Weerman Willy P. HOMMEL B.V. Toekomst PZEM in 1989 duidelijk 1 El Ondernemingsraad schort overleg met ziekenhuisdirectie op fAPEN IN STRIJD TEGEN LEEGLOOP GROEPEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Verbouwing Abdij kost 7,5 ton meer Uw officiële Mercedes Benz dealer Waspik 04168-1236 ZATERDAG 5 NOVEMBER 1988 terneuzen/ middel burg - De rijkspolitie in Zeeland is begonnen met een grote campagne om per soneel te werven in Zeeuwsch-Vlaanderen. Gedeputeerde: Speelruimte nodig voor WOV-bijdrage' Faillissement aangevraagd voor Ligtendag BELOFTE GEDEPUTEERDE DON Daling hypotheekrente. De rente van de Postbankhypotheken daalt m.i.v. 7-11-1988 en is dan vanaf: Koninklijk goud voor G. van de Voorde Politie rolt illegale wapenhandel op Verantwoordelij k Overlegklimaat Ziedend Geen extra ambtenaren j milieucontroles agnifiek gesitueerd voor er op de kop van de land- i eigentijdse villa met de verdieping 4, of zo u kamers, 2 badkamers, an v.o.n. vanaf 358.000,-. jot, vrijstaand bungèlow- srage, tuin aan het water, ieping 4 slaapkamers en amer met ligbad, douche, lime hobby/bergzolder, an v.o.n. vanaf 330.000,-. igaiowtype 2/1 kap met aan het water. Living met sn in L-vorm, extra grote met 4 slaapkamers, bad- ligbad, douche en 2e toilet, raar hobby/bergzolder, en v.o.n. vanaf 254.000,-. oot formaat 2/1 met garage ,idt zich, omdat de living >als bij de andere types aan bevindt, maar aan de L-vormige living met semi en, 3 slaapkamers, bad- ligbad, 2e toilet. Vaste trap r. ten v.o.n. vanaf 217.000,-. xe 2/1 kap met garage in a 4 geschakeld, 3 slaap- idkamer met ligbad en 3truimte. Vaste trap naar ten v.o.n. vanaf 199.000,- Iwtll altijd zttr mooie „«tir-ginit»" op voorried. DE STEM VAN ZEELAND T27 Rijkspolitie werft agenten Van onze verslaggever Met de actie hoopt de rijkspolitie van het district Zeeland circa acht nieuwe mensen aan te trek ken die geboren, dan wel getogen zijn in de streek ten zuiden van de Westerschelde. De Zeeuwsch-Vlaamse groepen van het korps rijkspolitie kampen al sinds jaar en dag met een bijna ontstuit- bare leegloop. Vrijwel altijd moeten mannen en vrouwen uit andere re gio's in Zeeuwsch-Vlaanderen aan de slag. „Je ziet dan praktisch altijd dat die mensen na een aantal jaren weer te rugkeren naar hun geboortestreek of andere regio's. De groepen in Zeeuwsch-Vlaanderen blijven dan niet intact en het blijft verschrikke lijk moeilijk om nieuwe mensen te vinden," aldus politievoorlichter Ton Muller. De campagne, die zo'n twee maan den gaat duren, richt zich op jonge Zeeuwsch-Vlamingen, die er iets voor voelen om politiewerk te verrichten in de regio. „Op onze beurt kunnen wij de aspiranten de toezegging doen dat ze in de regio aan de slag kunnen, mits ze geschikt bevonden worden. Op die manier snijdt het mes aan twee kanten", vindt Muller. Bijkomend voordeel is volgens de politievoorlichter dat autochtone po litiemensen minder geneigd zijn om na verloop van tijd de geboortestreek te verlaten. Het is de bedoeling dat de gerichte wervingscampagnes door de rijkspo litie in Zeeland gevoerd wordt in de regionale dagbladen en de huis-aan- huisbladen. Volgens Muller zal de actie niet doorkruist worden door de plannen van de rijksoverheid om agenten in regio's met weinig criminaliteit te verplaatsen naar de wat 'meer crimi- nelere landsdelen'. „Die plannen verkeren nog alle maal in een beginstadium en daar is het laatste woord nog lang niet over gesproken. Deze actie is uitsluitend gericht op het instandhouden van de normale bezetting van de groepen ,die al jaren te kampen