idswallen 'Mies' als aftrekpost voor bedrijven S treefbedrag al om elf uur binnen De strijd om Gloria Vanderbilt AKTIE VOOR GEHANDICAPTEN UITGEREKT TOT HALF TWEE door ill Lee Towers bij NCRV met gospel-nummers Drie miljoen kijkers en hoge waardering Iedereen is geëntameerd Zuiden gaf het minste V. fe ZATERDAG 29 OKTOBER 1988 STAAT BETAALT TOCH MEE AAN WERELDSPELEN IN ASSEN AALSMEER - Hoewel donderdagavond rond elf uur al vaststond, dat Mies Bouwman ruim 200.000 van haar 225.000 benodigde spon sors binnen had, is de aktie 'Samen' uitge molken tot even voor half twee. Fictie AVRO BRENGT MINI-SERIE OVER RIJKDOM EN KINDERLEED Vriendelijk Scpesis Noortje van Oostveen weg bij Journaal - foto's de stem/johan van gurp rmen aan voor de vorm of het materiaal schermen. Het is een moeizame weg- van voor- en nadelen", jn collega De Groot is zojuist terugge- :rd van een congres in Zuid-Frankrijk in het teken stond van de geluids- rlast: „Daar is gesteld dat bij de >n, het verkeer dus, nog een winst te len valt van tien decibel, halvering dus ti de subjectieve beleving van het ge- |Dan gaat het dus over het motorgeluid het rolgeluid. Wie bijvoorbeeld over rijksweg rond Den Bosch rijdt merkt t het daar van het ene op het andere bment veel rustiger wordt, de overgang n beton naar geluidsarm asfalt. De oot: „In dat asfalt lopen als het ware el smalle voegen. Die doen twee din- I n. Ze verminderen het rolgeluid van de nden en ze dempen ook nog enigzins t motorgeluid". Ook aan de banden en btoren kan nog een en ander verbeterd I >rden. Hij relativeert overigens onmid- llijk de winst die op die manier te be ien is: „We zijn een klein landje dat aag voorop loopt. Andere landen zijn aeilijk mee te krijgen". Feit is dat de mende tien jaar alle rijkswegen bij pe- >diek onderhoud voorzien zullen wor- n van geluidsarm asfalt". Het ministerie van VROM heeft in Ier geval geleerd van het Delftse on- ;rzoek. Ir. Kortbeek over het nieuwe leid van zijn baas: „Je moet niet /eral plompverloren geluidwerende lorzieningen wegzetten. Je moet selec- :f te werken gaan en op voorhand ze- r weten dat je de geluidsoverlast met instens 10 decibel kunt terugbrengen". ij is de geluidswal gewoon weggegooid :ld". dezelfde mening is de heer J. de Bruyn in de Jurriaandonk in Roosendaal toe- daan. Hij woont onder de 'rook' van I; Antwerpseweg, de vierbaans weg tus- .n Roosendaal en Essen, in België. Hij :gt: „Die geluidsmuur is een lachertje, 'eggegooid geld. Het ding is veel te ag. De knalpijpen van vrachtwagens eken er vrolijk bovenuit". Achter de Jurriaansdonk is de Ant- erpseweg voorzien van een nieuwe op- it. Gelijktijdig met de weg is ook de op- t voorzien van een geluidwerende voor- iening. Zodoende bevinden de huizen lan de heer De Bruyn en zijn buurtgeno- len zich als het ware achter twee geluid- chermen: „En aan de overkant staat het og eens dubbel. Het merkwaardige feit oet zich nu voor dat je tegenwoordig unt horen dat er in de wijk aan de over- ant van de Antwerpseweg matten wor- en geklopt. Zó weerkaatst het geluid. |<laar het kan ook niet anders. Die schot- ;n zijn van keihard kunststof. Dat weer- aatst alle geluid". Volgens de heer De Bruyn is de ge- ridsoverlast in zijn achtertuin flink toe enomen met de komst van de oprit efl ndanks de geluidsschermen: „Gelukkig taat er een flinke begroeiing aan de ach- erkant van mijn tuin. Daarachter staat og openbaar groen. De gemeente wilde at tot de grond toe snoeien, maar daar ieb ik een stokje voor gestoken. Ik ben enieuwd wat de toekomst brengt- -traks krijgen we hier weer een volwaar- lige grensovergang en dan zal het 'rachtverkeer veel drukker worden". „Hoeveel afleveringen van 'Keelt op de weekduurt het nog eer Wim de Bie zijn