"Baby-verwisseling' maakt veel emoties los in de VS YISMUNDIRECTEUR SCHRIKT VAN REACTIES OP ZIJN VERHAAL Diversa Rimarara ACTIE Water v Sint Jai deel ve Polio in de tegenaanval LE- DE STEM EXTRA OP MAANDAG 31 OKTOBER 1988 T48 OUDERS VAN OVERLEDEN MEISJE CLAIMEN NU ANDER KIND ALS DOCHTER ZEEBRUGGE (B) - De Zeeuwse vissers die in Zeebrugge betrapt zijn op de aanvoer van illegale vis, ontkennen met klem dat zij geprobeerd heb ben de vismijndirecteur in Zeebrugge om te ko pen. MEDISCHE RUBRIEK COKS VAN EYSDEN Dichter bij de dichter Lijken leveren resistente bacteriën op GOES - Met een g Scheldemars, van dt de bron van de v krijgt de actie 'Redt gend j aar een nieuw BIJ OPSLAG Va i onze correspondent Jo Wijnen W \SHINGTON - De toekomst van de 9-jarige Kimberley Mays uit Sarasota in de Amerikaans staat Florida ziet er somber uit. Het is niet uitgesloten dat dokters, medische deskundigen en rechters zich eerstdaags uitvoerig met haar gaan bezighouden. Want er bestaat groeiende twijfel over de vraag of ze de natuurlijke dochter is van Robert W. Mays, een 43-jarige vertegenwoordiger in dakbedekkings materialen. Kimberley Mays is, onmiddellijk na haar ge boorte in een ziekenhuis in Wauchula, mogelijk met een ander kind verwisseld. De tragedie rond Kimberley begon afgelopen zomer volkomen on verwacht. Toen werd het eveneens 9 jarige meisje Arlena Twigg uitvoerig onderzocht in een ziekenhuis in Baltimore. Arlena was de dochter van Regina en Ernest Twigg en leed aan een ernstige hartafwijking, waarvoor ze moest worden geopereerd. Bij het on derzoek kwam vast te staan dat Arlena onmogelijk de natuurlijke dochter van de Twiggs kon zijn. Het meisje overleed in augustus. Het echtpaar Twigg begon intussen met het reconstrueren van de gebeurtenissen in het ziekenhuis van Wauchula, negen jaar ge leden. Hun dochtertje werd vrijwel tegelijk met Kimberley Mays geboren. Kimberley en Arlena waren de enige blanke baby's die zich op dat ogenblik in het ziekenhuis bevonden. De Twiggs hebben nu de rechter in de arm genomen en eisen Kimberley Mays als hun dochter op, onder meer met motief dat Robert Mays een slechte vader voor zijn dochterje zou zijn. Mays' vrouw overleed zes jaar geleden. Hij trouwde opnieuw, maar is van zijn tweede vrouw gescheiden. Robert Mays belegde deze week een emotionele persconferentie waarin hij aankondigde dat hij niet van plan is medische test op zijn dochtertje te laten uitvoeren. Hij zei: „Zelfs al zou Kimberley niet mijn natuurlijk kind zijn, dan nog heb ik het recht haar op te voeden. Kimberley zou hoogst ongelukkig worden als ze van de ene dag op de andere naar volstrekt onbekende mensen zou wor den gebracht. Bovendien wil ze dat echt niet". Of de Twiggs hun zaak tegen Mays - en tegen het ziekenhuis van Wauchula, van wie ze 100 miljoen dollar smartegeld eisen - staande kunnen houden is overigens nog zeer de vraag. Een eer der kind van hen overleed eveneens aan een hartafwijking en hun aanvankelijke advocaat trok zich uit de zaak terug. De zaak Kimberley Mays heeft in de VS grote aandacht getrok ken en er hebben zich, net als in de baby-M-zaak, talloze mensen achter Robert Mays, maar ook achter de echtelieden Twiggs ge schaard. Houden de Twiggs hun zaak vol, dan zal een rechter eerstdaags moeten bepalen of Kimberley Mays al of niet aan medische tests moet worden onderworpen om haar afkomst vast te stellen. Of de Twiggs op grond van de testresulaten Kimberley voor zich kun nen opeisen, zal opnieuws het onderwerp van een lange juridische touwtrekkerij worden. Vissers ontkennen omkoping Van onze verslaggever B V J De directeur van die vismijn, F. Pollet, is geschrokken van de commotie die is ontstaan nadat hij vrijdagavond vertelde dat de vissers van omkoping worden verdacht. Reder J. Dieleman: 'Wij weten van niks'. - foto