Klaus Biesbroeck fortuinlijk Saamhorigheid en clubliefde op laag pitje SPORT ■AC Milan egens mist fAN DEN BERG MINST GEPASSEERDE DOELMAN IN AMATEURVOETBAL .AG EN Nationale veldrit Goes sterk bezet Stuntmarkt in goede vorm IJSVRAGEN bESTEM SPORT 3 DONDERDAG 10 NOVEMBER 1988 Idie Lawson 01,bchill lions-dal- IN HOOFDKLASSE REGIONALE ZAALVOETBALCOMPETITIE verpoorte-instruad 3-2 nlc-van westen 3-4 - In broodje ben/de ridder- hcg 10-0 - De cijfers spreken voor zich. De Terneuzense gastheren waren niet te stui ten. Zowel voor als na de doel- wisseling schoten ze vijf keer raak. Voor de winnende serie bonte hert-kravo 4-4 - loping gebruikt ter LINGE - De voetbalvereniging Clinge, uitko- fcend in de derde klasse D van het amateurvoet- lal op zondag, doet het boven verwachting goed ft seizoen. Uit de acht gespeelde wedstrijden be- aalde het veertien punten. Cup VOETBAL BASKETBAL SPIEL 77 «luk BEDRUFSVOLLEYBAL TERNEUZEN BU WIELERVERENIGING ZEELAND Badmintonjeugd actief Demonstratietraining Cees Vrieswijk Activiteiten WV Zeeuwsch-Vlaanderen Cees Wissel biljart in Nieuwerkerk Vergadering KNWU district Zeeland HVY'24 tegen Vogelwaarde VOETBAL Prijsuitreiking De Stem- trimklassement Breskens te sterk voor Philippine T14 SCHIEDAM (ANP) - Keje seizoen voor de Schiedamse Ibij Feyenoord last kreeg van tend weekeinde al mee in de elstar. SW heeft een optie op motorcoureur Niall MacKen- lalaris van 1,2 miljoen gulden -an de naar concurrent Honda Iwson. Agostini opgestapte Lawson lever in zes seizoenen drie we- se van de racerij. De 26-jarige Jtrijd om het wereldkampioen- ot van de door Lawson ont- ner. MacKenzie was duidelijk een wereldteam te rijden, kon Groot-Brittannië elf jaar na Itel kan bezorgen". onze sportmedewerker In de hoofdklasse ÏJiét regionale zaalvoet- behaalde Klaus/Bies- xk uit Hulst een for- jijke 5-3-zege op Des Lies. Leider in deze losse blijft Broodje L/De Ridder, dat HCG |et 10-0 versloeg. Eiuoorte blijft evenals laus/Biesbroeck deze koplo- ,r goed volgen. De Axelse Mg had Instruad als tegen- jnder en versloeg deze met 3- NGA 5-2 - De Sluiskilse gas- p beperkten hun aanvallende tos tot uitvallen. Deze defen ce houding stelde Churchill E,ns voor problemen. Na de hervatting vond de ploeg uit Philippine de juiste oplossing. Nadat Werner Corijn voor 1-0 had gezorgd, brachten Hans Cornelis en Benny van Leeu wen Dallinga op voorsprong. Deze 1-2-stand wijzigde na de doelwissleing in 5-2 door tref fers van Huib Zwagers (2x), Theo Schram en Werner Co- rijn. - „De zege was niet verdiend," opperde Verpoorte-coach Bree- poel achteraf. En niet geheel onterecht. Instruad schiep zich de beste en meeste kansen, maar liet er teveel onbenut. Verpoorte bleef zodoende in de race en knalde wel raak. En aangezien het aantal treffers bepalend is voor de uitslag, won Verpoorte via doelpunten van Benny Cortvriend (1-0) en Luc Rombout (2-0 en 3-0). Henk Begijn en Ando Langendijk knalden voor Instruad raak. