OOSTBURGS COLLEGE ZET DOOR ONDANKS TEGENSTAND Ploegen Middelburg en Nieuwpoort winnen brandweerwedstrijd Zeeland krijgt meldpunt voor paardeziekten POLITIERAPPORT - Opvarenden van visbootje waarschijnlijk verdronken UUR FOTOSERVICE \ersch oore A DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 31 OKTOBER 1988 OOSTBURG - Hoewel tal van Bressiaanders en de Oostburgse sportraad er te genstander van zijn dat van het huidige sportcomplex Baersande één sportveld verdwijnt, wil het Oost burgse college er toch wo ningbouw op gaan bedrij ven. JUBILEUM JEUGDBRANDWEER TERNEUZEN Gezellig jubileumfeest op De Ark Bromfietser gewond Mijn onschadelijk Ruit ingegooid Auto's vernield Inbraken in auto's Alcoholcontrole Jacht stuurloos Loos alarm Tasjesroof 58 Bekeuringen DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 Drukte bij jarige EHBO TEFWUL JE mmT Veel bezoekers peuterspeelzaal )uske en Wiske: iambone T6 Woningbouw op sportveld Van onze verslaggever Er is in Breskens groot gebrek aan grond voor vrijstaande bouw. Het Oostburgse college vindt dat het sportcomplex- landelijk gezien-ruim in zijn jasje zit en best het zogenaamde tweede veld kan missen. De sportraad wees dit af. „Gezien de stemmenverhouding in de raad zijn wij tot de conclusie geko men dat de 'politiek' thans een besluit moet nemen", schrijft het college. Moet het sportcomplex in zijn huidige vorm en omvang in stand blijven of kan er een veld gebruikt worden voor vrijstaande woningbouw? „Wij mer ken overigens nog op dat de weer stand uit de omgeving ook groot zal zijn, gezien de in het verleden ontvan gen reacties. Dit gegeven mag echter de besluitvorming niet direct beïn vloeden", zo stelt het dagelijks be stuur. Wordt de mening van de sportraad overgenomen dan moet in Breskens nieuwe grond voor woningbouw wor den gekocht. Gezien de ruimte op het sportveld vinden B en W zo'n aan koop overbodig. „Er moet niet ge kocht worden als er reeds geschikte grond in eigendom is". Woensdag morgen wordt in een vergadering van de commissie Openbare Werken, die om 09.00 uur begint, bekeken of de zaak binnen de gemeenteraad haal baar is. Bouw van tuinhuisjes bij woningen in de Vaartstraat in Oostburg is vol gens B en W planologisch onaan vaardbaar. Het college vindt dan ook dat een zonder toestemming gebouwd huisje achter Vaartstraat 2 verwij derd zal moeten worden. De eigenares is inmiddels schriftelijk al gesom meerd het huisje weg te halen omdat het zonder vergunning is gebouwd. Voor mevrouw reden twee brieven naar de gemeente te sturen. Een be zwaarschrift tegen de sommatie van het college en een brief aan de raad met het verzoek het bestemmingsplan te wijzigen. Hierin is immers vastge steld dat de tuinen met hun diepte van 4.80 meter te klein zijn om er iets op te mogen bouwen. Bovendien moet de afstand tussen huis en bijgebouw minstens drie meter zijn. De raad wordt dan ook gevraagd het bestemmingsplan niet te wijzigen terwijl B en W van mening zijn dat middels een vergunning het huidige huisje niet gelegaliseerd kan worden. Het moet dus weg. De commissie Openbare Werken wordt advies ge vraagd. Wel wordt een bestemmingsplan wijziging voorgesteld voor Breskens. De woningbouwvereniging wil gaan bouwen op een stuk grond dat deel uitmaakt van de vroegere sportvel den aan de Sportlaan en Langeweg in het vissersdorp. Voor de vereniging een ideale plaats omdat die ook ge makkelijk met openbaar vervoer te bereiken is. Als de commissie ermee instemt