Onzekerheid over meespelen Kieft Puntendeling voor Vogel waarde V isser zoekt luwte van officiële kernploeg asai LJi HOUTWERK EN SCHEIDSRECHTER VOORKOMEN GELIJKMAKER RODA r )en. iMEENTE AXEL IDMAKING krant. KERKRADE - PSV slaat 'concurrenten' beter van zich af dan marginale eredivisieclubs. Slaagde Haarlem er vorige week nog in de lands kampioen een nederlaag toe te brengen, subtop per Roda JC moest in eigen huis (0-1) de punten aan de Eindhovenaren laten. STERK PATRIJZEN KOMT IN DE SLOTFASE LANGSZIJ Spektakelstuk 5 F WONINGEN BtOP'JF A. A A. m- Druk Motorbootracer De Vreng ernstig gewond in Frankrijk Porto-trainer neemt ontslag 'OLO-BESTEL BOODSCHAPPER adda jelijk zegt de bedrijfs- it een landelijk onder- reau voor studenten? inzetbaar en extra ijd en betere presta- )f de i 560 0515 i de gemeente Axel maakt jn de Wet op de Ruimtelijke de raad in zijn vergadering 3 heeft verklaard, dat een ied wordt voorbereid in ver- sen woning aan het adres kadastraal bekend sectie drogerruimte aan het adres te Zuiddorpe, kadastraal nummers 222 (ged.) 223 ehorende tekeningen liggen 'ie, afdeling V.R.O.M., voor met ingang van 8 november zelfde dag in werking. B8. e burgemeester jornoemd, J. de Graaf. /2 DAG f 30, 1 DAG f 55,— INKL. BTW ONBEPERKTE KMS TO I A9CO Autoleasing I D LCC19C Autoverhuu BREDA - GINNEKENWEG 21 - TELEFOON 076-222100 KERKRADE - De techni sche staf van PSV beslist morgen in Porto over het meespelen van Willem Kieft in de wedstrijd tegen FC Porto voor de Europa cup I. Kieft, die in het duel tegen FC Twente van vorige week met een knieblessure uitviel, heeft de laatste twee dagen weer ge traind. Guus Hiddink wil ech ter geen enkel risico nemen met de spits, evenals dat het geval is met Addick Koot, die last heeft van zijn hamstrings. „Als ze ook maar even niet kunnen spelen, stel ik hen daar niet op", aldus de coach, die zich gesteund weet door 5-0- voorsprong op FC Porto. Van Aerie, Nielsen en Lins- kens doen in ieder geval niet mee bij PSV. Bij Roda JC, dat in de Sov jetunie tegen Metallist Char- kov uitkomt, is alleen het mee spelen van middenvelder Pierre Blattler onzeker. De Limburger heeft last van zijn knie en ontbrak ook tegen PSV. Wilbert Suvrijn is weer fit. Al- fons Groenendijk, die het hele seizoen nog geen hele wedstrijd speelde, is hersteld van een voetblessure. Hij neemt in Charkov op de bank plaats. Roda won thuis de eerste wed strijd tegen Metallist met 1-0. FC Groningen vertrekt met een enigszins aangeslagen se lectie naar Genève, waar de ploeg in de tweede wedstrijd van de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker tegen Servette een voorsprong van 2-0 verdedigt. Van Dijk (spierblessure), Koe vermans (rug) en Olde Kieke- rink (hamstring) zijn niet fit. Tegen Sparta ontbrak van dit drietal slechts Van Dijk. Oefenmeester Westerhof hoopt dat de routinier aan enkele da gen rust voldoende zal hebben om te herstellen. Koevermans en Olde Riekerink speelden zondag wel. „Het probleem is", aldus Westerhof, „dat de jon gens door het drukke pro gramma niet de tijd krijgen te herstellen". Het is vrijwel zeker dat re serve-doelman Tukker ook in de tweede wedstrijd tegen Ser vette zal spelen. „Storm zit weer op de bank. Hij zou in ge val van nood zeker kunnen spelen", verklaarde Westerhof. „Ik vind echter niet dat hij al ver genoeg is om voor 100 pro cent de concurrentie met Tuk ker aan te gaan. Pas als Storm zelf het seintje geeft dat het kan, is hij weer kandidaat voor een