Split streeft naar perfectie Plan voor aanpak van de rivieren 'Klachtenstroom over sociale dienst Terneuzen' APPARTEMENTEN EN GOLFSLAGBAD MET VOORZIENINGEN 'Eerst pleiten voor het behoud van woonwagencentrum' Grote Poolse culturele manifestatie in Terneuzen 'Plan voor dorpshuis in Philippine loopt geen gevaar' COLLEGE PODIUM MARKTEN Hond bijt schaap dood DE STEM VAN ZttLAlMU 3 UUIMUERIJAG 3 NOVEMBER 1988 VAN HIM ME (LPT) STELT FUNCTIONEREN DIENST WEER AAN DE KAAK TERNEUZEN - De Delftse project-ontwikkelaar Bouwfonds Woningbouw nv wil volgend jaar mei beginnen met de bouw van de eerste honderd ap partementen van het Stuyvesande-complex in Terneuzen. COLLEGE SAS VAN GENT: Vluchtelingen werk zoekt vrijwilligers 'WE WILLEN ZOVEEL MOGELIJK SPELEN, OOK BUITEN ZEELAND' Zorg Concertcyclus Kamerorkest Walter Proost Siesa speelt in Sas en Axel OOSTBURG - „Pas in i ten we weten wat er g met zwembad De Veste Tot die tijd kunnen we sluitsel geven, omdat v sprek zijn met een drif mers". Commissie gaat akkoord met lokatie gebouw van AWWZV T16 Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneu- zense gemeentelijke sociale dienst functioneert niet naar behoren. De medewer kers van de instelling ont beren een sociale bewogen heid. Dit meent het Terneu- zense raadslid A. van Himme van Links Perspec tief Terneuzen (LPT). Bij Van Himme, die uit hoofde van zijn werk als raadslid ook ombudswerk verricht in Ter- neuzen, zijn de laatste weken tientallen klachten binnenge komen over het functioneren van de gemeentelijke dienst. Het raadslid maakt hiervan melding in een brief aan het college van B en W van Ter- neuzen. In het schrijven doet hij een beroep op het college en de raad om op korte termijn structurele wijzigingen tot stand te brengen, waardoor de klachtenstroom kan worden gekeerd. „Hoewel door mij inmiddels een tiental bezwaarschriften is ingediend, vraag ik mij af wat er bij de dienst aan de hand is," schrijft Van Himme, die voorts vreest dat een aantal klachten van uitkeringsgerechtigden hem niet bereikt hem en dat zij niet verwezen kunnen worden. „De meeste klachten zijn vol gens mij vrij snel te verhelpen door direct een juiste interpre tatie van de wat en bestaande jurisprudentie toe te passen," aldus Van Himme. De dienst, zo meldt het raadslid, heeft in minstens drie gevallen op foutieve wijze in komstenkortingen toegepast op uitkeringen. In twee andere ge vallen heeft de dienst zonder meer bepaalde bedragen inge houden op de uitkeringen van mensen, zonder dat de reden daartoe is aangegeven. Van Himme betitelt deze aanpak als 'misbruik van een machtsposi tie'. Het raadslid wil dan ook dat de sociale dienst de verhaals- administratie dusdanig aan past dat bij te hoge inhoudin gen het terug te betalen bedrag direct wordt uitgekeerd. Van Himme meent verder dat de gemeentelijke dienst in een aantal gevallen de voordeurde- lerskorting onjuist heeft toege past. Het falen van de dienst ligt dan vooral op het gebied van vooronderzoek. In de brief somt het raadslid nog een reeks individuele probleemgevallen op waar de sociale dienst op onjuiste wijze mee heeft omge sprongen. Het LPT-raadslid verzoekt het college allereerst om uitleg en spreekt de hoop uit dat het gemeentebestuur maatregelen treft zodat soortgelijke klach ten in de toekomst vermeden kunnen worden. Ook doet hij een beroep op zijn collega raadsleden om voortstellen voor een structurele beleids- ommezwaai te steunen. Bouw Stuyvesande in mei Van onze verslaggever Gelijkertijd wordt begonnen