BRAZILIAANSE BOND TRAINEERT VRIJ GAVE ROMARIO Schaatscoach Krook vreest versnippering van talent SPORT eyenoorder Roth verdachte in Hongaarse omkopingsrel PuinHoop binnen judobond Gantwarg bedreigt Sijbrands Shriver verder in Brighton STEM SPORT 2 ZATERDAG 29 OKTOBER 1988 T26 Debuut van Peter Houtman tegen Willem H EINDHOVEN - Op de valreep is het debuut van Romario bij PSV gered. Juist voor middernacht heeft PSV gisteravond via de telex de vrijgave ontvangen van de Braziliaanse voetbalbond. De bestuurders in Rio de Janeiro hebben tot op het laatste moment om onduidelijke redenen de af wikkeling van PSV's belangrijkste transfer van dit seizoen getraineerd. )en Haag wil èaatscentrum aten overkappen Damestop afwezig op NK allround Wereldkampioen shorttrack uit kernploeg Savsjenko onderuit Tyson contract bij omstreden manager Tsjiboerdanidze nadert schaaktitel Foreman: dertiende knock-out Baranco waardevolste honkballer H.M. Been directeur KNVB Zuidafrikaan mag boksen in Londen Sovjets in schaatsmarathon Amsterdam WK C-landen handbal dames i onze sportredactie jDAPEST - Antal Roth, speler n Feyenoord, behoort tot de ^dachten in het omvangrijke jlcopingschandaal, dat het voet van Hongarije momenteel in greep heeft toergy Sikloi, woordvoerder van de litie in Budapest, heeft dit vrijdag rldaard. Er zijn nog geen stappen tomen tegen de voormalige inter- üonal, momenteel bezig aan zijn jde seizoen bij de Rotterdamse club. Van een andere in het buitenland )ebuut op valreep gered spelende Hongaar, de voor het Oos tenrijkse SK Altheim uitkomende Antal Biro, heeft de politie de licentie ingenomen. Bij twaalf spelers van de Hongaarse club Pecs is het paspoort ingetrokken. In totaal zijn 39 spelers en officials verdacht van omkoping. Volgens de politie zijn zeven clubs uit de hoogste divisie van Hongarije bij de malversaties betrokken. Negen verdachten verblijven mo menteel nog in voorlopige hechtenis. Onder hen international Sallai en voormalig bondscoach Meszoly. Even als de andere verdachten lopen ze de kans tot een gevangenisstraf van drie jaar te worden veroordeeld. De be trokken clubs zijn Raba Gyoer, De brecen, Pecs, Bekescsaba, Honved, Ka posvar en Zalaegerzeg. „Veel van deze teams zouden niet meer op het hoogste niveau voetballen, als het spel eerlijk was gespeeld", aldus Sikloi. Sikloi zei dat officials, spelers en in een enkel geval zelfs een spelers vrouw in bepaalde gevallen ongeveer 25.000 gulden hadden betaald, om zich te verzekeren van een gelijk spel of een overwinning. „We betreuren het ten zeerste", verklaarde hij. „Niet al leen om juridische redenen, maar uit moreel oogpunt Duizenden mensen zijn belazerd. Zwakke prestaties van Hongaarse clubs in Europese toer nooien zijn zelfs op deze affaires terug te voeren. De voetballers wisten soms niet eens hoe ze op een eerlijke wijze konden winnen". Het onderzoek heeft betrekking op meerdere seizoenen. Vier wedstrijden van het seizoen 1987-1988 staan ter discussie, evenais twee wedstrijden van twee jaar eerder. Op 28 mei van dit jaar versloeg Zalaegerszeg het veel hoger geklasseerde Rabna Gyoer, 3-0. Trainer Meszoly, voormalig bonds coach en ex-international, heeft toe gegeven als oefenmeester van