p' Benauwde zege Zweden op Albanië Winst KY Mechelen en Anderlecht SPORT MCENROE WINT FINALE ECC TEGEN GEBLESSEERDE SJESNOKOY tVISIE VRAGEN tl TANDEN DE STEM SPORT 3 MAANDAG 7 NOVEMBER 1988 STANDEN ANTWERPEN - Na zeven vette jaren zeven ma gere? Voorspellingen doen over de toekomst van het European Community Championship (ECC) staat op dit moment nog gelijk aan kijken in het koffiedik, maar toch lijken enkele embryonale geluiden er op te wijzen dat het toernooi op zijn minst een verzadigingspunt bereikt heeft. uitslagen plus standen buitenlands voetbal NIEUWSOVERZICHT Metallist Charkov verliest Nederlands dameselftal uitgeschakeld TT Amsterdam naar volgende ronde Dames Shot in derde ronde Dames Irene van de tafel geveegd Zagreb rolt dames MZ op Avanti te sterk voor Luxemburgse ploeg Dames Megacles zorgen voor kunststuk Ruime winst van Longa '59 E en O repareert schade Weer nederlaag voor Blauw Wit Zekere overwinning van Animo ZVH wint in Portugal De Veluwe uitgeschakeld AZC uitgeschakeld in Europacup T14 Treffers, Das, Gouda en Brard; iutten (Van der Weerd), Schapen- (De Wijs) en Van Brunschot; Van TONINGEN 1-1 (0-1). 28. Meijer O- is 1-1. Scheidsrechter: Van der uwers: 3.000. <e Goelj; Schuurhulzen. Spork, Snoei; Van Stee (Olde Rlekerlnk), egts en Mulder; Beukers en Vu- Tukker; Boekweg, Koevermans Koorman, Olde Rlekerink, Regtop, Roossien; Ejkelkamp en Meijer. bSCH-VW 1-4 (0-3). 25. Nljssen hagen 0-2, 45. Hoekman 0-3, 51. 1, 78. Van Duren 1-4. Scheids ik. Toeschouwers: 2200. Gele WV). iSCH: Van Grinsven; Timlsela, Van Gösgens en Goossens (Burg); Van De Gier en Wlllems; Van Duren, iker. Nijssen, Verhagen, Van Berge He in Eijer; Reynierse, Rutten en Pee- rne); Stewart, Luhukay en Hoek- E-HAARLEM 0-0. Scheidsrechter, «schouwers: 6000. De Koning; Bzinga, Rutten, Paus n; Dikken, Balm en Schmidt; Nelj- lofsen), Keur en Huistra. Metgod; Doesburg, Baas, Stafleu Atteveld, Matthaei en Numan; Van teld), Holverda en Peeper. VOLENDAM 2-4 (1-4) - 8. en 25. 0-1 en 0-2, 29. Sneekes 0-3,32. en 1-3, 44. Duif 1-4, 73. Van der cheidsrechter: Van der Ende. Toe- 5500. Gele kaart: De Kleine (Wll- Jansen; Kogeldans, Van Buuren Kleine en Mallien; Wolffs, Van der odee; Broeken, Van der Ark en Van Ie Romijn). I: Schilder; Van Loon, Samuel, Guyt r; Steur, Sneekes (Binken), Zwart- xnper; Van Dorpel (Bond) en Duif. iCORERS n Geel klom enkele plaatsen op de ilijst van de eredivisie. De midden- i Feyenoord maakte beide doelpun- wedstrijd tegen Veendam en staat treffers. Tot nu toe waren slechts j (Groningen) en Hoekstra (RKC) ver. Beiden scoorden al acht keer. amp (Groningen), Hoekstra (RKC) 8, ren (Den Bosch), Clayton (Fortuna), oningen), Van der Wiel (RKC), Balm Van Buuren (Veendam), Van Dorpel i), Van de Ark (Willem II), Van Geel d) 6,12. Pettersson (Ajax), Vanen- t, Koeman (allen PSV), Nöllgen (Ro- (Twente), Steur, Sneekes (belden )5. KTERISTIEKEN 1-1 (0-1). 19. Radstaat 0-1,70. Re- afschop) 1-1. Scheidsrechter: Lam- eschouwers: 3120. Gele kaart: Swe- en Lok (NEC). R-EMMEN 5-2 (2-1). 17. Carbo 1-0, o 2-0, 42. Spaans 2-1, 53. Willem 2-2,67. Carbo 3-2, 83. Huitema 4-2, eeuw (strafschop) 5-2. Scheldsrech- Toeschouwers: 4500. Gele kaart: (Emmen). R-HEERENVEEN 0-1 (0-0). 72. Dijk 0- dsrechler: Wegereef. Toeschouwers: ile kaart: Verbeek (Heerenveen). 'EN-HERACLES 0-1 (0-1). 36. Eibers» schouwers: 2000. Scheidsrechter: De Gele kaart: Maas en Koster (Bndho- kte kaart (twee keer geel): Calderwood s). ID SPORT-RBC 1-2 (0-1). 36. FrSser Frbser 0-2, 85. Coort 1-2. Scheids- Kempers. Toeschouwers: 1000. Gele ijkemans (Helmond Sport) en Fraset WAGENINGEN 4-1 (2-1). 