Koor Chanticleer in Zuidlandtheater 'Als ik de lotto win' Doug Raney-Hod O'Brien Quintet in Porgy Bess Little Charlie and the Nightcats in Terneuzen 'Show in den Bungalow' gespeeld door het Echt Antwaarps Teater Gent in weelde herboren DE STEM GIDS THEATER DONDERDAG 10 NOVEMBER 1988 Blaauwe Maandag Compagnie en Stekelbees in de Singel Het knalt in het Seef theater Zeeuws-Vlamingen exposeren in St.Anna ter Muiden Povel VAN MIDDELEEUWSE MUZIEK TOT 'NEGROSPIRITUALS' Voorstelling Danstheater afgelast Komiek Brakman-Gala Film Kindercircusshow in Clinge 'West Side Story' in Brugge 'Interieur' van Claus in Brugge Rob de Nijs met Zilver extra iff STEM GIDS 2 NEDERLAND! NEDERLAND 2 NEDERLAND 3 DUITSLAND 2 Fiori Musicali zingt Schepping van Haydn ïuske en Wiske: „D ïa nth one T1 DE TWEE geesteskinderen van wijlen Frank Koulen, de jazzclubs Summertime in het Belgische Wachtebeke en Porgy Bess in Terneuzen, ontvangen het komende weekeinde het Doug Raney- Hod O'Brien Quintet. Vrijdag 11 november treedt het vijftal in Wachtebeke op en zaterdag 12 november in Terneuzen. Gitarist Doug Raney is gebo ren in 1956 als zoon van de vermaarde Jimmy Raney. Zijn vader gaf hem echter niet de eerste lessen. Hij liet hem vrij in zijn ontwikkeling en het was Barry Gailbraith die hem met het spelen van muziek bekend maakte. Toch heeft Jimmy uiteraard grote invloed gehad op Doug. Tal Farlow en Jimm Hall waren zijn favorieten. Zijn eerste engagement kreeg hij bij pianist Al Haig. Daarna trad hij samen met zijn vader in New York op, en trok daar de aandacht van Stan Getz, Charlie Mingus en Paul Desmond. In 1977 ves tigde hij zich in Kopenhagen. Daar speelde hij met Jesper Lundgaard, Horace Parian en Ed Thigpen. Opnieuw met zijn vader maakte hij op het Nederlandse platenlabel Criss Cross enkele platen. Hod O'Brien is een wat ver- getenpianist die door Gerry Teekens, de producer van Criss Cross, weer in de schijn werpers is geplaatst. Hij is een fijnzinnig bebop-pianist met als sterkste punt onwaar schijnlijk knappe single-note lijnen die steeds weer een ver rassende voorzetting krijgen. Vorig jaar speelde hij al eens in Porgy Bess, in gezelschap van ondermeer Sal Nistico. Dit concert was zo geslaagd dat O'Brien naderhand ver telde die nacht niet geslapen te hebben van de opwinding. Hij maakte enkele schitte rende platen op Criss Cross met onder andere Chet Baker en Pepper Adems. Een van zijn mooiste composities is Opalescence, opgedragen aan Oscar Pettif ord. Ferdinand Povel is de groot ste Nederlandse tenorsaxofo nist. Hij speelde met alle grote der aarde en bleef desondanks de bescheidenheid zelve. Veel orkesten vragen hem als solist en hij is al zo'n tien jaar hoofddocent aan het Rotter dams Conservatorium. In een interview zei hij laatst dat hij het liefst met een klein combo in een café speelt. Dat belooft veel goeds voor Summertime en Porgy Bess. Stefan Lievestroo is een jonge veelbelovende bassist, die op het laatste Schelde Jazz Festival indruk maakte emt Soul Station. Max Bolleman tenslotte, is de slagwerker van het quin tet. Hij is beroemd door de kwaliteit van zijn studio in Monster. Hij maakt deel uit van de groep Soul Station, waar hij zich als een vis in het water voelt. Hij speelt met groot enthousiasme bebop uit de jaren zestig in de stijl van Art Blakey's Jazz Messengers. Het quintet speelde nog nooit eerder samen, maar om dat ieder lid een grote liefde voor de muziek heeft