Betaald parkeren in vernieuwde binnenstad Vraagtekens bij botsing bromfietsers op Spuiweg BEWONERS 'Bezuinigin om veld in t voor bouw VERLAGING WERKDRUK TERNEUZEN EN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Twintigste show Vogelvrienden Sluiskil POLITIERAPPORT KORT ZEEUWS ZAKENNIEUWS Ruzie om parkeerplaats eindigt voor voor rechter DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 T16 LANGPARKEERDERS MOETEN AUTO BUITEN CENTRUM TERNEUZEN LATEN DE BRAAKMAN - Op de grens van West- en Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, bij het recreatie centrum De Braakman, gaven inspecteur H. Siersema van de Terneuzense gemeentepolitie en adjudant G. Doosje van de groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van het korps Rijkspoli tie, gisterochtend officieel het startsein voor een samenwerkingsverband tussen de beide korpsen en de politieverkeersdienst. Plan voor hoogbouw achter Scheldekade in Terneuzen Feestavonden Ter Schorre Telefoon weg DE STEM VAN ZEEL Aardenburgs geld voor ziekenhuis in Terneuzen Doorrijder GROEDE - De inwoner^ doodziek van de Provinci^ de kern van Groede loopt. Zeeuwse plaat voor Eversdijk SPORTBELANGEN B I BRESKENS - „Het college van jhaamd overtollig sportveld in I gingsredenen af, maar om aan g Van onze verslaggever TERNEUZEN - De komst van het ABC-complex naar de Terneuzense binnenstad gaat ten koste van circa honderd vrije parkeerplaat sen. De klinkers op het Arsenaal plein, waar nu nog dagelijks auto's op geparkeerd staan, gaan na 1 januari uit de grond. Daarvoor komt een parkeer terrein terug op de plaats waar nu nog drankenhandel Kolijn staat, maar het is vrijwel zeker dat voor een parkeerplaatsje op dat terrein betaald gaat moeten worden. Ook kan volgend jaar niet meer kosteloos geparkeerd worden aan de Burgemeester Geillstraat. Daar komen even eens munten vretende parkeer- meters. Wethouder W. Gosselaar (openbare werken) bevestigde gisteren het college-voornemen om het betaald parkeren in de Terneuzense binnenstad ver der door te voeren. „Het klopt dat er een kleine honderd vrije parkeerplaatsen moeten wij ken. Dat er voor de nieuwe parkeerplaatsen betaald gaat moeten worden is zeer waar schijnlijk, maar dat draagt dan ook weer bij aan een accent verschuiving in het parkeren. De lagnparkeerders moeten we zoveel mogelijk weren uit de binnenstad. Aan de Markt, waar ook betaald moet worden, is dat goed gelukt," aldus Gos selaar. De wethouder hoopt dat door de voorgenomen ingreep de parkeerterreinen aan de kop van de Nieuwstraat en de Scheldekade, waar nu amper auto's staan, intensiever ge bruikt gaan worden. „Het is heel moeilijk te voorspellen wat voor verkeersstroom de nieuwe ABC-vestiging teweeg zal brengen. Daar kunnen we moeilijk op vooruitlopen. Niet temin gaan we er van uit dat het aantal geplande parkeer plaatsen in de binnenstad vol doende zal zijn om de stroom kooplustigen op te vangen," be- andrukte de Terneuzense wet houder. Als er zich evenwel proble men voordoen na de recon structie van het Arsenaalge- bied, dan zal de situatie op nieuw onder de loupe worden genomen. Zeker is dat het gemeentebe stuur zich op korte termijn be raden zal over de herinrichting van de Nieuwstraat. Het is niet uitgesloten dat deze straat een wandelpromenade wordt. Ook hier zullen dan parkeerplaat sen moeten wijken. Voorts is de gemeente wel van plan om iets te doen aan de benedenrij baan van de Nieuwstraat. Deze straat is eigendom van het mi nisterie van defensie, maar door de overname van de ge bouwen van de familie