11. Langerak Van der Net 2-0, 40. Waterink 2-1 hop), 65. Tebbens 3-1, 87. Van der 1. Scheidsrechter: Blankensteln. Toe- srs: 750. Gele kaarten: Langerak en Wiel (DS 79), Grotenbreg, Drumpt en ir (allen Wageningen). I0R-DE GRAAFSCHAP 54) (1-0). 8. Nasiman 1-0 (strafschop), 54. Warry ittum 2-0, 75. Bakker 3-0, 83, Latu- 4), 89. Bakker 5-0. Scheidsrechter eft. Toeschouwers: 2000. HAAG-AZ 4-2 (3-1). 16. Verroen 0-1,- 1-1, 29. Otto 2-1,42. Van der Laan 3- ioulooze 3-2,90. Damen 4-2. Scheids- Blom. Toeschouwers: 1500. Gele Gentile en Lems (Den Haag) en Van KAZ). E - SW 24) (0-0). 54. Koolhof 1-0, 88. 2-0. Scheidsrechter: Egbertzen. Toe ters: 2500. Gele kaarten: Vermeulen en r Gouw (Vitesse), Tanis en Rlddertwt 'erroen van AZ heeft zondag clubge- iggie en Velten van Heracles verdron- t de eerste plaats op de topscorerslijst eerste divisie. Verroen bracht zijn to- tien treffers, één meer dan Loggie en scorerslijst in de eerste divisie Is: T n (AZ) 10,2. Loggie (AZ) en Velten (He- 9, 4. Visser (Telstar) 8, 5. De Jonge tveen), Janssen (NEC), Laamers (Vites- sterlee (SW), Carbo (Cambuur) en Van ink (Go Ahead Eagles) allen 7,11. Hom- (Heerenveen), Waterink (Wageningen) Ihof (Vitesse) allen 6. TIRANA (SID/Rtr) - Het Zweedse voetbalelftal heeft in groep 2 van het kwalifi catietoernooi voor de we reldtitelstrijd 1990 een be nauwde overwinning (2-1) geboekt op Albanië. Bij rust leidde de Albanese ploeg door een treffer van Yli Schehu. Ruim na de pauze greep Zwe den in vier minuten tijd de winst. Hasse Holmquist maakte in de 68ste minuut ge lijk. Johnny Ekström, de spits van Bayern München, zette de ploeg van coach Olie Nordin op MhlIIIKWm. i—17—21—34—38 rvegetal:46 -5-7-5-4 5-32-34-36 regetal: 29 lummer: 2-7-3-6-3-7-9 winst. Door de zege op Albanië nam Zweden, met drie punten, de eerste plaats in groep 2 over van Polen. Op 19 oktober speel den de Scandinaviërs 0-0 op Wembley tegen Engeland. De strijd in de kwalificatie- groep 2 gaat pas in maart van het volgend jaar door met het duel Albanië-Engeland. Zwe den moet pas in mei weer in de wei, thuis tegen Polen. Zweden bleef in Tirana ver onder de vorm van de laatste maanden. „Het leek wel of deze mensen nooit met elkaar had den gespeeld", verklaarde bondscoach Nordin na afloop. „Ik heb het nog nooit zo gezwe- ten tijdens een wedstrijd. Laat dit een goede les zijn geweest". In het eerste uur kwam de Zweedse ploeg, met de Ajacie- den Peter Larsson en Stephan Petterson op hun gebruikelijke posities, er niet aan te pas tegen het energieke spel van Albanië. Vooral in de verdediging, nor maal met de bezetting Lars- son-Hysen in het centrum het sterkste deel van het Zweedse team, viel het ene na het an dere gat. Op de hobbelige en doorweekte grasmat counterde de Albanese ploeg dat het een lust was. Veteraan-doelman Thomas Ravelli kon in de 33ste minuut het schot van vijftien meter van Ily Shehu niet pare ren. Die achterstand bracht de Zweden nog meer uit balans. Tot halverwege de tweede helft leek er geen zicht op verande ring in de score, al raakte Al banië zichtbaar vermoeid. De wissel van Nordin - aanvaller Holmquist voor middenvelder Prytz - gaf de doorslag. Holm quist had nog geen bal geraakt, toen hij in de 68ste minuut door Ajacied Pettersson over rechts werd gelanceerd. Doelman Mersini kreeg geen kans. Vier minuten later was de omme keer compleet. Bij een scrim mage bewees Johnny Ekström, de spits van Bayern München, zijn gevoel voor de juiste posi tie: 1-2. ALBANIË-ZWEDEN 1-2 (1-0). 