basisplaats". Fortuinlijke zege PSV Door Chris van Nij natten Na FC Twente is Roda JC de tweede runner-up binnen acht dagen, die tegen de werkelijke heersers in voetbal land in het stof moest bijten. Toch had PSV de hulp van lat en scheidsrechter nodig om op Kaalheide de baas te blijven over Roda JC. John van Loen, de onbeholpen slungel in de Limburgse voorhoede, raakte twee maal de lat. Met een om haal en een schot toucheerde hij in de tweede helft het hout werk. Voor de wedstrijd was dat jammer, omdat het offen sief ingestelde Roda zeker een punt verdiende. Roda-oefen- meester Jan Reker vond dat uiteraard ook. „We dwongen iets af in deze partij. En waarom ook niet? We hoeven ons toch niet allemaal neer te leggen bij de suprematie van PSV. Die ploeg strijdt op heel veel fronten. Wij hebben voor lopig alleen in de competitie met hen te maken, dus gaan we er dan vol tegenaan", Woorden van die strekking zal Reker ook vooraf bij zijn pep-talk gebezigd hebben, want Roda trad PSV fors tege moet. Die strijdwijze werd 'ge past' beantwoord door de Euro pacuphouders. Scheidsrechter Chris van der Laar had het er maar moeilijk mee. De arbiter floot de 'topper' warrig en trad als een angsthaas op tegen het vaak te harde spel van beide kanten. De fluitist wekte bij zijn optreden enigszins de in druk lichte PSV-sympathieën te koesteren. Reker was daarom het kwaadst op de leidsman. Hij zag namelijk na een uur spelen in een overtre ding van Valckx op Diliberto een strafschop. Reker had daarbij het grootste gelijk van de wereld, maar Van der Laar wilde niets van een penalty weten. Op dat moment verdedigde PSV al een voorsprong. In de eerste minuut na rust deed Ro- mario precies waarvoor hij door PSV uit Latijns-Amerika is gesmokkeld. Een verre ingooi van Gerets liet Hanssen tussen zichzelf en doelman Neder- burgh ploffen en bij zulke si- Vreugde bij Romario na zijn eerste doelpunt voor PSV. tuaties is Romario op zijn ge vaarlijkst. De gereïncarneerde Gerd Müller dook als een du veltje uit een doosje op op de plaats des onheils en duwde de bal over de streep. Van colle giale vreugde dansten al zijn toegesnelde collega's de samba rond de juichende dikkerd. Romario maakte individueel aan de bal geen slechte indruk in Kerkrade. De Braziliaan an ticipeert echter nog steeds ma tig op het spel van zijn ploegge noten. Het is maar de vraag of doorgewinterde profs als Lerby en Gerets zitten te wachten op een baltovenaar als Romario. Een teken aan de wand is dat men in Eindhoven Vanenburg zijn fraaie maar voor de ploeg meestal nutteloze kunsten ook heeft afgeleerd, voordat hij als volwaardig teamgenoot werd geaccepteerd. De in het veld doorlopend hoge kirgeluidjes producerende Zuidamerikaan leverde op het - foto anp onderdeel artistiek voetbal in de 21ste minuut de slechtste prestatie. Hij maakte een mooie een-twee met zijn gab ber Vanenburg, maar in plaats van de bal daarna aan de vrij lopende Janssen te gunnen, wilde hij op basis van techniek de bal het doel van Roda bin nen lopen. Die missie mislukte dus en in zulke gevallen steekt een houwdegen als Lerby het niet onder stoelen of banken dat hij de Braziliaan in kwestie Door Peter Snelders VOGELWAARDE - In een wedstrijd die alles te bieden had wat voetbal aantrekke lijk maakt, speelde Vogel waarde met 3-3 gelijk tegen koploper Patrijzen. Het duel eindigde voor de thuisploeg in een bittere teleurstelling, omdat in de slotminuten een 3-1-voorsprong uit handen werd gegeven. „Tegenvallend, meer