COLLEGE MAAKT PAS IN MEI 1989 RESULTATEN BEKEND aanpak neren 'In vijf jaar bestaansrecht bewezen' Meer recreatie langs het spuikanaal lorpshuis ine gevaar' Freddy de Muynck Belgisch kampioen I OOSTBURG - „Pas in mei 1989 moe iten we weten wat er gaat gebeuren I met zwembad De Veste in Breskens. Hond bijt schaap dood Open dag Oostburg POLITIERAPPORT merkx m vleeswaren EN hESTEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 fiesa speelt Bas en Axel Tot die tijd kunnen we nog geen uit sluitsel geven, omdat we nog in ge sprek zijn met een drietal onderne mers". Commissie gaat akkoord met lokatie gebouw van AWWZY I OOSTBURG - De leden van |de Oostburgse commissie openbare werken hebben er niets op tegen dat de wo- I ningbouwvereniging AWWZV een kantoor laat I bouwen op het terrein I Sportlaan/Langeweg in I Breskens. GEORGE DE SUTTER VAN DE ZMLK-AFDELING IN OOSTBURG Twijfels Voordeel Fundament GEMEENTE REIMERSWAAL PRESENTEERT GROOTSE PLANNEN Aanhouding Aanrijding Brand PLAATSELIJK NIEUWS Aardenburg Programma voor carnaval 1989 in Aardenburg al bijna rond Cursus over ruilverkaveling Zult van Merkx T20 volgende concerten zijn [23 januari, 20 februari, 10 ril, 8 mei en 12 juni. ÜNEEL VERENIGING Siesa eft ook dit weekeinde uit- eringen van het stuk Liefde -ilf om Half, van de Engelse Eteur Alan Ayckbourn. Za- tdag 5 en zondag 6 novem- fer speelt Siesa in De Speye Sas van Gent. Zaterdag 26 pvember is het stuk te zien i De Halle in Axel. de aan- hng is telkens 20.00 uur. Nog geen verkoop De Veste ■Van onze verslaggever Dit antwoordde de Oostburgse wethouder A. de Feijter gisteren op vragen van het commissielid I. de Hullu (D&T) tijdens de vergadering van de commissie openbare werken. Ondernemers van de recreatie-oorden klagen al sinds jaar en dag over het ontbreken van een el- kweervoorziening in de buurt van de kuststrook bij Breskens. Het dagelijkse bestuur van de ge meente kwam daardoor op het idee om het Bres- kense zwembad door particulieren geschikt te laten maken als elkweervoorziening. Het zwem bad ligt gunstig voor de streekbewoners én toe risten en de gemeente is meteen van een duur zwembad verlost. Vanaf dit voorjaar heeft het dagelijkse be stuur contact met een drietal ondernemers: A. Boomert van de Napoleonhoeve, J. van de Velde (camping Zeebad) en de managers van recreatie park Schooneveld. Deze drie ondernemingen zouden het zwembad over moeten nemen en ge heel geschikt maken als een recreatieplek die zo wel bij slecht als goed weer kan worden bezocht. Voor commissielid De Hullu duren de onder handelingen te lang. „Er wordt al zo lang over gepraat. Ik wil nu eindelijk wel eens weten waar we aan toe zijn. Hoe lang duurt het nog?" Volgens wethouder De Feijter kan het nog wel enige tijd duren. „We moeten de zaak niet over- haasten. De drie ondernemers zijn nieuwsgierig en hebben inderdaad belangstelling. We moeten in ieder geval niet te haastig te werk gaan, an ders kan het zijn dat de ondernemingen afhaken. Het college wil in ieder geval in mei 1989 weten wat de verdere plannen zijn, anders houdt alles op". opwaarts 20 tot 21 cent per Ren (excl. BTW): uit de schuur l tot 13 cent per kg. has (excl. BTW): ongerepeld 40 |>t 50 cent per kg; afwijkende Jartij en 30 tot 40 cent per kg. tranen, zaden en peulvruchten Excl. BTW): tarwe (doorsnee)1 |41,50 tot ƒ42,25 per 100 kg; Irouwgerst ƒ47,00 per 100 kg; loergerst 39,75 tot ƒ40,00 per 100 Ie; gerst (uitmaal) tot 36,00 per 0 kg; haver 37,25 tot 39,75 per _9 kg; erwten (kleine groene) 162,50 tot 63,50 per 100 kg; capu- liiners ƒ62,50 tot ƒ72,50 per 100 ig; veldbonen 60,00 per 100 kg; Iruine bonen, 18% vocht, zonder (rond en halve ƒ172,50 per 100 Ig; karwij, boerenschoon 132,50 ier 100 