Verstoorde relatie zorgt voor verwarring I poor onze Haagse redactie ZWEMBADEN OP CAMPINGS EN IN BUNGALOWPARKEN VAAK ONHYGIËNISCH Zeeuws milieubeleid toont gebreken t einde a 27-mc Gerechtshof blijft [bij vijf maanden cel Verzorgingstehuis Rozenoord viert feest Sluise horeca-club introduceert Muscadet Primeur R. Mahu kampioen van PV Herleving KORT ZEEUWS SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS NIEUWS EN Kampioenschappen 1988 Ivan PV Recht voor Allen [Zonnebloem in Breskens 165 snelheidsovertreders beboet tussen IJzendijke en Biervliet I ETTEN-LEUR-Bij een on- I geval op de Zevenbergse- |We8 in Etten-Leur is de 55- lianee p van H esroof I „uSxKlvi VAN ZËELANÜ 4 WÜËNSüAü 9 NOVEMBER 1988 I diensten hebben voor op- C I Grote en kleine gemeenten en I zelfs provincies lichten de hand I met de milieuwetgeving. Reek- Jsen van bedrijven voldoen niet I aan de vergunningen of hebben [die niet eens. Vooral de klei- Tweede dichtbundel van Elly Marijs Man (55) uit Etten-Leur zwaar gewond FEESTMENU: KEZANSE SNERT, STOKVIS EN GESTOOFDE JUUN Villa Feestprogramma Ontdek je plekje Bruin café IJzendijke Thema-middagen in Ter Valcke Studiemiddag over 'Positieve Actie' MEERYOUDIGE KAMER MOET OVER STELENDE DUITSERS BESLISSEN Ouderencursus afgesloten voertuig in de smeu- massa waardoor haat ■uig aan de voorzijtjJ beschadigd. S - Dinsdagmiddag is ude Kerkstraat in Sluis tasje geroofd van een v. Een personenauto n aangereden, reed het >ir op en de bijrijder door het open raam het In de tas zat een foto- al. Onmiddellijk werd alarm geslagen, politie schakelde op haar de Belgische politie in. lankenbergen is de auto op de dag aangehoude- sen tweetal lieden in de aangetroffen. Zij zijn in kenbergen in voorlopige tenis genomen en zullen »en door de Nederlandse ie nader aan de tand ge- 1 worden. liging Sport en Genoe- ïield de laatste wedstrijd I dit seizoen. Gevist werd de Schelde. De deelname goed en de vangsten wa- geweldig. De 35 deelne- zagen kans om fvissen en acht onder-l tse exemplaren te van- Het totale gewicht van] angst, zonder de onder- tse vissen, bedroeg 51 ld-1 am. In april van dit jaar, ■erste wedstrijd, haalden issers ruim 81 kg aan de Het ziet er naar uit dat iwaliteit en gezondheid de vis, en dus van Idewater, erop vooruit Uitslag: 1. J. de Ruijter punten, 2. P. van de »e 3770,3. J. Harms 3386,4. /an de Berge 2862, 5. A ze 2694 puntea Tijdens de vergadering in februrari den de kampioenen op] sende wijze gehuldigd. T20 I schudding in de Tweede Kamer gezorgd. >lgens mevrouw i de bingo-avond ruw ver- •d door het politie-optrf B. beaamde dit. „De mj' oon werd me gewoon uit d gerukt. Ik kreeg niet eenj elegenheid om afscheid en van de spelers. Jul'1® ro, dat is mijn scipnaaift st gelijk uit de lucht. Nou, ran je wel vertellen, a® nog eens een harW rdje over gepraat is via 1", vervolgde B. De pon® it het erop, dat de wet op® ispelen is overtreden. O® reden werden ook kaart® lalletjes meegenomen na® bureau. Daar wordt me mee gespeeld. Tegen a Terneuzenaren werd P®' verbaal opgemaakt, v ten zich morgen op het t>u i komen verantwoorden. nere gemeenten (tot 40.000 in woners) falen in hun milieube leid, de controle en de handha ving. Minister E. Nijpels (mi lieu) stimuleert die gemeenten samen te werken en heeft daar