met de bouw van het zwem paradijs Scheldorado, een voor Zeeuwse begrippen uniek golfslagbad met alle denkbare voorzieningen, variërend van zonnebanken tot een restaurant. Het plan Stuyvesande wordt vrijdag 4 november officieel gepresenteerd 'in het Terneu- zense hotel L'Escaut. Wethou der W. Gosselaar (openbare werken) opent om 16.30 uur de expositie over het ambitieuze plan. Het initiatief voor het grootse reconstructieplan voor de Terneuzense Westerschel- deoever komt van de architect Bert Toorenman en de Terneu- zenaar José Dooms, die twee jaar geleden de eerste schetsen voor een nieuw zeeaanzicht van de Scheldestad aan het pa pier toevertrouwden. Op him initiatief werd een werkgroep gevormd waarin ook vertegen woordigers van de gemeente zitting hadden. De afgelopen maanden werd veel werk be steed aan het gestalte geven van het plan voor de innovatie van de Scheldeboulevard. De Terneuzense raadscommissies bogen zich twee weken geleden over de uitgewerkte plannen en de leden van de adviesorganen konden in grote lijnen met een gefaseerde planrealisatie ak koord gaan. Inmiddels is men - de spe ciale werkgroep - zover gevor derd dat begonnen kan worden met de bouw van het eerste deel van het appartementen complex Stuyvesande. Voor de bouw en verkoop van deze wooneenheden heeft een tak van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten zich aange meld. De woningen op de begane grond en de appartementen zullen luxueus worden uitge voerd en moeten tussen de 215.000 en 350.000 gulden gaan kosten. Het totale complex Stuve- sande zal uiteindelijk zo'n 300 wooneenheden tellen. Ver wacht wordt dat de bouw van het totale complex vijf a zes jaar in beslag zal nemen. De lange bouwperiode is het ge volg van het feit dat rijkswa terstaat, beheerder van de zee wering, bepaald heeft dat al leen in de zomermaanden bouwwerkzaamheden op en aan de zeewering mogen plaatsvinden. De expositie over het plan Stuvesande in het Terneuzense hotel is voor belangstellenden toegankelijk op vrijdag 4 no vember van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 5 en zondag 6 november van 11.00 tot 16.00 uur. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Burgemeester en Wethouders van Sas van Gent gaan zich eerst richten op het behoud van het huidige woonwagencentrum in Sas van Gent. Pas als ze daarmee geen succes zouden hebben wordt verder nage dacht over andere locaties. Van onze verslaggever SLUIS/ AARDENBURG - Het Vluchtelingenwerk Ne derland zoekt vrijwilligers voor de opvang van asiel zoekers in de gemeenten Aardenburg en Sluis. De organisatie wil graag men sen die enkele uren of enkele dagdelen per week tijd hebben pm de asielzoekers te begelei den. Het gaat om de volgende ac tiviteiten: begeleiding van asielzoekers bij allerlei dage lijkse zaken, organiseren van sociaal-culturele activiteiten en advies en ondersteuning ge ven bij juridische procedures waarmee de buitenlandse gast te maken krijgt. Verder moet de vrijwilliger taallessen kunnen geven en/of doorverwijzen naar activitei ten die in het kader van de ba siseducatie plaatsvinden. Ook zullen de financiën beheerd moeten worden. Tenslotte moe ten de vrijwilligers het secreta riaat kunnen runnen en assis tentie verlenen bij de diverse taken van de vrijwilligers- groep. De eerste voorlichtingsbij eenkomst van Vluchtelingen werk Nederland wordt op 29 november gehouden in Den Hoekzak in Oostburg. De infor matie-avond begint om 19.30 uur. Vorige week kondigde het col lege aan de resultaten van de