ZAAK MIDDENSTANDER BRESKENS VOOR RAAD VAN STATE Lohman: 'Gelijke behandeling' Jan Pauwels uit Sluis, een lastige vent itpas ie schop 'Prijzen van warme maatijden moeten nu omhoog' rijs wandelkring voor ico van de Bunder ZAKENNIEUWS \PPOK TEN PLAATSELIJK NIEUWS iervliet STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 8 NOVEMBER 1988 dén haag/oostburg - Winkelier A. Lohman uit Breskens wil via de recht- spraakafdeling van de Raad van State de gemeente Oost- g dwingen mee te wer- aan de vestiging van supermarkt aan de Ringlaan in Breskens-West. freskens oefent Philippine Lezing over het landbouwverkeer Oostburg Woonmagazine Rademakers Range Rover bij de Beule Kopak supermarkt nu in Zaamslag Prijzenfestival in de 'De Brug' Slagerij Jansen Hulst gelauwerd 'GEMEENTE MOET STEUN GEVEN' Kindertriathlon in Maldegem Donateurs en ledenavond Plattelands Jongeren JILBEURS - In café ide Raedthuuys wordt za- dag 12 november de de ïandelijkse postzegel- en intenruilbeurs gehouden invang 14.00 uur. JIVEN - In zaal Lippens te •iewegen wordt zaterdag lj zondag 13 november de arlijske duivententoonstel- ig gehouden door duiven- reniging Jong maar Mee- 5- 'AFELACTIE - De open- are basisschool De Maatjes audt zaterdag 12 november ;n wafelactie. T20 érbindingsweg linksaf slaan ichting Kloosterzande. Hij emerkte daarbij een uit de ichting Walsoorden ko tende personenauto be- tuurd door LD. uit Axel te at op, waarna een botsii^ olgde. Niemand liep enig let- ilop. Van onze correspondent Het gemeentebestuur wil niet dat Lohman zijn winkel onder brengt in het gebouw van de voormalige broodfabriek op het terrein aan de Ringlaan omdat een supermarkt op die plek in strijd zou zijn met het bestem mingsplan. Lohman stelt dat de gemeente des tijds wel de vestiging van een C-1000 supermarkt aan de Ringlaan heeft toegestaan en hij vindt het standpunt van de gemeente dan ook onbegrijpe lijk. „Wat de gemeente aan een ander wel heeft toegestaan, wordt aan Loh man en zijn zoon verboden", zei Loh- man's advocaat mr. J. Groenen. De gemeente, aldus burgemeester J. Kruize, voert het beleid dat winkels gevestigd moeten worden in de kern van Breskens om het centrum te ver sterken. Groenen voert aan dat Loh- man's huidige winkel aan de Lange- weg op nog geen 300 honderd meter ligt van de Ringlaan. De Ringlaan zou een kilometer van het centrum aflig gen. Het gemeentebestuur kon de recht spraakafdeling niet goed uitleggen waarom destijds voor de C-1000 su permarkt aan de Ringlaan een bouw vergunning is verleend. Volgens bur gemeester Kruize is de supermarkt 'spontaan ontstaan'. Een tweede ge meentewoordvoerder zei dat de C- 1000 'tussen de regels door' is ont staan. De gemeente deelde mee terug gekomen te zijn van de vergunning die aan die supermarkt is afgegeven. Staatsraad W. van Eij keren stelde vast dat een incidenteel in strijd met de wet verleende vergunning nog niet hoeft te betekenen dat anderen ook aanspraak kunnen maken op een ver gunning. De rechtspraakafdeling zal over enige tijd bekend maken of Loh man zijn winkel naar de Ringlaan zal kunnen verplaatsen. Ier blad kg kl. 2 47. Late aardap pelen kg kl. 1107, kl. 2 bo. 17, mi, 15. AMSTERDAM, 7 nov. - In bintje iOmm, oogst '88, werden 88 con- racten verhandeld voor levle- ■ing april bij een prijs van 29,M x>t 28,80 per 108 kg en 5 contra»- 1 voor levering mei tegen 38,L