Mensen willen winnaars zien vallen' 1 «zkrecitie I REIZEN JSXL REAL MADRID EO BEENHAKKER I0EKT DE PRIKKEL 'T Hongarije Tours ROMMELMARKT Vi HAAN FRIET 3.7! ZATERDAG 29 OKTOBER 1988 OT-BRITTANNIE )OSTENRI JK HONGARIJE Bang avontuurlijk MARATHONSCHAATSER RICHARD VAN KEMPEN WEER DE TE KLOPPEN MAN Twee keer Niveau Radio Van Kleef 13! MADRID - „Ik ben op zoek naar de prikkel. Niet voor mezelf, maar bij de ploeg. Real Ma drid speelt de laatste jaren met hetzelfde elf tal. Eentje weg, eentje er bij. Maar steeds de zelfde principes". TE KRUISLAND OP ZONDAG 30 OKTOBER IN SIEMBURG Tot ziens Bij vonnis van 26 o] ber 1988 van de Arroni- dissementsrechtbank Middelburg zijn Sonke (ondernemer) ei zijn echtgenote N. Dek ker wonende te Zaam- slag (4543 AL) aan dl Ridder Robertstraat lf in staat van fai! ment verklaard met noeming van de edel achtbare heer mr. A.. Schuering tot rechter commissaris en van on dergetekende als curator Adriaanse Van der Weel Mr. J. A.M. de Kerf Postbus 25 4530 AA Terneuzen. van vernieuwin g nadert OCHURE, vak. verblijven in Engeland, Wall ior, v. Nijenrodeweg 893, A'dam. 020-442161. llPrikkel? Verzadiging? Zo oud lijn ze toch niet? Leo Beenhakker: „Vazquez, Llorente en Sanchis zijn 23, Mi chel, Soldana en Butragueno S, Vraag aan een jongen van Madrid van 23, 24 jaar, wat hij de laatste vijf jaar ge wonnen heeft. Dan zegt-ie: Twee UEFA-cups en drie landstitels'. Dan zijn ze 24 jaar! Winnen, het is zo normaal voor a Dan dreigt automatisch verzadiging". „Camacho, die weet beter. Die is 32. Gallego ook. Die gas tei weten dat je niks cadeau krijgt. Dat leer je wel als je al les hebt meegemaakt. Jongere tpelers moeten in dat begrip groeien. Daarover wordt bij ons uren gepraat. Ik ben dit seizoen heel rustig begonnen. Nu wordt er weer agressief ge traind. Heel agressief, echte schoppartijen. En dan zie je ze weer stuk voor stuk terugko men". Marathon-schaatser Ri chard van Kempen: weer op jacht naar zege in KNSB Cup-klassement. - fotoanp Wat wit er voor jou nog te winnen, waar haal je de motiva tie vandaan? Richard van Kempen: „Ik heb in betrekkelijk korte tijd veel gewonnen, maar er blijven nieuwe doelen voor mij. Ik moet mijn KNSB-titel verdedigen en ga op recordjacht Mijn aantal overwinningen staat nu op 29. Alleen Jan Kooiman, Co Giling en Dries van Wijhe hebben meer overwinningen op hun naam staan. Er is concurrentie genoeg om gemotiveerd bezig te blijven. Yep Kramer, Jan Eise Kromkamp, Andries Kasper en Frits Schalij zijn de jongens waarvoor ik moet oppassen. Daarnaast zijn er nog wat out siders". „Maar niet alleen de sport is voor mij belangrijk. Mijn baan is me toch ook veel waard. Ik kan me het idee van de ploeg rond Yvonne van Gennip en Leo Visser best voorstellen. Een maatschappelijke carrière telt in Nederland nu eenmaal zwaar. Bovendien, sport, tja, ik relativeer heel sterk. Laatst kregen mijn vader en ik een aanbod om in Detroit een groot karwei te beginnen. Om dat werk te klaren moeten we vol gend jaar voor een paar weken naar Amerika. Als het me daar goed bevalt en er zijn mogelijk heden om een goed bedrijf op te zetten, blijf ik er misschien wel. Ik bedoel maar. De 24-jarige marathontopper, die de afgelopen drie seizoenen het KNSB Cup-klassement op zijn naam schreef en tweemaal de Heineken-zesdaagse won, spreekt duidelijke taal. Van Kempen, voor halve dagen werkzaam in het rietdekkersbe- drijf van zijn vader, ging het in zijn nog korte carrière sportief en financieel voor de wind. In totaal kwam Van Kempen tot 29 overwinningen. De