33. Shehu 1-0, 68. Holmquist 1-1, 71. Ekström 1-2. Scheidsrechter: Na- moglu (Tur). Toeschouwers: 11,500. ALBANIË: Mersini; Hodja, Ali- mehmeti, Lekbello en Gega; Iera, Demollari, Iosa en Milo; Minga en Shehu, ZWEDEN: Ravelli; Roland Nils- son, Hysen, Larsson en Ljung; Thern, Prytz (Holmquist), Ström- berg en Joakim Nilsson; Ekström en Pettersson. STAND GROEP 2 Zweden 21103 2-1 Polen 110021-0 Engeland 101010-0 Albanië 2 002 01-3 'Niet zeuren, doorspelen' Door Leon Krijnen De zevende editie, die de zwakst bezette tot nog toe was, kreeg de finale die hij verdiende. Weliswaar is de ene fi nalist, ene John Patrick McEnroe, nog altijd een van de aantrekkelijkste spelers in het circuit, maar zijn tegen stander, de Rus Andrei Sjesnokov staat nog niet bepaald garant voor volle zalen. Bovendien was de finale, die de Amerikaan in drie sets (6-1, 7- 5, 6-2) won, geen finale meer vanaf 2-2 in de tweede set, toen de Rus zijn rechterenkel ver- j zwikte. De enkel zag er na af loop als een tennisbal uit. Sjes nokov verklaarde dat het geen enkele zin meer had gehad om door te spelen en dat hij ook verrekte van de pijn, maar dat hij gedwongen was geweest om verder te spelen. Door wie dan wel? „Dat is een geheim", zo mompelde de Rus, na een blik gewisseld te hebben met een van zijn immer prominent aanwezige landge noten. „Gedwongen?," aldus McEn roe later met gefronste wenk brauwen, „hoezo? Er is nie mand op de hele wereld die mij dwingt om door te spelen met een kapotte enkel. Jammer voor het publiek, maar het is niet anders. Ik heb niets ge hoord tijdens het oponthoud, misschien heeft een van die Russen wel gezegd dat hij door moest gaan, weet ik veel". Hoe het ook zijeen finale die na drie kwartier afgelopen is, is er niet een waar de verza melde hotemetoten, de sponsors en de BRT en RBTF op zitten te wachten. Dat er druk op Sjes nokov uitgeoefend is, ligt daarom voor de hand. Of die druk wel of niet via een Russi sche tolk is uitgeoefend, doet er niet toe. Eens te meer is aange toond dat bij het ECC het ten nis volkomen ondergeschikt is aan alle flauwekul eromheen, hoe hard de spelers, McEnroe voorop, ook het tegendeel lopen te beweren. De New-Yorker bestond het zelfs om te verkondigen dat wat hem betreft het ECC zo een plaatsje mocht vinden op de kalender van het circuit dat de spelersvakbond ATP vanaf 1990 op poten wil gaan zetten. Waarom dan wel? „Omdat hier alles perfect geregeld is", aldus McEnroe, die, naast het startgeld van een ton of wat dat hij ongetwijfeld heeft ont vangen, gisteren ruim vijfe- neenhalve ton verdiende. Om er daarna vrolijk aan toe te voegen: „Het zijn de kleine din gen die het doen. We krijgen bijvoorbeeld ballenjongens als we gaan trainen. Dat gebeurt nergens". Tja De op Sjesnokov uitgeoe fende dwang wijst er al op dat het dit jaar niet echt lekker ge gaan is. Na een perfect toernooi met twee finalisten van het ka liber dat de organisatie zo graag gezien zou hebben, zou het beschamende 'doorspelen' gisteren nooit geklonken heb ben. Een kat in het nauw maakte rare sprongen. Nog een ander gegeven wijst er op dat niet alles koek en ei meer is. Er blijken zowaar toch grenzen te zijn aan de schaam teloosheid waarmee in Ant werpen ieder jaar met hon derdduizenden onzichtbare toeschouwers wordt ge schermd. De afgelopen week stond bol van de voorbereidingen van de feestelijkheden rondom de mil joenste bezoeker. Die had giste ren het Sportpaleis moeten be treden om aldaar overladen te worden met cadeau's, maar die party werd op het laatste mo ment afgeblazen. Volgens de officiële gegevens, maar dat zegt dus niets in Antwerpen, waren er gisteren ongeveer 4000 man te weinig om het mil- j oen in zeven j aar vol te maken. De organisatie heeft nog niet begrepen dat ze inderhaast een wel bijzonder stomme reken fout gemaakt heeft. Want de bezoekers van de kwalificaties, waar