IZEI iktbv TIE J Roda JC op oorlogspad SILOOY HENGELT NAAR PLAATS BU PSV 6Wie is de beste van België' Littbarski hekelt beleid Beckenbauer SPORT 1 B.V. Schorsing dwingt jan Keizer als arbiter op te stappen j Een helft PSV rechtstreeks op televisie I BREDA - Van de tweede helft van de Europacup-I- wedstrijd Porto-PSV wordt [vanavond een rechtstreeks felevisieverslag gegeven op Nederland III. Porto PSV SFEER GRIMMIG BU ANDERLECHT-MECHELEN Bezuiningsdrift kost FC Groningen bijna geld iatsten wij nen en deuren. door: irming - sa- Terneuzen tel. ELI's mannenmode I Aanleiding voor de schorsing [van Keizer is de Europacup III- finale van vorig seizoen tussen I Bayer Leverkusen en het [Spaanse Espanol. De heenwed- I strijd eindigde in 3-0, waarna [de Westduitsers in eigen huis [het verlies met 3-0 goedmaak- jten. Vóór, tijdens en na de [strafschoppenserie, waaruit I Leverkusen als winnaar te- I voorschijn kwam, heeft Keizer volgens de normen van de UEFA niet juist opgetreden. [Hij liet toe dat er tijdens de strafschoppenserie tientallen Vreemden' en journalisten het [veld betraden. „Keizer was Lmede verantwoordelijk voor de [chaos na afloop", stelt Malka. De Nederlandse toparbiter werd, nadat hij twee keer door de strafcommissie van de [UEFA was gehoord, om twee redenen gestraft. Hij ver- zuimde om binnen twee keer 24 uur melding te maken van de [wanordelijkheden en nam tij- dens de verhoren een niet neu- [trale opstelling in. Dat laatste [wordt uitgelegd als een pro- J Leverkusen houding. 'k leverancier j DILIBERTO DWINGT BASISPLAATS AF ESPINHO/PORTO - FC Porto heeft vanavond laat als de wedstrijd tegen PSV gespeeld wordt, waarschijnlijk twee bekwame trainers op de tri bune zitten. WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 OOK KRITIEK OP PLATINI Linkerenkel Becker in het gips Hoekman nog niet geschorst Schapers snel klaar in Londen Mecir begint met verlies Hans Jorritsma herbenoemd Kelly lonkt naar ploeg Roche Si Weert toch uitgeschakeld EC LANDSKAMPIOENEN Werder Bremen schakelt Celtic uit mannenmode 1 - j presents: 88-'89 najaars-/winterkollektie - McGregor - van gils - nik boll - gardeur - ledub - patrava DE STEM Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 I Van onze speciale verslaggever [PORTO - Oud-voetbal- Ischeidsrechter Jan Keizer, [die afgelopen zomer plotse- [ling zijn internationale ar- Ibitersloopbaan afbrak, I heeft zich door een schor- Ising van de UEFA min of Imeer genoodzaakt gevoeld [zijn carrière een half jaar leerder dan gepland te I beëindigen. I Op 28 juli van dit jaar is de Ischeidsrechterscommissie van [de UEFA, waarin onder ande ren de Nederlander Leo van Ider Kroft zitting heeft, meege- Ideeld dat Keizer geen UEFA- I wedstrijden meer mocht flui- |ten. Het Westduitse commissielid Malka en een woordvoerder I van het UEFA-secretariaat, Renato Orlando, onthullen in I Nieuwe Revu van deze week, I dat het afscheid van Keizer een I voor de arbiter vervelende ach- I tergrond heeft. Van onze sportredactie Br aan vooraf, te beginnen om 23.30 uur, gaat een samenvat ting van de eerste helft van het duel. In dezelfde extra uitzending i Jan Studio Sport, die begint om 123.00 uur, zijn beelden te zien fjan de UEFA-cupwedstrijd Servette-FC Groningen en de Europacup-I-wedstrijd Rode titer Belgrado-AC Milan. In de eerste uitzending van titudio Sport (aanvang 21.57 uur op Nederland III) is een sa menvatting te zien van Metal- ustCharkov-Roda JC. ede 6 jis 2534 Door John van Dinther CHARKOV - Roda JC gaat vanmiddag op het oorlog spad. De ploeg is geenszins van plan zich te laten slachtofferen door Metallist in de tweede wedstrijd in het Europees toernooi voor bekerwinnaars. !