introverte schaatser koos al op jonge leef tijd voor de marathon. De beklemmende en tijdro vende bezigheden van de kern ploeg stonden hem niet aan en zijn grote liefde, het wielrennen, vond hij te vals. Via selectie wedstrijden wil Van Kempen zich plaatsen voor de nationale afstandskampioenschappen op de tien kilometer en 's zomers rijdt hij als wielerliefhebber rond in kermiskoersen. De Nieuwvener kiest zijn eigen weg en bepaalt samen met in spanningsfysioloog Jos Geysel de trainingsprogramma's. Het komend seizoen rijdt Ri chard 'Poeske' van Kempen in de Sony-ploeg van begeleider Geysel. De marathonkampioen vertrekt uiteraard als kopman, bijgestaan door Aad Grimber gen, Andy van der Pauw en Jan Oliemans. Vorig jaar reed Van Kempen in de inmiddels opge heven ploeg van Labello samen met onder andere Erik Jan van den Boogert, maar aan die sa menwerking kwam een einde. „Erik Jan is zeer ambitieus en dan moet je natuurlijk niet in één ploeg met de sterkste man van het peloton gaan rijden", klinkt het nuchter uit de mond van Richard van Kempen. „Hij heeft dat ook open en duidelijk daagse KERSTREIS naar BUDAPEST nco (4-sterren). Perfect verzorgd (h.p.), kers is, excursies door Budapest en naar Puszt nauknie. Vertrek: 22/12. Prijs: f 699,- p.p. jij ANVR-Reisbureau of GéGé Hongarl Pours, Arnhem. TeL 085-435050." Nieuwe Plein 11 a, Arnhem 085-435050 5 '88/'89 is uit. Auto-, bus- en vliegreizen. Ie aanbiedingen herfst en kerstreizen. flF.UWJAAK in Praag/Boedapest/Wenen op heen- en terugreis. Gratis folder Hl" IC&i de beste in Hongarije. TeL 077-872453. „Mórgen moeten we tegen Murcia. Voor dat ploegje ben ik banger dan voor Barcelona of ie Europa Cup-wedstrijd tegen Gornik Zabrze. Dan hoef je weinig te doen. Maar Murcia.." „Weet je wat ik doe? Ik gooi er twee, drie uit Grote jongens dus. Zet ik op de bank. Dan denken die anderen, kolere, ge beurt hier nou? Wordt Michel er uit geflikkerd, zou die toch niet zo goed gespeeld hebben? Mag ik ook wel gaan oppassen. Dat is de hele hondetruc. Er ge beurt weer iets met ze". „Het wordt natuurlijk steeds moeilijker. Real Madrid is drie keer op rij kampioen geweest. Geen club wordt twintig keer achter elkaar kampioen. Er zal een jaar zijn dat Real Madrid om de tweede of derde plaats moet gaan spelen. Vorig jaar speelden we iedereen en alles weg. Gelukkig is Barcelona er nu bijgekomen. Is er tot het eind strijd. Het is toch een KLEINE I PROFESSIONELE I UITSTEKENDE GROEPEN I REISBEQELEIDINQl MATERIALEN RONDREIZEN EXPEDITIES Marokko Afrika Scandinavië Marokko Zuid Europa Turfcija Indonaslè Egypta TREKKINGS Marokko: Ski- en mulldlertreks Thailand: Motor trekking BOEK NU MET EIGEN GROEP 8e deelnemer gratie! 5^030-79.25.41® INTERNATIONAL bRqhrqotkT) ubriek wordt ijks gelezen meer dan miljoen erlanders kor Eddy van der Beek NIEUWVEEN - Internatio nale erkenning. Deze twee woorden staan centraal in wt denken van de moderne marathonschaatser. Ge tijd van Hollandse folklore is 'oorbijde marathontop wil zijn fport naar een hoger niveau til- Ln. Ma de 'proloog' in Assen afge- 'open donderdag begint van- av°hd in Amsterdam de reeks Wedstrijden om het KNSB Cup- kiassement, de nationale com petitie voor de marathonschaat sers. En al voor er maar een me ter serieus is geschaatst, is er reeds een conflict. Klaas Verwey, man van het eerste uur en promotor van de marathonschaatsers, was van Plan drie internationale wed strijden in Inzeil, Heerenveen en Den Haag te laten rijden. De ftMSB en het gewest Friesland n het bijzonder vonden