willem mieras De vissers zouden op die ma nier ruim anderhalve week ge leden illegaal aangelande vis hebben willen verkopen via de vismijn in Zeebrugge. Pollet zei gisteren dat hij vo rige week een langdurig onder houd heeft gehad met de Brugse onderzoeksrechter naar aanleiding van de verwikke lingen rond de illegale en on dermaatse vis die door Zeeuwse vissers in Zeebrugge was aangevoerd en (gedeelte lijk) gelost. „Tijdens dat urenlange ge sprek maakte ik terloops de op merking dat door een tussen persoon namens de vissers een miljoen frank werd geboden om de zaak alsnog ondershands te regelen. Daar sprong de on derzoeksrechter gelijk op in. Hij vond dat zeer belangrijk en reden voor een proces-verbaal. Ikzelf tilde daar niet zo zwaar aan, want voor dat soort zaken ben ik niet in. Het gebeurde overigens wel op een versluie rende manier, maar het was wel zo." Als raadsman voor de vissers was in die periode (donderdag en vrijdag 20/21 oktober) mr. J. Schieman uit Vlissingen aan wezig. Pollet, die zei dat meer mensen bij het bewuste ge sprek aanwezig waren, wei gerde te bevestigen dat het om mr. Schieman ging. Maar deze zei gisteren zich wel aange sproken te voelen. „Ik heb af gesproken met de officier van justitie dat, zodra de Belgische processen-verbaal binnen zijn, met mij contact wordt opgeno men. Ik ben mij nergens van bewust en de enige weg die eventueel voor mij open staat is een officiële klacht bij de pro cureur des konings. Maar eerst moet ik weten wat in het pro ces-verbaal staat". Geschrokken was vrijdag avond ook reder J. Siereveld in Arnemuiden toen hij de be schuldiging van de poging tot omkoping vernam. „Wij weten nergens van", verklaarde hij. „Ik begrijp niet waar zoiets vandaan komt. Mijn zoons (die drie van zijn schepen bevaren, red.) ook niet". Op zijn beurt beschuldigt Siereveld de Zeebrugse vismijn van illegale praktijken. Het is volgens hem algemeen bekend dat Belgische vissers een deel van hun aanvoer eerst opslaan in koelcellen om die vervolgens op een later tijdstip te verko pen. „Maar een Belg mag in België kennelijk alles, en wij niets". Om een grote controle in Vlissingen te ontlopen (foto), week een aantal vissers uit naar Zeebrugge. Daar werden zij be trapt op de illegale aanvoer van vis. Sinds eind vorige week worden de vissers ook verdacht van een poging tot omkoping. foto anp Pollet werpt deze beschuldi ging ver van zich. „De Neder landse vissers hebben wel ge probeerd een deel van hun vis als zogenaamde overlandvis, aangevoerd per vrachtwagen, te verkopen. Maar wij hebben een schriftelijke verklaring uitgereikt, die door hen onder tekend moest worden. Daarin staat duidelijk dat alle aange voerde vis op naam van het be trokken schip zou worden ge veild. Niks illegaals dus. Dat er een afspraak zou bestaan dat zij, buiten de mijn om, vis mochten aanvoeren, is absoluut niet waar. Dat ontken ik". Zo als bekend werden de Zeeuwse vissers betrapt toen zij in de achterhaven van Zeebrugge uit geheime bergruimten van hun schip illegale (en ondermaatse) vis wilde overladen in gereed staande vrachtwagens. Dat Belgische vissers illegaal bezig zijn, is volgens Pollet bijna niet mogelijk. „Wij heb ben een quotum toegewezen gekregen dat ternauwernood door onze vissers kan worden volgevist. Dan moeten er al mi raculeuze visvangsten plaats vinden". Volgens Pollet kan zijn vismijn, een particulier be drijf, zich geen illegale zaken veroorloven. „Wij worden strenger gecontroleerd dan overheidsinstellingen. En als er in België in de privé-sector iets fouts gebeurt, dan worden al snel strenge maatregelen ge troffen. Wij kunnen ons dus geen illegale praktijken ver oorloven. Iets wat we overigens ook niet willen". Wat Pollet met alle verwik kelingen in Zeebrugge eigen lijk wil aantonen is het mark- tonwrichtende