gelijkenis met die man uit 'Highwayman' uitbuit?" Drs. Flip de Wijs, 'Zag op de dag' DE STEM G1 Van onze verslaggever DEN HAAG - Van de bij dragen uit het bedrijfsleven aan de Wereldspelen voor Gehandicapten in Assen komt ongeveer éénderde via een omweg toch uit de Staatskas. De giften voor dit goede doel zijn in begin sel volledig van de bedrijfs winst aftrekbaar. Dat betekent, op basis van het tarief van 35% van de winstbe lasting, dat een onderneming die een ton beschikbaar stelt voor 'Assen', daarvan 35 mille als aftrekpost terugkrijgt. Volgens belastingexpert F. Bouwer van het bureau Loyens Volkmaars in Rot- terdam laat de Wet op de Ven nootschapsbelasting hiertoe twee mogelijkheden open. Als de bijdrage aan 'een goed doel' een zakelijk karakter heeft, is sprake van gewone bedrijfs kosten, gelijk te stellen aan uit gaven voor reclame. Door de onverhulde presentatie van een aantal bedrijven in de tv-uit- zending van donderdagavond is in die gevallen zonder meer sprake van bedrijfskosten, al dus Bouwer. De tweede weg naar een fis caal vriendelijk gebaar wordt aangegeven door de giftenre geling in de Wet op de Ven nootschapsbelasting. Giften die toekomen aan in Nederland ge vestigde instellingen die het al gemeen nut beogen, mogen ook van de belastbare winst wor den afgetrokken. Dan moet de optelsom van giften over het hele jaar wel groter zijn dan 500. Aan de aftrek is in dit ge val ook een maximum gesteld. Er mag niet meer aan derge lijke giften worden opgevoerd dan zes procent van de jaar winst. Voor ondernemingen die veel belang hebben bij merkre- clame is fondsenwerving zoals donderdag, met ongekende ruimte voor tv-commercie, toch al een lucratieve zaak. Een seconde zendtijd in het STER- spitsuur kost rond de achthon derd gulden. Een met goede ga ven gekochte presentatie in de 'hartelijke' atmosfeer van een goed bekeken nationale tv-ac- tie is echter uit reclame-oog- punt veel meer waard dan een STER-spot. In veel gevallen was de deel name van het bedrijfsleven donderdagavond dan ook voor gekookt. Maar een enkele keer werden ondernemingen ook voor het blok gezet. Zoals de Nederlandsche Credietverze- kering Maatschappij over kwam door het optreden van de echtgenote van premier Lub bers. Voorzitter H. Groen van de NCM stelde weliswaar een ton Van onz? rtv-redactie AALSMEER - Het noorden en het westen van het land hebben per bevolkingshoofd veel meer gegeven aan de aktie van Mies Bouwman dan het zui den en het oosten. Dit ontdekte het NIPO, dat het aantal verzonden machtigingskaarten heeft geteld. In totaal waren er don derdagavond elf uur 203.460 machtigingen bin nengekomen, 90 procent van wat peilingen hadden verondersteld. In Bra bant, Zeeland en Limburg is Mies' aktie slecht aan geslagen. In totaal kwa men er uit het zuiden 34.620 kaarten binnen, dat neerkomt op 62 procent van wat er in had moeten zitten. In de provincies Fries land, Drente en Gronin gen werden 27.970 kaarten geteld (112 procent van het doelgetal). In Gelder land, Overijssel en Ferl- voland kwamen er 36.740 kaarten binnen, slechts 82 procent van wat het NIPO verondersteld had. Het westen (Utrecht en de beide Hollanden) daaren tegen haalden 104.130 kaarten op, met 105 pro cent ook royaal boven het doel. Door Jan Koesen Het NIPO had om elf uur al vastgesteld dat de ge vraagde 20 miljoen om de hoek lagen. Toch ging de AVRO door met de 'officiële' scorelij st op de lichtkrant in de studio te Aals meer. Even voor elf uur mocht ik, zittende naast een tevreden Bisschoff van Heemskerck, voormalige opperstalmeester, en thans lid van het bestuur van de Stichting Spelen Ge handicapten Assen, uit diens mond vernemen dat het streef bedrag praktisch binnen was. Enkele uren later