normaal gesproken an derhalve man en een paarde- kop komt kijken, werden ook met tienduizenden opgevoerd McEnroe kan lachen; hij heeft voor de derde keer het ECC in Antwerpen gewon nen. Bovendien heeft hij het toernooi voor de tweede maal in de tweede periode van vijf jaar gewonnen; als hij in '89 of '90 nog een keer wint, mag hij het kleinood houden. - fotoanp in de eindstand. Met andere woorden: als de leugens van de eerste zeven jaar ook volgend jaar worden gehandhaafd, komt de miljoen ste volgend jaar vrijdag voor het toernooi al binnen. Even onthouden dus, we zullen zien hoe daar in november 1989 een mouw aan gepast gaat worden. Sjesnokov werd gisteren niet alleen vanwege zijn gezwollen enkel door gemengde gevoelens geteisterd. Hij moet zich ook om een andere reden bijzonder gefrustreerd voelen. Hij mag namelijk slechts een bepaald percentage van zijn prijzengeld in zijn zak steken, met een pla fond van vierduizend dollar per toernooi. Daar schoot hij gisteren dik doorheen. De penningmeester van de Russische sportbond mag het restant van de 150.000 harde dollars van Antwerpen in zijn boeken bijschrijven. Het sar casme ven de Moskoviet, die verder immer een hartverwar mend gevoel voor humor eta leert, ontging de toeschouwers gisteren. „Ik vind het erg dat ik verlo ren heb, maar ik ben blij dat ik 150.000 dollar verdiend heb", riep hij in de microfoon, terwijl hij met een schuin oog naar zijn tolk keek. De met een spie gelende zonnebril getooide Rus, KGB'er of niet, vertrok geen spier van zijn gezicht. Pere strojka of niet, misschien heeft Andrei Sjesnokov gisteravond toch nog een lesje in de begin selen van het Marxisme gekre gen. Uitslagen: halve finales: Sjesno kov (Sov)-Mansdorf (Isr) 7-6, 6-3, McEnroe (VSt)-Hlasek (Zwi) 7-6 (7-3), 6-4; finale: McEnroe-Sjesno- kov 6-1,7-5,6-2. BRUSSEL (ANP) - KV Mechelen en Anderlecht hebben in het weekeinde voor hun Europese treffen in het toernooi van de be kerwinnaars gedaan wat zij aan hun stand verplicht zijn. Winnen dus, Meche len met moeite thuis tegen Antwerp (2-1), Anderlecht zonder enig probleem (2-0) in eigen huis tegen Ware- gem. SCHOTLAND BELGIE Luik en Club Brugge sluiten het dichtst aan bij Ander lecht, dat een achterstand van drie punten heeft op de hou der van de Europese beker winnaars beker. De aanvalskracht, die zo wel KV Mechelen als Ander lecht dit weekeinde demon streerde, belooft weinig doel punten woensdagavond in het Astridpark, waar Anderlecht zijn achterstand van 0-1 moet uitpoetsen. Georg Kessler liet zijn Antwerp in Mechelen be ginnen zonder de spitsen Claesen en Goossens, stemde zijn spel dus duidelijk af op net afstoppen van Mechelen. Dat lukte niet. De spelers van Aad de Mos zorgden voor één- nchtingsvoetbal, maar dat leidde slechts tot Svilar, die in plaats van Deconinck in het ?°f; stond. Diep in de tweede helft kopte John Bosman toch tri0! 'angs doelman, die K°rt na de hervatting nog sens door een koppende Bos- man, na een voorzet van Koe man, verslagen werd. Na de negende competitietreffer an de Nederlandse interna- nonal zette Antwerp zijn Kaarten op de aanval. Meche- n moest terug en kwam tot ..if, raeer dan spaarzame *a]!en. De tegentreffer, an Van der Linden, kwam pas twaalf minuten voor tijd en in de laatste periode moest Mechelen vrezen voor de winst, die al veel eerder on omstotelijk had vast moeten staan. Anderlecht kende de Me- chelse problemen niet. Ware- gem werd anderhalf uur op eigen helft vastgezet en bin nen een half uur hadden de Brusselaars al een voorsprong van 2-0 door treffers van de achttienjarige debutant Gert Verheyen en Adri van Tigge- len. Daarna viel de produktie stil, niet