Zalae gerszeg bij het schandaal betrokken te zijn geweest. Meszoly zei de tegenstander ruim 20.000 gulden rijker te hebben ge maakt, nadat hij met zijn spelers tot de conclusie was gekomen dat zijn ploeg in een 'normale' wedstrijd vol strekt kansloos zou zijn. Met name voor Hongaarse begrippen gaat het hier om gigantische bedragen. Het ge middelde maandsalaris in het land ligt iets onder de 300 guldea Hongarije ging twee keer eerder gebukt onder een omvangrijk omko pingsschandaal. De onderzoeken leid den destijds tot minder resultaat. Vol gens Sikloi een gevolg van politieke druk „Veel werd met de mantel der liefde bedekt". Van onze sportredactie ROTTERDAM - Peter Houtman debuteert zondag bij Feyenoord in de thuiswedstrijd te gen Wilem II. Feyen oord ontving deze week van de Portugese voet balbond het transfer certificaat. Houtman tekende bij de Rotter damse formatie een contract voor een jaar. Houtmans vroegere werkgever, Sporting Lis sabon, bedong een trans- iersom voor de overgang van de Nederlandse voet baller. Houtman en Feyenoord bestreden die opvatting. Feyenoord be vestigde vrijdagmiddag dat voor de transfer van Houtman niets is betaald. Het is de derde keer dat Houtman, zeven-voudig international, bij Feyen oord onder contract komt Door Chris van Nij natten „Ze hebben deze zaak op een schandalige manier ver traagd", aldus PSV-manager Kees Ploegsma gisteravond laat. )EN HAAG (ANP) - Bur- meester en wethouders an Den Haag zijn bereid et schaatscentrum De Uit lof een lening van 4,2 mil ten gulden- te verstrekken oor de overkapping van schaatscentrum De Uit- Met ingang van het ïhaatsseizoen 1989/90 kan Ie overkapping klaar zijn; Ie werkzaamheden zouden afloop van dit schaats- kunnen worden ge- totale bouwkosten worden it op 5,5 miljoen gulden kap kost 4,9 miljoen. De rest ordt besteed aan verbetering de staantribunes en de ho- voorzieneingem Een actie het schaatscentrum le- rde ruim een half miljoen den op. De 'dakdekkers-ac- wordt nog voortgezet In t comité fondenswerving len onder anderen Ria Vis- en Hein Vergeer een actieve 1 Het na de lening en actie resterende bedrag moet men uit sponsorgelden en het Ministerie van Econo- ie Zaken. De Uithof meent te maken op innovatie- idie. In tegenstelling tot het atscentrum Thialf in Hee- veen wordt in Den Haag al- de 400-meterbaan over- Het middenterrein bijft n. De speciale constructie -Ut regen en wind buiten, zo- 't de schaatsomstandigheden '|jk zijn aan die van een vol- g gesloten hal. „Ik heb er geen idee van waarom de heren zo moeilijk hebben gedaan. Eerst vertelden ze dat er nieuwe afspraken rond de voorbereiding op het wereldkampioenschap voetbal van 1990 gemaakt moesten worden. Daarna begonnen ze over een nieuwe wet in Brazilië die de transfer van Romario zou bemoeilijken. We werden er hier met zijn allen knap moe van, maar ik ben blij dat de zaak nu eindelijk geregeld is". Romario de Souza Faria kan vanavond dus wel debuteren voor zijn nieuwe club. Dat komt het management van PSV goed uit, want het weg blijven van de Braziliaan zou bij de aanhang slecht gevallen zijn. Het Philips-stadion was gisteren vanwege het eerste optreden van de 22-jarige voet teller al vrijwel uitverkocht. Bij