beide hoorzittingen in West- dorpe en Zandstraat te zullen evalueren. Burgemeester J. van Rest bevestigde gisteren desgevraagd dat een en ander door het college is besproken. Vooralsnog trekken B en W evenwel nog geen andere con clusie, dan dat eerst geprobeerd moet worden de provincie op andere gedachten te brengen. „We hebben tijdens de hoor zittingen al aangekondigd dat we-voor de zoveelste maal- naar Middelburg gaan, met diegenen die dat wensen. Dat proberen we dan ook op zo kort mogelijke termijn te doen", al dus Van Rest. Het probleem daarbij is echter dat de agenda van gedeputeerde E. Maris- Koster voor de komende tijd vol zit. Bekeken wordt nu wan neer er 'een gaatje' in haar af spraken valt. Dat kan nog wel even duren, omdat de gedepu teerde deze week door een ste vige griep werd geveld. Christianne Altena, August Verdonck en Willem Ploum spelen zaterdag Tropenjaren van Adriaan van Dis in Porgy and Bess in Terneuzen. FOTO ANDA VAN RIET Door Joep Trommelen TERNEUZEN - De Zeeuwse theatergroep Split bestaat weliswaar uit pure amateurs; de am bities op het podium gaan veel verder. Split is in Zee land een vreemde eend in de bijt. De vijf leden wil len vernieuwende toneel stukken op de planken zet ten, die als het kan niet of nauwelijks eerder ver toond zijn. Iets anders dus dan een jaarlijkse uitvoe ring in het plaatselijke dorpshuis. Tropenjaren van Adriaan van Dis is zo'n stuk. Slechts een keer eerder waagde een professioneel gezelschap zich aan de tragikomedie. Split trekt met het stuk door Zee land, onder de hoede van re gisseuse Emmie Langenberg. De uit Terneuzen afkomstige Christianne Altena: „Ze heeft er een enorm tempo inge bracht. Dat is typisch haar inbreng geweest. We zijn met een professionele regisseur in zee gegaan omdat we vinden dat zo iemand de basis geeft voor een goede uitvoering en ons op het juiste spoor zet". De in Sas van Gent geboren Frangois Vervaet, met Chris tianne de enige Zeeuwsch- Vlaming in het gezelschap: „We streven naar perfectie, al klinkt dat voor een amateur gezelschap misschien wat hoog gegrepen. We zijn er echter zo serieus mee bezig, dat we daar heel veel voor over hebben". Adriaan van Dis vertelt in Tropenjaren het verhaal van de halfbroers Paul en Vic. De eerste woont in New York als correspondent van een Ne derlandse krant en zijn leven is ordelijk en traditioneel. Vic is daarentegen heel anders. Als hun moeder hen beiden in New York opzoekt, blijkt hoe sterk hun beide vaders in het toenmalige Nederlands-Indië het verdere verloop van hun leven bepaalden. Christianne Altena speelt de vriendin van Paul. „De omgang tussen die twee geeft eigenlijk constant confronta ties. Ik probeer de boel aan de lopende band te sussen". Ze kwam toen ze nog in Terneu zen woonde via een cursus podiumkunsten in aanraking met de toneelwereld. Later volgde ze nog een spel- en re giecursus in Goes. Ze werd steeds gulziger en kwam ruim een jaar geleden tegelijk met Frangois Vervaet bij Split. Deze is in Zeeuwsch- Vlaanderen bekend met zijn poppentheater Pinokkio. Tien jaar lang verborg hij zich voor het publiek en liet zijn handen het werk doen. Toen hij met toneel in aanraking kwam, vond ^hij dat leuker dan de poppen en al snel be sloot hij achter de poppenkast vandaan te kruipen. Vervaet speelt in Tropenjaren de rol van de travestiet Marjolin. „Tijdens de repetities moest ik halsbrekende toeren uitha len. Ik moest leren lopen, een strakke sexy jurk dragen en wat afvallen", lacht hij „Het is niet de eerste de beste