kan een bestemmingsplan wijziging aan de raad worden voor gelegd. Van onze correspondent TERNEUZEN - De jeugdbrandweer Terneuzen bestaat dit jaar twintig jaar. Om dit feit te herdenken, hield het korps zaterdag jubileumwedstrijden, waaraan werd deelgenomen door ploegen uit Zeeland en België. Het wedstrijdschema ver meldde voor de junioren en as piranten een hindernisbaan en een wedstrijdbaan. Daarnaast moesten de junioren hun krachten meten met een afleg- systeem, waarbij kleine oefe ningen met blusmiddelen moesten worden uitgevoerd. Voor de aspiranten was er een wedstrijdobject gekozen in de nabijheid van de brandweer kazerne. De aspiranten moes ten een brandhaard ontdekken op de eerste etage van een ga rage annex werkplaats. De Belgische ploegen beten het spits af. De ploeg uit Nieuwpoort schreef bij de ju nioren-de wedstrijdbaan op zijn naam met een totaal van 474 punten. Bij de hindernis- baan nam Roeselaere het ini tiatief en behaalde bij dit on derdeel 294 punten. De strijd bij de junioren werd beslist in het voordeel van Nieuwpoort. Ook bij de aspiranten won Nieuw poort de wedstrijdbaan en werd de ploeg tweede bij de hindernisbaan, zodat ook hier een eerste plaats behaald werd door de spuitgasten uit Nieuw poort. Ook de Zeeuwse ploegen streden een onderlinge strijd. Naast een praktisch gedeelte werden de ploegen uit Goes, Vlissingen, Middelburg en Ter- neuzen aan de tand gevoeld over hun theoretische kennis. Bij de junioren werd de wed strijdbaan een overwinning voor Middelburg. Goes was de snelste bij de hindernisbaan. Omdat de junioren uit Middel burg ook op het onderdeel theorie de meeste punten be haalden, eindigden zij op de eerste plaats. Bij de aspiranten ging de strijd tussen de spuitgast]es uit Middelburg en Vlissingen. Slechts met tien punten ver schil was ook hier de eerste plaats voor Middelburg. Ter- neuzen behaalde bij de aspi ranten een derde plaats en bij de junioren een tweede plaats. Burgemeeser C. Ockeloen reikte de prijzen uit. Terneuzerise junioren blussen een brandje. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondente HULST - Basisschool 'De Ark' bestaat deze maand dertig jaar. Reden voor de leerkrachten om met leer lingen en hun ouders een gezellige feestdag te hou den. Zaterdag werd de nieuwe 'Ark'-vlag gehesen door een leerling van het eerste uur. Daarna ver maakten de jeugd en de ouderen zich niet lekker nijen en gebruiken uit vroegere dagen. Donderdagmiddag kregen alle leerlingen thuis een pre sentje dat afgegeven werd door volwassenen in Axelse klederdracht. De Zeeuwse babbelaars gingen er in als stroop. Weken lang was het feest voorbereid. Alle leerlin gen kwamen naar school in Zeeuws-Vlaamse kleder dracht. Zowel de Axelse- als de Hulsterse klederdracht was te bewonderen. Op school werd de out-fit nog vervol maakt. Na het officiële gedeelte kon de jeugd kiezen uit een tiental lesonderdelen. Er kon gekeken worden naar het vervaardigen van manden, spinnen en kantklossen. Bij andere bezigheden werden de handen zelf uit de mouwen gestoken en bij het volksdan sen werden de beentjes van de vloer gehaald. Er is geen feest zonder eten en drinken en ook daar was dus aan ge dacht. De wafels en babbe laars vonden gretig aftrek. Aan het einde van de dag werden ballonnen opgelaten en ging het hele gezelschap op de foto. Piet Brakman zong tot besluit nog een uurtje zijn liedjes voor de aanwezigen die allen tevreden naar huis gingen. Een leerling van De Ark wordt de kunst van het mandenvlechten bijgebracht. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze paardesportmedewerker VLISSINGEN - Zeeland krijgt een provinciaal meldpunt voor het geval zich ergens in de provincie besmettelijke paardeziekten voordoen. Er komt een commissie die bij ca lamiteiten in overleg met de dierenartsen een beslissing neemt over wat te doen bij sportwedstrijden en keuringen. Dit is besloten op een forumbij - eenkomst in Vlissingen, die ge houden werd op initiatief van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging (ZRV). Zo'n 130 verte genwoordigers van paarden- en ponysportverenigingen, fok- verenigingen en stamboeken en dierenartsen woonden de bijeenkomst bij. Dr. H. Breu- kink van de diergeneeskundige faculteit in Utrecht en tevens voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rij verenigingen, hield een lezing over besmette lijke paardeziekten. Eerst de drie bacterieziekten: droes, te tanus en paratyfus, daarna de virusziekten influenza (paar- degriep) en het herbesvirus. Dit naar aanleiding van de droes- uitbraak op Walcheren in augustus van deze zomer, waardoor allerlei misverstan den en opgeklopte verhalen de ronde deden en verschillende organisaties de schuldvraag hiervan in eikaars schoenen probeerden te schuiven. Ach teraf bleek het de storm in het bekende glas water. De bedoeling van de lezing van prof. dr. Breukink was de voorlichting over de paarde ziekten en het omgaan ermee. Na de pauze werd er een forum gevormd, dat vragen vanuit de zaal beantwoordde. Het forum werd gevormd door voorzitter van het warmbloed paarden stamboek Zeeland J. Goedege- KAPELLEBRUG - Zaterdag morgen vroeg werd de brom fietser L. B. uit Heikant bij een verkeersongeval op de Gentsevaartstraat licht ge wond. Tijdens het oversteken van de rijweg werd hij aan gereden door een uit de rich ting Belgische grens komende personenauto bestuurd door F. L. uit Sint Jansteen. Beide voertuigen werden aanzien lijk beschadigd. TERNEUZEN - Zondagmor gen vroeg werd een ruit inge gooid van Popcorn Mode aan de Korte Kerkstraat. Getui gen wezen als dader W. K. uit Sint Niklaas aan. Deze werd later door de gemeentepolitie aangehouden. K ontkende doch bij hem werd wel een stiletto gevonden die in be slag werd genomen. Hij is na verhoor en het opmaken van een proces verbaal weer op vrije voeten gesteld. TERNEUZEN - Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde weer een aantal vernielingen aangebracht aan geparkeerd staande per sonenauto's. Daarbij werden ruitenwissers en antennes van de voertuigen afgerukt. Dat gebeurde bij in totaal zes voertuigen staande aan de Narcisstraat en Geranium straat in Terneuzen-zuid. TERNEUZEN - Terneuze- naar A. S. deed bij de ge meente politie in zijn woon plaats aangifte van diefstal van een radiocassetterecorder uit zijn aan de Tholenstraat geparkeerde personenauto. Men had dit mogelijk ge maakt door het vernielen van een raampje aan het voertuig. Ook de Belg M. S. uit Sint Gilles Waas deed van een dergelijke diefstal aangifte. Zijn voertuig stond gepar keerd aan de Scheldekade. NIEUWVLIET - Leden van de duik- en demonteergri van de Koninklijke marine Vlissingen hebben gisteren een gevonden anti-tankmijn in de Zwarte polder nabij Nieuwvliet onschadelijk ge. maakt. Het projectiel, ver. KRO presenteert de laat- aflevering van de serie jn je familie moet je het moedelijk van Duits makelij, lbben'. Na het 40-jarig hu- had een doorsnee van 40 