in het minst door het voortreffelijke werk van de Waregemse doelman Des- chepper. Jean-Marie Pfaff raakte bij het opwarmen geblesseerd en stond zijn plaats in het Lierse doel af aan Thijs. Te gen het zwakke Beerschot had iedereen het Lierse doel kun nen verdedigen, Kindermans maakte de treffer die Beer schot in de degradatiezone hield en Lierse van de laatste plaats tilde. Foeke Booy scoorde twee keer voor Kort- rijk tegen RWD Molenbeek (3-1) en Cerkel Brugge verloor met Tom Krommendijk met 1-2 bij Lokeren, dat met een man meer eindigde omdat Frenay van Cerkel werd weg gezonden. Uitslagen: dub Luik-Racing Genk 2-1, Club Brugge-Beveren 3-1, Sint Truiden-Standard Luik 3-1, An- derlecht-Waregem 2-0, KV Meche- len-Antwerp 2-1, Beerschot-Lierse 0-1, Charleroi-Racing Mechelen 2- 2, Kortrijk-RWD Molenbeek 3-1, Lokeren-Cerkel Brugge 2-1. Stand: KV Mechelen 14-25, Ander lecht 14-22, Club Luik 14-21, Club Brugge 14-19, Antwerp 14-18, Sint Truiden 14-16, Kortrijk 14-15, Wa- regem 14-14, Standard Luik 14-14, Lokeren 14-13, RWD Molenbeek 14- 12, Beerschot 14-10, Lierse 14-10, Racing Mechelen 14-9, Beveren 14- 9, Charleroi 14-9, Cerkel Brugge 14- 8, RC Genk 14-8. ITALIË Ruud Gullit blijft in zijn tweede Italiaanse voetbaljaar tobben met blessures. Zondag maakte de 26-jarige ster van AC Milan in Verona zijn eer ste competitietreffer van dit seizoen, maar drie minuten later viel hij al weer gebles seerd uit. Gullit, maanden aan de kant met een wankele enkel, had last van het dijbeen. „Ik zette aan om te passeren en voelde een spiertje. Vorig jaar heb ik dat ook gehad. Toen heb ik er mee doorgespeeld, maar kreeg ik later behoorlijk veel last", aldus de Nederlander, die in die 26ste minuut de clubarts er dit keer snel bij riep en naar de kant werd gehaald. Na afloop van het door AC Milan met 2-1 gewonnen duel had Gullit nog nauwelijks pijn. Toch moet een vraagte ken worden gezet bij zijn in zetbaarheid voor de belang rijke Europa Cup-return te gen Rode Ster Belgrado van woensdag. Gullit, vervangen door Vir- dis, hield de hoop erin zondag, maar velen vonden dat tegen beter weten in. De Amster dammer, net als tegen Lazio en Juventus startend in de basis, baalde: „Ik had in deze wedstrijd echt weer het ge voel erbij te horen. Ik had tot nu toe wel gevoetbald, maar met gescoord. Dat geeft een kick. En nu dit weer". Zonder Gullit verspeelde AC JVIilan aanvankelijk zijn voorsprong. De Argentijn Ca- niggia zorgde voor de gelijk maker. Milan bleef echter overtuigend voetballen, vooral in de defensie en op het middenveld. Een fraaie explo sie van Marco van Basten, kort voor het eind, stond ten slotte toch borg voor de Noorditaliaanse winst in Ver ona. De ex-Ajacied maakte een scherpe indruk, waarbij vooral zijn toegenomen fy sieke kracht (Marco hangt da gelijks rond in het kracht honk van Milanello) opvalt. Frank Rijkaard, de derde Ne derlander bij AC, gaf voor de zoveelste keer dit seizoen een extra dimensie aan het spel van Milan. De landskampioen volgt op de ranglijst na vijf wedstrij den stadgenoot Internazionale op de voet, acht om negen punten. Inter, pas één keer half misgestapt, verrast door realistisch voetbal, waarin de kracht van de Westduitsers Matthaus en Brehme door trainer Trappatoni uitstekend wordt benut. Sampdoria, de sterke ploeg van Boskov, verloor het duel tussen de koplopers in het Giuseppe Meazza door een snelle treffer van Berti, in de eerste minuut. Juventus was zeer produk- tief in Bologna, maar liet zelf verdedigend ook steken val len. De Turijnse ploeg won met 4-3. Napoli, vorige week nog goed voor acht treffers, had het voor eigen publiek stukken moeilijker tegen de