en smaakvol en integer samen spel voorop staan, passen ze prima bij elkaar. Het optreden in Porgy Bess begint om 22.00 uur. HOEWEL LITTLE Charlie and the Nightcats tot nu toe slechts twee elpees maakten, is de viermansformatie uit Sacramento Valley en San Francisco Bay nu al gezien als een blues-instituut. De groep trekt bij ieder optreden volle, enthousiaste zalen. Zondag 13 november is de groep de gast van de Stichting Blues Pro motion in Porgy Bess in Terneuzen. De groep weeft turbulente blues, geraffinneerd vakman schap, humor en een agres sieve podiumact tot een ge heel. Charlie Bathy vormt met zijn virtuoos gitaarwerk de kern van de groep. Achte loos springend van vlijm scherpe blues, via rockabilly en jazz narde vrolijke werken van Rick Estrin. Deze zingt en speelt de mondharmonica. Bathy stroopt met zijn muzi kanten centraal Californië af, terwijl Estrin meer actief is in clubs in San Francisco en Oakland, samenwerkend met grootheden als Lowell Fulson en Rodger Collins. In Chicago was de man een gwaardeerd sessiemusicus. Al tien jaar werken Charlie en Rick met verschillende rit mesecties. op zoek naar de perfectie. Met het aantrekken van bassist en achtergrond zanger Jay Peterson en drummer Dobie Strange den ken ze nu de ideale combina tie te hebben gevonden. Een Amerikaans recensent zei ooit over de muziek van Little Charlie and the Nightcats dat het 'Jumping Blues' is: dansen en feesten staan centraal, en de groep doorbreekt de gren zen tussen blues, jazz en roc kabilly. Het optreden begint om 20.00 uur (met inbegrip van de support-act), kaarten kosten aan de kassa 17,50 en in de voorverkoop vijftien gulden. EEN BLIJSPEL met herken bare situaties spreekt het meest tot de verbeelding. Het publiek vindt dergelijke thea terevenementen heerlijk. Het Echt Antwaarps Teater van Ruud de Ridder bezorgt zijn bezoekers avond aan avond plezier. De stukken wisselen elkaar in snel tempo af en de zalen zitten onveranderd vol. Ongecompliceerd pret hebben is het devies van de groep en het publiek waaronder vele Zeeuws-Vlamingen kan er geen genoeg van krijgen Tot en met 3 december staat op het affiche van de Echte Antwaarpse schouwburg het spel 'Show in den bungalow'. Het is een visueel stuk boor devol grappen en geestige dialogen, het speelt zich af op een camping in de Kempen. De stadsbewoners bezitten daar allen een bungalow. De groep wordt geregeerd door Lou (gespeeld door Yvo Pau wels). Hij krijgt het voor elk aar dat er in de vrijw tijd net zo burgelij k wordt opgetreden als tijdens de werkdagen. Alles blijkt goed te verlo pen. Vakantiegenoegens vie ren hoogtij. Maar...dan komt er een aartslelijke vieze vuile caravan te staan tussen alle van keurige tuintjes voor ziene bungalows. De eigenaar Géne (gespeeld door' de auteur Ruud de Ridder) zorgt voor veel opschudding. Het wordt een bonte aan eenschakeling van rare situa ties en knallende confronta ties. De vreemde eend in de bijt past zich echter niet zo maar aan. De man met het brilletje ontpopt zich in een slimme en inventieve vlotte vent. Speeldagen elke dag be halve op zondag en maandag om 20.15 uur. Op zaterdag is er ook een namiddagvoorstelling om 15.00 uur. Plaatsbespre king via 09-32.3.3228700. DE VOORSTELLING van het Folkloristisch Danstheater in Hulst is afgelast. De groep zou vrijdag 11 november een avond verzorgen in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' om 20.00 uur. Het programma 