vijftig miljoen gulden per jaar voor over. De Zeeuwse inspectie signa leert beduidend veel gebreken in het milieubeleid. Kleinere stromen chemisch afval van bedrijven verdwijnen samen met het bedrijfsafval. De be drijven die bestrijdingsmidde len opslaan en/of verwerken, voldoen vrijwel geen van allen aan de vergunningsvoorschrif ten. Slechts 28 procent van hen heeft een vergunning en in niet meer dan zeven procent van de gevallen deugt die. Het drinkwater in de zeven tig door de inspectie bezochte havens in het Deltagebied be vat teveel bacteriën. De sani taire voorzieningen in de ha vens zijn over het algemeen re delijk. Vaartuigen en haven voorzieningen vervuilen echter de waterbodem. In Noord-Zeeland ontbreekt een stortplaats die voldoet aan de milieucriteria; stortplaatsen hebben nog steeds de plicht vervuilde grond te accepteren; zuiveringsslib dat onder de wet chemisch afval valt, wordt nog gestort. Zwembaden in hotels, op campings en bungalowparken zijn veelal onhygiënisch. Even als de Gelderse inspectie ver zoekt de Zeeuwse inspectie deze baden onder de wettelijke regels voor de andere zwemba den te brengen. Van onze duivensportmedewerker SLUIS - Met drie kampioenschappen in de verschillende categoriën en verder vier keer een tweede plaats met bo vendien de beide (oude- en jonge duiven) asduiftitels op zak was het voor mevrouw Coppens-Baert een succesvol seizoen. De eindklasseringen bij de postduivenvereniging Recht voor Allen in Sluis zijn als volgt: Aangeduide kampioenschappen, 5. P.Pielaet Vitesse jonge duiven: 102-148,80-90 81-92, kl. 2 50- -60, 60-70 76-97, 70-80 88-97, 72-80. Doyenne du Cornice S. 1 65-75 188, 75-85 185, 85-95 kl. 2 55-60 33-50,60-65 120-125, 127-197, 75-85 134-190, 85-95 5. Perenkroet 17.20. Witte 118.30. erpakt fruit Cox Orange I in kg kl. 1 70-75 160, 75-80 80-85 135-136, 85-0 103-M gold kg kl. 1 80-85 62-85, 85- -81,90-95 45-69,95+5 51. roenteveiling. Tomaten krat A 990-1070, B1100, C 530. lokveiling. Cox Orange Pip- eg kl. 11-1 60-65 103,65-70141, 144, 75-80 148, 80-85 118-122, -2 55-60 50, 60-65 104-105, 65- 30-140, 70-75 137-142, 75-80 143, 80-85 127, 95-90 85-91. len Delicious kg kl. 1-1 60-70 7, 70-80 51, 80-90 59, kl. 1-2 60- 0-48, 70-80 61-63, 80-90 59, kl. 50-70 41, 70-80 51-54, 80-90 58, -4 41,70-80 60-61,80-90 59. Jo- old kg kl. 1 1-1 70-80 138,80-85 116,85-90 85-90,90-95 68, kl. I- 70 560,70-80 106-108,80-8597- <5-90 74-83, 90-95 65, 95+10 52, -3 65-70 29, 70-80 59, 80-85 61, 0 54, 90-95 43, 95+10 37. enne du Cornice kg kl. 11-2 5 220-227, 75-85 201-204, 85-95 kl.II-2 60-65 128. li.v. 8 november alleen fruit- ng op dinsdag en donderdag uur. STERDAM, 8 nov. - In Bintje m, oogst '88, werden 83 con- ten verhandeld voor levering 1 bij een prijs van 29,20 tot 30 per 100 kg, en 25 contrac- levering mei tegen 30,00 tot 70. De stemming was voor 1 goed prijshoudend en voor prijshoudend. rd Terneuzense zend- ïeentepolitie die giste- ïlijkse bingospel via de u wet overtrad, dan had ik teker gedaan, maar niks. loeten zo nodig invallen igrijpelijk", mopperde te dinsdagavond. De poli- wal zorgde voor druk ver- verkeer op de 27 mc-band. mensen vinden het vrese- vat er is gebeurd", zo ver- mevrouw Baert uit Ter- v.n. „In een klap raakten nze gezellige avond kwijt s gewoon een schande". I Vitesse oude duiven. 