verrassende en keihard ver dedigende promovendus La zio Roma: 1-1. Pisa, de club van Mario Been, verloor met 2-1 bij AS Roma en bezet de gedeelde laatste plaats op de ranglijst. Uitslagen: Ascoli-Pescara 0-1, Bo- logna-Juventus 3-4, Como-Lecce 2- 1, Fiorentina-Atalanta 1-1, Inter- nazionale-Sampdoria 1-0, Napoli- Lazio 1-1, Roma-Pisa 2-1, Torino- Cesena 2-0, Verona-AC Milan 1-2. Stand: Internazionale 5-9, AC Mi lan 5-8, Sampdoria 5-7, Napoli 5-7, Fiorentina 5-7, Juventus 5-7, Roma 5-6, Verona 5-5, Lecce 5-5, Lazio 5-5, Atalanta 5-5, Como 5-5, Torino 5-4, Pescara 5-4, Bologna 5-2, Cesena 5- 2, Pisa 5-1, Ascoli 5-1. WEST-DUITSLAND Uitslagen: Bochum-Borussia Mön- chen-Gladbach 1-2, FC St. Pauli- Bayern München 0-0, VfB Stutt gart-Hamburger SV 4-2, Waldhof Mannheim-Stuttgarter Kickers 2-2, Köln-Hannover '96 1-0, Karlsruher SC-FC Kaiserslautern 4-1, Ein- tracht Frankfurt-Bayer Leverku- sen 1-1, FC Nürnberg-Werder Bre men 0-1, Bayer Uerdingen-Borus- sia Dortmund 0-0. Stand: Bayern München 12-18, Stuttgart 12-17, Karlsruher SC 12- 16, Hamburger SV 13-15, Borussia Mönchengladbach 13-15, FC Köln 12-14, Bayer Leverkusen 12-14, Bo- chum 13-14, FC St. Pauli 13-14, Werder Bremen 11-13, Bayer Uer- dingen 12-13, FC Kaiserslautern 12- 11, Borussia Dortmund 12-10, FC Nürnberg 13-8, Hannover '96 12-7, Stuttgarter Kickers 12-7, Eintracht Frankfurt 12-6. Uitslagen: Dundee United-FC Dundee 2-0, Hamilton Academi cals-Celtic 0-8, Hibernian-Aber deen 1-2, Glasgow Rangers-Mot- herwell 2-1, St. Mirren-Hearts 1-1. Stand: Glasgow Rangers 13-22, Aberdeen 13-18, Dundee United 14- 17, Hibernian 14-16, Cletic 14-15, St Mirren 14-15, FC Dundee 13-13, He arts 14-10, Motherwell 14-6, Hamil ton 13-4. FRANKRIJK Uitslagen: Laval-Paris St. Ger main 1-2, Lens-Caen 5-0, Marseille- Toulon 1-0, Racing Paris-Auxerre 1-2, Metz-Cannes 2-1, Montpellier- Toulouse 1-0, Nice-Nantes 1-0, St. Etienne-Sochaux 1-2, Strasbourg- Lille 1-3, Bordeaux-Monaco 1-1. Stand: Paris SG 18-37, Auxerre 18- 36, Marseille 18-34, Monaco 18-30, Nice 18-30, Nantes 18-29, Bordeaux 18-28, Sochaux 18-28, Lille 18-27, Metz 18-26, Cannes 18-26, Montpel- lier 18-25, Toulouse 18-25, Toulon 18-22, Racing Paris 18-20, Laval 18- 17, Caen 18-17, Strasbourg 18-12, St Etienne 18-11, Lens 18-10. PORTUGAL ENGELAND Uitslagen: Coventry City-West Ham United 1-1, Liverpool-Midd lesbrough 3-0, Manchester United- Aston Villa 1-1, Millwall-Luton Town 3-1, Queen's Park Rangers- Newcastle United 3-0, Sheffield Wednesday-Everton 1-1, Sou thampton-Charlton Athletic 2-0, Tottenham Hotspur-Derby County I-3, Wimbledon-Norwich City 0-2, Nottingham-Forest-Arsenal 1-4. Stand: Norwich City 11-26, Arsenal 10-20, Millwall 10-19, Liverpool Il ls, Southampton 11-18, Derby County 10-15, Coventry City 10-15, Nottingham Forest 11-15, Aston Villa 11-15, Middlesbrough 11-15, Sheffield Wednesday 9-14, Man chester United 10-14, Queen's Park Rangers 11-14, Charlton Athletic II-13, Everton 10-12, Luton Town 11-10, Newcastle United 11-8, Wim bledon 10-8, West Ham United 11-8, Tottenham Hotspur 10-5. Uitslagen: Benfica-Beira Mar 0-0, Porto- Leixoes 1-0, Belenenses- Braga 1-1, Guimaraes-Sporting Lissabon 1-0, Viseu-Setubal 0-1, Espinho-Boa vista 2-2, Penafiel- Fafe 1-0, Portimonense-Amadora 0-1, Farense-Chaves 0-2, Maritimo- Nacional 0-0. De stand is: Benfica 12-19, Porto 12- 18, Sporting Lissabon 12-17, Setubal 12-15, Boavista 12-14, Beira Mar 12- 14, Penafiel 12-13, Belenenses 12-12, Chaves 12-12, Braga 12-11, Ama- dora 12-11, Maritimo 11-11, Guima- raes 12-11, Espinho 12-10, Leixoes 12-10, Nacional 11-10, Farense 12-9, Viseu 12-7, Portimonense 12-6, Fafe 10-6. SPANJE Real Sociedad-Athletic