van het over heidsbeleid. „Dat visbeleid in Europa deugt niet. Ook niet in Nederland. Van de ene kant zegt jullie minister: bouw maar grote schepen. En als die er dan zijn mag er maar een paar da gen mee gevist worden. Dan roep je om moeilijkheden. En ik betreur het dat de vijf betrok ken Zeeuwse vissers nu als een soort boeven gezien worden. Dat is absoluut niet waar. Ik heb ook hen niet willen treffen, maar willen waarschuwen te gen het Europese visbeleid. Want niet alleen in Nederland zijn daar problemen mee. Ook in Frankrijk zijn er veel moei lijkheden". Maandag vindt overleg plaats tussen het Brugse en het Middelburge parket. Onder werp van gesprek zijn de pro cessen-verbaal die tegen de vijf Zeeuwse vissers zijn opge maakt. Zij worden hierin be schuldigd van valsheid in ge schrifte (meer vis aan boord dan volgens het logboek aan wezig was), aanvoer van on dermaatse vis en de inmiddels beruchte poging tot omkoping. Door Jan Paalman Er is iets raars aan de hand met polio. Tot ver bijstering van oud-polio patiënten en dokters blijkt de ziekte na een jaar of dertig opnieuw de kop op te kunnen steken. De eer ste berichten over het 'post polio syndroom' versche nen in 1984 in de Ameri kaanse medische pers en veroorzaakten daarna ook veel onrust bij de ongeveer 7000 oud-polio patiënten die ons land telt. Precies weten doet men niet, maar het zou voor een kwart van hen kunnen beteke nen dat ze na jarenlang knokken om van rolstoel, krukken of beugels af te komen weer terug moeten naar af. De naam polio heeft sinds de massale inentingscampagne in 1957 veel van zijn schrikwekkende klank verlo ren, alleen wie ouder is dan veertig kan zich nog de pa niek van de laatste polio-epi demie van 1956 herinneren. Ouders hielden hun kinders thuis, de jeugd werd via ra dioberichten gemaand zich niet al te zeer vermoeien en zwembaden gingen die zomer een paar- weken dicht. Niet ten onrechte, want in dat jaar telde men 2202 gevallen van polio, raakten 992 kinderen verlamd en gingen 72 kinde ren dood. Dat het virus zich zo gemakkelijk kon versprei den kwam doordat het polio- virus met de ontlasting wordt uitgescheiden en via onge wassen kinderhandjes zonder enige moeite voedsel besmet. Krijg je dat zeer kleine virus met het voedsel binnen dan kan je het volgende overko men. Na een dag of wat ontstaat er vrij plotseling een lichte koorts, hangerigheid, pijn lijke keel, hoofdpijn, gebrek aan eetlust misselijkheid, braken en diarree. Dit kan uren of dagen duren, gaat vanzelf over en kan op 188 andere ziekten wijzen. Bij heel wat patiënten blijft het hierbij. Bij een minderheid passeert het virus de darm- wand en komt dan uiteinde lijk in het hersenvlies terecht, waar het een soort nekkramp veroorzaakt. Ook deze vorm gaat meestal vanzelf over. Maar als het virus de grijze stof (ofwel de 'polio', en dat is grieks voor grijs) van het ruggemerg binnentrekt dan richt het binnen enkele dagen een verlammende verwoes ting aan. Waarom dat zo is weet niemand, maar het virus vertoont daarbij een speciale voorkeur voor de zogeheten motorische voorhorencellen in het ruggemerg en herse nen. Dit zijn schakelcellen die zenuwsignalen van de herse nen aan de betreffende spie ren doorgeven. Elke spier heeft zijn eigen groepje moto rische voorhorencellen en als die kapot zijn dan kan die spier zich niet meer bewegen en is dus verlamd. Dit drama kan zich in enkele dagen vol trekken, ineens kun je niets meer en medicijnen ertegen zijn er niet. Wat wel helpt is een streng regiem van oefe nen, revalidatie en een schier eindeloze wilskracht. Dat heeft mensen de rolstoel uit gekregen, of van de krukken en beugels af, en sommige ge lukkigen geneesden helemaal. Een mooi voorbeeld is de on vergetelijke Wilma Rudolph, 'de zwarte gazelle', die als oud poliopatiënt