kan ik er niet van zeggen als we het over net resultaat hebben," was de eerste ractie van Vogelwaarde trainer George de Bakker na afloop. „Als je een kleine tien minuten voor tijd nog voor staat met 3-1, dan mag je de winst niet meer uit handen ge ven De paniek sloeg toe bij ons en toen liep het fout. Al wil ik net niet alleen daaraan wijten, ook het feit dat Patrijzen zon- ner meer een sterke ploeg is Was er mede oorzaak van dat we met met de winst gingen lo- Pen. Maar de wedstrijd op zich Was een fraai schouwspel, vooral in het eerste half uur was er sprake van afwisselend ongoed voetbal," aldus George de Bakker. En dat was waar. Vogel- I Sridzen was een spektakelstuk van de eerste or- I rt„n u eerste half uur mocht j "et beste van de wedstrijd engen, omdat er toen sprake i „rJkV^n een gelijk opgaand qua spektakel deed bedrijf daar niet pmJ. nnder. Legio kansen, een ff en een verzilverde volnH °P' twee ploegen die ta fnngen en op het scherp ,.,l de snéde streden en een scheidsrechter (Hans Stoffijn) au i 'êm PRDVERK0 :LT f 'f 'fi, 'i ..'V 7 j - r G;V;"- v Vogelwaarde-aanvaller Marco van Vlierberghe (midden) maakt het eerste doelpunt voor de thuisclub. - fotowimkooyman die, op een kleinigheidje na, de wedstrijd uitstekend aanvoel de. Dat waren de ingrediënten van dit duel. Patrijzen opende goed via de technisch begaafde André Smulders, maar het eerste doelpunt was voor Vogelwaar de. Een voorzet van Luc Dop- hemont werd in het centrum verlengd door Arno Wauters naar de geheel vrijstaande Marco van Vlierberghe. De snelle Vogelwaarde-midden velder maakte geen fout: 1-0. Vogelwaarde was nog maar nauwelijks bekomen van deze vreugdevolle begroeting of de gelijkmaker lag al in het doel. Uit een voorzet van Peter van Bremen kopte Jan Rentmeester raak. Binnen twee minuten had er zelfs een derde treffer op het scorebord kunnen staan. Na mistasten van Patrijzen- doelman Gerard van de Dries kopte Arno Wauters binnen, maar laatste man en aanvoer der Chris Bal was ter plaatse om de bal van de doellijn te ha len. Even later had doelman Van de Dries handen vol werk om een inzet van de doorgebroken Michel Pieters tot hoekschop te verwerken en aan de andere kant ontsnapte Vogelwaarde aan een treffer toen Johan Martens tegen de paal schoot. Feiten die aantonen dat er in dit duel alles mogelijk was. Dat werd tien minuten voor rust nog maar eens onderstreept door Vogelwaarde-aanvoerder Guido Gelderland, die een voorzet van Arno Wauters bin nenschoot. De voorsprong van Vogelwaarde werd voor de pauze nog twee keer bedreigd. Eerst schoot André Smulders tegen de paal en kort daarna plaatste Ronny de Vos een vrije trap precies tegen de lat. De openingsminuten na de pauze waren voor de thuis ploeg en toen moest doelman Gerard van de Dries knap rea geren om een schot van Arno Wauters onschadelijk te ma ken. Daarna nam Patrijzen het initiatief over en stond Vogel waarde vrijwel constant onder druk. Dat leverde de bezoekers het liefst op de loop van een ka non plaatst. In het profvoetbal tellen immers alleen de 'pegels en de punten'. De trucs worden bewaard voor de training of voor het geval van een ruime voorsprong. De coaches Hiddink en Re ker lieten er na afloop geen misverstand over bestaan, dat ze het spijkerharde potje op de half bevroren löss liever afge lopen vrijdagavond hadden uitgevochten. Woensdag staat Roda een ingewikkeld karwei in Charkov te wachten, terwijl PSV op die dag prestige en Europese punten voor het Ne derlandse voetbal kan verga ren in Porto. „PSV en wij waren al ak koord over die vrijdag", foe terde Reker na. „Maar de KNVB moest zonodig Haar- lem-PSV in het programma schuiven. Toen hield het op, maar dat scheelt wel twee da gen rust". Hiddink viel zijn vroegere PSV-collega bij, want het door blessures geplaagde Brabantse collectief had enige dagen rust wel kunnen gebrui ken. RODA JC-PSV 0-1 (0-0). 