Bilbao 1-0, Espanol-Oviedo 1-2, Elche-Malaga 0-2, Osasuna-Atletico Madrid 2-0, Sporting Gijon-Sevilla 0-0, Betis Sevilla-Logrones 0-0, Real Ma- drid-Celta Vigo 4-1, Zaragoza- Murcia 2-1, Valladolid-Barcelona 0-0, Valencia-Cadiz 1-2. Stand: Real Madrid 10-17 Barce lona 10-15 Sevilla 10-12 Logrones 10-12 Valencia 10-11 Atletico Ma drid 10-11 Celta Vigo 10-11 Valla- dolid 10-11 Gijon 10-11 Osasuna 10- 11 Malaga 10-10 Real Sociedad 10- 10 Bilbao 10-9 Zaragoza 10-9 Oviedo 10-8 Espanol 10-6 Murcia 10-6 Betis Sevilla 10-6 Cadiz 10-6 Elche 10-6 MOSKOU (Tass) - Metallist Charkov, dat woensdag aan staande Roda JC in eigen huis ontvangt, is vrijdag voor de Sov- n jetrussische competitie naar Jerevan gereisd. De wedstrijd te- q gen Ararat ging met 2-0 verloren. Beide doelpunten werden voor rust gemaakt. RIJSOORD (ANP) - Het Nederlandse damesvoetbalelftal heefi zich niet geplaatst voor de eindronde van het toernooi om hel Europees kampioenschap. In Rijsoord was Oranje kansloos te gen Noorwegen, 0-3. Nederland had de uitwedstrijd ook al verloren, 1-2. De eind ronde van het toernooi om het Europees kampioenschap zal nu :S niet in Nederland worden gehouden. NEDERLAND-NOORWEGEN 0-3 (0-1). 38. Gruele 0-1,55. Storhaug 0- 2,76. Karlsen (strafschop) 0-3. Scheidsrechter: Lloyd (Wal). Toeschou wers: 1.500. NEDERLAND: Kols; Smit, Jannie Timisela, Miltenburg en Van Erp (Hoogwerf); Van Rooijen, Wigman, De Winter en De Bakker; Vestjens en Fien Timisela. AMSTERDAM (ANP) - De tafeltennissers van TT Amsterdam hebben zich geplaatst voor de derde ronde van toernooi om de Europacup 2. De herenploeg uit de hoofdstad won zaterdag met 5-1 van Wadenswill uit Zwitserland. TT AMSTERDAM-WADENSWILL 5-1. Boute-Sonderegger 21-11, 21- 10, Van Haren-Sidler 21-14, 21-11, Hoevers-Urh 18-21, 21-23, Van Ha- ren-Sonderegger 21-11, 23-21, Boute-Urh 21-14, 21-13, Hoevers-Sidler 21-10,21-13. r WAGENINGEN (ANP) - De damesploeg van Shot Wageningen heeft de derde ronde van het tafeltennistoernooi om de Europa Cup 3 bereikt. Voor eigen publiek won Shot met 5-2 van Coc- caglio uit Italië. SHOT WAGENINGEN-COVCCAGLIO 5-2. Huntelerslag-Vignola 21- 13. 15-21, 23-21, Keen-Corbetta 21-9, 21-9, Onstenk-Arisi 16-21, 15-21, Keen-Vignola 21-9, 21-12, Huntelerslag-Arisi 16-21, 14-21, Onstenk- Corbetta 21-17,21-9, Keen-Arisi 21-17,21-12. DONAUWORTH (ANP) - De tafeltennisters van Irene uit Til burg hebben zaterdag hardhandig kennis gemaakt met de j kwaliteiten van Cao Yanhua, de zevenvoudige wereldkam pioene uit China, voor 60.000 gulden per jaar in dienst van het Westduitse VSC Donauwörth. Cao speelde met haar Neder landse tegenstandsters en imponeerde heel Irene, dat onder haar normale vorm bleef en de Europacup-II-wedstrijd met 5- 1 verloor. VSC DONAUWÖRTH-IRENE 5-1. Faltermayer-Chambon 21-14, 21- 14, Cao-Hop 21-15,21-10, Specht-Schers 21-12,17-21,18-21, Cao-Cham- bon 21-7, 21-12, Faltermayer-Schers 19-21, 21-8, 21-16, Specht-Hop 21- 14,21-16. MIDDELBURG (ANP) - De tafeltennisters van Middelburg Z waren zaterdag geen partij voor Mladost Zagreb uit Joegosla vië in het toernooi om Europacup II; 0-5. MIDDELBURG Z-MLADOST ZAGREB 0-5. Kersten-Susio 12-21,12- 21, Van Osselaar-Amalia Fazlic 7-21, 14-21, Treebusch-Jasna Fazlic 11-21, 4-21, Van Osselaar-Susio 15-21,17-21, Kersten-Jasna Fazlic 17- 21,10-21. HAZERSWOUDE (ANP) - Het da.esteam van Avanti heeft za terdag zonder enige moeite zijn wedstrijd uit de tweede ronde van het toernooi om de Europacup 2 tafeltennis tegen Stroossen uit Luxemburg gewonnen, 5-1. AVANTI-STROOSSEN 5-0. Bakker-Zeimet 21-9, 21-15, Vriesekoop- Metz 21-0,21-0, Yang Ying-Krings 23-21,21-11, Vriesekoop-Zeimet 21- 