'Het eeuwig ritu al' kan niet plaatsvinden we gens organisatorische moei lijkheden. De werkgroep Uit Hulst heeft in overleg met de zakelijke en artistieke leiding daarom besloten tot afgelas ting. WIE VAN koormuziek houdt zal met de komst van het mannenkoor Chanticleer uit San Fran cisco naar Terneuzen zeer in zijn of haar nopjes zijn. Het koor was in januari van dit jaar voor het eerst in Nederland en zong tij dens een Voices Festival in Muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht, waar ook de King's Singers en de Swingle Singers acte de presence gaven. Morgen, vrijdag 11 november, zingt Chanticleer in het Zuid landtheater in Terneuzen. Van het festival in Utrecht zijn opnamen gemaakt die door de NCRV op televisie zijn uitgezonden. Chanticleer oogstte tijdens het festival veel bewondering. Het koor van twaalf mannen telt maar liefst vier counter-tenoren, te vergelijken met alten en so pranen. Het koor is daardoor in staat Middeleeuwse koor muziek op authentieke wijze uit te voeren. Veel indruk maakte het koor daarnaast met 'negro-spirituals' en mu sical arrangementen. Dank zij n een sponsor is het Zuid landtheater erin geslaagd het koor naar Terneuzen te halen. Het optreden begint om 20.00 uur met klassiek en Mid deleeuws repertoire en de on derdelen Songs of Praise en Songs for Pleasure. Na afloop van het optreden van Chanti cleer is er in de foyer van het Zuidlandtheater een feestelijk samenzijn, waar de formatie Crooks live muziek speelt. Het vijfkoppige gezelschap legt zich toe op akoestische Ame rikaanse volksmuziek uit de jaren twintig en dertig. Een dag later, zaterdag 12 no vember, treedt Luk Wijns op. De acteur/cabaretier kreeg vorig jaar in België de titel Vlaamse komiek van het Jaar. Dit naar aanleiding van zijn programma Alleen, dat hij vanaf 20.00 in het Zuid landtheater laat zien. In Alleen neemt Wijns ons mee naar de Vlaamse boeren familie De Meulder. Vanwege een geslachten lang volgehou den inteelt zijn de leden van Martin Mens in 'De grote mond van Kobus Kippekont. die familie er zowel lichame lijk als geestelijk niet al te best aan toe. In zijn voorstel ling voert Luk Wijns de treu righeid van de De Meulders, en met name van de kreupele zoon, zo tot in het absurde door dat het dolkomisch wordt. Wijns spel is virtuoos en hij zet in een hoog tempo twintig verschillende types neer. De Zeeuws-Vlaamse liedjes zanger Piet Brakman is in middels toe aan zijn vijfde Luk Wijns. langspeelplaat. Zondagmid dag 13 november houdt hij de schijf ten doop in het Zuid- land tijdens een Brakman- Gala, georganiseerd door eve- •nementencommissie De Vlie genden Hollander. Kaarten kosten 7,50. Op de vrije woensdagmid dag, 16 november, kunnen de kinderen naar de voorstelling van De Grote Mond van Ko bus Kippekont, gespeeld door Martin Mens. Kobus Kippe kont is de naam van een to neelknecht, die eigenlijk vindt daty het publiek voor hem komt. Jarenlang heeft hij de grootste artiesten zien optre den, maar eigenlijk vindt hij dat maar niets. Hij vindt zich zelf en zijn moeder, die vroe ger balletdanseres wilde wor den, veel beter. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf zeven jaar, en ook ouders zullen zich niet vervelen. Martin Mens is ontroerend en komisch tege lijk en kreeg voor deze voor stelling een nominatie voor de Hans Snoek Prijs, de onder scheiding voor de beste jeug- theatervoorstelling van een - FOTO ANNEKE HOBOKEN seizoen. De voorstelling be gint om 15.00 uur. Woensdagavond is er weer een filmvoorstelling, ditmaal van de Japanse film Zegen van regisseur Shohei Imura. Deze vertelt het verhaal van een bordeelhouder, die in het Verre Oosten een imperium stichtte in huizen van lichte zeden. Hij was ervan over tuigd dat hij volledig in dienst van zijn keizer handelde. In de film zien we de man - ge speeld door Ken Ogata die be kend werd met zijn rol als Mishima - langzaam aftake len. De aanvang is eveneens 20.00 uur. Zaterdag 19 en zondag 20 november wordt voor de tweede maal in het Zuidland theater het Zeeuws Amateur Dansfestival gehouden. Voor afgaand aan dat festival, maandagavond 14 november om 20.00 uur, houdt Stichting Dansz medewerker Okke Verstrenge een lezing over amateurdans in de Muziek school aan de Van Leeuwen laan 7 HET OUD Huis Stekelbees speelt zondag 13 november voor de jeugd vanaf 9 jaar een mooi en ontroerend stuk. Mu zikaal en sfeervol theater, ge baseerd op de ballade Van het droevige Café. Aanvang in de Rode Zaal van De Singel in Antwerpen om 15.00 uur. Het verhaal speelt in Zuid- Amerika waar Amelia haar trieste leven vertelt aan haar gebochelde neef. Zij is tien dagen gehuwd geweest met de grootste potentaat van het dorp. Deze komt terug en wint de vriendschap van de gebo chelde. Vijf dagen lang (15 tot en met 19 november) speelt de Blauwe Maandag Compagnie DE JEUGD van het land van Hulst krijgt maandelijks een leuk programma voorgescho teld dat de werkgroep Uit heeft uitgezocht. Eenmaal per jaar vindt de aktiviteit plaats in een van de buitenkernen. Deze keer is het de beurt aan Clinge waar zaterdag 12 no vember in de grote zaal van De Sterre om 14.00 uur een Kindercircusshow plaats vindt. Keppervariété brengt een leuke voorstelling vol clowne rieën. Het programma is ge schikt voor kinderen van 4 tot 13 jaar. Kepper komt op en kondigt een compleet circus aan. Een circus met veel ar tiesten, maar de directeur, jongleur en acrobaat komen niet opdagen. Een show waarvan de kin deren met volle teugen genie ten. Een niet te missen kans. De toegangsprijs is vier gul den. 'De Meeuw' van Tsjechow in de Rode zaal. Een verhaal over onmacht en verbittering en hopenloze liefde die leiden tot de dood. Een jonge ambitieuze schrij ver pleegt zelfmoord omdat zijn moeder geen begrip op brengt voor zijn experimen ten. De vriend van de moeder verleidde bovendien het meisje waar de schrijver ver liefd op was. Aanvang telkens 20.00 uur. NA DE overdonderende suc cessen in Brugge van het Bal let van Vlaanderen met de musicals 'My Fair Lady', 'Evi- ta', 'Jesus Christ Superstar' en 'Me and my girl' brengt de musicalafdeling vanavond en morgen de topper van het j aar 'West side story'. De muziek is van L. Bernstein en het ver haal is een 20ste eeuwse versie van het Romeo en Julia-the- ma. In de stadsschouwburg van Brugge wordt de strijd tussen de twee jeugdbendes waarin de liefde geen verzoenende banden weet te smeden twee maal opgevoerd. Aanvang tel kens 20.00 uur. HET BEKROMPEN en hypo criete wereldje wordt door Hugo Claus in cynische, tragi komische dialogen weergege ven. Interieur is de toneelbe werking van de roman Om trent Deedee dat het leven vertelt van de dorpspastoor Deedee en zijn huishoudster Nathalie Heylen. Het west Vlaams theater An tigone speelt dit werk dinsdag 15 november in de stads- De Blauwe Maandag Compagnie speelt 'De meeuw' van Tsjechow. - FOTOARCHIEF DE STEM