PSV is men vanaf woens dag druk in de weer geweest, om van de Zuidamerikanen toestemming te krijgen de voor zes miljoen gulden aange kochte Braziliaan - die bij PSV van 15 oktober jongstleden tot 30 juni 1991 onder contract staat - op te kunnen stellen. Een flink aantal telexen is naar Rio verstuurd, maar er volgde aanvankelijk geen enkele reac tie. Bij manager Kees Ploegsma viel de houding van de Brazilianen koud op zijn dak. „Ik verwacht de vrijgave binnen een of twee dagen los te krijgen", sprak hij begin deze week optimistisch. Gisteravond was het voor Ploegsma onduidelijk of de wijze van betaling aan Roma- rio's oude club Vasco da Gama problemen heeft opgeleverd. Zoals bekend betaalden de Eindhovenaren, door bemidde ling van de Nederlandse Mid- denstandsbank, op een bijzon dere manier de transfer van Romario. PSV kocht een lo pende staatsschuld van de Bra ziliaanse overheid af en be taalde via dezelfde overheid aan Vasco da Gama. Woordvoerder Bob Maas kant van de Stichting Arbeids zaken bevestigde gisteren, dat deze instantie zijn goedkeuring heeft gehecht aan het contrac teren van de onlangs op een pe naltystip in het huwelijk getre den Romario. Ook het Ministe rie van Sociale Zaken, dat eveneens zijn oordeel moet ge ven bij het aantrekken van een speler uit een niet-EG land, gaf een positief oordeel. NIEUWEGEIN (ANP) - Olympisch medaillewinnaar Ben Spijkers ontbreekt in de Nederlandse judoploeg, die het komende weekeinde deelneemt aan het toernooi om het Europees kampioenschap. Spijkers, die in Seoul brons veroverde en zijn clubgenoot Hans Buiting trok ken zich deze week terug. Middengewicht Spijkers wordt vervangen door Rob Henne- veld. De plaats van zwaarge wicht Buiting tijdens het toer nooi in Visé (B) wordt ingeno men door Dennis Raven Spij kers en Buiting volgden het ad vies hun clubtrainer, Wim Vis ser. De coach van Judo Ryu en bondscoach Chris de Korte zijn bijzonder ontstemd over de lange onzekerheid die bestond omtrent de deelneming van Nederland aan het toernooi. Een eis van De Korte om met tien judoka's naar het toernooi te gaan werd afgewezea De Korte omschrijft de topsportsi tuatie binnen de JBN als een 'trieste puinhoop'. „Twee weken voor het toer nooi is pas besloten naar het toernooi ook een herenploeg af te vaardigen", verklaart Toon Harks, waarnemend voorzitter van de Judobond Nederland. „Voor de dames was een spon sor gevonden. Wij vonden dat we daar met de heren niet kun nen wegblijven. Maar het is (ADVERTENTIE) I Orkanen troffen miljoenen in Midden-Amerika en de Philippijnen. 00DHULP ORKANEN R0 555 DEN HAAG Mensen in Nood, Memisa, Novib/Gast aan Tafel, het Nederlandse Rode Kruis, Stichting Oecumenische Hulp, Terre des Hommes, Secretariaat C. Houtmanstraat 17,3572 LT Utrecht. Romario in zijn nieuvoe shirt, vanavond speelt hij voor het eerst een officiële wedstrijd op Nederlandse bodem. foton* natuurlijk een bar slechte voorbereiding". De laatste jaren heeft Neder land meermalen bij het Euro pese landentoernooi om finan ciële redenen verstek laten gaan. Aanvankelijk zou dat dit jaar in Visé, net over de grens onder Maastricht, opnieuw het geval zijn. De Korte: „Het geld was dit voorjaar nodig om de afscheidsreceptie van