zou een woordvoerder van het NIPO, dat de stand bijhield, voor het scherm Bisschoffs verklaring bevestigen: om elf uur was al bekend dat de aktie geslaagd was. De AVRO, Mies, de Stichting en producer Joop van den Ende zijn dus rustig doorgegaan met de fictie alsof we er nog lang niet waren. ,We kregen zoge naamd exacte scorecijfers op de lichtkrant te zien, die abso luut niet klopten met de wer kelijkheid. Om half elf had Mies formeel 104.920 sponsors gestrikt, 5 minuten over elf meldde het scherm dat we bij de 161.347 waren aangekomea Om 23.50 uur lazen we dat de oogst 172.100 was en tien minu- De ministerswouwen Brinkman, Merryweather, De Korte en Lubbers in actie voorde Wereldspelen. ten over het middernachtelijk uur zat Mies volgens de licht krant nog maar op 198.200, een getal dat ruim zeventig minu ten eerder al overschreden was. Maar om elf uur was het NIPO al opgehouden met het tellen van de particuliere PTT- machtigingen en had toen pre cies 203.460 sponsors geturfd, goed voor 18.311.400. Daar wa ren nog niet bijgeteld de bij dragen uit andere particuliere bronnen afkomstig en datgene wat het bedrijfsleven op dat moment had verstrekt. Toch heeft de organistie het publiek in de zaal en thuis voor het scherm nog uren in de waan gelaten dat het bedrag er nog lang niet was. De AVRO-show was gepland tot rond half twee. Dat is zo'n beetje de uiterste tijd waarop uitzending nog lonend is, want zelfs ten tijde van de (valide) Olympische Spelen zaten toen midden in de nacht slechts 50.000 hardnekkigen aan hun scherm gekluisterd. Tevens vermeldde het kolossale sche mabord van Joop van den Ende bijna 70 onderdelen, die het programma tussen half negen en half twee moesten vullen, met ruimte voor het aktie-ver- loop en onverwachte ontwik kelingen Toen de Spelen te As sen al veilig waren gesteld, moest André van Duin nog ko men met zijn Flip Fluitkerel- pet, evenals BZN en vele ande ren die ingehuurd waren na elf uur. HILVERSUM (ANP) - Ruim drie miljoen Nederlan ders hebben donderdagavond tussen 20.30 en 24.00 uur gekeken naar de inzamelingsactie voor de We reldspelen voor gehandicapten, die door de AVRO-tv werd uitgezonden. Naar het tweede deel van het pro gramma, na 24.00 uur, keken 1,5 miljoen mensen. Het eerste programmadeel kreeg een waarderingscij fer van 7,2, het tweede werd met het cijfer 8,1 gewaar deerd. Dat heeft de AVRO vrijdag meegedeeld. Het programma, dat ge presenteerd werd door Mies Bouman, leverde ruim 24 miljoen op. Dat bedrag is bestemd voor de organisa tie van de wereldspelen in 1990 in Assen. Door Dirk Vellenga „Het is net als tegenwoor dig met Dynasty. De men sen verslonden het. Maar in mijn geval was het écht", zei zakenvrouw Gloria Vanderbilt vele ja ren later over het proces dat Amerika in de treu rige jaren dertig bezig hield. Zij was toen de minderjarige speelbal in de strijd tussen haar mon daine moeder en haar de gelijke tante Gertrude, die de miljonairsfamilie Van derbilt achter zich had. Van die familie-strijd en de rechtszaak, bekend als The Custody Tried, moest natuur lijk een füm gemaakt wor den. De AVRO zendt 'm uit, maandag het eerste deel, een week later (7 november) het tweede deel. De kleine, weer loze Gloria uit de mini-serie is nu een machtige vrouw van 64, die een mode-impe rium bestuurt en haar naam leende aan uiteenlopende ar tikelen als spijkerbroeken en dure geurtjes. In de eerste aflevering wordt uitgebreid aandacht besteed aan de stormachtige romance tussen haar ouders, de steenrijke Reginald Van derbilt en de prille Gloria Morgan. Reginald (gespeeld door Christopher Plummer) leefde als een losbol, stak zijn hele kapitaal in renpaarden en stierf toen zijn vrouw 22 jaar en zijn dochtertje Gloria 