de fi- "eiciële risico's te groot en blie- ten de zaak af. Marathon- chaatser."' Andries Kasper i^hreef namens zijn kameraden een brandbrief en wacht nog op antwoord. „Binnen de KNSB is het ma- rathonschaatsen nog steeds een ondergeschoven kindje", zegt Richard van Kempen, gezeten op de tweezitsbank van zijn wo ning in Nieuwveen. „De laatste jaren is er veel verbeterd, zeker, maar als het er echt op aan komt, stuiten wij nog steeds op oude structuren. Wij willen het marathonschaatsen internatio nale allure geven. Dan zullen er wel serieuze internationale wedstrijden moeten worden ge reden. Zeker een wedstrijd in Inzeil, waar altijd veel schaat sers van internationaal niveau aanwezig zijn, zou een grote stap in de goede richting bete kenen. Wij schaatsers kunnen direct contact leggen. De blauwe blazers zouden later or ganisatorisch goed werk kun nen doen". tegen me gezegd, ik kan dat wel waarderen. Vorig jaar is het voorgekomen dat in de Labello- ploeg niet alle neuzen dezelfde kant op wezen. Dat kan natuur lijk niet. Dit seizoen liggen de zaken in onze ploeg duidelij ker". Hoe kan het marathonschaat sen (nog) aantrekkelijker uxrr- den gemaakt voor het publiek? Richard van Kempen: „De in voering van periode-titels bleek achteraf een miskleun. Er werd te veel gerekend, er was te wei nig strijd en de beslissingen wa ren te snel gevallen. Het idee dat ploegentactiek de wedstrijd lam zou leggen vind ik onzin". „Het publiek moet daar ook naar leren kijken. Bovendien, je kunt met een ploeg niet een hele wedstrijd controleren. Wil je als individualist bij de eersten ein digen dan moet je mee, moet je net zo veel slagen maken en ga ten dichtrijden. Dat kan heel spectaculair zijn". Er is kritiek geweest op jouw manier van rijden. Jij zou te verdedigend, te berekend schaatsen en weinig initiatieven nemen? Richard van Kempen: „Als je vaak wint, krijg je kritiek. Dat is altijd zo. Mensen willen win naars zien vallen. Toen ik voor de eerste keer Hilbert van der Duim versloeg vond iedereen mij fantastisch. Typisch Neder lands. Later bleef ik winnen en iedereen hoopte dat ik op mijn bek zou gaan. Ook typisch Ne derlands. Ik voel dat wel. Voor mij is het een uitdaging, maar ik voel geen extra druk. Ik ben wel eens nerveus, natuurlijk, maar ik weet precies wat ik aan het doen ben. Mijn traininspro- gramma is afgestemd op preste ren, houd ik me daaraan, kan ik weer een eind komen". drama dat ze vorig jaar op 23 punten van ons eindigden? Die clubs horen naast elkaar te staan. Maar in de afgelopen 25 jaar zijn wij 14 keer kampioen geweest en zij twee keer. Dat is toch absurd. Zeker als je ziet hoeveel geld Barcelona jaar lijks uitgeeft. Dat stadion daar zit altijd vol, het geld stroomt binnen. Real en Barcelona zou den altijd om de titel moeten spelen en één keer in de vier jaar zou een andere ploeg met de eer mogen strijken. Hooguit dan". „Johan Cruijff kwam, zag en ruimde tachtig procent van de spelers van Barcelona op. Dat heeft hij overigens razend goed gedaan, maar dat terzijde. Ik kwam bij Real Madrid op een moment dat het elftal net kam pioen geworden was en de UEFA-cup gewonnen had. Toen kon ik niet veel anders doen dan met dezelfde basis beginnen. Pas na drie maanden ben ik wat details gaan veran deren. Michel bijvoorbeeld, die voetbalde maar wat voor de blote kont weg. Nu hij aan de zijkant speelt, kan hij alles. We spelen nu anders dan twee jaar terug. Dat is geleidelijk gegaaa Een club als Real Madrid kun je niet in één dag veranderen. Het blijft het