hebben met een onderbezetting." MIDDELBURG - Het pro- l'Wnciebestuur moet 'speel ruimte' houden om de jaar lijkse bijdrage van een Westerschelde Oeverver binding (WOV) te bekosti gen. Het betekent dat zowel verlengde tolheffing op de Zeelandbrug als opcenten op de motorrijtuigenbelas ting nog niet van de baan zijn als financieringsbron nen voor de brug/tunnel. Gedeputeerde J. Ventevogel maakte dat gisteren duidelijk in de statenvergadering, na vooral te zijn uitgedaagd door de WD-fractie. De liberalen meenden dat de inmiddels door de provincie gevormde reserve voor de WOV toereikend moet zijn om de jaarlijkse bijdrage van vier miljoen op te kunnen brengen. 'Of is die vier miljoen niet hard meer?' wilde de frac tie ietwat getergd weten, toen Ventevogel om speelruimte I vroeg. „Die vier miljoen is een hard gegeven, maar er speelt meer een rol dan alleen die verbin ding, bijvoorbeeld de aanslui tende wegen. Daarom mogen we dit nu niet financieel blok keren. Laten we in ieder geval wachten op de onderhandelin gen met de aannemers," aldus Ventevogel, die in samen spraak met zijn collega J. de Voogd evenmin inging op het J verzoek van meerdere staten- I fracties om meer geld uit te trekken voor wegenaanleg. Het verwijt dat de ontwikke- I ting van Neeltje Jans tot at- I tractiepark begint te lijken op een 'olifantendracht' (WD) werd door Ventevogel terugge- I kaatst naar de staten. „U wilde I er, ondanks andere adviezen, zelf niet in investeren, dat vol ledig overlaten aan het be drijfsleven. Het beetje dat u in de beheersmaatschappij Neeltje Jans heeft gestopt (1,2 miljoen) werkt echt niet als een drukmiddel naar het bedrijfs- leven. Hij was niettemin optimis- tisch over de kansen: 'er zijn I positieve ontwikkelingen'. Ver- blijfsrecreatie op het voorma lige werkeiland, waarop de VVD weer aandrong ('dan komt het bedrijfsleven wel'), wees Ventevogel opnieuw af. Het past niet in de plannen, die nog altijd zijn geënt op het 'vi sioen' van de Amsterdamse kunstenaar Louis van Gaste ren over Neeltje Jans. SINT PHILIPSLAND - De bouwbonden van de FNV en het CNV hebben namens nun leden het faillissement aangevraagd van bouwbe- d"]! Ligtendag in St. Phi- island. bedrijf zette vorige week i mensen op straat. Al purende drie weken daar- r hadden deze werknemers I seen loon meer gehad. Volgens ue directie is er sprake van be- raungsonmacht. De vakbonden tten daar vraagtekens bij. De bewoners van verzorgings- en verpleegte huis De Blaauwe Hoeve in Hulst waren gister middag druk bezig met het inrichten van de jaarlijks bazar. Morgen en zondag kan iedereen weer een kijkje komen nemen naar de zelfge maakte spullen, die zij te koop aanbieden. Maar de verkoop van onder andere smyrna, pitriet, tafellakens en sokken is niet het enige dat de bazar te bieden heeft. Wie trek heeft in een wa fel, is ook aan het goede adres. Daarnaast draait het rad van avontuur de nodige rondjes en zijn er diverse spelletjes te spelen. De Blaauwe Hoeve verwacht als vanouds een gezellige druk te. De bazar is op alle twee de dagen van 10.00 tot 18.00 uur open. - foto de stem/corj.de boer MIDDELBURG - Nog voor de zomer van volgend jaar moet volgens gedeputeerde W. Don duidelijk zijn hoe de toekomst van de PZEM eruit ziet. Waarschijnlijk is dat het produktiebedrijf aanhaakt bij de Energie Producenten Zuid (EPZ) en dat de PZEM een fusie aangaat met de Wa termaatschappij WMZ voor de distributie van stroom, gas en water. (ADVERTENTIE) Don zei dat gisteren tijdens de algemene beschouwingen over de provinciebgroting 1989. Een onderzoek naar