17 maanden was. Dekjonge weduwe verliet Gloria Vanderbilt. Amerika en de invloedssfeer van de Vanderbilts. Ze ves tigde zich in Parijs en nam haar dochter mee op haar uitstapjes naar Monte Carlo, Biarritz en Londen, 's Avons dook ze onder in het uit gaansleven en werd de kleine Gloria bewaakt door haar oma Laura Kilpatrick Mor gan en de Duitse gouver nante Emma Keislich. Gloria - foto archief de stem raakte erg gehecht aan deze twee dames en noemde ze liefkozend Naney en Dodo. Gloria zag haar moeder elke avond vertrekken en bleef achter met de angst dat ze nooit terug zou komen De film toont een grote slaapka mer met hoge schaduwen van schuifelende en fluiste rende vrouwen. Gouvernante Dodo lijkt met haar kolossale fuguur en haar harde, Duitse accent een figuur uit een nachtmerrie. Maar Gloria laat zich graag in de armen sluiten door haar 'Grote Oli fant'. Het evenwicht wordt ver stoord als moeder Gloria een verhouding krijgt met de Duitse prins Friedel Hohen- lohe. De kans bestaat dat ze met haar dochter intrekt in Schloss Langenburg en daar moeten oma Naney en Dodo niets van hebben. Oma scha kelt de Vanderbilts in, stuurt de kleine Gloria uit logeren naar tante Gertrude Vander bilt Whitney op Long Island en laat iedereen weten dat Gloria door haar moeder schandelijk wordt verwaar loosd. Tante Gertrude, een rol van Angela Lansbury (Jes sica Fletcher), vindt dat Glo ria in de schoot van de Van derbilts hoort en niet bij haar onverschillige moeder. Oma beïnvloedt Gloria zo dat het meisje brieven schrijft aan haar tante, waarin ze klaagt over het gedrag van haar moeder. De rechter krijgt de moeilijke taak uit te maken of Gloria bij haar moeder kan blijven of tante Gertrude het voogdijschap moet krij gen. De uitspraak maakt het er allemaal niet beter op. Gloria blijft bij tante Gertrude, maar de gouvernante moet weg, voorgoed. Moeder gaat in hoger beroep en krijgt na jaren touwtrekken gedaan dat ze haar dochter in va kanties en bepaalde week ends mag zien. De filmma kers hebben geen partij ge kozen in dit conflict. Gloria Vanderbilt zelf schuift in haar boek 'Once upon a time: a true story' de zwarte piet subtiel naar oma Naney. Ze beklaagt zich niet over het gedrag van haar moeder. Na haar 17e gaat ze steeds vaker naar haar moeder in Bever ley Hills om haar te volgen op de tochten langs dure ten ten en interessante mannen. Maar zover komt het film verhaal al niet meer. De film 'Gloria Vanderbilt' is ondanks het kinderleed en het gemanipuleer een vrien delijke afspiegeling van de werkelijkheid. Wie zich al leen al verdiept in de Van derbilts, ziet een familiehis torie waarin geldzucht de be langrijkste levensimpuls is en intimidatie een heel ge bruikelijk middel om iets te bereiken. De Nederlander Jan Aert- sen is de stamvader van het geslacht op Amerikaans grondgebied. Hij vestigde zich in 1650 op Staten Island. De Vanderbilts waren kleine boeren, totdat Cornelius Vanderbilt (1794-1877) een geweldig kapitaal opbouwde als eigenaar en kapitein van veerboten. Hij kreeg de bij naam Commodore en maakte op 65-jarige leeftijd nog een revolutionaire stap door zich helemaal te werpen op de spoorwegen. Via een kei harde tarievenoorlog, 'omko ping en slimme machinaties op de beurs schakelde hij zijn concurrenten uit en verza melde hij een aardig fortuin voor zijn 13 kinderen Wie denkt dat Gloria Van derbilt na haar emotionele kinderjaren een bescheiden en oppassende vrouw is ge worden, heeft het mis. Ze liet zich meeslepen door de gla mour van Hollywood en trouwde als bakvis met play boy Pat De Cicco. Op haar 21e trad ze in het huwelijk met Leopold Stokowski, de toen 63-jarige dirigent, die haar twee zoons, Stan en Christopher, gal Ook dat werd niets en