De stemming was voer april nauwelijks prijshoudend en veer nei kalm. ROTTERDAM, 7 nov. - Con- lumptie-aardappelen, los verla- len af bedrijf, in gulden per M9 kg, excl. btw: Klei-aardappelen, Bintje 40/98mm droog 19,00-1959, Bintje 40/55mm droog 1950-285#, Bintje 58mm opw. droog 28,68- 21,00. Bintje 50mm opw. (fritea) 1950-20,00, Eigenheimer 35mm opw. in zakken 36,00-40,00. Zand- rardappelen. Bintje 40/50mm 14,00-16,00, Bintje 50mm opw. frites) 17,00-18,00. Exportaerd- jppelen, Bintje klei 45nim opw. in zakken 21,00-21,50, blankschil- lige rassen klei 46mm opw. veer iverzee 18,00. Voeraardappele» 1,00-7,00. De stemming was rui- tig- ertig schutters: hoge vogel: R /erschoten, Kloosterzande; eer ste zijvogel: J. Herwegh, Meer- :>nk; tweede zijvogel: J. de /aal; grootste aantal (5): A. vail aye, beiden Koewacht. OORPE - Zaal Onder de t, 31 schutters: hoge vogel: D'Hondt, Zuiddorpe; eerste 'ij vogelK. Weemees, Clinge; weede zijvogel: G. Herwe; leikant; grootste aantal (4): ie Cock, Zuiddorpe en A. va» em, Stekene. ÏDORFE - St-Sebastian», schutters: Wip 1: eerste ho» gel: M. Suy, Zuiddorpe; tweede _ge vogel: J. de Waal, Klooster- ande; eerste zijvogel: F. Brand, Cemzeke; tweede zijvogel: O. uy, Koewacht; derde zijvogel: 1. de Grove, BeerveWe; vierde I zij vogel: G. de Waal, Klooster- ande. Wip 2: eerste hoge vogel: de Waal, Kloosterzande; tweede hoge vogel: H. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel; R Jonkheym, Terneuzen; tweede zij vogel: G. de Clerk, Lochristi; derde zijvogel: M. de Grove, Beervetde; vierde zijvogel: G. van Vliet, Gent LAM-SWAARDE Zaal De Vier Jaargetijden, 36 schutters: hoge vogel: J. Kuyper, Hulst; eerste es tweede zijvogel: H. de Vos, Hei kant; derde zijvogel; P. Schar hout; grootste aantal (4): Th boone en B. Strobbe, allen Lama- waarde KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 24 schutters; eerste hoge vogel; J. de Waal, R°e- wacht; tweede hoge vogel: L. de Groene, St-Jansteen; eerste zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapel- le; tweede zijvogel: C. van Gas sen, Hulst; grootste aantal (5): H. Impens, St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 56 schutters; hoge en eerste zijvogel: W. Ferket, Koewacht; tweede zijvogel: W. de wilde, Ste kene; grootste aantal (3): O. Za- man, Koewacht aat, de drukste verkeersa- 11992 gereconstrueerd. Dit an Terneuzen in de menw bin de raad over de begro- .laarmanweg dus, wil het da' gelijks bestuur van de Scheld^ stad aansluitend de reconstruc tie van de Schuttershofweg en de Axelse Dam aanpakken Pas daarna komt een rrecon structie van de Axelsestraat y1 zicht. Een karwei, dat overi gens gefaseerd zal worden aan gepakt. De reconstructie van n Axelse Dam, waar een soon verkeersplein wordt aang gaat om en nabij de 1,5 nnil]0",. gulden kosten. Een reconstruc tie van de Axelsestraat voro door het college voorlopig g raamd op bijna vier mill0®; gulden. I JAN PAUWELS leefde in -'het midden van de zes tiende eeuw. Eigenlijk woonden er toen in Sluis drie personen met die aam. De eerste werd op 7 februari 1543 omschreven als een schamel man, be last met vrouw en kinde- „tjen. Hij bezat alleen een wagen en twee paarden. j)e tweede werd ter onder scheiding van de andere Jan Pauwels gezeid Arde- voys genoemd en de derde Jan Pauwels-Cornelissen, „naar zijn vader die Corne lls Pauwels heette. Over ;deze laatste zullen we het hebben, omdat van hem in Sluis iets merkwaardigs 'bewaard is gebleven. Jan Pauwels was geen Sluizenaar van geboorte. Hij was vrijlaat, dat is een burger die geboren was in het vrije, het platteland van Vlaande ren rond Brugge, dat be stuurd werd door het mach tige college 's Lands van den Vrije dat in Brugge zetelde. Hij had zich in Sluis geves- igd en verdiende de kost als loerman en koopman. Hij tocht en verkocht paarden, rundvee, schapen en dergelij ke. Hij werd ook wel Jan Pauwels de wagenare ge noemd en was gehuwd met Catheline. Haar achternaam "kennen we niet. Ze staat in de stukkqnvermeld,als Catheü- ding. Op 6 december 1547 werd aan de herbergier Pie- ter Coppens door schepenen de machtiging verleend om Jan Pauwels 'te doen vangen' ten einde betaling te verkrij gen van de gelden die hij de waard schuldig was. Op 19 maart 1548 werd hij opnieuw veroordeeld, nu in een geschil met Bouden de Broeckere, met wie hij vroeger al ruzie had gehad. Nu ging het over de koop van 38 fruitbomen die De Broeckere geleverd en ge plant had, maar die niet be taald waren. Pauwels voerde aan dat afgesproken was dat met de betaling gewacht zou worden totdat de bomen goed aan trok waren en pas na een jaar betaald zou worden en dat jaar was nog niet verstre ken. De tegenpartij kwam met bewijzen voor de dag dat een zodanige afspraak niet was gemaakt en Pauwels, die als ten Ijlê, hëLwyf Hij kwammogal dikwijls de justitie in aanraking. Dit had misschien wel wat te ma kken met zijn beroep. De justitie bestond in die tijd uit een baljuw als verte genwoordiger ter plaatse van keizer Karei V en burgemees- -;ter en schepenen van Sluis met als uitvoerder de gezwo- 'i ren kolfdrager tevens gevan genbewaarder, de plaatse lijke politieman. Tussen 1542 en 1557 was Jan Pauwels be trokken bij een groot aantal processen voor burgemeester en schepenen van Sluis. Deze geven ons een goed beeld van de rechtspleging in die tijd en van de, in onze hedendaagse ogen althans, soms merk waardige straffen die werden opgelegd. Op 23 januari 1542 werd hij veroordeeld omdat hij zijn verplichtingen niet was nage- komen. Hij had borg gestaan voor zijn vader Cornelis Pau wels voor de betaling van een paard van Jan "Willemsen Gaargoet, maar ontkende de I koop. Hij moest alsnog de aankoopkosten betalen plus de kosten van het rechtsge- eegp .sléQbfe betaler bekend tjan Paiiwëls. ^stondf.Wérd door'l#t college 1 dikwijls met tót béfofifig veroordeeld. De vete tussen deze twee bleef voortduren, want zes jaar la ter, in 1554, diende Jan Pau wels een aanklacht in bii bur gemeester en schepenen om dat hij door Boudewijn de Broeckere, kennelijk omdat deze nog steeds geen betaling had ontvangen, zodanig mis handeld was dat hij zijn be drijf als voerman niet had kunnen uitoefenen. Hij vor derde dan ook een bedrag van twee schellingen groten daags voor iedere dag dat hij niet had kunnen werken en bo vendien betaling van het 'meestergeld' voor de kwets uur (de doktersrekening) van twintig schellingen. Het duurde maanden voordat er in deze zaak een uispraak kwam. Op 17 december 1554 kwam ze eindelijk. Jan Pau wels kreeg zijn schadever goeding, maar werd in die zelfde zitting veroordeeld tot betaling van een wagenplank aan Jacob de Meulenaere om dat hij daarin weer nalatig was gebleven. Een zaak die opzien baarde en als