oerland Den Dullaert weerlegt kritiek raad .ZEELAND de stem -EGENHEID Reynaertshof •efiant Encore* DORP MOET BETER WOON- EN WERKKLIMAAT KRIJGEN Laatste gevel vlakowoning Hulst geplaatst Prinsenbal in Hulst met de Havenzangers Kleine boerenkarren in bibliotheek van Kloosterzande DAIHATSU I PLAATSELIJK NIEUWS AiSTALLATEUR SfUBANT-KELNER veiligste hout- Info-avond Greenpeace in Hulst iking et openbaar nestraat te Lezing over Kadastrale Atlas van Zeeland Fancy-fair in St.-Antonius AIS InESTEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 DE GUCHT: TEKORT VAN GEMEENSCHAPSCENTRUM VALT ERG MEE OSSENISSE - Het Hontenisser dorp Ossenisse moet een attraktiever woon- en werkklimaat krijgen. Speelplaats Opknappen Geen school Commissie achter heroverweging van subsidies GARAGE OU PONT TCRNEUZENBM Axel Kapellebrug Hulst Nieuw-Namen Kieldrecht Jubileumconcert Blaauwe Hoeve onderhoud door eigen om te zoenen irticulieren inkje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, ibraham, openbare dank, or, mag besteens in de pagina familieberichten, en duur hoeft het niet te Is kosten een tientje), kolom 2,00. Eén grote 55. Voor het plaatsen van ig met een formaat van 35 in wij 14,05 toeslag, op aanvraag. Bij niet- vordt 4,00 adm.kosten orden niet geretourneerd, if geef uw tekst 2 dagen ij één van onze kantoren, ven stuurt u eveneens 2 ling naar Postbus 3229, iriftelijke opgaven worden ^pteerd indien naam en n, ook indien uw betaling behouden ons het recht er opgaaf van redenen te eigeren. dachten bereiken over de houdt de uitgever zich het lam van de opdrachtgever ld te geven. gingsnieuws kolom op donderdag. GETROUWD Ilse Steven en Marcel Schelfhout, 28 okt. '88 Graauw. I. 01140-11492 4561 Hulst tamelijk voor de week- -en heeft alleen zin als ge vakbekwaamheid en Sollicitaties na telefo- Hulst 01140-11492 t.n.v. of mevr. v. Wezel. produkt van Vermont Castings "Het gehele Vermont assortiment kleuren zwart - blauw - rood - en zandkleurig staat opgesteld ïze toonzalen. Is de Defiant En- niet precies uw keus, wij hebben 100 andere kachels en inbouw- Alle brandend te zien. aast skol-bierbrouwerijen jesloten Van onze verslaggever HULST - Het Hulster ge meenschapscentrum Den Dullaert is in de tegenaan- val gegaan tegen de regel matig terugkerende kritiek vanuit de gemeenteraad. Vooral van WD-zijde wordt in de gemeenteraad nogal eens van leer getrok ken tegen het hoge exploita tietekort van het gemeen schapscentrum. In de nieuwste uitgave van Den Dullaert Wijzer' schetst directeur H. de Gucht dat het in feite nogal mee valt. De ge meente Hulst moet jaarlijks voor zowat 500.000 gulden sub sidie uittrekken voor Den Dul laert, maar volgens De Gucht geeft louter dat bedrag een vertekend beeld. Als hij de ka- pitaalslasten, reservering voor groot onderhoud, verzekerings premies en de onroerend goed- belasting eraf trekt komt hij nog aan een bedrag van onge veer 10.000 gulden. Dat is 27,50 gulden per dag. De Gucht maakt dat aftrek sommetje, omdat al die kosten posten niet drukken op de ex ploitatie van de overige ge meenschapscentra in de ge meente. Deze zijn, in tegenstel ling tot Den Dullaert, eigendom van de gemeente. De genoemde kostenposten, zo weet De Gucht, zijn wel terug te vinden verdeeld over de gemeentebe groting. In het folderfje wordt erop gewezen dat bestuur, directie, medewerkers en vrijwilligers voor die 10.000 gulden 'vaak on der moeilijke omstandigheden', het gehele jaar door het ge meenschapscentrum runnen. Inclusief de Zuidhal, waarvoor de gemeente geen subsidie in het exploitatietekort beschik baar stelt. Voor dat bedrag zo klopt Den Dullaert zich enigszins op de borst, 'worden ontelbare activi teiten georganiseerd, van een vergadering van tien perso- neen tot een gezinsbeurs met 12.000 bezoekers'. Jaarlijks, zo wordt er nog aan toe gevoegd, krijgt Den Dullaert meer dan 400.000 bezoekers over de vloer. Wethouder W. Kayser zei gisteren desgevraagd de nieuwe uitgave van 'Den Dul laert Wijzer' nog niet te hebben gelezen. „Maar", aldus de wet houder, „ergens hebben ze met dat rekensommetje wel gelijk". 