2 ton extra voor de kunstuitleen Philippine nog niet in actie tegen woonwagens 'Vrijheid, blijheid, dat is ons motto' Winnaars tuinwedstrijd Sas gehuldigd Grote schade bij inbraak in Den Hoekzak Oostburg Overslag zeeschepen stijgt in Terneuzen ■RAADSLID Verdachten steunfraude benadelen Oostburg voor dik veertig mille DIENST V. Show met tu tijdens elfde DAMESKOOR SAS VAN GENT VIERT 25-JARIG BESTAAN POLITIERAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Minder fluor in de lucht Sinterklaas komt naar Sas van Gent •DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 PHILIPPINE - Als het college van B en W van Sas van Gent niet vóór het eind van 1988 met een voorstel komt omtrent het dorpshuis in Philip pine krijgt het een motie van wantrouwen aan de broek. Hogerop Brief Schandalig Watefckorenmolen Botsing Granaten I DE STEM VAN ZEE Aanrijding Winkeldiefstal Aanrijding Diefstal Terneuzen Philippine OOSTBURG - Vanaf 1 j bulancedienst in Oostb Stichting Rode Kruis Zeeuws-Vlaanderen. Toekomst T16 Van onze verslaggever PHILIPPINE - Zolang er nog geen voorstel voor een woonwagencentrum op ta fel ligt, gaat de dorpsraad in Philippine geen actie voe ren. Wel worden inwoners van deze Sasse kern geadvi seerd om eventuele bezwa ren kenbaar te maken aan de 'eigen raadsfracties'. „De gemeenteraad is uiteinde lijk de instantie die de beslis sing over de woonwagencentra neemt", verduidelijkte de voor zitter van de dorpsraad J. Donks tijdens de gisteravond gehouden jaarvergadering. De woonwagenproblematiek was, naast die van het dorps huis, een van de twee hete hangijzers tijdens de matig be zochte vergadering. Donks be gon de behandeling van het on derwerp met het geven van in formatie uit het saneringsrap port van de provincie. „Dan zijn we voorbereid als er ook hier een hoorzitting komt en kan het college niet met 'praatjes' komen, zoals in de twee andere kernen - West- dorpe en Zandstraat - is ge beurd", stelde hij. De deze week begonnen handtekeningactie is nog niet voltooid, maar de reacties wa ren volgens Donks duidelijk. Er was tot nu toe geen enkele ge schikte locatie naar voren ge komen. De dorpsraad heeft in middels ook overleg gevoerd met de wijkraden uit West dorpe en Zandstraat. „Als kleine kernen moeten we elk aar niet de zwarte piet toespe len", vond Donks, die erop wees dat de raad bereid is om zich, indien nodig, aan te sluiten bij de acties die in die kernen 'ach ter de hand' worden gehouden. Vóór het zover is, gaat de dorpsraad zich eerst oriënteren op mogelijke locaties die de ge meente op het oog heeft en opl de wijze waarop bezwaren naar voren kunnen worden ge bracht. Een bezwaar dat de dorps raad reeds vooraf constateert, betreft het beheer van een woonwagencentrum. Volgens het saneringsplan moet dat ge beuren zoals 'thans reeds ge schiedt' in de woonkernen. Wijzend op de problemen in Philippine op het gebied van onder meer vandalisme en ver keersveiligheid, stelde Donks: „Nou, thans geschiedt er dus niks!" C. Barbé (WD) was als enig aanwezig raadslid - B en W en de rest van de gemeenteraad schitterden door afwezigheid - goed voor een opmerkelijke vergelijking: „Wat nu met de woonwagenbewoners gebeurt is te vergelijken met de Thuis landen in Zuidafrika. Die men sen willen op hun huidige loca tie blijven, maar ze worden weggestuurd." 