46. Roma rio 0-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Brandts en Sanchez Torres (Roda), Heintze (PSV). RODA JC: Nederburgh; Hanssen, Boerebach, Brandts en Trost; Broeders, Suvrijn (Huub Smeets) en Diliberto (Nöllgen); Sanchez Torres, Van Loen en Van de Luer. PSV: Van Breukelen; Gerets, Koe man, Valckx en Heintze; Vanen burg, Ellerman en Lerby; Roma rio, Gillhaus en Janssen (Veld man). een strafschop op nadat Hubert Rentmeester was neergelegd. Chris Bal, zaterdag nog actief in de Zeeuwse zaalvoetbalse lectie tegen Nederland, schoot naast. Toch waren de uitvallen van Vogelwaarde niet zonder ge vaar. Zo brak Michel Pieters alleen door en zag zijn schot maar net door Van de Dries ge stopt worden en enkele minu ten later leverde zo'n counter succes op. Na slecht uitverdedi gen van Patrijzen-voorstopper Rob Koole kreeg Arno Wauters de bal voor zijn voeten en aar zelde geen moment: 3-1. „Dat kan wel eens de gena deslag zijn," reageerde Patrij zen-begeleider Adrie Raas. „Maar het hoeft niet, want we zijn al meerdere malen uit ge slagen positie terug gekomen," liet hij er even later op volgen. Patrijzen kwam terug uit ge slagen positie en dat tekent de veerkracht van dat team, dat terecht leider is in de vierde klasse H. Invaller Jan Martens scoorde na een doelworsteling, die ontstond nadat Jean-Paul van Craenenbroeck op de lat had geschoten, zes minuten voor tijd de aansluitende tref fer en vier minuten later viel de gelijkmaker. Jan Rentmees ter werd door Werner Corm- been onnodig binnen de zes- tienmeterlijnen neegelegd. Deze keer bemoeide Johan Martens zich met het karwei vanaf de penaltystip en schoot zijn ploeg langszij. Het gehele wedstrijdbeeld in ogenschouw genomen dik verdiend, daar was iedereen het over eens. En wat nog belangrijker was, de toeschouwers zagen een wed strijd die van de eerste tot de laatste seconde boeide. Er wa ren boekingen voor de Patrij zen-spelers Ronny de Vos en Jean-Pierre van Craenen broeck. Door Rob van Deursen DEN HAAG - Leo Visser, de schaatser uit Haastrecht, zoekt meer en meer de luwte van de officiële kern ploeg van coach Ab Krook op. De Zuidhollander, die zater dag tijdens de BSO-super- sprintwedstrijden in Den Haag met 39.77 een puike 500 meter neerzette, sprak in middels al diverse malen met Krook om, zoals hij het zelf zegt, 'de man beter te le ren kennen, want dit seizoen krijg ik toch met hem te ma ken'. Insiders verwachten dat het moment dat Visser zich weer bij de kernploeg zal aansluiten, ras nadert. De winnaar van zilver en brons tijdens de Olympische Win terspelen van Calgary, fe bruari dit jaar, voelt zich kennelijk in het 'alternatief' van manager Hein Vergeer, maar vooral van Yvonne van Gennip minder op z'n gemak. Zeker nadat voor Van Gennip wel een sponsor werd gevonden en voor Vis ser niet. Daarnaast ergerde Visser zich aan uitspraken van Van Gennips trainer Ti aart Kloosterboer als zou de Haastrechter niet beschik baar zijn voor de World Cup-wedstrijden in West- Berlijn, eind deze maand en in Eskilstuna en Oslo begin december. „Kloosterboer