FRACTIE-SPECIALISTEN VERDIEPEN ZICH IN PROBLEMEN Zeeuwsch-Vlaanderen samengevat in cijfers WANDEI "r Terneuzen licht burgers gebrekkig voor Felle brand in Goes Terneuzen wil nu geen politiemensen werven POLITIERAPPORT LEASING CENTRUM Man (23) uit Vlissingen overleden Programmering Zelzaatse Radio Omroep is verander( VOORAL OVER MOGELIJKHEDEN SUBSIDIE EN KWIJTSCHELDING SAS VAN GENT TERNEUZEN - Een groep PvdA-Tweede Kamerleden buigt zich begin vol gend jaar over de problemen die spelen in de kern Sas van Gent. 1992 Dode bij ongeluk in Middelharnis Voorbeeld Sasse problemen Latijnsamerikaans feest in Terneuzen geslaagd Ouderenwerk in Terneuzen niet gedupeerd BOEKJE MET GEGEVENS VOOR ONDERZOEK VERSCHENEN MAANDAG 7 NOVEMBER 1988 .DE STEM VAN Z IJZENDIJKE - De West-Brabant-Zeelan jeugd moeilijk beweg nemen aan wandelma Robe BV vestigt zich op Tholen Politie pakt man uit i Ossendrecht CV De Mollen verbroederen i Parade Partner in Leasing Centrum B.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oosterhout Tel. 01620-32953 DE STEM VAN ZEELAND T15 TERNEUZEN - De voor lichting van de gemeente Terneuzen is gebrekkig wanneer het gaat om het in formeren van burgers over belangrijke gemeentelijke regels, dan wel regelingen van de rijksoverheid. Binnen korte termijn zou de afdeling voorlichting van de gemeente ook op de proppen moeten komen met attractieve folders over gemeentelijke re gelingen als het sociaal voor- zieningenfonds, de kwijtschel dingsregeling voor reinigings rechten en bepaalde subisdie- mogelijkheden. Het college is door verschil lende raadsfracties verzocht om hierop in te spelen. Het ge meentebestuur van Terneuzen is echter niet van plan om op het verzoek in te gaan. In de memorie van antwoord op de begroting wordt gesteld dat inwoners en bezoekers al tijd informatie over dergelijke zaken kunnen inwinnen bij de gemeente. Dat kan dan monde ling en of telefonisch. Tevens kunnen inwoners 'volgens het college voldoende te weet komen over gemeente lijke regelingen als ze zich ver diepen in de twee gemeente lijke informatierubrieken 'Ter neuzen Informatie' en 'In en om de Veste'. „Bij alle hier genoemde acti viteiten wordt regelmatig aan dacht geschonken aan allerlei gemeentelijke regelingen. Meestal wordt dan gebruik ge maakt van gratis door de mi nisteries uitgegeven folders. Het ligt niet in de bedoeling deze manier van informatie verstrekking te wijzigen", be nadrukt het college. Wel zullen in het licht van het in ontwikkeling zijnde pro motieplan, waar de gemeente raad al een half jaar om zeurt, maar dat nog niet af is, omdat belangrijke gegevens uit het rapport van Plant Location In ternational (PLI) pas laat be schikbaar waren, nieuwe pro motiefolders vervaardigd wor den. PvdA-bonzen bezoeken Sas Van onze verslaggever Het is de bedoeling dat verschillende specialisten uit de kamerfractie hun licht eens laten schijnen over de infra structurele problemen, de leegstand en verpaupering van de kern en de specifieke milieuproblemen in het indus triestadje. Hun bevindingen en ideeën ko men dan aan de orde tijdens een onderhoud met B en W van Sas van Gent en vertegenwoor digers van het bedrijfsleven. Deze bijeenkomst vindt hoogst waarschijnlijk plaats kort voor 10 april, de dag waarop PvdA- fractievoorzitter Wim Kok Zeeuwsch-Vlaanderen bezoe ken zal. Het enige Zeeuwse Twee Ka merlid John Lilipaly heeft de laatste weken al verschillende malen de regio aangedaan. „Noem het oriënterende bezoe ken. We - leden van het ge westelijk bestuur, plaatselijke afdelingen eri ik - zijn op be zoek geweest bij diverse be drijven in de streek. Wij willen, met het oog op belangrijke ont wikkelingen in de nabije toe komst zoals de aanleg van een WOV, het openstellen van de grenzen in 1992, een duidelijk beeld krijgen van wat er in deze regio zoal leeft en