rol, maar ik vind het ontzettend leuk". De overige leden van Split zijn Willem Ploum, August Verdonck en Ineke de Man. In januari begon Split met de voorbereidingen van Tropen jaren, dat in juni in Goes zijn première beleefde. Christian ne: „We hebben als uitgangs punt dat we zoveel mogelijk willen spelen, in en buiten Zeeland als dat kan. We doen alles zelf. Zowel de zakelijke als de artistieke leiding doen we met z'n vijven. Ook het decor komt zo tot stand. We hebben een vriend die beel dend kunstenaar is en die heeft het decor gemaakt. Het grote verschil met alle andere amateurgezelschappen is dat wij niet een keer per j aar spe len, maar altijd onderweg proberen te zijn met onze spullen". Tot nu toe speelde Split al leen in Zeeland. Maar er zijn contacten met de Engelenbak in Amsterdam en het Biblio theektheater in Rotterdam. „Maar zulke bekende theaters willen eerst zien wat je kunt en dat gaat binnenkort ge beuren", zegt Christianne Al tena hoopvol. Bijna alle vrije tijd van de vijf leden, die allemaal een baan hebben, gaat op aan het werk voor Split. Vervaet: „We repeteren een dag in de week als we pas beginnen. Van tien tot vijf. Dat is alleen de repetitiefase. We moeten onszelf daarnaast ook be- kendmaken, veel telefoontjes plegen en allerlei contacten onderhouden. Dat kost ont zettend veel tijd, en die heb ben we er graag voor over. Op de dag van de uitvoering zelf ben je ook de hele dag in touw, ook al sta je 's avonds slecht een uur op het podium. We doen bijna alles in het weekend. Iedereen werkt, sommigen hebben een gezin. Dat geeft weieens problemen. Maar bij iedereen is de inzet zo hoog dat we daar altijd uitkomen". De 'clubkas' van Split is de grootste zorg. Voordat Tro penjaren in première zou gaan, vroeg men bij de pro vincie om subsidie, omdat Split in de hele provincie Zee land wil spelen. Die subsidie werd afgewezen. Het stuk liep inmiddels al. Een beroep mocht niet baten. „Zeeland is daar kennelijk nog niet aan toe", zegt Altena. „Omdat wij de enige in onze soort zijn, weten ze ons niet te plaatsen en vallen wij uit de boot". Split moet de produktie- kosten nu zelf ophoesten. Zes duizend gulden naar schat ting. Maar zelfs daar hebben de acteurs geen problemen mee. Altena: „Dat kost inder daad wel wat. Maar goed, we beschouwen het als een hob by, en hobbys kosten altijd geld", zegt ze laconiek. Voor de volgende voorstelling gaat de groep echter opnieuw bij de provincie aankloppen. „We zijn niet bang dat het dan weer op dezelfde argumenten afketst. We zorgen ervoor dat we weer andere redenen op tafel kunnen leggen". De voorstelling zaterdag 5 november in Porgy and Bess is in handen van de Juniorka mer Zeeuwsch-Vlaanderen. Na het toneelstuk is er nog een optreden van de Maller Bent met Zydeco muziek. In Tropenjaren zelf zit trouwens ook veel muziek. Twee live- spelende saxofonisten moeten de New Yorkse sfeer een ex tra dimensie geven. De voor stelling begint om 21.00 uur. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuzen maakt zich op voor een grootse culturele manifes tatie die in februari 1989 zal plaatsvinden. Het gaat om een Poolse week, die van 17 tot en met 26 februari wordt gehouden. De organisatie van het evene ment, waar plaatselijke onder nemers, de Kamer van Koop handel, gemeente, instellingen, verenigingsleven en het plaat selijke theater borg voor staan, gebeurt in nauw overleg met de Poolse ambassade in Den Haag. Recentelijk zijn de Poolse culturele attaché J. Larecki, de zaakgelastigde Z. Szymanski en