succesvolle geheel dat het al jaren is. Real Madrid is een instituut dat alles wint, op alle fronten. De jeugd wint alle prijzen. Dat gooi je niet om. Nooit". Je bent hier nu twee jaar suc cesvol. Dit jaar loopt je contract af. En dan? Leo Beenhakker: „Tja... (stilte) De tijd is gekomen dat ik daar thuis af en toe over zit te filoso feren. Misschien is het beter te stoppen. Denk ik weieens. Ik heb geleerd met druk om te gaan, dat is het niet In het be gin was ik vreselijk gebeten op alles wat er gebeurde. Nu heb ik leren relativeren, dat werkt toch gemakkelijker. Ervaring, door de wol geverfd, noemen ze dat. Hoe dan ook. Als je in staat bent als trainer van Real Ma drid je contract vol te maken, dan betekent dat iets in de voetballerij. Neen, ik ben niet blasé geworden. Integendeel, ik heb nu al het gevoel: Dit neemt niemand mij meer af". ■Je bent twee keer kampioen geworden. Vorig jaar was Real Madrid het sterkste clubteam wn Europa, maar struikelde over PSV. Is de Europa Cup een obsessie? Leo Beenhakker: „Voor mijzelf niet. In de Spaanse denkwijze is het landskampioenschap het hoogste. Voetbal is hier meer dan alleen een wedstrijd. Het is politiek. Een landstitel geeft nationaal aanzien, veel belang rijker dan de Europa Cup. Dat is nergens zo, behalve in Span je". „De spelers en ik kijken daar natuurlijk anders tegenaan. Vooral de spelers. De meesten zitten hier al van kinds af aan. Die willen intrede doen in de geschiedenis van de club. Voor de generatie van Butragueno zijn Gento, Di Stefano en Amancio begrippen. Die jon gens van rond de 25 zeggen: 'Ik wil in de historie van de club voortleven'. Ehh, dat wil ik dus ook". „In de twee jaar dat ik hier zit, ben twee keer kampioen geworden. Dat is dus prachtig in Spanje. Maar je droomt van één keer het hoogste. En dat is die Cup met de grote oren". En na dit seizoen? Leo Beenhakker: „Jezus, het is oktober. Goed of slecht wordt aan het eind van de rit bepaald. Maar soms zit ik thuis en denk na. Goed glas in de hand, si gaartje. Zonder beslissingen te nemen. Dan filosofeer ik zo van: Drie jaar is eigenlijk wel goed geweest. Na de winst op Barcelona denk ik, ik kan er wel weer effe tegen. Maar het kost kracht. Erg veel kracht, 45 weken per jaar, 70 wedstrijden. Belangrijke wedstrijden. Want Real Madrid speelt alleen maar belangrijke wedstrijden. Ik heb niks tegen werken hoor, verre van dat. Maar je moet ze toch elke dag scherp houden. En dat wordt een steeds groter pro bleem". Jij staat tussen de spelers in plaats van er boven. Leo Beenhakker: „Wie tus sen de spelers staat heeft het voordeel dat hij aardig kan zijn of iedereen kan raken die hij wil. Overwicht wordt niet be paald door 'er tussen' of 'er bo ven'. Altijd recht door zee, dat is het. Bij Real Madrid zijn geen vedettes, geen vriendjes. Iedereen doet hetzelfde. Nie mand heeft daar problemen mee, nooit gehad ook. Ja, Schuster moest even wennen. Nu hij weet hoe het zit, begint hij opeens te draaien". „Alles gaat hier op basis van vertrouwen. Voor Hugo San chez gelden dezelfde normen als voor een ventje als Lloren te. Niemand sluipt hier de brandtrap af of glijdt langs de regenpijp naar beneden. We gaan samen stappen of we gaan niet. Samen uit, samen thuis. Soms wil ik dat ze gelijk naar hun nest gaan. Ik het be gin sloop ik 's avond door de gangen. Of iedereen wel in zijn kamer was. Dat bleek niet no dig". „Ik heb een aanvoerder'van 23 (Sanchis, red) die er voor zorgt dat iedereen op tijd bin nen is. Niet ik. Hij, 23 jaar, doet het en het