'Dorpshuis Philippine moet' Van onze verslaggever Die waarschuwing liet WD-raadslid C. Barbé gister avond horen tijdens de jaarvergadering van de dorps raad in Philippine. Barbé zei er vooralsnog vanuit te gaan dat het college nog dit jaar met een voorstel komt, overeenkomstig de belofte aan de gemeenteraad, maar consta teerde dat een en ander 'niet van harte gaat'. „Voorzover mij bekend staat een dergelijk voorstel niet op de agenda voor de begrotingsvergadering op 24 november. De enige uitwijk mogelijkheid is dan nog de raadsvergadering van 15 de cember. Gebeurt het dan niet, dan kunnen ze in januari een motie van wantrouwen ver wachten", aldus het raadslid. Ook de dorpsraad is het wach ten op een definitief dorpshuis plan-de kwestie speelt nu al tien jaar - meer dan beu. Brie ven aan B en W werden, zo vertelde dorpsraadvoorzitter J. Donks, in eerste instantie nog wel, maar later niet meer be antwoord. De laatste brief die de dorps raad aan het college stuurde is op 3 november verzonden in het kader van de Wet op Open baarheid van Bestuur. Dat ver plicht B en W in principe om te antwoorden. Doen ze dat niet vóór 1 januari, dan gaat de dorpsraad het 'hogerop' zoeken, en met name bij de provincie kijken wat de mogelijkheden zijn. „De kwestie van het dorps huis blijft een lijdensweg, raadsleden worden met een kluifje in het riet gestuurd, de inwoners van Philippine wor den genegeerd", klaagde Donks. Hij wees erop dat de speciaal ingestelde Commissie Dorps huis, onder voorzitterschap van wethouder J. Platschorre, al sinds 1982 niet meer bij elkaar was geweest. „We willen zo langzamerhand wel eens weten wat er gaat gebeuren", aldus Donks, die sprak van een 'nog steeds verstoorde vertrouwens relatie' tussen dorpsraad en B en W. Ook verschillende inwo ners deden een duit in het zak je. „In al die jaren hebben we al een lawine van beloften gehad. Het is een schandalige kwestie. Ik geloof dat het college de dorpsraad niet serieus neemt", zei één van hen die zelfs opriep tot 'burgerlijke ongehoorzaam heid'. Barbé stelde desgevraagd dat het geen geldkwestie kan zijn. „Voor de Waterkorenmolen in Sas weten ze zó 70 mille los te krijgen. En ieder jaar krijgt de gemeente twee ton uit de stads en dorpsvernieuwingsgelden. Dus geld is er wel degelijk." MIDDELBURG - Er komt nog dit jaar twee ton meer be schikbaar voor de kunstuitleen in Zeeland. De Stichting Beeldende Kunst kan daarvan extra kunstwer ken aankopen en huren. Geen overbodige luxe volgens een voorstel van GS aan provin ciale staten, want de belang stelling voor de kunstuitleen is de laatste jaren sterk toegeno men. Het extraatje is een gevolg van een meevallende rijksbij drage voor de beeldende kunst in de provincie, die in 1988 uit komt op 560.000 gulden. GS, die er zelf nog eens 227.000 gulden bovenop doen, rekenen voor de komende jaren op een zelfde bijdrage van het rijk. Het bete kent dat men jaarlijks bijna acht ton heeft te besteden. Daarop is ook de notitie pro vinciaal beeldende kunstbeleid voor de jaren 1988-1991 geba seerd, die het college nu voor legt aan de staten. Volgens de notitie gaat de provincie geld stoppen in aan kopen, opdrachten en tentoon stellingen van en voor Zeeuwse kunstenaars. Met het bedrag wil men verder de kunstuitleen in Zeeland bedruipen, maar hoe die eruit gaat zien, is nog onduidelijk. GS willen een zo goed mogelijke spreiding, maar laten nog weten hoe ze dat den ken te organiseren. N. Nelen: 'Als je van zingen houdt, biedt het dameskoor uitkomst en onze vereniging is nog gezellig ook'. - foto wim kooyman Van onze verslaggever SAS VAN GENT - „We zijn een gezellige zang vereniging. Vrijheid, blij heid, dat is ons motto. We houden niet van moeten. Als je een keer niet kunt zingen, dan is dat niet erg. We stellen geen verplich tingen", vertelt voorzit ster van het roomskatho- lieke vrouwenkoor in Sas van Gent, mevrouw N. Nelen-Schelstraeten. Het Sasse vrouwenkoor be staat morgen, zaterdag 12 no vember, 25 jaar. De leiden van het koor en aanhang gaan op die datum een middag en avond feest vieren. N. Nelen-Schelstrae ten: „Dat hebben we wel ver diend. Morgenmiddag gaan we om 15.30 uur uitgebreid dineren. Daarna is er om 19.00 uur een feestelijke mis in de Sasse parochiekerk. Vervolgens gaan