L WERVINGACTIE VOOR VOETBALSCHEIDSRECHTERS Merkentrofee in Moerbeke onder een nieuwe vlag Cor Kotvis fluit al 4000 wedstrijden SPORT Duel om Zeeuwse afdelingsbeker iSON gi Zaken m/v JsaS VAN GENT - 'Neem een goede beslissing. I Wordt scheidsrechter.' Dat is de leus waarmee de KNVB en de COVS hun wervingsactie voor [scheidsrechters ondersteunen. Volgens beide in- Istanties is deze wervingsactie nodig, omdat er |veel scheidsrechters tekort zijn om de 30.000 wed strijden in Nederland wekelijks te leiden. Wielerveldrit Heinkenszand 'GOEDE CONDITIE EN OREN OP TUD DICHT KNUPEN' ZILVEREN SCHOEN STAAT DER NEDERLANDEN VERVROEGDE AFLOSSING STAATSLENING IpTTl STEM SPORT 3 ZATERDAG 5 NOVEMBER 1988 ïunicatie B.V, I Door Hans Radt Doof Leeftijd tegen Europacupduel Chrompack/ MZ tegen Mladost Singelloop in Middelburg Biathlon in Schoondijke Trimloop in Nieuw-Namen Dressuurwedstrijden in Kapelle Zwemwedstrijden in Terneuzen Oefenduels Luctor Terneuzen T14 son Telecom- V. in Rijen (N.B,)is \tige en snel xhter van het ?fonaktiebola~ .son. Wereldwijd |encf op het elecommunicatie If ware, una zeventig jaar lecommunicatk i de Nederlandse 800 mensen succesvol aan de •icatie van nu en ontwikkelen en ■jigitale telefoon- \sturings- }rvoor, transmis- en centrales 1ere doeleinden \lecommunkatie, irijfscentrales, tellen en tele ven ten behoeve \rijfsleven en de leveranties Ieavanceerde -centrales neemt communicatie angrijke plaats in iandse telecom- arkt I in 's-Hertogenbosch por het beheer, de Jtuur, die bestaat uit t heeft de directie, als In het Ministerie zoals integraal rivierdijkverzwaring ld over de onderdelen Binnen de directie ivormen rkplanenjaarpro- itiseerde bedrijfsadmi- zorg voor voorberei- ebestanden, ken van de directie en ning ve organisatie. ;nt ïaand op basis van een mkelijk van leeftijd, kering. Een psycholo- procedure. heermr. H.W.M. dagen zenden aan >ofdafdeling RF, tn. Bij gelijke geschikt- Peter Bogaert optimistisch [Elke week worden er clubs geconfronteerd met het feit |dat ze zelf voor een scheidsrechter moeten zorgen. Veel [vrijwilligers staan gelukkig klaar om dat op te vangen, Imaar vakbekwame sdcheidsrechters zijn er duidelijk te kort. Peter Bogaert, een Zeeuwse topscheidsrechter in de lande-, Iijke zaterdag-amateurtop, on derschrijft dit probleem en wil Itevens een lans breken voor de hobby scheidsrechter te zijn: „Vooral in de lagere klassen van de afdeling staan te vaak ploegen zonder scheidsrechter i dat moet je als vereniging oplossen. Het is zonder |meer een groot probleem en het s dan ook te hopen dat de wer- jigsactie, die begin oktober is gestart, succes heeft en dat er [veel collega's bijkomen. heidsrechter zijn heeft ook zijn leuke kanten en is een fijne hobby waarbij je een nuttige aak hebt en met veel sport mensen in contact komt." Prettig om te horen dat heidsrechter zijn ook leuk is, nt regelmatig lees en hoor je lat scheidsrechters afknappen [op allerlei zaken. Zoals het vele [praten tegen de leidsman, maar >ok het niet eerlijk beoordeeld worden en zo zijn er nog voor leiden. „Natuurlijk zullen er best wel fouten gemaakt worden (tijdens een beoordeling, ver- 1 van mening hou je altijd ook het feit dat er in de on derste regionen veel gepraat wordt is waar, maar een heidsrechter met kwaliteiten aat daarboven Als je aan deze hobby begint, moet je we- i waaraan je begint. Het is i ook een goede zaak dat een leginnende scheidsrechter ïgoed wordt begeleid, maar het elangrijkste is dat je een eigen tijl gaat ontwikkelen. In mijn 'sie zouden veel meer oud- Ivoetballers moeten gaan