een- (jjjksfeest van hun ouders timeter. ffamen zes zussen op het je jaarlijks een 'zussendag* houden. Het is de leukste ,g van hun leven. De leden De rijkspolitie OOSTBURG in West Zeeuwsch Vlaande- ren hield hield in de nacht van zaterdag op zondag in de Brouwerijstraat te Oostburg ianiste en schrijfster Wille- een alcoholcontrole. jen heeft nunder vrolijke automobilist zat achter het Tarmgen- Ze ^iet de span- stuur met een promilage van £er" 1,7, terwijl een andere een tij- 1,1 m ^aar delijk rijverbod werd opge-ll(!l'ter' legd. Tegen beiden werd pro ces verbaal opgemaakt. Ver. der werd een derde automo bilist geverbaliseerd omdat zijn voertuig te gladde ban den had. BRESKENS - Gistermorgen werd de reddingsboot Java- zee te Breskens ter assistentie gevraagd voor een zich in De Wielingen in moelijkheden bevindend Belgisch motor jacht dat door machineschade dreigde stuurloos in vaarwater te geraken, boord van het jacht De Mi- garo bevonden zich vier gische opvarenden. De - zee bracht het vaartuig de haven van Breskens. SLUIS - Op brutale wijze is gistermiddag de Belg I.L. uit Deinze van zijn fotokoffer be roofd. Twee mannen op een motor reden hem voorbij in de Sluise Kapellenstraat, waar het op dat moment erg druk was. De duo-passagier rukte de koffer van de schou der van de Belg. In de koffer foto-appartuur ter waarde van ruim 3.500. De politie verzoekt eventuele getuigen contact met haar op te nemen. NIEUWVLIET - Gistermid dag kreeg de rijkspolitie te water een melding dat er schoten zouden zijn ge van een voor de kust Nieuwvliet liggend jacht Toen de r.p. 16 ter p! verscheen, werd niets ver dachts ontdekt. Ook kon niet worden vastgesteld om welk jacht het ging. De rijkspolitie houdt het dan ook op een loos alarm. SLUIS - Achtenvijftig auto mobilisten kregen gistermid dag tijdens een actie aan de grens Sluis-België een bekeu ring, omdat zij hun autogor dels niet droegen. De automo bilisten maakten deel uit van de ruim 1.000 bestuurders die 20.40 Van ]e familie. een familie-tennistoer- et Academisch Ziekenhuis .Leiden heeft plannen om jere patiënt een computer iast zijn bed te geven. Van- vond gaat de NOS-compu- rrubriek 'Qwerty' nader in deze plannen. De compu- tr zou als 'waakhond' ge- ruikt kunnen worden, noral bij het verstrekken an medicijnen. 23.00 De man die zijn haar Belg André Delvaux ver- ijmde in 1965 Johans Dais- e's halfmystieke roman 'De ian die zijn haar kort liet nippen'. De film oogstte acces op diverse internatio- ule festivals. Senne Rouf- aer speelt de adcovaat Mie- eveid, die als waarnemend eraar les geeft op een weekschool voor meisjes, wordt hopeloos verliefd één van zijn leerlin- 'en/Tevergeefs probeert hij aar aandacht te trekken en lort geleidelijk in. ARD brengt Eric Roh- lers amusante karakterstu- ie 'Quatre aventures de Rei- ette et Mirabelle'. De film in het kader van de actie 'Let estaat uit vier verhalen, die op het landbouwverkeer' een1 rhrond twee meisjes afspe- waarschuwingssticker kre gen uitgereikt. Bij deze actie was burgemeester Everaars enige tijd aanwezig om daad werkelijk de stickers uit reiken. 