4ustr 'Tropenj aren' van Split in Porgy Bess Latij ns-Amerika centraal tij dens festival Zuidland Hardrockband Vengeance in Hulst Beeldhouwwerk in galerie Bellamy 19 4VRO BR] Portretter Kamagurka Herr Seele Concert vol mythe en poëzie DE STEM GIDS THEATER DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 T1 Fluitkwartetten van Mozart in Antwerpen Programma NTG is gewijzigd Orgelconcert Ver poorten in Terneuzen Het Laatste Glas in Sint-Niklaas Spaanse balletgroep in Brugge Danserije Nog te zien Docentenconcert in Groede ILVERSUM - Uit ustralië komt 'Dirt- rater Dynasty', een iendelige serie waar- iee de AVRO van- vond begint. Australië een televisie-land in Tweemaal toneel in Sint Niklaas EXPOS I TIE S DE tragedie-komedie 'Tropenjaren' geschreven door Adriaan van Dis wordt door theatergroep 'Split' zaterdag 5 novem ber gespeeld in Porgy Bess in Terneuzen. Na het optreden van Split wordt de avond verder verzorgd door de bekende Maller Bent. Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaanderen or ganiseert deze avond. Zij wil Zeeuws Vlaams talent de kans geven om voor eigen publiek op te treden. Twee hoofdrolspelers van 'Tropenjaren' zijn Chris- tianne Altena uit Terneu- EEN collage van absurde momenten gebracht door twee knettergekke showmannen die scherp op elkaar reage ren. Dat is het recept van Kamagurka Herr Seele, de twee Vlaamse striphelden die zich presenteren aan het publiek op een zeer eigen manier. Ogenschijnlijk is er geen verband tussen de programma onderdelen maar het betekent voor het publiek in ieder geval een plezie rige avond. Het duo komt met het pro gramma Stand-up Comedy in Hulst. In de zaal van Kontrast in het Houtenkwartier maakt het tweetal zaterdag 5 no vember vanaf 22.00 uur een smakelijke podiumact klaar. HET Kuijken-kwartet geniet een internationale bekend heid. Het bestaat uit de broers Kuijken Sigiswald (viool) Wieland (cello) en barthold (traverso) en altviolist Fra ncois Fernandez. Het ensem ble treedt morgen, 4 novem ber op in de Singel in Ant werpen met de beroemde fluitkwartetten van Mozart. Vier kwartetten staan op het programma. De KV 285 285a en 285 b werken zijn door Mo zart geschreven op 21 jarige leeftijd. Hij componeerde ze in opdracht van de Jean op wiens dochter hij verliefd was. Het KV 298 is eerder een luchtig werk. Bartold Kuijken studeerde aan de conservatoria in Brus sel en Den Haag en hij nam blokfluitlessen bij Frans Brüggen. Hij legde zich daarna toe op het bespelen van de traverso. Een instru ment dat opvalt door de mooie volle klank. Hij is mo menteel leraar traverso aan de conservatoria waar hij vroeger zelf studeerde. Hij is een veel gevraagd solist bij diverse ensembles in België en Nederland. Het concert is een onder deel van de serie 'Blaser'. Het begint in de Blauwe zaal om 20.00 uur. DE speelkalender van het Ne derlands Toneel Gent heeft een wijziging ondergaan. Omdat er zoveel belangstel ling is voor het stuk De Vrek van Dirk Tanghe, waarmee het NTG een succecvolle tournee door Nederland en Vlaanderen maakt, is er een extra reeks voorstellingen ge pland. Deze gaan ten koste van het stuk Marat/Sade van Peter Weiss in regie van Ulrich Greiff. Vanwege het extra werk, is dit stuk .slechts te zien tot 5 november en niet zoals eerder aangekondigd tot 20 november. Wie voor een voorstelling heeft geboekt die niet doorgaat, is er een moge lijkheid om de kaartjes om te ruilen. DE musicus Jos Verpoorten verzorgt vanavond een orgel concert in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen. Verpoorten studeerde aan hèt Rotterdams conservatorium, orgel, clavecimbel en kerk muziek. Hij is docent aan de Zeeuwse muziekschool en or ganist van de Lutherse kerk in Middelburg. Hij geeft vele recitals in binnen- en buiten land. Op het programma van 3 november de Toccata van Dubois als openening van het