in 1960 de hon derd meter won op de Olym pische Spelen in Rome. „Na maanden en soms ja ren oefenen konden zij beu gels en krukken wegwerpen of hun rolstoelen verlaten" zo begint ietwat dramatisch een hoofdartikel in 'JAMA', het Amerikaanse artsenblad .van een half jaar geleden. „En nu moeten de duizenden overle venden van polio een oude vijand in nieuwe gedaante onder ogen zien: moeheid, spierzwakte en pijn; volgens onderzoekers de late gevolgen van de eerste polio aanval." Het was de Amerikaanse arts Dalakas die samen met medewerkers in 1984 als eer ste berichtte dat polio na een jaar of dertig weer kon toe slaan. Hij noemde het ver schijnsel het 'post polio syn droom'. Voor een deel zijn die verschijnselen wel te verkla ren. Mensen die gedeeltelijk verlamd zijn geweest door polio hebben jarenlang hun verlamde spieren ontlast door ander, gezonde, spieren extra te belasten. Op de duur kan het niet anders of al die over belaste pezen, gewrichten en spieren worden uiterst pijn lijk bij het gebruik. Verder hoort ook een verpletterende moeheid bij het syndroom, „een overweldigende neiging om al bij een klein beetje in spanning voor dood neer te vallen." aldus Halstead, arts en zelf oud-polio patiënt. Maar waar oud-poliopatien- ten en dokters het meest ver ontrust over zijn is een ver schijnsel met de afkorting PPMA. PPMA staat voor 'Post-po- liomyelitis Progressive Mus cular Atrophy' en dat bete kent zoiets als toenemend slinken van de spieren na het doormaken van acuut polio. Bij sommige ex patiënten, bij hoeveel weet niemand, wor den de eerder aangetaste spieren na gemiddeld een jaar of dertig ineens alsmaar zwakker en zwakker. Spieren die aanvankelijk gespaard le ken, dus nooit verlamd waren geweest, kunnen ook aange tast worden. Over de oorzaak van dit verschijnsel tast men volmaakt in het duister. Een paar theorieën. Een aantal onderzoekers denken dat PPMA het gevolg is van een normale veroudering van de voorhorencellen, de schakel cellen in het ruggemerg tus sen hersenen en spieren. De polio aanval heeft een flink aantal ervan stuk gemaakt, en nu het aantal gezonde voorhorencellen onder de 50 procent duikt worden de ge volgen ineens na een jaar of dertig merkbaar. De meer derheid van de onderzoekers denkt echter dat PPMA een sluipende voortzetting is van polio. Heel geleidelijk, en haast onmerkbaar gaat elk jaar slechts één procent van de zenuwvezels verloren ge gaan, en dat uit zich dan ten slotte, na dertig of meer jaar door een toenemende en niet te stoppen zwakte in de spie ren. Tegen het post polio syn droom is in vele gevallen wat te doen. Vermageren kan hel pen, andere hulpmiddelen kunnen uitkomst brengen of het aanpassen van de situatie op het werk of in huis. Maar soms, en vooral bij de zeldza mere PPMA vorm, kunnen alleen drastische maatregelen wat uitrichten. Patiënten met de PPMA vorm zullen over matige inspanning moeten vermijden en dat kan inhou den dat ze zich weer beugels moeten laten aanmeten, of nog moeilijker verteerbaar, hun krukken moeten inruilen voor een rolstoel. De VSN, de Vereniging Spierziekten Ne derland, heeft een speciale werkgroep 'late effecten' in gesteld om de problemen van al deze patiënten te inventa riseren. Vereniging Spierziekten Nederland. (VSN) Lt.Gen. van Heutszlaan 6 3743 JN Baarn Vandaag en morgen kan het nog, een stembiljet in de bus doen. De politiek beloont zo'n handeling met het vage vooruit zicht op een voor de kiezer voordelig beleid. De stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek komt met de concrete kans op prijzen over de brug. Dit keer wordt bij de jaarlijkse actie de poëzie naar voren geschoven en het publiek mag een lievelingsdichter of - dichteres kiezen. Op een stem- biljetje ja, waarop al negen na men zijn ingevuld en alleen achter het tiende