Visser is de gemeente nu belast met het onderhoud van de weg. Wanneer de gemeente de deci meters dichte putten dichten zal laat Gosselaar overigens in het midden. Politie start samenwerking Het samenwerkingsverband op het gebied van de sur veillances vloeit voort uit de actie voor 25 procent minder verkeersslachtoffers voor het jaar 2000, maar is ook in de tijd dat de politie in het algemeen gebukt gaat onder een hoge werkdruk, een welkome taakverlichting. Met hetzelfde aantal man schappen, weliswaar dikwijls van verschillende groepen, kan namelijk nu op een veel effi ciëntere wijze op en langs de weg gecontroleerd worden. Bij komstigheid is wel dat regel matig de gemeentegrenzen overschreden worden, maar de burgemeesters van de Zeeuws- Vlaamse gemeente hebben geen aanleiding gezien om het samenwerkingsverband een strobreed in de weg te leggen. De korte ceremonie dinsdag ochtend in de kille Braakman polder, waarvoor men groot materieel, vijf wagens, een mo tor, een bus en aanhangwagen met radar liet uitrukken, was tevens het startsein voor de pu bliekscampagne. Het is namelijk de bedoeling dat voor het eind van dit jaar langs de Zeeuws-Vlaamse we- Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het ge meentebestuur van Terneu zen blijft vasthouden aan het plan om meer woningen in de binnenstad te krijgen, ondanks het feit dat de bo venwoningen boven het nieuwe ABC-winkelcom- plex uit de plannen ge schrapt zijn. In de nieuwe visie van het col lege wordt nu gedacht aan hoogbouw achter de Schelde kade en aan de verlengde Bur gemeester Geillstraat. In eerste instantie was aan de verlengde Burgemeester Geillstraat plaats voor circa veertig vrijstaande woningen in de particuliere sector. Volgens wethouder W. Gos selaar (openbare werken) is dit, vanwege het gebrek aan ruimte om te bouwen in het Arsenaalgebied, geen haalbare kaart. „We denken nu aan wat luxere appartementen in drie tot vier woonlagen," zo zei Gos selaar gisteren. De Terneuzense wethouder verwacht dat bewoners voor deze nieuwe, duurdere woon eenheden, vrij makkelijk ge vonden zullen worden. „Be langstelling om te bouwen is er wel degelijk. Er zijn al ge sprekken met gegadigden - project-ontwikkelaars - ge weest," aldus Gosselaar. Overigens zijn de nieuwe plannen van het college nog niet aan het papier toever trouwd. Volgens de wethouder heeft dit te maken met de snel heid waarmee de andere ont wikkelingen in de Terneuzense binnenstad worden aangepakt. „Zijn die eenmaal achter de rug, dat spitsen we onze aan dacht toe om de invulling van de rest van het plan. Daarin horen ook-deze woningen," al dus Gosselaar. gen tien drie bij vier meter hoge borden met affiches wor den geplaatst. Doel van die ac tie is door middel van waar schuwende slogans en foto's mensen een voorzichtiger rij gedrag aan te leren. De politiewoordvoerders ho pen dat het publiek de slogans voor deze borden verzint. Daarvoor zijn enige aardige prijzen beschikbaar. Inmiddels zijn bij de diverse bureaus al enkele reacties binnengeko men. „Het is natuurlijk erg leuk dat we uit het publiek al wat reacties binnen hebben. We hopen dat de respons de ko mende weken erg groot is. Daarnaast hebben we onze hoop gevestigd op het bedrijfs leven en de gemeenten," aldus inspecteur Siersema. De politie heeft het bedrijfs leven eigenlijk nodig om de borden, kosten 4000 gulden stuk, te bekostigen. „Donaties en giften zijn welkom, temeer omdat minder verkeersonge vallen ook in het voordeel van het bedrijfsleven is," bena drukte Siersema. De Terneuzense inspecteur