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. dit als pittig getypeerde duel zetten Cees de Putter en Carlo Picavet Van Westen op een 0-2- voorsprong. Jacky Scheele be paalde hierna de ruststand op 1-2. Dezelfde speler opende na de hervatting weer de score, waarna Cees de Putter voor 2-3 zorgde en Jan Cornelissen voor 3-3. In de slotfase werd Theo Eysacker matchwinnaar door 3-4 te laten noteren. zorgden Paul van der Hooft (3x), Eric van Poucke (3x), Bert Wilting (strafschop), Jaap den Engelsman, Frank Neve en Jos van Driessche. Vanaf de aftrap knalde Bonte Hert er lustig op los. Binnen enkele minuten leverde het een 3-0-voorsprong op via treffers van Martin Fleurbaay, Jan Leendertse en Henk Maas. Jan Kiel tekende daarna voor 3-1, Henk Maas voor 4-1 en weer Kiel voor de 4-2-ruststand. In de tweede helft schoot Jan de Zwarte twee keer in de Bonte Hert-prijzenkast en bepaalde daarmee de eindstand op 4-4. klaus/biesbroeck-des cornes 5-3 - In deze spor tieve wedstrijd behaalde Bonte Hert volgens de Des Corrnes- woordvoerder een fortuinlijke zege. „Wij misten twee straf schoppen en schoten daarnaast nog eens drie keer tegen de paal. Scoren doe je daar niet mee en winnen ook niet. Van daar dat Bonte Hert terecht won," stelde de Terneuzenaar. Roland de Block (3x), Jan de Zwart en Jan Franse zorgden voor de Hulsterse doelpunten. Henk Faas en Paul Tjen-A- Sem (2x) scoorden tegen. STAND Broodje Ben/De Ridder 7-13, Klaus/Biesbroeck 7-10, Verpoorte 7-10, Kravo 7-8, Instruad 7-8, Van Westen 6-7, Bonte Hert 6-7, NLC 7- 7, Des Cornes 7-6, Churchill Lions 7-5, Dallinga 7-1, HCG 7-0. en artikel in het in Zurich ver- de Olympische Spelen van |ruikt. orzitter van de medische com- van gewag te hebben gemaakt bn de internationale sportfede- Igens de Belg bedroeg het aan- |dan tien'. Het roes opwekkende or op de IOC-lijst van verbo et was de reden dat De Merode or zich hield. Het IOC-lid: „Ik ons een even groot probleem is inde zijden druk uitgeoefend om fen, maar ik denk dat deze uit- ervan had verwacht". eze week een vergeefse poging per terug te halen, jax, de club die hem eind vorig n, geen basisplaats meer. On sen de bank en het tweede elf- Set aan een vertrek uit De Meer bewijzen en zolang de trainers ti, zal ik hier blijven", aldus de kemist in de broze defensie van Clinge is collectief sterk' nor Sjaak Begijn [aarmee gaat de formatie van de Terneuzense trainer orge de Block fier aan de leiding met twee punten lorsprong op concurrent Steenbergen en drie punten op g seizoen officieel gestopte Ria zaterdag voor het gewest Zuid- pl Cup. rainen en plaatste zich woens- De Uithof door de afwezigheid prestatie van Jolanda Grimber- iter afreist. Bij de heren plaatste (oegtrio Van de Burg, Veldkamp pen voor de officiële opening van \GEN I Gennip 43,81,3. Manuela Ossendrjj- BoUaart 2.17,32,3. Visser 2.18,22. er 40,30,3. Janssen 40,44,4. Van der L'eldkamp 41,14. 1 de Burg 2.04,04,3. Veldkamp 2.04,31, p.05,88,8. Janssen 2.06,51. *9H' '77V3 yin iï AN DEN Grand-Prix-toernooi Londen Uitslagen: tweede ronde: Hlasek (Zwi)-Rostagno (VSt) 6-2, 6-2, Srejber (Tsj)-Agenor (Hai) 7-6,3- 6,6-2, Seguso (VSt)-Gilbert (VSt) 4-6, 7-6, 6-4, Svensson (Zwe) - Kühnen (WD1) 6-4,6-1. Herzlyia: voor EK jeugd: Israel- Nederland 1-1. Doelpunt Neder land: Van Dommelen. Europacup I dames: Den Helder- Levski Spartak Sofia 69-75. 