1. M. van de bussche, 2. M. Coppens-Baert, 3. O. Loens 4. F. Baas en zoon, 5. P. Groosman. Vitesse jonge duiven: 1. Van damme-Verheule, 2. M. Cop- I pens-Baert, 3. A. van de Bussche, 4. M Coppens en zoon, 5. F. Baas en -con.Halve fonf oude duiven: l.M. Coppens-Baert, 2. P. Pielaet, 3. M. de Bussche, 4. A. van de Bus- e, 5.Van Damme-Verheu- lleHalve fond jonge duiven: 1. O. IMoes, 2. Van Damme-Verheule, 3. J. Moens, 4.G. Tanghe, 5. J. Louwe- Onaangeduide kampioenschap- pen; Vitesse oude duiven: 1. F. Baas en zoon, 2. M. Coppens-Baert, M. van de Bussche, 4. G. Tanghe, iVan onze correspondente [BRESKENS - Vrijdag 11 november verzorgt de Zon nebloem afdeling Breskens aan de Langeweg een mid dag voor hoogbejaarden, gieken en gehandicapten uit Breskens. Er zal een voordracht worden gehouden in het dialect en er is koffie met een tractatie. Na de pauze is er bingo met I veel prijzen. Het geheel wordt opgeluisterd door orgelmuziek. De middag begint om 14.00 urn en duurt tot ongeveer 16.30 uur. De toegang is gratis. 1. Van Damme-Verheule, 2. M. Coppens-Baert, 3. F. Baas en zoon, 4.P. Pielaet, 5. H. Allaert Halve fond oude duiven: 1. M. Coppens- Baert, 2. F. Baas en zoon, 3. M. van de Bussche, 4. Van Damme-Ver heule, 5. P. Denneman. Ha,ve fond jonge duiven: I. M. Coppens-Baert, 2. Van Damme-Verheule, 3, W. Coppens, 4. F. Baas en zoon, 5. O. Moens. Van onze correspondente BRESKENS - 'Lichtstralen' is een tweede dichtbundel van Elly Marijs uit Bres kens. Het boekje is uitgege ven in eigen beheer. Volgens Elly Marijs is dit tweede bundeltje vrolijker en speelser dan haar eerste boek je. Ze schrijft in haar gedichten over de gewone dagelijkse din gen die haar boeien. Over si tuaties uit haar gezin, de buurt, dingen die je ontroeren, die je boven het dagelijkse leven uit tillen. Over de vrede schrijft ze: „Vrede is zo klein, zo eenvoudig dichtbij." De pentekeningen zijn ook van Elly Marijs. Het bundeltje is verkrijgbaar bij boekhandel Van de Walle en Ouwendijk te Oostburg, bij Van de Sande in Terneuzen en bij Elly Marijs in Ghistelkerke. i-lo 07-cO W TO 1 I Van onze correspondent IJZENDIJKE - West-Zeeuwsch-Vlaanderen begint steeds minder een paradijs voor snelheidsovertreders te worden. Nadat maandag 140 snelheidsovertreders tussen IJzendijke en [Hoek waren bekeurd zijn dinsdag tussen 15.30 en 17.30 uur 165 I automobilisten beboet voor het te diep indrukken van het gaspe- I daal. De rijkspolitie controleerde gisteren tussen IJzendijke en Bier vliet. In totaal werden 803 voertuigen gecontroleerd. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 145 km terwijl ter plaatse maximaal I slechts tachtig kilometer per uur mag worden gereden. I DEN BOSCH - Het gerechtshof in Den Bosch heeft A.B. uit Bergen op Zoom veroordeeld tot vijf maanden gevangenis- I straf in verband met zijn aandeel in de geruchtmakende I 'Golfjeszaak'. I Hierbij ging het om een aantal 1 gestolen auto's waarvan de on derdelen na sloop werden ver- I kocht. Na een inval in de I 'werkplaats' in Roosendaal I volgde aanhouding van B. De Bergenaar ontkende voortdurend bij deze zaak be- I trokken te zijn. Vandaar dat hij I !n teroep ging bij het gerechts- Inof in Den Bosch tegen het vonnis van de rechtbank in Breda, waar hij tot vijf maan den werd