speelt", legt Lilipaly uit. Van onze correspondent VLISSINGEN - De 23-ja- rige A. van L. uit Vlissingen is zaterdag aan de gevolgen van een verkeersongeval overleden. De personenauto waarin de jongeman met nog twee andere plaatsgenoten zat, de 21-jarige R. W. en de 22-jarige R. B., reed zaterdagmorgen omstreeks half zes van de Berendijkseweg even buiten de bebouwde kom van Zoutelande en kwam in de sloot terecht. Het drietal wist uit het voertuig te komen en klopte bij een woning aan voor hulp. Ze lieten zich per taxi naar Vlissingen vervoeren. In de loop van zaterdag voelde Van L. zich niet lekker. Hij werd per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd en overleed kort daarna. De oor zaak van de ongeval is nog niet bekend. MIDDELHARNIS (ANP) - De 24-jarige M. Oosterlee uit Sommelsdijk is in de nacht van zaterdag op zon dag door een verkeersonge val in Middelharnis om het leven gekomen. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie meegedeeld. De auto van Oosterlee raakte om 01.20 uur door nog onbe kende oorzaak van de weg en belandde tegen een boom. Oos terlee en de andere inzittende van de auto moesten door de brandweer uit het wrak wor den bevrijd. De andere inzit tende raakte zwaar gewond. Dat een Zeeuws kamerlid dat het oog laat vallen op Zeeuwsch-Vlaanderen is vol gens Lilipaly 'niet geheel onbe grijpelijk'. „Zeeuwsch-Vlaan deren kan, als we het hebben over 1992, een voorbeeldfunctie hebben. Overal wordt er ge praat over dat magische jaar tal, maar hier in de regio merk ik dat met name veel onderne mers al veel verder zijn dan de mensen aan het politieke front. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn bedrijven, zeker in de trans portwereld, volledig gericht op het buitenland", vervolgt hij. tlss sib - tztiira Lilipaly, de onderwijs- en minderhedenspecialist, geeft toe dat hij zich met de bezoeken aan de regio, aan het omscho len is tot wat in de politiek een generalist heet. „Niettemin verlies ik mijn specialisatie niet uit het oog. Op onderwijs gebied mankeert er nog wel het een en ander in deze regio. Mij is het opgevallen dat heel wat bedrijfjes zeer innoverend be zig zijn. Het onderwijs in deze streek speelt daar niet op in. Eigenlijk zou dat, zeker met 1992 in zicht, toch moeten ge beuren", aldus Lilipaly. Het bezoek van een 'zware PvdA-delegatie' aan Sas van Gent komt niet uit de lucht vallen. „Vorige maand heb ik een bezoek gebracht aan Sas op uitnodiging van de plaatselijke afdeling. We hebben Cerestar bezocht en samen met de be drijfsleiding gesproken over specifiek Sasse problemen. We zijn uitgenodigd voor een tweede bezoek en dan komen de specialisten uit onze fractie, die ik de Sasse problemen zal voorschotelen, mee." HET Zuidlandtheater stond het afgelo pen weekeinde in het teken van Latijns Amerika. Er werd muziek gemaakt, er werd gedanst er werden Surinaamse ver halen verteld. De Stichting Aster zorgde voor een hapje en een drankje. Zaterdagmiddag werd het tweede inter culturele feest geopend met een kinder voorstelling in de foyer. Voor deze kin dervoorstelling 'Ik Anansi' van Wijnand Stomp was zoveel belangstelling dat sommige kinderen teleurgesteld moesten worden. Er konden slechts honderd kin deren in de foyer. Het Nederlandse aandeel in het inter- kulturele gebeuren bestond uit de musi cal 'De koopman van Amsterdam', die za terdagavond werd opgevoerd voor zo'n 350 belangstellenden. Aan de musical de den zo'n veertig dansers, zangers, acteurs en musici mee. De zondag was de meest afwisselende dag van het tweedaagse feest. Er werd on der ander een Braziliaanse gevechtsdans uitgevoerd. In de theaterzaal werd mu ziek en dans van de Inka's gebracht. Zo'n 150 enthousiaste bezoekers bezochten het feest. In de theaterzaal brachten Peter Fave- rey en Ronald Snijders klassieke en he dendaagse muziek uit Latijns Amerika ten gehore. Tot slot liet Tipico Manzana het publiek genieten van zijn merenque muziek uit de Dominikaanse republiek. De stichting Aster kon tevreden zijn, want alle kaarten waren tegen het einde van de middag uitverkocht. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze verslaggever TERNEUZEN - De ouderen en het specifiek ouderen werk in de gemeente Ter neuzen zal door de reorga nisatie van het welzijns werk in Terneuzen niet ge dupeerd worden. Volgens wethouder J. van Rooijen (welzijn) blijven er in de nieuwe opzet van het wel zijnswerk, die met ingang van 1 januari 1989 rond moet zijn, beroepskrachten belast met het ouderenwerk. „Wel", zo benadrukte Van Rooijen, „is er sprake van een accentverschuiving en zal er meer een beroep gedaan moe ten worden op de bejaarden bonden in de verschillende ker nen voor het organiseren van activiteiten." „De nieuwe organisatie moet gezien worden als een gereed schapskist. Men kan er een be roep op doen als specifieke hulp noodzakelijk is. Het uit voerende werk komt echter meer bij de bonden te liggen", aldus Van Rooijen. Bij de Terneuzense ouderen leeft al geruime tijd de vrees dat het ouderenwerk, dat door de stichting Welzijn voor Ouderen de afgelopen jaren is opgebouwd, door de reorgani satie van de welzijnssector weer wordt afgebroken. Oud voorzitter Juul van Acker van SWO-Sluiskil sprak die vrees onlangs uit bij haar afscheid. Ook voorzitter P. Hamelink van SWO-Groot-Terneuzen waarschuwde het gemeentebe stuur vorige week voor af braaktactieken. Volgens Van Rooijen is die vrees onterecht. De wethouder verwacht dat door een verzelf standiging van de activiteiten voor de ouderen er zelfs sprake zal zijn van een versterking van de specifieke werkvorm. Inmiddels is de gemeente be gonnen met het opknappen van het gebouw waarin de nieuwe welzijnsorganisatie, opvolger van de Centrale Stichting, na 1 januari wordt ondergebracht samen met het Regionaal Edu catief Centrum (REC) voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Van onze verslaggever TERNEUZEN - In Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben de bewoners van Oost burg gemiddeld het beste inkomen. De Oostburgena- ren verdienen jaarlijks (be jaarden en baby's inbegre pen) 13.580 gulden. De Sluisenaren weten hun ver mogen echter het best bij elk aar te houden. De burgers van het Belfortstadje hebben ge middeld 27.450 gulden achter de hand. Als we Sas van Gent ver- gelijken met het West- Zeeuwsch-Vlaamse toeristen stadje, dan is daar 'armoe' troef. De Sassenaren hebben gemiddeld maar een dikke 9500 gulden opgepot. De gegevens over welstand en relatieve armoede staan op getekend in het boekje 'Zeeuwsch-Vlaanderen in cij fers', waarvan vandaag, maan dag, het eerste exemplaar wordt uitgereikt aan burge meester Ockeloen van Terneu- Het werkje, een bundeling van alle sociaal-economische en demografische gegevens over de regio van de afgelopen jaren, werd vervaardigd op initiatief van de Kamer van Koophandel, de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone en het Havenschap Terneuzen. Het initiatief is ontstaan door de toenemende behoefte aan regionale gegevens voor onderzoek en advisering. Bij de samenstelling van het boekje is getracht een duidelijk en actueel beeld te schetsen van Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij bij elk thema de rela tieve positie van de regio ten opzichte van de rest van Zee land en Nederland is weerge geven. Opvallend is dat het aandeel Zeeuwsch-Vlamingen binnen de Zeeuwse en Nederlandse be volking de laatste tientallen ja ren alleen maar is afgenomen. Zo vormden de Zeeuwsch-Vla mingen in 1950 met zijn allen nog 0,88 procent van de Neder landse bevolking. In 1988 be draagt het aandeel slechts nog 0,73 procent. Afgaande op de gegevens in het boekje