - Kaartclub De ,waan houdt zondag 13 no- ember de twee kaarting oor de competitie in het ge- ij knamige café. Inschrijven ranaf 14.00 uur, de kaarting n bieden zonder roem begint >m 14.30 uur. ostburg is voor dik 40.000 s van de gemeente worden ide. is, uit de gemeentelijke kas imt echter ook een gedeelte. De gemeente Oostburg heeft bewuste personen gisteren ingegeven bij de politie. Gistermiddag werden de vee na het opmaken van een •oces-verbaal in vrijheid ge- eld. Een nader onderzoek )lgt nog. Ambulancedienst zelfstandig Van onze verslaggever De dienst ressorteert vanaf die datum niet meer onder de vereniging Rode Kruis. Volgens de voorzitter van de nieuwe stichting, J. Bearda, is de stichtingsvorm een noodzaak. Bearda: „We waren eerst een onderdeel van de Rode Kruis vereniging. Maar omdat in de ambulancedienst veel geld om gaat, vonden we een professio nele aanpak noodzakelijk. In de vereniging Rode Kruis lukte die aanpak minder goed". In de nieuwe stichting zitten acht mensen die het 'ambulan ce-bedrijf' professioneel moe ten runnen. Bearda: „Er zitten vier fulltimers en parttimers in onze stichting. De mensen zijn allemaal zeer capabel op him gebied. Zo zitten in onze stich- ting onder meer wethouder J. de Vries van de gemeente Oost burg en J. Risseeuw, ambte naar van personeelszakea Het zijn allemaal mensen die ver stand van hun vak hebben en i de stichting gezond kunnen I houden". Met de oprichting van de Stich ting speelt Bearda en zijn colle- ga's in op de toekomst. „In de hele gezondheidszorg is er een j proces van schaalvergroting en kostenbesparing aan de gang. I Een onafhankelijke stichting IJ. Bearda: 'Onze werkne- roers offeren zich op'. foto w1m kooyman kan op die gebieden slagvaar diger optreden", stelt Bearda. Om als stichting goed uit de startblokken te komen heeft de ambulancedienst West Zeeuws-Vlaanderen een nieuwe ambulance gekocht. „Het uitgangspunt is zieke mensen zo snel en goed moge lijk te vervoeren", vertelt Be arda. „Daarom hebben we een snelle en degelijke ambulance aangeschaft. De wagen gaat rond de tweehonderdduizend gulden kosten en is van alle technische snufjes voorzien. Een extra voordeel is dat er een soort container op de wagen geplaatst kan worden, zodat bijvoorbeeld de dokter meer bewegingsruimte heeft. Er kan, als het nodig is, extra appara tuur in de ambulance meege nomen worden". De auto moet aan veel eisen voldoen. „Er zit een acht cilin der dieselmotor in de auto", zegt Bearda. „Dat is ook wel nodig, want we bestrijken heel West Zeeuws-Vlaanderen en een stukje van de gemeente Terneuzen. Als je binnen een kwartier ter plekke moet zijn, moetje wel over een snel voer tuig beschikken". In het Rode Kruisgebouw in Oostburg staan momenteel drie ambulances. Een daarvan zal op 18 november vervangen worden. Bearda: „De nieuwe ambulance wordt op vrijdag 18 november afgeleverd in Bres- kens. Burgemeester J. Kruize verricht omstreeks 20.00 uur de officiële handelingen. Ook in troduceren we het nieuwe logo van de stichting". De stichting beschikt welis waar over een nieuwe ambu lance, maar toch maakt Bearda zich enige zorgen over de toe komst. „Het probleem van onze ambulancedienst is, dat we in een groot en dunbevolkt gebied operatief zijn. Financieel brengt dat nogal wat proble men met zich mee. Daarom is ook de cao van het personeel aangepast; de mensen krijgen niet waar ze recht op hebben. Onze werknemers offeren zich op. Dat is natuurlijk een zeer goede instelling, maar ik hoop toch dat de overheid snel met een nieuwe tarievenregeling komt. Op deze manier komen we er niet meer uit". an onze verslaggever «AS VAN GENT - Sint Ni-1 olaas doet op zaterdag 1» ovember zijn intocht m las van Gent. Om 14.00 uur omt hij aan op de Oost- ade en een kwartier later vordt hij ontvangen door lurgemeester J. van ReS I lij het stadhuis. fa een toespraak door W. Re* aery, voorzitter van ondeiw* rersvereniging 'Sas 70' stelt a ïoog bejaarde Spanjaard icht- en geluidsinstallatie iet Sasse koopcentrum |n iruik. Daarmee heeft hij zl' ifficiële taken nog niet ver- icht, want om 14.45 zal hi) W rerzoek van de burgemees1? Ie gerenoveerde Westkade ;ebruik nemen. De kinderen krijgen een c ieautje uitgereikt, terwijl ierklaas nog tot 16.30 in n I winkelcentrum vertoeft dat tijdstip begint in De Spew aen voorstelling van een m1 iertheater. h_. Omdat de bewoners van w aardencentrum De Red° nomenteel in Sluiskil zijn 8 luisvest, worden zij op een ter tijdstip door de sint bezoa an onze correspondent ■jlElJWVLIET - In deze periode voelt Gerard Missiaen uit