we weer naar het restaurant waar we met het herenkoor verder feesten. Conferencier Frans de Schepper zal ook op de avond aanwezig zijn". Op 11 november 1963 werd het vrouwenkoor in Sas van Gent opgericht. Nelen: „De oprichters, P. Maas en A. Pollet, vonden dat het tijd werd voor een vrouwenkoor. Er was in die tijd grote be hoefte aan een koor om de rouw- en trouwdiensten te ondersteunen. Vanaf de be gintijd zaten er al rond de 25 vrouwen in ons koor, dat is nog steeds zo. Er zijn nog acht leden van het eerste uur bij, waaronder ikzelf". Volgens voorzitster Nelen is het koor nog springlevend. „Het is een hele gezellige club. En druk hebben we het ook. Soms moeten we drie, vier keer per week zingen. We hebben het een keer mee gemaakt dat we twee keer op één dag moesten opdraven. Het kost wel wat van je vrije tijd, maar dat geeft niet. Het zingen geeft ons zoveel ple zier en voldoening". Het vrouwenkoor leeft na 25 jaar meer dan ooit. „We ma ken elk jaar een uitstapje", zegt Nelen. „De allereerste keer hebben we een bezoek gebracht aan de KRO radio studio in Hilversum. Dat is toen zo goed bevallen, dat we sindsdien elk jaar een dag trip maken. We zijn onder anderen met de bus naar Brugge, Den Haag en de Biesbosch geweest. Het 'reis je' maken we elk najaar. Al leen dit jaar ging ons uit stapje niet door. Het jubi leum dat we morgen vieren kost zoveel geld, dat een uit stapje te duur werd". Nelen maakt zich wel enige zorgen over de toe komst. „Op dit moment heb ben we 26 leden, dat zijn er genoeg. Maar acht dames hebben al min of meer laten weten dat ze er een punt ach ter willen zetten. De leeftijd gaat ook een woordje mee spreken. Daarom hopen we dat nieuwe leden zich bij ons aanmelden. We willen liefst nog wat groter groeien". Het vrouwenkoor zingt het meest bij trouw- en rouw diensten. Mevrouw Nelen: „We zingen vaak met het he renkoor. Maar het mooiste vind ik toch het zingen tij dens rouwdiensten. We ont vangen dan veel waardering en dat geeft voldoening". In 25 jaar tijd is er nogal wat veranderd. Nelen: „Vroeger stond het altaar nog achteraan. En ook het koor stond daarom een eind van de mensen weg. Dat is in de loop van de jaren veran derd. Het altaar staat nu vlak voor de mensen en ook het koor moest naar voren. De eerste keer dat we voor stonden was wel even wen nen. Je stond vlakbij de men sen en je schaamde je een beetje. Er waren dames bij die toen heel zachtjes zon gen". Toen het vrouwenkoor in Sas van Gent werd opgericht had dat nogal wat gevolgen. Me vrouw Nelen: „We waren het eerste dameskoor in de om geving. Het idee sloeg aan, want binnen korte tijd kwa men er in andere plaatsen zoals Sluiskil en Westdorpe ook dameskoren". Mevrouw Nelen wil nog graag een tijdje voorzitster blijven van het dameskoor van Sas van Gent. „Ik denk niet dat ik het nog eens 25 jaar volhou, maar ik wil, zo lang de gezondheid het toe laat, bij het koor blijven. Als je van zingen houdt, biedt het dameskoor uitkomst en onze vereniging is nog gezellig ook. Ik hoop dat we nog meer vrouwen bij ons koor krij gen". OOSTBURG - In de nacht van woensdag op donderdag is wederom ingebroken in cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. De politie heeft een verdachte aangehouden, FW. uit Schoondijke. Een tweede ver dachte, W. van D. uit Oostburg, is nog voortvluchtig. De buit bedroeg slechts 25 gulden. Het tweetal heeft ech ter ruiten vernield, deuren ge forceerd en bureaus omver ge worpen en is men met de kas en het bedrag van 25 gulsen er vandoor gegaan. Het tweetal wordt verdacht van een hele serie inbraken in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, onder andere in Den Hoekzak. Van onze correspondent SAS VAN GENT - In een volle burgerzaal van het ge meentehuis van Sas van Gent kregen gisteravond ongeveer