'Ossenisse aantrekkelijker' Van onze verslaggever Dat is nodig om de aanwezige dorpsbewoners te behou den en nieuwe inwoners van buitenaf aan te trekken. In het pas gereed gekomen dorpsplan is een hele reeks mo gelijke maatregelen genoemd de leefbaarheid van het u^p ten goede kunnen komen. Zo wordt voor een aantrekke lijk woonklimaat het aanbren gen van extra groenvoorzie ningen van groot belang geacht. Tot de mogelijkheden behoren een bomenrij langs de Lageweg tot aan Zeedorp met aanpassing van de bestrating, een bomenwei in de hoek Lan- geweg Zeedorp, een snel- groeiend bos met wandepaden en zitplaatsen langs de west zijde van de Lageweg, een beu kenheg aan weerszijden van het voetpad tussen Dorpsstraat en Weststraat en het aanpassen van het trottoir in de Kipstraat en het planten van bomen. Verder wordt gedacht aan een herinrichting van het terrein rond het dorpshuis. Daar moet dan een speelplaats voor de kleine kinderen, een zitplek voor bewoners en recreanten en een voor verschillende doel einden te gebruiken sportveld gerealiseerd worden. Het dorpshuis zelf is aan een grondige opknapbeurt toe. Daarmee is ongeveer 60.000 gulden gemoeid. De gemeente hoopt daarvoor geld te krijgen van de provincie. In het kader van het aan te leggen sport- veldje kan aan het dorpshuis eventueel ook nog een was- en kleedgelegenheid ten behoeve Van onze verslaggever HULST - Greenpeace Ne derland verzorgt donderdag 17 november een informa tie-avond in café-restau rant de Prince of Wales in Hulst. Een medewerker van de mi lieu-organisatie zal door mid del van een lezing en een dia vertoning iets vertellen over het werk van Greenpeace. Hij schenkt daarbij speciale aan dacht aan de vervuiling van de Westerschelde door allerlei lo zingen vanuit het Antwerpse industriegebied. Greenpeace voert in dit gebied actie tegen ondermeer BASF en de smeer pijp uit Tessenderloo. De organisatie van de avond is in handen van de Partij van de Arbeid afdeling Hulst-Hon- tenisse. De toegang is gratis en de aanvang is 20.30 uur. fiJOBLADvOOR ZUIDWEST NEDERLAND 2, van de Wegenwet, maken Gede- voornemen hebben aan de staten aan het openbaar verkeer van een acht in beheer en onderhoud zijnde emeente Hulst, gelegen rondom de, ngegeven op een bij ons ontwerp- ening. nghebbenden ter inzage van 7 no* ►vjnciale griffie van Zeeland, St. Pi*" gemeentesecretarie van Hulst. Be eld hun eventuele bezwaren tegen staten van Zeeland, Postbus 6001. iuuelburg, tel. 01180-31011 Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. terneuzen: Rein van der "elm (editie-chef), Romain ysn Damme, Peter vierenhalm, Conny van wemberghe, Ronald ver straten, Cor de Boer I hoto), Ton Koomen (sport). boes: Jan Jansen, hulst: Eugène Verstraeten IPw. editiechef), Joep Dommelen. Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: 95839™'^'Véte1, 0115°" 86-10 van de buitensporten worden gebouwd. De bevolking van Ossenisse blijkt zich na een teruggang nu de stabiliseren en zelfs lichtjes toe te nemen. Als men deze ten dens wil voortzetten, zo meldt het dorpsplan, moet het aantal woningen op zijn minst gelijk blijven. Momenteel staan er in het dorp negen woningen van slechte kwaliteit. De meeste daarvan kunnen worden opge knapt. Gehoopt wordt dat de Regio nale Woningbouwvereniging in het dorp enkele bejaardenwo ningen wil bouwen In Osse nisse heeft de gemeente nog dertien percelen bouwgrond liggen, die inclusief btw voor de gunstige prijzen van 56,30 en 62 gulden van de hand gaat. De