de fusie van de PZEM als stroomproducent met EPZ heeft volgens hem geen onoverkomenlijke proble men aan het licht gebracht. Het samengaan van PZEM en WMZ ligt nog wat moeilijker: dat gaat alleen door als de voordelen keihard kunnen worden aangetoond Een bege leidingscommissie die het hu welijk voorbereidt heeft in middels wel besloten om het onderzoek 'naar de wenselijk heid van een fusie' voort te zet ten. Belangrijke uitgangspun ten daarbij zijn dat er geen ge dwongen ontslagen mogen val len en dat een fusie de klanten ten goede komt. Het organisa tiebureau Horringa en de Ko ning neemt dat onder de loep voor de Zeeuwse nutsbedrij ven. PZEM-directeur A. Kan- nekens is aangewezen als pro jectmanager. De commotie over de toekomst van PZEM-dochter Zekatel, een bedrijf dat boven de Wes terschelde kabel-tv aanlegt, is inmiddels nog niet voorbij. In politiek Zeeland zijn de menin gen sterk verdeeld over het be sluit van het PZEM-bestuur om Zekatel een zeer gunstige lening van bijna vijftig miljoen gulden in het vooruitzicht te stellen. Met dat geld kunnen ook kleinere gemeenten wor den bekabeld. Een aantal statenleden en gemeentebestuurders heeft echter al laten weten dat als oneigenlijk gebruik van PZEM-geld te beschouwen. Don moest gisteren de staten dan ook toezeggen dat zij het voorstel kunnen bespreken. Het komt op de agenda voor de aandeelhoudersvergadering en daarmee automatisch op die van de staten: de provincie is de grootste aandeelhouder van het energiebedrijf. 63' Rente 2 jaar vast: 6,3% (6,59%) Rente 5 jaar vast: 6,9% (7,23%) Rente 7 jaar vast: 7,1% (7,44%) Rente 12 jaar vast: 7,4% (7,77%) De rentes gelden voor hypotheken met gemeente garantie en maandbetaling (tussen de haakjes staan de effectieve rentes vermeld). Wilt u meer weten over de Postbankhypotheken? Bel 020-5918011 of haal de folder op het postkantoor. CLINGE - Directeur G. van de Voorde van het houtbe drijf Sanfora uit Clinge is koninklijk onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem gisteravond door burgemeester F. Jacobs van Hulst opgespeld tijdens een feestelijke receptie in zaal Malpertuus. Daar werd het zestigjarig bestaan van het bedrijf gevierd en tevens het het veertigjarig jubileum van Van de Voorde. Het bedrijf zag het levenslicht in 1928, toen Louis van de Voorde een machinale klom penmakerij begon. Vele jaren hebben vijf a zes personen in dit bedrijf werkgelegenheid gevonden. Zoon George behaalde in 1948 zijn HBS-diploma en zou in Breda werktuigbouwkunde gaan studeren. Door omstan digheden kon hij daar pas in 1949 mee beginnen, zodat hij in eerste instantie in het bedrijf van zijn vader is begonnen. In mei 1949 stierf plotseling de heer L. van de Voorde, waar door het noodzakelijk werd dat zijn zoon de zaak overnam. Na het maken van souve nirklompen heeft men zich ook (ADVERTENTIE) Alles voor de vereniging a L Handelshuis St.-Antonius 1 Grensweg 18. Baarle-Nassau 1 Tel. 04257-9264 of 9364 Ü- -Ai STOPWATCH op batterh JOUUWW* O' 981 Van onze verslaggever MIDDELBURG - De verbouwing van de statenzaal in Middelburg's Abdij- complex gaat 750.000 gulden meer kos ten dan was voorzien. Dat is een direct gevolg van de protesten te gen de verbouwingsplannen. Die hebben ge leid tot vrij dure veranderingen in het plan en ook de vertraging leidt tot een kostenver hoging, aldus GS in hun voorstel aan provin ciale staten om het extraatje op tafel te leg gen. De totale verbouwing van het Abdij com plex, waarvan een deel inmiddels is afge rond, kost daarmee al bijna negen miljoen gulden. Het ziet er nu wel naar