flui ten. Je ziet momenteel toch erg veel theorie-scheidsrechters'. Ze kennen de regels wel, maar voelen de wedstrijd onvol doende aan. Ik fluit op zaterdag regelma tig en ben op zondag rappor- 'teur. In de afdeling zie ik teveel beginnende scheidsrechters die te weinig rekening houden met de spelers. Die hebben een hele week naar de wedstrijd toege werkt en zijn met die wedstrijd bezig. Die spanning moet je aanvoelen in het veld. Niet met je laten sollen, maar ook iets kunnen accepteren is belang rijk. Soms moet je ook wel eens 'doof' zijn. Te vaak worden spelers bestraft voor praten en smerige overtredingen gaan wel door. Ik denk dat dat te maken heeft met ervaring. Trouwens, in de top wordt mis schien nog wel meer gepraat, maar dan gebeurt dat veel ge haaider. Niet één speler, maar vier of vijf tegelijk beginnen te zeuren. Je moet dan snel beslis sen wat wel door de beugel kan en wat niet. Veel scheidsrech ters die al langer fluiten zullen met mij beamen dat je steeds beter op bepaalde situaties in kunt spelen, want je hebt door je ervaring veel spelsituaties al meerdere keren meegemaaakt. Je moet dan ook niet te vlug je schoenen aan de wilgen hangen als scheidsrechter. Je wordt elk jaar beter, ongeacht het niveau waarop je fluit." „Ik fluit nu al ruim zes jaar in de top van het landelijke za- terdag-amateurvoetbal en ik Peter Bogaert, de Sasse voetbalscheidsrechter die een lans breekt voor de arbitrage. „Een fijne hobby, die ik iedereen aan kan raden." vind het heerlijk. Ik geniet er volop van. Veel ambiance, goed voetbal met veel spanning en een goede ontvangst voor de scheidsrechter. Dat zijn toch prikkels voor een scheidsrech ter om te genieten van zijn hobby. Het is echter niet voor iedereen weggelegd om in de top te fluiten, maar dat hoeft geen belemmering te zijn. Be langrijk is volgens mij, dat je er plezier in hebt Ik ben er van overtuigd dat arbiters, die net als spelers en trainers optimaal met de wedstrijd bezig zijn en. op welk niveau dan ook, het er goed afbrengen. Dat geeft de grootste voldoening. Je mag ambities hebben om zo hoog mogelijk te fluiten, maar je moet ook je plafond kennen. Ik heb het geluk gehad dat ik ben doorgestoten tot de top van het landelijk amateur voetbal, maar ik fluit ook wed strijden door de week bij veel - FOTO DE STEM COR J. DE BOER lager spelende ploegen uit de streek en daaraan beleef ik eveneens veel plezier. Dan be doel ik niet alleen de duels te gen betaalde ploegen die naar Zeeland komen, maar ook de wedstrijden tussen de ploegen uit de streek zelf, die oefenen in plaats van trainen. Kortom, het is een fijne hob by, maar je moet er wel wat voor over hebben. Ook moet je je realiseren dat je goed gecon centreerd aan het karwei be gint en dat geldt zeker voor elk niveau. Ik kan het iedereen aanraden er aan te beginnen. Zeker oud-voetballers, die nog iets in de voetballerij willen blijven doen. Het is een goede beslissing om scheidsrechter te worden en meestal wordt dat erg gewaardeerd," aldus Peter Bogaert, die een lans breekt voor zijn hobby, waaraan, zoals hij zelf zegt, veel nadelen kle ven, maar ook enorm veel voordelen. Van onze sportmedewerker HEINKENSZAND - Voor de vierde maal wordt vandaag een wielerveldrit verreden in Heinkenszand. Het parkoers is gelegen rondom de Stelleplas. Het is de eerste Zeeuwse veldrit, die wordt verreden in samen werkingsverband tussen KNWU en Trimbelangen Midden Zee land (TMZ). De organisatie is in handen van de wielervereniging 'Vitesse'. Vanaf 12.00 uur kan worden ingeschreven in de Stellebar langs het