schouwburg in Brugge, aan vang 20.00 uur. VORIG JAAR vierde Rob de Nijs zijn 25 jarig artiestenbe- staan. Op 11 november treedt hij met zijn nieuw pro gramma 'Zilver Extra' op in het Casino in Knokke. Kaar ten voor dit liedjespro gramma zijn te bestellen via het VW Oostburg. De tickets kosten 950 en 1150 B.fr. Inlichtingen en kaartver koop via 01170-2830 (Carpen- tier). DE LAATSTE schooldag. Een toespraak van de directeur, rapporten en tot besluit van een geslaagde dag een spette rend bal. Dit is het terugke rend scenario in school X te IJ. Leerling Z zorgt echter dit jaar voor een geheel ander verloop. Hij betrapt heel toe vallig de leraar gymnastiek en de lerares technisch teke nen in een alles behalve peda gogisch onderonsje in de ver warmingskelder. Bij Z slaan de stoppen door. Hij gijzelt de twee leerkrach ten. De directeur wordt erbij betrokken en het feest kan beginnen. Feestelijk wordt het voor geen van vieren. Het gegeven van het stuk 'Knal' van Barrie Keeffe is bewerkt door huisauteur en acteur Luk Gijsbrechts vant het Seegtheater in de Diepe- straat 34 in Antwerpen, het kleinste theater in de Schel- destad waar slechts plaats is voor 45 personen. Het stuk wordt telkens gespeeld om 20.30 op 11,12,18,19,25 en 26 no vember en 2,3,9,10,16,17,23 en 30 december. De toegangsprijs bedraagt 180 B.Fr. Info en be spreking via 09-32.3.6545691. Knal is een stuk over macht en onmacht, over ontgooche ling en hoop. Het is vooral spannend en akelig echt. Gij zelingen kennen de toeschou wers van televisie en de krant. In het kleine café theater maken zij het van na bij mee. Zij ontdekken daar dat ondanks de angst en de agressie de lach nooit ver weg is. EEN WERELD-tentoonstel- ling in Gent. Vijfenzeventig jaar geleden was dit mogelijk. Na de grootsteden Londen, Parijs en Chicago kwam ook België aan de beurt. Het kleine landje aan zee was toen een industrirele groot macht. Gent vocht voor het recht de expositie te organi seren en haalde het interna tionaal forum in 1913, net voor het uitbreken van de eerste wereldoorlog. De Gentse expo groeide uit tot een van de omvangrijkste manifestaties in de stad. Vooral door de vele festivitei ten en evenementen die ge paard gingen met de expo. Projecten als infrastructuur, nieuwbouw en restauraties kwamen aan bod. Gent werd getoond in pracht en praal. De stad werd in weelde her boren en presenteerde zich aan het internationale pu bliek. De expo vroeg toen vijf jaar voorbereiding. Het expo- terrein was 120 hectare groot. Honderdduizenden kwamen een kijkje nemen' in sprookjes stad Het Gent dat nu verdwenen is. Op de weelde van toen staan nu nieuwbouwwij kea Het stadsarchief maakte samen met het centrum voor Kunst en Cultuur in de Sint Pietersabdij een tentoonstel, ling waarin de drukke tijden van toen uitvoerig belicht worden. Het historisch erf goed komt volop in de schijn- werpers. Aan de hand van authentiek bewaard mate- riaal herleeft de expo van toen. Objecten, foto's, pren ten, documenten en ontwer pen vertellen de bezoeker het verhaal dat 75 jaar oud is. Er wordt ook aandacht besteed aan de socio-politieke context waarin de expo zich afspeel de, met voorop de Vlaams- Franse spanningen in het ka der van de taalstrijd. De tentoonstelling duurt nog tot 11 december. Toegan-1 kelijk dagelijks van 9.30 tot I 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. f Op maandag gesloten. Zeg 'ns AAA 'Zeg ns AAA' verkeren «os en Mien