kg; karwij, prima door- neekwaliteit 150,00 per 100 kg; llauwmaanzaad, boerenschoon f 230,00 per 100 kg; blauwmaan- laad, prima doorsneekwaliteii f 255,00 per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW): weide- kooi 150,00 tot 175,00 per 1000 tg; dijkhooi 95,00 tot 130,00 per foot) kg; tarwestro ƒ85,00 tot 7105,00 per 1000 kg; gerstestro ƒ80,00 tot ƒ95,00 per 1000 kg; Erwtenstro (kleine groene) 50,00 ot 60,00 per 1000 kg. ERDAM, 2 nov. - Aardap- eltermijnmarkt: In Bintje 40- _0mm werden 2 contract verhan deld voor levereing april tegen 624,00-ƒ23,00 per 100 kg. De stem- Jming was kalm. In Bintje 50mm twerden 57 contracten verhandeld Kroor levering april bij een prijs «van ƒ29,30 tot ƒ29,00 per 100 kg. De [stemming was eveneens kalm. pen van het dorpshuis in n Programma 1989 van de p de plannen van B en W ider andere op gebied van sa- itair. Het WD-raadslid C. Barbé ok reeds verscheidene malen an de bel, met betrekking tot et dorpshuis. In de onlangs ehouden gemeenteraadsver- adering bracht hij de zaak in e rondvraag opnieuw aan de rde. Hij had 'op straat geruch- ;n gehoord' dat de plaatselijke ymzaal en de Schotse Hoek ouden worden opgeknapt. Lo- o-burgemeester J. Platschor- e, die de raad wegens absentie an Van Rest voorzat, wilde die ;eruchten bevestigen noch ont rennen. „Op straat hoor je zo veel", stelde Platschorre, die de aad toezegde dat de raad bin» ïenkort over de plannen te hoJ •en krijgt. Ook Van Rest wilde ;isteren geen informatie geven. Iet college wil eerst de raad op ie hoogte brengea jaar moet er een plan op in het Haringvliet, het Hol- .Hierover zijn alle overhe- wateren te maken hebben gaan gebeuren. In het plan moet komen te staan wat bij- voorbeeld natuurgebied moet blijven of worden en welke ge deelten voor recreatie bestemd zijn. Verder zal over twee jaar duidelijk moeten zijn welke in stantie voor welk onderdeel van het plan verantwoordelijk is en wie de uitvoering van het beleidsplan gaat betalen. „Het plan zal aandacht schenken aan alle functies van het gebied. De natuurlijke en maatschappelijke ontwikkelin gen en de effecten daarvan zul len daarbij worden betrokken, zoals onder meer de bodemat* zetting in het gebied, de ver ontreiniging van die bodem* laag, de waarde van het gebied als wetland van internationale betekenis en de lozing yan Rijnwater via de Haringvliet' sluizen", zo geeft het Bureau Voorlichting van de provincie Zuid-Holland de omvang van het beleidsplan aan. I Van onze verslaggever (Volgens de commissieleden is I het terrein dat nu nog deel uit maakt van de voormalige (sportvelden aan de Sportlaan I en Langeweg de beste lokatie I voor een kantoor, zo bleek gis- I teren. Volgens de commissie kun- I nen de leden van de woning- I bouwvereniging het toekom- Istige gebouw makkelijk berei- 1 ken, een bushalte is in de buurt. De parkeerruimte komt op het terrein van het kantoor te lig gen Een ander gevolg van het I afstoten van het terrein is, dat gemeente minder plantsoe- I nen hoeft te onderhoudea Het onderwerp: 'afstoten van I het tweede veld op het sport- I complex Baersande' werd gis- I teren van de agenda gehaald. I Volgens wethouder A. de Feij- I ter neemt het college het voor- I stel niet terug, maar zal er I enige aanpassingen in opgeno- men worden. Commissielid R. Hamelijnck I (PvdA) ging toch nog even op I de materie in. „Er is een tekort I aan bouwgrond, maar het I tweede veld mag daar niet het I slachtoffer van worden. Er zijn I volgens mij nog genoeg alter- I natieven In 1990 moet de grond I beschikbaar zijn, we hebben I nog tijd genoeg om naar iets (andersom te zien". I Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - De I hond van mevrouw A.M. uit IWouw heeft