0 Coupe Korac, heren: RCF Paris (Fra)-Den Helder 76-85 (41-47). trekking B: 2-5-9-24-47-49; serve-getal: 38. Uitslag Spiel 77: 9114845. De wedstrijd Rode Ster-AC 56 minuten wegens mist door er Dieter Pauly gestaakt. Het jn geheel overgespeeld. die in Milaan voor het enige doelpunt zorgde, enkele secon den voordat arbiter Pauly tot staken van duel besloot, uit het veld werd gestuurd, omdat hi] de Joegoslaaf Juric had gesla gen. Het doelpunt van de Joego slavische kampioen was ver diend. Rode Ster speelde, even als twee weken geleden in Mi laan, zeer gedisciplineerd ej) gaf geen kansen weg. Bij Ac Milan werd de geblesseerde Ruud Gullit duidelijk gemist Bovendien schakelden de Joe goslavische verdedigers Rada- novic en Najdovsky Marco van Basten en Virdis door een strakke dekking vrijwel uit. D® over te spelen wedstrijd begin' vandaag om 15.00 uur. Studio Sport komt vanavond met een 20 minuten durende extra uitzending met daan" een samenvatting van de wed* strijd Rode Ster Belgrado^ Milan. De extra uitzending ia J* zien op Nederland 3, om 22.05 uur. instens zo opmerkelijk is het it dat de grensdorp- bewoners deze acht wedstrijden echts één doepunt tegen heb- gekregen. Een grootse ■estatie, want geen enkele oeg, gerekend van de vierde tot aan de hoofdklasse, Kam tot deze daad. Clinge krijgt dus nagenoeg doelpunten tegen en erin schuilt nu juist de acht van de ploeg. Eén keer iren per wedstrijd staat arom vrijwel zeker garant »r de volle winst. De wed- rijd van afgelopen zondag te- n het bezoekende Roosendaal daar een goed voorbeeld van. )t nu toe dus slechts één doel- mt tegen. De gevierde doel- an Siegfried van den Berg erover: „Het enige doelpunt t we tegen kregen was in de sdstrijd thuis tegen BSC. Een op doel werd door een in onze verdedigers van rich- veranderd. Op zo'n mo- snt ben je als doelverdediger hen Eigenlijk was het dus in echt doelpunt, maar hij de wel." De successen van het elftal te danken aan heel de oeg. Niet één persoon of al- n een verdediging staat ga lt voor goede prestaties, iet is duidelijk een verdienste de hele ploeg. Momenteel we collectief sterk. Wan- er de techniek het in een edstrijd laat afweten of wan- ir we om welke reden dan slecht draaien, beschikt «ge nog altijd over het wa ll van de vechtlust De ploeg dan bereid te knokken voor "t resultaat. Voor mij als kee- 7 is het daarnaast een fijne dachte te weten dat ik een ersterke en bijna niet te pas- ren verdediging voor me heb. spelers moeten er alleen or waken dat ze niet te veel de verdediging afgaan, want kan het wel eens verkeerd Wken. We moeten waken or gemakzucht. Tot nu toe is tereen daar gelukkig van Wrongen," aldus de minst Passeerde doelman van dit oment in het amateurvoetbal. vervolgt: „In de wed- van afgelopen zondag 'amen we na de 1-0-voor- '°ng in de problemen, maar 'geluk was aan onze kant. ®egen we in de laatste mi- noS een bal tegen de lat. J,,geloof ik datje geluk kunt wangen. Als je onderaan at heb je meer met pech te ken, dan was die bal er mis- «en ingegaan." v?™ eerder gesteld is Clinge menteel de trotse lijstaan- iJj ^staties en sfeer A1 dan meestal samen. Bij de Jatten is dat niet anders. 