concert. Daarna volgen de ec hofantasie van Sweelinck, de Triosonate I in Es van Bach, Andantino van Franck, Pas ticcio van Langlais en Fan- taisie van Saint Saëns. Het concert wordt besloten met 'variations sur un Noël' van Dupré. Aanvang 20.00 uur. De toe gangskaarten kosten 7,50. zen en Fran?ois Vervaet uit Sas van Gent. Ook de muzikanten van de avond zijn streekgenoten. De Maller Bent is een be kende Zeeuws Vlaamse Zydeco groep. Tropenjaren is het eer ste toneelstuk dat auteur/ journalist Adriaan van Dis schreef. Van Dis werd bekend door zijn zeer per soonlijke presentatiewerk op de televisie en de boe ken die hij schreef zoals Nathan Sid, Casablanca en een Barbaar in China. Tropenjaren verhaalt over de confrontatie van twee halfbroers die elkaar vijftien jaar niet gespro ken hebben. Paul van Duyvenvoorde is corres pondent voor een Neder lands dagblad in New York. Hij verschaft zijn halfbroer Vic tijdelijk on derdak in zijn apparte ment. Vic leidt een totaal ander leven als Paul die zijn leven strikt ordenlijk heeft ingedeeld. Als hun moeder hen volgens af spraak bezoekt, blijkt hoe definitief him vaders in het voormalige Indië het leven van de beide jonge mannen heeft bepaalt. Aanvang 21.00 uur. In de zomer van '87 stonden Kamagurka en Herr Seele voor het eerst op de toneel planken. Heel Vlaanderen was benieuwd naar de ca priolen op het podium. Het succes was groot en er volgde een toernee door België en Nederland. De fans en geïnte resseerden kwamen in grote getale naar de kleine zalen om te genieten van de schaamteloze manier waarop Karna en Seele elkaar in de haren zitten. De vaste waar den van de huidige maat schappij worden op losse schroeven gezet. Maar het tweetal bezit ook een gezonde dosis zelfkritiek. De humor van Kamagurka en Herr Seele is gebaseerd op het verbale en heeft geen be hoefte aan theatrale gebaren. Hiermee veroverde het duo ook de gerenommeerde gro tere zalen en vanaf november 1988 presenteren de strip helden een vernieuwd pro gramma. Nieuwe avonturen voor Kamiel Kafka, Bert, Cowboy Henk en anderen uit de Honolulugroep. Dit programma dat als een van de plezierigste theater- evenementen wordt gezien dus nu in Hulst. De Toe gangskaarten kosten 12,50 in de voorverkoop bij Fonobar Neelemans in Hulst en de Waterput in Terneuzen. Op de avond zelf betaalt de be zoeker 15,00. SINT-NIKLAAS - Dinsdag 8 november wordt in de stads- chouwburg het toneelstuk 'Het Laatste Glas' opgevoerd. Auteur Francis Durbridge staat bekend voor het schrij ven van erg spannend thril lers. De regie van dit stuk is in handen van Paul Cammer- mans. Het stuk gaat over de make laar Jack Radford die in on roerende goederen handelt en betrokken raakt bij duistere zaakjes. Radford is ook zaak waarnemer van de firma die van zijn vrouw en schoon broer is. De schoonbroer krijgt argwaan en gaat de gangen van Radford na en maakt het hem erg moeilijk. Aanvang 20.00 uur. HET wereldberoemde Spaanse klassieke balletge zelschap Ballet Clasico de Madrid treedt morgen 4 no vember op in de stads schouwburg in Brugge. Op het programma, dat om 20.00 uur begint staat o.a. De Sylfiden, een voorbeeld van vernieuwing en perfectie. Voorts: De Nacht (muziek Rubinstein), Paquita en De driekante Steekhoed (muziek van De Falla). Wijnand Stomp speelt 'Ik Anansi' EEN opvoering van de musical De Koopman van Am sterdam en een Dag van de Exotische Dans en Muziek vormen de hoogtepunten van het tweede Interkulturele Festival, dat het Zuidlandtheater Terneuzen organiseert op zaterdag 5 en zondag 6 november. Met dit festival sluit het Zuidland opnieuw aan bij het Stagedoor Festi val, Nederlands belangrijkste evenement op het gebied van intercultureel theater. De diverse culturen van La tijns-Amerika staan deze keer centraal. Tijdens de Dag van de Exotische Dans en Muziek treden er ondermeer groepen uit