parkoers. Er is kleedruimte en gelegenheid om te douchen. De volgende categorieën verschijnen aan de start: 13.00 uur trimmers 30 minuten plus 1 ronde; 13.50 uur junioren 35 minuten plus 1 ronde, nieuwelingen 25 minuten plus 1 ronde; 14.45 uur lief hebbers/veteranen 30 minuten plus 1 ronde, amateurs en profs 45 minuten plus 1 ronde. TERNEUZEN - Net als in de voorgaande jaren wordt in het Belgische Moerbeke-Waas het motorcross-seizoen weer afgesloten met de bekende Merkentrofee. Als wedstrijd zorgde dit evene- werd dit in Kluisbergen aan ment altijd al voor een enorme publieke belangstelling ener zijds en voor de nodige discus sies anderzijds tussen het BLB- bestuur en de organiserende club, de MC Waasland onder leiding van de kleurrijke Wal ter Haentjes. Dit jaar zijn beide partijen hun eigen weg gegaan met als ge volg dat de officiële Merken trofee van de BLB vorige week in Kluisbergen verreden werd. Walter Haentjes zocht op zijn beurt contact met de concur rent van de BLB, de MCB, die maar al te graag zijn medewer king aan de Merkentrofee ver leende. Het grote geschilpunt tussen beide partijen lijkt niet geheel duidelijk. De BIB claimt van de MC Waasland nog een bedrag van 247.000 Bel gische franken tegoed te heb ben en op zijn beurt zegt Wal ter Haentjes van de BIB een nog groter bedrag te moeten ontvangen. Via pamfletten Door Fred Rabout GROEDE - Ze noemen hem wel eens, overigens I in de positieve zin be doeld, 'vader Corre'. Een vader die zijn 62 jaar nau welijks laat aanzien en al 4000 voetbalwedstrijden als scheidsrechter op zijn conto heeft. Wie kent hem niet in het Zeeuwse voet balwereldje, Groedenaar Cor Kotvis. Pas zeventien jaar scheidsrechter na een actieve voetballoopbaan die tot zijn 44e duurde. Het hoeft geen betoog dat deze man weet hoe het spel letje in elkaar zit. Een pols breuk tijdens de wedstrijd Schoondijke 2-HW24 3 maakte een einde aan zijn actieve loopbaan als voetbal ler, die hij in zijn nadagen in bet doel doorbracht. „Mijn i was kapot, maar de bal bleef wel uit mijn doel," stelt hij met het enthousiasme van een 18-jarige. Problemen heeft hij tij- lens zijn scheidsrechters- loopbaan vrijwel niet gehad, «ik ben maar één keer in de problemen gekomen. Dat was een paar jaar terug tij dens het duel tussen Philip pine Al-HW'24 Al. Een duel 1 dat veel te hard was en toen Ik gezegd, jongens als jullie niet willen voetballen kun ik er ook niets aan doen en heb de zaak gewoon ge staakt, want 'afkoelen' en dat soaort dingen ken ik niet. Ze moeten beseffen dat ze de andere dag weer naar school M het werk moeten. Toch heb jk toen aan stoppen gedacht," bekent hij ruiterlijk. J wie een rekensommetje I afa k°mt uit op ruim 200 1 wedstrijden per seizoea Ook t-or beseft dat dit een pittige "•equentie is. „Vergeet niet I Tra vee* toernooien fluit. I ill'7s ket campingtoernooi 1 ij. de zomermaanden in uneuwvliet bijvoorbeeld heb I K wel eens van half negen 's tot negen uur 's i gefloten. Op die ma- schiet het lekker op. Cor Kotvis: na 4000 wedstrijden arbitrage in het Zeeuwse voetbalwereldje nog steeds enthousiast. Daarnaast natuurlijk de vele vriendschappelijke duels in de week." Hij weet ook nog precies hoe zijn eerste duel er uitzag. „Op 7 september 1971 mocht ik debuteren in Breskens, waar Breskens 4-Jong Am- bon 2 op het programma stond. Om half elf werd ik opgebeld. Om kwart over twaalf moest ik fuiten. Ge woon in een voetbalbroek en een trainingsjack, want een zwarte pakje had ik niet. Het was in de tijd dat het scheidsrechtersexamen nog thuis werd afgenomen. Ik weet nog goed dat