komst van een nieuwe café en dorpswinkel worden gezien als een belangrijke bijdrage aan de leefbaarheid. Een school, zo blijkt uit het dorpsplan, zit er voor Ossenisse niet meer in. De voormalige school werd in 1980 gesloten wegens een groot tekort aan leerlingen. Geconstateerd wordt dat het ontbreken van een school voor jonge gezinnen een belemmering vorm om zich in het dorp te vestigen. De hui dige 21 schoolplichtige kinde ren, die nagenoeg allemaal naar Kloosterzande gaan, zijn er te weinig om initiatieven in de richting van een nieuwe school te ondernemen. Volgens het dorpsplan zou er ook wat gedaan kunnen wor den aan de toeristische-recrea- tieve voorzieningen. Zoals het aantrekkelijk maken voor wandelaars van de verbin dingsweg tussen het dorp en de twee campings. Om ook de zee dijk aantrekkelijker te maken zou er een 'schapenvrije' zone moeten komen. Tenslotte wordt geopperd een kaart van de om geving van Ossenisse uit te ge ven met daarop wandel- en fietsroutes. Voorlopig gaat het nog om een ontwerp-dorpsplan. Het is de bedoeling dat de inwoners er ook nog hun zegje over doen tijdens een inspraakbijeen komst. De datum van deze hoorzitting is nog niet bekend. Van onze verslaggever HULST - De Hulster wel zij nscommissie kan zich volledig scharen achter het plan van burgemeester en wethouders voor een her overweging van alle subsi dies. De commissieleden onder schreven het voornemen om verenigingen en ook gemeen schapscentra in de toekomst een vast bedrag aan subsidie te geven en dat voor een aantal jaren vast te leggen. Een zaak die zowel het beleid van de gemeente als dat van de verschillende verenigingen ten goede kan komen, zo werd ge steld. Immers, de gemeente weet gedurende een aantal ja ren welk bedrag men kwijt is en de verenigingen weten wat ze over die periode jaarlijks kunnen besteden. Die kunnen daarop hun plannen baseren. In de welzij nscommissie leefden wat bezwaren dat wen sen van verenigingen momen teel worden toegevoegd aan de ellenlange lijst en dan worden afgewogen tegen andere wen sen. Met de toekenning van een vast bedrag, zo werd gemeend, kunnen verenigingen hun eigen prioriteiten stellen en daarnaar handelen. Voorzitter F. de Meurichy (met regenjas) hangt het laatste gevelelement op zijn plaats. HULST - In het De Vos- plantsoen in Hulst is gis teren het laatste nieuwe gevelelement geplaatst in het kader van het groot onderhoud van 72 vlako- woningen. De afronding van het groot scheepse kwarwei kreeg een officieel tintje, want voorzit ter F. de Meurichy van de Hulster Woningbouwvereni ging kreeg de eer de laatste gevel op zijn plaats te bren gen. Dat betekent dat de bewo ners nu van de meeste over last af zijn. Wat nog rest is de afwerking van de huizen. Het groot onderhoud, dat een kleine drie miljoen heeft ge kost, is precies volgens schema verlopen. „Het is een ingrijpende klus geweest", zegt directeur H. Hageman. „Een paar moeilijke weken voor de bewoners". De meeste huurders hadden de overlast er echter wel voor over. Ze zijn dik tevreden, nu hun huis een complete 'face lift' heeft gekregen. Ook het aanzien van de buurt is er door de gemetselde buitenge vels flink op vooruit gegaan. Niet alleen zijn de wonin gen voorzien van een nieuwe voor- en achtergevel, maar ook binnenshuis zijn er ver schillende verbeteringen aangebracht. In totaal is er per huis voor zowat 40.000 - FOTO DE STEM COfi J, DE BOER ndbi&idiiu to-i toi bossets3 **«*1 gulden vertimmerd. Het groot onderhoud gaat ge paard zonder huurverhoging. Daarnaast zijn er ook iso latiemaatregelen getroffen. De Woningbouwvereniging ziet zich genoodzaakt daar voor wel 14,53 gulden per maand huurverhoging door te berekenen. Dat geld, zo is de verwachting, wordt echter dubbel en dwars terugver diend door het fors lagere