veroordeeld. Bij het gerechtshof voerden B. en zijn advocaat mr. J. Sneep uit Bergen op Zoom aan, dat er onvoldoende bewijzen waren voor het aandeel van B. in deze zaak. Het gerechtshof stoorde zich niet aan de argumenten en heeft nu het vonnis van de Bre dase rechtbank onderstreept. H. Masclee met keukengereedschap uit de begintijd van Rozenoord. FOTO DE STEM COfi J. DE BOER Van onze verslaggever SLUIS - Het verzorgings tehuis Rozenoord bestaat deze maand 75 jaar. Om precies te zijn: op 14 no vember 1913 kocht de Ver eniging Protestants Te huis voor veertienduizend gulden de villa Rozenoord in Sluis op. In het fraaie gebouw kregen de armen en met name de ouden van dagen een menswaar dig bestaan. Directeur van Rozenoord, H. Masclee: „In die tijd had je nog geen voorzieningen voor ouderen. Daarom rees in 1911 bij de diaconie van de Neder lands hervormde gemeente in Sluis de gedachte om er wat aan te gaan doen. In 1913 kreeg het idee gestalte. De Vereniging Protestants Te huis werd opgericht en de of ficiële start was de koop van villa Rozenoord in Sluis. Vanaf die tijd kregen oude ren, maar ook mensen die aan de rand van de samenle ving stonden, een plaatsje in de villa". Volgende week is het eigen lijk dubbel-feest. Masclee: „De Vereniging Protestants Tehuis bestaat officieel 75 jaar. Dat feit wordt natuur lijk ook gevierd. De herden king is op zaterdag 18 no vember in de raadzaal van het stadhuis in Sluis. Om 14.30 uur zal de speciale gast, gedeputeerde W. Don een toespraak houden. En verder spreekt C. van Rooy, voorzit ter van het overkoepelende orgaan van alle bejaardente huizen de (LSB), de mensen toe". Er zijn in West-Zeeuwsch- Vlaanderen drie protestantse bejaardentehuizen: Ro zenoord in Sluis, Ter Schelde in Breskens en Ter Walle in Biervliet. Masclee: „Ro zenoord is verreweg het oud ste verzorgingstehuis in West-Zeeuws-Vlaanderen. In de loop der jaren is het te huis uitgegroeid tot wat het nu is. In 1926, 1952 en 1971 werd er grondig verbouwd. De villa was een tijd het mid delpunt, maar is jaren terug gesloopt. In 1913 zaten er twintig ouderen in de villa, nu zijn dat er inmiddels 78". Tussen de achttiende en der tigste november kunnen de bewoners van Rozenoord een heel feestprogramma volgen. Masclee: „We gaan elke dag iets doen dat de moeite waard is. Het tehuis krijgt een feestelijke aankleding. De hal wordt door T. Hen- drikse in een waar strandpa norama omgetoverd. Verder is er in de Kanonnestraat in Rozenoord een foto-expositie over het oude Sluis. Me vrouw W. van Lare-Hool- horst levert de foto's". Op zaterdag 19 november kunnen de ouderen en perso neelsleden om 14.30 uur naar een toneelvoorstelling van de Komedianten kijken. „Zon dag 20 november begint de 'Kezanse Week', die tot en met zaterdag 26 november duurt", vertelt Masclee. „Deze week gaat als het ware in de tijd terug. Op de menu kaart staan in die week ge rechten van vroeger, zoals stokvis mi mostersause, ge stoofde juun, Kezanse pud ding en Kezanse snert". Op zondag 20 november is er een open middag voor de bewoners en familieleden in de recreatiezaal. Het ensem ble Erwin Neve, Sjaak Nor- tier en Marteijn zorgt voor de muzikale omlijsting. Een dag later is er om 18.00 uur een mosselmaaltijd in de recrea tiezaal. Masclee: „Dinsdagochtend 