uit dat de aannemer vrij snel aan de slag kan met de statenzaal. Voorlopig hebben we de laatste koude nacht gehad. Het ho- gedrukgebied dat ons de afgelopen dagen prachtig weer bracht is langzaam weggedreven naar het zuid-oosten. Dat geeft met ingang van vandaag een lagedrukgebied, dat al dagen op de loer ligt, kans vanuit het zuiden naar onze streken te komen. U zult dat merken aan het geleidelijk toe nemen van de bewolking. De temperaturen stijgen en ko men weer op een nivau van rond de 10 graden te liggen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat er een buitje valt, maar die kans is klein. De komende nacht zal door de aanwezigheid van de be wolking de thermometer niet verder dalen dan zo'n 5 gaden, precies de temperatuur die gistermiddag werd gemetea Aangezien de lucht tamelijk vochtig is, is morgenochtend de kans op mist aanwezig. Morgen wordt het zonniger en ge zien de afwezigheid van de wind kan het 12 graden worden. Er is boven de Atlantische Oceaan een hogedruk in op bouw. Deze zoekt contact met het weggedreven hogedruk- gebied dat boven de Zwarte Zee is blijven liggen. Zijn maandag en dinsdag misschien nog niet stralend, de kans is echter niet geheel uitgesloten dat dit wel het geval is, de tweede helft van de nieuwe week wordt opnieuw zon nig. Daarbij is het belangrijk dat de zuid-oostelijke stro ming wat warmere lucht aanvoert, waardoor het redelijk aangenaam wordt. Ook 's nachts blijft het kwik duidelijk boven de nulgrens. De vooruitzichten zijn gunstig. Nu is vorst in het begin van november geen uitzondering. Deze periode van het jaar kan abrupte weersverschillen veroorzaken. Uit het archief blijkt dat het op 4 en 5 novem ber 1980 5 graden vroor. Op 7 november 1955 werd het zelfs 20,4 graden warm! U ziet welke verschillen er op kunnen treden. Het meest opmerkelijke bericht kwam uit het zuiden van Engeland. Daar werden sprinkhanen uit Afrika gevonden. De beesten hadden gebruik gemaakt van de sterke zuide lijke luchtstroming om de 2500 kilometer te overbruggea Ze zuilen voor zover ze niet gevangen worden, de winter niet overleven. Is de watertemperatuur van de Middellandse zee nog 20 tot 23 graden, in het hogere noorden is het winter. Noord- Zweden en Finland gaven gistermorgen waarden op van 27 graden onder nul. In Zeeuwsch-Vlaanderen vroor het de af gelopen nacht precies 1 graad, de grondtemperatuur (op 10 centimeter hoogte) was 5 graden onder nul. De weerspreuken: 'Als de rook naar de aarde slaat, weet dat het regenen gaat.' 'Hoe wankeler de wind, hoe vaster het weer.' Van onze verslaggever SLUISKIL TERNEUZEN - De crisis binnen de Zeeuws- Vlaamse ziekenhuizen dreigt te escaleren, nu ook de cen trale ondernemingsraad (COR) het overleg met de zieken huisdirectie heeft opgeschort. G.van de Voorde - foto de stem/corj.de boer toegelegd op de vervaardiging van gezondheidssandalen. Hal verwege de zeventiger jaren ging het bedrijf zich toeleggen op kleinmeubelen. ROOSENDAAL - De politie heeft gistermiddag in een kof fieshop in Roosendaal een ille gale vuurwapenhandel opge rold. Negen vuistvuurwapens en zestig gram heroïne zijn ter plaatse inbeslaggenomen. Bij de inval zijn zes arrestaties verricht. De rijkspolitie in het district Breda had lucht gekregen van de op handen zijnde transactie. Omstreeks 15.00 uur werd daaromeen inval gedaan in de koffieshop. De personeelsvertegenwoordi ging wenst op korte termijn een gesprek met de raad van toezicht over de diverse proble men binnen het ziekenhuisbe- stel. Dit heeft de COR de raad schriftelijk laten wetea Die raad van