handelsattaché Tomin nog in Terneuzen geweest om een aantal zaken met betrekking tot de festiviteitenweek te be spreken. Doel van de meerdaagse ma nifestatie is het Polen van van daag de dag wat onder de aan dacht te brengen van het pu bliek. Zo is nu al zeker dat er activiteiten rond het thema gastronomie en toerisme op touw worden gezet. Een Poolse chef-kok komt in het Chur- chillhotel zijn culinaire kun sten vertonen. Het staatsreis- bureau Orbis zal informatie verstrekken over toeristische attracties in Polen. Ook op cultureel vlak staan enkele programmaonderdelen al vast. In het Zuidlandtheater wordt ondermeer een Poolse filmcyclus vertoond. Tevens worden er video-presentaties verzorgd in het theater, diverse scholen, het gemeentehuis en het Churchillhotel. In diezelfde Terneuzense ge bouwen worden gedurende de Poolse week exposities van fo to's, keramiek, gobelins, kunst snijwerk en andere kunstdisci plines gehouden. Op de scholen worden voorts projecten gehouden en er ko men verschillende muziekgroe pen optreden in het Zuidland theater. Op sportgebied wordt er ook het een en ander gedaan. In het Churchillhotel is een schaaksi- multaan gepland met de Euro pese kampioene, een Poolse. Voorts zal een handbal of vol- leybalploeg uit Terneuzen in de strijd gaan tegen een Pools team. De Kamer van Koophandel heeft verder het plan opgevat een workshop te organiseren. Hierover wordt nog overleg ge voerd met de Poolse ambassa de. Mogelijk wordt de Poolse week op vrijdag 17 februari of ficieel geopend door de Poolse ambassadeur. HET Kamerorkest Walter Proost is een gezelschap dat bestaat uit zeer jonge enthou siaste musici. Het orkest staat onder leiding van Walter Proost en geeft dit jaar een serie concerten in de Blauwe zaal van de Singel in Antwer pen. Het eerste concert is maan dag 7 november om 20.00 uur. op het programma de 55ste symfonie van Haydn, de Roe meense dansen van bartok en Ma Mère l'Oye van Ravel. In het tweede pianoconcerto van Mendelssohd is Dickran Ata- mian de solist. De volgende concerten zijn op 23 januari, 20 februari, 10 april, 8 mei en 12 juni. TONEELVERENIGING Siesa geeft ook dit weekeinde uit: voeringen van het stuk Liefde Half om Half, van de Engelse auteur Alan Ayckbourn. Za terdag 5 en zondag 6 novem ber speelt Siesa in De Speye in Sas van Gent. Zaterdag 26 november is het stuk te zien in De Halle in Axel. de aan vang is telkens 20.00 uur. KAPELLE, 2 nov. - Groentevei ling: Komkommers stuk, 490 st, kl. 2 31 0.35-0.41, 36 0.30-0.74, 41 1.16-1.18. Komkommers kg krom, 40 kg, kl. 2 KM 34. Tomaten krat, 210 krat, kl. 1 A 1030, B 1200, C 450-470, kl. 2 A 730-770, C 360-370. Krulandijvie, 20 kg, kl. 2 A 39. Andijvie natuur, 150 kg, kl. 2 A 31-65. Bloemkool natuur, 640 st, kl. 1 06 150-160, 08 100-110, 10 50, kl. 2 06 70-120, 08 60-80, 12 50. Broccoli, 10 kg, kl. 2 110. Boeren kool, 120 kg, kl. 1 34-39. Koolrabi natuur, 30 st, kl. 2 10 35. Courgette natuur, 10 st, kl. 2 36. Spitskool, 580 kg, kl. 1A 23-27. Spruiten on- geschoond, 110 kg, kl. 2 A 41-56, D 68. Witlof, 690 kg, kl. 1 A 260-280, kl. 2 B 200. Snijbonen glas, 30 kg, kl. 2 340-380. Pronkbonen, 10 kg, kl. 2 180. Prei, 50 kg, kl. 1A 86, kl. 2 A 70. Rodekool, 380 kg, kl. 2 Cl 12-16. Savooiekool groen, 330 kg, kl. 1 B 18-24, kl. 2 A 24-25, Al 18- 21. Wittekool, 310 kg, kl. 1 BI 9-10, kl. 2 BI 5-7. Uien kg, 90 kg, kl. 2 BO 36, DR 8. Peterselie bos, 80 bos, kl. 1 25-46. Selderij bos, 110 bos, kl. 115-22. Selderij kg, 10 kg, kl. i 15. Knolselderij met blad, 130 st, kl. 