Argemtinïe, Bra zilië, Ecuador, de Domini caanse Republiek en Suri name op. Het programma be gint zondag 6 november om 12.00 uur met een concert door Tango Quatro onder leiding van Juan Tajes, waar ook dansers aan meewerken. De groep Mercado Modela ver toont Braziliaanse gevechts- dansen. Runa Quna is een groep uit Ecuador die zich heeft toege legd op traditionele dansen en muziek van de Inca's. Klas sieke Latij nsamerikaanse muziek wordt gespeeld door Rob Faverey en Ronald Snij ders (gitaar en fluit), terwijl de groep Typico Manzano voor een spetterende afslui ting zorgt met Dominicaanse Merengue muziek. Zaterdag 5 november speelt Wijnand Stomp om 15.00 uur voor de kinderen vanaf vijf jaar de voorstelling Ik Anan si. Anansi is een slimme spin die ooit huisde in Afrika, maar met de slavenschepen meeging naar het Caraïbisch gebied. Daar staat hij cen traal in spannende en vaak humoristische avonturen on der het motto 'wie niet sterk is moet slim zijn'. De Amerikaanse regisseur Rufus Collins heeft een aan tal grote musical producties op zijn naam staan. Zo regis seerde hij in Londen Jesus Christ Superstar en in Ant werpen Evita. Met zijn eigen musical gezelschap De Nieuw Amsterdam speelt Collins za terdag 5 november om 20.00 uur in het Zuidlandtheater De Koopman van Amster dam, een musical bewerking van Shakespeare's De Koop man van Venetïe. In de bewerking hebben de Venetiaanse kooplieden plaats gemaakt voor Amster damse cafébazen van alloch tone huize, die niet zoals bij Shakespeare afhankelijk zijn van de rijke Jood Shy lock, maar van de blanke geld schieter Joost. Alida Neslo en Kenneth Herdigein zijn de bekendste van de meer dan veertig acteurs, zangers, dan sers en musici die aan deze musical meewerken. Glenn Durfort en Vera Mann in 'De koopman van Am sterdam' - FOTOGRUNFELD Een dag eerder, en buiten het kader van het festival, bren gen de zes danseressen van De Nieuwe Danserije uit Breda hun Feestlokaal. Het gezelschap staat onder lei ding van de jonge choreo grafe Tamara Huilmand. Vo rig seizoen was de groep voor het eerst in het Zuidland met Chihuahua, een meeslepend en vaak komisch dansstuk. Diezelfde termen zijn van toepassing op Feestlokaal. De zes vrouwen ontmoeten elkaar in een vervallen feest lokaal, waaraan ze stuk voor stuk herinneringen hebben. Aanvankelijk zien we een spel van aftasten, maar wan neer een van de vrouwen een stapel rode handschoenen ontdekt komen de herinne ringen aan weleer naar bo ven. Muziekschool coördinator Arie Karreman houdt maan dagavond 7 november in het gebouw van de Muziekschool aan de Leeuwenlaan een lei- zing over de geschiedenis van de koormuziek. Karreman spreekt dan ondermeer over Middeleeuwse Madrigalen, klassieke koorzang en heden daagse koormuziek. De lezing houdt verband met een con cert, dat het Amerikaanse mannenkoor Chanticleer op vrijdag 11 november in het theater op de planken zet. Volgende week woensdag 9 november kunnen filmlief hebbers de rolprent Good Morning Babylonia van de gebroeders Taviani zien. Zo als ook bijvoorbeeld Kaos speelt ook de nieuwste film van de broers zich af ergens tussen realisme en sprookjes achtige fantasie. Plaats van handeling is San Francisco, waa twee uit Italië afkom stige restaurateurs van oude kathedralen meewerken aan een reusachtig filmdecor. Ze dreigen als dilettanten door de mand te vallen, maar een beroep op hun afkomst ('wij zijn de afstammelingen van Michelangelo en Leo nardo da Vinei') doet de Ame rikaanse regisseur toch weer in hun kwaliteiten geloven. De film begint om 20.00 uur. Toneelgroep De Appel ten slotte speelt donderdag 10 no vember eveneens om 20.00 uur Dodendans van August Strindberg. De acteurs zijn Eric Schneider, Christine Ewert en Robert Prager. Cen traal in deze psycho-thriller staat het echtpaar Edgar en Alice. Ze zijn 25 jaar ge trouwd, leven