gevolg waarvan hij be kend is geworden deed zich voor in 1548. Het is begrijpe lijk dat iemand die nogal eens met het gerecht in aanraking kwam niet op vriendschappe- lijke voet stond met de kolf drager die tevens cipier was van de gevangenis. Nadat Pauwels weer eens veroor deeld was moest kolfdrager Pieter Scilde het vonnis ten uitvoer brengen. Toen hij in januari 1548 bij Pauwels ver scheen had deze hem zijn Spaanse kap, een kledingstuk dat toen veel werd gedragen, afgetrokken, hem met zijn vuisten bewerkt en de kap in stukken gesneden. Later had hij geprobeerd de zaak in de doofpot te stoppen door Scilde om te kopen en hem twee kronen schadevergoeding te bieden, maar dat had deze ge weigerd. De zaak kwam in juni 1548 voor het college. Pauwels had zijn knecht Lauwereins Magerman zo be praat en omgekocht dat deze een valse eed aflegde, het col lege met Joris Panten als hoogbaljuw en Christiaan de Pleckere als burgemeester 'van den courpse' deed op 19 juni 1548 uitspraak; Jan Pau wels zou op het schavot gezet worden zolang als schepenen redelijk zouden oordelen. Hij werd bovendien veroordeeld een ijzeren vertinde vuist te laten maken met een koperen plaat waarop de veroordeling zou worden vermeld. Deze zouden in het stadhuis van Sluis worden opgehangen. Bovendien zou hij voor zes jaar verbannen worden uit het graafschap Vlaanderen. Voor zonsondergang moest hij Sluis en binnen drie dagen het^and van Vlaanderen yer-, •i Lauwereins Magerman werd eveneens gestraft. Hij werd wegens het afleggen van een valse getuigenis op het naakte lijf met scherpe De ijzeren vuist die Jan Pauwéls als straf moest laten maken. roeden gegeseld. Ook Catheli ne, het wijf van Jan Pauwels, werd veroordeeld. Zij was kort voor pinksteren furieus te keer gegaan toen twee schepenen met de onderbal juw op verzoek van Bouden de Broeckere ten huize waren verschenen om roerende goe deren aan te slaan omdat nog steeds geen betaling had plaats gevonden. Ze wilde hen toen tot tweemaal toe te lijf gaan en had met een mes op hen ingehakt Zij werd veroordeeld om met een kaars van drie pond in, de zijn einde. Op 21 januari 1557 verklaarde de gezworen chi rurgijn van de stad Sluis, meester Jan de Cock, dat hij het dode lichaam van Jan Pauwels had geschouwd en gevisiteerd en daarbij bevon den had dat deze van achter onder het schouderblad tus sen de eerste en de tweede rib gestoken was. Daarbij waren de huid, het borstvlies en long doorstoken zodat de dood daarop was gevolgd. Dit werd vastgesteld in tegenwoordig heid van de onderbaljuw Jan Snouc, burgemeester van hand op een knie de baljuw 'Sluis en Willerp de Clercq en en de magistraat om vergiffe- de schepenen* Joos Mat- De koperen plaat die Jan Pauwels als straf moest laten maken. De tekst op de plaat luidt: 'Up den 19en dach van Wedemaent (juni) 1548, zoe was bij scepenen deser stede Jan Pauwels Comelissen onder anderen amende ghecondempneert (veroordeeld) te doen maken ende alhier doen stellen desen vust vut causen (om reden) dat hij ghesme- ten hadden met vusten eenen oficier ter cause van zijn officie. nis te vragen. De daaropvol gende zondag moest ze met de brandende kaars achter de processie van de Sint-Jans- kerk lopen en daarna op haar beide knieën met de kaars in de hand de hoogmis bijwo nen. Na de hoogmis moest ze de kaars voor het Heilig Sa crament plaatsen. Jan Pauwels