1 08 14-16. Venkel, 10 kg, kl. 2 45. Late aardappelen, 1390 kg, kl. 1 80 18, KR 108, MI 112, kl. 2 BO 19, MI 14-15. GOES, 1 november - Beursbe richt: Aardappelen (excl. BTW): bintje, veldsgewas, velvast, di- rekte levering 16 tot 18 cent per kg; droog uit de schuur 0 mm op waarts binnenlandse kwaliteite sortering 18% tot 19 cent per kg; voeraardappelen 7% cent per kg. Notering Rotterdamse beurs: 40- 50 mm 19 tot 19% cent per kg; 50 mm opwaarts 20 tot 21 cent per Ks Uien (excl. BTW): uit de schuur 11 tot 13 cent per kg. Vlas (excl. BTW): ongerepeld tot 50 cent per kg; afwijkende partij en 30 tot 40 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW): tarwe (doorsnee) ƒ41,50 tot 42,25 per 100 kg; brouwgerst 47,00 per 100 kg voergerst 39,75 tot ƒ40,00 per 100 kg; gerst (uitmaal) tot 36,00 per 100 kg; haver 37,25 tot 39,75 per 100 kg; erwten (kleine groene) 62,50 tot 63,50 per 100 kg; capu- cijners ƒ62,50 tot ƒ72,50 per 100 kg; veldbonen ƒ60,00 per 100 kg; bruine bonen, 18% vocht, zonder grond en halve 172,50 per 100 kg; karwij, boerenschoen ƒ132,50 per 100 kg; karwij, prima door sneekwaliteit 150,00 per 100 kg; blauwmaanzaad, boerenschoon ƒ230,00 per 100 kg; blauwmaan zaad, prima doorsneekwaliteii 255,00 per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW): weide- hooi 150,00 tot 175,00 per 1000 kg; dij khooi 95,00 tot 130,00 per 1000 kg; tarwestro ƒ85,00 tot ƒ105,00 per 1000 kg; gerstestro ƒ80,00 tot ƒ95,00 per 1000 kg erwtenstro (kleine groene) 50,6 tot 60,00 per 1000 kg. AMSTERDAM, 2 nov. - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50mm werden 2 contract verhan deld voor levereing april tegen ƒ24,00-ƒ23,00 per 100 kg. De stem ming was kalm. In Binlje 50mm werden 57 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ29,30 tot ƒ29,00 per 100 kg. De stemming was eveneens kalm. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Het schrappen van het dorpshuis in Philippine uit het Kleine Kernen Programma 1989 van de provincie heeft geen invloed op de plannen van B en W van Sas van Gent. Volgens burgemeester J. van Rest kunnen die plannen ge woon doorgaan zoals het col lege zich voorstelt. Het college legt die plannen in ieder geval nog'dit jaar aan de raad voor. Daarmee doen B en W de belofte gestand die ze aan het begin van dit jaar de den aan de gemeenteraad. De raadsfracties drongen er toen unaniem op aan dat het college in de loop van 1988 met een voorstel zouden komen in de reeds lang slepende kwestie van het Philippiense dorpshuis. Verenigingen en dorpelingen zijn aangewezen op twee ver schillende dorpshuisachtige gebouwen, De Meerpaal en De Schotse Hoek. Beiden zijn ver ouderd en ontberen goede noodzakelijke voorzieningen, onder andere op gebied van sa nitair. Het WD-raadslid C. Barbé trok reeds verscheidene malen aan de bel, met betrekking tot het dorpshuis. In de onlangs gehouden gemeenteraadsver gadering bracht hij de zaak in de rondvraag opnieuw aan de orde. Hij had 'op straat geruch ten gehoord' dat de plaatselijke gymzaal en de Schotse Hoek zouden worden opgeknapt. Lo co-burgemeester J. Platschor- re, die de raad wegens absentie van Van Rest voorzat, wilde die geruchten bevestigen noch ont kennen. „Op straat hoor je zo veel", stelde Platschorre, die de raad toezegde dat de raad bun nenkort over de plannen te hoJ ren krijgt. Ook Van Rest wilde gisteren geen informatie geven Het college wil eerst de raad op de hoogte brengen. Van onze verslaggever WILLEMSTAD - Binnen twee jaar moet er een plan op tafel liggen