werkt. Liegen komt hier niet voor, alles gaat eerlijk en oprecht. Als ik 's morgens vraag wie er te laat was, gaan de vingers omhoog. Ik ver trouw ze dan ook. Jaah, wie te laat was krijgt dan toch een boete". „Die boetes zijn zeer hoog. Die gaan in een pot. Eén keer per jaar gaan we naar het beste visrestaurant dat er bestaat". „Dat is heel bijzonder, ieder een gaat mee, van hoog tot laag. De vrouwen, maar ook 'meneer Parmalat', 'meneer Philips', 'meneer Hummel'. Tussen hoog en laag bestaat dan geen onderscheid. Dat zijn beestachtige maaltijden, alles op kosten van de spelers. Ach, Real Madrid is een unieke top club.- Als het filiaal voetbalt (het tweede elftal speelt onder de naam Castilla een divisie la ger, red) zit negentig procent van de A-selectie op de tribune. Dat kom je toch nergens te gen?" Had een nederlaag tegen Bar celona je postitie als trainer in gevaar gebracht? Leo Beenhakker: „Nee. Gezien de verzachtende omstandighe den dan. We misten Chendo, Gallego, Camacho en Schuster. Bovendien zijn we pas acht we ken bezig. Maar wéten doe je het nooit. Bij Atletico Madrid hebben ze vorig seizoen vier trainers versleten. Ze moesten en zouden Maguregui als trai ner hebben. Nou, daar kwam- ie aan: Maguregui. Nu is-ie al weer weg. Ontslagen. Je hebt hier geen garanties of krediet". „Je hebt hier eigenlijk hele maal niets. Als we morgen van Murcia verliezen, krijg ik met een het hele zootje over me heen. Binnen de club is zo'n ne derlaag geen probleem, maar als die 100.000 gaan roepen dat je weg moet, ben je gezien. De president kan dat langs zich heen laten gaan. Eén week. Twee misschien. Maar als die 100.000 blijven schreeuwen, moet je weg. Neem Boskov. De spelers hebben het nóg over hem. De president ook. Maar het volk eiste zijn hoofd en het was afgelopen. Over en slui ten". Het seizoen begon, met drie remises, niet best. Leo Beenhakker: „Dat kwam door de aanpassingsmoeilijk heden van Schuster. Hij moest zich aan óns aanpassen, niet, andersom. Wij hadden een draaiend elftal, hij kwam als een vedette. De vraag is dan al tijd: Wie past zich aan wie aan. Schuster was bij Barcelona ge wend geweest te spelen met lange ballen op Carrasco en Li- neker. Wij spelen met méér voetballers. Hij moest dus te rugschakelen". „Schuster begon langzaam en breed. Hij is nu op niveau. Die jongen is vreselijk intelligent. Wij hebben onze speelwijze ook iets toegesneden op zijn spel". „Ja, ehh, hij is niet de eerste de beste natuurlijk. Ik heb hem gezegd dat hij geen lange bal len op Butragueno moest gooi en, die wil ze in de voet hebben. Wat dat betreft is het heel pos- titief geweest dat Schuster te gen Barcelona op de tribune zat. Hij heeft het spel goed kunnen bekijken. Zelf zegt-ie dat hij nu weet wat hij wil". Vanuit de dug-out kan dat niet. Onbegrijpelijk dat een club als Real Madrid een zo diep uitgegraven dug-out heeft. Je ziet toch alleen maar benen? Leo Beenhakker: „Klopt. In het begin was dat helemaal een probleem, ik kon geen afstan den schatten. Maar om op de tribune te gaan zitten zoals de Engelse trainers hier, vind ik ook geen oplossing. Moet ik dan als die Kraay naar beneden ko men en wat roepen tegen de hulptrainer? Dan weer terug zeker. En nog een sigaar opste ken ook?" Terug naar Schuster. Die werd uitgekotst door Barcelo na. Hij was daar een paria. Leo Beenhakker: „Niemand bij Real Madrid begrijpt dat hij die lastige jongen van Barce- DE NEDERLANDSE trainers maken school in het Spaanse voetbal. Johan Cruijff's Barcelona demonstreert het opwindende