schijnt toch op de een of andere manier gratie gekregen te hebben zo dat de ban werd opgeheven, want op 29 oktober 1550 werd hij door de schepenen van Sluis weer veroordeeld. Nu omdat hij de koopsom van een merrie aan Jacob Beij- naert niet had betaald. Ver der werd op 20 november 1553 op verzoek van Pieter Hey- noudt door schepenen zijn aanhouding gelast om hem daardoor te dwingen een ge maakte overeenkomst na te komen. Op 7 december 1556 werd hij door David de Rave voor de schepenen van Sluis gedaagd, omdat hij een half jaar huishuur niet had be taald. En zo ging het maar door! Kort daarna kwam hij aan theeussen Backere. en Anthonis de Door de nabestaanden werd Adriaan Cloet als de da der aangewezen. Op de dag van de begrafenis werd door hen in het openbaar een aan klacht wegens doodslag inge diend. Een rechtszitting of vonnis werd echter in de Sluise registers niet gevon den, zodat we moeten veron derstellen dat een en ander het gevolg is geweest van een ordinaire vechtpartij. Nog geen twaalf dagen na de dood van haar man verkocht Ca theline haar woonhuis, schuur, wagenkot en erf met al dat er op en aan was, aard en nagelvast van voor tot achter, aan Cornelis van der Woude. Dit eigendom was ge legen aan de zuidzijde van de Brugstraat en uitkomend met een poort aan de westzijde van de Visscherstraat, van haar verdere lotgevallen we ten we niets. Alleen de ijzeren vuist en de koperen plaat ble ven tot heden in Sluis be waard en herinneren aan een lastige vent: Jan Pauwels. I®onze correspondent ïjNDlJKE - De J. van ?Lans-wisselprijs is za- Ragmiddag tijdens de al piene jaarvergadering l«a de wandelkring West- !Ia"ant-Zeeland in Het 1 van Koophandel in IJ- 'nijke postuum toege- pP® aan Nico van de Bun- RUitlJzendijke. fotokring-voorzitter J. "toorn overhandigde de onze sportmedewerker SKENS - Derde klasser «ens (voetbal) dat dit sei- tótn°g °P de eerste zege li, 'n, competitie oefent f avond - dinsdag 8 novem- IPDino vierde klasser Phi- IL,.t "at eveneens nog geen sfÊM res 0Pvoerde. Dit Wel begint om 19.30 uur öken.5 Baersande in wisselprijs, onder toeziend oog van vele aanwezigen, aan me vrouw M. van de Bunder, die tevens de bronzen legpenning en oorkonde in ontvangst mocht nemen. „Nico van de Bunder was de oprichter van wandelsportver eniging Jeugdbelang en tevens jarenlang een stuwende kracht achter deze IJzendijkse vereni ging", aldus voorzitter Har- thoorn. „Hij maakte zich ook verdienstelijk voor de kring en de Van der Lans-wisselprijs commissie. Hij was een graag geziene gast en altijd opge ruimd. Met zijn karakter moes ten we nooit tevergeefs een be roep op hem doen. Deze wissel- prijs is een teken van goede herinneringen die we aan hem hebben." R. Dieleman sprak namens mevrouw Van de Bunder en kele woorden en bedankte voor de jarenlange samenwerking. Daarvoor had voorzitter Har- thoorn mevrouw Schuit een zilveren insigne en een oor konde overhandigd. Het be stuur had Klaas Schuit pos tuum voorgedragen als erelid van de wandelkring. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - In het kader van de provinciale landbouw- campagne houdt Veilig Ver keer Nederland afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen in sa menwerking met de verkeers- groep van de rijkspolitie dis trict Zeeland woensdag 23 no vember een gratis toeganke lijke lezing met diapresentatie over landbouwverkeer. Deze lezing wordt gehouden in zaal Wijffels te Schoondijke, Wil- lemsweg 9. De aanvang is 19.30 uur. VREDE - De Vrouwen voor Vrede, afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen, vergaderen vandaag, dinsdag in het Vrouwenhuis Lolje in Oostburg. Op de agenda staat een bespreking van het Condega-project van de gemeente Oostburg. Ook komt de or ganisatie van een thema-avond over dit project op 23 novem ber in gemeenschapscentrum Den Hoekzak aan de orde. De vergadering begint om 9.00 uur HULST - Het nieuwe maga zine VWoonsignaal' is net ver schenen. Interieurspecialist Rademakers in Hulst stelt dit blad gratis ter beschikking voor klanten en belangstel lenden. 'Woonsignaal' is een naslagwerk vol tips over ta pijten en gordijnen. Er is veel aandacht voor actuele stijlen en kleuren en het staat vol onderhoudsadviezen. KAPELLEBRUG - Het auto bedrijf De Beule (Gentse vaart 79) is sinds deze maand officieel dealer van 'Land Range Rovers' in Zeeland. Naast het reeds complete Rover-gamma is er nu ook '4 x 4' te bezichtigen. ZAAMSLAG - Na een korte verbouwing heeft de nieuwe Kopak Supermarkt de deuren geopend in Zaamslag, op Plein 19. De kenmerken van Kopak zijn moderne winke laankleding, het 'complete' assortiment kruidenierswa ren, de versafdelingen voor groente, fruit, vlees en vlees waren, kaas en brood. De lei ding van de nieuwe Kopak supermarkt is in handen van Anneke en Pieter Hamelink. TERNEUZEN - Gisteren opende 'De Brug' aan de Lange Reksestraat in Ter neuzen haar deuren. De to taal vernieuwde groothandel in levensmiddelen en horeca- goederen deed dit op feeste lijke wijze. Op 2 juni van dit jaar brandde het gehuurde pand geheel uit. De directeu ren, de gebroeders Koole be sloten het uitgebrande pand te kopen. Naar aanleiding van de feestelijke opening op 7 november wordt er veertien dagen lang feest gevierd. Bij alle ondernemers is een dub bele folder afgeleverd over het 'prijzenfestival' dat loopt tot en met 18 november. HULST - Slagerij Jansen uit Hulst sleepte eind oktober elf prijzen in de wacht tijdens de Slavakto beurs in Utrecht. Alle elf inzendingen kreeg goud of zilver en mevrouw L. Jansen miste op een haartje de beker voor de best ge maakte salades. Er waren 5400 producten ingestuurd. Een achttal Zeeuws-Vlaamse slagerijen nam deel. Van onze correspondent OOSTBURG - Voorzitter P. van Westrienen van de stich ting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen kreeg zijn algemeen bestuur nog niet achter zijn voorstel len, om de opgelegde kortingen van de gemeentelijke over- r» held in te vullen. Ren eerstevoorstel om de frequentie van v hef aantal vergaderingen per jaar te halveren, wat een aantal uren op zou leveren, werd niet met optimisme be groet. Slechts twee leden schaarden zich achter hun voor zitter. „Daar zijn de bejaarden, en daar gaat het toch om, niet mee gebaat", stelde mevrouw Nier mans. Ook mevrouw W. Ver- planke zag dit niet direct als een oplossing. Een tweede voorstel om te onderzoeken of de prijzen van de warme maaltijden niet ver hoogd kunnen worden werd evenmin door de bestuursleden van Van Westrienen in dank afgenomen. „Voor 1989 moet ik geld hebben. In het belang van de ouderen zal de prijs van de warme maaltijden met min stens een gulden omhoog moe ten. We hebben zo'n 15.000 warme maaltijden per jaar en een klein rekensommetje