dinsdagmiddag laan de Heerlesebaan in I Bergen op Zoom een drach- |tig schaap van P.S de strot I afgebeten. De hond ontsnapte toen me- I vrouw H. hem uitliet. Het beest Iwist het schaap te bereiken I door over een afrastering van I een meter tachtig te springen IM. is voor dit soort gevallen I verzekerd. De hond mag blij- I ven leven. (ADVERTENTIE) Veemarktstraat 19 Breda Telefoon 076-146710 DE AFDELING voor zmlk (zeer moeilijk le rende kinderen) van de Prins Willem Alexander- school in Oostburg viert feest. Vijfjaar geleden waren er voldoende leer lingen om de afdeling tot. leven te brengea Deson danks werden er de no dige vraagtekens gezet bij de oprichting van de afdeling in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Want ook Terneuzen en Hulst kennen zmlk-afde- lingen. De regio zou te klein zijn voor drie scho len. In de afgelopen vijf jaar slaagde de leiding er echter in het bestaans recht van de afdeling te rechtvaardigen. Vandaar het feest dat in drie etap pes gevierd wordt. Giste ren was er een feestelijke avond voor de leerlingen, ouders en genodigden. Maandag is er een feest dag voor de leerlingen met een speurtocht en spelletjes. Volgende week vrijdag is er een open dag. Door Romain van Damme WIE ZICH als leek op het pad van het speciaal onderwijs begeeft, struikelt snel. Een doolhof vol afkortingen waarin alleen de insider de weg kent. Vandaar dat George de Sutter, als leer kracht verbonden aan de af deling voor zmlk van de Prins Willem Alexanderschool in Oostburg, eerst uitleg geeft. „Je hebt de basisschool. Als het daar niet zo goed lukt, kunnen de kinderen naar de lom-school. Een school voor kinderen met leer en opvoe dingsmoeilijkheden Daaron der heb je de mik. Dat staat voor moeilijk lerende kinde ren. En dat is weer opgesplitst in een afdeling voor leerlin gen in de bassisschoolleeftijd en een afdeling voortgezet speciaal onderwijs. Tot slot heb je dan nog de zmlk, zeer moeilijk lerende kinderen. Die kinderen komen meestal niet van de basisschool. De afdeling zmlk is er voor kin deren in de leeftijd van vier tot twintig jaar". Feest op de zmlk-school in Oostburg begint met een wafelmaaltijd. De dames van de smeerbrigade in actie. FOTO DE STEM COfi J. DE BOER Vijf jaar geleden vond de ge meente Oostburg het wense lijk dat er een zmlk-afdeling Geduld kwam. Om te mogen starten waren er negen leerlingen nodig. „Die hadden we op een gegeven moment", vertelt George de Sutter. „Er werd aanvankelijk getwijfeld aan ons bestaansrecht. De afgelo pen vijf jaar is het echter goed gegaan. Momenteel heb ben we elf leerlingen. Veer tien was tot nu toe het maxi mum. Het aantal schommelt, maar rechtvaardigt zeker het bestaan van de afdeling. Daarom willen we nu wat ex tra aandacht voor onze afde ling. Om voor de vragen die er zijn, ook van onze kant, goede antwoorden te krij gen". De elf leerlingen van de af deling komen uit heel West- Zeeuwsch-Vlaanderen. „Voor hen is het een voordeel dat ze in Oostburg terecht kunnen", meent George de Sutter. „Ze kennen Oostburg, het is een vertrouwde omgeving. Onze school is de kleinste van de drie in Zeeuwsch-Vlaande- ren. Een zwak punt is dat we veel werk doen voor een paar mensen. Een ogenschijnlijk zwak punt is het grote ver schil in leeftijd van de leer lingen. Maar in de praktijk ligt dat anders. In de grote scholen in Nederland werken ze met leeftijdsgroepen van vijf tot twintig jaar. Daar creëren ze dergelijke groepen Alleen voor bepaalde activi teiten worden de leeftijdsge noten bij elkaar gezet. Wat we hier in Oostburg gedwon gen moeten doen, doen ze op de grote scholen vrijwillig". Voor hem liggen een paar stencils. 