Henk van Oosten te financieren".. Toen de scheidende JBN-prae- ses dat vernam, besloot hij zelf zijn afscheid te betalen. HEREN: tot 60 kg: Berenstein (Spijkenisse), tot 65 kg: Quist (Maassluis), tot 71 kg: Van den Berg (Amersfoort); tot 78 kg: Wurth (Maassluis), tot 86 kg: Hen- neveld (Maassluis), tot 95 kg: Meijer (Amersfoort), boven 95 kg: Raven (Amsterdam). DAMES: tot 48 kg: Jessica Gal (Amstelveen), tot 52 kg: Akker mans (Heerenveen), tot 56 kg: Jenny Gal (Amstelveen), tot 61 kg Gross (Vlaardingen), tot 66 kg: Stoeltjes (Haarlem), tot 72 kg: Van Dorssen (Sas van Gent), boven 72 kg: Seriese (Zevenbergen). Door Rob van Deursen BAARN - Ab Krook, de coach van de Nederlandse heren-kernploeg is niet ge lukkig met de nieuwe ont wikkelingen binnen het na tionale schaatsen. Het feit dat Yvonne van Gen- nip en Leo Visser zich buiten de officile KNSB-ploegen opstel den en in de aanloop naar de grote, internationale toer nooien hun eigen weg zullen kiezen, betreurt Krook ten zeerste. „Een verarming van onze sport", noemde de schaatstrai- ner, die Henk Gemser opvolg de, het gisteren tijdens de voor- BAARN - De beste schaatsenrijdsters van Nederland doen dit sei zoen niet mee aan het toernooi om het nationaal kampioenschap. De titel strijd wordt op 28 en 29 ja nuari in Den Haag gehou den. De Nederlandse kernploeg verblijft op dat moment al in de Ver enigde Staten. De selectie van de nieuwe bondscoach Jan Wiebe Last vertrekt al tien da gen voor aanvang naar Lake Placid, waar op 4 en 5 februari om het wereld kampioenschap wordt ge reden. Het Amerikaanse toernooi is het eerste van een reeks van drie wed strijden. Twee dagen na Lake Placid volgen we reldbekerwedstrijden op de hooglandbaan in Butte in de staat Montana en het weekeinde daarna op de Olympische indoor- baan in Calgary. Nationaal kampioene Van Gennip en de titelhouder bij de heren, Leo Visser, hoeven niet te voldoen aan kwalificatienormen voor de nationale titel strijd (afstands en all round). Het tweetal wordt automatisch toegelaten tot beide toernooien. stelling van de kernploegen in Baarn. Persoonlijk kon Krook wel begrip opbrengen voor het verlangen van Van Gennip en Visser naar meer maatschap pelijke zekerheid, maar hij vreesde dat het tweetal in de komende jaren navolging zal krijgen. „En dan is het hek van de dam", zo gaf Krook met na druk aan „Je hebt juist routi niers in een kernploeg nodig om de jonge jongens op te van gen. Leo Visser en Gerard Kemkers hebben de laatste ja ren veel geleerd van Hein Ver geer. Die op zijn beurt pikte een hoop op van Hilbert van der Duim. Die wisselwerking dreigt nu weg te vallen. Kijk, Yvonne van Gennip en Leo Visser hebben in de personen van Kloosterboer en Koops er varen mensen achter zich staan, terwijl Vergeer als ma nager het schaats wereldje uiteraard uitstekend kent. Maar zodra er in de komende jaren meer van die groepen buiten de kernploegen om zou den onstaan, krijg je een ver snippering van talent. En daar naast zijn er in Nederland niet zo veel trainers met internatio nale ervaring beschikbaar om die nieuw te vormen schaatr steams te begeleiden. Voor we het weten slaan we dan de weg terug in". De 21-jarige Gerard Kem kers, de enig overgebleven