„Ze krijgen te maken met een onverwacht hard Roda JC", liet trainer Jan Reker gistermid dag strijdvaardig wetea „We laten ons niet slachten door de Russen. Uiteraard gaan we niet schoppen, maar het lijf aan lijf-gevecht zullen we niet schuwen". Roda JC wil vuurwerk, dat gisteravond in Charkov werd afgestoken bij de herdenking van de oktoberrevolutie, in het uitverkochte stadion. Gehar nast en tot de tanden gewapend willen ze de Russen, die onge twijfeld massaal gaan aanval len, uit hun doelgebied houden. Jan Reker: „Gele kaarten cal culeren we in. Het is onbelang rijk of een speler (Fraser en Nöllgen) de volgende ronde niet kan spelen". „Als we de kwartfinale maar bereiken. Je moet af en toe een gele kaart riskeren. Daarmee wil ik niet zeggen dat mijn ploeg moet schoppen zoals Gui- maraes deed in Portugal. Geen geniepigheden, wel mannelijk hard. Ze moeten zich niet laten aftroeven of intimideren". Roda JC heeft volgens Reker in Portugal tegen Guimaraes al veel ervaring opgedaan. De aanslag op lijf en leden werden manmoedig gedragen. Een er varing en een aantal blauwe plekken rijker bereikte Roda JC vorige maand de volgende ronde van het EC Il-toernooi. „We zijn opgewassen, denk ik, tegen schoppartijen, maar zover zal het niet komen. In Portugal hebben de spelers voor 20.000 mensen gevoetbald Woensdag voor 36.000 mensen kan de spelers alleen maar een kick geven". „Belangrijk is dat mijn ploeg de wedstrijd in handen houdt. We moeten zelf ook aanvallen. Metallist ontmoedigen. We moeten de confrontatie niet ontlopen", zei Reker. Silvio Diliberto begint van middag als basisspeler aan de linkerkant op het middenveld. De middenvelder dwong zijn opstelling af door zijn goede en opmerkelijke come-back afglo- pen zondag tegen PSV. „Hij heeft zichzelf in het elftal ge speeld", zei Jan Reker. „Zondag stond voor mij de keus al vast. Broeders is ook een kandidaat, maar hij heeft minder ervaring dan Diliberto". Diliberto speelde een aantal jaren geleden met Sparta tegen Spartak Moskou. De midden velder had gehoopt op de selec tie, maar was er niet van uitge gaan. „Ik had het gevoel dat ik woensdag ook zou spelen. Ze ker wist ik het niet. Het is ze ker een genoegdoening. Ik heb een rot periode achter de rug. Hopelijk is die nu definitief achter de rug". Veertien dagen geleden in Kerkrade heeft Metallist zijn ware gezicht niet getoond. De ploeg kan veel beter en zal vandaag met Barinov en Tas- sarov in de spits proberen de 1- 0 achterstand recht te zetten. „Ik verwacht een stormloop. Niet erg, maar we hebben ge noeg mogelijkheden om zelf ook te scoren. Als we in Kerk rade tegen een Russische muur zeven kansen krijgen, moeten we bij open voetbal van de Russen zeker meer kansen scheppen. We moeten ze aan pakken, dat is de sterkte van Roda JC", meende Jan Reker. De vermoedelijke opstellingen: Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Brandts, Fraser en lïost; Suvrijn, Boerebach en Diliberto; Sanchez Torres, Van Loen en Van der Luer. Metallist: Sivoetsja; Derkatsj, Ra- mantsjoek, Pantsjisjin en Soeslo; Derevinski, Raljoetsjenko en Ja- koe bovski; Adzojev, Baranov en Tarassov. Eresaluut voor Quinito De bij de spelers nog steeds populaire vertrokken trainer Joaquim Jesus Quinito is door het bestuur uitgenodigd als eregast. Naast hem is een plaats gere serveerd voor Arthur Jorge, de zaterdag bij Matra Racing Club de Paris opgestapte oefenmeester, die Porto ander half jaar geleden naar een Europacup voor landskampioe nen leidde in Wenen, waar Bayern München werd versla gen. Het is er Porto alles aan ge legen om Jorge vanavond aan de morrende aanhang te kun nen presenteren als de nieuwe sterke technische man. Wat het zijn vooral de supporters, die Jorge terugwiUen. Voorzitter Pinto da Costa zou liever in zee gaan met Perez Marinho. Het betreft de Braziliaan, die in 1974 nog in Dortmund tijdens het WK tegen Nederland speel de. Hij