22 november houdt mevrouw E. Schippers een voordracht in het dialect. Woensdag hou den we een Ontdek je plekje- quiz met dia's over West- Zeeuws-Vlaanderen. Verder houden we donderdag een Kezanse broodmaaltijd. Op vrijdag 25 november treedt om 19.30 uur het Zeeuws- Vlaamse Kamerkoor op. Ook ouderen uit Sluis zijn bij deze gelegenheid welkom. Ten slotte verzorgt radio Delta op zaterdag 26 november om 9.30 uur een verzoekplatenpro- gramma vanuit de recreatie zaal. Het cabaretgezelschap Neutje uit Tilburg sluit om 14.30 uur de Kezanse week af". De feestmaand zelf wordt op woensdag 30 november afgesloten met een koud buf fet in de recreatiezaal. De Ramonasolisten luisteren de avond, die om 18.30 uur be gint, op. Rozenoord staat vooral be kend om de Sluise kermis die elk jaar op de derde maan dag na pinksteren gehouden wordt. Masclee: „Met de ker mis bewijzen we dat de be jaarden niet alleen kunnen kaarten of biljarten. Ze doen veel meer. Daarom zijn er tijdens de kermis 21 activi teiten waaraan de ouderen mee kunnen doen. De Sluise kermis trekt elk jaar steeds meer bezoekers uit Zeeuws- Vlaanderen". Een ander stokpaardje van Rozenoord is het bruin café. „Iedere eerste vrijdag van de maand hebben we een bruin café. Een behoorlijk aantal mensen maakt daar gebruik van. Mensen die van 'thuis' naar een tehuis moeten, den ken vaak dat ze in een tehuis niets meer mogen. Grote on zin. Als je vroeger een bor reltje in het café op de hoek ging pakken, waarom kan dat in het tehuis niet? Om die reden zijn we vier jaar gele den met een bruin café ge start". Een ander voorbeeld om het tehuis een ander gezicht te geven, was de plaatsing van straatnaamborden in de gangen. Masclee: „Elke ver dieping heeft een eigen naambord. De mensen heb ben ook bij de deur een eigen bel en naambordje. Iedereen is tevreden met deze opzet". In de toekomst staat Ro zenoord nog voor enkele in grijpende veranderingen. Masclee: „In 1970 hebben we de laatste verbouwingen ge had. Het gebouw vertoont al enige slijtage. Het dak is op sommige plaatsen lek en de kozijnen moeten vervangen worden. Ook moet er goede isolatie komen, zoals dubbele beglazing. Maar zo ver is het nog niet. Eerst gaan we de rest van deze maand feest vieren". zwaar van 11. I Plaats gisteravond 18ew°nd geraakt. reed omstreeks 19.15 uur met Jn a"° vanuit Zevenbergen - Ettep-Leur. Op de brug sï!ik j reed Wj met volle tegen daar rij- a tyactor met aanhanger de P°litie is het (!atk"Van e man gered door pen zware terreinwa- L Van de voorkant van over nauwelijks iets Hoewel de traetor goed ver dathu ,verm°edt de politie heeft .voertuig toch niet dat ri^ea rÜden. „Wij denken hoos* factor net over het daarJw,Unt Was'en dat «-hem iedPr °°r "et gezien heeft. In snelhJa is er met voile gee^ri °P geUaPt- we hebben n remsporen gevonden" Van onze correspondente MIDDELBURG - Via snel recht stonden dinsdag twee Duitsers voor de politie rechter in Middelburg waar zij beschuldigd werden van het plegen van een ware rooftocht door Nederland in de maand september. In verband met de explosieve verhouding tussen beide man nen stond het tweetal geschei den terecht. De 21-jarige AW. uit Berlijn gaf (als eerste) alle hem ten laste gelegde feiten grif toe. Zo bekende hij in to taal achttien auto's te hebben gestolen, vele