nog steeds In froes van de "Wie kent wie ris'. De dag van hun televi- «optreden komt snel nader- j Mien wil op de buis goed lor de dag komen. Ze heeft mooie jurk op het oog, •ar Koos vindt de prijs he bbelijk. Op hun beurt ma- si Wiep en John plannen a samen naar het Prince- mcert te gaan. Om kaartjes bemachtigen gaan ze al el vroeg voor de deur van >t VW-kantoor posten, [ar hun nacht verloopt niet ider problemen. Kees Verkade IN HET dorpje Sint Anna ter Muiden organiseren enkele Zeeuwsvlaamse beeldende kunstenaars tweemaal per jaar een expositie. Zij geven een blik op de ontwikkeling van hun eigen werkwijze en nodigen gastexposanten uit. De exposities in het voorma lige gemeentehuis zijn erg in trek. Heel wat belangstellen den, waaronder opmerkelijk veel Vlamingen komen op de zaterdag en zondagmiddag kijken. De waardering van de zui derburen is zeer groot. Dit blij kt uit de expositie die vrij - dag 4 november geopend is in de gemeentelijke tekenacade mie (Mevr. Courtmanslaan) NOG TE ZIEN L'Escaut Terneuzen. Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit uit Clinge. Churchill Hotel Terneu zen. Werk uit de vaste col lectie van Galerie Trou vaille. Scheepvaartmuseum Ant werpen. Antarcticaten- toonstelling. Tot 'Ï3 no vember. dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. L'Aubergerie Hulst. Werk van Urbain Marin en Guido Eckhardt uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Scholengemeenschap 't Vaartje Terneuzen. Schil derijen en aquarellen van J.A. Campfens. Tot 15 de cember. Geopend donder dag van 19.00 tot 21.00 uur. Museum voor Zuid- en Noord Beveland Goes. Im pressies van Zeeland. Werk van Marian Bink- huysen. Tot en met 19 no vember. Open dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Zondag gesloten. Kunstuitleen Middelburg. Sieraden van Mecky van den Brink. Tot en met no vember. Open dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00, donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. in Maldegem. De titel 'Sint Anna ter Muiden te Malde gem' spreekt voor zich. De kunstenaars die zich sterk maken in het schildersdorp in de schaduw van Sluis tonen hier een aantal werken. Er zijn werken van Lies- beth Hüser (lino) Ernest Joa chim (sculpturen) Wim Krull (fotografie) Horst DeBlaere (grafiek) en Antonio Lamp- ecco (keramiek). Een interes sante expositie met veel af wisseling. Te zien tot 18 november. Dagelijks geopend van 9.00- 12.00,14.00-17.00 en 18.00-20.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-12.00 en 15.00-17.00 uur. De Singel Antwerpen. Tentoonstelling over ar chitectuur OMA groep. Tot en met 20 november. Open dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Galerie Esprit Clinge. Schilderijen van Francme Timmers en Olivier. Tot en met 27 november. Open vrijdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag vafi 13.30 tot 21.00 uur en verder op af spraak. De Vleeshal Middelburg. Spiegelopstelling van Hugo Duchateau. Tot en met 20 november. Open dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. St. Pietersabdij Gent. Gent in Weelde Herboren. Tentoonstelling over de wereldtentoonstelling van 1913. Tot 11 december. Da gelijks open van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Maandag gesloten. (ADVERTENTIE) [gelopen weekeinde vierde AVRO haar 65-jarig he in onder meer met de ont- ling van het beeld 'Belof- r van Kees Verkade. Het erk kreeg een plaats voor et studiogebouw in Hilver- im. Over de totstandko- ing van het beeld maakte PBO-directeur Wibo van r Linde een film, die van- rond onder de titel 'De we id van Kees Verkade' «rdt uitgezonden. Een re- ica van het beeld zal jaar- ks als prijs worden toege- nd aan een veelbelovende usicus. 