Gloria pro beerde het met filmer Sidney Lumet en schrijver Wyatt Cooper. Rijkdom en ellende blijven hand in hand gaan voor de Vanderbilts. Deze zomer pleegde Christopher, de zoon van Gloria, zelfmoord. Voor lopig hebben de kijkers ech ter genoeg aan de strijd die zich afspeelde in de jaren twintig en dertig en die de AVRO in twee keer ander half uur op het scherm brengt. G1 beschikbaar voor 'Assen' maar wilde wel ruimte hebben om daar te zijner tijd reclame te maken. Die voorwaarde had waarschijnlijk een fiscale ach tergrond. Een woordvoerster van de NCM zei gisteren dat het toch 'een spontane reactie' was. De onderneming treedt al enkele jaren op als sponsor van hockey en squash en wil de ge handicaptensport ook wel een steuntj e in de rug geven Giften kunnen overigens ook voor particulieren een aftrek post voor de loon- en inkom stenbelasting opleveren. Af trekbaar is alleen het bedrag dat boven één procent van het onzuiver inkomen (of tenmin ste 120) uitgaat. Ook geldt een maximum, en wel van tien pro cent van dit inkomen. Donderdag 27 oktober is een historische dag, zei Mies Bouw man. Het was waar, de avond voor de Wereldspelen voor ge handicapten was de saaiste tv-avond van de laatste jaren. De Commissarissen voor de Media vonden dit zo'n bijzon dere actie dat bedrijven in de uitzending hun naam mochten noemen en er iets leuks bij mochten doen. Dat leverde een avondje amateurtoneel op. Douwe Egberts hield het sober: Mies dronk een kopje koffie met DE erop. Coca Cola ging verder: frisdrankmeisjes zongen het lied uit- de oude Cola-reclame. Stewardessen van de KLM vormden een musicalkoortje. Namens Philips, Robeco, Content Uit zendbureau en Heineken deden Ria Lubbers en drie andere ministersvrouwen een stukje met hoge hoeden. Een jury met Jacques d'Ancoa en Barry Stevens om dit goedbedoelde personeelsavond-werk te beoordelen, ontbrak er nog maar aan. Marcella Mesker kwam binnenrijden met een Fiat Tipo, voor START werd een spandoek ontrold, Jon- genelen Video Roosendaal en IBM kwamen alleen nadruk kelijk hun naam noemen. Abert Heijn liet een lopende band rollen met minister Ruding ernaast. Daarna stonden opeens alle kappers, bakkers, café-bazen en eigenaars van louche BV's in de rij om belangeloos een gebaar te maken naar As sen. Wervende teksten mochten niet van de Commissarissen. Toch prees Mies de KLM uitbundig: „Alles is goed aan onze grootste luchtvaartmaatschappij." Dat zal dus wel een kleine boete opleveren. Mies Bouwman was vanaf het begin in extase. Oh, wat leuk! Dol! Perfect! Enig! Ongelooflijk leuk! Wat gebeurt er nu allemaal? Een paar keer riep ze: „Iedereen is geweldig geëntameerd." Wat bedoelde ze? Enta meren betekent: aansnijden, beginnen Of heeft het in Aals meer een andere betekenis gekregen en werd de tekst haar ingefluisterd door Joop van de Ende, die af en toe op zijn knieën achter Mies zichtbaar was? Mies Bouwman deed het geroutineerd, ook al noemde ze Atje Keulen-Deelstra per ongeluk Stien Kaiser en dacht ze dat prinses Margriet de beschermvrouwe van de Wereldspe len was (terwijl Pieter president is). Zij kon het niet helpen dat het geen tweede 'Open het Dorp' werd Ze kondigde pro minenten aan, 'mensen waar u van houdt', maar we moesten het doen met figuren die bij elke actie in beeld komen, het geeft niet waarvoor, van Willebrord Frequin tot Lee Towers. De nationale grootheden die de avond spannend haden kun nen maken, lieten verstek gaan De Agemene Omroepvereniging AVRO deed hijgerig een beroep op ons Oranje-gevoel. Het Hele Volk moest achter de gehandicapten staan. Niet meedoen stond gelijk aan land verraad. Waarom Assen een zaak van nationaal belang is en de minister de reclame-regels aan de kant zette, werd niet duidelijk Niemand misgunt gehandicapten him wedstrij den, maar waarom zijn de Wereldspelen belangrijker dan bijvoorbeeld het helpen van mensen die zo zwaar gehandi capt zijn dat ze niet eens aan de simpelste vorm van'sport kunnen doen? Het doel heiligt te middelen, zeiden mensen die met het Oranje-gevoel gekeken hebben naar de wedstrijd W.