toezicht heeft de medici, die eerder deze week hun vertrouwen in de directie lieten schieten, laten weten als één man achter de ziekenhuis directie te staan. In een brief stelt de raad dat 'het beleid van de directie van onze stichting tot heden onze volledige instemming heeft.' „Er kan", zo vervolgt de raad, „verschil van mening be staan over timing, toonzetting of volgordes, maar niet over in houdelijke elementen van het beleid. Deze laatste zijn steeds gericht op duidelijke structu ren, efficiency, budgetbeheer sing en patiëntenbelang en worden door ons unaniem ge steund." De COR, die ook een afschrift van het schrijven ontving, kan zich echter niet vinden in tal van elementen van het inhou delijk beleid van de zieken huisdirectie. Reden voor de onderne mingsraad om het overleg op te schorten. In een brief aan de personeelsleden van de zieken- huisgroep stelt de COR de di rectie verantwoordelijk voor de talloze problemen en conflicten - zoals nu met de medici en eer der met verpleegkundig en la- boratoriumpersoneel - en de daarmee gepaard gaande on rust. „Ondanks verschillende pogin gen vanuit de COR om te ko men tot een werkbare verhou ding op basis waarvan afspar- ken gemaakt kunnen worden is het niet gelukt om een goed overlegklimaat tot stand te brengen", bericht de COR. Dat goed overlegklimaat is met het oog op de naderende inge bruikname van het nieuwe streekziekenhuis De Honte in Terneuzen en de daarmee sa menhangende beddenreductie en personeelsreorganisatie vol gens de ondernemingsraad on misbaar. De personeelsvertegenwoor diging constateert dat het ge brek aan vertrouwen in de di rectie niet alleen binnen de COR heerst, maar in heel de organisatie. De COR hoopt nu van de raad van toezicht voldoende garanties te kunnen krijgen om als volwaardig gesprekspart ner het overleg met de directie over lopende zaken weer te kunnen heropenen. Een woordvoerder van de COR gaf gisteravond te kennen dat de actie van de COR niet gezien mag worden als steunbetuiging aan de medici. Het hoofd van de medische staf, chirurg G. Widdershoven, wilde gisteren niet te reageren op het schrijven van de raad van toezicht. De Sasse chirurg was ziedend over het feit dat De Stem donderdag meldde dat de medici het vertrouwen in de directie hadden opgezegd, nog voor de raad van toezicht van dat feit op de hoogte was ge bracht. Niettemin was uitgelekt dat de motie van wantrouwen twee dagen eerder door de medici unaniem was aangenomen. De brief waarin dit alles bevestigd werd, werd echter donderdag pas op de bus gedaan. Reden voor ziekenhuisdirec teur B. van Oudenniel om het optreden van de medici in deze vertrouwelijke kwestie te be- kritiserea De directeur patiëntenzorg, gewoon in functie, wilde vrij dag niet op de verwikkelingen ingaan, maar verwees voor commentaar naar de voorzitter van de raad van toezicht. Deze, ir. J. P. Korbee, meldde alleen dat er een brief aan het adres van de medische staf verstuurd was. Over de inhoud wenste hij geen mededelingen te doea Van onze verslaggever MIDDELBURG - GS van Zee land willen geen extra perso neel aanstellen om te kunnen controleren of bedrijven de mi lieubepalingen wel naleven. Provinciale staten hadden in hun algemene beschouwingen aangedrongen op een betere 'milieu-handhaving' naar aan leiding van een klaagzang van GS zelf dat daarvoor meer per soneel nodig zou zijn. Gedepu teerde G. de Vries-Hombleef daar wel bij, maar zei dat per soneelsuitbreiding er niet in zit, zolang de reorganisatie van het provincieapparaat niet rond is.

de Stem | 1988 | | pagina 19