behaalde als trainer in Portugal goede resultaten met Guimaraes. Momenteel traint hij het Braziliaanse Santos. Arthur Jorge wordt echter aan de mond van de rivier de Douro nog steeds als een half god vereerd. Daarom was een manager Luciano d'Onofrio gisteren in Parijs om Jorge te verleiden tot het tekenen van een nieuw contract bij Porto. Jorge zal dezer dagen overi gens niet de laatste zijn, die de Parijse club verlaat. Hoofd sponsor Matra trekt zich na melijk terug bij Racing. Als er niet voor het einde van het jaar een nieuwe geldschieter wordt gevonden, houdt de club op te bestaan. De dure, verwende vedetten van Racing zijn daarom op zoek naar nieuwe werkgevers. Een van hen is Sonny Silooy, de verdediger die onlangs bij Duitsland-Nederland demon streerde dat de Franse compe titie een zeer slechte invloed heeft op zijn conditie en scherpte. „Ik wil persé weg hier", sprak de back in Parijs. „Ik wil terug naar Nederland, want ik ben afgeknapt op de mentali- door Chris van Nijnatten teit van mijn medespelers", al dus Silooy, die nog twee jaar te gaan heeft in Frankrijk, maar bij opheffing van zijn club transfervrij wordt. Zijn voor nemen om naar Nederland te rug te keren heeft de geur van een sollicitatie naar een plaats bij PSV. Welke andere vader landse club kan een topmana gerssalaris van Silooy anders betalen? In hotel Praia Golfe in de ten zuiden van Porto gelegen bad plaats Espinho, waar PSV zich voorbereidt op het treffen met de Portugezen, deed gisteren in beperkte kring het gerucht dat PSV aast op Silooy al snel de ronde. Hij zou de op leeftijd ge raakte Gerets moeten opvol- gea „Ik weet dat Silooy het in Parijs niet naar zijn zin heeft, maar wij hebben geen contac ten met hem", weersprak ma nager Kees Ploegsma de be langstelling voor de ex-Aja- cied. „Ik zou Gerets nu niet graag geconfronteerd willen zien met concrete plannen voor zijn opvolging. Daarom zeg ik dat we onze prioriteiten nu el ders hebben liggen". Aan de Portugese boorden van de Atlantische Oceaan haait men nu graag de elf jaar geleden gespeelde Europacup duels tussen Manchester Uni ted en FC Porto in herinnering. Toen verloor Porto uit met 5-2, maar versloeg de Engelsen thuis met 4-0. Voor zo'n soort wonder wordt nu gebeden in de talrijke kerken van Porto en omgeving. Onder een behaaglijke zon aan het strand van Espinho maakte men zich in het kamp van PSV niet al teveel zorgen om Porto. Alleen de jarige oefenmeester Guus Hiddink benadrukte nog maar weer eens niet te wiUen verliezen. „Daarom neem ik onze voorbe reiding ook serieus en zijn we niet in het centrum van Porto gaan zitten. Dan zou hetzelfde gebeurd zijn als vorig jaar in Istanbul. Toen gingen we met een 3-0 voorsprong op zak naar Galatasaray. Midden in de stad zaten we in een hotel met spon sors, pers en supporters. Aan zulk gehos heb ik geen behoefte meer. We gingen daar bijna de boot in. Gelukkig bleef Galata saray daar op 2-0 steken". Maar het lijkt of Hiddink de enige is die er de spanning in houdt bij PSV. De spelersgroep, met een grappen en grollen makende Lerby aan het hoofd, maakt een wel zeer ontspannen indruk. De Eindhovenaren kunnen vrijwel zeker beschik ken over Koot, het meedoen van Kieft lijkt eveneens moge- Van onze speciale verslaggever GENEVE - De poging het kostbare verblijf in Ge neve tot een minimum te beperken, heeft FC Gro ningen bijna handenvol geld gekost. Het bestuur van de club dacht slim te zijn door niet op de gebruikelijke maandag, maar pas gisteren naar de con- gresstad in Zwitserland te vertrekken. Genéve is na New York en Tokyo nu eenmaal de duurste stad ter wereld. Bovendien vertrekt de formatie drie wartier na afloop van de wedstrijd tegen Servette alweer, eveneens om geld uit te sparen. Groningen reisde gistermiddag echter pas na een ver