Lucien Roelands me kwam testen op de spelregels. Enfin, Corre de wei in. Het werd 1-1, nadat ik een buitenspeldoelpunt af keurde en een paar minuten voor tijd Jong Ambon een penalty gaf." Gezien zijn leeftijd was de kans op promotie gering. „Het hoogste wat ik gefloten heb is reserve eerste klasse. Ik had mijn leeftijd tegen en dat vind ik niet terecht. Een vent van zestig kan er nog beter op staan dan één van veertig. Het gaat er om wat er gepesteerd wordt, maar dat zagen ze met name in Middelburg niet Op mijn 58e werd ik naar het afdelings bureau geroepen en werd ge woon weggegooid om senio ren te fluiten. Dat heeft me pijn gedaan. Begrijp me goed, ik voel me niet te min om de junioren te fluiten, want daar moeten we het toch van hebben, maar ik floot ook graag senioren." Ook wat de aanstellings commissie betreft laat hij een kritische noot horen. „Ik ben het niet altijd eens met hen. Let wel, ze doen ook goed werk, maar ze weten gewoon dat ik iedere week aan de bak wil. Waarom laten ze me dan steeds invallen met een kaartje of per telefoon?" On danks dat dus een loopbaan die er zijn mag. Ontelbare herinneringen in huize Kot vis aan de Dijckmeester- straat leveren daar het be wijs van. Het doet hem dui delijk goed. Toch staat het plezier in het fluiten boven aan, wat aangetoond wordt met een korte anecdote. „Ik had in Breskens gefloten en het bestuur vroeg wat zijn de kosten. Geef me maar twee stukjes mars voor mijn vrouw zei ik. Je had die ge zichten moeten zien." Samenwerken staat hoog in zijn vaandel. „De samen werking met grensrechters, leiders of trainers moet opti maal zijn. Met name bij de jeugd is dat belangrijk. Gaat het niet goed dan kan er met een wisseling veel ellende voorkomen worden, want voor rottigheid kopen we niets. De jeugd is zeker mon- FOTO DE STEM COR J. DE BOER diger geworden, maar ik dacht niet lastiger. Ze moe ten weten wat ze aan je heb ben en dat weten ze met Cor re. Er zijn normen en daar houd ik me aan. Ik durf best wel op een gemaakte fout te rug te komen, maar dan moet ik wel zeker weten dat ik fout zat." Voorlopig gaat de fluit dus nog niet in de kast. „Ik ge bruik al zeventien jaar de zelfde fluit en ben er zuinig op." Wat de belangrijkste punten zijn: „Een goede con ditie en op zijn tijd de oren dicht knijpen. Je mag als scheidsrechter niet alles ho ren. Je moet echter wel zor gen de baas te zijn," aldus de man die ook korte tijd als rapporteur werkzaam was. Dat beviel hem echter min- der. „Over collega's oordelen ligt me niet. Dat moeten an deren maar doen." De weg naar de 5000 ligt voor hem open. De fluit gaat nog wel een poosje mee. het publiek bekend gemaakt, hetgeen daar voor de nodige opschudding zorgde. De MC Waasland prijkt in ieder geval weer met de be kende topnamen op het pro gramma. Piloten als Jan Blancquaert, Patrick van Poel voorde, Hugo Dhaemers, Mare Desplenter en Serge van Huf fel zullen er ongetwijfeld voor zor gen dat de wedstrijd in Moer beke-Waas weer een span nende race zal opleveren. De BLB heeft als concurrent een indoorwedstrijd in Tirhout op de kalender gezet. Zondag 6 no vember zal blijken welke keuze de supporters gemaakt hebbea De trainingen in Moerbeke beginnen om negen uur 's mor gens en het eerste startschot klinkt om 11.00 uur. MIDDELBURG - Na de eerste ronde van het kers verse Europacup-avontuur tafeltennis enkele weken geleden in het Griekse Athene succesvol te hebben geopend met en 1-5-zege, staat vandaag de Middel burgse formatie voor de tweede ronde. Chrompack/MZ is om 16.00 uur in De Slaghvaert in Middel burg gastvrouw