13,21-14, Bakker-Krings 17-21,16-21, Yang Ying-Metz 21-3,21-4. DUISBURG (ANP) - De dames van Megacles uit Weert heeft op Westduitse bodem voor een klein kunststuk gezorgd. Kai- sersberg uit Duisburg kreeg in de krachtmeting, die de tweede ronde van de strijd om de Europacup voor landskampioenen was, met 5-4 klop. KAISERSBERG-MEGACLES WEERT 4-5. Kamizuru-Bernardic 21- 12, 21-9, Alexandra Nolte-De Groot 13-21, 17-21, Bolvari-Noor 21-15, 21-15, Kamizuru-De Groot 8-21, 20-22, Bolvari-Bernardic 21-11, 21-19, Noor-Nolte 16-21, 21-23, Bolvari-De Groot 21-15, 21-12, Kamizuru- Noor 21-14,13-21,12-21, Bernardic-Nolte 19-21,15-21. LICHTENVOORDE (ANP) - Longa '59 heeft de eerste wed strijd in het toernooi om de Europese volleybalbeker voor be kerwinnaars dames zaterdagavond vrij gemakkelijk gewon nen, 3-0 (15-4,15-10,15-6), tegen Wüstenrot Salzburg uit Oos tenrijk. EMMEN (ANP) - De handballers van E en O hebben zaterdag avond de een week eerder opgelopen schade in het Europese bekertoernooi juist weten te repareren. De ploeg van coach Weerman won voor tweeduizend toeschou wers in sporthal Angelsloo met 18-13 van Sasja HC uit België. Vorige week won de Antwerpse ploeg met vier doelpunten (19- 15) verschil. Door dat herstel gaat E en O door naar de tweede ronde van het toernooi der bekerwinnaars. NEERBEEK (ANP) - Landskampioen Blauw Wit heeft in de strijd om de Europa Cup handbal nauwelijks aan de klasse van het Hongaarse Raba Vasas ETO Györ kunnen tippen. Na de af straffing van vorige week (12-26) bleef de Limburgse ploeg za terdag voor eigen publiek dichter in de buurt. Raba kwam weer tot 26 treffers. Blauw Wit verdubbelde zijn score bijna: 23. SNEEK (ANP) - Animo uit Sneek weet zich zeker van zijn plaats in de tweede ronde van de strijd om Europacup III he- a ren. De Friese ploeg won zaterdag in eigen zaal met 3-0 (15-4, 15-6,15-5) van Hapoel Ha'Amapil uit Israël. ESPINO (ANP) - In de eerste wedstrijd van de eerste ronde Europacup III boekte ZVH een uitstekend resultaat. In Portu gal werd Espino met 3-1 (14-16,15-9,5-15,13-15) door de heren- ploeg uit Zevenhuizen verslagen. De thuiswedstrijd kan der halve als een formaliteit worden beschouwd. APELDOORN (ANP) - Het tafeltennisteam van De Veluwe, de drie broers Van Spanje, is zaterdag uitgeschakeld voor het ver volg van het toernooi om de Europacup II. Chalons uit Frankrijk bleek na een spannende en lange tijd ge- lijkopgaande wedstrijd juist te sterk voor de Apeldoornse club: 5-3. Henk van Spanje pakte twee punten, broer Ron één in de openingspartij tegen de Poolse import-speler Jakubovic. Jaap van Spanje won geen duel. DE VEI.UWE-CHALONS 3-5. Ron van Spanje-Jakubovic 22-24,21-14,! 21-13, Henk van Spanje-Martin 18-21, 21-19, 14-21, Jaap van Spanje- Hucliez 16-21,12-2i, Henk van Spanje-Jakubovic 22-20,21-13, Ron van Spanje-Hucliez 15-21, 14-21, Jaap van Spanje-Martin 13-21, 14-21, Henk van Spanje-Hucliez 18-21, 21-14, 21-19, Jaap van Spanje-Jaku- bovic 14-21,17-21. VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse kampioen AZC is zondag in Veenendaal in de tweede wedstrijd voor de kwartfi nales van het toernooi om de Europese waterpolobeker voor landskampioenen uitgeschakeld. De Alphense club had aan het gelijke spel van 4-4 niet vol-j doende voor het bereiken van de halve eindstrijden. AZC had vorige week zaterdag de eerste wedstrijd tegen de Spaanse kampioen Cataluna met 3-7 verloren. De standen per periode waren: 1-0,2-1,1-1 en 0-2. In de halve finales, die over veertien dagen worden gespeeld, komt Cataluna uit tegen Ferencvaros (Hon). De andere halve finale gaat tussen Spandau 04 (WD1) en Partizan (Joe).

de Stem | 1988 | | pagina 13