jong van ruim vier uur van 'Airport Groningen' af. "aardoor zette de delegatie rond half vijf 's middag voet op Zwitserse bodem. De UEFA schrijft voor dat een uit spe- end team uiterlijk om 17.00 uur de dag voor de wedstrijd ?p Pe plaats van handeling aanwezig moet zijn. Groningen w ^at'Z'^ ^et met hakken over de sloot. Waren we te laat geweest", verklaarde voorzitter Renze ve Vries, „dan had ons dat zeker enkele tienduizenden gul- sis gekost". De vertraging lag overigens niet aan de mist, maar kwam door een mankement aan het vliegtuig. Door Ted van Leeuwen GENVAL - Anderlecht of KV Mechelen, wie is de beste van het land? Van avond komen in het al we ken uitverkochte Astrid- park van Brussel de messen geslepen ter tafel bij het meest prestigieuze duel uit de geschiedenis van het Bel gische clubvoetbal. In een unieke 'Europese' con frontatie wordt de voetbal macht van België betwist. Een gril van het lot koppelde An derlecht en KV Mechelen aan elkaar in het Europa Cup II- toernooi. Geen van beide par tijen is gelukkig met het Belgi sche duel. Bovendien is het al de tiende confrontatie tussen de twee grootmachten binnen twaalf maanden. „Waardeloos", zegt Anderlechter Adrie van Tigge- len, vanavond één van zeven Nederlanders op de mat. „Europa Cup moet iets interna tionaals zijn". „Het is erg vervelend maar niet te veranderen", meent Aad de Mos, de ook al Hollandse trainer van KV Mechelen, de houder van de Europese beker voor bekerwinnaars. Het door De Mos in ruim twee jaar uit de grond gestampte 'Wonder van Mechelen' doet een aanval op de gevestigde macht van An derlecht. In de competitie staat KV drie punten voor en twee weken geleden werd de Euro pese match in Mechelen met 1- 0 gewonnen. De rivaliteit tussen de twee sterkste formaties van het land is enorm, maar mist de sfeer en de charme van 'echt' Europees voetbal. „Het gaat om de voet balmacht van België", weet Raymond Goethals, de 67-ja- rige voetbaldirecteur van An derlecht. „De verliezer is ver plicht kampioen te worden". Zelden is de rivaliteit tussen twee clubs in België zo groot en zo grimmig geweest als op dit moment. Deze tweede en be slissende confrontatie tussen Anderlecht en KV Mechelen zal volledig in het teken staan van de gebeurtenissen van de 26ste oktober toen het eerste duel volledig ontspoorde. 'Achter de Kazerne' had zich een schop- partij om van te rillen voltrok ken. Al in de tweede minuut zond de Franse arbiter Vautrot de Nigeriaan Keshi van het veld, die provocerende Neder landse Mechelaar Piet den Boer had neergetrapt. Anderlecht koos vervolgens voor het principe 'vrouwen en kinderen eerst' en trok een muur op voor invaller-doel man De Wilde. Ook Mechelen nam geen risico en het duel zou tot één langgerekte geeuw zijn verworden, ware het niet dat er een schoffelpartij zonder weerga was opgevoerd waarin de eerbied voor andermans lijf en leden een dieptepunt bereik te. Twee minuten voor tijd werden de tien van Anderlecht van morele winnaars tot feite lijke verliezers toen invaller Wilmots het enige foutje van de reserve-doelman afstrafte. Alom gevreesd wordt dat het ook vanavond een gesloten wedstrijd wordt, geheel naar Italiaanse geest De spelers, vooral die van Anderlecht, zul- m HAMBURG (SID) - De Westduitse international Pierre Littbarski heeft gisteren in een interview met een Westduitse sportblad scherpe kritiek geuit op het beleid van bondscoach Franz Beckenbauer. „Wanneer bij de samenstelling van het nationale team reke ning wordt gehouden met de plaats, waar de interlandwed strijd wordt gespeeld, zit er iets goed fout", verklaarde de kleine gifkikker, die onlangs bij de kwalificatiewedstrijd West-Duitsland-Nederland in München zijn plaats op het middenveld moest afstaan aan Olaf Thon van Bayern Mün chen. Littbarski wil dat