'Sned van den Berg: „Het is Scluen een cliché, maar de is onvoorstelbaar goed. J? met geen pennen te be- .ydh be trainingen wor- ln,P™aal bezocht. Na de J^aing op Roosendaal is kfJd® kantine gezongen en t) h onze tegenstander ""«blijkbaar goed naar de |,»ens gingen pas om Wmswaarts." in hI verdere verloop e competitie is Van den «rughoudend. Hij be- osoó f® kampioenschap Cfl We. in dit stadium van nog niet denken, ffin 15 weS nog te lang er nog teveel hindernis sen te nemen. Eten plaats bij de eerste drie moet er echter wel inzitten, mits we niet te maken gaan krijgen met blessures en schorsingen. We hebben name lijk een smalle selectie, be staande uit dertien a veertien spelers. Door de blessures van Tom Willaert en Pascal Del- forge hebben we een beroep moeten doen op spelers uit het tweede. Dat kan natuurlijk niet ein deloos doorgaan. Clinge voet balt al een aantal jaren met de zelfde ploeg, een jonge ploeg waarvan in de toekomst nog veel te verwachten is. Zondag moeten we tegen de nummer twee: Steenbergen. Als we van deze tegenstander winnen dan slaan we een gat van minstens drie punten. Als dat gebeurt kun je niet meer volhouden dat je niet voor het kampioenschap speelt. De wil is bij ons wel aanwezig, maar de weg is nog lang." Siegfried van den Berg, de succesvolle doelman van de voetbalvereniging Clinge. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Van onze sportmedewerker GOES - De categorie profs/amateurs krijgt de grootste bezetting tijdens de nationale A-veldrit die zaterdag 12 november in het Hollandsche Hoeve- gebied in Goes wordt ge houden. Acht beroepsren ners en 28 amateurs gaan gezamenlijk van start en zij vormen uiteraard de hoofdmoot van het uitge breide programma. Bij de profs vertrekken als gerenommeerde veldrijders Reinier Groenendaal, Martin Hendriks en Huub Kools, ter wijl tevens in actie komen Jo- han en Theo van de Velde en het Zeeuwse trio Patrick van Passel, Peter Hoondert en Maarten Ducrot. Sterke kleppers bij de ama teurs zijn onder andere Noël van der Leij, Gert-Jan Beij- en, Ties Verhagen, René van Korven, Pieter Burgers (Ne derlands kampioen 1987), de Zeeuwse districtskampioen Benny Tieleman en Freddy de Muijnck uit IJzendijke. Laatstgenoemde renner, die als specifieke veldrijder reeds tot uitstekende resultaten kwam - hij greep de Belgi sche militaire titel vorige week - zal ongetwijfeld ook in Goes in staat zijn om gestalte te geven aan zijn reputatie. Andere Zeeuwse deelnemers zijn onder andere Wim Wol- fert, Pierre Raas, Mare de Smit en Leo Goeree. Bij de junioren vertrekken als favorieten Geert Opheij, Dennis van Beek, Karei Schüller en Pascal Allewijn, die tot de nationale selectie behoort. Onder de zestien deelnemers bevinden zich ook de Zeeuwen Raymond Tol- hoek, Frank Zoetewei, Johan Bouman en John Wiskerke. De categorie nieuwelin gen/dames (elf vertrekkers) krijgt twee nationale kam pioenen aan de start. Bij de dames is dat Anita Hakkert en Niels van der Steen. Er is één Zeeuwse deelnemer bij deze categorie, namelijk Randy van Gils uit Vlissin- gen. Bij de categorie liefheb bers/veteranen komen 28 renners in actie, waaronder Gert Tiemens, Henk Harse- veld, Karei Bouman en de Zeeuwen Edward Koets en Kees den Hartog. Gedepu teerde mevrouw Mans-Kos ter lost het startschot bij de wedstrijd voor de profs/ama teurs. Start en finish zijn aan de Kattendijkse dijk. Het pro gramma luidt: 11.30 uur lief hebbers/veteranen, 12.30 uur nieuwelingen en dames, 13.30 uur junioren, 14.45 uur profs en amateurs. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klasse van de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie blijft Stuntmarkt nog steeds zonder puntenverlies. Tegenstander Dow slaagde er niet in de Hulstenaren een set af te pakken, hoewel het in de derde set een dubbeltje op zijn kant was: 3-0 (15-7,15-6, 15-13). Verrassend was de 2-1-winst (11-15,15-5,15-8) van Verstrae- ten Verbrugge op Kramer 1, temeer omdat Verstraeten Verbrugge slechts vijf spelers in het veld had. Kramer 1 ver valt weer in hetzelfde euvel waar het vorig seizoen mee te kampen had, namelijk punten inleveren tegen ploegen waar, als men mee wil draaien in de strijd om de eerste plaats, men zeker met 3-0 van moet win nen. De ploeg van De Meijer Van onze sportmedewerker ARNEMUIDEN - Saamho righeid en clubliefde ston den dit jaar op een laag pitje bij de Wielervereni ging Zeeland. Naast andere activiteiten waarvoor wei nig animo bestond, kwam tijdens de jaarvergadering in Den Krab te Arnemuiden onder andere ook de club training ter sprake, die eigenlijk geheel in het niet was gevallen. De renners kwamen niet opda gen en gingen afzonderlijk of in kleine groepjes anders op pad om kilometers in de benen te krijgen. „Eten slechte zaak," vond Sam Broersma. „En hoe kunnen we van deze flodders weer een geheel maken?", vroeg hij zich af. Uit de vrij langdurige discussie die over dit onderwerp ontstond, bleek dat een aantal renners van me ning was dat er teveel wed strijdelement zat in de trai- ningsritten. De zogenaamde 'grote' renners overheersten de 'kleintjes' en men vond dit geen gezond uitgangspunt Vanachter de bestuurstafel merkte secretaris Bert van Gils echter op dat men niet altijd spijkers op laag water moet zoeken en dat er op een trai ningsparkoers waar een klein rondje is uitgezet, altijd de mo gelijkheid blijft bestaan voor achterblijvers om opnieuw aan te sluiten. In ieder geval gaat men in het komende voorjaar toch weer trachten gestalte te geven aan de clubtraining op het bekende rondje in Klevers- kerke. Castelli, een kledingbedrijf uit België, zal in het komende seizoen als sponsor optreden voor de amateurs van de WV Zeeland. Dat ontlokte Kees den Hartog (liefhebber) en ook an deren die tot deze categorie be horen, zoals Leo de Jonge en Sam Broersma, de vraag of zij hun clubtenue dan zelf zouden moeten betalen. Waarnemend voorzitter Frans de Kraker, die door afwezigheid van Kees de Ridder, de leiding had van deze vergadering, deelde daarop mede dat het bestuur er naar streeft om alle categorieën, dus ook liefhebbers, junioren en nieuwelingen voor clubsponso- ring in aanmerking te laten ko men. En dat zou dan betekenen dat er gratis kleding wordt verschaft. Zover is het momen teel nog niet, maar men hoopt dit toch binnenkort rond te krijgen. Secretaris Bert van Gils meldde in zijn jaarverslag dat diverse renners van de WV Zeeland ook in het afgelopen seizoen weer tot goede resulta ten zijn gekomen. Zo won Rob Bijvank dertien keer bij de amateurs. Hij zegevierde onder andere in de Dorpenomloop van Rucphen en de Omloop van de Bommelerwaard, ter wijl John de Crom triomfeerde in de Omloop