ver van de be woonde wereld en maken elk aar het leven zuur met peste rige spelletjes. In de regie van Agaath Witteman hebben de drie ac teurs van De Appel met name de bitter-komische kant van hyet stuk naar boven ge haald. Het resultaat is een voorstelling die door de lan delijke pers met groot en thousiasme werd onthaald. NEDERLANDS succesvolste hardrockband Vengeance treedt zaterdag 19 november op in het Houtenkwartier in Hulst. Het is voor de liefhebbers noodzaak om zo snel mogelijk kaarten te bestellen. Een dergelijke kans doet zich volgens de organisatie niet vaak voor. De band bestaat uit zanger Leon Goewie, drummer John Snels, de gitaristen Peter Ver schuren en Arjen Lucassen en bassist Jan Bijlsma. De groep brak door in 1987. Met de derde LP 'Take it or leave it' kreeg men na tionale en internationale bekendheid. In '84 was er een naamloze LP op de markt ge bracht en de tweede LP in 86 was de grond legger van het succes van Vengeance. Momenteel is Vengeance een begrip. Er volgden televisie-optredens en de groep bouwde een geweldige reputatie op met hun live-shows. De tour Take it or leave it was succesvol in Nederland, België, West Duits land, Zwitserland, Frankrijk, Denemarken en Engeland. De live-act bestaat uit stevige melodieuze hardrock waarin show, gevoel voor humor, zelfspot, clownerie, nietsontziende energie, tomeloze woede en concessieloos muzikaal vakmanschap elkaar in balans houden. In Hulst bestaat de support-act uit een plaatselijke sessie-band die om 20.30 begint met het 'warm maken' van de zaal. De orga nisatie is in handen van het VEJV, de Red Wings en de Mikes. De zaal heeft slechts een capaciteit van 300 plaatsen. Daarom is er een voorverkoop. Toe gangskaarten kosten 15 gulden. „Het is waar dat mijn uit mijn bj-oek hangt - Th. Wöltgë IN de expositiereeks 'Sculptuur in Keramiek en Textiel' beeldhouwer Karei Goudsblom uit Amsterdam momenta tentoon in galerie Bellamy 19 in Vlissingen. Hij is de tweede in een reeks van zeven solotentoonstellinga, en toont recente beelden in keramiek. Goudsblom woont et werkt in Amsterdam. Na zijn opleiding aan de Gerrit Rietveld academie en de Rijksacademie heeft hij al een aantal exposj. ties op zijn naam staan. Hij noemt zichzelf geen keramist maar een beeldhouwer; die met klei werkt. Zijn forse sculpturen zijn assemblages vat ien door de Italiaanse tele- keramische vormen, in sommige gevallen gecombineerd mei jgiemaatschappi] Betatele- andere materialen zoals gips. Hij geeft vorm aan zijn persoon, jgion die zijn hoof daan- lij ke ervaringea Door toevoeging van afwijkende vormen o| eeihoudster wordt en het gevonden voorwerpen schept hij een speelse, relativerende fe genstelling. Noord-Italïe is voor hem een bron van inspiratie; met tegenstellingen als uitbundig tegenover oppervlakkig et warm en sentimenteel. De expositie is te zien tot en met 23 november. Bellamy 19 j open dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en vat 13.30 uur tot 17.00 uur. Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Vengeance - FOTO ORANGE I/Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Scheepvaartmuseum Antwer pen. Antarcticatentoonstelllng. Tot 13 november. Dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. L'Aubergerie Hulst. Werk van Urbain Marin en Guido Eek- hardt uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Veerboot Prinses Juliana Vlis- slngen-Breskens. Vier litho's van Theo Jordans. Tot en met okto ber. Scholengemeenschap 't Vaartje Terneuzen. Schilderijen en aqua rellen van JA. Campfens. Tot 15 december. Geopend donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Museum voor Sierkunst Gent. Expositie over zilverwerk. Tot en met 30 oktober. Geopend dinsdag tot en met zondag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.30 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Schilderijen