zestig personen bij binnenkomst koffie met een petit four. De reden van hun komst was een uitnodiging die op 41 adres sen in Sas van Gent, Westdor pe, Philippine en Zandstraat was ontvangen om op het ge meentehuis te komen. De 41 personen waren onverwacht winnaar geworden in een wed strijd die ze misschien wel ken den, maar waarvan men niet wist dat men deelnemer was. In zijn welkomstwoord gaf wethouder L. Marquinie te kennen dat, naast de genodig den, nog honderden anderen ook zeer goed verzorgde voor tuinen hadden, maar de jury moest zich beperken. Hij zei dat het vreselijk belangrijk voor de kern is dat de bewoners de voor- en achtertuinen mooi maken en houden. „Goed on derhouden tuinen zijn een posi- A. Govaert, F. Forsyth, A. Snoeck en G. Vanhijfte (vlnr) krijgen van wethouder Marquinie de waardebonnen. - foto wim kooyman tieve bijdrage aan het imago van de eigen woonplaats". Mensen van buiten, waaron der P. Plandsoen van het pro- duktschap voor Siergewassen gaf te kennen dat de Sasse tuintjes erg mooi zija En dat ook de bewoners van de kernen veel aandacht aan de tuinen besteden. Ook de wijk St. Al- bert werd door hem bij een rondrit door Sas van Gent als zeer geslaagd aangemerkt. Uit de 41 winnaars, die elk een waardebon ontvingen wer den vijf mensen naar voren ge haald, die bij de jurering een bijzondere indruk achterlieten. De vijfzijn A. Govaert en F. Forsyth uit Sas van Gent, A. Snoeck en G. Vanhijfte uit Zandstraat en B. de Bouvre uit Westdorpe. De laatste was niet aanwezig. Zij kregen een extra waardering en waardebon. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De overslag van goederen via zeesche pen in de haven van Ter- neuzen steeg in de eerste negen maanden van 1988 met 2,7 procent ten opzichte van dezelfde periode van vorig jaar. Door die stijging komt het totaal van aan- en afgevoerde goederen te lig- gen op ruim zeven miljoen ton. Tijdens het eerste halfjaar van 1988 vond al iets meer overslag plaats, maar met name in het derde kwartaal werden goede zaken gedaan. In die periode bedroeg de de stijging 4,5 pro cent. Het grootste deel van de overslag in de eerste negen maanden vond plaats in de Braakmanhaven, al was daar ten opzichte van 1987 een lichte daling, ten gevolge van perio diek onderhoud aan een fa briek van Dow Chemical. Een tweede factor die een rol speelde was de algemene ver schuiving van de overslag per zeevaart naar die per binnen vaart. Het Havenschap Ter- neuzen verwacht dat de daling in het laatste kwartaal van 1988 geheel ingelopen zal wor den. De overslag is vooral geste gen in de Terneuzense Kanaal havens en in de havens van de NSM en van de Cokesfabriek in Sluiskil, terwijl ook op de rede meer werd aan- en afgevoerd. De overslag van chemische produkten is ongeveer gelijk gebleven aan die van vorige ja ren, maar die van aardoliepro- dukten daalde. De categorie meststoffen-voornamelijk bij NSM - steeg echter aanzienlijk. De verwachtingen voor het laatste kwartaal zijn optimis tisch. Het havenschap ver wacht dat het resultaat van vo rig jaar zal worden overtrof fen. BRESKENS - Op de rijksweg bij Breskens ontstond een kop-staartbotsing waarbij betrokken waren A. van W. uit Middelburg en G.K uit Sluis. W. Bermerkte te laat dat K. stilstond en reed zo doende achter op W. De voer tuigen werden zwaar bescha- didgd. GROEDE - Aan de Schier- pierseweg is bij ploegwerk- zaamheden een munitiekist bovengehaald. In deze kist bevonden zich vier granaten. De mijnopruimingsdienst zal de granaten onschadelijk ma ken. AARDENBURG - Op de kruising Boogaardstraat en Oudekerkstraat ontstond een aanrijding met een vrachtau to, bestuurd door R.T. uit Kloosterzande en een perso nenauto, bestuurd door JD. uit Sluis. De vrachtauto, die over de Oudekerkstraat reed, reed teveel