van Braakman en Nico van de Klundert deed dat in de Omloop van de Ga verstreek. Tevens eiste laatst genoemde de districtstitel voor zich op. Ook Arjan de Ridder deed in het voorseizoen weer van zich spreken bij de junio ren (overwinningen in de Bör- keromloop en die van 't Lage- land), terwijl hij ook triom feerde in Dwars door België. Blikvanger bij de KNWU- jeugd van 14 jaar was Jean Pierre Gödde, die vijftien bloemtuilen incasseerde. Evenals andere jonge ver enigingen heeft de WV Zeeland gebrek aan kader, maar men hoopt dat toch in het komende jaar op te kunnen vangen. Voor het komende seizoen staan weer verschillende clubuitzen dingen gepland voor de ama teurs. Een aantal Belgische en alle Zeeuwse klassiekers staan onder andere op het program ma. De club telt momenteel vijfentachtig leden, waaronder zo'n 40 actieve renners. Het boekjaar kon men afsluiten met een batig saldo van ruim ƒ500. poetste zijn blazoen op door in een spannende wedstrijd uit te halen tegen Kramer 2 met 3-0- winst (16-14,15-13,5-3). In de tweede klasse heeft Neelemans zijn koppositie ver stevigd door een 3-0-overwin- ning op ABN (15-7,15-2,15-10). PZEM liet zich weer eens ver rassen en ging de boot in tegen Dow 2: 1-2 (15-6, 15-17, 11-14). Bij Noordzee is het nog steeds huilen met de pet op. Van een rammelend Philips 1 werd ver loren met 1-2 (15-10, 13-15, 6- 10). De dames voor Voorwaarts doen het dit seizoen uitstekend. Na twee keer rode lantaarn drager te zijn geweest in de derde klasse, staat de ploeg nu in de middenmoot. Voorwaarts won nu met grote cijfers van Gemeente 3:3-0 (15-2,15-10,15- 7). OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse: NHI-Beldo 10-3 (13- 15, 6-15, 6-10), Dees 1-Gemeente 1 3-0 (15-7,15-11,15-8). Tweede klasse: De Hoop-Van Zeist 3-0 (15-7, 15-9, 15-5), Dees 2-PSV 1 2-1 (16-14,15-4,11-13). Derde klasse: Dees 3-Dethon 2-1 (1-15,15-9,15-9), Beldo 2-Kramer 4 2-1 (15-11, 14-16, 14-12), Haven- schap-Scheldesport 2-1 (15-7, 15-9, 9-15), Kramer 3-Bundeltouw 0-3 (5-15, 6-15, 4-15), Gemeente 2-Phi- lips 2 3-0 (15-6,15-1,15-4). STANDEN Eerste klasse: Dees 1 6-17, Zelden- rust 6-16, Stuntmarkt 5-15, Kramer 1 5-10, Verstraeten Verbrugge 6- 10, Dow 1 5-9, De Meijer 5-8, Kra mer 2 6-7, Sterbanden 6-6, Ge meente 1 5-4, Beldo 1 6-4, Wiekslag 4-3, MTS/MEAO 14-2, NHI5-0. Tweede klasse: Neelemans 6-14, De Hoop 5-11, De Pooter 4-10, PSV 1 4- 10, Dees 2 5-10, Dow 3 6-10, Rabo 5- 9, PZEM 6-8, Dow 2 6-6, ABN 5-5, Van Zeist 6-5, Philips 16-4, Noord zee 6-4. Derde klasse: Dees 3 6-16, Bundel- touw 7-15, Gemeente 2 6-14, Ha venschap 6-13, Scheldesport 6-11, Kramer 4 5-10, Voorwaarts 6-8, Kramer 3 5-6, Dethon 5-5, MTS/ MEAO 2 5-5, Beldo 2 5-4, Philips 2 5-4, Gemeente 3 5-4, Bravenboer Scheers 4rl. NIEUWSOVERZICHT TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen gaat za terdag 12 november het badminton-jeugdgrandprix van start Het betreft een serie van vijf toernooien voor de Zeeuwse jeugd, dat wordt afgesloten met een invitatietoernooi waar voor zij, die in vijf grandprix-toernooien de beste resultaten hebben geleverd, zullen worden uitgenodigd. Voor de organisa tie van het eerste toernooi tekent de badmintonclub BC Ter- neuzen. KLOOSTERZANDE - Cees Vrieswijk, bedenker