Beckenbauer zijn bedoelingen met de 28-jarige spelverdeler van FC Köln op snelle termijn ken baar maakt. „Ik laat me door zijn onbegrijpelijke handel wijze niet tot een voortijdig afscheid dwingen. Als hij het niet in mij ziet zitten, moet hij dat zeggen. Dan wacht ik rus tig op zijn opvolger. Ik ben niet zo slecht als Beckenbauer denkt. Ik hoor echter niet op de reservebank thuis", aldus de teleurgestelde vedette. Michel Platini, kersvers Frans bondscoach, heeft de eerste kritiek op zijn beleid al te slikken gekregen. Twee interna tionals, Manuel Amoros en Joël Bats, revolteerden tegen zijn voornemen de 33-jarige Jean Tigana op te stellen tegen Joe goslavië op 19 november. Tigana weigerde vorig jaar nog langer voor Frankrijk te spelen. Platini wil hem zelfs tot aanvoerder benoemen. De tegenwoordige drager van de armband is Amoros. Hij verklaarde gisteren geen moeite te hebben met het verlies van het aanvoerderschap, wel tegen de opstelling van Tiga na. „Hij heeft het schip verlaten toen het begon te zinken", aldus Amoros. Met doelman Bats maakte Amoros de Franse glorieperiode mee. „Wij zijn gebleven, we maakten een moeilijke periode door, maar we gaven nooit op". NIEUWSOVERZICHT STUTTGART (DPA) - De gekwetste linkerenkel van Boris Becker is gisteren in het gips gezet. De vorige week in Stockholm geblesseerd geraakte Westduitse tennisser moet het gewricht zeker tien dagen in het gipsverband laten. Becker, die met zijn blessure nog wel de Grand Prix in Zweden greep, heeft afgezegd voor het Classics-toernooi in Stuttgart. VENLO - VW's linkerspits Danny Hoekman, die vorige week woensdag na de wedstrijd tegen Feyenoord slaags raakte met zijn tegenstander Sjaak Troost, is nog niet ge schorst. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Hoekman in de ge legenheid gesteld zich vóór volgende week maandag schrif telijk te verweren. Dit houdt in dat hij komende zaterdag nog mag uitkomen in de belangrijke thuiswedstrijd tegen Willem H. LONDEN (DPA) - Michiel Schapers is niet ver gekomen in het Grand-Prixtoernooi van Wembley in Londen. In de eer ste ronde van het indoortoernooi met een prijzengeld van 575.000 dollar (1,15 miljoen gulden) verloor de Nederlandse tennisser in drie sets van de lange Tsjechoslowaak Milan Srejber. Eerste ronde GP Wembley: Srejber (Tsj)-Schapers (Ned) 7-6, 3-6, 6-2. De PSV'ers (v.l.n.r.) Vanenburg, Heintze, Koeman, Van Breukelen en Wim Kieft tijdens een wandeling in Porto gisteren. - fotoanp lijk. Beide geblesseerden wer den gisteren aan een speciale training onderworpen. PSV treedt dus in het 80.000 plaatsen tellende Estadio das Antas, waar vanavond naar schatting 40.000 mensen zullen zijn, in de zelfde opstelling aan als twee weken geleden. Bij Porto is middenvelder André en zijn Bandeirinha en Aguas gepas seerd, zo liet 'woordvoerder' Fernando Gomes bereidwillig weten. Opstellingen: Porto: Ze Beto; Pinto, Geraldao, N'Kongolo, Inacio; Sousa, Jaime Pacheco, Magelhaes, Domingos; Madjer, Gomes; PSV: Van Breukelen; Gerets, Koot, Koeman, Valckx, Heintze; Vanen burg, Lerby, Janssen; Kieft (of Gillhaus), EUerman. Scheidsrechter: Courtney (Enge land). len met het mes tussen de tan den het veld betreden. „Dat wordt afzagen", zegt in het trainingskamp te Genval met een beklemmende kalmte Adrie van Tiggelen. Vanuit de Mechelse hoek probeerde Aad de Mos gisteren olie op de golven te gooien. In de rust van het landelijke He- miksem deed hij een oproep aan alle spelers er geen schop- partij van te maken. Hij no digde Anderlecht uit er een échte wedstrijd van te maken. De Mos: „Ik ga mijn spelers duidelijk maken dat we ons niet ten koste van alles moeten plaatsen. De winnaar moet een fiere zijn. Voetbal moet cen traal staan. Ik hoop dat dat bij Anderlecht ook het geval is. Opdat de winnaar met opgehe