levert dus 15.000 op. We komen dan weliswaar boven de zeven gul den, maar de gemeente Oost burg heeft ooit de toezegging gedaan dat ze het bedrag boven de zeven gulden zou suppleren Ik hoop dan ook dat ze nu wel een keer hun woord houden". Bestuurslid J. Damen kreeg het erg moeilijk met dit voor stel, ook al zei Van Westrienen met nadruk dat het om een on derzoek ging. Damen: „De warme maaltijden zijn zeker geen luxe artikel voor de be jaarden. Je mag ouderen dan ook nooit op dit onderdeel pak ken. Beter zou het zijn om te onderzoeken of er niet gesnoeid kan worden in de uitstapjes die geld kosten. Ook ik zou dit niet met plezier doen, maar er moet ingeleverd worden en dan zul je weloverwogen te werk moe ten gaan". De stichting zal toch aan geld moeten komen-en dat komt er volgens een vastbeslo ten Van Westrienen - want volgend jaar moet er zo'n 17.000 worden ingeleverd. Hij zag wel dat zijn eerder gedane voorstellen bij zijn medebe stuurders niet aansloegen en gaf hun dan ook het huiswerk Mevrouw Van de Bunder ontvangt de prijs voor har oveleden man. - fotooestem cor j.oeboer Van onze correspondent MALDEGEM - Na IJzen- dijke kan de West-Zeeuws- Vlaamse jeugd voor de tweede keer deelnemen aan een kindertriathlon. Die wordt zaterdag 19 novem ber gehouden in Maldegem. Er zijn vier leeftijdsgroe pen, de geboortejaren 1976, 1977,1978 en 1979. De triathlon bestaat uit 1000 meter lopen, 3000 meter fietsen en 250 meter zwemmen. Men zich tot 14 november inschrij ven aan de kassa van het zwembad. Deze kindertriath lon is een afsluiting van de Vlaamse zwem week, een pro motie-actie om de mogelij keh- den van het zwembad aan het publiek voor te stellen. mee om zelf te kijken waar er gesnoeid zal moeten worden met de minste pijn. Een week gaf hij hen mee voor dat huis werk. H. Masclee gaf overigens tij dens de warrige vergadering, waarbij vele bestuursleden blijk gaven zich niet voldoende te hebben kunnen voorberei den, de tip om eens te kijken naar de uren die in het samen werkingsverband zitten. „Dit zijn er 500, zit daar dan geen speling in", aldus het Sluise raadslid Kortom, problemen te over bij de West-Zeeuws-Vlaamse bejaarden om de opgelegde kortingen te verwerken. Ook over de uitlatingen van de Oostburgse raad aangaande de verhouding tussen het SJC en SWO vielen zwaar bij voorzit ter Van Westrienen. „Uit de media en de raadsverslagen blijkt dat we niet met elkaar overweg zouden kunnen. Ik be grijp dit niet, want we hebben een honderd procents liefdes verklaring met onze broeders van het SJC. Ik durf die uitla tingen dan ook geestelijke mi lieuverontreiniging te noe men". De uitlatingen waren in de wereld gekomen doordat men van bovenaf voorstelde om één administratie voor de beide stichtingen op te zetten. Dit bleek echter met de be schikbare financiële middelen geen haalbare kaart. Onder tussen heeft het SWO wel een Arob-procedure tegen de ge meente lopen. Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - De Ka tholieke Plattelands Jonge ren (KPJ) houdt zaterdag 26 november in Zaal Wijffels in Schoondijke een dona teurs- en ledenavond. Om 19.00 uur krijgen de aan wezigen een drankje. Daarna is er vanaf 19.30 uur koud buffet. Ook treedt er tijdens de avond een bandje op. Voor 12 november kunnen de' deelnemers zich nog aanmel den bij de KPJ in Oostburg.

de Stem | 1988 | | pagina 15