Oostburg, secretaris-penningmeester van de Koninklijke Warmbloed Paardenfokvereniging Nederland (WPN) af deling Zeeuwsch-Vlaanderen, zich het meest op zijn ge- ®ak. Dan namelijk is hij volop bezig met de organisatie van de WPN-fokdag, die ook dit jaar weer in manege Rie- """is in Nieuwvliet wordt gehouden. Paardenliefhebber siaen geeft te kennen dat er ook dit jaar een aantrekke- "Ik programma gepland is. r ^et morgenprogramma ko- 5® de driejarige ruinen, de Pp- tot zevenjarige ruinen, tot zevenjarige stam- t] berries, vier- tot zevenja- Lfkeurmerries en de eenja- hengsten aan bod. Natuur- 1Ser ook dit jaar een extra I ,®ac'ie. Dit keer in de vorm show aan de lange lijn toigpaarden. Een adembe- I i; ,.nd sehouwspel. „Hiervoor altijd veel belangstelling," "^Missiaen. y°k m het middagpro- Iftï0 komen de paarden- I trcM, rs volop aan hun I rüh Naast het bestgaande J™rd komt ook het beste oepaard aan bod. Vooral Keuring en de kampioen- I kIm n "genieten een grote PUlatiteit. Vanzelfsprekend zijn er zaterdag ook veel zui derburen van de partij. Deze elfe WPN-fokdag staat in het teken van de vijf jaar samen werking met de Belgische paardenvrienden. De jury die zaterdag de paarden keurt, bestaat uit de heren Ketelaars, Vermeulen en Tollenaers. De entreeprijs, vooral voor kinderen, is laag. „Bewust," bekent Gerard Mis siaen. „We moeten de prijs niet te hoog stellen. Hiermee zijn we echt klantvriendelijk," weet de grote organisator. Tussen 15.00 en 16.00 uur worden de kampioenschappen afgewerkt. Dan worden er veel prijzen uit gereikt. Missiaen: „Ik hoop dat het gezellig druk wordt. Het programmaboekje is klaar, al les is gereed." WIE GRAAG vogelten toonstellingen bezoekt, heeft de laatste tijd geen reden tot klagen. Immers, aan het eind van ieder jaar volgen de tentoon stellingen elkaar in snel tempo op. Drukke maan den derhalve voor de keurmeesters die als moeilijke taak hebben uit al die vogeltjes de beste te kiezen. Drie keurmees ters reden gisteren naar Hoofdplaat waar de van oorsprong Biervlietse vereniging 'Edelzang' 180 vogels ter keuring aan bood. „Dit is goed te doen, maar als je een hele dag alleen maar rode kana ries aan je voorbij ziet trekken, moet je wel eens van achter die tafel". Door Romain van Damme VOOR HEM staat een aantal kooien met zebravinken. Achteloos merkt Eric Kint op dat er een slordige vijftig ver schillende kleuren zijn. De grijze bleekrug, normaal grijs, normaal bruin en pastel. Slechts een kleine greep uit de vele variëteiten. De keurmeester uit Koe wacht haalt een boek vol wis kundige formules tevoor schijn. „Je kunt theoretisch voorspellen wat er uit een kruising komt", doceert hij. „Dan ben je bezig met de ver- ervingsleer. Er wordt vast ge steld waaraan een vogel uit een bepaalde kruising moet voldoen. De standaardeisen, en daar ga je dan naar keu ren". Eric Kint zit in café 'De Vriendschap' alleen aan een tafeltje. Hij, de keurmeester voor de tropische vogels, moet het in zijn eentje doen. De ka naries gaan aan hem voorbij. Die komen terecht op een ta fel waarachter Middelburger Dick Kraak en Piet Koster uit Kloosterzande hebben plaats genomen. Twee 'oude rotten' in het vak die al jarenlang kanaries van top tot teen be kijken. Rond negen uur stappen ze binnen in 'De Vriendschap'. Koffie, wat bijpraten en dan naar de 'zaal achter' waar de vogels wachten. „Dit is goed te doen", zeggen ze. „Niet zo veel vogels, dit is in feite een makkie. Maar wij komen ook op tentoonstellingen met meer dan duizend vogels. Dan heb je al gauw een vijftien keurmeesters nodig om alles goed te kunnen bekijken". Zoveel keurmeesters telt Zeeland niet. Piet de Koster komt tot vijf. Het geeft aan dat je niet zomaar keurmees ter bent. „Tegenwoordig moet je een cursus van drie jaar volgen. Dan moet je om de veertien dagen naar Maarn in Utrecht. Er is maar één cur sus in heel Nederland. Hans Begijn uit Kapellebrug is daarmee bezig. Ja, je moet er veel voor over hebben. De bond vergoedt niets. En de cursus is zwaar. Je moet ont zettend veel leren". Toen Dick Kraak besloot zich te laten scholen tot keur meester was er geen sprake van een dergelijke opleiding. In 1965 was dat. „Je kreeg wel een opleiding, maar je moest veel zelf doen. Met een catalo gus de tentoonstelling afgaan. Je leerde veel in de praktijk". Piet Koster, bezig aan zijn vijftiende en laatste jaar als keurmeester, voegt daar aan toe: „Vroeger was het show element veel meer aanwezig. Dick Kraak (voorgrond) en Piet de Koster aan het werk. 