23.00 Vier Abenteuer in. De jonge Parisienne Mi- abelle heeft tijdens haar va- antie op het platteland de ven oude Reinette leren ennen. De meisjes vinden Ikaar meteen aardig en be luiten in Parijs samen te aan wonen. bure, voorzitter van het Neder lands New Forest Ponystam boek J. Murre, dr. H. Breukink, secretaris van de ZRV J. Pro voost, voorzitter van de ZRV en voorzitter van het forum P. Reinierse, dierenarts A. Bil, dierenarts en voorzitter van de Zeeuwse Dierenartsenvereni ging M. Schaub, voorzitter van de provinciale bond van lande lijke rij verenigingen A. Hanse, secretaris van de stichting Zeeuwse Dag van het Paard A. de Buck en dierenarts P. van de Vijver. Uit dit forum wordt de ge noemde commissie gevormd. Op voorstel van dierenarts P. van de Vijver uit IJzendijke werd besloten tot de oprichting van een provinciaal meldpunt. Volgens prof. dr. Breukink is zo'n meldpunt uniek voor Ne derland. „Een en ander werken we nader uit. Ook wat de sa menstelling van de commissie wordt," aldus voorzitter Rei nierse. BRESKENS - De vermoe delijk twee opvarenden van een zaterdag voor de kust van Zeebrugge gekapseisd visbootje zijn hoogstwaar schijnlijk verdronken. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Ve len kwamen zaterdagmid dag het bestuur van de EHBO-vereniging St. Mar- tinus uit Kloosterzande ge lukwensen met de vijftigste verjaardag van de club. Ook burgemeester en wethou ders van de gemeente Hon- tenisse kwamen hun geluk wensen aanbieden in zaal Van Leuven, evenals tien tallen vertegenwoordigers uit het verenigingsleven. Namens het hoofdbestuur kreeg de afdeling de Mgr. C. J. A. Venings-medaille uitgereikt door de voorzitter van het dis- trictsbestuur Zeeland, de heer Leo Daelman. De koninklijke harmonie St. Cecilia bracht tijdens de recep tie een serenade aan de jubile rende vereniging. Lovende woorden waren er ook voor voorzitter Pol Menu omdat hij zich reeds 37 jaar zo fantastisch inzet voor het wel en wee van de vereniging. De feestdag werd afgesloten met een reünie van leden en oud-leden in zaal Van Leuven. Die Bertinis Het zes meter lange bootje werd zaterdagavond geborgen, 19.30 doch van de bemanning ont brak elk spoor. De zoekactie naar de vermisten werd ren door reddingsboten van het Belgische zeewezen de hele dag voortgezet doch zonder raj- tv_serie is gebaseer<J droeg «nnim noch nation, Z^^T^e. hteit, zodat men omtrent de op- ,a„p; Honp na«-,, varenden in het duister tast. lij het ZDF start 'Die Berti- de vijfdelige kroniek 'an een Hamburgse familie door Egon Monk ver- allen van een door de nazi'! ervolgde familie beschrijft (ADVERTENTIE) Hulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162 Aan de zoekactie werd zater dagmiddag en -avond ook deel genomen door de reddingsboot Javazee uit Breskens. Schippet H. de Lobel keerde terug va» een bezoek aan Nieuwpoort waar die dag een manifestatie werd gehouden in verband mei het 150-jarig bestaan van Belgische reddingswezen. Aan gekomen ter hoogte van Zee- brugge bereikte de Javazee de alarmmelding van de haven dienst van Zeebrugge. Bij de zoekactie werd behalve red dingsboten ook een helicopter ingezet. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Peil ters kwamen met hun ouders en familieleden eet kijkje nemen in peuter speelzaal Dreumesland ot de open dag ter gelegenheid van het vijftienjarig be staan van de peuterspeel zaal. Ook burgemeester A Kessen vereerde, in gezel schap van beide wethou ders, de jubilarissen met een bezoek. De peutertj es hadden donder dag en vrijdag al in hun eigen groepje feestgevierd, maai kwamen zaterdagmiddag met hun familie en kennissen kijkje nemen in hun domein De leidsters en bestuurslede» van Dreumesland verwelkom den het grote aantal bezoeken en gaven tekst en uitleg ovet het reilen en zeilen van de crè che.

de Stem | 1988 | | pagina 6