voor het Joe goslavische Mladost, dat dan de strijd aanbindt tegen het trio Ingrid van Osselaer, Inge Tree- busch en Ankie Kersten. NIEUWSOVERZICHT MIDDELBURG - De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag 5 november de 27e uitgave van de Singel- loop. Start en finish zijn gesitueerd op de Noordsingel, terwijl het parkoers over het Bolwerk loopt. De atletiekdag wordt geopend om 13.30 uur met de C-pupillen. Om 15.15 uur komen de senioren en veteranen in actie voor hun wedstrijd over 6600 meter. Na de wedstrijdlopers is het de beurt aan de prestatielopers, die kunnen kiezen uit één tot zes' ronden. Het secretariaat is gevestigd in de kantine van het na bij gelegen sportpark 'De Nadorst'. SCHOONDIJKE - De Schoondijkse sport- en schaatsvereni ging, die vorig jaar een fusie aangingen, houdt zaterdag 12 no vember een biathlon. Een wedstrijd die bestaat uit 10 kilometer hardlopen en 40 kilometer fietsen. Het fraaie Schoondijkse sportcomplex 'De Molenkreek' aan de Tragel fungeert als start- en finishplaats van dit evenement De voetbalvereniging Schoondijke stelde de kleed- en wasac- commodatie beschikbaar. „We hopen dat dit aanslaat, want we willen als de belang stelling goed is, dit evenement ieder jaar doorgang laten vin den," aldus Jan de Rijk, één van de organisatoren. De deelname staat open voor de leeftijdscategorie zestien jaar en ouder. In dien er voldoende belangstelling is, wordt er een apart da mesklassement opgemaakt. Er kan worden ingeschreven van 10.30 tot 12.00 uur op het sportcomplex. Om 13.00 uur worden de deelnemers tegelijk weggeschoten voor twee rondjes lopen van vijf kilometer. Vervolgens worden twee ronden van twintig ki lometer gefietst. NIEUW-NAMEN - De voetbalvereniging Hulsterloo houdt za terdag 5 november in samenwerking met het Graauwse SV Aloy een trimloop in Nieuw-Namen. De afstanden die op 'De Kouter' op het programma staan zijn: drie, zes en tien kilometer, waarbij de laatste afstand over één ronde gaat. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging Hulsterloo. Het startschot klinkt om 15.00 uur. Na afloop is er een verloting op startnum mer. KAPELLE - De landelijke rij vereniging en ponyclub Zuid-Be veland uit Goes houdt zaterdag 5 november in manege 'De Braanjenhoek' te Kapelle dressuurwedstrijden voor paarden en pony's. De wedstrijden beginnen 's morgens om negen uur en er heb ben zich zo'n zestig combinaties aangemeld voor dit hippische gebeuren. De laatste deelnemer wordt rond 17.00 uur in de ring verwacht en meteen daarna volgt de prijsuitreiking. TERNEUZEN - In de zwembaden te Vlissingen en Terneuzen worden zondagmiddag 6 november wedstrijden gehouden. In Vlissingen komt de jeugd tot en met 12 jaar in actie in de derde Speedo-jaargangwedstrijd van het jaar. In Terneuzen ontvangt De Schelde de teams van Scheldestroom (Breskens), De Bruinvis (Sas van Gent) en 't Vrije (Sluis). Dit is de tweede wedstrijd voor de Zeeuwse competitie voor niet-startvergun- ninghouders. TERNEUZEN - De Terneuzense korfbalvereniging Luctor oefent zaterdag 5 november in sporthal Oude Vaart te Terneu zen ter voorbereiding op de komende zaalkorfbalcompetitie. Om 16.00 uur speelt Luctor 2 tegen Tjoba 2 en het eerste team van Luctor komt om 17.00 uur uit tegen het eerste team van Tjoba. TOPSCORERSKLASSEMENT 1. R. van Keeken (Hoek) met 8 doelpunten. 2/5. R. Hoekman (Goes), I. Wou ters (Koewacht), H. Rentmeester (Patrijzen), W. Paardekoper (SSV) met 6 doelpunten. 6/8. B. van Craenenbroeck (Clin- fe), H. van den Brink (Patrijzen), L Nagelkerke (Steen) met 5 doel punten. 