en promotor van de volleybalspeeltuin, verzorgt zaterdag 26 november een demonstratietraining in gymnastiekzaal De Hinde in Klooster- zande. Tussen 09.30 en 10.30 uur traint Vrieswijk ongeveer vijftien jongens en meisjes van de volleybalverenigingen Savok en Philippine. Daarna volgt dan nog een theoretisch gedeelte, waarin ook vragen kunnen worden gesteld. Deze training is een initiatief van de sectie techniek en jeugd van het district Zeeland van de NeVoBo. TERNEUZEN - Evenals voorgaande jaren heeft de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen een aantal activiteiten op touw gezet om te overwinteren. Daarbij wordt aardig wat gevoet bald. Op 11 november wordt een zaalvoetbaltoernooi in Ter- neuzen gespeeld met twee teams van de wielervereniging en Dow. Op 13 november staat de traditionele viswedstrijd op het pro gramma bij De Griete onder leiding van Cor Vervaet en Mare van Passel. Op 19 november neemt de club deel aan een zaal voetbaltoernooi in het Belgische Roeselare. Een voetbaltoer nooi ook 25 november in het Belgische Landegem. Twee keer is de vereniging voorts te gast op het voetbalveld van Zuidzande. Dit 11 december tegen SV Zuidzande en 17 december met trim- club Freewheel als tegenstander. NIEUWERKERK - Cees Wissel van de biljartvereniging Con cordia uit Terneuzen neemt van vrijdag 11 tot en met zondag 13 november deel aan het gewestelijk kampioenschap eerste klasse driebanden. Deze eindstrijd van het gewest Zuid-Nederland wordt gehou den in hotel-café-restaurant De Meebaal in Nieuwerkerk. Voor het district Walcheren en De Bevelanden komt Lou West dorp van DOS Ovezande uit in deze eindstrijd. KLOOSTERZANDE - Tijdens de algemene najaarsvergade ring van het district Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, die in hotel Van Leuven in Kloosterzande wordt gehouden, stappen twee bestuursleden op. Henk Remijnsen en Fons van Dorsselaer stellen zich niet meer herkiesbaar. Als donderdag 17 november deze vergadering gehouden wordt keert districtssecretaris Fons van Dorselaer in verband met werkzaamheden en studie niet meer terug in het bestuur. Ook districts-contactfunctionaris Henk Remijnsen houdt het voor gezien. Hij heeft het te druk in zijn nieuwe functie als voorzit ter van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend en voert nog en kele punten aan waarom hij met die functie stopt. Anton Ko- mejan uit Kruiningen is inmiddels door het districtsbes tuur voorgedragen om een van die plaatsen over te nemen. HULST - Het standaardteam van de Hulsterse vierdeklasser HW'24 speelt woensdag 16 november een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen het eerste team van Vogelwaarde. De wedstrijd wordt gespeeld op het kunstgrasveld van de hoc- keyvereniging Rapide aan de Grote Kreekweg in Hulst en be gint om 20.00 uur. Het is de bedoeling van de 'Stichting kunst gras Rapide' meer verenigingen te interesseren van het kunst gras gebruik te maken in de toekomst. Tijdens deze avond zul len bestuursleden van Rapide beschikbaar zijn om de nodige informatie te verstrekken. EN STANDEN A-JUNIOREN Interregionaal: RCS Al-Rood Wit W Al 3-2, HW24 Al-Hal steren Al 2-0, DOSKO Al-Zie- rikzee Al 3-1, Middelburg Al- Goes Al 