malen zwart te hebben getankt, er was sprake van diefstal van een caravan en het buitmaken van gokauto maten en kassa's uit een groot aantal hotels en cafe's. Overi gens stonden er in de dagvaar ding slechts drie feiten ver meld, op 12,13 en 14 september gepleegd in Domburg, Oost burg en Tholen. In zijn verklaringen tegen over de politie had W. tot in de tails uit de doeken gedaan hoe hij samen met de 34-jarige RD. uit Hamburg de inbraken en diefstallen had gepleegd. Daarbij zou hij telkens degene geweest zijn die zich toegang tot de bedrijven en auto's ver schafte, terwijl D. in een auto met draaiende motor op de uit kijk had gestaan. Ter zitting bevestigde hij dit alles nog eens nadrukkelijk en betuigde hij zijn spijt over de gang van zaken. Politierechter mr. van den Emster veroor deelde hem tenslotte, rekening houdend met de jeugdige leef tijd van deze verdachte, tot zes maanden waarvan twee voor waardelijk. Maar hoewel W's lezing van de gebeurtenissen tot vlak voor de zitting leek te stroken met die van zijn maat, nam de zaak voor alle betrokkenen een on verwachte wending tijdens de twee uur durende betoog van de tweede Duitser, die na W. terecht stond. D. kwam hierin met zijn waarheid en die leek volstrekt een andere te zijn dan die van zijn juist veroordeelde landgenoot. Het belangrijkste gegeven hierin was de betrok kenheid van een mogelijke derde (negentien-jarige) Duit ser, die door W. de hand boven het hoofd zou zijn gehouden. Tussen W. en D. was intussen een stormachtige relatie ont staan en dat was de reden waarom de laatste erin zou hebben toegestemd alle schuld op zich te nemen en de naam van de jonge vriend van W. er buiten te laten. Deze derde man zou tijdens de arrestatie van de beide Duitsers door een achter deur van een bedrijf in Espel (waar de politie hen op heter daad betrapte) zijn gevlucht, waarna W. zijn minnaar met schone beloftes warm kreeg voor zijn plan deze jongeman buiten schot te houden. Maar W. voelde zich ten slotte door zijn jonge vriend (die hij in Amsterdam had le ren kennen) 'belazerd', zo liet hij via een tolk weten en dat was de redèn waarom hij nu pas met de 'echte waarheid' op de proppen kwam. Slechts voor wat betreft twee feiten erkende hij zijn betrokkenheid, maar voor de rest zouden het W. en de derde man geweest zijn die BOLLING - In het kader van het Zeeuws clubkampioen schap hield de bolclub 'Mo- lenzicht' uit IJzendijke een bolling met maar liefst 81 deelnemers. De overwinning was voor de ploeg van Ronald Goossens die samen met Ge rard Ingels en Theo Vermeu len niet te kloppen was.In IJ zendijke was het overigens knap spannend. Het team vam Goossens won met 9-" van het team Camiel van Loocke, Rinus Scherbeyn en Gerard Verheye. De volgende bolling wordt zaterdag drie dece.ber in Oostburg gehou den. Daar wordt dan om 14.00 uur begonnen. Uitslag: 1. Ro nald Goossens, Gerard Ingels, Theo Vermeulen; 2. Camiel van Loocke, Rinus Scherbeyn, Gerard Verheye; 3. Herman Goossens, Alois Breyeart, Jo zef Fokke; Sjaak Ekkebus, André Cretel, Frans Riteco. GOES - Het verpleeghuis Ter Valcke in Goes houdt van daag en op woensdag 16 no vember weer twee thema middagen over chronische ziektes of handicaps. Van daag staat de ziekte van Par kinson centraal. Nadat enkele deskundigen