20.30 Heilige onvrede let volgende week maar navond zendt de KON iel twee uit van de docu- entairc 'Het Nabije Oos- n', over de dialoog tussen iristendom en islam. In dit irvolg zal een aantal men- 9i, die een rol speelden in de icumentaire, met elkaar in scussie gaan. Basis van het sprek zijn de telefonische iacties van kijkers, die af- elopen dinsdag na de uit- inding konden bellen. Aan :t gesprek neemt o.a. deel: imam Hamzah Zeid, de eidse theoloog dr. Herman eek en ds. Jan Slomp, die oor de gereformeerde ker en is vrijgesteld voor de ialoog met de islam. Het ge- prek wordt geleid door prof. r. L. Leertouwer. „Galerie Linden" Waspiksedijk 37 5161 NS Sprane-Capel The Netherlands Tel. 04168-1980 Jaap Scblee, Bert Stoop, A<kkaoe C Meyer-van Mastrigt van zaterdag 15 oktober t/m zaterdag 26 november 1988 Openingstijden: donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur NA HET succes van de eerste twee toneelstukken voert Kunst Veredelt in Kieldrecht een derde produktie van Ruud de Ridder op: 'Als ik de lotto win'. Vrijdag 11 tot en, met maandag 14 november is het stuk nog te zien in sport hal Kriekeputte in Kieldrecht De aanvang is 20.00 uur. De regie is in deskundige handen van beroepsacteur Alex Wilequet, beter bekend als de facteur uit de tv-serie De paradijsvogels, Fons in Het Pleinije, Pater Damiaan en nog vele andere rollen. Voor Kunst Veredelt regi- seerde hij eerder Het Dagboek van Anne Frank. In Als ik de lott win volgt de toeschouwer het wel en wee van de familie Dierickx waar vader Gilbert bij zijn vrouw en dochter behoorlijk onder de duim zit. Zijn kan sen keren echter als hij de lotto wint en enkele miljoenen opstrijkt. Samen met zijn vriend Leo zet hij nu de bloe metjes buiten tot grote erger nis van vrouw en dochter. Vanaf nu heeft hij de troeven in handen. De rollen in het stuk wor den gespeeld Julien Thiele- man, Magda van de Walle, Sabine van Meersche, Florent de Wilde, Mare Bollanseé, Mariette Verley, Hendrik Cleiren en Marleen Apers. HET SCHEPPINGSVER HAAL was voor Haydn aan leiding om een zeer mooi ora torium te componeren. Een sopraan, tenor en bas vertol ken de rol van de engelen Ga- briël, Uriël en Raphaël die om de beurt een stuk van het ver haal vertellen. Dit oratorium wordt door het gemengd koor Fiori Musi cali en het Lokers Kameror kest o.l.v. Jo van Eetvelde ge bracht in de Collegekerk in Sint Niklaas op vrijdag 11 no vember om 20.00 uur. Solisten zijn Christa Biese- mans (sopraan) Fiona Bryant (mezzo sopraan) Jan Caals (tenor) en Jean-Guy Devienne (bariton). Toegangskaarten kosten 250 B. Fr. Hetzelfde concert in de zelfde bezetting wordt zondag 13 november gebracht in de dekenale kerk in Lokeren. Aanvang 19.30 uur. 22.10 Wer liess Dulcie S.. j het ZDF wordt onder de *1 "Wer liess Dulcie S. er- lorden?' een reportage uit monden over illegale opera- s van geheime diensten. Is kapstok dient de moord Dulcie September, een uidafrikaanse politieke ac- viste, die in maart te Parijs wd doodgeschoten. Of ti tel is tot op heden niet he md wie de dader of de op- rachtgever was. Mam zonder jouisT 2£- V£/V Tl£-N HtPt KUA/1 Nó£ SL,

de Stem | 1988 | | pagina 22