'Doel is door onder wijs, opvoeding en vorming een zo groot mogelijke zelf standigheid en dus minimale afhankelijkheid van haar leerlingen te bereiken', staat er op een van de veilen pa pier. „We scheppen een wat huiselijke sfeer", legt George de Sutter verder uit. „Het schoolse staat meer op de achtergrond. Zeker voor de oudere kinderen. Voor de jon gere kinderen met wie Chris- tianne Vermorken werkt, ligt de nadruk wel meer op het schoolse. Je probeert er uit te halen wat er in zit". Dat gaat langzaam. „Je moet geduld hebben", weet George de Sutter als geen an der. „We besteden veel aan dacht aan de sociale vorming en de praktische vaardighe den. Als leerkracht moet je van alle markten thuis zij a Je moet praktisch zijn, je moet bijvoorbeeld kunnen koken. We geven hier kook les. Overigens is de werkdruk groot. Het is heel anders wer ken dan op een basisschool. De emotionele betrokkenheid is groter. De kinderen binden zich sterk aan een persoon. Ze zijn gevoelig voor veel veran deringen, dan worden ze on zeker. Ze houden van een vast patroon. De resultaten zijn trouwens moeilijk te meten. De meetmomenten moet je niet zo snel op elkaar laten volgen. Je moet geduld heb ben". Dat de school waarin de afde ling gehuisvest is, dichtbij het centrum van Oostburg staat, vindt George de Sutter een voordeel. „Daarom kunnen we veel oefenen in zelfstan digheid. De leerlingen kun nen zelfstandig winkelen, naar het postkantoor, naar de bibliotheek. Natuurlijk eerst onder begeleiding, maar later alleen of in groepsverband. Stel dat we in een nieuw bouwwijk zaten. Dan had je die kinderen constant met de bus naar het centrum moeten sturen. Dat was niet te doen geweest. Daar hebben we ook niet genoeg mankracht voor. De bezuinigingen hebben ons getroffen in de personele sfeer. Gelukkig is het tot nu toe daar bij gebleven. Maar wat er in de toekomst gaat gebeuren, weet ik ook niet. Dat is koffiedik kijken. Wel zeg ik nu dat iedere schaal vergroting nadelig is voor dit speciaal onderwijs. De groe pen moet je niet te groot ma ken. Je moet individueel be zig kunnen zijn. Met behulp van stagiaires kunnen we hier de groepen klein houden Dat biedt veel voordelen". Vandaar dat George de Sut ter tevreden terugkijkt naar de afgelopen periode. Mede dankzij de ouders met wie de leerkrachten regelmatig con tact hebben. „Dat contact is heel belangrijk", zegt George de Sutter tot slot. „Wij bordu ren hier in feite voort op het huiselijke element. Dat huise- lijke herkennen ze. Dat is een rustpunt voor hen. Hier op school gaan we verder op het zelfde fundament. Alleen de kleur van de stenen is an ders". Van onze verslaggever OOSTBURG - Vol gende week vrijdag, 11 november, houdt de afdeling voor zmlk (zeer moeilijk lerende kinderen) van de Prins Willem Alexan derschool in Oostburg een open dag. Belangstellenden kun nen vanaf half twee tot half acht 's avonds te recht in het gebouw aan de Schoolstraat, num mer negen Om 14.00 uur begint er een f eestten toonstelling. Verzorgd door de leerlingen en de leerkrachten. Verder kan het zelf gebouwde winkelcentrum bezocht worden; is er een doorlo pende video- en diapre sentatie over verschil lende schoolactiviteiten en een tentoonstelling van de nieuwste leer middelen. Voor eenieder staat er een kopje koffie of glaasje limonade met een wafel klaar. De leer lingen van de andere af delingen van de Prins Willem Alexanderschool zijn voor deze middag uitgenodigd. BATH - Volgens de ge meente Reimerswaal zijn er goede kansen om in de na bijheid van het Schelde- Rijnkanaal een omvangrijk recreatiegebied te maken. Momenteel zijn daar al een schietcentrum en een golf baan gevestigd. Daarbij kunnen komen een centrum voor sportvisserij, voorzie ningen voor watersport, een apart terrein voor sporten die