totaal-voetbal. Leo Beenhakkers Real Madrid blijkt onverslaanbaar. Zaterdag probeerde FC Barcelona het in het hol van de leeuw, maar keerde met niet meer dan een loftuitingen terug naar Catalonië. De punten bleven na een zinderende klassieker in de hoofdstad (3-2). REAL Madrid is de meest succesvolle club van Europa en de meest gehate van Spanje. De Koninklijke vertegenwoordigt 'De Hoofdstad' en wordt derhalve wekelijks geconfronteerd met tegenstanders, die er een flinke schep bovenop doen teneinde hun door al dan niet vermeende achterstellingen aangekweekte frustraties kwijt te raken. Hoewel het na de dood van dictator Franco minder geworden is, is er nog geen Spaanse sponsor gevonden, die het aandurft zijn naam aan Real Madrid te verbinden. Nu (ont)sieren de melkboeren uit het Italiaanse Parma de witte shirts. De vorige sponsor (Zanussi) kwam ook al uit de laars, terwijl de co-sponsors (Hummel en Philips) van respectievelijk Deense en Nederlandse oorsprong zijn. De unieke vereniginggeest, die Real Madrid kent, is wellicht de sleutel tot de successen. Sinds 1960 vierde Real Madrid zeventien landskampioenschappen. FC Barcelona kon in die periode slechts twee keer de vlag in top hijsen. Toch gaat het om vergelijkbare grootheden, met budgetten van vele tientallen miljoenen guldens en 100.000 toeschouwers per thuiswedstrijd. RUIM twee jaar geleden verruilde Leo Beenhakker de KNVB voor Real Madrid. Waar hij - als vierde keus - binnenkwam op het moment dat de traditieclub net de UEFA-cup en de landstitel had binnengesleept en de meeste spelers met een kater van de Mexicaanse Mundial terugkeerden. Tegen alle voorspellingen in was Beenhakker, met twee landstitels, succesvol. 'Don Leo' en zijn spelers azen nu op de Europa Cup en zetten dat streven woensdag kracht bij met een 1-0 overwinning in het Poolse Zabrze. Vorig jaar was Real Madrid het sterkste clubteam van Europa. Schakelde Napoli, FC Porto en FC Bayern München uit, maar struikelde over ene Edward Linskens van PSV. Dit jaar moet de Cup met de grote oren naar Madrid. Dan kan Leo Beenhakker met een gerust hart het koninklijke voetbalbedrijf verlaten. Want 'Don Leo' denkt al zachtkens aan aftredea Hij bespeurt een verzadigingsproces. lona was, die zich altijd afzon derde. Een voorbeeld, die Schuster, hier gaat hij nooit zijn eigen gang. Hij is altijd bij de ploeg. Zijn ontvangst was al perfect. De echte vedettes hier, Sanchez, Gordillo, Camacho die onderkennen de klasse van Schuster. Ze weten, ze voelen dat ze beter van hem worden. Maar er is meer dan dat. Als ik zie hoe ze omgaan met hem, hoe ze een goal met hem vie ren... Ja, hij is wat eigengereid. Maar is er één vedette die grijs door het leven gaat?" „Alles wat Schuster vraagt, is eerlijk behandeld te worden. Hij heeft zijn portie gehad. Ik heb de indruk dat hij het ver trouwen in de mensheid verlo ren heeft. Ik vraag me af wat ze in Barcelona-allemaal met die jongen hebben uitgespookt. Voor hij kwam heb ik tegen de jongens gezegd: Spreek alles wat je denkt gewoon uit Dat gebeurt". Nog op zoek naar een derde buitenlander? Leo Beenhakker: „Pgggh... Ik heb ruimte ja. We zijn niet aan het zoeken. Nou ja, als iets goed te betalen is, halen we het. Niet kopen om het kopen. Real Ma drid is altijd op reis. Altijd rei zen er drie, vier scouts van de club door Europa. Tips natrek ken, een speler die we op TV gezien hebben". UAnders dan de concurrent uit Barcelona dus, dat altijd koopt en zelden iets wint. Leo Beenhakker: „Zaterdag te gen Barcelona