energieverbruik. De Havenzangers komen naar Hulst. (ADVERTENTIE) Van onze correspondente HULST - Het thema van de Stichting Algemeen Hulster Carnaval 'De Vossen' is dit jaar '22 jaor hossen mee de Vossen'. Het getal tweemaal elf staat borg voor een den derend feest. Carnaval 1989 ligt nog een paar maandjes weg. maar het Prinsenbal op 11 november is de eerste klap die meer dan een daal der waard is. In het zalencentrum 'Tiffany' begint vrijdag 11/11 een feeste lijk bal om 20.00 uur. De Ha venzangers zijn present en zij zorgen voor een extra vrolijke noot. De avond begint met het voorstellen van de prinselijke hofhouding aan het publiek. Het is altijd spannend om te zien hoe de Raad van Elf is sa mengesteld. Wie de nieuwe hofdames zijn en of de Pliessie nog een jaartje langer de orde zal bewaren. Om elf minuten over elf wordt de nieuwe prins van het vossenrijk bekend ge maakt. De boerenkapel 'De Kalle- saien' vergezeld de feestgan gers en de dames van de Raod na Elluven komen de manne lijke collega's met een bezoekje vereren. De Havenzangers zin gen de sterretjes van de hemel en na hun optreden kunnen de aanwezigen dansen onder be geleiding van Eddy's Combo. Het openingsfeest is toegan kelijk voor iedereen. Carna valskleding mag, maar moet niet gedragen worden. officiële dealer Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 KAARTCLUB - In café De Landbouw heeft zich kaart club Schoppenboer gevestigd. Leden kunnen zich nog in schrijven. De club kaart iedere tweede en vierde vrij dag van de maand. De uitslag van de vorige kaarting was: 1. J. de Burger. 2. K. Ivens. 3. F. Piessens. BINGO - De stichting Rollen- driedaagse Clinge houdt vrij dag 4 november in zaal De Troubadour een grote bingo wedstrijd. De opbrengst komt ten goede aan de actie 'Nieuw vaandel Weldoen door Ver maak. Aanvang 19.30 uur. DOUCHECELLEN - Ge meenschapshuis Malpertuus heeft binnen een paar weken de beschikking over tien dou checellen, die voor de zaal- sporters een grote verbete ring zijn. Tot nu toe waren er slechts twee douches in de da mes- en herenafdeling. Nu krijgt iedere afdeling de be schiking over vijf douches. Het aantal beschikbare voet baden is wel met een paar verminderd. SPELENMIDDAG - De Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt vandaag, don derdag, een gezelschapsspe lenmiddag in gemeenschaps huis Malpertuus. Personen boven de vijftig jaar kunnen zich vanaf 13.00 uur laten in schrijven en om 13.30 uur be ginnen de spelen. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de zesde wedstrijd van de najaarscompetitie in De Halle. Uitslag groep A: 1. heren Van de Casteel-Essel- brugge. 2. mevrouw Groene- woud-de heer Scheele. 3. he ren Hemelsoet-De Wever. Groep BI: 1. echtpaar Stoelin- ga. 2. mevrouw Löchter-de heer Van Eijl en dames Van Waes-Vereecken. Groep B2: 1. dames Van der Heij den- Van de Casteel. 2. echtpaar Herrebout. 3. mevrouw Van Bambost-de heer Meijer. Groep Cl: 1. dames Hofman- Van der Peijl. 2. echtpaar Van Straaten. 3. dames Moons-La Croix. Groep C2: 1. mevrouw Van Weelde-de heer Kuijk. 2. echtpaar Van Loon. 3. heren Grootveld-De Feijter. ROZEKRANSGEBED - Za terdag 5 november is er het maandelijkse rozekransgebed in de kapel van OLV van Te reken. De aanvang is 15.00 upr. GEMEENSCHAPSDIENST - Zondag 6 november is er een gemeenschapsviering in de kapel van De Blaauwe Hoeve/ Het thema is Het Verbond en de muziek is in handen van het jongerenkoor. De aan vang is 11.30 uur. KAARTING - In zaal Marjo werd een kaarting gehouden waaraan 42 personen deelna men. Uitslag: 1. E. van de Bossche-I.de Winckel, 2. L. Timmermans-A. Verhulst, 3. P. de Deckere-L. van Roeyen. ZANGKOOR - Het jaarlijkse St.-Ceciliafeest wordt zater dag 19 november gehouden, aanvang 19.00 uur in zaal Thilleman. Na een diner volgt een gezellig samenzijn, waar bij de muziek verzorgd wordt door een dis-jockey. Zowel le den van zangkoor St.