ziet het er naar uit dat de Zeeuwsch-Vlamingen in exacte aantallen ook verder zullen afnemen. Sinds 1983 is er een leegloop van de regio waar te nemen, terwijl de Zeeuwse bevolking rond de 355.000 zielen blijft schommelen. De vergrijzing in Zeeuwsch- Vlaanderen valt door geen kapper tegen te houden. Lan delijk is nog maar 12,3 procent van de dit 14,6 miljoen Neder landers de 65 jaar gepasseerd. Ten zuiden van de Wester- schelde kan echter 15,9 procent van de bevolking zich bejaard noemen. De vergrijzing blijkt het hoogst te zijn in de ge meente Sluis (21 Oostburg (19,8 en Aardenburg (18,8 Ondanks het openstellen van de grenzen in 1992 blijken steeds meer grensbewoners te kiezen voor een job aan de zijde van de grens waar ze wonen. Het aantal pendelaars is in de lopen der jaren, mede door de wezenlijke verschillen in beta ling en sociale wetgeving in Nederland en België, drastisch teruggelopen. Werkten in 1975 nog dik 5200 Nederlanders in België en 18.851 Belgen in Ne derland, in 1986 ging het slechts nog om respectievelijk 3740 en 14.700 pendelaars. De Zeeuwsch-Vlamingen blijken ook nu weer uitzonde ringsgevallen te zijn, want zij blijven aan de andere kant van de grens werk zoeken. De cij fers vertoonden tussen '75 en '86 zelfs een lichte stijging. (925 tegen 943). up economisch vlak heeft de regio in vergelijking tot andere landsdelen flink wat in de melkbus van de nationale eco nomie te brokkelen. Met een bevolking van 0,73 procent van de nationale staan de Zeeuwsch-Vlamingen en het regionale bedrijfsleven borg voor 0,9 procent van de werk gelegenheid in den lande, 1,1 procent van de omzet, 2,4 pro cent van de nationale export en 2,0 procent van de investerin gen. Dat het de regio economisch gezien voor de wind gaatiets wat provinciebestuurders nog al eens willen poneren, is wat overtrokken. De totale omzet van het bedrijfsleven kelderde de laatste jaren van dik elf mil jard gulden in het topjaar 1985 tot 8,6 miljard het afgelopen jaar. Ook het aantal bedrijfsop- heffingen is sinds 1984 fors ge stegen terwijl het aantal star ters weer een dalende lijn is gaan vertonen. Burgemeester Ockeloen krijgt het eerste exemplaar van 'Zeeuwsch-Vlaanderen in cij fers' uitgereikt tijdens een bij eenkomst in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Ter neuzen. De officiële presentatie vindt plaats om 16.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zul len de voorzitter van de Ter neuzense Kamer, H. Kok, gede puteerde R. Barbé (economi sche zaken) en de voorzitter van de Kring van Werkgevers, R. Ruules, ieder een korte inlei ding verzorgen over het econo misch wel en wee van de regio. Van onze verslaggever TERNEUZEN - In tegenstelling tot de leiding van h„ korps rijkspolitie in Zeeland voelt het college van Bei, W. van Terneuzen niets voor een actieve personeels, wervingsactie voor de gemeentepolitie. Hierom werd gevraagd vanuit de raad, maar het gemeente- bestuur meent dat een wervingscampagne onder autochto- nen op dit moment in strijd zou zijn met goed personeelsla heer. Op de politieschool volgen momenteel 7 aspirant-agente, een opleiding. Drie van hen komen het korps in Terneuzen dat het afgelopen jaar twaalf mensen zag vertrekken, naai alle waarschijnlijkheid per 1 april versterken. In de loop va, 1989 komen er dan nog eens twee bij. Tot om en nabij 1990 zal het Terneuzense korps een kleins onderbezetting blijven houden. Het college meent dat niet kan worden voorkomen. Wanneer nu deze vacatures bezet zouden worden bc kent dit dat de aspiranten na het behalen van hun diploma niet geplaatst kunnen worden. Dit zou dan weer de positiev, resultaten van een eerdere wervingscampagne teniet doer. Vandaar dat B en W. van Terneuzen nu enige terughor dendheid betrachten. AXEL - Bij een kop-staart- botsing op de Nassaustraat in Axel