ven hoofd het publiek kan groeten". Vermoedelijke opstellingen: Anderlecht: De Wilde; Grün, De Groote, Van Tiggelen, Andersen; Musonda, Kooiman, Marchoul, Vervoort; Nilis en Krncevic; KV Mechelen: Preud'homme; Hof- kens, Rutjes, Clijsters, Versavel; Sanders, Emmers, Koeman, De Wilde; Den Boer en Bosman. Arbiter: Tritsghler (WD1). STUTTGART (SID) - Olympisch kampioen Miloslav Mecir ij-ig: is het groot opgezette invitatietoernooi van Stuttgart begon- nen met een nederlaag tegen Andres Gomez uit Ecuador. De Tsj echoslowaak ging met 4-6,5-7 ten onder. SS De partij telde voor groep twee, waarvan verder de Ameri- SS kaan Connors en de voor de geblesseerde Boris Becker inge- vallen Westduitser Eric Jelen deel uitmaken. SS AMSTELVEEN (ANP) - Het bestuur van de Koninklijke *:j:ï Nederlandse Hockey Bond heeft besloten Hans Jorritsma te jS: herbenoemen tot trainer/coach van de Nederlandse heren- Sg hockeyploeg. •::S: Voorts keert Joost Bellaart terug als manager/assistent- SS trainer. De benoemingen gaan medio december in en zijn SS van kracht tot en met de wereldtitelstrij d van 1990 in Laho- S|;i; re. SS SAN SEBASTIAN (ANP) - Sean Kelly heeft zijn diensten S$; voor het volgende wielerseizoen aangeboden aan Ramon SS Mendiburu, de nieuwe manager van de ploeg Fagor, waar S.S ook zij n vriend en landgenoot Stephen Roche onder contract $:S staat. iSS Kelly kan ook voor het Belgische ADR gaan rijden. Hij SS: heeft daar het contract nog niet getekend. Kelly en Mendi- SIS; buru werkten in het verleden voortreffelij k samen bij Kas. SSj CHOLET (ANP) - Weert heeft zich ondanks een voordelige SS; marge van negentien punten uit de thuiswedstrijd niet voor SS; de tweede ronde van het toernooi om de Europacup basket- SjS; bal voor bekerwinnaars kunnen plaatsen. jSS; In de Franse plaats Cholet bleek de club van die naam voor SS een uitverkocht huis (5.500 toeschouwers) oppermachtig: BO SS 42 na een ruststand van 38-24. Daarmee wisten de Fransen, ISIS met als grote gangmaker topscorer Warner (29), het verlies SS van een week terug met 56-75 volledig uit. BREMEN (SID) - Werder Bremen heeft zich gisteravond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het Euro pese bekertoernooi voor landskampioenen. De thuiswedstrijd tegen Celtic eindigde in 0-0. Werder won twee weken geleden in Glas gow de eerste wedstrijd met 1- 0. De 39.000 toeschouwers voel den zich behoorlijk bekocht. In de eerste ronde was de thuis wedstrijd tegen Spartak Mos kou een schitterende wedstrijd geworden. Bij de confrontatie met het geréputeerde Celtic viel tot de slotfase, toen de Schotten alles-of-niets speel den, niet veel te beleven Met de uitzege in handen koos de thuisclub voor de nul-optie. Die opzet slaagde. Begeleid door een fluitconcert stapte Bremen de kwartfinale binnen. Neu- barth liep bij een botsing een hersenschudding op. De West duitsers streken een premie van 12.000 D-Mark op. Werder Bremen (WDl)-Celtic (Sch) 0-0 - Scheidsrechter: Longhi (Ita). Toeschouwers: 39.000 (uitver kocht). Gele kaart: Riedle (Wer der), Aitken, McAvennie en Miller (allen Celtic). Eerste wedstrijd 1-0, Werder naar kwartfinales. Bordeaux heeft zich gister avond voor de achtste finales van het UEFA-cuptoernooi ge plaatst door in eigen huis tegen Ujpest Dozsa met 1-0 te winnen en daarmee de uitslag van de eerste wedstrijd voor de tweedê ronde te herhalen. De beslissing viel in de 73ste minuut uit een strafschop van Jean-Marc Ferreri. Er waren circa 20.000 toeschouwers, die' de Oostduitse scheidsrechter Prokop voor rust een gele kaart zagen geven aan de Hongaar Szabo. Bordeaux (Fra)-Ujpest Dozsa (Hon) 1-0 (0-0) - 73. Ferreri (straf schop) 1-0. Scheidsrechter: Prokop (OD1), toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Szabo (Ujpest).

de Stem | 1988 | | pagina 7