en gemengde tech nieken van Jan Verschoore. Tot MARC Andreae dirigeert za terdag 5 november het tweede abonnementsconcert van het Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen in de blauwe zaal van de Singen in Ant werpen. Andreae, die chef-di rigent is van het orkest van de Italiaanse radio en televi sie in Zwitserland, opent met 'Psyche en Eros', het vierde deel uit het symfonische ge dicht van C. Franck naar de antieke mythe over Psyche. Zij werd door haar indiscretie en nieuwsgierigheid beroofd werd van haar goddelijke privileges. Daarna is de Engelse mezzo-sopraan Carolyn Wat- kinson soliste in twee zeer poëtische composities. Het ge dicht 'L'invitation au voyage' van Baudelaire is getoonzet door Duparc. Een parel in het liedgenre dat hier dient als introductie voor het prachtige DE leraren van de muziek school verzorgen traditiege trouw ook dit jaar weer een concert. Vorig jaar vond dit evenement plaats in Axel. Deze keer is gekozen voor West Zeeuwsch-Vlaanderen. In de Nederlands Hervormde Kerk in Groede concerteren zaterdag 5 november acht do centen. Voor de leerlingen uit de instrumentale klassen is dit een buitenkans. Zij kun nen hun eigen leraren aan het werk zien op het podium. Er is gezorgd voor een afwisse lend programma met ver schillende stijlen en instru menten. Ook voor de ouders is het een goede gelegenheid om kennis te maken met wat de muziekschool te bieden heeft. De leerlingen van de muziek school mogen bovendien gra tis komen luisteren. Op het programma werken van Brahms, Bach, Geminia- ni, Telemann en Spohr. De dames K. Clark en A. Jansen spelen de sonate van Brahms voor klarinet en piano. Jos Verpoorten speelt enkele composities op het clavecim bel. S. van Prooyen zingt lie deren van Brahms en Spohr en M. Lambrecht laat horen hoe menselijk een cello klinkt. Voor de liefhebbers van blok- en dwarsfluit hou den A. de Beer, J. van het Veer en D. de Caluwé nog wat in petto. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangskaarten kos- ten 7,50. De houders van Pas 65 en de jongeren tot 13 jaar betalen 5 gulden. en met 30 oktober. Open tijden winkeluren, maandag gesloten. Museum voor Zuid- en Noord Beveland Goes. Impressies var Zeeland. Werk van Mario Binkhuysen. Tot en met 19 no. vember. Open dinsdag tot en mj )oor Jan Koesen vrijdag van 10.00 tot 16.00 uurg zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Art House Biervliet. Houtsk» en pastels van Theo Steyaert. T; en met 29 oktober. Open maar dag tot en met vrijdag van 9.0 tot 12.00 uur, zaterdag ook vi 13.00 tot 16.00 uur en zondag gj. sloten. Kunstuitleen Middelburg. Siera den van Mecky van den Brini Tot en met november. Open dirt dag tot en met zaterdag van 13J piïiarS. tot 17.00 uur, donderdagavoni rot ook van 19.00 tot 21.00 uur. le De Singel Antwerpen. Tentoon stelling over architectuur OMj groep. Tot en met 20 novembe Open dinsdag tot en met zond» van 14.00 tot 18.00 uur. 7 Galerie Esprit Clinge. Schfldt rijen van Francine Timmerser Olivier. Tot en met 27 novembe Open van vrijdag tot en met zon dag van 13.30 tot 17.30 uur ene donderdag van 13.30 tot 21.00 uit en op afspraak. De Vleeshal Middelburg. Sp» gelopstelling van Hugo Ducbi- teau. Tot en met 20 novembe Open dinsdag tot en met van 13.00 tot 17.00 uur. loor onze correspondent ;oger Simons ONDEN - Het zwaar ver- iesgevende Britse bedrijf -00r satelliet-tv Super Ihannel wordt overgeno- immense, verlaten, oorhistorische landschap ar is steevast de achter- rond. Menig Australisch Imer en tv-maker heeft ,ch laten inspireren door it door God verlaten ge- ied met zijn oude mystiek zijn gemengde bevol ing. de Aborigines, de oorspron- ilijke bewoners, kwamen de uropese emigranten, niet zel en gerecruteerd uit misdadi gs, opstandigen, rebellen en iciaal zwakkeren waar het ide Europa niets mee aankon die het niet konden redden in :t werelddeel van hun ge- irte. 