'Je let op de tekening, de bijkleur, de houding, de grootte, de vorm'. - fotoswim kooyman test. Als die kennis voldoende is, mag je de cursus volgen". Inmiddels wordt er volop ge keurd. Briefjes op tafel, pen bij de hand. De keurmeesters kunnen rustig blijven zitten. Leden van de vereniging zet ten de kooien op de tafels en halen die na de keuring weer weg. Dick Kraak: „Je let op de tekening, de bijkleur, de houding, de grootte, de vorm, je kijkt naar de bevedering. Je let op de conditie, is de vo gel geen nageltje kwijt Daar geven we punten voor en die tellen we op". „We keuren kleurkanaries en postuurkanaries. Bij pos tuurkanaries gaat het vooral om de bouw. Die moetje trou wens eerst tot rust laten ko men. Hoe stiller ze zitten, hoe beter je kunt keuren. Nee, het fluiten, het zingen is niet van belang. Mooi fluiten, krijsen, dat maakt niets uit. Daar zijn weer andere keuringen voor. En andere keurmeesters. Een vak apart. Dat is een heel an dere opleiding. Schitterend om te zien die keuringen". Aan de andere tafel schrijft Eric Kint een heel verhaal op een keurbriefje. „Je geeft ad vies. Je adviseert bijvoor beeld om met een bepaalde vogel niet verder te kweken. Natuurlijk moet dat advies niet opgevolgd worden. De echte kwekers doen dat meestal wel. Je ziet trouwens meteen wanneer je te maken hebt met een echte liefhebber. Dat zie je al aan het zand dat in de kooi ligt". Dick Kraak en Piet Koster buigen zich vervolgens over zeven goudisabellen. Piet heeft ze al op volgorde gezet. De mooiste aan het begin. „Ze zijn tamelijk wild. Eigenlijk moeten ze mooi stil zitten. Een kanarie moet zich geven. Als je tegen de kooi tikt, moe ten ze blijven zitten op hun stok, kopje naar boven. Dat doen deze dus niet, al zitten er mooie vogels bij. Een keurdag als deze is trouwens leuk. Je krijgt meerdere soorten vo gels voor je. Dat is niet zo eentonig. Want geloof maar, als je op een grote tentoon stelling alleen maar naar een bepaald soort kanarie zit te kijken, wil je wel eens weg. Dan heb je het soms niet meer". Piet de Koster: 'Ja, je moet er veel voor over hebben. De bond vergoedt niets'. Een fonteintje, mooie planten, dat werk. Nu is dat veel min der" Daar staat echter tegen over dat de kwaliteit de laat ste jaren enorm gestegen is. „Wel logisch", meent Dick Kraak. „Nu is er veel lectuur over het kweken. In het blad van onze bond staat heel veel. Als je dat goed volgt, je goed oriënteert, kom je een heel eind". Maar je moet wel blijven le zen. Anders ben je zo weer een eind achterop. Want tel kens slagen de kwekers erin andere kleuren uit het ei te krijgen. „Kijk maar eens naar de kwartels", zegt Adrie Plat- teeuw, secretaris van de ver eniging. „Je gaat uit van de wildkwartels. Toen kwam de zwarte kwartel, de zilver kwartel. Nu zijn ze bezig met de witte kwartel. Dan gaat het om heel gericht kweken. Als er dan eenmaal witte kwartels zijn, duurt het een paar jaar voor ze erkend wor den. En dan worden de stan daardeisen opgesteld. Dat is bijvoorbeeld twee jaar gele den met de Chinese dwerg kwartels gebeurd". Platteeuw laat een formu lier zien. Daarop staan de verschillende klassen en va riëteiten. Om van te duizelen. Vandaar ook dat de keur meesters zich gespecialiseerd hebben en ieder jaar twee keer een bijscholing krijgen. „Ik keur tropische vogels en grote parkieten", zegt Eric Kint. „Hier keur ik ook de grasparkieten, omdat er niet zoveel zijn. Maar normaal zijn daar aparte keurmees ters voor. Er zijn inderdaad nogal wat specialisaties. Als je een cursus wil volgen moet je een test doen in Maarn. Dan wordt je vogelkennis ge- BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub hield een wed strijd voor de competitie. Hieraan namen achttien pa ren deel. Uitslag groep A: 1. gedeeld me vrouw De Ruyter-de heer Lan- gedijk en mevrouw Poissonier- de heer Huisman, 3. mevrouw Van Wanrooy-de heer De Badts. Groep B: 1. dames Faas-Luteyn, 2. echtpaar Legrand, 3. mevrouw Gruson-de heer Leenhouts. HUISARTSEN Aardenburg en Ooatburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en 8t Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Ju- lianastr. 23, Clinge, tel. 01140- 12361. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuldzande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.0. - Tot maand. 8 u. dokter J. Geldof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-275. Goes en Kloetlnge - Van vrijd. 