voor de aanpak van het Haringvliet, het Hol' landsch Diep en de Biesbosch.Hierover zijn alle overhe den die ook maar iets met deze wateren te maken hebben het deze week eens geworden. Bij het 'Bestuurlijk Overleg Haringvliet-Hollandsch Diep- Biesbosch' zijn het Rijk, de provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland, de oeverge meenten, de water- en zuive ringsschappen en de natuur- en recreatieschappen betrok ken. Voorzitter van deze uitge breide club is de Zuidhollandse gedeputeerde Peter van Heemst. Vorig jaar luidde Rijkswa terstaat de noodklok over de ri vieren in de zogeheten Voor delta. Het schoonmaken van de rivierbodems is een miljarden zaak. Bovendien komen door het verdwijnen van het getij in de rivieren steeds meer stuk ken voor de oever droog te lig gen. De vraag rijst wat er met deze zogeheten wetlands moet gaan gebeuren. Het nu te ontwikkelen be leidsplan moet een antwoord geven op de vraag wat er in de toekomst met het gebied moet gaan gebeuren. In het moet komen te staan wat voorbeeld natuurgebied moe' blijven of worden en welke ge deelten voor recreatie besten"' zijn. Verder zal over twee jaar duidelijk moeten zijn welke in stantie voor welk onderdw van het plan verantwoordelij» is en wie de uitvoering van hei beleidsplan gaat betalen. „Het plan zal aandacn' schenken aan alle functies v" het gebied. De natuurlijke maatschappelijke ontwikkelin gen en de effecten daarvan zul len daarbij worden betrokken- zoals onder meer de bodemat zetting in het gebied, de ver ontreiniging van die bodern- betekenis en de lozing va" Rijnwater via de Haringvis1' sluizen", zo geeft het Burea" Voorlichting van de proving Zuid-Holland de omvang van het beleidsplan aan. Nog Van onze verslaggever Van onze verslaggever OOSTBURG - De leden van de Oostburgse commissie openbare werken hebben er niets op tegen dat de wo ningbouwvereniging AWWZV een kantoor laat bouwen op het terrein Sportlaan/Langeweg Breskens. in Volgens de commissieleden is het terrein dat nu nog deel uit maakt van de voormalige sportvelden aan de Sportlaan en Langeweg de beste lokatie voor een kantoor, zo bleek gis teren. Volgens de commissie kun nen de leden van de woning bouwvereniging het toekom stige gebouw makkelijk berei ken, een bushalte is in de buurt. De parkeerruimte komt op het terrein van het kantoor te lig gen. Een ander gevolg van het afstoten van het terrein is, dat de gemeente minder plantsoe nen hoeft te onderhouden. Het onderwerp: 'afstoten van het tweede veld op het sport complex Baersande' werd gis teren van de agenda gehaald Volgens wethouder A. de Feij- ter neemt het college het voor stel niet terug, maar zal er enige aanpassingen in opgeno men worden. Commissielid R. Hamelijnck (PvdA) ging toch nog even op de materie in. „Er is een tekort aan bouwgrond, maar het tweede veld mag daar niet het slachtoffer van worden. Er zijn volgens mij nog genoeg alter natieven In 1990 moet de grond beschikbaar zijn, we hebben nog tijd genoeg om naar iets anders om te zien". Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - De hond van mevrouw A.M. uit Wouw heeft dinsdagmiddag aan de Heerlesebaan in Bergen op Zoom een drach tig schaap van P.S de strot afgebeten. De hond ontsnapte toen me vrouw H. hem uithef. Het beest wist het schaap te bereiken door over een afrastering van een meter tachtig te springen. M. is voor dit soort gevallen verzekerd. De hond mag blij ven leven. (ADVERTENTIE) veemarktstraat 19 Breda Telefoon 076-146710 r

de Stem | 1988 | | pagina 14