betreurt het dat de gemeente bestuurders tot nu toe weinig animo hebben getoond om de gelden die zij van minister Smit-Kroes hebben ontvangen in het kader van de -25 pro centsactie voor verkeersmaat regelen aan te wenden. „Ik kan me voorstellen dat de gemeente Terneuzen, die 145.000 gulden heeft ontvangen, dat geld niet spendeert aan de reconstructie van een kruispunt. Dat kost namelijk veel meer. Maar ja, misschien kan er eens gedacht worden aan ons. We hebben in Terneuzen twee motoren staan die we willen gebruiken, het ontbreekt ons echter aan geld om motorpakken en helmen aan te schaffen. Zo zijn er ove rigens nog tal van voorbeelden te geven," aldus de inspecteur. Overigens verwacht Sier sema dat binnenkort van ge meentewege uit wel wat initia tieven ontplooit zullen worden. „We voeren nog steeds overleg met de gemeenten. We gaan er vanuit dat weldra duidelijk is wat de gemeenten met de actie- gelden gaan doen." Ook de politie legde het begin van de samenwerking vast. Van onze correspondent SLUISKIL - De vereniging De Sluiskilse Vogelvrienden houdt van vrijdag 4 tot en met zondag 6 november de twintigste vogelshow. Te vens wordt zondag van 10.00 tot 13.00 uur de maande lijkse vogelbeurs gehouden. In de twintig jaar dat de vereniging bestaat wordt nu voor de twintigste keer een vogelbeurs gehouden in zaal Dallinga. Vandaag, woensdag, worden alle binnengebrachte vogels gekeurd, terwijl de vogelshow traditioneel vrijdag begint met een vol uur rad van avontuur voor de kinderen van de drie Sluiskilse basisscholen. Dit als gevolg van de innmiddels ja renlange samenwerking tussen de scholen en het bestuur van De Vogelvrienden. De tijdens de schooldagen gemaakte werkstukken en te keningen sieren drie dagen lang de vogelshow. Als tegen prestatie houdt De Vogelvrien den vrijdag vanaf 19.00 uur te gen spotprijzen een rad van avontuur met prachtige prij zen. Om 20.00 uur wordt de vo gelshow vrijdag geopend via het overhandigen van het op gehaalde bedrag aan de direc teuren van de basisscholen, die dit bedrag naar goeddunken kunnen besteden. Tijdens de opening is tevens de momenteel in Breda woon achtige oud-voorzitrer René Cortvriendt aanwezig. Op 18 november 1968 nam Cort vriendt samen met het nog zit tende bestuurslid Luciën Pijcke het initiatief tot het op richten van de vereniging. Ruime elf jaar hanteerde hij de voorzittershamer. Voor deze vogelshow zijn 550 vogels ingezonden, een record aantal, waaronder vogels van vele topkwekers. De show is vrijdag geopend van 20.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur. Zondagmorgen gaan de deuren om 10.00 uur open. Naast de vogelshow wordt tevens de maandelijkse vogel beurs gehouden. Deze beurzen zijn inmiddels een begrip ge worden in heel Zeeuwsch- Vlaanderen. Reden waan)m men tussen 10.00 en 13.00 uur een topdrukte verwacht. Een opkoper is tijdens deze uren aanwezig. Om 17.00 uur is zon dag de prijsuitreiking door de huidige voorzitter Hans van der Linde, die wordt bijgestaan door oud-voorzitter Cort vriendt. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze verslaggever TERNEUZEN - Vandaag en morgen worden de bewo ners van het verpleegtehuis Ter Schorre in Terneuzen en hun familie door directie en bestuur van het tehuis gefêteerd. Het feest in het 'Preatuus' wordt gegeven ter afsluiting van de viering van het 15-jarig bestaan van de instelling. Vorige week kregen de per soneelsleden en vrijwilligers van het tehuis al een feest avond aangeboden. In 't Praetuus wordt op 2 en 3 november een koud-buffet ge serveerd. Daarnaast staat er een optreden van 'Klaverlje Vijf' op het programma. Dit ge zelschap brengt een gedeelte uit hun nieuwe show 'Waar blijft de tijd'. Van onze correspondent TERNEUZEN - Was de bromfiets van H.M. uit Sas van Gent wel of niet aan de voorzijde voor zien van een deugdelijke verlichting toen hij 6 september van het vorige jaar op het fietspad van de Spuiweg werd aangereden door Terneu- zenaar D.H.? Volgens M. brandde die wel. De raadsman van H. had daarover zijn twijfels. Mr. Moeliker, die gisteren vaor het Terneuzense kan tongerecht H. verdeigde, hield een pleidooi dat meer weg had van een regelrechte beschuldiging aan M. Hij noemde diens voertuig een levensgevaarlijk object. De brommer was opgevoerd tot bijna het dubbele van het maximum toegestane vermogen, had een slechte rem en het stuur was te breed. Dat M. dan ook de be nen spreidde (een logische reactie om daarmee te trachten af te remmen) is een bewijs dat M. van het niet remmen op de hoogte was. En juist door het spreiden van die benen ontstond de aanrijding, zo stelde Moeliker. Hooguit zou zijn cliënt ten laste kunnen worden ge legd het niet voldoende rechts houden. Daarbij bleef nog de vraag of de aanrijding tussen de beide brom fietsen (waarbij M. vrij ernstig werd gewond) ge beurde op het moment waarop H. aan het passeren was of na het volbrengen van deze manoeuvre. H. verklaarde gisteren dat hij na het passeren ineens de tegenligger zag: „Die brommer kwam daar ineens voor mij," zei hij. Volgens getuigen zou de botsing zijn gebeurd op het moment dat H. de voor hem rijdende bromfietsster passeerde. Kantonrechter mr. Verhoeven, hij besteede lange tijd aan deze zaak, kon in het proces verbaal van de politie niet zien of de brommer van de Sassenaar wel verlichting voerde. „Als dat niet zo zou zijn geweest, dan zou het in het proces verbaal door de politie zijn vermeld," zo kwam officier mr. Oppe hem tegemoet. „Een proces verbaal is niet bedoeld om dingen die wel goed zijn aan het betrokken voertuig te omschrijven." Hij wilde kennelijk de zaak tegen H. afhandelen op de zitting en stelde voor een telefoontje te plegen naar de verbalisant. De kantonrechter wilde hier niet op ingaan en hield de zaak tegen H. aan. Voor mr. Oppe was zijn schuld bewezen en hij had kort daarvoor een boete geëist van 175,- of vier dagen. Voor het feit dat ook de brommer van H. was opgevoerd (een vermogen van 57,7 cc) eiste hij een boete van 125,- of drie dagen met onttrekking aan het verkeer van de in beslag genomen onderdelen. M. werd wel veroordeeld. Voor het ontbreken van de rempedaal en de bedieningsstang naar het achter wiel van de bromfiets eiste hij een boete van 60,-. „Als die er tot aan de aanrijding wel aan hadden ge zeten en bij het ongeval er af geraakt waren, dan zou den die door de politie gevonden zijn en ook in het proces verbaal zijn vermeld," zo gaf hij M. te kennen, omdat deze had gezegd dat de dag voor het ongeval de rem nog intact was. Voor het opvoeren van het voer tuig tot een vermogen van 09.04 kilowatt eiste hij een boete van 130,- of drie dagen. Deze laatste eis werd door de kantonrechter gehonoreerd, maar wat de rem betrof kwam hij tot vrijspraak, wegens gebrek aan bewijs. De bromfiets waarop J. van T. uit Terneuzen 19 fe bruari van dit jaar over de Axelsestraat in zijn woon plaats reed en door de politie werd aangehouden, was ook opgevoerd. „Hij kan wel honderd kilometer ha len," had Van T. gezegd volgens het proces verbaal. Lang plezier had hij er niet van gehad. Twee weken daarvoor had