kwamen zes spelers van ons elftal uit de eigen jeugd, net als de hele wis selbank. Chendo, Camacho, Gallego waren geblesseerd, maar komen ook uit de oplei ding van Real Madrid. Dat is uniek op dit niveau. Heel an ders dan Barcelona, ja. Onze president, Mendoza, heeft er een vast punt van gemaakt nooit boven de begroting uit te komen. Hij wil de jeugdoplei ding, het basketbal, noem maar op niet in de waagschaal stel len voor één vent die een poot kan brekea Dat was met Gullit en Koeman het geval. Natuur lijk wilden we die hebben. Maar: Tot een bepaalde hoogte. Dan zegt-ie (Mendoza, red): 'Zoveel heb ik voor je'. Kenne lijk was dat te weinig. Ik vind het een goed standpunt. Toch is Real Madrid een topclub geble ven. Zes keer kampioen de laatste tien jaar. Barcelona één keer..." Toch worden allerlei namen altijd met Real Madrid in ver band gebracht Nu weerMichai- lichenko... Leo Beenhakker: „Jij weet toch ook wel waarom? Die pere strojka moet geld hebben! En dat maak je door er een grote naam in te gooien. RKC wil Ad, van der Wiel kwijt Noemden ze Atletico. Ad van der Wiel,' hou nou toch op zeg". j Real Madrid is kennelijk het hoogste. Wat moet je hierna dan? j Leo Beenhakker, prompt: „Joh, ik kan dromen van Varkenoord (de jeugdopleiding van Feyen- oord, red). Om half elf koffie drinken met Ome Kees". Kom nou... Leo Beenhakker, driftig: „Dat meen ik serieus. Als trai ner heb je maar één uitdaging. Alles uit je materiaal te halen. Tuur lijk zal ik wel wat missen. Maar dat doe ik nu ook. Tijd om te leven bijvoorbeeld. Want de jaren tellen hier dubbel. Als ik 's morgens in de spiegel kijk, schrik ik me rot. Hoewel, dat zijn er meer....." yyY"YT^\ ,9?. KWALITEIT KUNT U REKENEN RUUD MICHELS EN ZN. MULTI-TAPIJT-BEDDEN-ZONWERING t Tl. 076-874782 - 4159Ti| :da Belcrumweg 32 Tel. 076-711134 Hoge Ham 107 Tel. 01623-21241 De laagste prijzen I MIÏTERNDORF en ALTAUSSEE ere SALZKAMMERGUT bieden u pens., hot, rderijen in alle prijsklassen. Inl. 085-617431. T all-in v.a. 595,-. Pracht langl. safari v. pskort. v.a. 10 p. Joy-Tours lid SGR. 070-63393 DE STEM Uw nieuwe cafetaria] in Onze Lievevrouvve straat 32, B.o.Z. 1, wintersport appartement, 6 pers. ireeweg 6, Linne (L.), 04746-1338 of 2227*. S Sneeuw- en skiplezier -r/ y,^. APARTHOTKI. j iSiCUft lW ïrl/Salzburgerland. T. 09-43.6414.292, teil pp. 2-7 pers., tv, tel:, balkon, overd. zwemba ïobbyr., rest., bar, naast loipe en skilift, Vc Voordelig ski-arr.: mrt.: 7 dgn. h.p. 7 dg Pasen sneeuwzeker. Droomskigebied en ni Tauernautobaan. St.-Johann in Pongau. Door Ted van Leeuwen „Hoe lang leeft zo'n elftal? Drie jaar? Vier jaar? Er komt een dag dat je moet renoveren. Dat zie je bij alle succesvolle ploegen. Na een x-aantal jaar is het afge lopen. Niet omdat de spelers niet meer goed genoeg zijn, maar omdat de prikkel verdwijnt. Toen Ruud Krol bij Ajax vertrok en ik hem vroeg waarom, zei hij'Trainer, ik wil weieens een ander haakje in de kleedkamer'. Uitgekeken dus". „Bij Real Madrid gebeurt zoiets straks ook. Het moment is niet te schatten. Straks moet er een nieuw elftal gebouwd worden, dat is een gegeven. Zoiets kost tijd. Dan kun je de zit tende man die tijd gunnen. Of verder gaan met een nieuwe vent die krediet heeft. Dat is een kwestie van afwegen. En daarover filosofeer ik weieens. Thuis, lekker onderuit in de stoel". Leo Beenhakker: „Real Madrid koopt niet om het kopen". BEZOEK DE BETERE Aanvang rommelmarkt 10.00 uur Aanvang antiekveiling 13.00 uur Speciale aanbledln alleen deze week

de Stem | 1988 | | pagina 11