-Duits- land-Nederland. Een slechte wedstrijd, maar het ging om het resultaat. Als de AVRO dat bedoelt met het Oranje-ge voel, dan verliep de actie-avond in de gepaste sfeer. De Ge handicaptenraad was bang dat deze omroep via de gehandi capten een 'een lekker programma' wilde maken. Die vrees bleek ongegrond. „Heb ik u een beetje lekker gemaakt?", vroeg Mies in het begin, het geld kwam er, maar lekker was het niet. Door Tom Smeets Voor de vijfde keer staat Lee Towers dit jaar in het gigan tische sportpaleis in Rotterdam, waar hij deze keer zelfs acht concerten zal geven, op 1,2,3,6,7,8,9 en 10 december. Omdat het om een lustrum gaat, spreekt hij zelf van 'The very best gala of the year'. Het gospel-repertoire van Lee Towers staat vanavond cen traal in de eerste van twee spe cials die de NCRV uitzendt. Ook daarin zijn de Jody's Sin gers te gast. De tweede special zendt de NCRV op 19 november uit. Van de vrees dat de Ahoy niet vol zal lopen, ligt Lee To wers allang niet meer wakker. Hij hoopt alleen dat de pech •van vorig jaar zich niet her haalt. „Toen ging tijdens de televi sie-opnamen werkelijk alles fout wat er op de wereld maar fout kan gaan", zegt hij. „Dan sta je echt' met de rug tegen de muur. Dat heeft m'n prestatie toen best nadelig beïnvloed. Er zitten meer dan zeven duizend mensen in de zaal, je bent bezig met een project dat verschrik kelijk veel geld heeft gekost en je hebt de televisie in huis. Dan wil je wel aangeslagen zijn." Veel scepsis ondervond hij ten aanzien van zijn nieuwe plaat, 'In harmony' geheten. Traditie getrouw staan er hele commer ciële covers op, onder meer van grootheden als Chris de Burgh, Lionel Richie, Labi Siffre en John Lennon ('Imagine'). Maar ook enkele gospels. En daar wringt de schoen. Lee, opnieuw in de verdedi ging: „A sinds jaar en dag heb ik stukken voor de plaat opge nomen die iets te zeggen heb ben. Ik heb altijd zorgvuldig vermeden om te zeggen 'nou moet je eens luisteren wat ik daar nu allemaal precies mee bedoel'. Ik heb geen enkele pre tentie. Op mijn nieuwe plaat staat een aantal schitterende gospels, maar ik heb dat niet opgenomen met de bedoeling dat ik plotseling een verschrik kelijke partij religieus ben ge worden. Toch is het voor hem iets nieuws. „Inderdaad, ik heb dus weer iets nieuws geprobeerd en dan heb je het weer. Veel men sen beginnen weer van 'zou je dat nou wel doen? Voordat je het weet zitje in de EO-hoek en ben je daar niet meer uit te Lee Toivers. - foto rob verhorst krijgen!' Zo'n vooroordeel slaat nergens op. Ik heb vorig jaar' tijdens het Ahoy-concert al een regelrechte gospel gedaan en dan zie je dat de zaal volledig uit z'n dak gaat. De teksten van deze lp hebben gewoon een hele positieve uitstraling, ze dragen, iets hoopvols uit." Kijkend naar de komende reeks van acht voorstellingen in Ahoy, zegt hij tenslotte: „Het hoeft niet elk jaar groter, als je het maar anders doet. Op gege ven moment houdt het op. Het is ook niet elk jaar groter ge weest, maar wel elk jaar an ders." AMSTERDAM (ANP) - B en W van Amsterdam heb ben Noortje van Oostveen benoemd tot hoofd voorlich ting in de hoofdstad. Zij zal in deze functie tevens optreden als woordvoerster van burgemeester E. van Thijn. Noortje van Oostveen (44) is nu eindredacteur bij het NOS- Journaal en was ook een tijd lang presentatrice van hel; Journaal. i

de Stem | 1988 | | pagina 33