hij de brommer gekocht voor een be drag van 1300,-. De officier van justitie eiste een boete van 185,- voor dit en voor het ontbreken van de gele plaat 20,- of één dag. Verder ontrekking aan het verkeer van de in beslag genomen onderdelen, de cy linder en de carburateur, die de politie er had afgeno men. W.G. uit Sas van Gent was 20 februari van dit jaar geverbaliseerd wegens het onverzekerd rijden met zijn personenauto in zijn woonplaats. Eis en uitspraak 500,- boete of tien dagen hechtenis. Mevrouw N.W. uit Westdorpe had haar personen auto 8 februari 1988 aan de Korte Kerkstraat in Ter- neuezen geparkeerd buiten een daarvoor bestemd vak. „Er was nergens anders meer plaats en ik moest even een papier afgeven bij het kantoor van Het Wa terschap. Iedereen wist dat ik daar was." Verder had ze moeite met de omschrijving 'op of omstreeks' in de dagvaarding. Dat noemde ze volkomen kolder. Eis en uitspraak 60,- of twee dagen. RHMP Gewonde GOES - De 16-jarige brom fietser D. M. uit Oudelande is gistermorgen op de kruising Frans den Hollanderlaan- Wulfaertstraat in Goes bij een verkeersongeval gewond geraakt. Hij moest met ver moedelijk een beenbreuk per ambulance worden overge bracht naar het Ooster- schelde ziekenhuis in Goes. Het ongeval gebeurde door dat de jongeman op ge noemde kruising geen voor rang kreeg van een personen auto bestuurd door P.P. uit Wemeldinge. Beide voertui gen werden aanzienlijk be schadigd. Geen voorrang IJZENDIJKE - Op de krui sing Tivoli verleende een per sonenauto, bestuurd door me vrouw P.S. de J. uit IJzendij- ke, toen zij de kruising over stak, geen voorrang aan B.R.M. L. uit IJzendijke. Beide auto's werden geheel vernield en mevrouw L. werd licht gewond. Inbraken BRESKENS - In de Prins Bernardlaan is ingebroken bij H. F. Via een achterdeur is men binnengekomen. Er wordt een gouden polshorloge en een bedrag aan geld ver mist, samen ter waarde van 10.000. In de Wulpenlaan bij de fa milie R. is men via een ach terraam binnengekomen. Er worden een gouden horloge en een ring vermist. SLUIS - Bij het bedrijf J. de F. is ingebroken. Daar is een telefoontoestel ter waarde van 1.000 ontvreemd. Bij het Chinees restaurant aan de Nieuwstraat heeft men een geldkistje dat op de vensterbank van het slaapka merraam stond meegenomen. Via een klapdak is men daar binnengekomen. Bonden wijzen bod Hoechst af VLISSINGEN - Vakbonden en personeel van de Hoechst- vestiging in Vlissingen wijzen het CAO-aanbod van de di rectie af. Ze vinden dat de VUT- regeling er te veel op achteruit gaat en dat een loonsverhoging van 1 procent volgend jaar onvoldoende is. 'Een multinational met zulke goede resultaten moet meer kunnen betalen'. Volgens de bonden moet er voor 1 januari weer beweging in de onder handelingen komen, anders breekt een 'onaanvaardbaar' CAO-loos tijdperk aan. De CAO is niet alleen van toe passing voor de 700 medewer kers in Vlissingen, maar ook voor de vestiging in Weert waar 800 mensen werken. 'Bedrijfsleven en verkeersveiligheid' VLISSINGEN - 'Bedrijfsle ven en de verkeersveiligheid' is het thema van een discus siebijeenkomst op donderdag 24 november in hotel Britan nia in Vlissingen, belegd door het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid in Zee land (ROVZ). Organisaties die werken aan een veiliger verkeer treffen daar directies en veiligheidsmedewerkers van Zeeuwse bedrijven. Ze zullen overleggen wat bedrij ven kunnen doen om de ver keersveiligheid te vergroten 'Want dat is ook voor hen lo nend', aldus de organisatoren Dansmiddag GOES - De volksdansvereni ging Vodago uit Goes houdt op zaterdag 12 november een dansmiddag voor ouderen in de kantine van de Betho in Goes, aanvang 14 uur. Onder leiding van een dansdocente kan iedereen meedoen aan een groot aantal internatioi- nale dansen. Er zijn groepen uit de hele provincie uitgeno digd, maar ouderen kunnen ook individueel meedoea Vrijkaarten TERNEUZEN - De stichting Noordstraatpromenade en het Zuidlandtheater in Ter neuzen houden dit weekeinde een klantenactie. Zaterdag 5 november om 20.00 uur wordt in het Zuidlandtheater de musical De koopman van Amsterdam opgevoerd. Voor deze groots opgezette voorstelling geven 27 zaken aan de Noordstraat, Vloos- wijkstraat, Kersstraat, Ha venstraat en Korte Kerk straat vrijdag en zatedag elk tien vrijkaarten weg. De meeste deelnemende zaken bieden de vrijkaarten aan aan de eerste vijf klanten die zaterdagmorgen in hun win kels komen. Andere zaken (met name de horecagelegen heden) geven de vrijkaarten al vrijdagavond weg. De koopman van Amster dam is een musical waaraan wordt deelgenomen door meer dan veertig zangers, dansers, acteurs en musici Regisseur is de Amerikaan Rufus Collins, die eerder in Londen Jesus Christ'Super star regisseerde en in Ant werpen Evita. Het verhaal van de musical is gebaseerd op De koopman van Venetië van Shakespeare, maar tekst muziek, dans en vormgeving zijn door Rufus Collins in een hedendaags jasje gestoken. MIDDELBURG - 'Een flut-aanleiding', noemde de politie-1 rechter dinsdag de reden waarom de 22-jarige Terneuze-1 naar J. R. op 27 maart een automobilist in Hulst was aan gevlogen. R. had die dag na lang rondjes draaien eindelijk een parkeer plaatsje gevonden, maar een andere automobilist glipte langs hem heen en parkeerde zijn voertuig op de plek. Woe dend stormde R. op de man af met de bedoeling hem uit de auto te trekken. Een stomp in het gezicht ver oorzaakte bloeduitstortingen en een pijnlijk gebit, waarvoor het slachtoffer naar de tand arts ging. De rekening (36 gul den) claimde hij dinsdag als schadevergoeding, met daar naast de eis dat R. zijn excuses zou aanbieden. R. verklaarde zich bereid de schade te beta len, maar van het aanbieden van excuses wilde hij niets we ten. Hij werd veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van honderd gulden en het betalen van de schade aan de gedu peerde automobilist. De 21-jarige Middelburger W.C. woonde tot februari van dit jaar enkele maanden bij een ver familielid in Axel. Toen hem bij herhaling te kennen was gegeven dat het eindelijk tijd werd om eens te verkassen, besloot C. hieraan te voldoen, maar niet voordat hij uit de portemonnaie van zijn gast vrouw ruim vierhonderd gul den had gepikt. Door de politie rechter werd C. dinsdag ver oordeeld tot een voorwaarde lijke boete van ƒ750 met de bij zondere voorwaarde dat hij binnen drie maanden het door hem gestolen bedrag aan de eigenaresse zal terugbetalen. Twee Belgische stropers (de 29- jarige L.G. en de 27-jarige M.S.) zijn dinsdag beiden door de po litierechter veroordeeld tot een boete van ƒ600 en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken. Het tweetal werd op 18 februari in Axel be trapt nadat er even tevoren een haas was verschalkt. De man nen hadden de prooi geschoten met een kogelgeweer dat, met de munitie, eveneens in hun auto werd aangetroffen. De Belgen betoogden dat zij in België jachtbevoegdheid had den, en niet wisten dat het sei-1 zoen in Nederland gesloten was. Van onze verslaggever AARDENBURG - De meente Aardenburg gu- het nieuwe ziekenhuis