heeft voor zijn beurt ge praat", reageerde Leo Visser zaterdag fel. „Hij is niet mijn coach, maar Arie Koops. Met Koops stippel ik de lijnen voor dit seizoen uit. En daarin passen de wed strijden om de wereldbeker uitstekend. We hebben onze trainingscyclus juist op veertien dagen gezet, omdat ik dan meer wedstrijden kan rijden. De verhouding intensieve training en rust komt dan beter uit". Visser zelf ontkent overi gens dat hij zich weer wil aansluiten bij de formatie van Krook. Hij verwacht dat binnen veertien dagen door Hein Vergeer voor hem en Jac Orie een geldschieter gevonden zal worden. Wel geeft hij veelbetekenend aan dat 'het breekpunt nog niet gekomen is'. Met een accent op het woord 'nog'. Visser, die zich woensdag via selec tiewedstrijden van het ge west Zuid-Holland moet plaatsen voor deelname aan de strijd om de IJsselcup op 19 november: „Ik ben wel te leurgesteld dat er voor mij met twee Olympische me dailles om m'n nek tot nu toe geen sponsor kon worden gevonden. Dat betekent toch dat Olympisch eremetaal niet loont. Ik kan er in ieder geval financieel niet van rond komen. Dat ik die plakken veroverde, vind ik een geweldige eer. Maar daar houdt het dan ook mee op. Uit commercieel oogpunt gezien, heb je er geen donder aan. In de sport leeft toch de gedachte dat Olympische medailles geld opbrengen. Die gedachte heb ik ook ge had, maar daar ben ik in middels noodgedwongen van afgestapt". Dat Visser bijvoorbeeld zaterdag in Den Haag tot twee keer toe uitgebreid met Ab Krook overlegde, vindt hij de normaalste zaak van de wereld. „Het is goed dat we van elkaar weten hoe onze programma's er precies uitzien. Ook Koops wordt bij zulke gesprekken betrok ken. Zelf volg ik via Koops, die toch een seizoen assis tent van Henk Gemser is ge weest, de aanpak van Gem ser. Die ligt mij het beste. Krook heeft daar geen moeite mee". Ab Krook juichte het toe dat Leo Visser reeds diverse malen contact met hem zocht. „Hij weet dat de deur open staat, maar tijdens onze bijeenkomsten heeft hij beslist nog geen toenadering gezocht. Mocht hij willen overstappen, dan zou ik dat de beste oplossing vinden". En Egbert van 't Oever, coördinator van de kern ploegen: „Het zou me niets verbazen als Leo Visser ge noeg heeft van dat gesjoe mel in de marge. De aan hem beloofde kastelen blij ken toch luchtkastelen te zijn". VOOR MEER SCHAATSEN ZIE SPORT 4 Duikers zijn bezig Yann de Vreng uit het water te halen. foto anp PARIJS (ANP) - De Nederlander Yann de Vreng raakte zondag tijdens motorbootraces in Parijs ernstig gewond, doordat zijn boot in botsing kwam met die van de Frans man Philippe Rebulet, die bij het ongeval om het leven kwam. PORTO (AFP) - Quinito, trainer van FC Porto, heeft zaterdag zijn ontslag aangeboden. De kritiek op zijn beleid uit de supportershoek was na de nederlaag van 0-5 bij PSV in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen tot ongekende hoogte geste gen. Quinito werd zaterdag voor de wedstrijd tegen stadge- nooot Leixoes vervangen door zijn assistent Alfredo Mur- ca. Al voor Quinito zijn ontslagaanvrage bij het bestuur op tafel legde, werd in de Portugese ochtendbladen van zater dag voorgesteld Artur Jorge terug te halen. Jorge was de coach van het elftal, dat in 1987 de Europese beker voor landskampioenen veroverde en is op dit moment werke loos, omdat het steeds verder wegzakkende Racing Paris geen belangstelling meer toonde voor zijn diensten.

de Stem | 1988 | | pagina 11