Ve teraan' in de formatie van Ab Krook, voelt met zijn coach mee. „Niets ten nadele van de jonge jongens die er voor dit seizoen bij gekomen zijn, maar ik voel me soms wel eens erg oud. Vaak speel ik een soort vader voor ze om die knapen de weg te wijzen", aldus Kemkers, die tot en met vorig Olympisch seizoen vaak een twee-eenheid vormde met Leo Visser. „Ja, ik mis hem soms", bekende Kem kers eerlijk „We waren voor elkaar een klankbord en in de training joegen we elkaar op. Dat ontbreekt nu te vaak". De all-round-kernploeg, die van 5 tot en met 19 oktober een trainingskamp in het Beierse Inzeil afwerkte, bestaat naast Kemkers dit seizoen uit Bert Koopmans (Norg), Ben van der Burg (Den Hoorn), Thomas Bos (Den Haag), Anne Jan Portijk (Heerenveen) en Bart Veld kamp (Den Haag). De dames allround-kernploeg, die onder leiding staat van Jan Wybe Last bestaat uit Marga Preuter (Epse), Ingrig Paul (Zevenhui zen), Herma Meijer (Assen), Petra Moolhuizen (Weesp), Ma rieke Stam (Egmond aan Zee) en Anja Bollaart (Lage Zwalu- we). De dames-sprint-formatie wordt gevormd door Christine Aaftink (Baambrugge) en In- grid Haringa (Amsterdam), terwijl sprintcoach Eppie Bleeker ook de heren Jan Ykema (Harlingen), Menno Boelsma (Nootdorp), Maarten Noyens (Den Haag) en Arie Loef (Eindhoven) onder zijn hoede heeft Voor de kernploegen werd voor komend seizoen een be drag van 660.000 gulden door de KNSB uitgetrokken. Dat is 160.000 gulden minder dan in het vorig, Olympisch schaats- jaar. Maar volgens Dirk van Zanten, de voorzitter van de Begeleidings Commissie Kern ploegen zal de totale som uitko men op een miljoen guldea BAARN - Peter van de Velde, wereldkampioen shorttrack, heeft zich uit de kernploeg teruggetrok- kea De 21-jarige rijder uit Zoeterwoude kan door zijn werk als vrachtwa genchauffeur niet langer de centrale trainingen volgea Van de Velde wil wel nationaal en interna tionaal aan de shorttrack competitie blijven mee doen. Daartoe bereidt hij zich voor in de ijshal in Leiden Van de Velde werd vorig seizoen in het Ameri kaanse St Louis de eerste Nederlandse wereldkam pioen shorttrack Bij de Olympische Spelen in Calgary was shorttrack dit jaar demonstratie- sport. Daar won Van de Velde met zijn ploegma ten goud op de aflossing. De Zoetewoudenaar wil zijn wereldtitel verdedi gen in het Engelse Solo- huil. Door zijn vertrek uit de kernploeg zal hij zich daarvoor tijdens de natio nale titelstrijd in Assen moeten plaatsen. NIEUWSOVERZICHT INDIANAPOLIS (Rtr) - Larissa Savsjenko, die bij de Olympi sche Spelen bijna Steffi Graf versloeg, is donderdag in de tweede ronde van het 100.000 dollar toernooi van Indianapolis verslagen door een qualifier. Louise Allen, die op de 175ste plaats van de wereldranglijst staat, versloeg de nummer zes tien met secuur spel vanaf de achterlijn met 6-1,2-6,6-2. Belangrijkste resultaten tweede ronde: Garrison (Vst) - Bykova (Sov) 6-0,6-3, Martin (Vst) - Reis (Vst) 6-3,6-2, Allen (Vst) - Savsjenko (Sov) 6-1,2-6,6-2, Rehe (Vst) - Daniels (Vst) 6-1,6-4. NEW YORK (AFP/SID) - Bokskampioen Mike Tyson treedt in dienst van de omstreden manager Don King. Tyson, wereldti telhouder in het zwaargewicht, zal fungeren als promotor. 