i" Terneuzen een bedrag van 764 gulden. Het geld moet besteed worden aan geluidsapparatuur voor radio-ziekenomroep in het I kenhuis. Elke inwoner van Aardenburg betaalt twinw cent voor deze eenmalige gif- Van onze verslaggever AARDENBURG - Het be stuur van Aardenburg wil een speciale glascontainer op de Markt laten plaatsen. De 'oude' container die onlangs j bij de inrit van de gemeente- h werkplaats op de markt werd c neergezet, voldoet niet aan de eisea Deze glasblak heeft een grote I jnwerp-opening. Het blijkt dat I te veel mensen andere dingen SLUIS - De auto van IJ.P. uit Retranchement is aangereden toen die geparkeerd stond in de Nieuwstraat. De veroorza ker reed door. Hij zou gereden hebben in een groene auto met een Nederlands kente ken. Groe De geluidsoverlast van het in| verkeer over de klinkerbest Voorstraat tast de gezondheid aan. Dit staat in een brief die P. Sarneel namens de Groedese bewoners naar provinciale sta- I ten, het college van B en W, de I gemeenteraad van Oostburg, de dorpsraad in Groede en de 1 inspectie milieuhygiëne in Middelburg heeft gestuurd. Niet alleen de overmatige ge- luidsoverlast tart de mensen, ook de huizen worden door het voorbij razende verkeer aange- I tast. „Het probleem van de des tructieve werking wordt ge voed door een chronische over- schrijding van de maximaal toegestane snelheid, de huidige bestrating en het gemotori seerde weg(vracht)verkeer. De trillingen die door een combi- i natie van bovenstaande facto ren worden voortgebracht, missen hun uitwerking op de bouwkundige staat van de aan- palende woningen niet. Scheu- ren in de muren en verzakkin- gen zijn helaas meer regel dan j uitzondering", schrijft Sarneel. Verder staat er te lezen: „Een verkeersstroom, van zeshon- i derd a achthonderd auto's per uur, die wordt geleid over een I beklinkerde straat dwars door de kern van een dorp, mag in deze tijd geen keus meer zijn, hoogstens een (zo spoedig mo gelijk te herstellen) vergis sing". Sarneel maakt zich grote zorgen: „In het licht van de volksgezondheid en in econo- misch opzicht is het een ramp j voor Groede en de betrokken 'S-HEERENHOEK - Tweede Kamerlid H. Eversdijk (CDA) verloochent zijn Zeeuwse af- komst allesbehalve. Op don derdag 10 november om 20 uur neemt hij in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek een langspeel plaat in ontvangst van de I Zeeuwse troubadour Engel Re- inhoudt. Deze zingt enkele liedjes van [zijn eerste lp, en laat vervol gens niet alleen Eversdijk aan net woord, maar ook mevrouw Schippers-Lebleu uit Groede, die een verhaal zal vertellen in Zeeuws-Vlaams dialect. Van onze verslaggever men". Dit zegt Reggie Corijn, voorzit ter van de commisisie Sportbe- langen in Breskens. Het college bespreekt van- uaag in de commissie openbare vu voorstel om één eid van het sportcomplex paersande te halen. Het veld overtollig zijn en de ge meente bespaart tussen de en- en vijftienduizend gulden ®r niet meer op gesport zou worden. Volgens Corijn zijn de bezui- i 8'ngen een smoesje. Corijn: v«u Col!ege lie8t- Ze willen het UTmpikken en gebruiken als "pe bouwgrond. Dat wil li c°Uege al veel langer. Er i nfgen al lang en breed bouw- ^<&mnge"veldbijruim" .burijn is bang dat de sport- r®uefening in Breskens in ge- komt. „De terreinen lig- wüier ^eokt bij. Afgelopen weekend moest de korfbal al IvbU ,,en naar het recreatie- B,Ji -AL dat zo doorgaat, moet erde van alle wedstrijden af bi ja: Wi zo| s W: kei col def op| inT ni dei gal ter ho pe do op gei i H ke (91 ovffi del

de Stem | 1988 | | pagina 16