links, waardoor de aanrijding ontstond. IJZENDIJKE - Op de krui sing Tivoli bij IJzendijke ont stond gistermiddag uur ee> aanrijding waarbij betrokltej waren MM. uit SchoondijiJ en KIJ. uit Terneuzen kwam vanaf de Watervliet^ weg en verleende geen vo» rang aan IJ. Beide voertuig^ moesten worden weggesleept OOSTBURG - In heeft een winkeldief plaats gehad waarbij aangi houden werd mevrouw j S. uit Waterlandkerkje, i had in de Aldimarkt een hos veelheid levensmiddels meegenomen en in een andei. winkel een damesjas. OOSTBURG - Op de destraat ontstond een aanrj. ding waarbij betrokken wj ren PC. uit Oostburg e JN. uit Oostburg. De ding ontstond doordat C, j laat bemerkte dat N. voorgf. sorteerd stond en achteiq hem reed. SCHOONDIJKE - 0| Schoondijke zijn twee keersborden ontvreemd, stonden in de Weststraat. VROUWEN - De maande lijkse vrouwen-morgen-sa menkomst in 'De Kandelaar' is woensdag 16 november. Gastspreekster is Toos Rosies uit Heverlee (B). Zij zal spre ken over het onderwerp 'Le ven met vergeven'. De bijeen komst duurt van 9.30 tot 11.15 uur. Voor de kleintjes tot vier j aar is er een crèche. BINGO - De centrale Stich ting Bingo houdt komende maandag om 20.00 uur een bingo in het gebouw aan de Nieuwstraat 14. De opbrengst is voor de Vereniging Bin nenstad. WD - Maandag 14 november houdt de WD afdeling Ter neuzen de jaarvergadering in het Churchillhotel in Terneu zen. De aanvang is 20.00 uur. In de grote zaal van het hotel zullen naast het bestuur twee sprekers het woord voeren. Wethouder W. Gosselaar zal de aanwezigen een nadere toelichting geven over de stadsvernieuwingsplannen en de projecten in het algemeen. Actuele onderwerpen toege spitst op de regio worden aangesneden door gedepu teerde E. Maris-Koster. POSTZEGELS - Het plaatse lijk comité voor kinderpoc zegels in Terneuzen stai woensdag 16 november m de verkoop van de nieuw kinderzegels. De dames vai het comité zijn tot en met! november met een stan| aanwezig in de postkantora aan de Alvarezlaan en aan 4 Markt. Dagelijks van 9.00 tl en met 17.00 uur.Ook op postkantoren in SluisB Hoek en Zaamslag zijn rende deze dagen vrijwil gers van het comité aanwezig PHILATELISTEN - Postze gelvereniging 'Zeeuwse- Vlaanderen' houdt op maai- dag 14 november de maande lijkse ruilavond. Behalve ee veiling van postzegels e: munten is er een verloting, de 'winkel' kunnen nieuw uitgiften worden afgehaald De avond begint om 19.30 de bovenzaal van 'Du Cm merce'. KAARTING - Kaartclub Ik Zwaan houdt zondag 13 i» vember de twee kaartii) voor de competitie in het ge lijknamige café. Inschrijvft vanaf 14.00 uur, de kaartirg in bieden zonder roem begin om 14.30 uur. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg is voor dik gulden benadeeld. Twee inwoners van de gemeente wordei namelijk verdacht van steunfraude. De Oostburgse politie heeft gis-" teren het tweetal aangehouden op verdenking van de steun fraude. Het gaat om J.G. en mevrouw EH., beiden uit Schoondijke. Beiden hebben voor meer dan 110.364 aan onrechtma tige steun opgestreken tussen 1979 en 1988. De gemeente Oost burg is voor ƒ43.874 opgelicht. Personen die bijstand krijgen ontvangen het grootste deel van hun uitkering uit de rijks- Van onze verslaggever MIDDELBURG - De con centraties fluoride in de Zeeuwse buitenlucht wor den duidelijk minder, zon der dat daarvoor een slui tende verklaring valt te ge ven. Dat blijkt uit metingen van provinciale waterstaat rond het Sloegebied en Sas van Gent, waar Pechiney, Hoechst en Zuid-Chemie de grootste boosdoeners zijn. Onderzoek bij die bedrijven le verde netzomin als bijzondere weersomstandigheden een ver klaring op voor het feit dat de hoeveelheid fluoride in de lucht in 1986 en 1987 duidelijk minder was dan in het jaar daarvoor. In die twee jaar werd nergens de maximaal