'Dirtwater Dynasty' is 4 verhaal van zulk een emi- ant. Het verhaal omvat en- Ie generaties en vele decen- a. De sfeer in een Australische roduktie is totaal anders dan te gewend zijn. De Ameri- aanse wereld, die tot ons komt ia het scherm en die het loofdgerecht vormt van ons v-menu, is ons langzamer- and bekend. Veel verrassin- en zijn niet meer te verwach- in vanuit de Nieuwe Wereld. Dirigent Mare Andreae - FOTO ARCHIEF DE STEK 'Poème de l'amour et de la mer' van Chausson, op ge dichten van Bouchor. Het is een fijnzinnig, haast impres sionistische compositie, door drongen van de dromerige melancholie van de 19de eeuwse Weltschmerz-traditie. Het concert wordt besloten met de derde symfonie van Mendelssohn-Bartholdy. Een werk dat de liefde van de componist verraadt op de eenzame Schotse landschap pen. Aanvang 20.00 uur. IN de Stadsschouwburg van Sint Niklaas worden de to neelliefhebbers deze week verwend. Er zijn twee uitvoe ringen. Een in de abonnemen tenreeks en een van de alter natieve reeks. Dinsdag 8 november speelt de KNS de zeer spanende thril ler 'Het laatste glas' van Dur bridge in de regie van Paul Cammermans. Jack Radford is makelaar in onroerende goederen. Hij raakt verwik keld in enkele duistere zaak jes, die het daglicht liever schuwen. De firma waarvan hij zaakvoerder is, behoort aan zijn vrouw en zij" schoonbroer. Wanneer deze laatste achterdochtig wordt en vervelende vragen gaat stellen, zit Radford lelijk in de knel. Woensdag 9 november speelt de Blauwe Maandag Compagnie 'De Meeuw' van Tjechow met onder andere Jan Decleir. Tsjechow schreef 'De Meeuw' in 1895 en noemde het stuk een comedie. Het werk handelt over onder drukte en onvervulde verlan gens, onbeantwoorde liefdes, versluierde emoties, onmacht en onverschilligheid die lei den tot verdwazing en dood- Beide voorstellingen begin nen om 20.00 uur. August John, etsen, teke ningen en schilderijen. Noord brabants Museum, Den Bosch. Open: dinsdag-vrijdag 10.00- 17.00 uur, zaterdag 11.00-17.00 en 13.00-17.00 uur. Tot 12 de cember. August John (1878-1961) uit Wales is in dit museum te recht gekomen in relatie met een Welsh-week in Den Bosch. Het National Museum of Wales in Cardiff bezit een grote collectie van deze artist, die in het begin van deze eeuw een grootheid was; met name in de kringen van de high so ciety, waaruit hij talrijke mannen en vrouwen portret teerde. John was een vrijwel vergeten kunstenaar, zoals het t 1 ,- o^rM.THOUTGalerij en ate- Strij boshof aan de Achter- oroeksesteenweg 69 heeft van 5 november tot en met 18 december «en openlucht sculptuurtentoon- «efhng ta zijn park. Galerij ,,'nsenta heeft er beelden gezet „""Mare de Roover, Veerle Du- .'.Laurent Laurens, Renee Lo- p!„ aC Pierre Mertens, Ria acqee, Werner Paenen, Tone rauweis en André Zaman. Het d Permanent open. RAARN: In kasteel Groeneveld W?'j^eher-tentoonstelling, die Eh een Amerikaanse col- Se (Michael Sachs) die nooit ,e:cm ons land te zien was. Het Üntv daarbÜ om 36 foto-repro- hlirt„s (vergrotingen van kleine rinoi aangevuld met tien ori- Sfl?len UIt het Haags Gemeente- RmT. W11 en van particulieren. 5&dlen. toont het Enschede sevS1!? uit Haarlem er niet uit- I door ijl hankbiljet-ontwerpen I Wpr^K 6!'-Jan des Bouvrie ont- ■EspS! ,'i drt alles een modieuze ■feï^-kamer. Ook is er een 1951 P'ojood te zien, dat hij in Vljf maakte voor Philips. Het is enic K? 'laar opgeslagen geweest Dosit£? £v°or het eerst op een ex- Wanrit' plotte hangen er twee CheuriJPStf" van Escher De EPbctÏt 22 december. Hc-cs Vn„ ,In hunstzal De Hoge kemmü u en met 20 november Thii wü Piastieken van Maija Wonrilt Muiderberg te be- Van n„? Bovendien laat Bart brons k urt Heesch er beelden in toonstelling' Dez? openingsten- eilirjg van het nieuwe sei-

de Stem | 1988 | | pagina 16