blanco vier kantje een stippellijn staat. Voor de hele echte eigen keus mocht die er bij het voorgese lecteerde negental niet tussen zitten. Handig en verstandig zullen ze bij de CPNB gedacht hebben. We pakken uit het hedendaagse aanbod een paar heel populaire namen, stoppen er wat moeilij ker maar toch ook bekende fi guren bij, dan zullen ook men sen die nog nooit een dichtbun del in handen hadden graag meedoen. Moet er dan geen slagzin... Of in zoveel woor den waarom juist die ene van de negen of jouw geliefde Hup pelepup, die de CPNB kenne lijk niet in het vizier had...? Niets van dat al. Mogelijk is die vraag 'Wie is Nederlands meest geliefde dichter(es)?' slechts een aanloop. Mag het publiek volgend jaar de eigen zieleroer- selen blootleggen. In een ge dicht wellicht. De aanpak van dit jaar maakt duidelijk dat poëet en produktie (of andersom?) dich ter bij de afnemer staan dan vroeger. Zoiets als de buiten landse kaas uit de delicatessen zaak, die tegenwoordig gewoon in de supermarkt ligt. In de aanbieding zelfs vaak. Toon Hermans mag nu, en Annie M.G. Schmidt natuurlijk. En niet te vergeten Nel Benschop, die alleen al onsterfelijk zal worden door haar diepdoor- leefde woorden die velen aan spreken :'Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden...' Die doorbraak, dwars door het heilige aureooltje heen, heeft een geweldige stoot gekre gen door de 'Grote Poëzie- Bloemlezing'. Met deze uitgave wist de Citroenpers in Eindho ven in één klap poëzie toegan kelijk te maken voor velen. Bij de originele keus van 240 Ne derlandse gedichten werden geen opgeklopt elitaire normen gehanteerd: dit is 'échte' poëzie en dat 'zomaar' een rijmpje. Bovendien blijkt de grotere let ter op royale bladspiegel (oor spronkelijk voor visueel-min- der-begaafden) heel wat uitno digender dan het grauw-grijze gepriegel in de twee door Ger. rit Komrij verzamelde delen; '1000 en enige gedichten' pe, stuk en elk een vette 1.300 pj. gina's dik. Verrukkelijke bun- dels, maar niet voor de begin, ner. Die moet om aan de smaal; te wennen gedichten liefst beetje hapklaar voorgeschoten krijgen. Toch krijgt ieder kind dt paplepel ingegoten: er komt een muisje aangelo pen zo in kindjes hals gekropen kiele-kiele-kiele. De eenvoud is hier slecht schijn; bij nadere beschou- wing blijken rijm en metrum van onverwoestbare kracht Dit kietelvers stamt uit het baby-tijdperk. Van iets latere datum, box of kinderstoel, het eveneens klassieke: naor bed, naar bed zei Dui melot eerst nog wat eten zei Likke pot Lievelingsgedicht van on telbare kinderen. Inspiratie bron ook voor zelfs de aller grootsten onder de dichters. Hoe anders zou Tachtiger Kloos op het idee gekomen zijn van die nadrukkelijke herhaling 'de zee, de zee'. Net zo min als Dikkertje Dap op z'n trap zou zijn gekommen, als er niet eerst 'Aaltje zat op 't paaltje' was geweest. Aan de basis zit het dus goed. Hogerop loopt het mis, Neem die 2.500 pagina's vier eeuwen Nederlandse dichtkunst. Geen Duimelot- Likkepot, Aaltje-Paaltje of kriebelige muis. Zelfs schuitje-varen of slaap-kind- je-slaap halen niet het ver eiste niveau. Omdat de dich ter niet bekend is en niemant weet wanneer ze gemaakt zijn? Dit soort gedichtjes is juist van iedereen en van alle tijden. En van een diepe di rectheid: Jan, die sloeg Lijsje, en Lijsje die sloeg Jan, al met de koekepan. O, wat een ongeluk! de koekepan was stuk. T^tittatara- t D'erotomaan schijnt door de bomen, Kontje klap en billetik. 