9/15. H. Ottens (Breskens), A. Nieuwenhuijze (Hoek), F. van Kauteren (HW24), J. Herselman (Kapelle), A. Smulders (Patrij zen), W. Corijn (Philippine), M. de Kunder (Sluiskil) met 4 doel punten. 16/24. H. Bakker (AZW), J. Li- vramento (Breskens), E. Lohman (Goes), D. Pauwels (Hontenisse), H. Kint (Hontenisse), L. van Hou ten (Kloetinge), M. van de Bos sche (Terneuzense Boys), A. van Hanegem (IJzendijke), P. Jansen (Zaamslag) met 3 doelpunten. 25/53. G. J. de Smet (Axel), F. Ver- straeten (Axel), R. de Muynck (Breskens), P. Dewilde (Clinge), M. Triest (Clinge), R. van Aerde (Goes), P. Devisscher (Hoek), G. Lokhorst (Hoek), S. Soulimans (Hoofdplaat), F. Baart (Hoofd plaat), D. Rietjens (HW24), P. van Eekelen (HW24), C. Blom- maert (HW24), R. Bun (Kloetin ge), A. den Dekker (Kloetinge), H. Verschuuren (Koewacht), L. Rombout (Koewacht), B. Rietjens (Koewacht), T. Huiskens (Lewe- dorpse Bóys), R. de Vos (Patrij zen), M. Seghers (Philippine), B. Dallinga (Sluiskil), P. Valk (SSV), Bom (SSV), J. van Remor- tel (Steen), J. Cornelissen (Ter neuzense Boys), M. Peters (Vo gelwaarde), M. van Vlierberghe (Vogelwaarde), J. de Zwarte (Zaamslag) met 2 doelpunten. CLUBSCORE 1. Patrijzen met 20 doelpunten. 2. Hoek met 19 doelpunten. 3. Goes met 16 doelpunten. TERNEUZEN - De strijd om de Zeeuwse afdelingsbeker zaalhandbal gaat zondag 6 november van start. De afdeling Zeeland van het Nederlands Hand bal verbond heeft dit jaar voor een andere opzet gekozen. De heren- en dames-senioren zijn in poules ingedeeld. Via de poulewedstrijden wor den teams geplaatst voor de volgende ronden, die dan volgens het knock-out-systeem worden afgewerkt. Deze bekerduels zijn niet meer door de week ge pland zoals in het verleden, maar ze worden ge speeld op de zondagen tijdens de competitie. Het kan dus voorkomen dat de ene ploeg een beker duel moet afwerken, terwijl een andere ploeg uit dezelfde klasse een competitieduel voor de boeg heeft. Via een goed uitgekiend schema kunnen zo alle bekerduels gespeeld worden op de zondagen, waardoor het handbalseizoen wordt verlengd. Door deze nieuwe opzet spelen de deelnemende ploegen ook meer bekerduels. Bij de heren zijn vier poules gevormd met deelnemende ploegen uit zowel de eerste als de tweede klasse. Poule A: GSC 2, EMM 2, HVSV 2, Olympus 2. Poule B: EMM 3, Walcheren 2, GSC 3, Olympus 3. Poule C: Olympus, HVSV, Honte nisse 2, Operatie'7I. Poule D: Delta Sport 2, Wal cheren 3, Hontenisse, Delta Sport 3. Bij de heren wordt per poule een halve competitie gespeeld en de nummers één en twee gaan door naar de volgende ronde. Bij de dames zijn drie poules gevormd met deelnemende ploegen uit zowel de eerste als de tweede klasse. Poule A: GSC 2, Oympus 3, HV Hulst, HVSV 2, Olympus. Poule B: Hontenisse 2, KHV, Walcheren 2, Hontenisse, EMM 3. Poule C: Delta Sport, Olympus 2, Orion, Walcheren. Bij de dames gaan van de poules A en B de eerste drie ploegen over naar de volgende ronde en van poule C de eerste twee ploegen. Ook bij de da mes wordt er per poule een halve competitie ge speeld. De volgende bekerduels staan gepro grammeerd voor zondag 4 december. (ADVERTENTIE) JE MAINTIENDRA 8V2 lening 1978 per 1984/1993 Aflossing Op 1 december 1988 geheel vervroegd aflosbaar. Rente De rente loopt tot 1 december 1988 en wordt op deze datum betaal baar gesteld. Betaling Betaling van rente en hoofdsom vindt plaats op de gebruikelijke wijze bij de kantoren van De Nederlandsche Bank N.V. van 1 december 1988 af, tegen inlevering van de schuldbewijzen met couponbladen of coupons.

de Stem | 1988 | | pagina 13