19 u. tot zat 19 u. dokter M. Kooi man, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat 19 u. tot zond. 23 u. dokter J. Deen, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Spreekuur zat. en zond. 10-1Q.30 en 17-17.30 u. Hansweert Yersefee en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u dokter P. Polderman, tel. 01131- 3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendljke, Waarde, Rilland Bath en Krulnlngen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Ris seeuw, tel. 01130-1566. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- marts wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074. (Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nleuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter G. Aar- noutse, Havenweg 16, Nieuw- dorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 a tot zond. 24 u. dokter V. Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140- 13373. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter M. Riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Middelburg - Zaterdag dokter F. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 26483. Zondag dokter J. Wor- telboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat en zond. 12.30-13 uur en 17.30- 18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jans- dijk A.185, Westdorpe, tel. 01158- 1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meyerink, Serlippensstr. 11, praktijk: Beet- hovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dok ter P. Vercauteren, J.v. Len- nepstr. 87, praktijk: Beethoven- hof 3b, tel. 01150-13768. Spreek uur spoedgevallen zat en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter A.v.d. Griek, tel. 12950. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Av. Dijk, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetlnge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder teL 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw M.v. Veen, Lorentzlaan 24, Ter neuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts W. Ver boom, Alexanderstr. 46, Kapelle, tel. 01102-2488. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts GAM. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts MP. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Hulst en Zaamslag via afspraak 01140-10905 of 01153- 1366. Zondag na afspraak. Die renarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. 12-13 u. en volgens af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 10-11 en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 a Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14,' IJ zendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts A Bracké, Burg.v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172- 2714, privé: Wulpenlaan 6, Bres kens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts D. Thung, Dinkelstr. 10, Terneuzen, tel. 01150-30666. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts R. Red- dingius, Badhuisstr. 183, Vlissin gen, tel. 01184-12644. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts M.v. Hout, Bern- hardstr. 9, Yerseke, tel. 01131- 2673. Spreekuur zat. en zond. 10- 11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek. Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Souburg, C.v. Perestr. 1, tel. 61593. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis teL 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - TeL 01150-12200. Van onze verslaggever GOES - In Goes gaat vandaag de eerste paal de grond in voor een Zeeuws Gezondheidscentrum, waarin negen in stellingen onder een dak komen. Het is voor het eerst dat dat gebeurt in Nederland en temeer uniek vanwege de sa menwerking tussen de instellingen, die verder gaat dan een gezamenlijke telefooncentrale en postverwerking. Samen optrekken doen meer dere clubs bijvoorbeeld in het Provinciaal Centrum Gezond heidsvoorlichting, waarvoor de provincie Zeeland een half mil joen beschikbaar stelde. Het centrum met een vloeropper vlakte van 5300 vierkante me ter huisvest verder de volgende instellingen: Het Zeeuwse Kruis, het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs, de Regionale Instelling Ambu lante Geestelijke Gezondheids zorg (RIAGG), de Districtsge zondheidsdienst Zeeland, een polikliniek van het Psychia trisch Ziekenhuis Zeeland, de Zeeuwse Stichting voor Revali datie, de Regionale Instelling Gezondheidszorg Zeeland en de Logopedistenpraktijk Frant- zen/School. Het gezondheidscentrum, te bouwen door De Delta uit Mid delburg, kost ongeveer 11,4 mil joen gulden en wordt gefinan cierd door de gemeente Goes. Als vestigingsplaats is bewust gekozen voor het Magnolia plein in Goes, op een steenworp afstand van NS- en busstation, en dichtbij het Goese centrum.

de Stem | 1988 | | pagina 15