lawaai opleveren, een camping, restaurant en mo tel. Wat dat allemaal gaat kosten, is nog onduidelijk. Zeker is dat de gemeente Reimerswaal het niet zelf wil betalen Voor de uitvoering moeten vooral par ticulieren worden ingescha keld. Ook is de medewerking van de provincie Zeeland no dig. De plannen zijn met name gemaakt voor het gebied dat aan het spuikanaal ten westen van het Schelde-Rijnkanaal ligt. De plannen zijn gebaseerd op een onderzoek, dat is uitge voerd door het Dienstencen trum voor Toerisme en Ver keer uit Breda. Dit Dienstencentrum ziet goede mogelijkheden om wat van het gebied te maken. Voor de hengelsport denkt men aan de aanleg van grote waterpar tijen met daarin diverse vis soorten. Ook komen hier voor zieningen op het gebied van kamperen en horeca. Het spuikanaal leent zich naar de mening van de onder zoekers goed voor verschil lende vormen van watersport, zoals waterskiën, roeien, ka noën en dergelijke. Contacten daarover zijn al gelegd met de Nederlandse Watersportbond. Vanwege de afgelegen lig ging van het gebied kan men er ook goed terecht voor sporten die lawaai veroorzaken, zoals auto- en motorsport en het ge bruik van modelvliegtuigen. Met name wat de laatste sport betreft is er een groot gebrek aan terreinen in Nederland. De landelijke bond van model vlie gers gaat met de gemeente Rei merswaal over de mogelijkhe den bij het spuikanaal praten. Volgens P. Huysse, een van de onderzoekers van het Dien stencentrum, kunnen de re creatieprojecten heel wat be zoekers trekken. Vooral denkt men veel mensen te krijgen vanuit de regio Antwerpen. Maar ook Bergen op Zoom, Roosendaal en Goes zitten in het gebied van waaruit men in teresse verwacht. CLINGE - De rijkspolitie te Hulst heeft dinsdagavond in Clinge A. van P. aangehou den. Van P, heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en wordt verdacht van diefstal van een aanhangwagen in het Belgische De Klinge. Een tweede verdachte M.G. uit Nieuw Namen werd woens dagmorgen door de politie van zijn bed geligd. Beiden hebben bekend. Het gestolen voertuig werd in beslag geno men en aan de rechtmatige eigenaar terug gegeven. HULST - Op de kruising Absdaalseweg-Tolweg werd gistermorgen een personen auto bestuurd door mevrouw M.V. uit Hulst, terwijl ze voorgesorteerd stond om linksaf te slaan, aangereden door een personenauto be stuurd door I.M. uit Hulst. Door de klap van de aanrij ding kwam mevrouw V. met haar voertuig in botsing met een haar tegemoet komende vrachtauto van de firma S. uit Terneuzen, die op zijn beurt werd aangereden door een personenauto bestuurd door RP. uit Philippine. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor maar de schade de voertuigen was aanzienlijk. j WISSENKERKE - Een brand in een landbouwschuur aan de Dorpsdijk te Wissenkerke heef gistermiddag voor twee ton schade veroorzaakt. De eigenaar A.M. uit Wissen kerke is tegen brand verze kerd. De brand is vermoede lijk ontstaan doordat kinde ren met vuur speelden De brandweerkorpsen van Kam perland en Wissenkerke be streden het vuur met groot materieel. VROUWENGILDE - Het Vrouwengilde houdt dinsdag 22 november een bingo-avond in gasthof De Jonge Leeuw aan de Kaai. Aanvang 19.30 uur. FANCY FAIR - In bejaar dentehuis Coensdike wordt zaterdag 19 november de tra ditionele fancy fair gehouden. Ten bate van het welfare- werk worden werkstukken verkocht, het rad van avon tuur draait en in de recreatie zaal kan met genieten van wafels en oliebollen. De fancy fair is geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. WELZIJNSCOMMISSIE - De welzij nscommissie vergadert woensdag 9 november in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Op de agenda prijken het programma basiseducatie 