'tHeerlijk avondj'is gekomen. Avondje van Vogel Pik. Jan Boeren had een fluitje, een fluitje van een cent. Zijn fluitje had geen tuitje, maar wel een Happy End; een verrassing voor zijn bruidje die 't niet had onderkend. Dies telen zij nu spruitjes, kontent en met talent: op tien Janboerefluitjes maar één Ad Langebent. Mensen die menen dat ze alles weten hebben één ding al vast vergeten. Ze ergeren mij en al diegenen, die alles weten maar 't niet menen. ^<vuvti*na-4 De diocliet van Ararat loopt met een ei rond in zijn gat. Watvoor ei dat weet hij niet, De diocliet is kierewiet. De lij spreuk van Opa, (de grijsaard is kinds) Waar j e ook loopt, j ong, loop steeds bovenwinds en als je wilt trappen, dan steeds in een plas, maar houd je bij alles goed vast aan het gras. Wat de ketter op de brandstapel zei, en u niet voor mogelijk houdt was weer je reinste kette rij: 'Heer, staat uw Bokma koud?' JOHN O'MILL LOS ANGELES (AP) - In de diepgevroren lichamen van twee zeelui die in 1848 omkwamen tijdens een poolexpedi tie, zijn bacteriën aangetroffen die resistent blijken te zij» tegen antibiotica die meer dan een eeuw later werden ont wikkeld. Omdat intussen is gebleken dat de mannen door loodvergiftigin! om het leven zijn gekomen, wordt nu gekeken of het mogelijk is dat vervuiling door zware metalen een rol kan spelen bij het re sistent maken van ziekteverwekkers tegen antibiotica. Tot dusvef werd aangenomen dat het te veel gebruiken van antibiotica heef geleid tot ziekteverwekkers die tegen die antibiotica bestand zijn- De verspreiding van resistente bacteriën is een groot probleem geworden, met name in de Derde Wereld, waar ziektes vaak wor den bestreden met een breed spectrum aan antibiotica, omdat middelen ontbreken om precies te bepalen welke bacterie een ziekte veroorzaakt. Zo zijn bepaalde gonorroestammen resistent geworden voor spectinomycine, penicilline en tetracycline. Antibiotica die in de veehouderij worden gebruikt zouden verantwoordelijk zijn voor de verspreiding van een resistente salmonella bacterie dié voed selvergiftiging bij mensen veroorzaakt. Parade P£ Autoleasii Leasing C 4903 RE C 6ScL De klein begonnen Bre heeft zich inmiddels zc denkt duizenden mens krijgen voor de wandelt naar Noord-Frankrijk. De mars staat op het prog Er heerst een gewijd stilte in de met tafeli bezaaide zaal van or moetingscentrum D( Vroone in Kapelle. C tafels glimmende fit met alcoholische vei peringen: wijn en bi Achter de tafel keur meesters- en meeste sen. Her en der won voorzichtig een fles kurkt, een deel van - houd in een glas gedraaid, tegen het gehouden en daarnt peinzend genuttigd, wel niet helemaal: later verlaat het brc de mond. De keurm- ter/es neemt een slo water, een stukje br en even later herhar zich het ritueel. Het Zeeuws Amatei Wijnmakers en Biei wers Gilde houdt zi; j aarlij kse wedstrij d mag zich de beste ar teur wijnmaker/bie brouwer van Zeelar noemen? Door Rein van der Helm „Het is een schitteren! by. Iets fantastisch. E tiefs. Je kunt je er b jaar mee bezighoud uiteindelijk ook veel er nog een pleziert doen". Juryvoorzitter H. Ws (74) is een van de nest- het nu veertien jaar ot de. Samen met zijn wordt de hobby wijr dag-in dag-uit beoefdi tussen de bedrijven dc pageert hij als een fa Van onze verslaggever SINT JANSTEEN-O in het waterwingebie Worden of werden aangetroffen. De verontreinigingen, tóeine sterke concer soms in geringe mate men na een indicatief onderzoek op de terreir het voormalige benzine aan de Gravenstraat 36 Petroleumtank en -por he Gravenstraat 356 in het vroegere transpor De Letter aan de Wilhe straat in Sint Jansteer dieselpomp en tanks aar banstraat 32 in Heikai duidelijkheid bestaat o tankstation aan de Elle 'n Heikant. Op deze vij sen zal een beperkt vei deroek worden ingestek Geen vervuilingen aangetroffen in de bocL het transportbedrijf De cünge, transportbedri Geyt in Kapellebrug, h §ere bedrijf Nachtegaal kant en het terrein straat 20 in Heikant. Gedeputeerde Stat* Zeeland hadden ook eer zoek willen instellen op rein Gentsevaart 61 vroeger een transpor Was gevestigd. Door de

de Stem | 1988 | | pagina 4