9-0, Vogelwaarde Al- Roosendaal Al 2-3, NAC Al- Vlissingen Al 1-1. Hoofdklasse: Robur Al-Lewe- dorpse Boys Al 5-0, Axel Al- Breskens Al 4-0, Koewacht Al- Wemeldinge Al 8-0, Terneuzense Boys Al-Arnemuiden Al 0-1, VCK Al-Zaamslag Al 1-2. Groep A3: Mevo Al-DFS Al 4-4, Kapelle Al-Zonnemaire Al 8-1, Bruse Boys Al-Duiveland Al 5-2. Groep A4: Kloetinge A2-RCS A2 6-1, Heinkenszand Al-Zeelandia Al 2-4. Groep A5: Wolphaartsdijk Al- Kruiningen Al 1-1. Groep A6: Kruiningen A2-Kloe- tinge A3 Kloetinge A3 niet opge komen. Groep A7: Walcheren Al-Meeu wen Al 5-1, Oostkapelle Al-Dau- wendaele Al 4-2. Groep AS: WIK Al-Wissenkerke Al Wissenkerke Al niet opgeko men, RCS A3-Vlissingen A3 3-6. Groep A9: HW'24 A2-Honte- nisse Al 2-5, AZW Al-Terneu- zen Al 3-2. Groep AIO: Hoek Al-Corn Boys Al 0-8, Philippine Al-Clinge Al 2-1. Groep All: Terneuzen A2-Axel A21-4. B-JUNIOREN Interregionaal: Baronie Bl- Kloetinge BI 3-2, Zierikzee Bl- Internos BI 1-4, JEKA Bl- HW24 BI 1-7, Vlissingen Bl- TSC BI 4-2, Terneuzense Boys Bl-NAC BI 0-13, RCS Bl-Mid- delburg BI 2-1. Hoofdklasse: Walcheren Bl-Yer- seke BI 11-1, Breskens Bl-Axel BI 5-1, Kapelle Bl-RCS BI 1-1, Terneuzen Bl-VCK BI 1-7, Dau- wendaele Bl-Hontenisse BI 1-0. Groep B3: SKNWK Bl-Mevo BI 1-4, Bruse Boys Bl-Renesse BI 1- 6. Groep B4: Kapelle B2-Zierikzee B2 3-3, Dauwendaele B3-SSV65 B210-0. Groep B5: '-Heer Arendskerke Bl-Kruiningen BI 8-0, Kloetinge B2-Robur BI 1-5, Rillandia Bl- Wemeldinge BI 5-0. Groep B6: Krabbendijke Bl-Pa- trijzen BI 7-0. Groep B7: Nieuwdorp Bl-Hein- kenszand BI 2-5. Groep B8: Meeuwen Bl-Vlissin- gen B2 1-0, Serooskerke Bl- Noormannen BI 1-4, Oostkapelle Bl-Bevelanders BI 3-1. Groep B9: Zeelandia Bl-GPC BI 1-3, Jong Ambon Bl-Veere BI 10- 2, RCS B2-Middelburg B2 9-1. Groep B10: VCK B2-RCS B3 0-1, Zeeland Sport Bl-Domburg BI 2- 2. Groep Bil: Biervliet Bl-Oost- burg BI 0-1, Schoondijke Bl- Aardenburg BI 2-3, IJzendijke Bl-Sluis BI 8-0. Groep B12: Hontenisse B2- HW24 B2 3-0, Hoek B2-Philip- pine BI 1-7. Groep B13: Hoek Bl-STEEN BI 3-0, RIA Bl-Koewacht BI 6-0. C-JUNIOREN Hoofdklasse 1: Kapelle Cl- SSV'65 Cl 5-0, RCS Cl-Kloetinge Cl 2-2. Hoofdklasse 2: Middelburg Cl- VCK Cl 3-1, RCS C2-Dauwen- daele Cl 3-0. Hoofdklasse 3: Terneuzense Boys Cl-Aardenburg Cl 2-8, STEEN C1-HW24 Cl 3-0. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - In café Benelux in Koewacht vindt aanstaande vrij dag (11 november) de prijsuitreiking van de Zeeuws Vlaamse Trim- federatie plaats. Naast het sportieve ge deelte wordt een bingo ge houden. Vanaf 20.30 uur kunnen de renners hun prijzen ophalen. Het trimmersklasse ment van De Stem werd gewonnen door Henk Pe ters. Van onze sportmedewerker BRESKENS - In een aan vallende en snelle partij voetbal heeft Breskens met 2-1 van Philippine gewon nen. Na tien minuten kwam de thuisploeg in deze vriend schappelijke wedstrijd op voorsprong door Johnny Li- vramento. Daarna bleef het speelbeeld wisselend met kan sen voor beide ploegen. Kort na rust kwam Philippine langszij via Werner Corijn. In de slot fase trok Breskens het initia tief weer wat meer naar zich toe en dat werd beloond met een doelpunt. Na goed voorbe reidend werk van Henk Ottens scoorde Robby de Muijnck 2-1.

de Stem | 1988 | | pagina 11