daar over heb ben gesproken, kunnen de aanwezigen vragen stellen aan een forum. De bijeen komst begint om 14.00 uur. De laatste van vier thema-mid dagen in Ter Valcke, op 16 no vember, aanvang 13.55 uur, gaat over diabetes en verloopt volgens dezelfde formule: in leidingen van deskundigen en een forumdiscussie. MIDDELBURG - Vrouw en Werk Zeeland houdt op maandag 21 november een studiemiddag over 'Positieve Actie'. Uitgangspunt op de bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is de vraag hoe gemeenten in hun personeelsbeleid de posi tie van vrouwen kunnen ver beteren. Vrouw en Werk laat er vanaf 13.30 een aantal in- leidsters over aan het woord, waarna een plenaire discussie volgt. OVEZANDE - Bar R2, Spes No stra, 51 schutters: Wip 1: hoge vogel en eerste klep: F. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: C. Rentmeester, Willem Tell en C. Fayaars, Spes Nostra; tweede zijvogel: B. Meijer, St.-Andries; tweede klep: S. van Eijkeren, Vrije Schutters; derde klep: J. Bolsens, Willem teil; grootste aantal (4): C. Fayaars; vliegende vogels W. Rayaars, beide Spes Nostra en M. Rentmeester, Wil lem Teil. Wip 2: eerste hoge vo gel; H. Franssen; tweede hoge vogel: P. Boonman; eerste zijvo gel: A. Rentmeester Cz, allen Willem Teil; tweede zij vogel: W. Remijnse, Edele Handboog; derde zij vogel: C. Uitdewilligen, Spes Nostra; vierde zij vogel: B. Meijer, St.-Andries; grootste aantal (4): A. van Beers, Spes No stra. OUDELANDE - Edele Hand boog, zaal Centrum, 29 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Rijke; tweede hoge vogel: W. Re mijnse, beiden Edele Handboog; eerste zijvogel: B. Looy, Victoria; tweede zij vogel; C. Stouthamer; derde zijvogel: W. Remijnse, bei den Edele Handboog; vierde zij vogel A. Pikkaart, Zorgvlied; grootste aantal (5): I. Helmstrijd, Juliana. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; tweede hogeeneerstezij vogelR. de Meester, St.-Andries; tweede zij vogel: J. van Steenbergen; derde zij vogel: J. Boelens, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: W. Remijnse, Edele Handboog; vlie gende vogel: J. Goetheer, Julia na. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, 28 schutters, derde punten- schieting: hoge vogel: R. Pielaet; zij vogels: F. Thilleman en M. Verploeg; grootste aantal (6); A. Worst. Stand kampioenschap: F. Thilleman 20 punten, R. Pielaet 20, W. Veldkamp 18, E. de Vreeze 17, M. Verploeg en G. de Vriend 16 punten. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, 28 schutters, derde klep- schieting: R Pielaet en F. Thille man ieder vijf kleppen. Stand kampioenschap: F. Thilelman 14 kleppen, R. Pielaet 12, E. Cham pion 12, E. de Vreeze 11, J. de Muijnk, 9 kleppen. "1 Van onze verslaggever SLUIS - De Horeca Vereniging Sluis houdt op donderdag 17 november voor de vijfde maal de introductie van de Muscadet Primeur 1988. De wijn komt van het landgoed Chateau Du Cléray uit Vallet (Fr.). dewerker van het BRT-pro- gramma Croquant), H Foks (voormalig 'foodmanager' van het koninklijk huis) en Leo Ribbens (meesterkok). Om 18.00 uur vertrekt een afvaardiging per vliegtuig naar Amsterdam. In het Barbi zon Palace Golden Tulip Hotel wordt in het kader van de In troductie een Zeeuwse avond gehouden en daar zullen de flessen worden overhandigd. De