toegestane waarde overschreden. De hoogste daggemiddelden no teerde waterstaat in Ritthem en in Sas van Gent, niet toeval lig plaatsen in de buurt van be drijven die fluoride uitstoten. In Sas van Gent is daar niet al leen Zuid-Chemie verantwoor delij k voor, maar ook de be drijven Ugine Kuhlman en Sidmar in Zelzate. kas, uit de gemeentelijke ki komt echter ook een gedeelte. De gemeente Oostburg heet de bewuste personen aangegeven bij de politie. Gistermiddag werden twee na het opmaken van een proces-verbaal in vrijheid ge steld. Een nader onder»L volgt nog. Van onze verslaggever SAS VAN GENT-SintNi' colaas doet op zaterdag november zijn intocht Sas van Gent. Om 14.00 W komt hij aan op de Oost kade en een kwartier li wordt hij ontvangen c burgemeester J. van I bij het stadhuis. Na een toespraak door W. mery, voorzitter van onder# mersvereniging 'Sas 70' stelt® hoog bejaarde Spanjaard licht- en geluidsinstallatie het Sasse koopcentrum in g® bruik. Daarmee heeft hij W' officiële taken nog niet vef richt, want om 14.45 zal hij verzoek van de burgemee.# de gerenoveerde Westkade - gebruik nemen. De kinderen krijgen een deautje uitgereikt, terwijl Sj® terklaas nog tot 16.30 in winkelcentrum vertoeft, dat tijdstip begint in De Sp® een voorstelling van een dertheater. Omdat de bewoners van jaardencentrum De Red°'- momenteel in Sluiskil zijn g huisvest, worden zij op een ter tij dstip door de sint I Van onze verslaggever GROEDE - De provincie Zeeland heeft op korte ter- mijn geen geld om de ver- keersoverlast in Groede aan te pakken. Gistermiddag heeft het college van B en W van Oostburg in het ge- i meentehuis een gesprek ge had met de gedeputeerde J. de Voogd over de provin- 1 ciale weg die dwars door Groede gaat en die voor de bewoners een kwelling is. Ami Van onze verslaggever De dienst ressorteert vanaf d vereniging Rode Kruis. Vol nieuwe stichting, J. Bearda noodzaak. Bearda: „We waren eerst een onderdeel van de Rode Kruis vereniging. Maar omdat in de ambulancedienst veel geld om gaat, vonden we een professio nele aanpak noodzakelijk. In de vereniging Rode Kruis lukte die aanpak minder goed". In de nieuwe stichting zitten acht mensen die het 'ambulan ce-bedrijf' professioneel moe ten runnen. Bearda: „Er zitten vier fulltimers en parttimers in onze stichting. De mensen zijn allemaal zeer capabel op hun gebied. Zo zitten in onze stich ting onder meer wethouder J. de Vries van de gemeente Oost burg en J. Risseeuw, ambte naar van personeelszaken. Het zijn allemaal mensen die ver stand van hun vak hebben en zo de stichting gezond kunnen houden". Met de oprichting van de Stich ting speelt Bearda en zijn colle ga's in op de toekomst. „In de hele gezondheidszorg is er een proces van schaalvergroting en kostenbesparing aan de gang. Een onafhankelijke stichting J. Bearda: 'Onze werkne mers offeren zich op'. - foto wim kooyman Van onze correspondent NIEUWVLIET - In deze perio uostburg, secretaris-penningra Warmbloed Paardenfokvereni' heling Zeeuwsch-Vlaanderen, mak. Dan namelijk is hij volc van de WPN-fokdag, die ook di ™?ns in Nieuwvliet wordt ge li!lfSiaen S^ft te kennen dat er Uk programma gepland is. morgenprogramma ko en de driejarige ruinen, de ®r- tot zevenjarige ruinen, rJ tot zevenjarige stam- J^wnerriKs, vier- tot zevenja rig r^ncmerries en de eenja- lijl .Angsten aan bod. Natuur- stt-,61' °°k dit jaar een extra van 6' Dit keer in de vorm van tf" sh°w aan de lange lijn nem ^Spaarden. Een adembe- is schouwspel. „Hiervoor aldniveel belangstelling," 'Jas Missiaen. in het middagpro- komen de paarden- Sbbers volop aan hun riin„ Naast het bestgaande Drpct3* komt ook het beste de i. Paard aan bod. Vooral scha 6urinS en de kampioen- Dnm.w.h genieten een grote Pulatiteit. Vanzelfsprekend

de Stem | 1988 | | pagina 14