-Cecilia als leden van Rouw en Trouw kunnen tegen een kleine bij drage deelnemen. Opgave bij G. Weemaes, Kauterstraat 40 vóór 12 november. KAARITNG - De Bond voor Ouderen hield een kaarting voor de beker tegen deelne mers uit Lamswaarde. Nieuw-Namen behaalde 109 punten, tegen Lamswaarde 107. Dit was de tweede ronde. De eerste ronde behaalde Nieuw-Namen 108 punten, eveneens tegen Lamswaarde. De derde ronde wordt in het voorjaar van 1989 gespeeld. VLOTTEND SCHEEPJE - Het Vlottend Scheepje is een vereniging die door allerlei acties geld bijeenbrengt voor gehandicapten van Nieuw- Namen en Kieldrecht en om geving. Om de medewerkers te bedanken wordt hen zater dag 5 november een mossel maaltijd aangeboden in de rijksbasisschool, aanvang 20.00 uur. Ook niet-medewer- kers kunnen tegen betaling aan deze maaltijd deelnemen. Opgave bij R. Sturm, Kouter- straat 104. Van onze correspondente KLOOSTERZANDE - Met een beetje nostalgie kunnen de oudere Zeeuws-Vlamingen kijken naar de boerenkarren die op schaal gemaakt zijn. P. de Block uit Kloosterzande maakte deze. Hij laat zo'n dertig modellen zien. In de bibliotheek aan het Euro paplein in Kloosterzande wor den de stukjes huisvlijt ten toongesteld tot vrijdag 18 no vember. De expositie kreeg de naam 'Groeten uit Klooster zande' mee. Onder de stukken een Axelse boerenwagen, een Belgische mallejan en een Walcherse driewielskar. De wagens zijn allen gevuld met bloemen, planten, kruiden, paddestoelen, hooi of mos. De boeken die de Block gebruikt heeft bij zijn hobby liggen ter inzage. A Van onze correspondente HULST - Binnenkort ver schijnt de Kadastrale Atlas van Zeeland met twintig kaarten van Hulst en Sint Jansteen en de daarbij be horende registers. De oud heidkundige kring 'de Vier Ambachten' in Hulst ver zorgt over deze materie een lezing op maandag 7 no vember. In het zalencentrum 'Tiffany' informeert M. Scheele, mede werker van de Stichting Ka- destrale Atlas Zeeland de be langstellenden over de kaarten. Met behulp van projectie ver telt hij iets over de regionale en lokale bijzonderheden die op de kaarten te herkennen zijn. Het werk is belangrijk voor hen die zich bezig houden met historisch onderzoek in de streek, maar ook voor hen die familie-onderzoek plegen of iets meer willen weten over de verdeling en grootte van perce len en gronden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De tentoonstelling is voor iedereen toegankelijk. Ope ningstijden: maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en op maandag en vrijdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Van onze correspondent HULST - Het gemengd koor De Blaauwe Hoeve geeft vrijdag 25 november een ju- bileunconcert in verband met het twintigjarig be staan. Hieraan werken mee het Ruys- scheveld-koor uit Stekene, het jeugdensemble Allegro uit Ze- Ie, het gemengd koor De Blaauwe Hoeve uit Hulst en het koor van de Sint-Baafska- thedraal uit Gent. Er worden werken van onder meer Mozart, Bizet en Gruber gezongen. Aanvang 19.30 uur in de St.-Willibrordusbasiliek te Hulst. Het voorverkoopadres is de receptie van De Blauwe Hoeve te Hulst. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - In bejaardenhuis St.-Antonius in Kloosterzande vindt za terdag 12 en zondag 13 no vember de jaarlijkse welfa re-tentoonstelling gehou den, waaraan tevens een groot opgezette fancy-fair gekoppeld is. Er diverse attracties, waaron der het rad van avontuur. De tentoonstelling van door de be woners gemaakte artikelen is beide dagen van 14.30 tot 20.30 uur te bezichtigen en voor de spullen zijn voor iedereen te koop. Op de laatste avond is omstreeks 20.00 uur de trekking van de loten.

de Stem | 1988 | | pagina 13