'Iron Mike' ondertekende donderdag een contract bij King. De handtekening van Tyson betekende tevens een einde van zijn verbintenis met Kings grote tegenstander, Bill Cayton Die had aangekondigd, de bokscommissie van de staat New York in te schakelen indien King zich zou gaan bemoeien met het ge vecht van Tyson tegen de Brit Frank Bruno. Als Tyson er mee akkoord gaat, vindt dat treffen op 14 januari in Las Vegas plaats. Inzet is de wereldtitel in het zwaargewicht. TELAWI (DPA) - Maja Tsjiboerdanidze is nog een half punt verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De 27-jarige schaak- ster uit de Sovjetunie heeft na de dertiende partij in haar twee kamp tegen haar landgenote Nana Joselina een voorsprong van twee punten: 71/2 om 51/2. De dertiende partij, donderdag afgebroken, werd vrijdag zonder verder te spelen remise gege ven. MARSHALL (SID) - De vroegere wereldkampioen George Fo reman acht zich een vooraanstaande kandidaat om wereld kampioen boksen Mike Tyson uit te dagen. De Amerikaan be haalde donderdag na zijn come-back in maart 1987 zijn der tiende kock-out zege. „Ik ben tegenwoordig een betere bokser dan tevoren", ver klaarde Foreman, die inmiddels veertig jaar is. Foreman sloeg Tony Fulilangi in Marshall in de staat Texas drie keer neer. Dat gebeurde in de tweede ronde. „Nu moet Tyson mij einde lijk als tegenstander accepteren". UTRECHT (ANP) - Judsel Baranco is uitgeroepen tot waarde volste speler van de Nederlandse honkbalcompeittie. Samen met Bill Groot was Baranco, die uitkomt voor Giants, tevens de beste slagman. Beste werper van het seizoen was Haitze de Vries van Haarlem Nicols. Mike Carson van Sparta werd onderscheiden omdat hij twintig keer de bal over de hekken van het buitenveld deed be landen. De onderscheidingen werden vrijdag in Utrecht uitgereikt De 25-jarige Baranco maakte dit jaar als werper en als slag man indruk. Als pitcher won hij zeven wedstrijden en verloor er drie. Hij produceerde 78 honkslagen, waaronder vijftien ho meruns. Om disciplinaire redenen werd hij niet gekozen voor het Nederlands team. ZEIST (ANP) - De heer H.M. Been wordt de nieuwe directeur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. Been treedt me dio 1989 in dienst als opvolger van E.J. van Eijk, die dan de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Been, momenteel werkzaam als gemeente-secretaris van Zwolle, is 39 j aar De aanstaande directeur van de KNVB, woonachtig in Nieuw- leusden, bekleedde na het beëindigen van zijn studie functies bij de gemeentes Nijmegen, Veendam en Zwolle. In Zwolle werkte hij sinds 1980 als adjunct gemeente-secretaris. In 1986 werd hij benoemd tot gemeente-secretaris. Over de exacte datum van de indiensttreding van Been wordt nog nader overleg gevoerd. LONDEN (Reuter) - Het Hoger Gerechtshof van Londen heeft de wereldboksassociatie WBA toestemming gegeven het ge vecht tussen de Zuidafrikaanse kampioen Brian Mitchell en uitdager Jim McDonnell uit Groot-Brittannië door te laten gaan. Het gaat om een gevecht om het wereldkampioenschap in het j unioren lichtgewicht Promotor Micky Duff was bij het Hoger Gerechtshof in beroep gegaan tegen een eerdere gerechtelijke uitspraak, die het voor woensdag geplande duel had