werden gistermid dag twee personenauto's zwaar beschadigd. Niemand liep enig letsel op. Het onge val gebeurde toen de auto mobilist H. d'H. uit Zeele (België) rijdende over de Nassaustraat voor de krui sing met de Kanaalkade stopte. Dit werd te laat be merkt door zijn landgenoot F. de H. uit Kontich die met zijn personenauto tegen het voertuig van d'H reed. GOES - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een snelkraak gepleegd bij de firma Van H. aan de Pa pegaaistraat in Goes. Er werd een etalageruit inge gooid en men ging er van door met twee electrische naaimachines ter waarde van 3000 gulden. GOES - Op de kruising Vo- gelzangweg-Bergweg ver- leende zaterdagavond laat iijS: de bromfietser A. A. (16) uit M Goes geen voorrang aan een ijijiji; personenauto bestuurd door 55:5 L. van L. uit Goes. Bij de aanrij ding werd Van L. over gijij de motorkap van de perso- nenauto geslingerd, doch bleef vrijwel ongedeerd. i:W: Zijn duo-passagier, de 15- j:;S: jarige S. van H. uit Goes Sg bracht het er slechter af. Hij giljij moest met een gebroken rechterbovenbeen per am- :g:jr: bulance worden overge- bracht naar het Ooster- SSj schelde ziekenhuis in zijn SS woonplaats. HANSWEERT - Gistermid dag brak brand uit in een leegstaand douanekantoor aan het oude sluizencom- plex. Het pand brandde ge heel af. De brandweer van Kruiningen was ter plaatse om het vuur te bestrijden. Na anderhalf uur kon wor den ingerukt. De brand in het pand dat bestemd was voor de sloop, is vermoede lijk ontstaan door met vuur spelende kinderen. HULST - Bij een door de rijkspolitie te Hulst gehou den alcoholcontrole werd de automobilist O. S. uit Clinge zaterdagnacht betrapt op de Glacisweg. Na een blaas- proef werd een adem analy- Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Zel zaatse Radio Omroep, de in Zelzate (B) gevestigde le gale radiozender is vorige week begonnen met een ge heel nieuwe programme ring. „Dankzij een drastische uit breiding van de technische uit rusting beginnen de program ma's nu precies op tijd", aldus een persbericht. De ZRO werkt op regionale basis. Bij de omroep werken verschillende medewerkers uit de kanaalzone gemeentes, wordt uitgezonden van 's n gens 8.00 tot 's avonds 19.00 uw In de nieuwe programmering s onder meer een program® opgenomen dat speciaal is doeld voor vrouwen. Er w. aan meegewerkt door vrou wenorganisaties uit Terneuzen Ook wordt nu tweemaal dage lijks een nieuwsprogram® uitgezonden, waarin pla'"" lijk en regionaal nieuws - traal staat. Reeds bekende p® gramma's als Sas van G» Centraal en de ZRO top 30 gebleven, maar zijn ver' naar andere tijdstippen. Van onze correspondent GOES - Een felle brand heeft zaterdagmorgen een won® aan de Kleine Kade In Goes volledig verwoest. Twee bev® ners konden zich, zij het nog in nachtgewaad, tijdig invel' ligheid stellen. Volgens de politie bedraagt de schade onf veer anderhalve ton, doordat enkele aanpalende woning61 rook- en waterschade opliepen. De brandweer van Goes bestreed het vuur met groot mater» De oorzaak van het ontstaan van de brand moet worden ge201 in een lekkende gaskachel in de op de begane grond ge®. woonkamer. De woning was eigendom van de familie De J. f Heer Abskerke en verhuurd aan vier mensen, waarvan er dagmorgen twee uithuizig waren. setest genomen. Die wee| een promilage aan van O.ft Tegen S. werd een pro* verbaal opgemaakt en kreeg verder een rijverbc van drie uur opgelegd. TERNEUZEN - OP de kru l sing Alvarezlaan-Roos] veltlaan verleende dagmorgen de automobilist! P. K. uit Terneuzen voorrang aan een personen! auto bestuurd door zijl plaatsgenoot A. R. Bij I botsing werden beide voeil tuigen zwaar beschadigd. TERNEUZEN - Zondag] morgen vroeg werd de auto-) mobilist R. de W. uit Oost] burg nabij het sluizencoirl plex door de gemeentepoli::] verbaliseerd wegens