prijsuitreiking van de Culinaire Show is om 19.00 uur. De muzikale begeleiding is in handen van het sextet Otsji Jorna. Na 19.00 uur treedt het Grand Conseil L'Ordre de la Feuille de Vigne op. Om 16.15 uur neemt in de raadszaal van het Belfort in Sluis burgemeester M. Eve- raers de eerste fles in ont vangst. Ook de Commissaris van de Koningin C. Boertien en de Belgische consul in Neder land Bouckaert krijgen van de horecavereniging een fles mus cadet. De burgemeester en het ge volg bekijken daarna een Culi naire Show. Nieuw bij deze show is, dat de inschrijving openstaat voor alle koks in West Zeeuws-Vlaanderen. De jury bestaat uit kopstuk ken uit de culinaire wereld, zo als Wina Bom (culinair auteur), Erwig van Hoven (me- Van onze duivensportmedewerker KLOOSTERZANDE - Het generaal kampioenschap bij de postduivenvereniging Herleving te Kloosterzande is dit jaar gewonnen door R. Mahu met 500 punten. 2. W. Voet en zonen 240, 3. Verschuren-Andriessen 240, 4. Ré van Goe- them 200,5. Jo Voet met 180 punten. telkens aan zijn aandacht wis ten te ontsnappen in welke uren zij op rooftocht gingen. De details hoorde hij telkens na afloop van de gepleegde feiten en, aldus D. 'hoewel ik het er beslist niet mee eens was wilde ik W. niet kwijt raken'. Na deze uiteenzetting besloot de verdediging de politierech ter te verzoeken W. alsnog als getuige op te roepen, waarop mr. van den Emster zich enige tijd terugtrok om zich te bera den. Tenslotte was hij van me ning dat de zaak intussen zo veel nieuwe vragen had opge roepen en zo complex leek te zijn dat hij het juister achtte dat een zwaarder college zich over de kwestie zou buigen, waarna hij de zaak verwees naar de meervoudige strafka mer. Aangeduide kampieonschappen vitesse oude duiven: 1. R. Mahu, 2. J. Voet, 3. M. Bisschop, 4. Reijns-De Kort, 5. Ré van Goethem. Vitesse jaarlingen: 1. Verschuren- Andriessen, 2. A. Hemelaar, 3. R. Mahu, 4. W. Voet en zonen, 5. Jo Voet. Fond oude duiven: 1. J.A. de Waal, 2. R. Mahu, 3. Reijns-De Kort, 4. A. Colpaert, 5. L. de Waal en zoon. Jonge duiven vitesse: 1. Ré van Goethem, 2. Jo Bun, 3. Th. Voet, 4. R. Mahu, 5. M. Bisschop. Fond jonge duiven: 1. S. Neeteson, 2. C. Bisschop, 3. L. de Waal en zoon, 4. F. van Kruijssen, 5. P. der Weduwe. Najaarskampioenschap oude dui ven: 1. A. Vercauteren, 2. P. der Weduwe, 3. J. van Goethem, 4. R. Mahu, 5. Th. Voet. Duifkampioenscahppen op de vaste voetring oude duiven vitesse: 1. W. Voet en zonen, 2. Ré ven Goe them, 3. Jo Voet. Jaarlingen vitesse: 1. Verschuren- Andriessen, 2. A. Hemelaar, 3. R. Ruben. Fond oude duiven: 1. R. Mahu, 2. A. Colpaert, 3. J.A. de Waal. Vitesse jonge duiven: 1. A. Pau wels, 2. W. Voet en zonen, 3. W. Bo- gaart. Fond jonge duiven: 1. L. de Waal en zoon, 2. R Mahu, 3. C. Bisschop. Najaarskampioenschap: 1. L. de Waal en zoon, 2. A. Vercauteren, 3. J.A. de Waal. CLINGE - In het Clingse gemeenschapshuis Malper- tuus hebben de plaatselijke ouderen htm laatste les 'ouder worden en gezond heid' achter de rug. In zes lessen werd ingegaan op gezondheid, voeding, bewegen, incontinentie, medicijnen, de mentie en geestelijke volksge zondheid. Gemiddeld trok iedere les zowat dertig belangstellenden ouderen, die met nauwgezette interesse de docenten aanhoor den.

de Stem | 1988 | | pagina 15