verboden Argument voor het verbod was de anti apartheidspolitiek van Zuidafrika. AMSTERDAM (ANP) - De eerste schaatsmarathon om de KNVB-beker, zaterdagavond op de Jaap Edenbaan te Amster dam, wordt een bijzondere. Drie Sovjets verschijnen naast de Nederlandse top aan de start. Het zijn Mozin, Botsjkarjov en Korotkov, zonder uitzondering cracks op de lange afstanden Zondag keert het drietal terug naar de Sovjetunie. Afhankelijk van hun eerste ervaringen wordt bekeken of zij het gehele sei zoen aan de Nederlandse marathons zullen deelnemen PARIJS (ANP) - De Nederlandse damesploeg had vrijdag een vrije dag in het wereldkampioenschap zaalhandbal voor ei landen In beide groepen werden twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen: Groep A: Portugal - Griekenland 26-8, Spanje - IJsland 19-12. Stand: 1. Frankrijk 2-4,2. Spanje 2-4,3. IJsland 2-2,4. Portugal 3-2,5. Griekenland 2-0. Groep B: Zwitserland - België 16-12, Zweden - Italië 30-10. Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Zweden 2-4, 3. België 3-2, 4. Zwitserland 3-2,5. Italië 2-0. PARAMARIBO (ANP) - Nu de wereldtitel buiten bereik dreigt te geraken, vormt oud-wereldkampioen Ana toli Gantwarg een bedrei ging voor de tweede plaats van Ton Sijbrands bij het dammen in Paramaribo. De Witrus won in de zeven tiende ronde overtuigend van de Braziliaan Jose Maria. Sij brands liet na ruim vijfeneen- half uur spelen zijn achtste zege aantekenen door Hugo Kemp te verslaan. Beide oud wereldkampioenen hebben nu even veel verliespunten, maar Gantwarg heeft een partij minder gespeeld. Koploper Tsjizjov had een vrije ronde maar behield de eerste plaats. Uitslagen zeventiende ronde: Sa- diek (Sur) - Jansen (Ned) 1-1, Al- faisi (Sur) -Issalene (Fra) 2-0, Bal- jakin (Sov) - Van der Zee (Ned) 1-1, Autar (Sur) - Wallen (era) 2-0, Jose Maria (Bra) - Gantwarg (Sov) 0-2, Bonnave (Fra) - Korenevski (Sov) 1-1, Sijbrands (Ned) - Kemp (Sur) 2-0, Van Aalten (Ned) - Valneris (Sov) 1-1, Leandro (Bra) - Mamina N'Diaye (Mal) 0-2. Clerc (Ned) en Tsjizjov (Sov) waren vrij. Stand: 1. Tsjizjov 24 (15), 2. Sij brands 24 (16), 3. Gantwarg 22 (15), 4. Clerc 21 (15), 5. Baljakin 21 (16), 6/7. Korenevski en Valneris 20 (15), 8. Mamina N'Diaye 19 (15), 9. Jan sen 18 (15), 10. Leandro 18 (16), 11. Autar 17 (16), 12. Van Aalten 16 (16), 13. Van der Zee 14 (15), 14. Jose Ma ria 12 (15), 15. Kemp 9 (15), 16. Sa- diek 9 (16), 17. Bonnave 8 (16), 18. Is salene 7 (15), 19. Alfaisi 7 (16), 20. Wallen 2 (15). BRIGHTON (SID) - Pam Shriver heeft vrijdag de halve finales van het met 500.000 gulden gedoteerde tennistoernooi van Brighton bereikt. De Amerikaanse versloeg de Westduitse Sylvia Hanika in twee sets, 7-5, 6-2. Manuela Maleeva bereikte eveneens de laatste vier. De Bulgaarse was te sterk voor Sandra Cecchini uit Italië 6-3 6-2. De uitslagen zijn: Shriver (VSt) - Hanika (WD1) 7-5 6-2, Maleeva (Bul) - Cecchini (Ita) 6-3 6-2, Graf (WD1) - Tauziat (Fra) 6-3 6-2, McNeil (VSt) - Kohde (WD1) 6-2 6- 3* De eerste uitslagen van de kwartfinales in het met 2,2 mil joen gulden gedoteerde tennis toernooi» in Parijs zijn: Gilbert (VSt) - Forget (Fra) 7-6 6-2, Mansdorf (Isr) -• Krickstein (VSt) 6-3 7-6.

de Stem | 1988 | | pagina 13