het rijf den onder invloed. De kreeg behalve een procesl verbaal ook een tijdelijk ri] verbod opgelegd. Datzelfc] overkwam de Belg M. W.uil Moerbeke. Hij werd vrjjl dagavond laat op de Tra] taatweg aangehouden. BIERVLIET - Zaterdagmid| dag is op de kruising Isabel- laweg-Uitweg de 10-jarid M.C. uit Biervliet gewon(| geraakt. Het kind stapte tii! een auto en stak de wj| over, juist toen A. de K iii:| Breskens langs kwam rf den. C. liep daarbij beenbreuk op en divers kneuzingen. Per ambulam is hij naar het ziekenhuis Is Oostburg overgebracht. ZUIDZANDE - Op de Me lenweg is J.B. uit nisse met R.R. uit Sluis botsing gekomen. B, 4 richting Potjes reed, hield teveel links. R. kwam uitds tegenovergestelde richting BRESKENS - Bij werkzaamheden op campinj Napoleonhoeve is een gra naat van 22 cm ontdekt. Hè projectiel wordt door 4 mij nopruimingsdienst schadelijk gemaakt. BRESKENS - Op de M denhavendam zijn aan geparkeerde vrachtauto van H.R. uit Breskens vernielin gen gepleegd. De ruitenwis ser en een spiegel m het ontgelden. Ook een ven tiel aan de tank werd ver nield. Je lij Van onze correspondent Een groot aantal leden zaterdag tijdens de algem dering van de kring dat geworden dat de spaarpol delkring worden aangesp zo bleek, heeft 46.000 gu hand voor moeilijke tij der Het voorstel van het bestuu kring om een soort competil Van onze verslaggever ST. MAARTENSDIJK - Mi lieu-technisch adviesbu reau Robe BV heeft zich ge vestigd in het onderne mingscentrum van Maartensdijk op Tholen. Robe BV adviseert over alle fa cetten en factoren die het mi lieu betreffen. Niet alleen te aanzien van bestaande milieu technische problemen, maa ook over milieu-preventiev maatregelen. Zo doet Robe BV bodemon derzoek en sanering, inzame ling en zuivering van afvalwa ter, luchtbehandeling, geluid hinder en inzameling en ver werking van talloze soorten af val. Ook begeleidt het bedrij vergunningsaanvragen op he gebied van milieuwetgeving. Daarnaast heeft Robe eer aantal waterzuiveringsinstal laties ontwikkeld. Deze instal latie reinigt en saneert grond water en is in opdracht van d provincie Noord-Brabant me succes beproefd in Etten-Leur. Recent heeft Robe ook der gelijke opdrachten uitgevoere voor de gemeente Rotterdan en voor het Hoogheemraad schap Delftland. Van onze correspondent GOES - De gemeente politie van Goes heeft zaterdag de 31-jarige E. H. uit Ossen drecht aangehouden en in verzekering gesteld. De man werd betrapt toen hij twee kostuums, wat parfums en enkele polshorloges had ge stolen, ter waarde van circa 1500 gulden. Tijdens het verhoor bekende hij nog een aantal in Goes ge pleegde diefstallen, waaronder een video-camera van 3500 gul den en twee leren jassen met een gezamenlijke waarde van 1200 gulden. De politie acht niet uitgesloten dat de man nog meer op zijn kerfstok heeft. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De carnavalsvereniging 'De Mollen' in Nieuw- Namen begon zater dagavond met de 'war- ming-up' voor het na derende carnavalssei zoen. In zaal Thilleman werd de spits afgebeten met een drukbezocht verbroede ringsbal, dat alleen toe gankelijk was voor raden van elf en andere leden van comité's die de activi teiten in de komende we ken van lol en jolijt ge stalte moeten geven. Voor het feest waren de carnavalsverenigingen tet de hele gemeente Hulst uitgenmodigd. De Vossen (Hulst), de Djer- ken (Graauw), de Krieke- putters (Clinge) en een af vaardiging van de stich- ng Steens Carnaval maakten in de feestzaal bun opwachting. Tijdens de bijeenkomst Werden de festiviteiten voor de komende maan- n besproken en op elk aar afgestemd. Daarnaast stroomde het bier rijkelijk klonk regelmatig de carnavalsgroet. Het voorproefje op het „0m?ncte voorjaarsfeest werd muzikaal luister bij gezet door disco-bar Edel weiss.

de Stem | 1988 | | pagina 6