1989 en het programma wel zijn minderheden 1989. Voor afgaande aan de vergadering wordt een inspraakronde ge houden met betrekking tot het Welzij nsplan 1988-1990 en het Welzijnsprogramma 1989. Van onze sportmedewerker BEERNEM - Freddy de Muynck uit IJzendijke is de nieuwe Belgische militaire veldritkampioen. Op het geac cidenteerde terrein in het Westvlaamse Beernem voelde hij zich in zijn element Na ongeveer een kwartier wedstrijd - de titelrace ging over 50 minuten plus één ronde-ging hij in de aanval. Hij vergrootte stelselmatig de kloof en de concurrentie zag hem pas na de finish terug, Van onze verslaggever AARDENBURG - Zelfs nog ruim voor de elfde van de elfde heeft Carnavalsstich ting De Nachtuuln al het programma van carnaval 1989 in Aardenburg in grote lijnen op papier staan. De carnavalsvierders kunnen onder meer de volgende evene menten tegemoet zien. Op za terdag 7 januari is er het jeugdprinsenbal met een mini- playback-wedstrijd. De dansavond voor volwas senen is op vrijdag 13 januari. De boerenkapel De Blaosuuln en een bekend dansorkest ver lenen hun medewerking. Tij dens deze avond wordt ook de nieuwe prins aan het publiek voorgesteld en is er een trek king van de de grote loterij Het Carnavalsschuurfeest voor de jeugd wordt een dag la ter gehouden (zaterdag 14 ja nuari). Ook op dit festijn zal De Bloasuuln aanwezig zijn. Op zaterdag 21 januari volgt er nog een donateursactie en ver der zal de carnavalskrant aan het publiek gepresenteerd wor den. Vanaf 3 tot en met 7 fe bruari breekt de carnavals- week los. want de Nederlandse Belg reed probleemloos naar de titeL De als tweede binnen ko mende Eddie van Bouwel kwam op ruim 40 seconden binnen. Het brons was voor Frankie Leysele. De Muynck was reeds twee maal eerder Belgisch kampioen veldrijdea Dit bij de nieuwe lingen en junioren. In deze laatste categorie pakte hij ove rigens ook al eens de bronzen medaille. De eerste seizoenen bij de amateurs vergden wat aanpassing, maar nu schijnt De Muynck, die gelegerd is in een kazerne in Gent, weer op zijn oude niveau terug te keren. Ge zien de overmacht waarmee hij zijn derde Belgische titel pakte komen er dit seizoen zeker nog meer zegeruiters naar IJzen dijke. Van onze verslaggever OOSTBURG - Akkerbou wers kunnen aan een ruil verkavelingscursus van het CBTB West-Zeeuws- Vlaanderen meedoen. De cursus van het CBTB wordt vanaf januari voor de vierde keer gehouden. Alles wat met ruilverkave ling te maken heeft, wordt tij dens de cursus gedegen aange kaart De cursussen zijn op 5, 12,19, en 26 januari en op 2 fe bruari 1989. De cursus wordt gegeven in De Eenhoorn in Oostburg en beginnen om 13.30 uur. De mensen moeten zich voor 11 november opgeven bij J. Quist, 't Molentje 4, 4515 RE in IJzendijke. (ADVERTENTIE) Bij het uitvoeren van de re creatieplannen moet de bereik baarheid van het gebied wor den verbeterd. Onder meer hoopt men een aansluiting te krijgen op de Zoomweg. Of dat lukt is nog de vraag. Gedeputeerde J. Ventevogel deelde mee dat de provincie Zeeland voor het einde van het jaar laat weten of men wel of geen heil ziet in de Reimers- waalse plannen. Hij stond er zelf nogal positief tegenover. In verband met de dalende werk gelegenheid in de landbouw vond hij het een goede zaak als daar banen in de recreatie voor in de plaats komen. Lekker mager, lekker fris, lekker anders. De originele Brabantse Zult van Merkx bevat slechts 182 Kcal./100gr. Daar blijft u lekker slank bij. Vooral als tussendoortje ongevaarlijk voor uw lijn. Wij stelden een boekje samen met heerlijke recepten. Vraag er naar in de winkel of schrijf ons even. slechts 182 Kcal. per 100 gram. Roestenbergstraat 59 5171 JB Ka

de Stem | 1988 | | pagina 15